Bevrijdingsklassieker in Graauw Zaalhandbalcompetitie van start ENS! Overwinning Peter Heeren Miquel van Tongeren verrassende winnaar Vrouwenteam van HVSV is aanzienlijk versterkt Doordenkers zitten bij Interpolis SKORT e niet allet bij Benetton Priem voorbij ef boorbij pESTEM SPORT ZEELAND B3 """wielrennen Bestuur uit kritiek op Zeeuws-Ylaamse trimmers b-reeks INTERPOLIS^ Babijn geklopt in Grote Scheldeprijs wielrennen Super Prestige Zeeland triathlon WIELER SPATTEN SPORTNIEUWS KORT Abdoesjaparov definitief naar Raas Briljant-toernooi vestigt record Nederlandse amateurgolfers voor WK Steffi Graf moet rust houden Hoge winstpremie Espanol-spelers NHS betaalt prijzengeld Passarella coach Argentijns elftal :MBER 1994 n geen cadeautjes lrenner; zoals Pedrg s beroepsrenner, nden achterstand op van Catalonie. Heel oedgevigheid van de 5,6 kilometer in de Ploegmakker Aitor r Orlando Rodrigues s vijfde op veertien ellen. Delgado werd n de winnaar en on s zijn tweede plaats urwinnaar van 1988 lgado. „Ik had mijn lien beëindigen. Het ppucci niet eerder kunnen toeslaan." haperde tijdens de ns het wereldkamph st in een etappewed- een lucratieve af- n Spaanse steden en an Feliu de Guixols: 1 2. Orlando Rodrigues el), 5. Chiappucci (Itaï .20, 8. Olano (Spa), 9 Tan Heeswijk 2.24, 89. cartin 0.21, 3. Delgado Olano 1.29, 7. Bruyneel Clavero (Spa) 2.25, 52. 1. Zabel (Dui) 150 km 4. Thibout (Fra), 5. a), 8. Hoffman (Ned), 9' 0.52.21, 2. Casero (Spa) 5, 5. Bouyer (Fra) 0.37 kely 0.44, 9. Roux (Fra) er op de NK tennis in de nationale ranglijst 'et acteren, en de één jaar jongere teren als enigen .de as Snelders gaven met p, voordat de regen de t programma noodge- "arcel Reuter na twee erwijl de Limburgse Merry zich ontwikkel- -4 5-7 6-2 0-2. Van -1 in sets voor tegen elgraver (Den Haag) - Wijnhoud, Bok (Vught) - ers. De andere partijen blijft in ieder geval tot t formule-I-team van zijn Duitse manager ht. Benetton is ook de ppen. richten blijft Michael ~e van het seizoen bij _en te worden," luidde de verklaring uit. g TVM heeft voor het "ant, ex-winnaar van ZG Mobili (Italië). Zijn verlengen. De sponsor zoen is definitief voor- an de Montreal Expos, t persbureau Canadian s uit de Major League tgeroepeiï wegéhs hun smaximum, is 34 dagen at de World Series, de en tussen de winnaars geen doorgang zullen ongen afscheid moeten 'scotheekeigenaar heeft pgevolgd. Brunnekreef waarin hij internatio- <r DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 Graauw - De gemeente Hulst fjert zaterdag 17 september de bevrijdingsfeesten en in dat kader wordt in het nabu- nge Graauw de bevrijdings- Idassieker voor trimmers ge houden. Om 14.30 uur gaan de trimmers van start voor l,un klassieke wedstrijd, die volgend jaar moet uitgroeien tot een grootser opgezet eve nement. De organisatie be- just bij de stichting Wieier Trim Bond in samenwerking roetSVAloy uit Graauw. WTB-woordvoerder Den Dun- nen: „We Zijn met te weinig mensen om deze klassieker dit •aar al echt te laten uitgroeien tot een groot evenement, maar je leert elk jaar bij. Toch rekenen we op de steun van de renners. Met name de Zeeuws-Vlamingen moeten maar eens aan de start verschijnen, want vorige week was het een dieptepunt. In Lamswaarde reden slechts twee Zeeuws-Vlamingen mee. De rest beseft niet dat het op deze ma nier straks gewoon over is met de wedstrijden. Wij als bestuur zijn er van overtuigd dat we op deze manier niet verder kunnen. Het antwoord is aan de renners. Het is toch niet te snappen dat