Snel plan gemeenschapscentrum Najaarsactie Unicef gaat van start Haven Walsoorden moet dieper genheid 'Toeristisch beleidsplan Hontenisse nodig' DE STEM UITSLAGEN PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER '-leden S.A.B. 'College Hontenisse wil met alle partijen aparte discussiedag Veel paardenfokkers naar tentoonstelling Den Bosch Adverteer in de meest complete gids van Terneuzen. O - S.A.B. 60 Pascal en Chantal Ter gelegenheid Getrouwd Getrouwd 85 SPECIAALZAKEN voor Ijzerwaren, Gereedschappen en Machines IN NEDERLAND SLIJPMACHINE 21 00 |16 10 eve damesmode ■ptember) 7-4571 HJ Axel pE STEM ZEELAND C2 Bevrijdingsfeest in Hulst Parkietenshow St.-Jansteen College Hontenisse zwicht voor herhaalde verzoeken schippers en bedrijfsleven KAARTINGEN K0ERSBAL SCHIETINGEN Een zwam gaat ter beurze... 1994 ,t 60-jarig jubileum worden au» itgenodigd tot bijwoning van op vrijd. avond 16 sept a f paviljoen op het sportcorrmL uitersboslaan. n een leuke fototentoonstBiii„ een fijne avond. 3 18 jaar beiden Pascal gaat al auto riiVfen Chantal n werkt voorlopig noq tussen Duitse bergweide,, Pa en Ma, Rob en Ani/elka Erik van Wanrooy en Wendy van den Udenhout 09-09-94. Dongen. Toon van Boxel en Diana Schneijderberg Zevenbergen. 94 Enorm bij u in de buurt: AXEL Konraad's Ijzerhandel Stationsstraat 19 01155-61392 I inneer u bij SeniorenWinkel I i advies, ook 'n groot assor- >wel klassiek als eigentijds, zitcomfort op maat en i juiste hoogte. Toofdweg 20„ |7, i za. van 10.00-17.00 uur 20.00 uur Jag 15.00 uur Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Hontenisse heeft een meerja- ftg toeristisch beleidsplan nodig.'In dat plan moet een duidelijk overzicht .komen van de bestedingen, benodig de opbrengsten en de ge wenste voorzieningen in de recreatieve sector. Burgemeester en wethouders van Hontenisse schrijven dat aan de DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 gemeenteraad in een notitie met betrekking tot de toeristenbelas ting. De toeristenbelasting werd in 1987 ingevoerd, maar de uitvoe ring ervan verliep niet altijd evèn vlekkeloos. Dat lèidde tot vragen in de gemeenteraad of het nog wel zinvol is de belasting te handhaven. B en W vinden van wel. Ze wijzen er op dat vele toeristen gebruik maken van voorzieningen die door de ge meente zijn bekostigd. Boven dien vindt het college het onjuist de inwoners van Hontenisse vol ledig te laten opdraaien voor kosten van voorzieningen die mede zijn getroffen voor toeris ten. Tenslotte denken B en W in de toekomst met het geld van de toeristenbelasting meerder re creatieve voorzieningen te kun nen aanleggen. De opbrengst schommelt op dit moment rond de 20.000 gulden per jaar. Destijds is bepaald dat het geld alleen mag worden gebruikt voor recreatieve doeleinden. Tot nu toe is er af en toe wel wat uit het potje gehaald, maar op dit mo ment zit er nog meer dan 60.000 gulden in. In 1987 is afgesproken dat er een speciale commissie zou komen die het college moest adviseren over de besteding. Die commissie is er zeven jaar later nog steeds niet. B en W kondigen aan dat ze daar nu toch werk van willen maken. Het tarief voor de toeristenbe lasting ligt in Hontenisse op een kwartje per nacht. Heel wat minder dan in de overige Zeeuw se gemeenten. Een verhoging zou daarom te verdedigen zijn. An derzijds zou dit op fel verzet stuiten van de campinghouders. Bovendien lijkt het nu niet echt nodige om te verhogen, omdat er meer binnen komt dan er wordt uitgegeven. B en W concluderen dat er eerst maar eens een be leidsplan moet