Mol ijzersterk naar overwinning T* \Sl Trimmers strijden om Beneluxtitels 'We moeten bovenin mee kunnen draaien' KORT Barre weersomstandigheden teisteren renners in eerste etappe Delta Toer Hockeyderby in Terneuzen \A Spurs NDEN DE STEM SPORT ZEELAND B3 de Stem WIELER-KLASSEMENT SPORT AGENDA BRIDGERUBRIEK SPORTNIEUWS KORT Wielergala in Koewacht Bekerronde zaalvoetbal Terneuzen Houtland/De Leugenboom op schot Bekersucces Verduin en Leenhouts Carlo van Immerseel snel in Hulst Erwin Koeman vier duels geschorst ZVC/EB-Go geeft voorsprong uit handen BER 1994 [J heeft zich voor vijf ottenham Hotspu egde, PSV wil Stan d. De Ajax-verdedj n zijn linkerknie. nde drie seizoenen Ueybalmternational a Grabert gaat aai, studie voortzetten enetton de schuld ckenheim met jos aak die woensdag in et de bewering dat ankinstallie, buiten rijdend. et de zondebok die mest lachen om de at het niet waar is ik heb zelf gehoord als schuldige aan te iet. Dit is allemaal n dat is iets waar ik ste training voor de onza, als veertiende Letho werd zestien- 0 toeschouwers met n de beste trainings- Williams-Renault m *en kwam rond in d. ren in het profcrite- de Tour de TAvenir, VM-ploeg van Cees et algemeen klasse de Spanjaard Angel i (Ita) 233.9 km 5.43.23, Schiavina (Ita) 0.04, 5 eves (Por), 8. Serpellim Edo (Spa), 12. Baguet 5. Teyssier (Fra), 18. Van Moerenhout 3.11, Zulle 0.06, 3 Breukink 0.10, 6. Swart, 7. Mauri .19, 10 Neves 0.19, 11, 1, 14. Antonio Sanchez ijk 0,30, 40. Talen 0.37, akker (Ned) 198,5 km 0.06, 4. Hoffman (Ned) ra), 7. Van Dyck (Bell, ra). Casero 0.04, 3. Heulot reau (Fra) 0.25, 7. Rich .30, 10. Gonzalez (Spa) ed) 170 km 3.58.00, 2. us), 5. Hoj (Den) 0.20, 6. ele (Bel) 0.53, 9. Dekker 16. Cornelissen 4.14, 20 r 142, 41 Derksen (am), 43. Uitgeschakeld: 59 r 145, 82 Huurman 147, 8, 97. Bensdorp, Bernoski 105. Moss 150, 109. Lovey Stavast 152, 114. Blok. den Berg (am) 153, 120. ber (am) 154, 125. Beelen 'on Burg 158, 132. Kraay 33. Loning 162. anadese Open. eerste ronde: 1 O'Meara Mast (VSt) 66, 3. Price ~en (VSt), Calcaveccbia "allberg (VSt) 67, 7. Barr seis (ZAf), Waldorf (VSt), (VSt), Freeman (VSt) en ~St) 68. 0T0RSP0RT wegrace. Ballerini (Ita) Aprilia 12 .52,72 (gem. 150,813 km/ fiss (Dui) Honda 2,28, 3. i (Ita) Aprilia 2,29, 4 ini (Ita) Aprilia 2.32, 5. (Zwi) Aprilia 2,75, 6- (Zwi) Honda 3,46. Costes (Fra) Honda 14 5.55,36 (gem. 141,447 km/ ',an (Fra) Yamaha 21,23,3. a) Yamaha 25,87, 4. Rebot- i Honda 27,92, 5. Mulder imaha 49,27, 6. Cazada ida 56,23. :s: 1. De Vries (Ned) Ya- ronden 33.05,22 (gem. cm/u), 2. Pajic (Ned) Ka- 9,51, 3. Planken (Ned) Ya- ,52, 4. Colet (Ned) Honda Persson (Zwe) Honda Rasmussen (Den) Yamaha :n: 1. Willford/Wynn (GBr) user 12 ronden 28.11,68 4,471 km/u), 2. Nikkanen/ l (Fin) LCR-Yamaha 3,3o, son/Graham (GBr) Webbo >mit/De Rijk (Ned) LCR- 4,06, 5. Baker/Stapleton iCR-Krauser 11,32, /Gloor (Zwi) LCR-ADM ^ARDESPORT (Bel). Internationaal con- nen. nen, stand na dressuur: 1 (Ned) 36,8 punten, (Zwe) 37,6, 3. Standaert l, 4. Pahlsson (Zwe) 41,8, a- ui) 44,8, 6. Sandmann (Duij Aarts 46,8, 13 Van Hooi De Ruijter 55,8, 20 Ruine- SQUASH I pv. landskampioenen, vy0"* aagsche Squash Racket ?d) - Paderborn (Dui) 1-*» Jdense (Den) 3-0. VOETBAL beker, tweede ronde- :heid 09 - FC Kóln 1-3. k: Rennes - Cannes 3-1 Charleroi - Standard Lui Maritimo - Uniao Leiria VOLLEYBAL i. World Grand Prix. vroU' ule: Brazilië - Cuba 14-16 15-12 10-15 IS-'ÏÏ Japan 3-0 (16-14 16-" I (Hon). EK junioren. mc,s' nales: Rusland - Nederlaf11^ 15-7 13-15 15-5), Kal» d 3-0 (15-4 15-9 15-5). Van onze sportmedewerker Overslag/Lamswaarde - Van- (jaag en morgen strijden de trimmers om de Beneluxti- tels. Dat gebeurt allereerst in het Zeeuwsvlaamse Overslag, waar vandaag een criterium wordt verreden op een par cours van 2,5 kilometer. Om 16.30 uur gaan de C-trim- fflers van start en om 18.00 uur de A/B-trimmers. Vorig jaar gingen de titels naar Huib Slabbekoorn, Charles Mollet en de Belg Maenhout. ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1994 In Overslag kan worden inge schreven in de plaatselijke school, waar ook kleedgelegen- heid is. Het actieve feest- en wièlercomité Overslag zorgt weer voor een goedgevulde prij zen- en premiepot. Morgen wordt gestreden in Lamswaarde, ter opluistering van de Delta Toer. Om 13.30 uur gaan daar de A/B-trimmers van start voor een koers over ruim 70 kilometer. Een minuut later ver trekken de C-trimmers, die 50 kilometer dienen af te leggen op een bijzonder zwaar rondje van bijna zes kilometer. Elke ronde zal de Baudelodijk moeten wor den beklommen en dat zal een kuitenbijter blijken te zijn. De inschrijving vindt plaats in De Lamsoren. De regelmatigste renner over twee dagen krijgt 'de rood-wit- blauwe kampioenstrui uitgereikt in de Dreef in Lamswaarde. Het prijzenschema in Lamswaarde is flink opgeschroefd. Voor de eerst aankomende B-trimmers ligt er eveneens wat extra's te wachten. In het voorprogramma van de trimmers wordt een dikke-ban- denwedstrijd gehouden. De aan vang is 11.30 uur. Ook de man nen met de racefietsen kunnen aan een wedstrijd deelnemen in Lamswaarde. Bij de trimmers wordt naast de Zeeuwse inbreng ook een aantal Belgen en Brabanders verwacht. Beide wedstrijden worden gedo teerd met een aantal startpunten voor het Super-Prestigeklasse- ment, waarin Jaap Westrate de leiding heeft, met Smits, De Jon ge en Van de Klooster allen op een banddikte afstand van el kaar. Dinsdag 13 september worden alle Super-Prestigepunten weer vergeven in de Grote Schelde- prijs van Nieuw-Namen, die om 14.30 uur van start gaat. Daar worden diverse winnaars in de verschillende categorieën gehul digd na afloop. De organisatie van deze wedstrijd is in handen van het feest- en activiteitenco mité Nieuw-Namen. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Renesse - In een zinderende finale toonde Peter Mol van de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen zich de sterkste in de eerste rit van de driedaagse Delta Toer met start en finish in Renesse. Mol sloeg alle uitvallen van Europolis- renners af en zegevierde. „Het leek op het verhaal van de tachtig negertjes, van wie er uit eindelijk nog enkelen overble ven," liet de bijzonder fris ogen de Mol zich ontvallen. De ouverture van de derde Delta Toer was loodzwaar. De weergo den lieten zich gisteren niet on betuigd. Veel regen speelde de renners parten en onweer bleef ook niet uit. Al vrij snel formeerde zich een kopgroep van zeventien renners. Dat waren Noorderweer, Her mes, Tissingh, Rmkel, Van der Helm, Van der Ven, de Duitsers Schmidt en Preibler, Lambregts, Van der Wolf. Van der Meijden, De Bie, Van Baal en de in Zee land wonende Mol, Van Goethem, Timmermans en Hoondert. Zij bepaalden de wed strijd. Hoondert werd uit