Brabanders wel de moeite nemen om honderd kilometer af te leg gen en Zeeuws-Vlamingen zich nergens iets van aantrekken. Die rijden gewoon een wedstrijd mee van een andere bond in Zeeuws- Vlaanderen. Daar kunnen we moeilijk begrip voor opbren gen." Het bestuur van de trimbond heeft zich geërgerd aan de WAOD die in Eede op zondag - tegelijk met Lamswaarde - een wedstrijd hield. Daar kwamen nog minder renners opdraven dan in Lamswaarde. „We heb ben vooraf gezegd dat dit een slechte zaak zou zijn. Met Pink steren hebben we Eede geholpen door onze renners naar daar te sturen. Als dank krijg je dan deze wedstrijd, maar Eede wilde meer renners zien aan het ver trek. Welnu, dat is niet gelukt. Daarom zullen we toch eens met z'n allen op dezelfde lijn moeten gaan zitten. Doen we dat niet, dan gaan we dezelfde kant op als de KNWU en blijft er niets over." Veiligheid Oorspronkelijk lag het in de be doeling om de renners tijdens de klassieker door alle kernen van Hulst te sturen, maar na contac ten met de middenstandsvereni ging in Hulst en de autoriteiten werd daar vanaf gestapt. „De markt wordt die dag ingenomen door oude legervoertuigen en daarom hebben we uiteindelijk besloten om uit te wijken. Op deze manier kunnen we de ren ners wel veiligheid garanderen," aldus Den Dunnen. De gemeente Hulst is achter het evenement blijven staan en de trimbond rekent dan ook op een kleine financiële bijdrage van die kant. De klassieker wordt een wed strijd over ongeveer 80 kilometer voor de A/B-trimmers. De C- renners rijden wat minder kilo meters. De wedstrijd voor de Azen telt mee voor het Super Prestigeklassement en dat houdt in dat er op een voltallige Capel- lo-ploeg gerekend kan worden. Zij mikken op de hoogste plaat sen van dit klassement. Ook an dere Zeeuwen en Brabanders worden zaterdag aan de start verwacht van dit wielerspekta kel. Er kan zowel individueel als per ploeg worden ingeschreven. Het parcours dat is uitgestippeld ziet er als volgt uit: Dorpsstraat (start en finish)-Meloweg-Dui- venhoeksestraat-Paal-W illem Henrikstraat-Standermolenstr- at-Zandbergsestraat-Dorpsstra- et. Het startschot wordt gelost door wethouder B. Picavet van de gemeente Hulst. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - Op afdelings niveau begint zondag 18 september de zaalhandbal competitie in België weer. In deze competitie komen drie Zeeuws-Vlaamse ploegen uit. De vrouwen van HVSV,' die" be koorlijk versterkt zijn, gaan op jacht naar de titel. De mannen van HVSV komen, na de knappe tweede plaats vorig jaar, uit in een zwaardere reeks en zijn al tevreden met een stevige mid- denmootpositie. De mannen van HV Hulst mikken in hun reeks op een plaats bij de eerste drie, want dat geeft aan het eind van de competitie recht op het mee doen aan de play offs. Alle drie de ploegne hebben in de aanloop naar de nieuwe competitie een korte, maar inspannende voor bereiding achter de rug en zijn gemotiveerd om aan het karwei te beginnen. mannen a-reeks HVSV - De mannen uit Terneu zen zijn na de knappe tweede plaats vorig jaar gepromoveerd naar de zwaardere A-reeks en daar was vooraf niet op gere kend. In deze reeks wordt aan zienlijk beter gehandbald en het zal dan ook zwaar worden vol gens speler Patrick Verburg. „We hebben vorig jaar verschil lende toekomstige tegenstanders aan het werk gezien en dat wa ren duidelijk goede ploegen. Het zal dan ook lastig worden. Ik heb er overigens wel vertrouwen in, want we zijn zonder meer versterkt. René Neijts is weer terug en verder