DE STEM 'Ruziënd homo-duo ontroert' Harrison Ford vecht tegen de CIA Rode rozen en tortilla's Zuidafrikaanse vriendinnen, Chinese charme Paul de Leeuw maakt] Kerstshow voor Vara UIT gids suske wis hambone Try-outs van Kwast en Mes' in Breda met Helmert Woudenberg Engelse zwarte komedies in Filmtheater Slotjes Al jaren DB STEM Vilnius-F eyenoord niet op NOS-radio platengala Dieuwertje Blok| terug bij KRO Met prachtige zinnen kan ik desnoods langs de waarheid redeneren" Paul van Vliet ids ^ssfis mm? Door Marjan Mes „Ik denk", zegt acteur Helmert Woudenberg, „dat ieder echtpaar zich erin kan herkennen." Samen met zijn Vlaamse collega Herman Verbeeck speelt hij de grimmi ge relatiekomedie Kwast en Mes ('Staircase') van de Engelse schrijver Charles Dyer. Hoewel het over een slopende nacht gaat, vol wederzijdse verwijten in het 'huwelijk' van twee oudere homoseksuele kappers, heeft het stuk volgens de acteur alles mee te delen over wat erin een relatie kapot kan gaan. Dus ook in een heteroseksuele. Morgenavond en zaterdag wor den er in Theater Achterom in Breda try-outs gegeven van Kwast en Mes. De eerste keer sinds dertig jaar dat het weer in ons land wordt opgevoerd. Later komt het o.a. naar Geertruiden- berg (21 oktober) en Oosterhout (1 november). „Hoe harder ze proberen om zich van elkaar los te maken, des te meer raken ze verstrikt in hun wederzijdse afhankelijkheid", zegt Helmert Woudenberg over de twee homoseksuele kappers. „Het wordt wel duidelijk dat als je elkaar zo erg haat en zulke vernietigende dingen zegt, je toch wel erg van elkaar moet houden". De 49-jarige acteur, die de afgelopen seizoenen voor namelijk soleerde in zelfgemaak te stukken als Milarepa, zal in deze voorstelling zijn Werkthea ter-achtergrond opnieuw niet verloochenen. Vertaald Samen met regisseur Titus Tiel Groenestegen en de 58-jarige Vlaamse acteur Herman Ver beeck heeft hij het Britse stuk eerst vertaald en daarna 'her taald', dat wil zeggen: meer naar hun eigeii persoonlijkheid en de Nederlandse omstandigheden toegeschreven. Het stuk van Dyer stamt uit de jaren zestig en de intolerante Engelse houding ten opzichte van homoseksuali teit paste niét meer in de Neder landse realiteit. Zo is de figuur die Woudenberg moet vertolken oorspronkelijk veroordeeld voor travestie in het openbaar, terwijl dat in deze nieuwe Nederlandse voorstelling wegens seksuele omgang met minderjarigen is ge worden. De gevangenisstraf die hem bo ven het hoofd hangt, is mede de oorzaak dat de woede,'wrevel en teleurstelling losbarsten in de relatie van deze twee homo's die op middelbare leeftijd een ware identiteitscricis doormaken. „Jij bent niet van de verkeerde kant, jij raakt kant noch wal", voegt zijn vriend hem geagiteerd toe. „En dat is ook wel een beetje zo", zegt Woudenberg, „want het personage dat ik speel, is getrouwd geweest en heeft uit dat huwelijk ook nog een zoon." Vernietigend De aangekondigdekomst van die zoon, die hij nog nooit gezien heeft en die niet weet dat zijn vader homoseksueel is, is een andere oorzaak van de hoog op lopende spanningen tussen Dan nie (Verbeeck) en Adrie (Wou denberg). Hun vernietigende dialogen zijn vergelijkbaar met Wie is bang voor Virginia Woolf, zij het komischer. In Kwast en Mes staat ook een duo op het podium dat de trek ken vertoont van de grote, klas sieke tragi-komische clowns. De duo's waarbij de een alles is wat de ander niet is. „Het is een Strindbergiaanse hel maar wel volgens de eeuwige wet van het komische duo la Laurel Hardy", aldus Herman Ver beeck. Titel „Het zit ook in de titel Kwast en Mes", stelt regisseur Titus Tiel Groenestegen (De Olifantsdracht). „De een is zacht, de ander vlijmscherp. Dannie is de vluchter, Adrie de vechter. Mij interesseert in hoge mate de verstandhouding tussen het eeuwige