'Toename van asielzoekers' Nu t nog •eren Bier uit I74l4. perfekt op dronk. Janmaat houdt werk Tweede Kamer op a2 Vliegtuigen KLM niet optimaal onderhouden destem tizsm commentaar Broeikaseffect 'Saw Rijkswaterstaat wil strengere snelheidscontroles Dominee denkt aan korte sluiting van Perron Nul I Je^elU DE STEM BINNENLAND A3 Justitie bevestigt piek: .Lundia j Het flexibele woonsysteem. BINNENLAND KORT ER 1994 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 -> r -4 <1 s bij De Stem ha- ndwiel uit de pers ;i reerd moet wot- STEM/JOHAN VAN GURP tan De Stem èn van Wifag werken aan ie van de pers. Vol ing zou die gisteren in. het proefdraai® nog twee andere dieper in de wa rs, beschadiging® gelopen. Bij de in- i twee weken gele- t niet gebleken, int dat ook die ge" i moesten worden 'itserland gaan voor i dat opnieuw met rnit word proefge- over anderhalve weer op de goeds jft het improviseren int. De ene dag *el ere dag geen kleu- En soms een wat leling dan de leze lopen zomervakantie niet op- C7 i timaal onderhouden. De gro te werkdruk zou daaraan de bet zijn. \fiscale redenen hu J FOTO AN J fland en België spec-| ïus Hamers, list, vermogensadvi-l peerder legt ook lingen over het Bel-I lp tafel. „Veel men-1 Ins langskomen, zijn I fcused op het fiscale! drs. P. Aalberse van] fchot Bankiers in Den] [hij begrijpt het welt I steeds moeilijker a I Imet een behoorlijk] jeinig belasting te be-1 |caal gebied legt Ne-1 Herland kunnen ver-1 Irticulieren op fiscaal een goed leven lijden, I flmar Nierop, fiscalist lm als vermogensad-j Jobeco. „België is al- de angsthaas die in] jrelegt. Koersresulta-1 in Nederland onbe-1 Iten staat toch veelal] pat doe je meestal het vertrouwde omge-[ ruijffdirecteur par-1 nogensbeheer bij de se bank Kempen 1 |»ië niet snel aanbeve-1 nt zat Belgische Ne-1 die in Brasschaal I uitkijken naar hun I avondje op de Rotter-1 lëteit, en als een dief I tht door Nederland deel van deze serie I Stem van 13 septem- |n de krant en de de hand met De Dit staat in een geheime notitie van de ondernemingsraad van de KLM. Voorzitter B. Baksteen van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) wil dat de KLM het vliegtuigonderhoud beter gaat organiseren. Hij zei dat gisteren in een reactie op de nota voor Veronica's Nieuwsra dio. Een KLM-woordvoerde'r erken de dat tijdens de zomerdrukte allerlei noodzakelijke kleine re paraties achterwege zijn geble ven. Het ging hierbij om zaken die geen betrekking hebben op de vliegveiligheid, zoals achter stallig onderhoud bij de lucht verversing, toiletten en het au- diosysteem. Ook Baksteen benadrukte dat de vliegveiligheid niet in het geding is geweest door het achterstalli ge onderhoud deze zomer. De verkeersvliegers zien graag dat de KLM de inzet van onder houdswerkers zo organiseert dat de reparaties ook tijdens grote drukte kunnen doorgaan. Verder willen ze reparateurs, tijdens lange vluchten meenemen. Zij kunnen in het buitenland hun diensten bewijzen, omdat mo menteel niet op alle vliegvelden in den vreemde geschikt perso neel voorhanden is. Volgens de KLM-woordvoerder zijn de voorstellen van de vak vereniging achterhaald. Vanaf vorige maand is het onder houdspersoneel op een betere manier ingezet. Bovendien komt het al sporadisch voor dat on derhoudswerkers meegaan naar het buitenland. KLM heeft ver der contracten met buitenlandse reparatiediensten. „Die maatre gelen zijn al genomen. De kou is uit de lucht," aldus de woord voerder. Den Haag (anp). - De toestroom van asielzoekers kent een forse najaarspiek. Gisteren meldde ook het ministerie van Justitie dat er meer mensen om asiel vragen dan in voorgaande maanden. Slowakije (159). In augustus werden 2696 mensen uit Neder land verwijderd. Onder hen wa ren 928 afgewezen