Axel Enquête over winkelgebied PLAATSELIJK NIEUWS MUZIKAAL KERKEPAD DAG Waterschap verbetert overleg over werkzaamheden in gemeenten UITSLAGEN Flinke schilderklus in Doel DE STEM Hulst viert bevrijding met dertig militaire oldtimers Expositie over menselijk ras in Axel ZEEUWSCH-VLAANDEREN Winkeliersvereniging Axclusief wil inzicht in koopgedrag Axelse bevolking e Sarah j utr HJ KORTING DE STEM ZEELAND Truckwedstrijden in Terhole FESTIVAL VAN ticulieren naplein 16 eraertsstr. 10 jisvesting bv KAARTINGEN SCHIETINGEN BOLLINGEN KOERSBAL Èefeliciteerd Adie 30 jaar! agershuis rkstraat 16 editie zeeland Van onze verslaggever Axel - Waarom mijden mensen Axel als de pest? En waarom komen ze juist wèl in Axel winkelen? Op die en andere vragen hoopt winkeliersvereniging Axclusief met behulp van studenten van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer in Breda donderdag 22 september een antwoord te krijgen. Die dag houden studenten van de Hogeschool een enquête on der zo'n vijf- tot zeshonderd huisgezinnen in Axel. De stu denten bellen tussen 11.00 en 16.00 uur met hun vragenlijstje aan. De huis-aan-huis enquête volgt op een straatenquête onder het winkelend publiek die afgelopen zaterdag plaatsvond. Aanleiding voor het onderzoek is de voltooi ing van de reconstructie van de Axelse binnenstad die het begin van een nieuwe bloeiperiode moest inluiden. In de praktijk blijkt Axel daar mee nauwelijks aan aantrek kingskracht gewonnen te heb ben. „De inmiddels voltooide herinrichting van een groot ge deelte van de binnenstad heeft niet het gewenste resultaat opge leverd. Het zal ook u opgevallen zijn dat het aantal leegstaande winkelpanden de laatste tijd he laas weer is toegenomen", schrijft de gemeente in de aan kondiging van de enquête. Voorzitter T. Marteijn van win keliersvereniging Axclusief gaf eerder al toe dat de herinrichting niet aan alle verwachtingen vol deed maar hij noemde de leeg stand zeker niet alarmerend. „Dit soort wisselingen van eige naars en huurders kom je altijd tegen", zei hij. Er is volgens hem ook eerder sprake van toeval dan dat er aantoonbare verban den zijn. ,;Het ligt niet aan de reconstructie. De meningen over de lichtmasten en de kunstwer ken lopen uiteen, maar op zich hoor ik alleen maar positieve reacties over de reconstructie. Het nieuwe gedeelte sluit ook naadloos aan op het Szydloski- plein. De basis voor vèrbetering is er. Het is nu aan ondernemers en startende ondernemers". Niettemin wil Axclusief weten waar het dan wel aan ligt. De kans beter mzicht te krijgen in het winkelgedrag van de Axelse bevolking deed zich voor met een stageproject van Jacqueline Knoops, derde jaarsstudent pla nologie aan de Nationale Hoge school voor Toerisme en Verkeer in Breda. Knoops houdt zich tot eind oktober met de ontwikke lingen in Axel bezig. WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 Nieuw-Namen TAPTOE - In het kader van de viering van het 125-jarig be staan van de fanfare De Scheldezonen werd een taptoe gehouden. Tussen de buien door trad pijpenkorps Inter Scaldi Drums and Pipes uit Vlissingen op, wat bij het goed opgekomen publiek bijzonder in de smaak viel. Onder de neervallende regen trad show band Hosanna uit Axel op, die een swingende show bracht. Als laatste een gezamenlijk optreden van fanfare De Scheldezonen en fanfare Nooit Gedacht uit Graauw. Het was voor de 40e maal dat Nooit Gedacht