DE STEM Eindhoven koestert Ronaldo Gillhaus houdt Arnhemse hoop levend Zorgen om Litmanen bij Ajax Irie doelpunten van PSV'er in spectaculair duel met Leverkusen O uur uur )0 uur Uitslagen UEFA-beker h^rd stikke leuk SPORTNIEUWS KORT RKC huurt Danny Muller van Standard WRS in het krijt bij ruiters Top-tien FIFA-ranglijst ongewijzigd Sayginer benadert wereldrecord Winst reserves van NAC en RBC Werkvergunning voor Berhalter x SB| DE S, Kleintjes" in de Stem li„ zoveel bijzondere en riewanie aanbiedingen in I jaa" Elke dag weef I Arnhem (anp) - Helder was [ontketend, Gillhaus bevrijd- zich van schaduw Couto. getergde aanvallers be- Vitesse gisteravond ij het UEFA-Cuptoernooi K„ verrassende zege op Par ma, 1-0- [Vitesse had problemen, trainer 1','eumann had de groep niet l'meer in de hand. Gillhaus en I Helder gingen aan de schand paal. De één hoefde niet naar I Amsterdam te komen voor het Lei met Ajax, de ander begon ■afgelopen zondag op de reser- =bank. „Misschien staan ze nu j scherp," sprak de trainer. Ze Ischoten met scherp, maar niet Sport dank zij de trainer. „Neumann is gek als hij denkt dat je spelers voor een topper tegen Parma op scherp moet zetten," haalde Gil lhaus de schouders op. „Als onze tegenstander het toe laat, spelen we met drie of vier spitsen," betoogde Parma's trai ner Scala met een stalen gezicht. Om vervolgens een defensie van gepantserd staal op te stellen. De centrumverdedigers Minotti, Apolloni en Couto bekommerden zich om Gillhaus en Cocu. Vleu gelverdedigers Pin en Mussi volgden Helder en Simons. De spitsen van Ajax worden nog wel eens gillend wakker van de backs van Parma. Vorig seizoen, toen de Amsterdammers in de kwartfinales van het Europa Cup 2-toernooi door Parma weg gespeeld werden, vielen Di Chia- ra en Benarrivo naar hartelust aan. Zij ontbraken gisteravond door blessures. Dat was net als de schorsing van de Colombi aanse spits Asprilla de eerste winst voor Vitesse. Vitesse kwam in de eerste helft niet verder dan twee schoten op doel, van Gillhaus en Cocu. Aan de andere kant werd Branca, overgenomen van Udinese, uit geschakeld door Van de Looi. Laamers, die in de drie competi tieduels louter teleur stelde, en Van der Weerden verstoorden de aanvallende aspiraties van Zola, Crippa, Brolin en miljoenenaan koop Dino Baggio. WK-ster Baggio keerde na de rust niet meer terug in het veld. Zijn Argentijnse vervanger Sen- sini had nog minder aanvallende bedoelingen en had vooral de opdracht meegekregen Cocu meer voor de voeten te lopen. „Als we het dinsdag af kunnen maken, doen we dat," had Scala vooraf laten weten. „Dan maar een leeg stadion voor de return." Het was bluf. In plaats van vier aanvallers stonden er op Monni kenhuize na de rust vier Parme zaanse centrumverdedigers. Nog leek de Italiaanse verdediging af en toe op gatenkaas, omdat Pin handen en voeten tekort kwam tegen Helder. Parma liet de behoudende speel wijze niet eens gelijk varen na de 1-0 van 'wreker' Gillhaus. Dat gebeurde pas halverwege de tweede helft. Vitesse piep de pro blemen over zich af door zich wel erg gewillig terug te laten zakken. Het 'gokken op de coun ter' was gevaarlijk en zelf werd de thuisclub maar één keer ge vaarlijk. Fernando Couto gebruikte zijn handen om Cocu af'te stoppen. De Portugese international kreeg rood, maar tegenover zijn afwe zigheid in de return staat de terugkeer van Asprilla. VITESSE (NED) - PARMA (ITA) 1-0 (0-0). 