Aannemen werklozen goedkoper Burgemeester Peper wil definitieve sluiting van Perron Nul Maastricht bedankt Old-Hickory veteranen A2 Minister Melkert: Opbloei economie helpt langdurig werklozen niet DESTEM if+ZM commentaar Hoofdzaak Minister Van Aartsen botst met CDA-fractie Burgemeesters zijn tegen publicatie voordrachtlijst DB STEM BINNENLAND A3 Scholieren bekennen vernieling aan Sachsenhausen-monument Generaal Hacket onthult monument BINNENLAND KORT SEPTEMBER 1994 emaal niet. Daar voeg ik als "aal-democraat aan toe dat systeem alleen kan functio- ;n als je als gelijken met bar omgaat. Al verschillen snschappen en vaardigheden t mensen natuurlijk, en ge_ kigook, wel." verlappen Itgens haalt opmerkingen i Ernst Hirsch Ballin aan, de irmalige minister van Justi- die zich steeds meer gaat poppen als het ideologisch veten van het CDA. „De op- tingen van Hirsch Ballin en mij komen eerlijk gezegd op cele punten ook wel een beet- jij elkaar uit; heel anders dan liberale ideologie van het ividu. De christen-democra- en de sociaal-democratie rlappen elkaar natuurlijk op veel punten. Het is daar- ook zo jammer dat door een stige inschattingsfout van :o Brinkman een hernieuwd 'binet met PvdA en CDA on gelijk werd." tar de libertijnen in de PvdA bben het gevecht deze keer wonnen. Tot droefenis van de oms-rode fan in Kerkrade! et dat Wöltgens dag in dag t over paars treurt. Maar - nu _b het er toch over hebben en [ften te beschouwen - het heeft k te maken met de toekomsti- koers van de PvdA. Hoe >udt de PvdA zich als sociaal- «nocratische groepering onder n paars, feitelijk politiek leurloos kabinet, zelfs als Pv- A-leider Kok daar het opper- oofd van is? iet zou wel eens kunnen gebeu- :n - Wöltgens put zich uit in plomatieke termen - dat bij ;t bespreken van de beginsel- :rklaring van de PvdA twee bote groepen tegenover elkaar pmen te staan. De sociaal-de- iocraten van de oude stempel igenover de sociaal-libertijnen, e 'vrije jongens en meisjes' in 3 PvdA die nu even het pleit eslecht lijken te hebben; ze rllen beide trouwens het recht aimen realo genoemd te wor- en. n een schisma dreigt? en bulderlach schalt door de urgemeesterskamer. „Het is iet mijn ambitie om een breuk veroorzaken. Misschien krui en die twee groepen, als het al Toepen zijn, elkaar uiteindelijk i een hoger gedachtenplan eer terugvinden. Het zou niet le eerste keer zijn." Kog even de realiteit rond het aagse Binnenhof, omdat de Cerkraadse burgemeester het I liet laten kan, en het hoeft ook I liet. Hij schat in dat Kok - net Ids zijn voorganger Lubbers - I iet iri zich heeft ook lang pre- I nier te zijn. Maar dan komt de I vaarschuwing: het mag niet I ïetzelfde gaan als met Lubbers, I lie door zijn persoonlijke popu- ariteit het CDA als partij over- chaduwde. Zonder Lubbers esteerde niet veel. ,Kok moet daar voor uitkijken, uist omdat de persoon de in- jioud niet moet overvleugelen. TU helemaal niet bij sociaal-de- locraten. En het is te hopen at mensen om Kok heen daar ip blijven letten en 't hem ver- olgens ook durven zeggen. ,ubbers is daar in elk geval niet p gewezen, of onvoldoende. lAch, het is zelfs zo met een burgemeester. Als die niet re- |gelmatig hoort wat hij fout idoet, denkt-ie dat-ie het prima doet." geen echte vermogenbeheerders, maar aanbieders van eigen ver- mogensprodukten. Ze proberen maatwerk te accentueren, maar leveren in feite confectiewerk. Een account-manager bij een ABN Amro-filiaal in Groningen beschikt volgens Veer