uit Graauw aan de kermis van Nieuw-Namen deelnam. Het geheel werd van commentaar voorzien door Hoppenbrauwers uit Antwer pen. Kloosterzande HENGELEN - Zeehengelclub De Vogel hield een clubwed strijd aan de Westerschelde nabij de Wilhelmuspolder. Hieran namen 48 personen deel. Uitslag vrij aas: 1. H. Jonkheym 570 cm, 2. M. van Bellen 190, 3. Th. van Bellen 130. Leeglopers: 1. P. van Vooren 50, 2. H. van Vooren 31 cm. Koewacht TAPTOE - De veertiende tap toe in Koewacht is ondanks het slechte weer een succes geworden. Het publiek trot seerde gewoon enkele buien en genoot tussendoor van een kleurrijk en muzikaal spekta kel. Het enthousiasme van de toehoorders bleef groot tot aan het einde. Dit was een duidelijk compliment voor de deelnemende groepen. De or ganiserende muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht was hier tevreden mee en zegde toe reeds mee te willen werken aan een volgen de taptoe. Van onze verslaggever Hulst - De Hulster binnenstad wordt zaterdag 17 september opnieuw veroverd door de 'geallieerden'. In het kader van het bevrijdingsfeest rollen die dag ongeveer dertig historische militaire voertuigen de stad binnen. Bijeengebracht door de 'Military Pattern Vehicles Group'. De militaire oldtimers van uit eenlopend pluimage komen rond 11.00 uur op de markt in Hulst aan. Een half uurtje later maken alle voertuigen een rondrit door de gemeente Hulst. Tegen 13.30 uur komen ze weer terug en stellen zich op op het 's Graven hofplein. Vandaar gaat het in colonne naar de markt, vooraf gegaan door de Schotse bagpipe en drumband Inter Scaldis uit Vlissingen. Op de markt zijn de voertuigen te bezichtigen voor het publiek en vanaf 15.00 uur is er gelegen heid voor een rondrit. Het evene ment duurt tot 17.00 uur. In het kader van het bevrijdings feest, dat is georganiseerd door Hulst Reynaertstad, legt de bur gemeester om 18.30 uur een krans bij de gedenksteen voor de gesneuvelden in het stadhuis. Om 19.00 uur is er in de basiliek een bevrijdingsdienst en van 20.00 tot 21.00 uur geeft de Hul ster harmonie een concert op de markt Daar wordt voor die gele- geheid een kiosk neergezet. Om 21.00 uur start een taptoe. Van onze verslaggever Terhole - Biljartclub Terholense Toepers houdt ter gelegen heid van de kermis op zaterdag 24 september trucktrekweds- tijden in Terhole. De club heeft de beschikking over twee 7,5 ton wegende vrachtau to's, die door teams van vijf krachtpatsers zo snel mogelijk over een afstand van veertig meter moeten worden voortgetrokken. Voor de dames en de jeugd onder de 14 jaar zijn er aparte wedstrijden. Die moeten een landbouwtractor vooruit zien te zeulen. Toch ook nog goed voor een gewicht van 3,5 ton. De winnaars zijn degenen die de beste tijd op de klokken zetten. Het snelste team krijgt een beker en een geldprijs. Ook voor de overige ereplaatsen zijn geldprijzen te verdienen. De trucktrekwedstrijden worden om 14.00 uur geopend door burge meester Th. Steenkamp van Hontenisse. De prijsuitreiking is om 20.00 uur in café Staminee, waar voor de gelegenheid ook een orkest speelt. De organisatie is nog op zoek naar teams die willen meedoen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij J. Schonenberg, tel. 01140-13537. Van onze verslaggever Axel - In het kader van de bevrijding van Axel is van 16 tot 30 september in de bibliotheek in Axel een expositie te zien over 'rassen, werkelijkheid