koers genomen wegens stayeren na een lekke band. De maximale voor sprong van de leiders bedroeg 1 minuut en 20 seconden. Bij de achtervolgers bleven de Middelkampers Franse en Schipper bergen werk verzetten. Ook Dubbeldam probeerde de aansluiting te forceren. Hele maal vooraan kwam niemand meer, maar het gat werd erg klem. Mol werd ongerust en 'schudde aan de boom'. Van Goethem en Timmermans waren de volgende afvallers. Ook Van der Meijden en Lambregts moes ten eraan voor de moeite. Van der Wolf viel af door een lekke band. Rinkel,.Van der Ven, Mol, Hey, Noordermeer en Van der Helm bleven uiteindelijk in de spits. Daarachter sprong Dub beldam. Hij kreeg Van Goethem, Hermes en Schmidt mee. De Middelkampers moesten passen. Mol reageerde op alles wat be woog en spurtte uiteindelijk naar een fraaie overwinning in Renesse. De eerste Zeeuwse in de Delta Toer. Uitslag eerste rit, Renesse-Renesse, 140 km: 1. P Mol (WV Zeeuws Vlaanderen) 140 km in 3.02.45, 2. P. Rinkel (Wijzonol), 3. W. J. van der Helm (Wijzonol), 4. D. Hey (WV Prmcenhage), 5. R. van der Ven (Willebrord Wil Vooruit), 6. op 4 sec. R. Noordermeer (Delta), 7. op 27 sec. T. Schmidt (Dortmund), 8 D. Dub beldam (Casba), 9. K. van Goethem (WV Zeeuws Vlaanderen), 10 op 47 sec. U. Preibier (Dortmund), 11. V. Timmermans (Casba), 12. F. Franse (Middelkamp), 13. M. van der Wolf (Feijenoord), 14. J. Hermes (Groene- woud), 15. P Vergeer (Groenewoud), 16. op 52 sec. J. Schipper (Middel kamp), 17. J.W. Lambregts (De Jon ge Renner) 18. E. Farenhout (Delta), 19. D. van der Meijden (De Spartaan), 20. M. Lotz (Groene woud). Overige Zeeuwen: op 6.15 min. 22. T. Vermeulen (Middel kamp), 23. D. Mesu (Middelkamp), 29. E. van Loo (Middelkamp), 31. F Klaasse (Casba), 34. M. Stroosnijder (Delta), 35 P. van Passel (WV Zeeuws Vlaanderen), 46. op 21 min. M Hayman (WV Zeeuws Vlaande ren), op 29 min. 49. M. de Jager (WV Zeeuws Vlaanderen), 58. K. Schou- wenaar (Middelkamp), 62. F. Gom- mers (WV Zeeuws Vlaanderen). Ploegenklassement: 1. Groenewoud, 2. op 3.52 Wijzonol, 3. op 4.19 WV Zeeuws Vlaanderen. Van onze hockeymedewerker Terneuzen - De hockeycompetitie start morgen met enkele aansprekende derby's. Het Terneuzense Olympia ontvangt dan in de derde klasse D bij de mannen het Hulster Rapide. Een duel dat jaarlijks in het teken staat van grote rivaliteit en veel strijd. Vorig seizoen trok Rapide twee keer aan het langste eind in deze ontmoetingen, maar of dit nu eveneens het geval zal zijn is een vraagteken. Het is bekend dat Rapide twee belangrijke spelers kwijt is. Zowel Gwellyn Daan- dels als Jasper Verbunt zocht wegens studie zijn heil ergens anders. Die spelers zorgden vo rig seizoen voor de helft van het scorend vermogen van de Hul ster formatie. Toch maakte Ra pide op het eigen toernooi een meer dan degelijke indruk en won dat gebeuren. Een teken dat de ploeg van trainer/coach Ron dHondt er opnieuw klaar voor is. Olympia zag Martin Snoodijk door werkzaamheden vertrek ken, maar kan bogen op de in breng van enkele beloftevoile jeugdspelers. In het eigen toer nooi draaide die formatie opval lend soepel en won voor de derde maal op rij dat toernooi. Routi nier Mark d'Angremond rekent op een topplaats en om dat ver wachtingspatroon gestalte te ge ven zal men tegen Rapide zonder meer goed voor de dag willen komen. De wedstrijd op het sportpark Oude Vaart in Terneu zen begint