Terneuzen gaat voor de titel Badmintonseizoen van start 'SVWZV moet vechten voor behoud' Landau kampt met krappe bezetting De Sluisse Toren is gematigd optimistisch Kersverse voorzitter ZSB Gosse Kamminga optimistisch gestemd SPORT B4 Teamleider Gerard de Winter blijft voorzichtig Spelersgroepen teams ZSB BC Terneuzen met meer teams in competitie Kleinste district van Nederland klaar voor competitie SPORTNIEUWS KORT DB STEM DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 Van onze schaakmedewerker Oostburg - „We zullen moe- ten vechten voor behoud. Het 'as de laatste jaren al met zo overtuigend, maar gezien het feit dat we nu opnieuw kwa liteit inleveren verwacht ik een moeilijk seizoen," aldus rerard de Winter, de team leider van SVWZV uit Oost burg, als de kansen voor zijn team in de naderende compe titie ter sprake komen. Vorig seizoen eindigde SVWZV met vijf punten op de zesde „laats en hield alleen Goes, dat degradeerde, en Landau achter zich. „We hebben toen een moei zame competitie gedraaid. Na drie wedstrijden hadden we nog maar één punt. Gelukkig trok ken we het in de slotfase recht. Het zal nu waarschijnlijk niet anders zijn. We verliezen Mark de Bruijne. Hij is naar HWP vertrokken. Voor ons was dat een uitstekende kracht aan het eerste bord, die altijd goed was voor een seizoenscore van zo'n 75 procent. Tijdens het ECI- toernooi, waar Mark aan deel nam, zijn de contacten tussen hem en HWP in een stroomver snelling gekomen. Hij is ambiti eus en wil hogerop spelen. Dan is hij hier in Zeeland bij HWP natuurlijk aan het juiste adres. Maar voor ons is het wel een domper dat we hem verliezen. Ik ben daar allerminst gelukkig mee. Daarnaast kunnen wè ook niet meer rekenen op Mark Mar- tijn. Door werkzaamheden is hij niet meer van de partij. Ook hij was een gewaardeerde kracht aan het zesde bord. We hopen dat verlies te compen seren met de komst van Chris Lanckriet. Ik ken hem van mijn wedstrijden in België. Na hem benaderd te hebben was hij be reid om voor ons te komen spe len. Naast hem hebben we echter' nog twee buitenlanders in Gert Ries uit Duitsland en Bart de Vogelaere uit België. Je mag echter maar twee buitenlanders opstellen. Misschien dat Gert Ries, die al jaren voor ons speelt, voor de KNSB niet meer het predikaat buitenlander draagt. Is dat het geval dan is er geen enkel probleem. Wel is het na tuurlijk de vraag of die jongens steeds van de partij kunnen zijn. „Ons tweede team wist zich vo rig seizoen maar nipt te handha ven in de promotieklasse. Toch heb ik de indruk dat dit team het wel zal redden in het komende seizoen. Daar speelt veel jeugd in. Beloftevoile jeugd zoals je weet, want hier in Oostburg wordt de schaaksport goed bege- de'<d' Dat hebben we binnen de vereniging te danken aan Piet Leenhouts, die zich daar enorm achter zet. Die jeugd is over het algemeen nog wat jong, mist nog ervaring, maar ik verwacht daar in de toekomst veel van. Dit seizoen zal vooral in het teken staan van behoud en daarna moeten we de vruchten van onze goede jeugdopleiding gaan pluk ken." Van onze schaakmedewerker Peter Snelders Terneuzen - Temeuzen degradeerde vorig seizoen op de valreep uit de derde klasse van de landelijke schaak competitie en mag het dit jaar opnieuw in de hoofdklas se van de ZSB, die zaterdag 8 oktober start, proberen. Met groot optimisme begint de equipe van teamleider en kersverse ZSB-voorzitter Gosse Kamminga