asielzoekers, de overige 1768 waren illegaal in Nederland. De vliegende brigades bij de grenzen hebben vorige maand 50.167 personen gecontroleerd, ongeveer 5000 meer dan de maand ervoor. Ruim 1500 van hen werden staande gehouden. Van dat aantal dienden 121 een asielverzoek in. In totaal werden 960 vreemdelingen aan de Bel gische of Duitse autoriteiten overgedragen. Vreemdelingen van wie Justitie "en de belangenorganisaties ver moedden dat het asieltoeristen waren, kregen in augustus voor rang in de asielprocedure. Het gaat om mensen die naar Neder land komen om vakantie te vie ren en gebruik proberen te ma ken van de voorzieningen voor asielzoekers, door zich als zoda nig voor te doen. Onder de naam Aktie Rugzak werden hun asielverzoeken bin nen 24 uur behandeld. Van het totaal aantal mogelijke asieltoe risten van 270, zijn er 110 uit Nederland verwijderd en 87 doorgestuurd naar een opvang centrum. 73 verdwenen uit het zicht van justitie. Eerder trokken de Centrale Op vang Asielzoekers (COA) en Vluchtelingenwerk Nederland al aan de bel. De Centrale Opvang ■Asielzoekers (COA) en Vluchte lingenwerk Nederland hadden eerder al noodkreten geslaakt over de toeloop. In augustus meldden zich 5098 nieuwe asiel zoekers aan, tegenover 3869 in de maand daarvoor. In augustus vorig jaar vroegen 4068 mensen om asiel. De COA liet vorige week weten ternauwernood onderdak te kunnen vinden voor de toestro mende asielzoekers. Er zijn voortdurend 500 a 600 asielzoe kers meer dan er plaatsen in de opvangcentra zijn. De COA heeft zijn hoop gevestigd op het nieu we opvangcentrum met 600 plaatsen dat 20 september wordt geopend in Den Haag en een nieuw centrum met 800 plaatsen dat binnenkort in Dronten open gaat. Vluchtelingenwerk biedt hulp door degenen die bij de belangenvereniging aankloppen onderdak te bieden buiten de opvangcentra. De meeste asielzoekers kwamen in augustus, net als in de maand juli, uit Bosnië-Herzegowina (755), Iran (592), Somalië (564) en Roemenië (554). Nieuw in de top-tien zijn asielzoekers uit (ADVERTENTIE) FOTO ANP Een wegwerker vond gisteren de dood doordat een vrachtwagen door een wegafzetting op de Rijksweg 12 reed. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Wij hebben zeker de indruk dat er flink harder wordt gereden," aldus de woordvoer der. „Dat blijkt wel uit recente controles." Rijkswaterstaat heeft Driebergen inmiddels verzocht strenger toe te zien op de naleving van de snelheidslimieten. De wegwerker overleed gisteren nadat de bestuurder van een vrachtwagen met opleg ger de afzetting van een rijbaan negeerde en tegen een wagen van Rijkwaterstaat botste. De preciese toedracht van het ongeval is nog niet bekend. Bij een grote controle op de Al bij Naarden bleek maandagavond dat drie kwart van de weggebruikers de snelheidslimiet van 70 kilometer per uur aan de laars lapte. Enkele snelheidsduivels scheerden met bijna 150 kilometer per uur langs de wegwerkers. De actie van Rijkswaterstaat en de wegen bouwers bestaat onder andere uit grote 'mottoborden' waarin het publiek een maand van tevoren al wordt geattendeerd op de komende werkzaamheden. Verder zullen tijdens het werk borden worden neergezet met de tekst: „Niet harder dan 70, voor uw en onze veiligheid." Even voor het wegwerk worden de weggebruikers vervolgens be dankt voor hun medewerking. In het zuiden van Nederland zijn de borden inmiddels al in gebruik. Het was de bedoe ling dat de campagne een landelijk start schot zou krijgen maar het 'enthousiasme' onder de wegwerkers was volgens een woordvoerder van de wegenbouwers te groot om er nog langer mee te wachten. Uit een onderzoek van de arbeidsinspectie kwam eerder dit jaar naar voren dat de veiligheid van de wegwerkers onvoldoende gewaarborgd is. De