50. Gillhaus 1-0. Scheids rechter: Levnikov (Rus). Toeschou wers: 9000. Rode kaart: 82. Couto (Parma). Gele kaarten: Simons (Vi tesse), Baggio, Crippa (Parma). VITESSE: Van der Gouw; Sturing, Bos, Van de Looi en Vermeulen (75. Mise); Van der Weerden, Cocu en Laamers; Simons, Gillhaus en Hel der. PARMA: Bucci; Pin, Minotti, Apol loni, Couto en Mussi; Baggio (46. Sensini), Brolin en Crippa; Zola (83. Castellini) en Branca. ■Door Wilber Hack {Leverkusen - PSV kreeg gisteravond in het Ulrich IHaberlandstadion een duidelijk antwoord op de vraag ■hoe de ploeg er internationaal voorstaat. De Eindhoven- |se aanval kan "zich met vrijwel elke topclub meten. ■Verdedigend kan PSV het niveau van een amateur- lioofdklasser nauwelijks aan. De Rabobank is een I coöperatieve bank, wet I als doelstelling leden- I ondernemers te Jinancic- I ren tegen lage rente en I gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen die via een gekozen be stuur en de ledenverga deringen invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van leden en cliënten zwaar meetelf. [Door de zwakke defensie en door Itoedoen van een grove tactische ■blunder van trainer Aad de Mos j PSV in het curieuze tref- Ifen tegen Bayer Leverkusen vijf ■doelpunten tegen. Dankzij Ro- Jjaldo en Nilis heeft PSV over ■dertien dagen in Eindhoven ech- Iter nog volop uitzichten om de ■tweede ronde van het toernooi lom de UEFA-Cup te bereiken: |5-4. o Luis Nazario de Lima, Idiepas over negen dagen 18 jaar Iwordf, evenaarde in zijn eerste ■Europese duel meteen de toppro- Jduktie van zijn landgenoot Rom- lario. De ongrijpbare Braziliaan ■schoot - net als Romario zes jaar 'en tegen Steaua Boeka- Irest - driemaal raak. In de elfde ■minuut maakte hij uit een straf schop -lichtzinnig weggegeven le Hongaarse arbiter Laslo r- gelijk. Na een verkeer- Ide breedtepass van Lehnhoff en [balverlies in de defensie van pchuster tegen Nilis, liet de Bra- liaan zich op weg naar het ■Duitse doel slim vallen. De hand Ivan doelman Vollborn raakte lajn been echter niet. Iln de laatste minuut voor de ■pauze wendde Ronaldo een drei- ■gende deceptie voor PSV af. Zijn [bewaker Melzig liet even een [gaatje vallen. Ronaldo knalde de 1 vanaf twintig meter keihard |fflder de lat. PSV kwam zo terug 4-2 en zou de kloof na de [pauze door toedoen van Ronaldo ■zelfs tot één treffer reduceren. |De Braziliaan tikte nu een voor liet van Linskens in. Nadat hij met kramp was afgehaakt, greep Nilis zijn kans. De Belg besloot twee minuten voor tijd met een strak schot in de hoek de bizarre wedstrijd: 5-4. Aad de Mos koesterde Ronaldo. „Ik heb nog nooit een speler gezien, die op deze leeftijd al zoveel kan. De wereld zal hem nu wel kennen. Ronaldo is de nieuwe vedette van het mondiale voetbal," aldus de trainer van PSV, die zijn eigen, tactische blunders naar de achtergrond schoof. De Mos gaat graag prat op zijn vondsten. Waar iedereen in Leverkusen, logisch redene rend, Meijer in het centrum van de verdediging verwachtte en Van Mol op de linkerflank, draaide de Hagenaar de rollen om. Bovendien bracht hij met Jurgen Dirkx, een negentienjari ge debutant, nog een vijfde ver dediger in de ploeg. Binnen zestien minuten profi teerde Leverkusen driemaal van het aan alle kanten rammelende PSV-conGept. Met een rush over zeventig meter leidde linksback Happe de openingstreffer in. Marciano Vink, pas toe aan zijn vierde wedstrijd dit seizoen, moest de hele rechterkant be strijken en kon Happe bij zijn demarrage niet volgen. Diens voorzet werd door Kirsten onbe rispelijk in het net gekopt. Bij de andere twee Duitse tref fers in de