is Leon Seijtsma opnieuw begonnen. Nieuw is Ja- lal Berkihel en de verwachting is dat Niek de Jong zich binnen kort weer bij de selectie voegt, want dan keert hij terug uit Amerika. Er is niemand gestopt, zodat we best met vertrouwen de competitie in kunnen gaan. Tevens is deze zwaardere reeks een goede test om te zien of we voldoende mogelijkheden heb ben om eventueel volgend jaar in de derde divisie te kunnen spe len. Met deze groep willen we daar wel naar toewerken. Het zal geen gemakkelijke competi tie worden, maar een plaats in de middenmoot moet mogelijk zijn." Selectie: Rudy Boerjan (tevens trainer), Peter Boerjan, Cor van Boven (keeper), Jan Krui se (keeper), Paul Wolraebe, Ray mond Verburg, Patrick Verburg, Bicardo van der Linden, Stefan Fermont, Niek de Jong, Jalal Berkihel, René Neijts en Leon Seijtsma. HV Hulst - De mannen van HV hulst zijn weer in dezelfde klas se ingedeeld als vorig seizoen, en niveau dat de mannen uit goed aankunnen, want vo- ng seizoen werd er goed gepres teerd en werd een plaats in de "wenste helft behaald. Dit jaar verwacht trainer Erik van Duys- geen'zwaarder jaar. (ADVERTENTIE) Ook tijdens het 18e Interpolis Wereldschaaktosrnooi. «n 9 t/m 30 september in Tilburg. De vrouwen van het Temeuzense HVSV tijdens de instructie van trainer-coach Louis Verburg als voorbereiding op het komende zaalhandbalseizoen. FOTO WIM KOOYMAN „De selectie is smaller geworden. Romain Meerschaert, is evenals Erwin Bel, gestopt. Een aderla ting, zowel in de breedte als kwalitatief. Vooral met het stop- ppen van Erwin Bel raakten wij onze topscorer van vorig seizoen kwijt. Tegenover het vertrek van deze twee spelers staan geen nieuwkomers, zodat we met een smalle selectie moeten werken. Toch denk ik dat we als streven een plaats bij de eerste drie moeten hebben. Alleen de eerste drie plaatsen geven, zoals het er nu naar uit ziet, recht op een plaats in de play offs. Ik verwacht een moei lijk seizoen, maar ik heb er toch wel vertrouwen in. Je ziet, nu Erwin Bel weg is, dat Jean Her- rel zijn stek goed overneemt en ook meer tot scoren komt. De sfeer is goed, er wordt hard gewerkt en we zullen er alles aan doen om met HV Hulst goed in het nieuws te komen, want dat levert hopelijk nieuwe leden op." Selectie: René de Bart, Jean Her- rel, Tony Herrel, Matthijs Piek, Lennart Piek, Toon Menu, Ron- ny van Duysse, Erik van Duysse, Hans Welting en Angelo Peeters. VROUWEN B-REEKS HVSV - De vrouwen van het Temeuzense HVSV zijn in de zelfde klasse ingedeeld als vorig seizoen. Zij draaiden toen in de sub-top mee. Dit jaar staat de titel voorop volgens trainer- coach Louis Verburg. „We zijn duidelijk versterkt in vergelijking met vorig seizoen, zowel kwantitatief als kwalita tief. In de voorbereiding, die kort was, maar wel intensief, is al gebleken dat we een behoor lijk niveau kunnen halen. De formatie is sterker geworden. Vooral op de rechterflank zijn we verbeterd en dan moet je voor de titel gaan. Tevens is het zo dat ik er met de vrouwen naar toe wil werken dat we terug kunnen naar de landelijke derde divisie. Dat is tenminste mijn streven, dat kan de handbalsport wellicht weer promoten. Onze selectie is verterkt met vier speelsters. Winanda Neijts, Ma rianne Hamelink, Jennifer Dub beldam en Saskia Notebaert ko men de selectie versterken. Petra Schelfhout en Lindsay Bouchaut stoppen jammer genoeg. Daar naast bestaat er een grote kans dat er nog twee speelsters bijko men. Al met al ziet de toekomst er goed uit, er is weer aanwas. Ik