arbeidsinspectie noemde de situatie op sommige plaatsen zelfs alar merend. De manier waarop wegen worden afgezet, is volgens de inspectie niet voldoen de. Volgens de woordvoerder ziet de Nederland se Vereniging van Wegenbouwers in het compleet afzetten van delen van de weg een oplossing voor de gevaarlijke situaties tij dens het werken aan de weg. „Dat betekent dat het verkeer via de tegenovergestelde baan wordt geleid, zoals dat in Duitsland al langer de gewoonte is," aldus de zegsman. „De weggebruikers vinden het minder erg om een beetje om te rijden dan in een file stil te staan." De wegenbouwers hebben in gesprekken met Rijkswaterstaat al meerdere malen aange drongen op grootschaliger afzettingen maar de overheid wil daar niet aan, laat een woordvoerster weten. „Wij zijn verantwoor delijk voor de doorstroming en die zou door afzettingen in het geding kunnen komen. Het hangt helemaal van de situatie ter plekke af, of een afzetting mogelijk is maar wij zijn daar niet zo voor." Wegens het belang van de doorstroming van het verkeer is het in de Randstad een ongeschreven wet dat werken aan de weg in de nachtelijke uren plaatsvindt. Volgens Rijkswaterstaat is werken overdag maat schappelijk onverantwoord wegens het oponthoud. Bovendien is het gevaarlijker voor het verkeer omdat er files ontstaan. Rotterdam - Dominee Visser heeft de noodklok geluid over Perron Nul. De opvangplaats voor drugverslaafden naast het Centraal Station in Rotterdam zou volgens hem ten onder gaan aan crimineel gedrag van de bezoekers. (ADVERTENTIE) j Fantaseren in hout. In alle vrijheid. Met het flexibele woonsysteem van Lundia natuurlijk. Voor elk vertrek, voor elke stijl biedt Lundia duizenden woonideeën Haal nu de gratis Woonbrochure in de Lundia-winkel. Of bel: 06-0702. BREDA. Houtmarktpassage 24-26. tel. 076-143^311 DEN BOSCH, Kerkstraat 44, tel. 073-141291 EINDHOVEN, Zernikestraat 2, hoek Boschdijk, tel. 040445171 DAT DE AARDE door de verhoogde uitstoot van broeikasgassen in de komende jaren steeds warmer wordt, wordt door weinigen bestreden. De eensgezindheid in wetenschappelijke kringen over de mate hatunizich ^at Proces voltrekt, begint de laatste tijd echter af te brokkelen. Wanneer de ene wetenschapper verkondigt dat we ons ernstig zorgen moeten maken over de rampzalige gevolgen voor het klimaat en de ecosystemen, verkondigt een collega een dag later dat het wel meevalt. Dat wekt verwarring bij de bezorgde leek die intussen niet meer u0eel)yaar Dij aan toe is. Staatssecretaris Tommei van Milieu neett de deelnemers aan de klimaatconferentie van de Verenigde i fjles ,'n Maastricht in duidelijke taal gewezen op de negatieve vioeden van die wetenschappelijke richtingenstrijd, ommel heeft gelijk wanneer hij opmerkt dat bagatelliseren of fruit- "rf van cie Pr°t>lematiek van het broeikaseffect faliekant b-J's' b'aar staat tegenover dat de specialisten die zich ermee mnlt i en' zich moeten realiseren dat ze meer op één lijn hi ft °roen- Een gestandaardiseerde meetmethode kan daar- I ais een betrouwbaar hulpmiddel worden beschouwd, oann Van v?e' 9r°ter belang is de mentaliteitsverandering die op pn komen. De milieu-problematiek heeft jarenlang hoog hioou 9®staan op de agenda van de politiek. De samenleving DatiiH belan9stellin9 te hebben. hrpn!üVan mo?'e woorden is echter voorbij en het in de praktijk knetan nV»an noodzakelijke maatregelen blijkt veel geld te Zip hi-' 9egeven heeft een remmende werking, een „lVn0°[ de Europese energieheffing, volgens Tommei lp.,,. f„ e noodzakelijke instrumenten om het broeikaseffect 'efug te dringen. torNprior^9./3.^-, '-)e milieu-vervuiling beperkt zich immers niet in Eii.vark L P_,-van de.rest van Europa is hard nodig. Maar' onderwerp" 'S heffin9 tot nu toe een onbespreekbaar alaempp!? 