openingsfase speelde Erik Meijer een negatieve hoofd rol. Eerst taxeerde de Limburger een dieptepass verkeerd. Lehn hoff kon doorlopen tot in het Ronaldo wordt gefeliciteerd door zijn ploeggenoten na één van zijn drie doelpunten. Eindhovense strafschopgebied. De Amerikaan Dooley verlengde zijn voorzet in de lange hoek langs de vergeefs graaiende Menzo. Even later wilde Meijer bij een doorbraak over links de kleine Dirkx te hulp schieten. Hij verzuimde Lehnhoff af te dekken. Met een simpel breedte- passje stelde zijn vroegere Ant werpse ploeggenoot Kirsten ii) staat 3-1 te maken. Voor De Mos was die royale achterstand het sein om in te grijpen. „Niet omdat Meijer faalde. Er moest een aanvaller bij en dan maar spelen om die achterstand in te halen." In de twintigste minuut verdween Me ijer naar de kant, verhuisde Van Mol alsnog naar de linkerflank en zorgde Pahlplatz voor wat meer evenwicht op het midden veld. Spelend volgens het strijd plan dat De Mos dinsdagmiddag nog in gedachten had, kreeg PSV grip op de wedstrijd, al moest het beducht blijven voor de Duitse counter. Prommayon en Wouters kregen geel in hun ijve rige pogingen Paulo Sergio en Lehnhoff af te remmen. Voor Wouters had die kaart gevolgen. Vier minuten voor rust durfde hij Lehnhoff bij een tegenaanval niet neer te halen. Die schoof de bal breed naar Kirsten, die zijn hattrick voltooide. Na de pauze bleef de Duitse tegenaanval gevaarlijk. Menzo redde bij een doorbraak van Kir sten met de voet. Een schot van invaller Tolkmitt tikte hij uit de bovenhoek. Maar op een vrije trap van Schuster was de voor malige Ajax-doelman kansloos. foto anp LEVERKUSEN (DUI) - PSV (NED) 5-4 (4-2). 6. Kirsten 1-0, 11. Ronaldo 1-1 (strafschop), 14. Dooley 2-1, 16. Kirsten 3-1, 41. Kirsten 4-1, 45. Ronaldo 4-2, 61. Ronaldo 4-3, 73. Schuster 5-3, 87. Nilis 5-4. Scheids rechter: Vagner (Hon). Toeschou wers: 16.000. Gele kaarten: Voll born, Kirsten (Leverkusen), Vink, Dirkx, Prommayon, Wouters (PSV). LEVERKUSEN: Vollborn; Wörns, Dooley, Melzig (68. Tolkmitt) en Happe; Lupescu, Schuster en Mü- nch; Lehnhoff, Kirsten en Sergio. PSV: Menzo; Prommayon, Wouters, Dirkx en Mei)er (21. Pahlplatz); Vink, Nilis, Linskens en Van Mol, Ronaldo (79. Zenden) en Hoekstra. I *1 "-wrm jp i ''tl l-'-or Jaap van Essen jfwond aan Zee/Amsterdam I; De enkelblessure van Jari rifflianen is hardnekkiger H werd aangenomen. Zelf Ijs de Fin ervan overtuigd dat F vanavond tegen AC Milan Ij spelen, maar tijdens de l aatste training die Ajax voor l. t heffen in de Champions I eague afwerkte, oogde hij I We van fit. Dtmanen werkte het grootste Ieel van de training in Egmond apart af. Assistent-trai- y Jtobby Haarms nam hem |i.„ re'd onder handen. Na af- L£ trekkebeende de topscorer ""■dekjk naar de bus. „Ja, ik nog wel pijn, maar het gaat Wer dan gisteren," hield Lit- Pneti er de moed in. „Ik kan inspelen." f,i i speelt, bepaal Ik natuur- 1 wel," hield Louis van Gaal L een s'ag om de arm. De ï.ainer zal het topduel niet T® oeginnen met een half-fit- S'iitml Z'0U hii Litmanen jZ® het elftal laten, dan lijkt k v Brom de aangewe- Wi»erVaï!ger' De Amersfoorter dim*,111 tweede telkens op feS tlen en ook hjdens de 'óeLibf Van Sisteren kreeg hij hitmanen-rol toebedeeld ^roMemen van Milan-coach u Z1ln beduidend groter. el%!VOaldhTkAe Zijn °P~ 'eaopu „t gekend. Verrassend 8 staat Maldini, die nog nauwelijks trainde, vanavond in de basis. Capello móet ook wel haast een gokje met de WK-gan- ger wagen, want hij heeft mo menteel erg veel niet-inzetbare