en waan'. Deze tentoonstelling wil op een beeldende manier laten zien hoe het gedachtengoed ten aanzien van het menselijk ras zich ontwikkeld heeft van Aus chwitz tot nu. Zo zijn twee schilderijtjes van de zoon van Szydlowski over de bevrijding te zien. Tevens toont de expositie foto's van het concentra tiekamp Auschwitz zoals dat nu, als monument, getuigt van de holocaust. Aan de muren van de bibliotheek zijn reprodukties te zien van een indeling van het menselijk ras zoals die door de wetenschap ook na de oorlog nog gehanteerd werd. Daarnaast zullen teksten wijzen op het gelijkheid beginsel zoals dat verwoord is in de grondwet en in de universele verklaring van de rechten van de mens. (ADVERTENTIE) bdankje, jubileum, lelijk, verloving, Jestatie, examen, lm, enz. lom 1.09 incl. BTW, 1/erplicht. Foto of laat 35 x 40 mm lOverige tarieven op >'s worden niet brneerd. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur, KBO, handwerken, kaarten, biljarten. HULST -Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. KOEWACHT -Café 't Hoekske, 13.30 uur, zaterdag 17 september Ossenisse, R.K. Kerk. aanvang 13.30 uur en 16.00 uur CAPPELLA PRATENSIS Heinrich Isaac - Missa Paschale Graauw. R.K. Kerk. aanvang 20.00 uur KLAUS MERTENS, bariton en BOB VAN ASPEREN, orgel/klavecimbel 'Bei Bach zu Hause' Kloosterzande, N.H. Kerk, aanvang 13.30 uur en 16.00 uur INDIAAS CONCERT met RATULA SEN, zang toegang losse concerten 12.50 CJP/Pas 65 10.- incl. rondleiding. Passe-partout 30.- CJP/Pas 65 25.-. Kaarten verkrijgbaar bij het Zuidlandtheater en aan de kerk. Voor informatie: 01150 - 95555 Van onze verslaggever Axel/Terneuzen - Het waterschap De Drié Ambachten is van plan de contacten met de gemeente Axel, maar in voorkomende geval len ook met andere gemeenten, over ingrij pende werkzaamheden op gemeentelijk grondgebied te verbeteren. Dijkgraaf W. Gosselaar heeft dat gisteren in een reactie op een kritische brief van Axel toegezegd. Het waterschap begon vorig jaar zonder rugge spraak met Axel aan de sanering van de vervuilde Boschkreek in Koewacht. Daarmee was een inves tering van 370.000 gulden gemoeid. Maar met het aandeel van het waterschap houdt het niet op. Om de waterkwaliteit van de Bosch kreek tot in de verre toekomst te kunnen handha ven moeten er volgens Axel ook maatregelen getroffen worden die voor rekening van de ge meente komen. Het gaat daarbij om het terugbren gen van de gemeentelijke overstort op de Bosch kreek, een klus die volgens B en W van Axel 2,5 miljoen gulden kan kosten. Het waterschap kan volgens B en W van Axel niet verlangen dat de gemeente aansluitend op de werken van De Drie Ambachten .dat bedrag aan de Boschkreek gaat uitgeven. .In de brief pleitte Axel ervoor om in voorkomende gevallen eerst contact op te nemen 'om zodoende vooraf duidelijkheid te krijgen omtrent de haal baarheid van eventuele investeringen'. Het water schap belooft zijn leven op dat punt te beteren. catie in het centrum van erd. (170 m2). elegen winkelruimte groot torpui. >r Moeskops Meubelen- ot ca. 38 m2, voorzien van woonruimte is separaat te 5 Telefoon 076-25 51 11 Redactie Jerneuzen: Zuidlandstraat 32, 96554150~18924'fax01150~ Redacteuren: Frank van Cooten, nrank Deij, Rein van der Helm, ion Kocimen (sport), Peter Oggel j ditiechef), Harold de Puyssele- ?