aan dat karwei. Zijn uitspraak, 'we gaan voor de titel', laat weinig aan duidelijkheid te wensen over. Het' is beslist geen grootspraak. Twee seizoenen terug kwam Ter neuzen in dezelfde situatie te recht en maakte het verloren terrein in één seizoen goed. Ook toen voorspelde Kamminga de titel met de daaraan verbonden promotie voor 'zijn' team. Aldus Terneuzen - De clubcompe- tie van de Zeeuwse Schaak bond start zaterdag 8 okto ber. De eerste teams van de verenigingen die daaraan deelnemen zullen, onder eriig voorbehoud, uit de vol gende spelers bestaan: Terneuzen 1: Chris Ghysels, Adri en Masjenka Dubbel dam, Ralf Gommers, Jordi Gernaert, Gosse Kamminga, Daniël Lansay, Maurits Rijk. SVWZV 1: Gert Ries, Olaf van der Sloot, Tonny en Har ry Riemens, Gerard de Win ter, Bart de Vogelaere, Chris Lanckriet, Hans Oosterhout, Bart Leenhouts en Peter van de Linde. LANDAU: Eric de Hulster, Arjo Arendse, Harry Lankre- ijer, Rudi de Hulster, Theo de Putter, Peter Kalisvaart, Jo- han de Meester, Wim de Wolf en Wim Sinke. DE SLUISSE TOREN: Adri van Oorschot, Achmed Al- honsi, Paul van Oorschot, Youri Groosman, Bart Groosman, Piet-Paul Groos man, Arno Boutens, Jozef van Mierlo en Cor Hoppen brouwer. Temeuzen - De Terneuzense badmintonclub BC Terneu zen gaat met acht senioren en drie juniorenteams de competitie in, vijf meer dan vorig jaar. Daarmee is sprake van een duidelijke kentering. De voorgaande jaren groeide bet aantal recreatiespelers steeds en werd het aantal competitiespelers steeds min der. Het eerste team, bestaande uit imke van Cleemputte, Madeion de Feijter, Brigitte Maas (terug van weggeweest), Ruud Hoger- v°rst, Ronnie Kest en Robert "eters, heeft zich vorig jaar na een zwaar seizoen in de derde klasse van de bond weten te bandhaven en zal dus dit jaar op dit niveau blijven spelen. Dan is er nog een team met aanstormende jeugd, bestaande ait Chantal van Hoye, Liselotte de Meester, Martijn van Hoye en dobin Hotuerman, dat dit jaar in de eerste klasse van het district zal uitkomen en zich daar moet '■aarmaken. De rest van de 'earns is verdeeld over de lagere districtsklassen. Binnen de vereniging zijn er aast de normale speel- en trai- "igsavonden weer veel activi sten, zoals PEP-toernooi, fami- i. erno°i> bad-uitdag, club- 'ioenschappen enzovoort. is een commissie opgericht Er de activiteiten voor het „lang bestaan van de BC Ter- i en in het seizoen 1995-1996 orBaniseren. De Terneuzense '/fusing is al jaren de grootste u Zeeland en het ledenbestand Mt stabiel. oorzitter Franco Pecoraro heeft voorzitter het roer overgege- j aan Alwin Pietersma, die „._,e Junctie voor een jaar zal mpn ^oa's overal staat 'n Terneuzen niet te 1, om bestuursfuncties te nou "I n- BC Terneuzen heeft Ouri v ziin home in sporthal e Vaart, waar de trainingen rehoudeneWedStriiden geschiedde. „We gaan voor de titel. Het zou me flink tegenvallen als we daar niet in slagen. Natuurlijk weet je het nooit zeker, dat is uiteraard het mooie van sport. Concurren tie verwacht ik alleen van Sou burg. Die vereniging is goed be zig en heeft beloftevolle jeugd, die vorig seizoen ook al knap presteerde in de hoofdklasse. Van de andere ploegen verwacht ik weinig concurrentie. Al bete kent dit niet, dat dergelijke ploe gen niet tot een verrassing in staat zijn. Van ons tweede team verwacht ik dit seizoen ook een goede prestatie. Vorig seizoen viel dat tegen, maar in dat team zit voldoende