duo want daar ben ik zelf de afgelopen jaren voort durend mee bezig geweest. Het is heel ontroerend om een bakke leiend duo, dat toch aan elkaar verknocht is en op elkaar aange wezen, op het toneel te zien." Tiel Groenestegen en zijn twee acteurs zijn alle drie creatieve Helmert Woudenberg en Herman Verbeeck spelen twee oudere homoseksuele kappers wier relatie op springen staat in de grimmige komedie 'Kwast en Mes'. foto pief weyman spelers die het liefst 'totaal verantwoordelijk' zijn voor het eindprodukt en er zoveel moge lijk van zichzelf in leggen. In Kwast en Mes is de Dannie van Herman Verbeeck ook een echte Vlaming geworden. „Je accent kun je niet verloochenen", vindt Verbeeck, de tragi-komische 'clown' wiens solorol in Kaas naar Willem Elsschot de afgelo pen seizoenen buitengewoon succesvol was in Nederland. Docent De Vlaamse acteur is ook docent beweging en clownerie aan de Arnhemse Toneelschool waar hij clownsprojecten opzet. „Ik ben geïnteresseerd in komisch thea ter. Charles Chaplin is mijn gro te vlam, altijd geweest." Verbeeck heeft als voormalige Internationale Nieuwe Scène-ac teur ongeveer net zo'n toneel achtergrond als Helmert Wou denberg. Beiden moesten eind jaren zestig niets hebben van het repertoiretoneel en stonden aan de wieg van het acteurstoneel bij een 'links' collectief. Herman Verbeeck was degene die voor heeft gesteld om het stuk van Charles Dyer te spelen. „Ik kende het al jaren maar heb het nooit eerder op de planken gezien." Helmert Woudenberg wel. Die herinnert zich nog heel goed de voorstelling met Guus Oster en Joan Remmelts bij de. Nederlandse Comedie, in de ja ren zestig. „Zij kreeg slechte kritieken omdat de acteurs te weinig nichterig speelden, ter wijl dat nu juist niet de- bedoe ling was." Staircase staat daarentegen in Duitsland en Frankrijk altijd wel ergens op het repertoire, een echte klassieker die daar al der tig jaar wordt gespeeld, in tegen stelling tot Engeland. Het stuk is indertijd ook verfilmd met Rex Harrison en Richard Burton wier veronderstelde homoseksualiteit Door Jos Kessels In zijn nieuwste film, Clear and present danger, kan de acteur Harrison Ford zijn imago van eerlijke onverzettelijkheid weer volop waarmaken. Het is net als Patriot Games, een spiona- ge-thriller naar een roman van Tom Clancy. Harrison Ford speelt voor de tweede maal de rol van CIA-agent Jack Ryan, opnieuw onder regie van Phil lip Noyce, de van oorsprong Australische filmmaker. De uitstekend gemaakte, met veel 'high tech' toegeruste thriller gaat over de Ameri kaanse connecties met de Co lombiaanse drugskartels. Clear and present danger begint met ontdekking van de moord op een bekende Amerikaanse za kenman en vriend van de presi dent. De man bleek connecties te hebben met de Colombiaanse drugs-baron Escobedo. Zonder medeweten van de senaat en met instemming van de presi dent stuurt de CIA een geheim eskader naar Colombia om de moord te wreken. Intussen is Jack Ryan door zijn ongeneeslijk zieke ,baas tijde lijk tot diens vervanger be noemd, wat hem tot onderdi recteur van de CIA maakt. Jack weet niets van de geheime ope ratie. Toch raakt hij al snel tot aan zijn nek in deze duistere zaak verwikkeld. Het heeft hier weinig zin om de gecompliceerde plot verder uit de doeken te doen. Het is een spel van leugens, list en bedrog, op hoog niveau gespeeld. De president en CIA-top misleiden niet alleen Jack Ryan, ze dein zen er ook niet voor terug om het geheime Amerikaanse eska der aan het drugskartel te ver raden. Clear and present danger is een regelrechte aanval op de Amerikaanse geheime diensten en de president, die hun eigen oorlogjes voeren en de zaak in de doofpot proberen te stoppen als de affaire uit de hand dreigt te lopen. Harrison Ford is als Jack Ryan het symbool van het Ameri