eenvoudig niet over de tijd en expertise om maatwerk te verlenen. „Die is aan het einde van de dag blij als hij Het Financieele Dagblad heeft kunnen lezen." Veel managers bij grootbanken zijn niet goed in staat om de vermogende particulier in Zwol le of Kampen te bedienen, voegt Knapper van de Marketing Spe cialists Group toe. „En dat kost hun klanten. Het is ongeveer hetzelfde als bij Philips. Daar zeiden ze in het verleden: zijn Philips en daarmee basta- En dus kocht iedereen Sony." J. Vroegop, directeur vermogens beheer en trusts bij ABN Amro, doet deze aantijgingen af als 'ouderwets en achterhaald'; De klant kan ook terecht bij de bank zonder in ABN Amro- fondsen te belanden. „Denktu nu heus dat ABN Amro wereld wijd 70 miljard gulden zou behe ren met zo'n opstelling?" Vermo gensbeheer, bij ABN Amro on derdeel van 'investment ban king', vindt plaats op centr£U niveau en vanuit een beperk aantal lokale kantoren (Amst®' dam, Den Haag en Utrecht) „Het te veel opknippen in kleme stukjes leidt tot verlies aan ex pertise en service," zegt Vroeg op. Private banking, waarbij klant telkens geadviseerd word en zelf moet beslissen, g£j"e' wel decentraal. Eerdere a f I e ve r i n g e py De Stem van 13 e' h escort He She Dames/Heren gevr. Hoge verdiensten 01184-70705 DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 yan onze correspondente Botterdam - Burgemeester A. peper van Rotterdam wil de opvangplaats van verslaafden bij het Centraal Station, Per ron Nul, sluiten. In de plaats van bij Perron Nul moeten geregistreerde Rotter damse verslaafden worden opge vangen in een gebouw dat, aldus Peper, 'niet op een hele kwetsba re plek moet staan en niet bij het Centraal Station'. Welk gebouw voor de verslaaf- denopvang wordt aangewezen weet de burgemeester nog niet, maar wel dat het 'in de loop van dit jaar' beschikbaar moet zijn. De nieuwe lokatie voor de pros- titutie-gedoogzone - de Keile- weg in het westelijk stedelijk havengebied - is al genoemd als mogelijke plaats voor opvang van verslaafden. Peper over de problemen rond Perron Nul: „Er mag geen ver binding meer worden gelegd tus sen verslaafdenzorg en het Cen traal Station. Daarom zal er een stevig beleid moeten worden ge voerd ten opzichte van verslaaf den, die niet uit Rotterdam ko men. Zij zullen worden verwij derd en terug worden gestuurd naar hun woonsteden." De stevige taal, die Peper nu bezigt, komt na het noodsignaal dat dominee Visser heeft afgege ven over de verloedering van Perron Nul. De predikant is ini tiatiefnemer geweest van de spe ciale opvangplek, maar heeft met lede ogen moeten toezien hoe de criminalisering rond Per ron Nul hand over hand toenam. „Ik heb twee jaar gewacht op mogelijke privatisering van het project, maar dat heeft het ge meentebestuur niet voor elkaar kunnen boksen," aldus ds. Visser over een mogelijkheid de situatie bij Perron Nul beheersbaar te maken. Omdat het volgens de predikant nu 'werkelijk vijf voor twaalf' is stuurde hij net voor B en W van Rotterdam in retraite gingen hen een brief over de 'volstrekt on aanvaardbare parasietvorming rond het project'. Daar geeft burgemeester Peper - net teruggekomen van retraite - nu een reactie op. Die is niet alleen ingegeven door de brand brief van ds. Visser maar ook door 'talloze brieven van men sen, die zeggen door te gaan naar het station in Schiedam om Perron Nul te vermijden'. Tijdens de retraitedagen hebben B W gekeken naar alternatie ven om het huidige Perron Nul beheersbaar te krijgen. Volgens ds. Visser kan dat alleen gebeu ren als de Algemene Plaatselijke Verordening wordt aangepast om adequater uitwassen tegen te gaan. Visser heeft er vrede mee als daarvoor Perron Nul voor een korte periode gesloten moet worden. Definitieve sluiting kan volgens hem alleen als er een goede alternatieve opvangplaats is met permanente begeleiding en politietoezicht. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het aantrekken van de economie helpt langdurig werklozen niet sneller aan werk. Het tegen deel is eerder waar. Met de opbloei van de economie is het zelfs moeilijker om langdurig werklozen aan het werk te helpen omdat het gevaar van loonsverhogingen bestaat. Die waarschuwing liet minister Melkert (Sociale Zaken 'en Werkgelegenheid) gisteren horen in de Tweede Kamer. Het is meer dan ooit nodig om iets te doen voor langdurig werklozen, aldus de minister. Terwijl de totale werkloosheid dit jaar al met 30.000 verminderde, steeg het aantal langdurig werklozen (lan ger dan één jaar werkloos) in dezelfde periode met 20.000. De Tweede Kamer keurde giste ren een uitbreiding van de Wet Vermeend-Moor goed. Volgens die wet was het nu al mogelijk om langdurig werklozen aan het werk te krijgen door premievrij- voor de werkgever. Na de aanpassing van de wet hoeft een werkgever die iemand in dienst neemt die tussen de zes maanden en een jaar werkloos is, twee jaar geen sociale premies te betalen, als het arbeidsbureau daarmee instemt. Werkgevers die iemand werk geven die lan ger dan een jaar werkloos is, krijgen in alle gevallen twee jaar lang een premievrijstelling. Als een werkloze die langer dan twee jaar zonder werk zit weer aan het werk kan, heeft de werk gever zelfs een premievrijstelling van drie jaar. Minister Melkert had hier zelfs een vrijstelling van vier jaar voorgesteld, maar de drie coalitiepartijen WD, Pv dA en D66 vonden dat te ver gaan. Door de aanpassing van de wet Vermeend-Moor vallen 20.000 werklozen meer onder die wet. Belangrijk is ook dat werklozen al na zes maanden extra hulp krijgen om weer werk te vinden. Immers, hoe langer iemand werkloos blijft hoe moeilijker het wordt om nog werk te vin den. Een premievrijstelling betekent voor de werkgever een voordeel van ongeveer zesduizend gulden per jaar, per arbeidskracht. Melkert noemde de aanpassing van de Wet Vermeend-Moor het 'sluitstuk' van het beleid om langdurig werklozen aan het werk te krijgen. Veel belangrij ker vindt hij loonmatiging, las tenverlichting, herverdeling van arbeid en flexibeler maken van de arbeidsmarkt. Vught (anp) - Drie 15-jarige scholieren uit Vught hebben de politie bekend dat ze het dekkleed in brand hebben gestoken waarmee het Sachsenhausen-monument in hun woonplaats vöör de onthulling was bedekt. Het drietal ontkent iets te maken te hebben met de latere bekladding van het monument met drie hakenkruisen. Burgemeester mr. G. de Graaf zegt de indruk te hebben dat er 'op zijn minst' verband bestaat tussen de brandstichting en de nazi-sym bolen. „Er zijn indicaties die in die richting wijzen", aldus de burgemeester. De politie is de jongeren op het spoor gekomen dankzij meerdere tips uit de burgerij. „Die wezen allemaal in dezelfde richting", zegt Van Genabeek. De politie legt hen vooralsnog vernieling (maximaal twee jaar celstraf) ten laste. Het monument, ter nagedachtenis aan de Nederlanders die zijn omgekomen in het Duitse concentratiekamp in Sachsenhausen, werd vorige week