om 14.30 uur. Bij de vrouwen staat eveneens het Zeeuws-Vlaamse streekduel tussen Olympia en Rapide op het programma. Een voorspelling voor dat treffen valt nauwelijks te maken. Olympia degradeerde vorig seizoen vanuit de derde klasse D naar de vierde klasse C en zag veel speelsters gaan. Het team is nu geformeerd uit het eerste en tweede team, maar kwam op het eigen toernooi knap voor de dag. Olympia 1 reikte zelfs tot de finale, waarin het maar nipt van het hoog spe lende Belgische Indiana Gent verloor. Ook bij Rapide wisselde het één en ander. Die ploeg kon in het eigen toernooi niet over tuigen en daarom lijken er goede winstkansen te liggen voor Olympia. Deze wedstrijd begint op het sportpark Oude Vaart om 12.45 uur. De teams van Goes zijn eveneens flink gewijzigd. De verwachtin gen zijn zowel bij de mannen als vrouwen met hoog gespannen. De mannen treden om 14.30 uur op het sportpark Het Schenge aan tegen Shot uit Tilburg en het vrouwenteam gaat op bezoek bij Gilze-Rijen. Amateurs: 1 F Franse (Kwaden- damme) 359 punten. 2 P Hoondert (Goes) 3°°. 3 P. Mol (Kapeile) 299, E. Vereecken (Hulst) 216, 5. V timmermans (Yerseke) 207, 6 P van Passel (Sluiskil) 199, 7. J. van ochaik (Oost-Souburg) 177, 8 D. Dubbeldam (Sluiskil) 176, 9. W. Gevs (Kwadendamme) 175, 10. C bchouwenaar (Kloetinge) 156, 11. T. Vermeulen (Kloetinge) 140, 12. M. Hommers (Rilland) 125, 13. M. Re- mqn (Wilhelminadorp) 107, 14. D. Mesu (Heinkenszand) 95, 15. A. Goense (Lewedorp) 92 Junioren: 1. D. Brehm (Wissen- kerke) 74 punten, 2. S. Dagevos (Wemeldinge) 51,3 P Bauwer (Yer seke) 18, 4. V. Villerius (Middelburg) 15, 5. E. de Dreu ('s-Gravenpolder) 11, 6. A Klaasse ('s-Gravenpolder) 10, 7. J Dingemanse (Wolphaarts- dijk) 9. Nieuwelingen: 1 D. de Dreu ('s- Gra venpolder) 13 punten, 2. J. Schuit (Arremuiden) 3 VOETBAL iagvoetbal KNVB afdeling Zee- KT5'* kIasse: Clinge-Rënesse. bunr foys-Oostburg, Dom- Ze£dIjke' Hontenisse-Corn ikSw Bobur-Huk'erloo, RIA- l J KORFBAL Landelijk: NKV-Tjoba (tweede klasse H), aanvang 15.30 uur; ACKC-Luctor (derde klasse O), aan vang 15.30 uur; TOGO-ONDO (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. Afdeling: Olympia-Zaamslag (eerste klasse A), aanvang 16.30 uur; BKC- TOGO 3 (tweede klasse), aanvang 16.00 uur Voorzitter Levien de Groote optimistisch over kansen Blue Diamonds Van onze medewerker Rinus Verberkmoes Terneuzen - Met op de val reep tijdens een gemoedelijk samenzijn in The Oval Ball nog enkele plooien glad te strijken, is Blue Diamonds gereed voor de nieuwe rug- bycompetitie. Een strijd die 11 september met de uit wedstrijd naar Wallaby's losbarst en 22 gevechten duurt. RUGBY De Terneuzense rugbyclub had in de aanloop naar de nieuwe competitie een ietwat zorgelij ke periode. Trainer Andrew Jolly keerde terug naar zijn vaderland Ierland, waardoor er een opvolger gezocht moest worden. Voor twee teams wa ren er nauwelijks genoeg gemo tiveerde spelers en bestuurlijk moest er ook het een en ander veranderen. „Alles bijeen heeft het weinig moeite gekost de kar op de juiste spoor te zetten," aldus Levien de Groote, die in het elfde seizoen van de Ter neuzense rugbyclub de voorzit tershamer van Ton Slijk over nam. Slijk werd penningmeester in de plaats van Hans Wullems, die de rol van secretaris van Jan Links, die vice-voorzitter werd, overnam. Augustien Ti- bazarwa was de enige die op zijn post