worden opgesteld voordat aan het tarief wordt getornd. Van onze verslaggever KloosterzandeEr moet op korte termijn een 'realiseer baar' plan worden opgesteld voor een multifunctionele accommodatie in Kloosterzande. Burgemeester en wet houders willen daarvoor met alle politieke partijen in Hontenisse een aparte discussiedag beleggen. - - Het college zegt dat in het pas gepresenteerde beleidsprogram- ma voor de periode tot 1998. B en W laten voorlopig nog in het midden of de discussie moet gaan over een sport-en evene mentenhal of over een multi functioneel dorpshuis. Maar al gemeen bekend is dat de politie ke neuzen in Hontenisse op dit moment meer wijzen in de rich ting van een soort gemeen schapscentrum. Dit ter vervan ging van het huidige dorpshuis St. Martinus dat in slechte staat van onderhoud verkeert. Hontenisse heeft inmiddels een flink spaarpotje aangelegd voor een 'nieuwe voorziening. Daar- Van onze verslaggever Hulst - In het artikel over het programma van bevrijdingsfeest op zaterdag 17 september in Huls.t staan niet alle goede tijd stippen vermeld. Het definitieve programma voor zaterdag ziet er als volgt uit: 14.00 uur: oude legervoertuigen op de Grote Markt, 16.00-17.00 uur: concert op de markt door de Koninklijke Stedelijkie Harmonie, 18.30 uur: kranslegging bij gedenkplaat in hal stadhuis, 19.00 uur: interker kelijke bevrijdingsdienst in de basiliek, 20.15 tot 22.00 uur: taptoe op de-markt met de korp sen Axelerando, Hosanna, In- terscaldis en de Delta Band. De ingezetenen worden verzocht die dag de Nederlandse driekleur te laten wapperen. mee kan best een evenementen hal worden neergezet, maar het probleem is de exploitatie van een dergelijke voorziening. Al tijdens de laatste gemeente raadsverkiezingen bleek dat zo wat alle partijen nu van het sporthalplan zijn afgestapt. Volgens het beleidsprogramma wil het college de komende vier jaar ook de dorpshuisproblemen in andere kerkdorpen aanpak ken. Zo wil men de aanpassing van het dorpshuis-* in Terhole realiseren door daarvoor geld op te nemen in de financiële meer jarenraming. Met betrekking tot de Schuur in Hengstdijk moet volgens het college de aanpas sing geschieden aan de hand van wensen, die worden aangegeven vanuit de bevolking. In de sfeer van cultuur en re creatie wil het college het zwem bad in Kloosterzande aantrekke lijker maken door de organisatie van sportactiviteiten en de plaatsing van speelwerktuigen. Voor kleinere voorzieningen wil len B en W daarvoor het potje van de toeristenbelasting aan spreken. Extra aandacht moet er ook ko men voor die recreatieve voor zieningen waarvan iedereen gra tis gebruik kan maken. Het gaat om zaken als toeristische fiets paden, wandelmogelijkheden en speelveldjes. Voor een goed groen-onderhoud moet extra geld worden uitgetrokken, aldus het beleidsprogramma. Verder wil het college de mogelijkheden voor een buitendijksfietspad on derzoeken en wil men een oplos sing voor de parkeerproblemen aan de Zeedijk bij Perkpolder. Axel - Een groot aantal Zeeuwse en Zeeuws-Vlaamse fokkers neemt komend weekeinde deel aan de nationale tentoonstel ling van de koninklijke vereniging 'Het Nederlandsche Trek paard'. Traditioneel vindt deze tentoon stelling, die telkens vele duizen den bezoekers trekt, plaats in de Brabanthallen in Den Bosch. Hoogtepunt van de tentoonstel ling is zaterdagmorgen de strijd om de nationale kampioenschap pen bij zowel de hengsten als de merries. Vrijdag echter beginnen al de individuele keuringen, waarvoor 335 Trekpaardmerries en 215 Haflingers zijn aangemeld. Ook de Zeeuwse fokkers, onder wie uiteraard Zeeuws-Vlamingen, zijn in Den Bosch aanwezig. Zaterdagmiddag zijn er in de Brabanthallen shows en demon straties, waarbij uiteraard de Trekpaarden en de Haflingers EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van Cooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Ton Koomen (sport), Peter Oggel (editiechef), Harold de Puyssele- i|r. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- pieverslaggever). nulst: Steenstraat 14, tel. 01140- '3'51, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (P'v. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, te! 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boe- le, Hans Dimmers. 13751 Steenstraat 14'tel- 01140- cÜ'1e9enwoorc'i9ers: day van den Brande, Marian Ver straeten. tiTn<iop'eider: Harry Muurmans, 'el- 076-236454, Telefoonnummers en openings- J, en van overige afdelingen op Pagina A2. steeds centraal staan. Het is de 48e aflevering van de nationale tentoonstelling. Van onze correspondent St.-Jansteen - De Parkieten- speciaalclub van de Neder landse Bond van Vogellief hebbers, regio Zeeuws- Vlaanderen, houdt zaterdag 17 en zondag 18 september voor de 22e keer een parkie tenshow. Het bestuur verwacht 500 in schrijvingen vanuit Zeeuws- Vlaanderen en België, waaron der grasparkieten, agaporniden en grote parkieten. Morgen wor den de vogels gekeurd door zes keurmeesters en een aspirant keurmeester. Tijdens de show is informatie te krijgen over het voeren en huis vesten van parkieten en wordt er een plantenshow gehouden. De show wordt zaterdag om 13.00 uur geopend, terwijl de prijsuit reiking zondag om 16.00 uur wordt gehouden door districts voorzitter Udo. De openingstijden zijn zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag is er van 10.00 tot 12.00 uur tevens een vogelbeurs. Le den en niet-leden kunnen tijdens de vogelbeurs hun vogels inbren gen. Burgemeester Kessen spendeert 25 gulden bij zijn vrouw, ten bate van Unicef. foto wim kooyman Van onze correspondente Hulst - De najaarsactie van Unicef Zeeland is gisteren van start gegaan. Burgemeester A. Kessen kocht bij zijn vrouw, lid van het comité Hulst/Honte- nisse van Unicef, voor 25 gulden kaar ten. Omdat er in de postkantoren geen verkoop van kaarten meer kan plaatsvinden, verhuis de het comité voor deze gelegenheid even naar de hal van het stadskantoor in Hulst. „We hopen dat de actie goed aanslaat en dat de mensen steeds meer interesse in het werk van Unicef krijgen. Het blijkt dat de nood in de wereld steeds groter wordt en daarom is er steeds meer geld nodig voor hulp," vertelt districtsconsulente voor Zeeland, Marry Codée. Unicef verleent hulp over de gehele wereld ongeacht afkomst, ras of religie van mensen. De hulp is vooral gericht op kinderen en vrouwen. Op de verschillende koopadressen van Uni cef in Zeeuws-Vlaanderen is vanaf nu een hele collectie cadeau's te koop. De collectie bestaat uit wenskaarten, kalenders, agenda's en andere spulletjes die altijd van pas ko men. Inlichtingen over het werk en de ver koopadressen is te verkrijgen bij C. Boon, Keizersputstraat 37 in Overslag (01156-8427) na 18.00 uur of A. Smid, Kei- zersdreef 8 in Hulst (01140-13780). „Het comité Hulst/Hontenisse wil de komen de maanden echt aan de weg timmeren," laat M. Kessen weten. „In de maand novem ber houden we een verkoopdag in de winkels van AH in Hulst, Terneuzen en Oostburg en op 9 december zijn we present op de Kerst markt in Hulst." Burgemeester Kessen wenste het comité suc ces en