kwaliteit om goed in de top van de promotieklasse mee te draaien." Terneuzen 1 verliest een gewaar deerde schaker als Marco Diele- man. „We misten Marco eigen lijk al halverwege het vorige sei zoen. Toen maakte hij kenbaar dat hij met schaken op wed strijdniveau stopte. Dat was erg jammer. Ik denk ook, dat we mede daardoor net gedegradeerd zijn," aldus Kamminga. Vorig seizoen begon hij met de nodige twijfel aan de competitie. „Ik voorspelde toen dat we het erg moeilijk zouden krijgen. Mijn woorden werden aanvanke lijk gelogenstraft, want we had den na vier wedstrijden al vijf punten en stonden op een stevige plaats in de middenmoot. Daar na liep het helemaal mis. Uit de resterende vijf duels scoorden we nog één wedstrijdpunt en eindigden op een de achtste plaats. Daardoor moesten we nog een beslissingsduel met een club uit een andere derde klasse spelen, omdat we exact gelijk in wedstrijd- en bordpunten ein digden. Een half bordpuntje meer en we waren veilig geweest. Dat beslis singsduel verloren we nipt met 41/2-31/2. Bijzonder jammer, maar nu is het zaak vooruit te kijken en snel terug te keren naar de landelijke competitie. De plaats Gosse Kamminga uit Terneuzen, de kersverse voorzitter van de Zeeuwse Schaak Bond, is optimistisch gestemd aan het begin van de nieuwe schaakcompetitie. foto camile schelstraete. van Marco Dieleman wordt inge nomen door de jeugdige Jordi Gernaert, die zich positief ont wikkelt." Gosse Kamminga, een Fries in hart en nieren, streek in 1981 in Zeeuws-Vlaanderen neer. Vanaf 1986 maakt hij deel uit van het bestuur van de ZSB als toernooi en competitieleider persoonlijke kampioenschappen. Vorig jaar gaf hij te kennen wat meer vrije tijd te willen en stelde zijn func tie van competitieleider beschik baar. „Maar ook Harry Lankre- ijer, onze voorzitter, stopte er mee. Harry maakte al achttien jaar deel uit van het bestuur, waarvan tien jaar als voorzitter. Hij vond het genoeg. Toen heeft men mij gevraagd. Ik stond daar aanvankelijk wat afwijzend te genover en adviseerde het be stuur om maar naar een ander uit te kijken. Als dat niet lukte, dan wilde ik mij wel beschik baar stellen. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd. Ik hing er meteen aan vast. Het voorzitter schap vraagt andere verplichtin gen dan de functie van competi tieleider. Je hebt meer represen tatieve taken, maar er kruipt toch minder tijd in. Dat is voor mij wel acceptabel. De ZSB is een aardige onder bond. Met zo'n 700 leden één van de kleinsten binnen de KNSB. Dat wel, maar wel een organisatie waar leven in zit en met verschillende clubs die aan de weg timmeren. HWP scoort landelijk uitzonderlijk hoog en verschillende verenigingen heb ben een uitstekende jeugdoplei ding. Het is wel jammer, dat er zoveel schaaktalent verloren gaat als men hogerop gaat stu deren. Dat is inherent aan het wonen in Zeeuws-Vlaanderen. Zit het middelbaar onderwijs er op en je wilt verder studeren, dan moet je Nederland in." Van onze schaakmedewerker Axel - Het eerste team van Landau ontsprong vorig seizoen nipt de degradatiedans in de hoofdklasse van de Zeeuwse Schaakbond. Met één puntje voorsprong op degradant Goes werd een bepaald niet overtuigend seizoen afgesloten. Met het tweede team was het al niet beter gesteld. Dat team ein digde zelfs gelijk met degradant Goes 2, maar redde het op basis van meer bordpunten. Die pres taties stonden in schril contrast met