als man van 'speciale evenementen' bleef. Nieuwko mer in het bestuur is Johan van der Peyl. Deze vrije trappen- specialist van Blue Diamonds volgde de teruggetreden André Bayle op. Wat de trainersopvolging be treft viel het zoeken naar een goede vervanger enorm mee. Binnen de club bleken er diver se gegadigden te zijn. De keuze viel op reus Frank van de Vree- de. „Frank is enorm gemoti veerd," aldus De Groote, die Peter Lakeman als tweede coach weet. Laatstgenoemde heeft als speciale taak de 'dne- kwarters' op specifieke onder delen te trainen. Dit in samen werking met Frank van de Vreede, die als technische man het geheel onder zijn hoede kreeg. „Met hem en een gemotiveerd team dat aan wil pakken, moe ten we bovenin de derde klasse mee kunnen draaien," oordeelt de kersverse president van de rugbyclub, die er zelf eveneens niet vies van is zijn handen uit de mouwen te steken. Dat geldt Levien de Groote, de voorzitter van de Terneuzense rugbyclub Blue Diamonds, rekent er vast op dat zijn team in de top mee moet kunnen draaien in het komende seizoen, foto wim kooyman ook voor echtgenote Annie en zoonlief Wallantien, die naast bar- en keukendienst, het cor vee eveneens niet schuwen. Kortom, gouden rugbyliefheb- bers en clubmensen. Tegenvaller Toch had Blue Diamonds af te rekenen met een tegenvaller. Deed het er enkele jaren gele den alles voor om twee teams op de been te brengen, het naderende seizoen zal met slechts één team begonnen worden. Vorig seizoen tekende zich dat al enigszins af. Levien de Groote: „We werden te vaak geconfronteerd met afzeggers. Met name bij uitwedstrijden. Voor ons een reden elkaar eens diep in de ogen te kijken. Uit dit overleg bleek dat we tot 29 spelers kwamen, die zowel uit en thuis willen spelen. Een tiental zag niets in uitwedstrij den. We hebben dit aan de bond gemeld en die ging ermee ak koord dat we teruggingen naar één ploeg, waarvoor volgens de regels 25 man nodig zijn. De thuisblijvers duperen zodoende de rest. Jammer, maar om op gezonde basis verder te gaan, konden we niet anders dan het tweede terugtrekken uit de competitie." Geluk bij een ongeluk is in dit geval het gegeven dat er in het komende seizoen meer wissel spelers ingezet mogen worden. Levien de Groote: „De marge is vergroot. Mogelijk zelfs tot ze ven man. Öf dat aantal ook voor de derde klasse geldt, weet ik nog niet. Ik ga voorlopig van vijf wisselspelers uit. Dit bete kent dat als we met 20 man weggaan er ook 20 kunnen spe len. Een opstekertje." Dat Blue Diamonds optimis tisch de competitie ingaat komt volgens Levien de Groote mede door een verhoogde onderlinge concurrentie en het gegeven dat de ploeg is samengesteld rond routiniers als aanvoerder Geert van Tiel, Wallantien de Groote, Marnix Bruggeman, Hans Wul lems, Augustien Tibazarwa en Johan van der Peyl. Stuk voor stuk knapen die hun sporen bij de blauwe diamanten al dik verdiend hebben. Afgelopen zondag bij de opening van het bridgeseizoen met de Bredase Cafédrive was het regenachtig. Dat kwam de stemming ten goede. In het programmaboekje zat dit prijspuzzeltje, waarvan organi sator Joëls na de prijsuitreiking vertelde dat een derde van de oplossingen fout was. «VB AHVB 1062 AV95 B 10 7 6 A98 54 7 N 2 A87 W O 94 3 2 «HB874 Z - «1032 H 1086 5 ♦HVB9543 «6 moet proberen te verhinderen dat West na ruitenaas zijn part ner kan bereiken met schop