verklaarde volledig achter het werk te staan van Unicef. „Ik waardeer de grote betrokkenheid van de vele mensen die dit werk belangeloos doen. Ik hoop dat deze eerste aankoop de aanzet is voor een ferme verkoop." In Kloosterzande wordt deze week een zwemvierdaagse gehouden waarvan de op brengst naar Unicef gaat. Van onze verslaggever Walsoorden - Burgemeester en wethouders van Hontenis se zijn alsnog gezwicht voor de herhaalde verzoeken van schippers en bedrijfsleven om de ingang van de haven van Walsoorden een halve meter dieper te maken. Aanleiding daarvoor is het feit dat er kort geleden opnieuw een schip aan de grond is gelo pen. Tot nu toe hebben B en W de verzoeken voor een diepere ha veningang steeds naast zich neergelegd. Dit gezien de hoge kosten die met een verdieping gepaard gaan. Het college is nu echter tot de slotsom gekomen dat de gemeente er niet meer onderuit kan. Bij de aanleg van de haven in 1968 is de bodem van de haven ingang op een diepte van ruim zes meter onder NAP aangelegd. Deze diepte was toen ruim schoots voldoende voor de sche pen. Inmiddels zijn de tonne- maat en de diepgang van de schepen zo toegenomen dat er soms grote problemen ontstaan om de haven te kunnen binnne- komen. De ondergrond in de haven be staat uit harde keileem. De hui dige baggermethode met de zo- Deze schepen in de haven van Walsoorden lopen straks minder risico om aan de grond te lopen in de hhvenmond, als die een halve meter dieper is gemaakt. foto camile schelstraete genaamde ploegboot kan daar niet worden toegepast. Voor het verdiepen is er een ponton met een hydraulische kraan nodig. De losgemaakt grond wordt dan door middel van een ploegboot naar de diepe geul getranspor teerd. De kosten van het karwei bedra gen 40.000 gulden. Daarmee is in de gemeentebegroting voor dit jaar geen rekening gehouden. Gezien de urgentie van de werk zaamheden stellen B en W de gemeenteraad de algemene re serve voor dit doel aan te spre ken. De verdieping komt maan dag 19 september aan de orde in de financiële commissie. Die ver gadert om 20.30 uur in het ge meentehuis te Kloosterzande. 2. F. Temmerman, Sluis; 3. me vrouw Dieleman, Terneuzen. Lamswaarde - Bridgeclub Lamswaarde, eindstand zomer competitie: 1 W. Aarts, 2. R. Smulders, 3. A. Taalman, als tweede en derde eindigen. Uitslag derde herfstcompetitieavond. A- lijn: 1. Biesbroeck-Goossen, 2. Van Waterschoot-De Schrijver, 3. Van Cauteren-Van der Wielen. B-lijn: 1. Timmermans-Nieland, 2 Eggink-Van Belle, 3. Joossen/De Kort. IJzendijke - IJzendijkse Bridge club, eerste wedstrijd najaars competitie: 1. echtpaar De Kort, 2. Zwartele-Van Waterschoot, 3. Buysse-Mi j nsberghe Hulst - Zaal De lieve, 27 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Jongezoon, 3. mevrouw De Vlieghere, allen Hulst. Terneuzen - Zaal 't Schelpen hoekje, 61 personen. Bieden: 1. M. Riemens, 2. K. Katern, 3. J. van der Hooft, allen Terneuzen. Joke ren: l.-M. van Opdorp, Terneuzen; Heikant - KBO, 32 personen: 1. mevrouw Baaijens/E. de Betue-de Block en C. Baaijens/M. Ferket- de Beule, 2. C. van Houte/S. van Houten-Ferket, 2. L. Inghels-Ce- laert/A. de Smet. Clinge - ANBO. Mat 1: 1. me vrouw Govaert/E. Jonkers, Clin ge; 2. mevrouw De Block/E. Blommaert, De Klinge/Hulst. Mat 2: 1. mevrouw Baaijens/J. Boon man, De Klinge/Clinge; 2. me vrouw Boonman/J. van Mol, Clin- ge/Nieuw-Namen. Mat 3: 1. me vrouw Vos/L. de Bot, Clinge/ Hulst; 2. mevrouw Groen/W. Kempe, St.-Jansteen/Axel. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, tien personen: 1. A. Vervaet, 2. G. de Martelaere, 3. mevrouw Vale. Clinge - Zaal Malpertuus, acht tien personen. Mat 1: 1. M. Vos- Govaert/P. van Broek, 2. M. van de Lavoir/S. Govaert-van de Branden. Mat 2: 1 L. Boonman/ L van Hoeyland, 2. Cl. van Gij- sel/M. Vonck. Clinge - Zaal Malpertuus, twintig personen. Mat 1: 1. L. Boonman/ Cl. van Gijsel, 2. Th Goossen/J. de Bot. Mat 2: 1. M. de Block-de Rechter/L Kegels, 2 A. van Cau- teren/L. van Hoeyland. Heikant Zaal 't Centrum, veer tien schutters. Hoge vogel: F. de Nijs, Stekene: beide zijvogels. R Schalkens, Heikant; grootste aan tal (4): P. de Bot. Heikant - Zaal 't Heike, 25 schut ters. Hoge 'vogel: E. Fierens, Moerbeke; beide zijvogels: J. Martens, Koewacht; grootste aan tal (5): Th. Herrewegh, Hel lestraat. Er stond een grote stopfles, gevuld met een troebele vloei stof vóór haar op het tafeltje in de restauratie. In de fles dreef een gele kwab. Het ding leek op een weekdier. De vrouw was vast niet ouder dan veertig, maar ze leek zestig. Dat kwam deels door haar kolossale, gebreide alpinopet van onbestemd groen. Een soort wollen gezwel. Haar benen, onder de wijd vallende, wollen rok, werden gesierd door kniekousjes. Het elastiek in het boord van de kousjes had rode striemen on der haar knieën veroorzaakt. Een alternatiefje, dacht ik, op weg naar de paranormale beurs in de Goese veilinghal len. Ik zat er niet ver naast. Desgevraagd wilde ze best wel vertellen wat er in de stopfles zat. Het bleek een Kombucha-zwam te zijn. Nooit van gehoord! „De zwam komt oorspronkelijk uit China," zei ze, „ze kennen hem daar al duizenden jaren. Het is een wonderzwam, die zichzelf in de stopfles verme nigvuldigt. Het aftreksel van de zwam helpt tegen alles," getuigde ze enthousiast. „Maagzweren, reuma, ver stopping - ja zelfs luchtziekte verdwijnt als je de drank van de Kampucha-zwam drinkt. Mijn neef Paul gelooft dat niet. Laatst zei-die: „Die Chi nezen van vóór onze jaartel ling waren toch maar aardig bij de tijd, dat ze toen al een middel tegen luchtziekte uit vonden." Maar u bent niet zo'n spotter, dat zie ik zo!" Haar stem kreeg iets vertrou welijks. „Ik zal u eens wat vertellen. Een poosje terug heb ik van mijn zwager, die naar Nieuw-Guinea was ge weest, een paar souvenirs ge kregen. Zo kreeg ik een pop petje dat van vezels was ge maakt en dat een paar dikke naalden door zijn lijfje had en een kanjer van een halfedel steen, een obsidiaan, heel mooi om te zien en verder nog een echte pijl en boog en een boemerang. „Geloof het of niet, maar zo gauw die dingen in mijn huis waren, begonnen de vreemd ste dingen te gebeuren. De Kombucha-zwam in de stop- fels bijvoorbeeld, begon geel te worden, terwijl hij spierwit hoort te zijn. Hij is dan ook gevoelig voor paranormale krachten. Ikzelf kreeg slaap stoornissen en vreselijke darmkrampen. Mijn poes, Ni- colette, leek wel gek te zijn geworden. Ze sprong als een dolle door het huis. Eten deed ze bijna niet meer. „In mijn arremoe heb ik toen het nul-zes nummer van de astroloog gebeld. Hij vroeg of er de laatste tijd nog nieuwe voorwerpen in huis waren ge komen. Toen ik van het pop petje en de pijl-en-boog ver telde was de zaak hem duide lijk. Hij zou exorcisme op af- stand toepassen, zei hij. En jawel, binnen een half uur had hij de souvenirs onttoverd. Gewoon via de telefoon, voor een gulden per minuut. Maar de klachten bleven bestaan. „Gelukkig ken ik een Indisch man, Bas, die in deze dingen thuis is. En die gaf mij de raad om de obsidiaan tijdens volle maan in een gat van een me ter diep te begraven en de boemerang te verbranden. Dat heb ik gedaan. „En jawel, een dag of wat later verdwenen de klachten bij Nicolette en bij mij. Ach teraf wist mijn neef Paul te vertellen dat het geen boeme rang was geweest die ik ver brand had, maar...