de verrichtingen van Lan dau 3, dat kampioen werd in de eerste klasse Zuid. Van promotie Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - Voor het district Zeeland, het kleinste district van de Nederland se Badminton Bond, met een ledenatal dat schommelt tussen de 1800 en 2000 leden, begint zondag 18 september het competitiegebeuren voor het seizoen 1994-1995. De seniorencompetitie van het district gaat van start in vier klassen. In de eerste klasse spelen zestien teams, verdeeld over twee afdelingen, in de tweede klasse zijn dat 32 teams, verdeeld over vier afdelin gen, in de derde klasse 24 teams, verdeeld over drie afdelingen en in de vierde klasse 16 teams, verdeeld over twee afdelingen. De jeugdcomeptitie wordt gespeeld in vier klassen, waaraan in totaal 27 jeugdteams deelnemen. Het district Zeeland is in de landelijke competitie vertegenwoordigd door in to taal zeven teams. Backhand uit 's-Graven- polder is vaandeldrager van het district en speelt het hoogst van de Zeeuwse deelne mende teams, namelijk in de tweede klas- Om het badminton in Zeeland te stimule ren en te activeren heeft het districtsbe- stuur in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad, het bondsbureau en met finan ciële steun van de provide Zeeland, een badminton-stimuleringsproject opgezet. Het ledenaantal, dat landelijk- gezien onder druk staat, blijft in Zeeland vrij stabiel en het beleid van het districtsbestuur is voor al gericht op kwaliteitsverbetering. Het stimuleringsproject houdt onder ande re in: demonstratie-avonden bad-mini-ton voor 6- en 7-jarigen, badmintontraining- sclinics met Nederlandse topspelers, the ma-avonden met als doel het tekort aan sporttechnisch kader aan te vullen, cursus badmintonbegeleider, cursussen voor be- stuurskader en gasttrainingen voor recrea tiespelers. Enthousiast In het district Zeeland wordt er het ko mende seizoen flink aan de weg getimmerd en heeft het distictsbestuur handen vol werk. Het huidige bestuur, al enige jaren onder leiding van de enthousiaste voorzit ter Jacques Romeijnsen, kampt nog steeds met de moeilijkheid mensen bereid te vin den vooral bestuurlijke taken op zich te nemen. „Het blijft in het kleine district een constant gevecht om de bezetting van het bestuur rond te krijgen," aldus Romeijn- Iris Ridderikhof, voorzitster van de DKT (districtscommissie trainingen) heeft on langs om gezondheidsredenen af moeten haken, maar liet een organisatorisch goed lopende commissie achter. Romeijnsen: „Ik hoop dat deze belangrijke plaats snel wordt ingevuld." De jeugd neemt bij het districtsbestuur een bijzondere plaats in. Dit seizoen worden er voor de jeugd eveneens diverse Grand Prix-toernooien georganiseerd, uiteraard dankzij de medewerking van heel wat verenigingen. Zo worden er ook gasttrai ningen verzorgd door de districtsjeugdtrai ners Guus Maassen en Gerbrand Visser. Het niveau van de jeugd is sterk omhoog gegaan, zodat er veel jeugdspelers aan de seniorencompetitie gaan deelnemen. In Nederland zijn enkele topsportsteun punten opgericht waar de topjeugd van diverse districten trainingen volgt met jeugdspelers en senioren van de nationale selecties. Financieel wordt dit gedragen door de bond, het betreffende district en een bijdrage van de ouders. Zeeland merkt daar eveneens wat van. In september 1993 zijn drie jeugdige spelers in het topsportsteunpunt Rotterdam van start gegaan. In de loop van het