'n.b.°ud van de eigen portemonee meer telt dan het doel verwijderd" Z''° W9 n°® 09n Van 9oec'e Hij schrijft dat in een brief aan het stadsbestuur. „Misschien moet Perron Nul even worden gesloten om de Algemene Politie Verordening aan te passen, daar na kunnen we doelgerichter op treden tegen de parasietvorming rond het project en werken voor de échte Rotterdamse groep ver slaafden. Ik geef dat signaal nu af, want het is werkelijk vijf voor twaalf." Pas als de orde is hersteld kan de plek weer terugkomen, maar dan onder een nieuwe naam en onder strenger toezicht, stelt de domi nee voor. Visser heeft de gedoogplaats voor druggebruik ooit zelf opge richt. De laatste tijd oefenen steeds meer dealers en illegalen die zelf niet zijn verslaafd een ware terreur uit op gebruikers. Visser spreekt van onaanvaard bare praktijken, zoals het ge bruik van vuurwapens, de ver koop van gestolen spullen, han del in drugs en ernstige roofovervallen op verslaafden. De criminaliteit zou zich ook bulten Perron Nul verspreiden, met name 's avonds en 's nachts. De politie houdt volgens Visser te weinig toezicht. Perron Nul wordt volgens Visser zelfs door de politie van omringende steden als vrijplaats gezien, waarnaar ze overlastgevende verslaafden toe kunnen sturen. Doordat er meer verslaafden komen, vinden er in de omgeving ook meer berovingen plaats. De dominee pleit voor een nieuw soort Perron Nul op een stukje geprivatiseerde grond, zodat de beheerder ervan ook strenger kan optreden tegen hinderlijk gedrag van dealers die van bui ten Rotterdam komen. Verder wil hij dat alle verslaafden op Perron Nul worden gedwongen om hulp te zoeken. Om de vervulling van het gebied tegen te gaan biedt de dommee een groep vluchtelingen aan uit zijn nabijgelegen Pauluskerk. Deze groep is bereid om voor 24.000 gulden Visser heeft al eerder gezegd zich te willen terugtrekken uit het project Perron Nul. Hij stelt nu voor dat een beroepskracht zijn werk overneemt, samen met een ploeg bewakers. Ter gelegenheid van ons 250-jarig jubileum nu iedere brat Dommelsch Pils met een verrassing. Kijb in het brat voor hoe en wat. Deze aletie is geldig van 5 t/m 24 september 1994. Van onze Haagse redactie Den Haag - Om zich te wre ken op kamervoorzitter Deet- man heeft CD-fractievoorzit- ter H. Janmaat gistermiddag de vergadering van de Twee de Kamer ruim een half uur opgehouden. Over een onomstreden wetsvoor stel en daarop ingediende wijzi gingsvoorstellen vroeg Janmaat hoofdelijke stemming. Om alle leden in de gelegenheid stellen aan de stemming deel te nemen, schorste Deetman de vergade ring voor een kwartier. Vervol gens kostte het hoofdelijk stem men over twee wijzigingsvoor stellen en het wetsvoorstel zelf nog eens bijna twintig minuten. Normaal wordt bij handopste ken gestemd. Janmaat besloot volgens eigen zeggen tot deze vorm van ob structie vanwege het feit dat Deetman een week geleden alle medewerkers van de CD-fractie de toegang tot het gebouw van de Kamer heeft ontzegd. De voorzitter nam deze maatregel nadat de zoon van het CD-ka- merlid Schuurman de journalist Van Hout van RTL5 met de dood had bedreigd. De journalist deed aangifte bij de politie. Het Pv- dA-kamerlid Dijksman, met wie hij op het moment waarop hij werd bedreigd in gesprek was, trad op als getuige. Sindsdien loopt er een politie onderzoek naar de aangifte. Zo lang dat onderzoek niet is vol tooid, blijft de uitsluiting van alle CD-fractiemedewerkers van kracht. Alleen medewerkers die kunnen aantonen dat zij op de dag van de bedreiging niet in het kamergebouw waren, zullen, ook als het onderzoek nog niet is afgesloten, weer worden toegela ten. Tot gisteren toe had echter geen enkele medewerker van die mo gelijkheid gebruik gemaakt. Wel heeft de Haagse