°e„sJ Klokstraat 1, tel. 01100- «030, fax 01100-21928. edacteur: Cees Maas (provin- ^everslaggever). S,eenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. edacteur: Eugène Verstraeten IPIv. editiechef). Advertentieverkoop te!rn??^n: Zuld|andstraat 32, Jel. 01150-17920. ertegenwoordigers: Martin Boe- 'le. Hans Dimmers. 13751 Steenstraat 14. tel- 01140- ^ertegenwoordigers: straeten" Brande' Marlan Ver Ïo7°6P2e36454Harry MuUrmans' tlfr!!fr?0nnumrTlers en openings- Paging A2°Ver'^e afdelin9en °P Zandberg - Feesttent, veertig personen. Bieden: 1. G. Maerman, 2. J. D'Haen, 3. I. de Winkel. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw Van Eerdenburg, 3. me vrouw Delforge. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 32 personen. Bieden: 1. W.1 Rombout, 2. J. Schalje, 3. A. de Block. Jokeren: 1. mevrouw Rom bout, 2. mevrouw De Bruyn, 3. H. Harion. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, twintig personen. Jokeren: 1. M. Ferket, 2. F. Esseling, 3. mevrouw De Cock. Bieden: 1. U. de Bruyn, 2. J. van de Hende, 3. mevrouw Destombes. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 76 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. C. Bleyenberg, 3. K. Oostelring. Jokerrn: 1. mevrouw Hamelink, 2. mevrouw De Ko ning, 3. mevrouw Verborgt. Clinge - Zaal De Landbouw, 42 personen. Bieden: 1. M. de Block, 2. G. Ferket, 3. A. van Eerden burg. Jokeren: 1. mevrouw Ver- bogt, 2. mevrouw Rottier, 3. me vrouw Verbrugge. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, 45 personen. Bieden: 1. E. Buyze, 2. C. Smit, 3. A. Destombes. Joke ren: 1. mevrouw Bode, 2. me vrouw De Wit, 3. mevrouw Claes- sens. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, 36 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. R. Linthout, 3. A. Vonck. Jokeren: 1. mevrouw Ras, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Domines. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Eerdenburg, 2. me vrouw Van Ietegem, 3. J Kamoen. Hulst - Zaal De Lieve, 48 perso nen. Bieden: 1. J. van Laare, 2. A. Picavet, 3. mevrouw De Vos Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, 24 personen. Bieden: 1. J. Pauwels, 2. mevrouw Tilleman, 3. T. van Spaandonk. Jokeren: 1. mevrouw De Waal-de Waal, 2. mevrouw Warrens, 3. R. Verschu ren. Sas van Gent - ZAal De Engelen roos, 25 personen. Bieden: 1. me vrouw Zwartelee, 2. mevrouw Van Leeuwen, 3. T. Samijn. Joke ren: 1. mevrouw Boerjan, 2. me vrouw Claessen, 3. mevrouw Van de Velde. Koeacht - Zaal De Lange Akkers, 32 personen. Bieden: 1 A. Sturm, 2. J Elegeert, 3. R. Buys. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 28 personen. Bieden: 1. A. van Gink, 2. J. Tieleman, 3. A. Ferket. Jokeren: 1. E. van Vooren, 2. mevrouw Taalman, 3. mevrouw Van Vooren. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 34 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. J. Ceton, 3. J. Tieleman. Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. mevrouw Van Goethem, 3. mevrowu Crom- been. St.-Janseen - Zaal De Kroon, 27 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Cadsand, 2. M. Ferket, 3. M. Taalman. Biedwn: 1 P. de Nijs, 2. M van Dorselaer, 3. J. van Cads and. Graauw - Gemeenschapshuis, achttien personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. R. Harms, 3. J. Kamoen. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, 25 personen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. mevrowu Tille man, 3. A. de Bruyn. Jokerne: 1. J. Trommelen, 2. mevrouw Verschu ren, 3. mevrouw De Bruyn. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. D. Verbraeken, 3. L. Buyse. Jokeren: 1. G. van Hoeye, 2. R. de Vos, 3. R. Verbrugge. Hengstdijk - Camping De Vogel, 46 personen. Bieden: 1. Th. Bos, 2. P. Poppe, 3. T. Kegels. Jokeren: 1. mevrowu Van Eerdenburg, 2. A. Roctus, 3 mevrouw De Waal. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, honderd personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Sikkelerus, 2. me vrouw Ferket, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1 mevrouw De Vos, 2. J. de Kort, 3. Th. Bolssens. Hengstdijk - Camping De Vogel, 37 perosnen. Bieden: 1. A. Bau- wens, 2. J. Hermes, 3. J. Bogaert. Jokeren: 1. mevrouw Jonkheym, 2 P. de Waele, 3. mevrouw Hoek. Breskens - Zaal 't Zonneke, vijf tig personen. Bieden: 1. E. Zwar telee, 2. L. Wagemans, 3. T. van Oostende Jokeren: 1. J. Hame link, 2. A. Hellen, 3. R. van Tigge- len. 's-Heerenhoek - 125-jarig be staan Concordia. Vier schutters met jubileum, L. Verdonk, 60 jaar, L. de Jonge 45 jaar, M. Wisse en P. Vette 25 jaar schutter. Wethouder van sportzaken van de femeente Borsele mevrouw Elen- aas-Murre feliciteerde de vere niging. Zijn'loste het eerste schot. Wip 1: hoge vogel: P Maat, Julia na; eerste zijvogel: M. Verdonk, tweede zijvogel: P Vette, beiden Concordia; derde zijvogel: C. Je- remiasse, Zorgvlied; vierde zijvo gel: M. Wisse, Concordia; grootste aantal (7): L. Verdonk, Concordia. Wip 2: hoge vogel: J. Vermeule, Edele Handboog; eerste zijvogel: P. Vette, Concordia; tweede zijvo gel: V. van Cauteren, Merksem; derde zijvogel: L. Verdonk, Con cordia; vierde zijvogel: L. de Jon ge, ADLM; grootste aantal (5): F. Oosthoek, Concordia. Kwadendamme - Victoria, 51 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: J. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: M. Verdonk, Concor dia; eerste zijvogel: S. Raas, Vic toria; tweede zijvogel. P. Vette, Concordia; derde zijvogel: M. Putte, België; grotoste aantal (10): L. de Jonge, ADLM; extra vogel: H, Goetheer, Juliana. Wip 2: hoge vogel: D. Boonman, Soranus; eer ste zijvogel: H. Goetheer, Juliana; tweede zij vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; derde zijvogel: M. Verdonk, Concordia; vierde zijvo gel: A. van de Maale Ravenstein; grootste aantal (6): M. van Steen bergen, extra vogel: E Rentmees ter, beiden Willem Teil. Koewacht - St.-Sebastiaan, 67 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: M. de Groot, tweede hoge vogel: S. Martens, eerste zijvogel: G Cocqheyt, tweede zijvogel: M. Baas, derde zijvogel: J. Brugge- man, vierde zij vogel: E. Verman- del. Wip 2: eerste hoge vogel: L. van Remortel, tweede hoge vogel: A. Martinet, eerste zijvogel: P. Nijskens, tweede en vierde zijvo gel: W. Thoen, derde zijvogel: F. de Becker. Wip 3: Eerste hoge vogel: G. Cocqheyt, tweede hoge vogel: J. Ferket, eerste zijvogel: V. Six, tweede zijvogel: H. Herre- bout, derde zijvogel: R. Kusee, vierde zijvogël: R. Ongenae. Zandberg - Feesttent, 35 schut ters. Hoge vogel: G. Herwegh, eerste zijvogel: W. Blommaert, tweede zijvogel: verloot, grootste aantal (5): W. Strobbe Koewacht - Zaal 't Hoekske, der tig schutters. Hoge vogel: E. de Zaeger, eerste zijvogël: F. Mar tens, tweede zijvogel: G. Baart, grootste aantal (4); E. Fierens. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, twintig schutters. Hoge vogel: G. Stevens, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (4): J. van Damme en T. Crombeen Sas van Gent - Zaal Reseda, 33 schutters. Hoge vogel: J. Blom maert, eerste zijvogel: L. Her mans, tweëde zijvogel: E. Kers- bulk, grootste aantal (4): O. de Jaeger. Koewacht - St.-Sebastiaan, 99 schutters. Wip 1: Eerste hoge vo gel: A. Nuyts, tweede hoge vogel: P. Savoye, eerse zijvogel: A. Va- lent, tweede zijvogel: N. de Vos, derde zijvogel: R Stuaert, vierde zijvogel: M. Hartoge. Wip 2: eer ste hoge vogel: T. Verbeek, twee de hoge vogel: V. Six, eerste zij vogel: R. Coppens, tweede zijvo gel: M. Beyst, derde zijvogel: R. van Hoeke, vierde zijvogel: A. Noens. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 31 schutters. Hoge vogel: A. Stevens, eerste zijvogel: G Bo gaert, tweede zijvogel: A. Roels, grootste aantal: H. de Kint. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 29 schutters. Eerste hoge vogel: R. D'Hondt, tweede hoge vogel: G. van Damme, eerste zijvogel: A. D'Hooghe, tweede zij vogel: ver loot, grotoste aantal (5): E. Kro nenburg. Koewacht - St.-Sebastiaan, 62 schutters. Wip 1: Eerte hoge vo gel: R. Wante, tweede hoge vogel: J. Ferket, eerste zijvogel: M. van de Voorde, tweede en vierde zij vogel: M. Palinck, derde zijvogel: J. Vermeire. Wip 2: eerste hoge vogel: E. Troch, tweede hoge vo gel: R. Schoonjans, eerste zijvo gel: M. Palinck, tweede zijvogel: P. de Buscher, derde zijvogel: L. Verbeke, vierde zijvogel: L. Se- reyn. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, dertig schutters. Hoge vogel: F. Adriaansen, eerste zijvo gel: O. de Bruyn, tweede zijvogel: G. Spiesens, grotoste aantal (4): J. Sinave. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 23 schutters. Hoge vogel: C. Mar tens, eerste zijvogël: M. van Hoe ke, tweede zijvogel: L. van Hoeke, grootste aantal (5): E. van Pottel- berge. Hulst - Zaal De Kroon, 27 schut ters. Eerste hoge vogel: J. Leerae- rt, tweede hoge vogel: G. Her wegh, eerste zij vogel: E. de Kort, tweede zijvogel; N. de Vos, derde zijvogel: A. de Waal, vierde zijvo gel: E. de Waal, grootste aantal (3): P. Vercauteren. Ossenisse - Camping Mussenist, twwwintig schutters. Hoge vogel: S. Maas, eerste zij vogel: N. Ha- verhoek, tweede zijvogel: W. Ma- revoet, grotoste aantal (3): L. Cor- ket. Axel - Ons Vermaak, 37 schut ters. Eerste hoge, eerste zijvogël en blokvogel: W. de Vrieze, twee de hoge en tweede zijvogel: W. Ongenae, derde zijvogel: me vrowu Hendrikx, vierde zijvogel: J Weemaes. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 26 schutters. Hoge vogel: Th. Cambeen, eerste zijvogel: Th. de Kort, tweede zijvogel: A. Geers- dale, grootste aantal: Th. Boone. Vogelwaarde - Feesttent, 59 per sonen. Vrouwen: 1. Rosa Nico- laas, 2. mevrouw Janssen, 3. Rita Geus. Mannen: 1. Gerard Dobbe laar, 2. Karei Sijnesael, 3. Zegers. Baan 1: hoge vogel: Bert Strobbe, linker zrjvogel: Hiet Wentzler, rechter zijvogel: Vanessa Muller. Baan 2: hoge vogel: Zegers, linker zijvogel: Tilly Polfliet, rechter zij vogel: Bertha vari Dam. Wisselbe kers: Vanessa Muller (jeugd), Ro sa Nicolaas (vrouwen) en Gerard Dobbelaar (mannen). Ossenisse - Camping Mussenist, 32 personen. Hoge vogel: E. de Bruyne, linekr zijvogel: P. Wau- mans, rechter zijvogel: A. van de Ende, grootste aantal (5): T. Per- daen. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 26 personen: 1. L. Kint/R. van de Velde, 2. J. Rombout/M. van der Hooft, 3. G. Cornelissens/ A. Matthijssen. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. A. Rottier/T. van Vooren, 2. J. de Waal-Hamelink/ R. de Waal-Cambeen, 3. A. Man- naert. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, veertien personen: 1. A. de Kort/ J. de Pan, 2. F. de Kort/J. van de Winkel, 3. A. de Maerschalk/me- vrouw Vale. Axel - Gregoriuscentrum, tien personen: 1. mevrouw Braun, 2. mewrouw Markusse, 3. G. Antheunis. Westdorpe - Zaal Concordia, 22 personen. Mat 1: 1. E. de Smet/O. de Kever, 2. R. van Hecke. Mat 2: 1. R. Spuessens, 2. R. Janssens/H. Spuessens. Koewacht - De Vlaschaard, 24 personen: 1. A. de Bock/M. Roe- land-van der Sijpt, 2. Ch. Wijn- acker/E. van Damme-Bracke, 3. A. de Mey/J. la Heyne. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. E. de Smet/M. de Bock, 2. R. Janssens/ G. Spuessens. Mat 2: 1. A. Dobbe- laar/E. de Cooker, 2. H. van Geet- sum/W. Kalle. Clinge - Zaal Malpertuus, acht tien personen. Mat 1: 1. M. de Vos-Govaert/L. Buyze, 2. L. Ke- gels/J. Spitters. Mat 2: 1. L. Boonman/Cl. van Gijsel, 2. O. van Hauten/J. Boonman. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. J. de Waal- Hamelink/R. de Waal-Cambeen, 2. T. van Vooren/A. Mannaert, 3. A. Rottier/M. Rademakers-War- rens. Stoppeldijk- Zaal 't Gelaag, twaalf personen: 1. mevrouw Dankaert/P. Vinkenstein, 2. me vrouw Everaert/J. Lauwers, 3. P. Roeland/J. Everaert. Stand co- meptitie: 1 P. Vinkenstein/me- vrouw Dankaert, 2. mevrouw Van Laar. schieting voor bejaarden. TERNEUZEN - 't Schelpenhoekje, 19.30 uur, jokeren. SAS VAN GENT - De Regenboog, ANBO, 14 uur, bieden, jokeren, verloting. J of geef uw tekst ltsing af bij één van phriftelijke opgaven geaccepteerd indien kend zijn, ook indien 'aijgevoegd is. liet recht voor teksten ^redenen te weigeren. klachten bereiken ^n tekst behoudt de cht voor om de naam ver bekend te maken. (samen 199) in jtjes Sarah, Almeria, Spanje. Ichouten in Groede Papa vindt dit vast niet leuk, maar mama en ik lii gen in een deuk. xxx Bauke 6 jaar gaan wij :dijk verlaten n voor het in ons gestelde vrienden en bekenden uit atie op vrijdag 16 septem- 2.00 uur. ze opvolgers Ber en Lucy 't Jagershuis. de Kort v. Damme rbertijnenstraat 12 15 AC Hengstdijk 01148-2965 NVM [makelaar] 440 m2 eigen grond. Ind. Ti2. Luxe inbouwkeuken. ird.: overloop, 4 slaapka- oorzien van krachtstroom In Doel wordt op dit moment een opmerkelijke schilderklus uitgevoerd. Een van de koelto rens van het kerncentralepark krijgt een verfje. Geen karwei voor mensen met hoogtevrees, toont de koeltoren is maar liefst 150 meter hoog. De schil- ierbeurt is nodig omdat de in de lucht aanwezige koolstofdi- oxyde het beton van de koelto ren dreigt aan te tasten. De klus wordt geklaard door een firma waarvan de schilders ge wend zijn op grote hoogten te werken. De aangetaste laag wordt met hogedrukspuiten verwijderd en er worden drie verflagen aangebracht. Daarna kon de toren er weer voor een jaartje of tien tegen. De schil ders gaan telkens voor vier uur in een hangbrug en moeten in totaal 47.000 vierkante meter beton van een verfje voorzien. Naar schatting is daarvoor zo wat vijftig ton verf nodig. De klus moet in de loop van okto ber geklaard zijn. De tweede Do else koeltoren komt, afhan kelijk van het beschikbare 9eld, in 1995 of 1996 aan de beurt FOTOWIM KOOYMAN

de Stem | 1994 | | pagina 15