jaar zijn er helaas twee afgevallen, zodat voor het komende seizoen nog slechts één speelster deelneemt aan die training. De districtsjeugdselectie is om uiteenlo pende redenen behoorljk ingekrompen, van 31 naar 19 spelers. Het niveau stijgt echter gestaag, zodat Guus Maassen en Gerbrand Visser genoodzaakt zijn om met hun pupillen steeds sterker bezette toer nooien buiten Zeeland te gaan bezoeken. Al met al wordt er hard gewerkt aan niveauverbetering en komen de tijden van weleer mogelijk nog eens terug. Tijden waarin het district Zeeland drie verenigin gen had die opereerden in de landelijke eerste klasse, te weten Terneuzen, Avanti uit Middelburg en Marathon uit Vlissin- gen. Teams ook met regenommeerde spelers, waar nu nog met respect over wordt ge sproken, zoals Coen Valckenier, Danny Mol en Nico Smolders van Avanti, Brigitte van de Water, Tanja Tienpond Ria Ster- renberg en Nel Ririhena om nog maar enige vrouwen te noemen die in de top meedraaiden. Het nieuwe seizoen staat voor de deur, er wordt weer gespeeld en gewerkt aan de toekomst. Het niveau stijgt gestaag en Aken en Keulen zijn ook niet in één dag gebouwd. was echter geen sprake. „We hadden graag het promotie duel gespeeld met de kampioen van de eerste klasse Noord, maar wij als vrij kleine vereniging kunnen op zaterdag geen drie volwaardige teams op de been brengen. In de eerste klasse Zuid mag op doordeweekse avonden gespeeld worden en dat valt be ter te combineren voor ons," aldus Hans Destombes. „Het zal voor ons dit jaar al een puzzel worden om ons eerste,en tweede team met een goede be zetting aan te laten treden. We hebben op papier krap drie acht tallen. We zijn bezig om nog wat andere spelers te bewegen zich toch beschikbaar te stellen voor de competitiewedstrijden. Of dat lukt is nog onduidelijk. Is dat niet het geval, dan moet er niet veel mis gaan om duidelijk ver zwakt uit te komen." Ondanks dat zowel Landau 1 als 2 vorig seizoen maar nipt hand having wist af te dwingen is Hans Destombes niet pessimis tisch. Ons eerste team heeft vo rig jaar geen geluk gehad. De verschillen in de hoofdklasse waren, op de eerste twee ploegen na, zeer gering. We hebben twee wedstrijden met minimaal ver schil verloren. Voor hetzelfde geld win je die ontmoetingen. Dan hadden we vier punten meer gehad en waren we zelfs op een derde plaats geëindigd. Als we niet teveel tegenslag in de vorm van absenties tegenkomen, dan moet ons eerste team zich gemakkelijk kunnen handhaven in de hoofdklasse. Hebben we dus met weinig afzeggingen te kampen in dat eerste team, dan blijft ook het tweede op sterkte. Dat is belangrijk. Vorig seizoen moest men nogal eens een speler afstaan. Dat heeft ongetwijfeld doorgewerkt op de prestaties. Als dat nu niet het geval is dan moet dat team zich kunnen handhaven in de promotieklasse. Het derde team zal vermoedelijk weer een hoofdrol in de top van de eerste klasse Zuid gaan ver vullen." Drie competitieteams BC Groot Sas Sas van Gent - BC Groot Sas komt dit jaar met drie teams uit in de districtscompetitie. Bij de vrouwen is er een groot gat gevallen doordat Chantal Wauters en Anita Sandrini met spelen in competitieverband zijn gestopt. Dit is gedeeltelijk opgevuld door de komst van Rhonda Risseeuw. Het eerste team speelt in de eerste klasse van het district en bestaat uit Klaas van Gelder, Raymond de Jong, Lia de Bock en Carla Platschorre. Dit team is vorig jaar uit