politie intussen de aangifte naar het Openbaar Ministerie gezonden. Op grond daarvan verwacht de woord voerder van Deetman dat bin nenkort duidelijk is welke CD- medewerkers verdacht worden van betrokkenheid bij de bedrei ging. Dan kan de uitsluiting van andere medewerkers worden op geheven. Janmaat sprak gisteren van een 'onbesuisde' maatregel van de kamervoorzitter. „Wij kennen in ons rechtsbestel geen collectieve straf. Als Deetman zo kinder achtig te werk gaat, dan kunnen wij dat ook," argumenteerde hij de - volgens zijn zeggen eenma lige - actie. Deetman bleef er ook gisteren bij dat hij een terechte straf maatregel heeft uitgevaardigd. „Iedere Nederlander moet weten dat hij in dit gebouw ongestoord kan rondlopen. Daarmee raak je aan de grondvesten van de de mocratie." Over de actie van Janmaat maakte de kamervoor zitter zich niet druk:,, Iedereen kan misbruik maken van zijn rechten, dat zie je wel vaker." Deetman voelt niets voor maat regelen om herhaling te voorko men. De Kamer staat tegenover deze vorm van obstructie vrijwel machteloos. Want de grondwet bepaalt dat over zaken 'monde ling en bij hoofdelijke oproe ping' moet worden gestemd 'wanneer één lid dit verlangt.' Wijziging van de grondwet is met veel waarborgen omgeven en duurt jaren. Vliegt de KLM ook op Washington of hoeven de Clintons zich in het Witte Huis nergens zorgen om te maken? Het schijnt dat onze vliegende nationale trots proble men heeft met het onderhoud en dus de veiligheid van de luchtvloot. Dat zijn geen leuke berichten voor een bedrijf dat net feestelijk het 75-jarig bestaan wil vieren. Die conferentie over de wereldbevolking in Cairo is als een nachtkaars uitgegaan. Er is nog wel een slotdocument opgesteld van 133 pagina's, maar dat zit zo vol compromissen dat niemand er eigenlijk iets mee op schiet. Veel helpen tegen overbevolking doet zo'n document waarschijnlijk niet, tenzij mannen voortaan verplicht worden eerst het hele ding te lezen alvorens ze zich aan de geslachtsdaad mogen overgeven. Alhoewel, misschien wind je je als man wel zo op over zoveel oppervlakkigheid dat ook die remmende wer king verloren gaat. Ik met mijn simpele verstand zit na afloop van die conferentie eigenlijk maar met één vraag en die zou ik graag aan de vertegenwoordiger van het Vaticaan willen stellen: een vruchtbaar overleg afbreken over ideeën die levensvatbaar lijken, mag dat wel? MERIJN Deel uranium blijft zoek na Bijlmerramp Amsterdam - De Bijlmer moet zich er bij neerleggen dat 227 kilo verarmd uranium sinds de vliegramp met de ElAl-Boeing onvindbaar blijft. Hoogstwaarschijnlijk liggen de resten van contragewichten uit het ramptoestel diep onder ander puin en afgevoerde wrakstukken op de Zaanse stortplaats Nauerna,-ten noorden van het Noordzeekanaal. Volgens een woordvoerder van het Stadsdeel Zuidoost liggen de resten zo diep weg in het Inmiddels afgedekte provinciale depot, zonder dat de precieze plaats van de deponie geregistreerd is, dat het 'technisch niet reëel' is om de mogelijke uraniumresten daar alsnog terug te vinden. Bovendien dreigt geen enkel gevaar voor de volksgezondheid. Nepramp jaagt mensen stuipen op het lijf Rotterdam - De politie, de Milieudienst Rijnmond en de regionale rampenzender Radio Rijnmond hebben gistermiddag enkele tientallen verontruste telefoontjes gekregen, naar aanlei ding van het VPRO-radioprogramma De wals van als op Radio 1. Daarin werd een ramp bij het petrochemisch bedrijf Pow Chemicals in het Botlekgebied in scène gezet. Tientallen luisteraars verkeerden in de veronderstelling dat het een echte calamiteit betrof. Volgens de VPRO-radio is aan het begin en het eind van de uitzending duidelijk gezegd dat het programma in scène was gezet. Bellen naar buitenland goedkoper Den