heb er vertrouwen in dat we in onze reeks in ieder geval sterk voor de dag zullen komen." Selectie: Winanda Neijts, Ma rianne Hamelink, Jennifer Dub beldam, Saskia Notebaert, Cora Verschuren, Will Verburg, Mar griet Doorns, Jenny Verkerke, Miranda Bouchaut, Carina Har te, Marjan Tromp (keepster) en Joan Risseeuw. INDELING MANNEN A-reeks: Petrus Gent 2, GBSK, Eu rope 2 Don.Bosco Gent-junioren, Denderbelle 2, Desselgem 2, HVSV, Dendermonde 2. B-reeks; Don Bosco Gent 2, GBSK 2, Buggenhout, Desselgem 3, Groot- Berlare, Roesela ere 2, HV Hulst. VROUWEN A-reeks: HVSV, Squadra Femina, Middelkerke, Squadra Femina 2, Buggenhout, Don Bosco Gent, Des selgem, Fysiofit Waasmunster, Pet rus Gent, Eeklo, Dendermonde. Van onze sportmedewerker Nieuw-Namen - Peter Hee ren heeft zijn draai gevonden in de Zeeuws-Vlaamse trim- koersen. De ex-prof uit het Brabantse Sprundel won een aantal weken terug in Hengstdijk, pakte afgelopen zaterdag de Beneluxtitel in Overslag en nam ook na de Grote Scheldeprijs in Nieuw- Namen de bloemen mee naar huis. In Nieuw-Namen, waar dertig renners aan de start verschenen, klopte hij na zestig kilometer zijn vluchtgezel Ronnie Babijn 'in de spurt. Dit na een uiterst geanimeerde wedstrijd waarin Kees Hoogerland de smaakma ker was. De man die ook op de skeelers al naam maakte gooide al in het beginstadium de beken de knuppel in bet hoenderhok. Hij kreeg even later gezelschap van Harry Gubbels en dit duo reed rondenlang aan de leiding. Alleen Peter Heeren en Ronnie Babijn waren nog in staat om mee vooraan te komen. Halver- nog twee wedstrijden te gaan (Graauw komende zaterdag en Hulst op 4 oktober) drie van de vier Capello's bij de top-vier wege de koers' haakten ze hun staan en hen die hoofdprijs niet wagonnetje aan, zodat met vier meer kan ontgaan, leiders aan de finale werd be gonnen. Hoogesteger was de eer ste die de tol moest betalen voor de geleverde inspanningen. Het zelfde lot was even later Harry Gubbels beschoren. Die bleef echter nog wel uit de greep van de achtervolgers. Het werd dus een spurt met twee, die vlot werd gewonnen door Heeren, voor Babijn die zich al zeker wist van de leider- sprijs. Robert de Jonge kwam achter Gubbels als vierde binnen en deed de beste zaken in de strijd om het Super Prestige waarvan hij nu de nieuwe leider is. Jaap Westrate werd door pech teruggeslagen (werd pas zestien de) terwijl John van de Klooster meer oog had voor Ronald Smits dan voor de punten. Hij wist immers dat zijn Capello-club- makker De Jonge in een uitste kende positie reed waardoor met In de C-categorie ging de winst naar Hans Boeren uit St.-Wille- brord. UITSLAGEN AB-categorie: 1. Peter Heeren (Sprundel) 60 km in 1.25.43, 2. Ron nie Babijn (Terneuzen), 3. op 2.30 Harry Gubbels (Goes), 4. op 2.45 Robert de Jonge (Middelburg), 5. op 3.05 Anjo van Loon (St.-Wille- brord), 6. Han Harinck ('s-Heer Abtskerke), 7. Leon Westrate (Goes), 8. Kees Hoogerland (Yerseke), 9. Kees Beenhakker ('s-Heer Arends- kerke), 10. Peter Boeren (St.-Wille- brord), 11. Jan van Boxtel (Mill), 12. Ad Lazeroms (Sprundel), 13. Ronald Smits (Clmge), 14. John van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 15. Hans Moens (Vogelwaarde). C-categorie: 1. H Boeren (St.