kaanse volk in deze film. Niet voor niets staat hij op het filmaffiche afgebeeld met de Amerikaanse vlag. Hij gelooft nog in de Stars and Stripes en Harrison Ford (midden) in de voortreffelijke spionage-thril- ler 'Clear and present danger', geflankeerd door Willem Dafoe rechtsen Raymond Cruz. foto uip weigert zich te laten manipule ren door dé CIA-top en de president. Met bijna tweeëneenhalf uur is Clear and present danger wat aan de lange kant, maar het is ■een bekwaam gemaakte, onder houdende film. De plot is zoals gezegd nogal ingewikkeld, maar regisseur Phillip Noyce houdt de kijker goed bij de les. Hij maakt handig gebruik van van allerlei high-tech compu tersnufjes en last enkele voor treffelijk opgebouwde actiescè nes in. 'Clear and present danger' van Philip Noyce draait in Grand in Breda, City in Roosendaal, Cine- mactueel in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Door Marjan Mes Met Rode Rozen en Tortilla's schreef de Mexicaanse (filmsce- nario)schrijfster Laura Esquivel een magisch-realistische sprookje in de voetsporen van Marquez en Isabel Allende. De twaalf hoofdstukken van haar boek begonnen telkens met een compleet recept, dat in het ver haal na bereiding een bizarre, bovennatuurlijk uitwerking had, met name op het liefdesle ven van de personages. De ro man werd een internationale bestseller. De schrijfster maakte er zelf een filmscenario van dat door haar echtgenoot, de Mexicaanse regisseur Alfonso Arau, smake lijk hoewel iets te langdradig werd verfilmd. De titel is de zelfde als van de oorspronkelij ke roman, Como agua para chocolate. Hoofdpersoon Tita (Lumi Cava- zos) dankt haar kookkunst aan het wonderbaarlijke feit dat zij op de keukentafel (in 1895) ter wereld kwam omdat zij in de buik van haar moeder tranen met tuiten huilde toen die uien stond te schillen. Van onze filmredactie Filmhuis Concordia in Breda vertoont deze week de Zuida frikaanse speelfilm Friends en de Chinese film For Fun. De eerste gaat over drie vriendin nen in Zuid-Afrika tijdens de nadagen van de Apartheid. Ze zijn van verschillende etnische afkomst, maar hebben samen gestudeerd en wonen samen in een huis. Regisseuse Elaine Proctor wil laten zien dat de apartheid zich zelfs opdrong in de besloten heid van eigen huis en huwelijk en dat de meest dierbare vriendschap er door kon wor den vernield. Thoko is lerares en zwart; haar moeder woont in de township en heeft voor blanken moeten werken om haar te laten stude ren. Aninka groeide beschermd op in een Afrikaans sprekende Boeren-familie maar spreekt zelf liever Engels. Zij is wel tegen apartheid maar niet be reid om zich teweer te stellen. Zij trouwt al snel met een oudere, liberale man. Sophie is van rijke blanke, En gelstalige afkomst, maar er gaapt een enorme kloof tussen haar en haar ouders. Overdag werkt zij als bibliothecaresse, 's avonds en 's nachts werkt zij voor een multi-raciale terreur groep die o.a. een bom plaatst op het vliegveld van Johannes burg. Haar rol wordt mooi vertolkt door de bijzondere Nieuwzee- landse actrice Kerry Fox (An Angel at my Table) die als enige vorm weet te geven aan de alledaagse waanzin. De regis seuse slaagde er niet in om de personages helder te introduce ren in haar rommelige scenario, waardoor het lang duurt voor dat de kijker weet wie eigenlijk wie is. For Fun van de 34-jarige ci- neaste Ning Yin was de ope ningsfilm van het laatste Film festival Rotterdam en winnaar van de persprijs in Berlijn. Een ongepolijst, charmant, bijna documentair aandoend werkje over een bemoeiziek mannetje dat gepensioneerd is als con cierge van de Opera van Pe king. De oude Han voelt zich nog altijd onmisbaar en komt uit verveling en eenzaamheid da gelijks zijn jonge collega's bij de opera lastig vallen. Zijn on vermoeibare geldingsdrang weet hij nuttig te maken bij een groepje bejaarde operazangers met wie hij, met komisch ver toon van zijn oude waardig heid, repetities organiseert. Als ze een plaatselijke talenten jacht verliezen, onstaat er ge krakeel tussen de rivaliserende oud-gedienden. For Fun weet te charmeren door de liefdevolle en humoris tische details en de schildering van het alledaagse straatleven in Peking. Een verhaalopbouw ontbreekt en de onnadrukkelij ke scènes met de amateurspe lers zijn soms wel erg langge rekt. 