dinsdag onthuld. EEN PAAR decimeter textiel is genoeg voor een emmer emotie. Is het geen vlag die de harten sneller doet kloppen, dan is een hoofddoekje wel stof voor discussie. De Franse minister van Onderwijs wil, tegen de zin van de Raad van State in, islamitische meisjes verbieden hoofddoekjes op school te dragen. De formele reden is dat het onderwijs sedert de Franse revolutie immers neutraal terrein is waar alle uitingen van religiositeit verboden zijn. Daarenboven is volgens de grondwet iedereen gelijk en in een uitbreidende interpretatie van dit beginsel wordt het ieder onmogelijk gemaakt zich in cultureel en religieus opzicht te onderscheiden. Frankrijk is niet het enige land met een hoofddoekjesrel. In Groot-Brittannië en België zijn er ook conflicten geweest. In Nederland eveneens. In 1985 voor de eerste keer. Door ingrijpen van de toenmalige minister van Onderwijs, Deetman, is de zaak toen niet geëscaleerd. Dezer dagen begon de zaak opnieuw te spelen, nu een bijzondere school in Heemskerk twee islamitische meisjes wilde verbieden hiet hoofddoekjes om de lessen te volgen. Tegenstanders van het verbod verdachten het bestuur van de Heemskerkse school van een weinig gemotiveerde angst voor fundamentalisme en verweten de gezagsdragers met twee maten te meten. Christelijke rechtzinnigen mogen zich in Neder land immers ongestraft in donkere tinten hullen en zich niet laten inenten. En wie zou het een orthodoxe joodse leerling durven te verbieden zich met een keppeltje op het hoofd in de les te vertonen? 's het hoofddoekje, naast een religieus symbool, niet ook een geuzenteken, vroegen een aantal deskundigen zich af. Een bewijs van cultureel zelfbewustzijn en de eigen identiteit mogen we toch memand afnemen. Andere tegenstanders begrepen niet waar de school zich druk over maakte. Scholieren met een baseballpetje op werden toch ook niet verwijderd. legen zo'n overmacht aan argumenten valt niet op te redeneren en dus gaf de Heemskerkse school toe. Hoofddoekjes mogen. En erecht, maar is hier alles mee gezegd? Zijn hysterische angst, reacties? re'at'v'sme en onverschilligheid de enige mogelijke We weten nauwelijks waar hoofddoekjes voor staan. Zijn ze echt en maar een variant op een petje of een bewijs van geloof of nin ri -van teruggevonden identiteit? Zou het ook niet soort z''n ^at ^et simPel stukje textiel een afwijzen symboli- Aan Vptn 'unciarnentele waarden van onze beschaving? een 6 C'e draa?ster haar omgeving van mening is dat er van w?.z?nl'ik verschil bestaat tussen man en vrouw en dat er Met h rec'1ten 9een sprake kan zijn? disn ret'reren van de Heemskerkse school lijken incident en kunn 'ek9esloten' terw'i' gesprek en onderzoek in feite pas sam i .9'nnen- Niet de fundamentele waarden van onze menieving en beschaving valt immers niet te marchanderen. Prins Willem-Alexander bedankt in Maastricht enkele Old-Hickory-veteranen voor hun aandeel in de bevrijding van Nederland. foto anp Maastricht (anp) - Gealli eerde tanks, een originele tickertape-parade, vetera nen en veel toespraken. In Maastricht is gisteren her dacht dat de stad als eerste grote zuidelijke plaats vijf tig jaar geleden werd be vrijd. j sprekend. Waakzaamheid, vrij heid van spreken en kiezen, en verantwoordelijkheid zijn no dig om de samenwerking over de grenzen heen te bevorderen. Sinds toen weten we dat we het niet alleen kunnen. Vrijheid en vrede zijn het kostbaarste wat er is." Minister van staat Van der Stoel bracht de