spelers. Panucci, Tassotti, Mas- saro en Albertini zijn geschorst, terwijl Van Basten, Simone, Desaüly en Costacurta gebles seerd zijn. Van Gaal zag in het grote aantal afwezigen bij Milan geen reden de vlag alvast uit te hangen. De Ajax-trainer zag Milan twee weken geleden aan het werk te gen Genua, en vond de Italianen tegenvallen. Tenminste op het onderdeel aanvallend-collectief-spelen, zo als hij het omschreef. Toch slaat de balans bij een vergelijking tussen Ajax en Milan volgens de technisch directeur in het voor deel van de Italianen door. „Collectief-verdedigend is Milan heel sterk. Individueel zijn bij Milan sommige posities natuur lijk ook heel goed bezet. Wij zijn aanvallend-collectief verder dan zij, maar daar staat weer tegen over dat zij meer spelers op leeftijd hebben, en meer ervaring in wedstrijden op dit niveau." Miljoenen Van Gaal heeft op sportieve en emotionele gronden nog steeds een voorkeur voor het oude knock-outsysteem in de Europa Cup. Ajax-penningmeester Van Os heeft echter weinig bezwaren tegen het fenomeen Champions League. De club verdient miljoe nen en, wat ook zeer prettig is, veel van die inkomsten yraren maanden geleden al tot op de cent te begroten. Toch moeten de inkomsten vol gens Van Os niet overdreven worden. „Ik lees allerlei verha len, waarin de cijfers gewoon niet kloppen. Iedereen vergeet dat wij uiteraard al een deel van die inkomsten in onze gewone begroting van 28 miljoen hebben opgenomen. Andere jaren gingen we daarbij 'uit van twee ronden Europa Cup, dit jaar hebben we drie ronden begroot." Van Os stelt ook dat veelal wordt vergeten, dat Ajax als deelnemer aan de Champions League ook inkomsten misloopt. Zo liggen de tv-rechten bij de UEFA, evenals de rechten voor de boarding-reclame. „Dat laat ste betekent weer dat wij onze eigen sponsors op de een of an dere manier genoegdoening moeten geven. Verder hebben we duizenden kaarten beschikbaar moeten stellen aan de UEFA. Dat scheelt ook weer veel geld," aldus de penningmeester. Bierviltjes Behalve kaarten en aparte boar ding heeft de UEFA nog wel meer eisen aan de zestien deel nemers gesteld. Een duimdik boekwerk met voorschriften en reglementen bezorgde de Ajax- leiding al genoeg kopzorgen. Werkelijk alle details rondom de wedstrijden zijn dwingend voor geschreven. Zelfs de bierviltjes die vanavond in het stadion ge bruikt worden, zijn van een standaard-type. Toch klaagt de club uiteraard Ruud Gullit bekijkt samen met zijn teamgenoten van AC Milan het Olympisch stadion, foto anp niet. Ajax ontvangt 2,6 miljoen gulden als startpremie en daar naast keert de UEFA nog onge veer 700.000 gulden uit voor de tv-rechten. Drie maal een uitver kocht Olympisch stadion levert ook nog eens drie miljoen gulden op. Buiten die vaste inkomsten valt er beduidend meer te verdienen door goed te presteren. Voor ie der punt dat wordt behaald in de poule-wedstrijden, keert de UE FA 600.000 gulden uit. Die post kan dus oplopen tot maximaal ruim zeven miljoen gulden. Van Os kan de wedstrijd-premies van de UEFA overigens niet als net to-inkomsten boeken, want de spelers ontvangen op hun beurt van Ajax ook een niet onaan zienlijk bedrag per punt. Wordt Ajax eerste of tweede in de groep, dan levert het bereiken van de kwartfinale weer een pre mie van 3,6 miljoen op. Een plaats in de halve finale is goed voor eenzelfde uitkereing, ter wijl de beide finalisten nog eens 4,6 miljoen krijgen. Zo ver is het nog niet, al geeft Van Gaal zijn elftal op voorhand wel een aardige kans