'Friends' van Elaine Proctor draait in Filmhuis Concordia in Breda, 15 tot en met 21 septem ber om 19.30 uur. 'For Fun' van Ning Yin om 22.00 uur. Volgens de hardvochtige tradi tie en van haar despotische moeder mag Tita niet trouwen om voor die moeder te kunnen zorgen- Hartstochtelijk verliefd op Pedro moet zij aanzien hoe die met haar zuster Rosauro huwt. Hij doet dat echter uit sluitend om dicht bij haar te kunnen zijn. De bruiloft van Pedro en Rosauro wordt bedor ven door Tita's tranen die in de bruidstaart zijn gevallen. De gasten raken door diepe droef heid overmand en geven zich collectief over aan een enorme braakpartij. Tita is een goedhartige heks die met haar culinaire gaven wraak kan nemen op haar onderdruk king. Haar verrukkellijke scho tels hebben niet alleen een ero- tiserend effect maar soms ook fatale gevolgen voor de eters. Zo raakt zuster Gertrudis door Tita's kwartels in rozeblaadjes zo verhit dat ze naakt naarbui- ten rent waar ze door een bron stige revoluitonair wordt mee genomen. Langs magische weg is de arme Tita in staat om het eerste kind van haar zieke zuster te zogen. De dokter raakt in haar ban en op hun bruiloft (de moeder is dan inmiddels dood) veroorza ken de paprika's een liefdesroes waardoor alle gasten zich par does aan de seks overgeven. Tita belandt dan in Pedro's lief devolle armen. Na 22 jaar hei melijke omgang wordt de open lijke genotsexplosie het liefdes koppel echter fataal. Waar Como agua para chocola te precies over gaat, wordt gaandeweg Araus wijdlopige familie-epos steeds minder dui delijk. De magische strekking en de seksuele metaforen wor den helaas vaak meer in het bespottelijke getrokken dan dat zij sprookjesachtig worden ver beeld. Met de sensualiteit wist de filmer echter wel raad. Como agua para chocolate' draait in Cinésol 2 in Breda. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 dEEL «sindsdien in menige biografie werd opgerakeld. Suggestie Volgens de twee toneelspelers kan het publiek de twee kappers ook beschouwen als de afsplit sing van een en dezelfde per soon. Die suggestie wordt door de schrijver vaag gemaakt. In het volsterkt symmetrische decor van de kapsalon wordt er op gezinspeeld. „Het is ook wel een klein beetje een thriller met een spannende ontknoping", vindt Titus Tiel Groenestegen, die zelf als ac teur/cabaretier door Helmert Woudenberg werd geregisseerd in Ockhams Scheermes en De Olifantsdracht. „Wat wij daarin samen aan gevoeligheden en in zichten hebben ontwikkeld, zet ten wij nu door in deze samen werking. „Het wordt een mee - dogenloze nacht van de waar heid, met veel drank en met een ontmanteling van gekoesterde il lusies tot op de bodem. Er wor den vreselijke dingen gezegd, maar soms zijn die ook erg ko misch." Lans Helmert Woudenberg zegt dat hij sinds de mislukking van To neelgroep Theater in Arnhem, waarvan hij samen met Gees Linnebank de directie vormde, bewust is teruggekeerd naar het acteurstheater. „Ik wil een 'lans breken voor het acteurstheater omdat een toneelspeler voor mij veel meer is dan alleen een re producerend kunstenaar." „In die tijd van Brinkman moest er topkunst worden gemaakt ter wijl er gelijktijdig moest worden bezuinigd. Niemand van de ac teurs was bovendien geïnteres seerd in mijn manier van het ontwikkelen van een eigen stijl. Dan doe ik het wel in mijn eentje, dacht ik. Het wordt tijd dat er weer zoiets als het Werktheater komt. Een groep mensen die zich ontwikkelt van uit een bepaalde gemeenschap pelijke mentaliteit bestaat niet meer, of het moest De Trust van Theu Boermans zijn." 