verzoening met Duitsland ter sprake. „De won den die de bezetting heeft ge slagen, zijn nog niet geheeld en De herdenking, de eerste in een reeks van plechtigheden die het zuiden te wachten staat, werd bijgewoond door onder anderen premier Kok, kroonprins Wil lem-Alexander en de ambassa deurs van de geallieerde naties. De plechtigheden begonnen met een academische zitting in de St. Janskerk in Maastricht. Baron Van Voorst tot Voorst, gouverneur van de koningin, verwees in zijn voorwoord naar de vele bedreigingen van de democratische orde. „Het ge brek aan solidariteit en samen hang in onze samenleving als gevolg van materialisme en egoïsme is bepaald zorgelijk. Ook in Limburg waren er bij de laatste verkiezingen schrikba rend veel CD-stemmers en er zijn problemen met de opvang van asielzoekers en verslaaf den." Premier Kok voegde daar aan toe: „Vrijheid is niet vanzelf- De Britse generaal Sir John Hackett onthulde gisteren bij het Airbornemuseum in Oosterbeek een gedenksteen voor de Gelderse bevolking, uit dankbaarheid voor de steun die de Engelsen van de bevolking kregen in 1944. Naast Hacket staat de Gelderse commissaris van de koningin, Jan Terlouw. foto anp wij kunnen en mogen niet ver geten wat het nationaal-socia- lisme destijds in ons land heeft aangericht. Maar we mogen niet de gevangenen van het ver leden worden. Wij moeten het' opbrengen om naar de Duitsers de hand in vriendschap uit te steken." Verder zei hij in zijn speech dat instabiele Oosteuropese landen steun verdienen, want te weinig doen, doet ook afbreuk aan onze eigen democratie. In de Sint-Servaas-basiliek droeg bisschop Wiertz een En gelstalige mis op voor de vete ranen. Daarna trokken de Old- Hickory veteranen in optocht door de grote winkelstraten van Maastricht. Daar werden ze onthaald op de heuse ticker tape-parade. Een bevrijdingsestafette legde de ruim duizend kilometer lan ge route af van Omaha Beach tot Maastricht, die de soldaten van de divisie Old Hickory af legden in 1944. Gisteren arri veerden de lopers met de fakkel die in Normandië was aange stoken. Om de oversteek van de Maas door de Amerikanen te vereeuwigen onthulde het be vrijdingscomité Maastricht een betonnen zuilenconstructie van de kunstenaar Appie Drielsma aan de oever van de rivier. Door onze Haagse redactie Den Haag - Minister van Landbouw Van Aartsen (VVD) is gisteren tijdens een mondeling overleg met de Tweede Kamer in aanvaring gekomen met het CDA. CDA'er Reitsma wil dat Van Aartsen de pachtprijs voor land bouwgrond met tien procent verlaagt. Van Aartsen is daar niet toe bereid. De bewindsman zegde wel toe de water schapslasten voor pachters te verminderen. Reitsma sprak na afloop van het overleg 'van een gemiste kans voor de minister', „die geen hart voor de landbou wers heeft." Van Aartsen meende op zijn beurt dat Reitsma 'zijn rede lijke concessie' over het hoofd zag. De coalitiepartijen steu nen Van Aartsen. Om de grondeigenaren wat armslag te geven heeft het vorige kabinet de pachtprijs voor landbouwgrond ver hoogd. Als gevolg van de daarna in werking getreden Waterschapswet, moesten boeren bovenop de verhoogde grondprijs ook nog een deel van de waterschapslasten gaan betalen. Vanuit boerenkringen is ver zet gerezen tegen die 'onrecht vaardige lastenverhoging'. Met name op de zandgronden is de pachtprijs fors gestegen met ongeveer vijftien procent en daar komen sinds enige tijd dan nog de waterschapslasten bovenop. Van Aartsen kondigde aan te gen dat