-Wille- brord), 2. F. Rombouts (Sprundel), 3. L. Rijckaert (Nieuw-Namen), 4. E. Vermeulen, 5. N. Decoster, 6. H. van Craeynest, 7. R. Maenhout (allen België), 8. J. van Dijk (Sprundel), 9. C. van Loon (Oosterhout), 10. G. Vermeulen (België). Stand Super Prestige: 1. Robert de Jonge 163 punten, 2. Ronald Smits 155, 3. Jaap Westrate 151, 4. John van de Klooster 151, 5. ex aequo Hans Moens en Leon Westrate 86. HOMMERS uit Philippine reed in een amateurkoers in Belgische Waarschoot naar een dertiende plaats. de WAOD was er winst voor Axelaar WIM DE WAAL in Massemen. Van onze sportmedewerker Vlissingen - Miquel van Ton geren, dit seizoen debuterend in de triathlonsport, is de verrassende maar verdiende winnaar geworden van het Super Prestige Zeeland. Tij dens de laatste wedstrijd in Serooskerke ging hij de man die vrijwel het gehele seizoen aan de leiding heeft gestaan, Bram van de Wege uit Philip pine, voorbij om met 24 pun ten verschil te winnen. Sjaak de Kok, ex-winnaar en de regelmaat zelve, kwam als derde op het podium te staan. Bij de jongste veteranen ging de zege naar Mario Willems uit Terneu zen. Debuterend in deze catego rie leverde hij spannende ge vechten met veelvoudig ex-win naar Theo van Hal uit Middel burg waarbij Willems steeds aan de winnende hand bleef. In de oudste veteranencategorie werd Pieter Verhage geheel in de lijn van de verwachtingen eindwin naar. Terése van Lare was de beste vrouw. Lange tijd moest ze strijd leveren met Linda Thoen, veruit de beste zwemster van het twee tal. Thoen haalde echter niet de voorgeschreven vijf van de acht wedstrijden om voor het eind klassement in aanmerking te ko men. EINDSTANDEN Jongens jeugd: 1. Remy Vasseur (Vlissingen) 2700 punten, 2. Abe de Jong (Dordrecht) 2547, 3. Martin Lensen (Oost Souburg) 2155. MANNEN 14 tot en met 17 jaar: 1. Rik van Laarhoven (Hulst) 4290, 2 Ronald van Loon (Hoogerheide) 4001, 3. Gideon Dieleman (Vlissingen) 3987. 18 tot en met 20 jaar: 1. Floris van Loon (Hoogerheide) 4213. Senioren: 1. Miquel van Tongeren (Arnemuiden) 4367, 2. Bram van de Wege (Philippine) 4343, 3. Sjaak de Kok (Lewedorp) 4317, 4. Jan-Bart Jasperse (Oost-Souburg) 4217, 5. Arjen Hartog (Vlissingen) 4165, 6. Wim Verburg (Tilburg) 3842, 7. Jan van Dis (Fijnaart) 3830, 8. Corné van Loon (Bergen op Zoom) 3758, 9. Pieter Bezemer (Middelburg) 3746, 10. Peter Vaerewijck (Koewacht) 3737, 11, Jos Janse (Meliskerke) 3663, 12 Stef Abrahamse (St.-Lau rens) 3627, 13. Ronald Vanhijfte (Oostburg) 3417, 14. Theo Kappetein (Terneuzen) 3353, 15. Guust van de Velde (IJzendijke) 3297. Veteranen I: 1. Mario Willems (Ter neuzen) 4121, 2. Theo van Hal (Mid delburg) 4097, 3. Jan van de Linde (Oostburg) 3918, 4. Eddy Vink (Westdorpe) 3845, 5. Jos Botermans (Halsteren) 3734 Veteranen II: 1. Pieter Verhage (Westkapelle) 3697, 2. Herman den Boer (Bergen op Zoom) 3062, 3 Sjaak Smke (Vlissingen) 2636. Meisjes jeugd: 1. Afke de Jonge (Dordrecht) 2003, 2. Valerie Sunt- jens (Stramproy) 1033, 3. Melissa Blauw (Nijverdal) 551. VROUWEN 14 tot en met 17 jaar: 1. Jamie Scherbeijn (IJzendijke) 3307, 2. Mir jam Dieleman (Vlissingen) 3066, 3. Marjan van de Velde (Tholen) 3019. Senioren/veteranen: 1. Terése van Lare (Sluis) 3415, 2. Marijke Eek- hardt (Roosendaal) 2644, 3. Wil de Nooyer (Serooskerke) 2269, 4. Leni van Kleven Vlissingen2226, 5. Jeanne van Hal (Middelburg) 2197 punten. Brussel - Djamolidin Abdoesjaparov rijdt volgend seizoen voor de WordPerfect-ploeg van Jan Raas. De Zeeuwse ploegleider bereikte woensdag in Brussel een overeenkomst met de 30-jarige Oezbeek over een contract van één jaar. De rassprinter rijdt dit seizoen voor het Italiaanse Polti. Eerder kwam hij onder meer uit voor Alfa Lum, Carrera en Lampre. Begin deze week kwam Raas tot overeensteming met de Belg Alain van den Bossche