bij de eer ste twee van de poule te komen. „Ik schat nu in dat het zal gaan tussen Milan, Ajax en AEK Athene. Ton Pronk heeft de Grieken gezien tegen Glasgow en vond ze zeer sterk. Austria Salzburg hebben we nog niet bekeken, maar ik schat het Oos tenrijkse voetbal niet zo hoog in. Op grond daarvan denk ik dat Salzburg de minste van de vier ploegen is. Vermoedelijk opstellingen Ajax: Van der Sar; Reiziger, Rijk aard, Blind, F. de Boer; R. de Boer, Litmanen, Davids; George, Kluivert, Overmars. AC Milan: Rossi; Nava, Baresi, Gal- li, Maldini; Donadoni, Sordo, Bo- ban, Orlando; Gullit, Savicevic. WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 DEEL B FC Twente (Ned) - Kispest Honved (Hon)1-4 (1-1). Rapid Boekarest (Roe) - Charleroi (Bel)2-0 (1-0). Rotor Volvograd (Rus) - FC Nantes (Fra)3-2 (1-1). Boavista (Por) - MyPa (Fin)2-1 (1-1). Tekstilsjik Kamisjin (Rus) - Bekescsaba (Hon)6-1 (1-1). Dinamo Tbilisi (Geo) - FC Innsbruck (Oos)1-0 (1-0). CSKA Sofia (Bul) - Juventus (Ita)3-2 (1-1). Borussia Dortmund (Dui) - FC Motherwell (Sch)1-0 (0-0). Vitesse (Ned) - Parma (Ita)1-0 (0-0). Dinamo Minsk (WRu) - Lazio Roma0-0. Trabzonspor (Tur) - Dynamo Boekarest2-1 (2-1). Anorthosis (Cyp) - Athletic Bilbao (Spa)2-0 (2-0). Slovan Bratislava (Slw) - FC Kopenhagen1-0 (0-0). Bordeaux (Fra) - Lilleström (Noo)3-1 (2-1). GKS Katowice (Pol) - Aris Saloniki (Gri)1-0 (1-0). AIK Solna (Zwe) - Slavia Praag (Tsj)0-0. Bayer Leverkusen (Dui) - PSV (Ned)5-4 (4-2). Aarau (Zwi) - Maritimo (Por)0-0. Rosenborg (Noo) - Deportivo La Coruna (Spa)1-0 (0-0). Apollon (Cyp) - Sion (Zwi)1-3 (1-0). Antwerp (Bel) - Newcastle United (Eng)0-5 (0-3). Seraing (Bel) - Dinamo Moskou (Rus)3-4 (0-3). Admira Wacker (Oos) - Gornik Zabrze (Pol)5-2 (2-2). Cannes (Fra) - Fenerbahce (Tur)4-0 (0-0). Olympiakos Pireaus (Gri) - Olympique Marseille (Fra). 1-2 (0-1). Napoli (Ita) - Skonto Riga (Let)2-0 (1-0). Linfield (Nle) - Odense BK (Den)1-1 (0-0). Aarau (Zwi) - Maritimo (Por)0-0. Real Madrid (Spa) - Sporting Lissabon (Por)1-0 (1-0). Blackburn Rovers (Eng) - Trelleborg (Zwe)0-1 (0-0). FC Akranes (IJs) - Kaiserslautern (Dui)0-4 (0-2). Eintracht Frankfurt (Dui) - Olimpija Ljubljana (Slv) do. i Aston Villa - Inter (Ita) do. Waalwijk - RKC rekent erop zondag in de thuiswedstrijd tegen Sparta over Danny Muller te kunnen beschikken. De 25-jarige zoon van qud-international Bennie Muller (Ajax) is het met de Waalwijkse voetbalclub in grote lijnen eens over een contract tot het einde van dit seizoen. RKC huurt Muller van Standard Luik en heeft een optie op koop. Tot zijn achttiende speelde Muller bij Ajax, daarna verhuisde hij naar Barcelona. Vervolgens speelde hij twee jaar bij Standard Luik, dat hem verhuurde aan FC Boom. Bij RKC traint hij al geruime tijd op proef mee. Den Haag - De naweeën van de Wereldruiterspelen in Den Haag zijn nog steeds voelbaar. Tot in de portemonnee van de prijswinnaars toe. Zij hebben nog geld tegoed van de organisa tie. Springruiter Franke Sloothaak, die in Den Haag wereldkampi oen werd, moet nog circa 60.000 gulden krijgen. Ook bij wereldkampioene dressuur Anky van Grunsven alsmede onder anderen Jos Lansink staat de organisatie van het evenement, dat een tekort opleverde van drie miljoen gulden, nog in het krijt. Secretaris Jacques van Leeuwen heeft echter goede hoop, dat de ruiters niet meer zo lang op hun geld hoeven te wachten. „Wellicht nog deze week kunnen we aan die verplichtingen voldoen. We praten daarover met een sponsor." Zürich - De wereldranglijst voor landen