laatste maatregelen te gaan nemen, „want met name in het noorden zijn de pacht prijzen al heel hoog gewor den". In de toekomst gaat hij voor komen dat grondeigenaren de waterschapslasten doorbere kenen aan pachters. Van onze correspondent Goes - Het Beroepsverbond van Burgemeesters van het CFO is absoluut tegen de plannen van het kabinet om voordrachtlijs- ten van te benoemen burgemeesters openbaar te maken. De voorzitter van de burgemees- tersdvakbond, mr W. van Elk, zei dat gisteren op de jaarverga dering in Goes. Uitgangspunt van ex-minister van Thijn, die het kabinetsvoor stel ten aanzien van de benoe ming nader heeft uitgewerkt, is dat een burgemeester benoemd wordt op aanbeveling van de raad. In de visie van Van Thijn zouden de mogelijkheden van de minister van Binnenlandse Za ken om van de aanbeveling af te wijken slechts liggen in negatie ve factoren, zoals het niet be schikken over de vereiste capaci teiten, gerede twijfel aan de in tegriteit of manco's die alleen de commissaris der koningin of de minister bekend zijn. Daarnaast wilde Van Thijn de aanbeveling, waarop meerdere kandidaten staan, openbaar maken. Over een tijdje verschijnt er vernieuwde, vernieuwde Omo Power op de markt en een poosje daarna zal vernieuwde, vernieuwde, vernieuwde Omo Power vol gen. Dat gaat net zolang door tot er een wasmiddel is dat weliswaar niet schoon wast, maar wel de was heel laat. Nu is de situatie zo dat niets beter wast dan Omo Power. Wie gewoon niets in het zeepbakje of -bolletje stopt, houdt daar een beter resultaat aan over. Wastob ben is dat. In de ontwikkeling en promotie van Omo Power zijn honderden miljoenen gestoken en dat geld lijkt nu met het waswater weggespoeld te worden. Wat een zeperd. Er moeten bij Unilever inmiddels mensen zijn die zeepschuimbekkend rondlopen. Ik denk niet dat de uitvinder van Omo Power een plaatsje krijgt in het wassen-beeldenmuseum. Vermake lijk zou het natuurlijk wel zijn, zo 'n anonieme man in een witte jas met het bordje 'Omo Sapiens' erbij. Maar laten we niet te streng zijn. Ik zou niet willen dat er iemand voor straf om zeep gebracht wordt. MERIJN „Hoogst ongewenst", vindt Van Elk. „Openbaar maken kan lei den tot publiekelijke diskwalifi catie van degene die niet als eerste wordt aanbevolen," aldus Van Elk. Bovendien vreest hij dat de bereidheid om naar een burgemeesterspost te solliciteren sterk zal afnemen, waardoor dan weer de gewenste doorstroming in de knel komt. Daarnaast vrezen de bij de CFO- aangesloten burgemeesters dat zij moeten inleveren op hun vas te autokostenvergoeding omdat uit een landelijk onderzoek daarnaar is gebleken dat de fei telijke vergoeding fors boven de gestelde normen uitkomt. Overi gens is het overleg daarover nog gaande, maar Van Elk zegde toe te zullen strijden voor 'een de burgemeester passende vergoe ding'. Record-aantal vrouwen in parlement Den Haag - J. Witteveen-Hevinga uit Hoogeveen is gisteren beëdigd tot lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Witteveen (47) neemt de plaats in van partijgenoot Kosto die is toegetreden tot de Raad van State. Met de komst van PvdA'ster Witteveen telt de Tweede Kamer het record-aantal van 49 vrouwelijke afgevaardigden. Witteveen maakte reeds deel uit van de Tweede Kamer van september 1989 tot en met 17 mei van dit jaar. Bij de verkiezingen van 3 mei viel zij door een niet direct verkiesbare plaats buiten de boot. De rentree van Witteveen betekent dat de PvdA-fractie in de Kamer