'Kwast en Mes' van Charles Dyer is vanavond en morgenavond als try-out te zien in Theater Achterom in Breda, 21 oktober in Geertruidenberg, 1 november in Oosterhout. Van onze rtv-redactie Een Kerstshow en Paul de Leeuw liggen niet bepaald it eikaars verlengde. Toch waagt de controversiële ci tier zich dit jaar voor het eerst op het pad van Nacht Heilige Nacht. „Ik mocht van de Vara kiezen. Oudjaar of Kerst. Omdat ik vorig jaar al Oud en Nieuw heb gedaan, wilde ik nu graag iets nieuws. Dat wil ik trou wens altijd", benadrukt De Leeuw zijn eigenzinnigheid. Sonja Barend staat nu bij de Vara voor Oudejaarsavond ge programmeerd. „Het wordt een kerstprogram ma voor niet-religieuzen", zegt de van huis uit hervorm de cabaretier. „Het sleutel woord is samenzang. Het idee erachter komt voort uit een soort nostalgie. Inderdaad, net als mijn affiniteit met Songfestival. Op Kerstavond! een paar uur voor de nachtmis begint, wil je als met-geW töch wat gaan doen. Iets dat hl die kerstsfeer ligt. Ik denk aasI liederen maar ook aan nieuweI nummers en filmpjes." Paul de Leeuw gaat in totaal I dertien afleveringen van Del Schreeuw presenteren, tebe-l ginnen in oktober. Daarnaast I staat er een comedyreeks i het programma, maar daa over weet De Leeuw nog niets 1 zinnigs te zeggen. Door Marjan Mes Filmtheater Oosterhout (Slotjesveld 15) presenteert d einde bij de opening van het nieuwe seizoen drie zwarte komedies van drie belangrijke Britse regisseurs" beginnen telkens om 20.30 uur. Vanavond wordt begonnen met High Hopes van Mike Leigh, een cynische komedie over de tegen stellingen tussen de Londense arbeidersklasse en de verwende 'upper class' die komisch te kak ken wordt gezet. Hoofdpersonen zijn een eenvoudig stel met mar xistische idealen en hun (schoon)moeder wier oude buur tje steeds meer arrogante yups aantrekt. Raining Stones is een geestige sociaal-realistische speelfilm van Ken Loach' over twee be vriende werklozen wier pogin gen tot bijklussen voortdurend Van onze verslaggever Breda - De NOS-radio zal vandaag geen rechtstreeks verslag brengen van de Euro pa Cupwedstrijd tussen Zal- giris Vilnius en Feyenoord. Een Zweedse commerciële zen der blijkt alle uitzendrechten van de wedstrijden in het toer nooi der Europese bekerwin naars te bezitten en eiste via de in de voetballerij bekende Ne derlandse advocaat Eric Vilé de som van 5000 dollar voor een live-reportage. De NOS weigerde dit en zal nu volstaan met interviews na de wedstrijd. Radio Rijnmond, dat 1500 dollar bleek te moeten be talen, heeft - Onder protest - wel betaald en verzorgt dus wel een integraal verslag van de wed strijd uit de eerste ronde, die vanavond om 18.00 uur Neder landse tijd begint. Vilnius-Feye- noord komt wel live op de NOS- televisie, aangezien de Neder landse omroep daarvoor wel zelf de rechten in handen heeft. mislukken. De alledaagse werkJ lijkheid in een arbeiderswijk J Manchester wordt zonder enigl mooifilmerij weerspiegeld, Hi| verhaal draait vooral om Bob i per se voor zijn dochtertjes pontificale eerste communie tl Er wordt geloofwaardig gesl teerd door niet-professioneleaJ teurs. Morgenavond (zaterdag li september). The Snapper van Stephen Frea (Dangerous Liaisons) grijpt ot terug op de sociaal-realistischel bijna documentaire filmstijl. Et vermakelijke en warmbloedig geschiedenis over de zwangel schap van een winkelmeisje een grote Ierse familie, ontleer.1 aan het boek van Roddy DovlJ De dochter verwacht een kiel van een getrouwde buurmail maar haar ouders zitten er nie:| mee, hoewel er in de pub flir.il over wordt geroddeld. vond (18 september). 