pen. De eerste slag is voor Noord, die klaveraas speelt. Dan klavervrouw, waarop uit Zuid schoppenheer weggaat. West neemt, maar kan Oost nu niet meer bereiken en meer dan ruitenaas en klaverheer maken OW niet. Ine Snepvangers en Mart Mommers uit Breda beleefden plezier aan spel 1. Zij gingen ervan uit dat bij een cafédrive ook speels bieden hoort. Hier voor moet je wel wat ervaring met bridge hebben. Door Ruud van den Bergh gebracht, vertelde iemand dit spel uit zijn clubavond van vo rige week. H86 »AB3 H 7 6 4 2 107 Cafédrive Zuid speelt 5Rui, waartegen West uitkomt met hartenze ven. Hoe maakt Zuid dit con tract met het beste tegenspel? De meeste foute oplossingen kwamen erop neer dat begon nen wordt met troeftrekken, waarbij West aan slag komt. Die speelt dan schoppen en krijgt van Oost een hartenint- roever. Het contract zou dus niet gemaakt kunnen worden en 5Rui moest één down. De goede oplossing is deze: Zuid N gever *53 Niem. kw. 9 7 6 H V 9 3 AH 8 9 107 A 1043 B 7 5 V874 N W O Z B986 HB52 2 6 5 3 2 AHV42 y\l 8 A 10864 10 Zij zaten NZ en Noord opende lRui; van twee vierkaarten wordt door hen de hoogste geopend. Zuid bood ISch en bij Noord kwam ISA. Je zou zeggen dat Zuid nu een bied- probleem heeft. Op zijn minst lijkt een manche in ruiten haal baar; misschien zit er meer in. Zuid wist bijna zeker dat Noord geen vierkaart harten had en bood 2Ha. Hij vertelde daarmee dat schoppen een vijf- kaart was en hij wist dat zijn partner niet zou passen. Na 3K1 van Noord vroeg Zuid met 4SA azen en toen hij er één hoorde, legde hij toch maar aan in 6Rui. Oost moest uitko men en hartenstart zou één down hebben betekend, maar zijn hartenbezit en het harten- tussenbod gaven hem daar geen reden toe. Hij koos voor klaver en toen kon Noord der tien slagen maken. Nadat Thijs van der Molen bij de prijsuitreiking 'Het Bra bantse Land' ten gehore had A V B 2 y 10 9 8 6 4 8 V63 N W O Z 75 y H7 VB 1095 9 842 10 94 3 V 52 A3 «AHB5 Het contract was 3SA voor Zuid en West startte met har tentien, die in Noord werd ge doken en voor Oosts heer was. Ruitenvrouw werd terugge speeld en de vooruitzichten waren niet rooskleurig. Twee slagen in harten en twee in ruiten, een schoppenslag en drie klaverslagen brachten het totaal op acht slagen, die hij zou kunnen maken. Hij nam de tweede slag met ruitenaas en speelde klavervijf. West moet gedacht hebben dat zijn partner ook een klaverhonneur zou hebben, want hij dook. Klavertien maakte de slag en toen klavervrouw bij de drie- kaart bleek te zitten, waren er negen slagen. Agenda: 17 september BC Bene- bridge Zundert, Corsodrive. Koewacht - De wieier- en supportersclub Koewacht houdt morgen in samenwerking met de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen een wielergala. De hoofdmoot van de wielermiddag is de vrouwenkoers. Die begint om 14.00 uur. De vrouwen rijden dertien ronden, goed voor 60 kilometer. Tot nu toe hebben meer dan 25 vrouwen ingeschreven. Onder de deelnemers Carla Ammerlaan, Astrid Donkersloot, Karin Elen, Magaretha Groen, Petra van Tilburg en Anouska van Vlaanderen. De Zeeuwse inbreng bestaat uit Wilma Rijk en Dianne Tichem. De organisatoren verwachten nog enkele sterke, Belgische kleppers. Zeker van de partij is Heidi van de Vijver. Voor de vrouwen komen de nieuwelingen in actie. Zij beginnen om 12.45 uur aan een koers over 40 kilometer. Pim van der Valk