qua vrouwen koploper is met veertien (van de totaal 37 kamerleden). D66 telt er met twaalf precies de helft van de 24, het CDA kent er negen (34), de WD heeft acht van de 31 en GroenLinks bestaat met drie van de vijf voor meer dan de helft uit vrouwen. Het AOV levert twee van de totaal zes leden en de CD loopt één op drie. Bedrijf wil Herman-contract verbreken Den Haag - Het Leidse biotechbedrijf Gene Pharming wil het contract met het ministerie van Landbouw over de stier Herman verbreken. Verder eist het bedrijf een schadevergoeding van het departement. Gene Pharming en het Instituut voor Veehouderij en Diergezondheid (ID) werken tot nu toe samen aan de proef met 's werelds eerste transgene stier. Het ID is onderdeel van het ministerie van landbouw. Gene Pharming is ontevreden over de samenwerking omdat Herman en zijn nakomelingen niet goed zouden worden ver zorgd bij het ID. De dieren staan gestald op de proefboerderij 't Gen van het ID in Lelystad. Tussen eind 1993 en maart 1994 zijn er 55 Herman-kalveren geboren. Daarvan zijn er inmiddels zes gestorven, relatief een groot aantal. Gene Pharming houdt het ID verantwoordelijk voor de dood van de kalveren. De genetische proef met Herman is gericht op de produktie van het menselijk eiwit lactóferrine in koemelk. Het eiwit zou ontstekingsremmend werken en kunnen worden toegevoegd aan speciale dieetvoeding. Ledengroei FNV neemt af Amsterdam - De ledengroei van de FNV neemt af. Op 1 juli stonden 1.122.965 mensen als lid van een FNV-bond ingeschre ven. In vergelijking met 31 december van het vorig jaar betekende dat een stijging van 6227 leden, ofwel 0,6 procent. Het groeipercentage blijft daarmee achter bij dat van de laatste jaren. Over geheel 1993 boekte de FNV een winst van 2 procent, waarvan 0,8 procent al was bereikt in het eerste kwartaal van dat jaar. In 1991 bedroeg de winst nog 4 procent. Iranese asielzoeker in hongerstaking Crailo - Een 35-jarige asielzoeker uit Iran is in het asielzoekers centrum Crailo al tien dagen in hongerstaking. Sinds twee dagen weigert hij nu ook te drinken. Volgens een woordvoerder van Crailo is de man met zijn actie begonnen omdat zijn familie nog altijd geen toestemming heeft gekregen naar Nederland over te komen. De Iranees verblijft sinds mei dit jaar in Crailo. Justitie onderzoekt nog of hij in aanmerking komt om in Nederland te mogen blijven. VNO zit niet te springen om overleg Den Haag - Het VNO voelt nog niet veel voor najaarsoverleg met de vakbeweging en het kabinet. Werkgeversvoorzitter Rinnooy Kan zei gisteren alleen heil te zien in dit overleg, als daarbij ook maatregelen aan de orde komen die het aanpas singsvermogen van het bedrijfsleven vergroten en die de econo mische structuur versterken. Bovendien zei hij dat wat hem betreft de sociale zekerheid 'niet zo nodig' op de agenda hoeft. (ADVERTENTIE) Hier kunt u altijd op rekenen. x°o0 Hierop maar tijdelijk. A Hart Nibbrig Greeve B.V., importeur van Mitsubishi, bestaat 70 jaar. En om dat te vieren maken wij, als u één "SS* dezer dagen een nieuwe Mitsubishi personenauto koopt, duizend gulden op uw rekening over. Buiten uw overeenkomst met de dealer om. Daar kunt u in ieder geval op rekenen. Bij elke Mitsubishi een importeursbonus van duizend gulden op de koop toe. Deze jubileumbonus is verwerkt in de leasetarieven. Hart Nibbrig Greeve B V.. Sassenheim, 02522-66111 Dealeradressen vindt u in de Gouden Gids. Wijzigingen voorbehouden.

de Stem | 1994 | | pagina 3