van de internationale voetbalfederatie FIFA is in de top-tien ongewijzigd gebleven. Wereldkampioen Brazilië blijft koploper, Nederland vijfde met geringe achterstand op Duitsland. De wereldranglijst per 13 september: 1. Brazilië 66,17 punten, 2. Italijj 62,39, 3. Zweden 61,90, 4. Duitsland 61,25, 5. Nederland 60,93, 6. Spanje 59,78, 7. Roemenië 57,65, 8. Noorwegen 57,10, 9. Argentinië 56,92, 10. Nigeria 55,80, 11. Zwitserland 55,68, 12. Ierland 54,28, 13. Denemarken 53,28, 14. Bulgarije 53,23, 15. Colombia 52,74. Rotterdam - Semih Sayginer heeft zich geplaatst voor de halve finales van het Briljanttoernooi driebanden in Rotterdam. De Turkse biljarter benaderde in de derde ronde het wereldrecord, dat de Zweed Torbjörn Blomdahl een dag eerder op 13 beurten had gesteld. Sayginer was in zijn partij tegeh de Deen Carlsen goed op dreef. Na zeven beurten had de Turk 29 caramboles, na elf beurten 39. Over de laatste elf caramboles deed hij echter negen beurten. Sayginer speelt vandaag in de halve finales tegen Blomdahl, de winnaar van poule A. De andere kruisfinale gaat tussen Rini van Bracht, de enig overgebleven Nederlander in het toernooi, en Raymond Ceulemans. UITSLAGEN Poule A, tweede ronde: Van Bracht (Ned) - Broeders (Ned) 50-40 in 42 beurten (moyennes 1.190/0.952); derde ronde: Jaspers (Ned) - Broeders 50-27/27 (1.851/1.000), Blomdahl (Zwe) - Van Bracht 50-49/27 (1.851/1.814). Eindstand: 1. Blomdahl 3-6 (2.027), 2. Van Bracht 3-4 (1.552); 3. Jaspers 3-2 (1.910), 4. Broeders 3-0 (0.990). Poule B, tweede ronde: Sayginer (Tur) - Burgman (Ned) 50-38/27 (1.851/1.407); derde ronde: Sayginer - Carlsen (Den) 50-44/20 (2.500/2.050), Burgman - Raymond Ceulemans (Bel) 32-50/34 (0.941/1.470). Eindstand: 1. Ceulemans 3-6 (1.442), 2. Sayginer 3-4 (1.681), 3. Burgman 3-2 (1.428), 4. Carlsen 3-0 (1.375). Breda - Zowel de reserves van NAC als van RBC kwamen in hun tweede competitiewedstrijd tot de volle winst. NAC speelde uit bij TOP en won met tien man met 0-1 van de Ossenaren. RBC was bij Helmond Sport op bezoek en keerde met een fraaie 2-5-overwinning terug naar Roosendaal. TOP 2 - NAC 2 0-1 (0-0) - In de eerste helft gebeurde er weinig. Bij NAC speelde Abdellaoui mee, maar hij viel in de tweede helft geblesseerd uit. Nadat John Smit in de 49e minuut rood (twee keer geel) kreeg, moest NAC ver terug in de verdediging. Toch kwam de Bredase club op voorsprong. Olaf Schaap was de maker van het doelpunt. In het verdere verloop van de wedstrijd was het pompen of verzuipen, maar door hard werken en goede reddingen van doelman John Achterberg pakte NAC 2 de punten. HELMOND SPORT 2 - RBC 2 2-5 (1-3) - RBC begon onrustig. Helmond Sport kwam dan ook op voorsprong door een doelpunt van Luuk Maas. Daarna pakte RBC de draad beter op. Het kreeg volop kansen, maar moest tot de 30e minuut wachten op de gelijkmaker van Dennis Sep. Martijn de Bot bracht RBC een paar minuten later RBC op voorsprong, 1-2. Didi zorgde voor de marge van twee doelpunten, 1-3. In het begin van de tweede helft zakte de concentratie bij de Roosendalers even weg. Maas scoorde 2-3. RBC kwam opnieuw terug in de wedstrijd en via Nelissen en Penders werd de eindstand van 2-5 bereikt. Zwolle - Greg Berhalter mag gaan voetballen bij FC Zwolle. De verdediger van het Amerikaans Olympisch elftal kreeg gisteren een werkvergunning van de Stichting Arbeidszaken. Berhalter kan vrijdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior zijn debuut in de eerste divisie maken.

de Stem | 1994 | | pagina 9