en de Australische Nederlander Henk Vogels, winnaar van Olympia's Ronde. Drie weken geleden tijdens de Profronde van Nederland contracteerde WordPerfect de Letse amateurs Dainis Ozols en Arvis Piziks. Raas toonde zich woensdag zeer verheugd dat hij 'Abdoe' heeft kunnen strikken. „Met Abdoesjaparov heb ik een winnaar in huis, een afmaker. En daar heeft onze ploeg sterk behoefte aan," vertelde Raas voordat hij naar het Franse Noyon vertrok, waar vandaag de start van Parijs-Brussel is. Abdoesjaparov, drievoudig winnaar van de groene trui in de Tour, is sinds 1990 professional. In zijn eerste jaar won de duivenmelker uit Tasjkent geen enkele wedstrijd. De afgelopen vier seizoenen 41, waarvan dit jaar alleen al 15, waaronder 2 ritten in de Tour. Dat is meer dan de helft aan prijzen die de complete WordPerfect-formatie dit seizoen bij elkaar fietste. De equipe van Raas kwam tot nu niet verder dan 23 zeges in totaal. De Zeeuw biedt meer dan tien renners uit zijn huidige, 22 renners tellende ploeg, geen nieuw contract aan. Onder hen de Nederlanders De Koning, Cordes en Nijdam. „Met Abdoesjapa rov hebben we weliswaar een oudere, geroutineerde coureur binnengehaald, maar de jeugd krijgt bij mij de kans," liet Raas weten. Rotterdam - Het vijfde Briljanttoernooi driebanden in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' heeft een moyennerecord opgele verd. De acht biljarters speelden de afgelopen dagen met een gemiddelde van 1.537. Het oude record stond op 1.507 en werd in mei gevestigd op het toernooi van Monte Carlo. In de finale versloeg de Zweed Torbjörn Blomdahl gisteren de Belg Raymond Ceulemans, 50-36. Het gemiddelde van de Scandinaviër, die eerder deze week een auto won door in het record van 13 beurten 50 caramboles te scoren, bedroeg in de eindstrijd precies twee. De Turk Sayginer werd derde. Van Bracht was met de vierde plaats de beste Nederlander. Rotterdam, Briljant-toernooi. Halve finales: Blomdahl (Zwe) - Sayginer (Tur) 50-20 in 23 beurten (moyenne 2.173/0.869), Ceulemans (Bel) - Van Bracht (Ned) §0-25/23 (2.173/1.086). Finale; Blomdahl - Ceulemans 50-36/25 (2S000/1.440). Eindstand: 1. Blomdahl (2.049), 2. Ceulemans (1.552), 3. Sayginer (1.513), 4. Van Bracht (1.462), 5. Jaspers (Ned/1.895), 6. Burgman (Ned/1.428), 7. Carlsen (Den/1.375), 8. Broeders (Ned/0.990). Den Haag - Voor de strijd om het WK golf voor amateurs, dat 28 september in Parijs begint, heeft de Nederlandse Golf Federatie vier mannen en drie vrouwen aangewezen. In de mannenwedstrijd, waaraan 51 landen deelnemen, spelen voor Nederland Robert-Jan Derksen, Jeroen Germes, Maarten Lafeber en Michael Vogel. Catryn Geleynse, Laura Thijssen en Marieke Zeisman vormen het vrouwenteam, dat het moet opnemen tegen dertig andere landen. Essen - Steffi Graf, de nummer een op de wereldranglijst tennis bij de vrouwen, moet drie weken rust houden. Bij de Duitse is tijdens een onderzoek in een kliniek in Essen overbelasting van de vijfde ruggewervel vastgesteld. Vorige week verloor zij de finale van de US open tegen Aranxta Sanchez. Jennifer Capriati wil volgende maand haar rentree maken in het tenniscircuit. De 18-jarige Amerikaanse heeft een wild card aangevraagd voor het toernooi in Zurich, dat 3 oktober begint. Een week later staat het toernooi in het Duitse Filderstadt op haar programma. Capriati speelde haar laatste tennispartij in de eerste ronde van het US Open 1993. Daarna kwam ze in grote problemen. Ze werd gearresteerd voor winkeldiefstal en belandde in een