de tweede klasse gepromoveerd en zeker de vrouwen zullen een zwaar seizoen tegemoet gaan. Behoud van de huidige status en een gezellig seizoen is het doel. Het tweede team speelt in de tweede klasse van het district en bestaat uit Piet Bezemer, Gerrie van der Zalm, Mario Platschor re, Rhonda Risseeuw en Mariam de Maat. De mannen in dit team brengen een jarenlange ervaring uit de eerste klasse mee en dit team moet zeker in staat worden geacht mee te spelen om de hoogste plaatsen in de tweede klasse. Het derde team speelt in de derde klasse en bestaat uit Paul van de Vijver, Bruno Bugnazet, Janneke Ploegaert, Annet Perdaen en Ilse Olieroock. Dit team zal zeker in de subtop mee kunnen draaien. De competitiespelers en reserves worden getraind door Piet Bezemer. De trainingen zijn op woensdagavond en op zondag morgen. Groot Sas speelt zijn thuiswedstrijden in de gemeente lijke sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent op zondag tussen 10.00 en 13.00 uur. De recreatiespelers spelen op woensdag tussen 19.00 en 22.00 uur. Nieuwe leden zijn welkom, er is geen wachtlijst, en worden in eerste instantie opgevangen door Harry van der Wart. Eens in de maand houdt de club een invitatietoernooi voor recreanten, dat altijd druk bezet en bijzonder gezellig is. Het volgende toernooi is zondag 2 oktober van 10.00 tot 14.00 uur in De Vlaanderen. BC Den Ossaert wil promotie bij jubileum Hulst - Het Hulster BC Den Ossaert zit met drie teams in de tweede klasse van het district en met één team in de derde klasse. Het zou een goede zaak zijn voor Den Ossaert als het dit seizoen eens zou kunnen doorstoten naar de eerste klasse. Dit zou een mooi cadeau zijn in verband met het 20-jarig bestaan van de vereniging dat zaterdag 15 oktober wordt gevierd. In januari houdt Den Ossaert zijn clubkampioenschap pen en in maart een internationaal teamtoernooi. Wedstrijden en trainingen zijn in sportharDen Dullaert. INDELING TEAMS Team 1: Anneleis Pieters, Elly Tieleman, Jeroen Berben. Team 2: Erwin van Regenmortel, Rudie de Cock, Marjolijn Willaert, Hariet Valckx. Team 3: Wim Strobbe, Alex van Kerkhoven, Ceciel van Delft, Claudia Bun. Team 4: William van Eek, Frank Seghers, Marja de Bruin, Henriëtte de Rijck. Slechts één team BC Schepnet Sluis - De badmintonvereniging BC Schepnet uit Sluis komt dit seizoen slechts met één team uit in de comeptitie. Door verhuizing, studie en dergelijke was het niet meer mogelijk meerdere teams te behouden. Twee jeugdleden komen uit voor BC Sjuttul uit Oostburg. Bij Schepnet is er voor gekozen een combinatie te maken met spelers van het eerste en tweede team, bestaande uit Chantal de Bats, Ilona Bodderij, Ingrid Vermeulen en Anniek Tas, aange vuld met de mannen Erwin Hermans, Jan Jansen en Jos de Rijk. Het team komt uit in de tweede klasse van het district. Wedstrijden en trainingen zijn in sporthal De Vliete in Sluis. Het contingent recreatiespelers is groot bij Schepnet. Het is een belangrijke groep, die veel aandacht krijgt en waarvoor gedu rende het seizoen vele toernooien worden georganiseerd. Mensen die geïnteresseerd zijn in badminton kunnen bij Schepnet zo binnenlopen. Er zijn twee speelavonden in de week. De vereni ging heeft ongeveer honderd leden en nieuwe leden zijn nog steeds welkom. BC Sjuttul terug in bondscompetitie Oostburg - De Oostburgse badmintonvereniging BC Sjuttul gaat met vier teams de competitie in en dat is