uit Middelharnis en Dennis de Dreu uit 's-Gravenpolder zijn de enige Zeeuwse deelnemers. De visueel gehandicapten komen als laatsten in actie. Om 15.30 uur gaan vijftien koppels strijden om de Bevrijdingsprijs van Koewacht. De te kloppen man is Jan Mulder, die samen met Patrick van Gortel aan de start verschijnt. De visueel gehandi capten moeten 70 kilometer onder de wielen door fietsen. De dikke-bandenwedstrijden in Koewacht beginnen om 11.30 uur. Terneuzen - Qutility, Dow 2, Witte/Boussen/De Bruin, Dow 3 en De Zwaantjes/Groote Slock stromen door naar de tweede ronde van de bekercompetitie in het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Deze ploegen komen maandag in actie tegen de reeds geplaatste ploegen in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Uitslagen eerste bekerronde: Qutility-M&B/Jackpot 5-0, Dow 2-Crunchtime 3-0, Witte/Boussen/De Bruin-Instuif 5-1, Dow 3-Atoom Boys 3-1, De Zwaantjes/Groote Slock-Houtland/Leugenboom 5-4. Programma maandag: De Zwaantjes/Kiss-De Zwaantjes 2/Bonded Stores, Maas 1-De Zwaantjes/Groote Slock, De Zwaantjes/Bonded Stores 2-Witte/Boussen/De Bruin, De Zwaantjes/Groote Slock-Dow 3, Witte/Boussen/De Bruin-De Zwaantjes/Kiss, Dow 3-Maas 1, Gemeente 1-AZWZ, Sporting'88 1-Qutility, AZWZ-Dow 2, Qutility-Houtland/ Leugenboom, Dow 2-Gemeente 2, Houtland/Leugenboom-Sporting'88 1. Terneuzen - De reguliere competitie van het zaalvoetbalrayon Terneuzen ging van start met een volledig programma in de vierde en één wedstrijd in de derde klasse. Nieuwkomer Houtland/De Leugenboom opende sterk door in een doelpun trijk treffen (9-4) van De Zwaantjes 4 te winnen. UITSLAGEN Derde klasse: Witte/Boussen/De Bruin-Dow 4 3-0. Vierde klasse: Dow 5-Terneuzen 2 1-5, Houtland/De Leugenboom-De Zwaantjes 4 9-4, Maas 2-Instuif 5-1, Gemeente 2-Plantenmarkt (Plantenmarkt niet opgekomen), Sporting'88/De Feyter-Atoom Boys 4-4. Oostburg - Het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal ging afgelopen week van start met de voorrondes van de ZAVIO-be- ker. De twaalf teams zijn in een viertal poules ingedeeld. De winnaars van de poules plaatsen zich voor de halve finales, die later in het seizoen worden gespeeld. Afgelopen week kwamen poule 1 en poule 2 in actie. In poule 1 wist Verduin, door beide wedstrijden te winnen (van Zeemeeuw en Populierenhof), zich te plaatsen voor de halve finales. Leenhouts verraste in poule 2 door eerst Dikke van Dale en vervolgens Bron te verslaan en zich daardoor ook bij de laatste vier te spelen. UITSLAGEN Poule 1: Populierenhof - Verduin 1-4, Zeemeeuw - Populierenhof 3-0, Verduin - Zeemeeuw 2-0. Poule 2: Leenhouts - Dikke van Dale 6-0, Bron - Leenhouts 0-1, Dikke van Dale - Bron 5-4. Hulst - Carlo van Immerseel uit Hulst was de snelste in de najaars-Coopertest van de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV. Onder uitstekende weersomstandigheden kwam hij op sintel- baan in het gemeentelijk sportpark na twaalf minuten lopen uit op 3460 meter. Daarmee .bleef hij zijn plaatsgenoot Arno Herrewegh dertig meter voor. Bij de jeugd tot en met 12 jaar was Wouter Verdunnen de snelste. Hij liep in de voorgeschreven twaalf minuten een afstand van 3134 meter. Snelste meisje was Sandra de Block, die achter Verdurmen met 3025 meter als tweede eindigde. UITSLAGEN Jongens t/m 12 jaar: 1. Wouter Verdurmen (Hulst) 3134 meter, 2. Eimert-Jan Goossens (Axel) 2800, 3. Sebastiaan Vonck 2793, 4. Domenique de Wit 2740, 5. Marino Rodrigo (allen Hulst) 2650. Meisjes t/m 12 jaar: 1. Sandra de Block (Hulst) 3025 meter, 2. Jessica Lernhout (Clinge) 2791, 3 Joyce Mortier (St.