1 Hilversum (anp) - Bart Peete.^ presenteert dit jaar het Gran' Gala du Disc. De AVRO-televisi zendt de show op 7 oktober «i:| Tijdens de opnamen, twee d eerder in Utrecht, worden i winnaars van de Edisons bekeif gemaakt. In tegenstelling tot vorig jaal zullen de kijkers een populaire" een klassiek gala te zien t Met ingang van dit jaar heet til klassieke gala De Nacht van lil Romantiek. Op 21 september moet in het Concertgebouw Jij basis worden gelegd svoor i nieuwe traditie. C. van Twis| manager cultuur van de l wil de nacht laten uitgroeien lt| een evemement zoals de openii van,het Holland Festival enz als het North Sea Jazz Festival I FILMS GOES - Grand Theater 20 u. Beverly Hills Cop 3. HULST - De Koning van Engeland 20 u. A clear and present danger. 20 u. Wolf. 20 u. Speed. 20 u. I love trouble. 20 u. The cliënt. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. A clear and present danger. - Alhambra 2 20 u. I love trouble. - Alhambra 3 20 u. Speed. - Alhambra 4 20 u. Four weddings and a funeral. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17 u. The next karate kid. 20 en 22.30 u. What's eating Gil bert Grape. Zaal 2 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Tlgplrbpnt Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Renaissance man. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. Zaal 5 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Speed. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u.~ The client. Zaal 7 - 14.30, 17,, 20 en 22.30 u. Beverly Hills Cop 3. Zaal 8 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The crow. Zaal 9 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blink. y?» Zaal 10 - 14.30, 20 u. Schindler's list. Zaal 11 - 14.30 u. Thumbelina. 17 en 20.30 u. Wyatt Earp. Zaal 12 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Pelican brief. Zaal 13 - 14.30, 17, 20 u. Sha- dowlands. 22.30 u. Intersection. Zaal 14 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Maverick. Zaal 15 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The getaway. Zaal 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. u. wyal De Aristo-I en 22.30ti| en 2 en 22.30n| en 2 Love, chaet steal. Zaal 17 - 14.30, 20 Earp. Zaal 18 - 14.30, 17 u. katten. 20 en 22.30 u. Speed. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 The Flintstones. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 Chasers. Zaal 21 - 14.30, 17, 20 Escape from Absolom. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 Blank check. KNOKKE - Beverly Screens 20 u. Speed. 20 u. The client. 20 u. Wyatt Earp. 20 u. Chasers. .Van onze rtv-redactie Dieuwertje Blok keert terug het oude nest: bij de KKO, a I gaat samen met Rocky Tuft®" I bij toerbeurt Ontbijt-TV preset- teren vanaf 17 oktober. „Terug naar mijn eerste li Bij de KRO heb ik me het r thuis gevoeld", zegt de 37-jan| I Dieuwertje. Van 1978 tot was ze tv-omroepster voot KRO en presenteerde ze diver radio- en tv-programma's_11 haar KRO-periode heeft D'e 'I wertje free-lance gewerkt vo J de Vara, Nederlandse Ondewl Televisie, RTL4 en AT5. I Rocky Tuhuteru en DieuvvWI Blok zijn de opvolgers van w 'I Neijman (Ikon) en Karin 'I Groot (NCRV) die de start «J Ontbijt-TV voor hun rekr"' namen. Dit nieuwsprogramma is voi een KRO-produktie. S heeriiur en om 7.30,8.30. 12.30, 1?10 17 30, 18.30 en 6.30 Nieuws n 707 Tijdsein. KRO: 12.07 Echo. fa 05 Dingen die gebeuren AVRO: 7 07 Radiojournaal. KRO: 20.04 On- ier tafel. NCRV: 22.04 Hier en nu- „nrt NOS' 23.07 Met het oog op mora en VPRO: 0.04-7.00 Nachtle ven met Street Beats; 3.02 Het pa- 5s- 4.02 Grand disco classique; c 02-7 00 De gezamenh|ke zenders peazens» Moddergat RADIO 2 ..rn., nl heel uur nieuws. NCRV: 7.04 rnedemorgen Nederland. 