één team meer dan vorig seizoen. Het jeugdteam is een combinatie van Sjuttul en Schepnet. Oostburg levert de jongens en Sluis de meisjes. Na een jaar in de eerste klasse van het district te hebben gebivakkeerd is het eerste team weer terug in de bondscompeti tie, namelijk de vierde klasse. In het eerste team spelen Christien Provo en Mija de Rijk. Laatstgenoemde moet echter voor studie in januari naar het buitenland en zal dan wegvallen. De mannen zijn Edd Pfaff en Eddie van Hommeien, met als reserve Martijn Pfaff. Het zal een pittige klus worden voor Sjuttul om zich in de vierde klasse te handhaven. Sjuttul speelt zijn wedstrijden en houdt zijn trainingen in sporthal Noorddijk te Cadzand. Indeling badmintoncompetitie Terneuzen - De indeling van de badmtintondbmpetitie die komend weekeinde begint, ziet er als volgt uit: BOND Tweede klasse: Backhand 1 ('s-Gra venpolder). Derde klasse: Terneuzen 1, Avanti 1 (Middelburg). Vierde klasse: Backhand 2, Avanti 2 en 3. DISTRICT Eerste klasse: Terneuzen 2 en 3,"Groot Sas 1. Tweede klasse: Den Ossaert 1, 2 en 3, Terneuzen 4 en 5, Sjuttul 2, Groot Sas 2, Schepnet 1. Derde klasse: Groot Sas 3, Terneuzen 6. Vierde klasse: Sjuttul 3, Terneuzen 7 en 8. Van onze schaakmedewerker Sluis - De Sluisse Toren heeft geen hoge verwachtigen voor het komende schaakseizoen. Frank van de Neste voorspelt een plaats net onder de top in de eerste klasse Zuid van de ZSB. „We verliezen twee vaste krach ten. Frank Gijsel is gestopt en Dick van Asselt is naar Deventer verhuisd. Er komen geen spelers van buitenaf bij. We zitten al niet zo ruim in onze spelers, dus ik verwacht niet dat het veel beter zal gaan dan vorig seizoen. Toen werden we tweede of derde meen ik." Toch oogt de toekomst niet zó slecht voor De Sluisse Toren, want de kleine club uit Sluis kan bogen of een flink aantal jeugdspelers. „Dat aantal is de laatste jaren fiks gegroeid. Frank Gijsel en mijn persoontje zitten in het onderwijs. Je be grijpt wel dat wij geen mogelijk heid onbenut laten om onze sport te promoten. We hebben nu zo'n veertig jeugdleden. Dat is erg veel voor een clubje als het onze. Die komen uiteraard niet allemaal uit Sluis. Er komen er ook hier uit de omgeving, zoals uit Aardenburg, Eede en zelfs uit het Belgische Knokke. Maar die jeugd moet nog veel leren. Er zijn al enkele jongere spelers die deel uitmaken van ons eerste team, maar de meesten zijn daar nog niet rijp voor. In de toe komst, als ze tenminste met evenveel ambitie blijven spelen, zou zich dat moeten vertalen in een sterke bezetting in de breed te. Daar is onze hoop dan ook een beetje op gevestigd. Al weet je het met jeugd nooit. Nu vin den ze schaken fijn en een maand later trekt een andere sport hun aandacht. Maar uit een arsenaal van zo'n veertig jeugdleden moet er toch altijd wel een aantal doordingen tot een eerste team. Daar houden we ons voorlopig aan vast. Ons aan tal senioren bedraagt slechts 22 personen en dat zijn niet alle maal actieve spelers. Verschil lende van onze leden zitten hier in het plaatselijke zakenleven en hebben geen tijd om wedstrijden te spelen. Dat is wel eens een handicap. Daarom hebben we al eens eerder afgezien van promo tie in de eerste klasse Zuid. Dan moeten we op zaterdag spelen en dan zijn er nog minder mensen beschikbaar. Mogelijk dat dit in de toekomst met de jeugd opge lost kan worden," aldus Frank van de Neste.

de Stem | 1994 | | pagina 13