-Jansteen) 2664, 4. Tara Wouterse 2558, 5. Linda Wouterse (beiden Hulst) 2549. Mannen senioren: 1. Carlo van Immerseel 3460 meter, 2. Arno Herrewegh 3430, 3. Patrick van Remortel (allen Hulst) 3354, 4. Jan Goossens (Axel) 3325, 5. Caro Dehulsters 3315, 6 Jack Rodrigo (beiden Hulst) 3225, 7. Francois Babijn (Oostburg) 3186, 8. Jack de Booy 3167, 9. Dennis Gerritsen (beiden Hulst) 3136, 10. Robert-Jan Goossens (Axel) 3113. Zeist - Erwin Koeman is door de tuchtcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. De libero van Groningen raakte tijdens de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Willem II slaags met Hofstede, die door scheidsrechter Van Dijk samen met de totaal onschuldige Gall van het veld werd gestuurd. Koeman ontliep zondag de straf, donderdagavond in Zéist niet. Getuigenverklaringen van Willem-II-trainer Reker, 'mededader' Hofstede en van arbiter Van Dijk, die zijn fout een dag na de wedstrijd ruiterlijk toegaf, wezen overduidelijk in zijn richting. Hofstede werd gisterochtend vrijgesproken. Volgens de tucht commissie maakte hij geen slaande, maar een wegduwende beweging, waarover zij geen straf mag uitspreken. Joop Gall verdedigde zich voor de commissie van beroep voor de rode kaart die hij 20 augustus in het bekerduel met Veendam kreeg. Arbiter Temmink oordeelde dat de Groninger moedwillig tegen het hoofd van de op de grond liggende tegenstander Brouwer had getrapt. De tuchtcommissie veroordeelde hem voor vier wedstrijden, een straf die de beroepscommissie bekrachtig de. Naast Koeman en Gall kan trainer Westerhof morgen tegen NAC ook geen beroep doen op Romano Sion. Hij gooide in het duel met Veendam een bal naar Brouwer. Het ontging scheids rechter Temmink, maar de KNVB-waarnemer op de tribune maakte er melding van. Het kost Sion twee wedstrijden. Axel - In de hoofdklasse van het Zeeuwse zaalvoetbal zijn de regionale vertegenwoordigers met wisselend succes van start gegaan. De Cocq zegevierde over Parbo/Groenendijk 2 met 3-4 en ZVC/EB-Go verloor met 4-6 van Lagoon, nadat het met 4-0 de leiding had gehad. PARBO/GROENDENDIJK 2-DE COCQ 3-4 - De mannen uit Aardenburg moesten voor dit eerste treffen in de hoofdklasse met enkele invallers binnen de lijnen komen. Twee spelers zaten door acties van vrachtwagenchauffeurs vast in files in het Belgische. Halverwege het duel leidde de thuisclub met 2-1. Voor De Cocq scoorde John Alleman. Na de hervatting maakte Alleman 2-2 en Mario Corthals 3-3. Sjaak van de Broeke zette De Cocq in de eindfase voor de eerste maal op voorsprong. Het bleek net voldoende voor de winst. Doelman Patrick Goethals van De Cocq was in dit duel met veel reddingen de meest opvallende speler. ZVC/EB-GO-LAGOON 5-6 - De formatie uit Kloosterzande begon sterk. De winst leek binnen na een 4-0-voorsprong door treffers van Dave de Booy, Sjef Pauwels, Maarten Zwegers en Dave van Overmeeren. Edwin Franse scoorde vervolgens 4-1, Gerard Tibbe 4-2 en Eric Floore 4-3. Maarten Zwegers tekende voor 5-3. Eric Floore bracht Lagoon terug tot 5-4, waarna Edwin Franse twee maal de roos trof en daarmee de eindstand op 5-6 bepaalde.

de Stem | 1994 | | pagina 17