9.04 Het Wihem Weverplein. 12.04 Het hart 2^14.04 Bergweg 30. AVRO: 17 04 Fileradio. EO: 18.04 Alle men- n TROS: 19.04 Schlagerfestival. 19 30 Oud plaatwerk. 20.04 Music .li in 21 04 Voor wie graag luiste er, wil. 22.30 Coulissen. 23.04-24.00 Sesjurt RADIO 3 Fik heel uur nieuws. AKN: 6.04 Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvitami nen VARA' 12.04 Denk aan Henk. (4 04 Carola. AKN: 15.04 The magie friends VOO: 17.04 Rinkeldekinkel. NOS' 18 04 De Avondspits. EO: 19.04 Snoer 7. NCRV: 20.04 Paperclip ma rine. VPRO: 21.04 Villa 65. TROS: n 04 Nachtwacht. NOS: 2.02 Papa is wakker. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM RADIO 4 0m 7 00 8.00. 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws. VOO: 7.02 Ochtendstem ming. 9.00 Muziek voor miljoenen. 11.00 Ochtendconcert I. The Natio nal Youth Orch. of Scotland met fluit' II. 12.25 Pianomuz. 13.04 Varia ties' op vier: Veldslagen. VARA: 14.00 Middagconcert: Uit VARA's matinee archief. Radio Eilharm. Ork. met 2 jongenssopranen. 15.25 Volk- mann: Pianotrio opus 5 16.00 De Nederlanden: Rond Johannes Cico- nia KRO: 17.00 Zin in muziek. 18.04 KRO Klassiek. 19.30 Het orgel. 20.02 Avondconcert. Holland Festival Oude Muziek. 22.00 Laudate. 23.00 Deze eeuw. NOS: 0.00-1.00 Vier na middernacht RADIO 5 Elk heel uur Vm 18.00 en Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelingenru briek met uitgebreid weerbericht en scheepvaartbericbten. 7.05 Sportief. 7.30 Vroeg op 5. 8.55 Wa terstanden. TROS: 9.02 Perspektief. 10.02 De duvel is oud. RVU: 11.02 Kleur bekennen. NOS: 12.02 Wel denkende mensen. 13.10 Bijlage. 14.02 Een leven lang. NCRV: 15.02 Schuim en as. NOS: 17.10 Radio UIT. PP: 17.50 Algemeen Ouderen Verbond. NMO: 18.02 Actualiteiten programma in drie talen: 18.02 Ne derlands; 18.30 Arabisch; 18.45 Turks programma. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws in het Turks. 19.50 Nieuws in het Marokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws in het Chinees. TE- LEAC: 21.00 Tema. 21.30 Knoop in je zakdoek II. TROS: 22.00 Finale. NCRV: 23.00-24.00 De Odysseia van Homeros OMROEP BRABANT ANP-nieuws: zie Radio 1. 7.05 Bra-,, bants nieuws. 7.25 De krant in Bra-* bant. 7.32 Brabants nieuws. 7.55 Weerman Johan Verschuuren. 8.08 Brabants nieuws. 8.10 Radio Nieuws Centrale. 8.33 Brabants nieuws en service 8.55 Weerman. 9.03 Brabants nieuws. 9.07 Muziek- kiosk. 10.03 Brabants nieuws. 10.07 Draaibank. 11.03 Brabants nieuws. 11.07 Van harte. 12.05 Brabants nieuws en service. 12.55 Bericht voor boer en tuinder. 13.08 Bra bants nieuws. 13.10 Radio Nieuws Centrale. 13.32 Brabants nieuws. 13.34 Muziek, Brabantse produk- ties. 14.03 Brabants nieuws. 14.08 Muziek, met om 15.03 en 16.03 Bra bants nieuws. 17.05 Brabants nieuws en achtergrondprogramma. 17.50 De agenda. 17.55-18.00 Nieuwsoverzicht OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 7.05 Nieuws en actualiteiten met om 7.15 het weer in de provincie. 7.35 de dag van 7.40 overzicht och tendbladen. 7.45 agendatip en agenda. 7.50 regionaal nieuwsover zicht. 8.08 Radio Nieuws Centrale. 8.35-9.00 Nieuws en actualiteiten, met om 8.45 Politieke consumen tentest. 12.05 Nieuws en actualitei ten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 regionaal nieuws overzicht 12.35 Vragen staat vrij. 12.55 De agenda, 13.08-13.30 Radio Nieuws Centrale. 16.03 Een vak apart. 17.03 Nieuws en actualitei ten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 regionaal nieuws overzicht. 17.35 Zegt u 't maar 17.55-18.00 de agenda Ik verwacht een tweede aanval op hei dorp i lh heb met ei jen of en feiten boe je lekkere broeder stenen beetde. lot leven kan brenfenOp die mant, kan hf een heel lef er bij een krt/fen <s

de Stem | 1994 | | pagina 26