afkickcentrum voor drugs en alcohol in Miami Beach. Barcelona - De spelers van Espanol, verrassend koploper in de hoogste Spaanse divisie, mogen 140.000 gulden verdelen als er zaterdag in het eigen stadion van stadgenoot Barcelona wordt gewonnen. Dat bedrag heeft de schatrijke uitgever en aanhanger van Espanol, José Manuel Lara, de ploeg in het vooruitzicht gesteld. De trainer van de tweede club van Barcelona, oud-voetballer Camacho van Real Madrid, deelt op eigen verzoek niet mee in de premie. Baarn - Het bestuur van de Nederlandse Hippische Sportbond betaalt nog deze week het prijzengeld uit, dat deelnemers aan de Wereldruiterspelen tegoed hebben. De NHS stelt zich garant voor een bedrag van circa 500.000 gulden. „De bodem van onze schatkist komt daarmee in zicht," aldus voorzitter Van Nispen tot Sevenaer gisteren. Tot de ruiters, die nog geld krijgen van de stichting, behoren onder meer de wereldkampioen bij de springruiters, Franke Sloothaak (60.000 gulden), de bronzen menner IJsbrand Char- don (25.000 gulden) en dressuur-wereldkampioene Anky van Grunsven (rond 10.000 gulden). „Onze ruiters krijgen in het buitenland vervelende kritieken," aldus Van Nispen tot Seve naer. De financiële reserves van de NHS omvatten 1,5 miljoen gulden. Eén miljoen werd al in de aanloop naar de Wereldruiterspelen gestoken in de organiserende stichting, de overige vijf ton gaan nu naar de prijswinnaars van het evenement, dat begin augustus in Den Haag en Soesterberg werd gehouden. „We zullen nu andere, leukere dingen moeten laten schieten. Zoals extra trainingen voor de jeugd." De voorzitter van de NHS: „De Stichting Wereldruiterspelen is een afzonderlijk rechtspersoon van de Nederlandse Hippische Sportbond. Die scheiding is gemaakt om de bond er niet in te betrekken als het organisatorisch mis mocht gaan. Nu dat toch is gebeurd, kijken de mensen de NHS erop aan. Heel vervelend. Er is veel commotie over ontstaan. We willen nu voorgaan in een poging de zaak uit de sloot te trekken." Van de 500.000 gulden, die als voorschot aan de Stichting Wereldruiterspelen wordt overgemaakt, verwacht de NHS 50 tot 60 procent terug te krijgen. „Op den duur, als de stichting weer geld ziet. De rest wordt voor de NHS een kwestie van bedelen." De voorzitter: „We hopen dat er fondsen los komen. Er zijn al hoopgevende signalen van mensen, die de NHS willen helpen. Onze bond stelt z'n hele hebben en houden in deze zaak. Ook in de hoop dat bedrijven die loyaliteit zullen waarderen, dat de NHS goodwill terug krijgt." De organisatie van de Wereldruiterspelen denkt uiteindelijk met een tekort van 5 miljoen gulden te zullen blijven zitten. Die schulden zijn niet gedekt. Aan rekeningen kwam inmiddels voor 13 miljoen binnen. „We denken alles en iedereen nu wel te hebben gehad," aldus Van Nispen tot Sevenaer. Hij berekent 8 miljoen gulden aan inkomsten. „Er staat al drie miljoen op de bank, vijf miljoen moeten we binnen krijgen van sponsors, subsidie van de gemeente Den Haag, inschrijfgelden van buiten landse federaties, enzovoorts." Buenos Aires - Oud-middenvelder Daniel Passarella heeft gisteren een contract ondertekend als coach van het Argentijnse nationale elftal. Passarella speelde van 1978 tot 1986 voor het nationale team, waarmee hij twee maal de wereldbeker in de wacht sleepte. Zijn contract loopt tot het einde van de kwalificatiewedstrijden voor het WK '98 in Frankrijk. Indien Argentinië het eindtoer- nooi haalt, wordt het met een jaar verlengd.

de Stem | 1994 | | pagina 11