Haag - PTT Telecom verlaagt met ingang van oktober de tarieven voor het bellen naar een groot aantal verre landen, waaronder Suriname. Het hoogste tarief voor bellen naar het buitenland gaat van f 5,85 naar f 4,90 per minuut. Een woordvoerder van PTT Telecom heeft dit dinsdag bevestigd. Bovendien gaat voor het bellen naar de ongeveer 150 verre landen eenzelfde periode gelden als voor daltarieven, namelijk van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens Nederlandse tijd. De tarieven naar drukke bestemmingen als VS, Canada, Austra lië en Westeuropese landen veranderen overigens niet per 1 oktober. Van der Molen nieuwe terreuroffïcier Utrecht - De Utrechtse persofficier, mr. P. van der Molen, is per 1 november benoemd tot landelijk terreurofficier bij het stafbu reau openbaar ministerie in Den Haag. Zij gaat ook adviezen uitbrengen aan de vergadering van de vijf procureurs-generaal en het OM. De functie geldt voor drie jaar. •V O Kamer wil opheldering over 'Oort' Den Haag - Het Tweede-Kamerlid Rabbae (GroenLinks) heeft staatssecretaris Vermeend (Financiën) gevraagd vóór Prinsjes dag opheldering te verschaffen over de gevolgen van de belastingoperatie-Oort in 1990. Aanleiding is een onderzoek van de Groningse hoogleraar De Kam. Daaruit blijkt dat vooral de midden- en hogere inkomens van deze operatie zouden hebben geprofiteerd. Kamerleden De Korte (VVD) en Van der Ploeg (PvdA) sloten zich bij het verzoek aan. Volgens een onderzoek van Financiën zou Oort tot een lasten verlichting hebben geleid waarvan vooral de laagst-betaalden hebben geprofiteerd. Rabbae wil weten of Vermeend bereid is tot een onafhankelijk onderzoek. De Korte vindt dat prima. Maar dan moet ook worden gekeken naar de nadelige gevolgen van het schrappen van de inflatiecorrectie voor de midden- en hogere inkomens. Van der Ploeg wil aandacht voor de onder zoeksmethodes die zijn gebruikt. Aclit jaar cel geëist tegen CD'er Amsterdam - Officier van justitie mr. J. Valente heeft gisteren acht jaar cel geëist tegen de vroegere fractieleider van de CD in Amsterdam, Y. Graman. Hij wordt verdacht van een moordpo ging en verboden wapenbezit. Graman ontkende gisteren, hoewel hij de tenlastegelegde feiten eerder twee keer had toegegeven bij de rechter-commissaris. Hij voelde zich het slachtoffer van 'mijn eigen, stomme gebluf'. Graman had verteld dat hij in Amsterdam had deelgenomen aan brandstichtingen waarbij mensen in levensgevaar waren ge bracht. Hij wist niet dat degene tegen wie hij dat zei een journalist was die in het gehiem camera-opnames maakte. De opnmaes zijn uitgezonden door de Tros-tv. Tommei: 'Snel actie tegen broeikaseffect' Maastricht - Het is hoog tijd om actie te ondernemen tegen het broeikaseffect, aldus staatssecretaris TommeTvan Vrom. „Men sen die het broeikaseffect bagatelliseren of zelf keihard ontken nen, zijn fundamenteel fout bezig. Als beleidmakers erop wachten, dat alle wetenschappelijke onzekerheden over het broeikas-efefet zijn uitgepraat en opgelost, kan het te laat zijn." Tommei sprak gisteren op de vierde vergadering van een wetenschappelijke klimaatconferentie van de Verenigde Naties. Tot donderdag zijn In Maastricht ongeveer tweehonderd weten schappers bij elkaar om op twee punten duidelijkheid te krijgen over het broeikas-effect. Ten eerste wil men de invloed van - broeikasgassen als CCL en stofdeeltjes in de atmosfeer op de warmtehuishouding van de aarde precies vaststellen. En verder willen ze strikte afspraken maken over de manier waarop de uitstoot van broeikasgassen in alle landen ter wereld gemeten worden. Met kennis over de broeikasprocessen en gestandari- seerde meetmethodes wil men de uitvoering van het VN-KLi- maatverdrag 1992 gaan controleren.

de Stem | 1994 | | pagina 3