(ze talmde beschaamd) een peniskoker! „Zo'n ding verbranden brengt ongeluk," zei hij. „Je seks leven is naar de knoppen!" „Nou ja, so what? De magie is opgeheven en daar ging het om. Alleen mijn Kombucha- zwam is geel gebleven. Ik wil er mee naar de paranormale beurs. Misschien vind ik daar een sjamaan die hem weer wit kan krijgen." Clinge HENGELEN - Aan de door de Clingse Hengelaarsvereniging gehouden hengelwedstrijd na men 25 personen deel. Uitslag: 1. H. Willaert, Clinge 5200 gram; 2. R. de Potter, St.-Jan steen 3850; 3. R. Vertenten, Clinge 3750; 4. L Persiau, Hamme 3650; 5. R. Ferket, Cfinge 3350 gram. Hulst ZONNEBLOEM - De plaatse lijke afdeling van De Zone- bloem houdt vandaag de jaar lijkse uitstap. De reis gaat eerst naar Oostakker waar om 10.30 uur een mis wordt bijge woond. Na de koffietafel wordt de reis voortgezet rich ting Eeklo, naar het provin ciaal domein Het Heen, waar onder andere het Heemmu seum wordt bezocht. Daarna gaat het via De Braakman richting Hulst, zodat de gasten om ongeveer 18.30 ur weer thuis zijn. VERGADERING - De voet balvereniging HW'24 houdt morgen om 21.00 uur in het clubgebouw aan de Zand straat de algemene ledenver gadering. Er komen verschil lende bestuursmutaties aan de orde. Koewacht DANSEN - De Katholieke Bond voor Ouderen van Zuid- dorpe en Koewacht houdt morgen een bevrijdingsdans avond in De Vlaschaard. De muziek wordt verzorgd door het orkest The Williams. Aan vang 20.00 uur. EHBO - In het kader van 50 jaar bevrijding houdt de EH- BO-vereniging St.-Ludwina open huis op zaterdag 17 sep tember tussen 14.00 en 17.00 uur in De Vlaschaard aan de Nieuwstraat. Tijdens deze open middag zijn er naast al gemene informatie diverse stands, waar gedemonstreerd wordt over kleine ongevallen in en om het huis. Tevens is er hartreanimatie en worden le vensreddende handelingen verricht. De LOTUS gaat eveneens diverse wonden schminken en ér is een ver koopstand van diverse nieuwe eerste hulpmiddelen. Om on geveer 16.30 uur is de prijsuit reiking van de kleurwedstrijd. Zuiddorpe BEVRIJDINGSACTTVITEI- TEN - In het kader van activi teiten rond 'Axel, vijftig jaar bevrijd' zijn in de kern Zuid dorpe de komende weken de volgende activiteiten: op 17 september i'n café 't Gemeen tehuis een seriekaarting, 19 september schieting op de staande wip, op 20 september schieting op de liggende wip voor ouderen bij café 't Ge meentehuis. Op 21 september is er kaarting in 't Kaaike, een dag later (22 september) op dezelfde locatie koersbal. Op 29 september tenslotte is er in 't Kaaike bingo. Alle activitei ten beginnen om 14.00 uur. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur, KBO, ouderengymnastiek, biljarten. - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, hobbymiddag. HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 13.30 uur, vleeskaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Kastanje, 19.30 uur, kaarting. LAMSWAARDE -Café De Lamsoren, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur, kaarting. HEIKANT - 't Heike, KBO, 14.30 uur, kaarten en bingo. AXEL - Gregoriuscentrum, 14 uur, prijskaarten. (ADVERTENTIE) U kunt nu adverteren in de nieuwe Telefoongids van PTT Telecom. Bel voor meer informatie TeleMedia: 06-00 25 (gratis). De nieuwe Telefoongids. Alle zaken op een rijtje.

de Stem | 1994 | | pagina 17