'Dutchies' doen het in New York Mol ij Ommekeer voor Nederlandse zwemmen Ti UITSLAGEN standen Ceulemans en Dielis ondermijnen BWA-bolwerk Barre weersoms Hockey der by in WIELER-KLASSE DE STEM SPORT Eltingh en Haarhuis schrijven geschiedenis op Flushing Meadows Yvette Basting tegen Hingis Graf Waterpolosters raken titel kwijt sportnieuws kort ATLETIEK BADMINTON MOTORSPORT PAARDESP0RT SQUASH VOETBAL VOLLEYBAL pESTEM sport ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1994 Door Hein Groothuis St. Job in 't Goor/St.-Wille- brord - Het BWA-bolwerk, de profdriebandenorganisatie van de Duitser Werner Bayer, is deze week ondermijnd, doordat Raymond Ceulemans en Ludo Dielis een verklaring hebben ondertekend dat zij hun huidige contract met de BWA niet zullen verlengen. Door die handelwijze kunnen de twee Belgische vedetten uit blijven komen in nationa le wedstrijden en toernooien van de Europese (CEB) en wereldbond, waarmee de BWA op voet van oorlog leeft. Raymond Ceulemans koos zon- dag eieren voor zijn geld, nadat de Belgische bond zich keihard had opgesteld. Het gevolg was dat de Belg, die dezelfde dag nota bene tot vice-voorzitter van de BWA werd benoemd, de vol gende dag mee mocht dóen in de Super Prestige in zijn land, te vergelijken met de Masters in Nederland. In een Belgische krant werd gemeld dat Ceule mans met toestemming van Bayer heeft getekend. Met het signeren was Ceulemans de tweede gerenommeerde Belg die overstag ging. Frédéric Caudron was hem enige tijd ge leden al voorafgegaan. Eergiste ren volgde ook de laatste van de Belgische vedetten, Ludo Dielis. „Ik stond op het laatst in mijn eentje voor een hopeloze zaak. Met die handtekening onder het papier voel ik me niet gelukkig, maar nu kan ik wel in eigen land spelen, wat ik toch graag doe. Ik sta nog steeds achter het idee van de BWA, maar wat de toe komst te bieden heeft, weet ik ook niet. Ik heb aan Bayer ge vraagd om de aandelen van de BWA, die ik beloofd heb te zul len kopen, niet te hoeven afne men." De situatie in België heeft de Nederlandse driebandenspelers, die deze week een brief van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond (KNBB) kregen, waarin stond dat zij geroyeerd zullen worden als zij volharden in het deelnemen aan niet door de in ternationale bonden goedge keurde wedstrijden, aan het den ken gezet. Dick Jaspers: „Het wordt nu wel heel gemeen gespeeld. De Bel gische bond heeft Ceulemans en Dielis zwaar onder druk gezet. Nu is er in feite een stukje weg van de BWA. Onderhand ben je bijna gedwongen om te tekenen. De BWA kan er ook zomaar mee ophouden en dan kun je geen kant meer mee op. Ik wil de komende tijd eerst eens overleg plegen met de andere Nederlan ders, die internationaal actief zijn. Ik vind in principe dat we een gezamenlijk standpunt moe ten innemen, maar voor iedereen liggen de zaken natuurlijk niet gelijk. Iedereen denkt in de eer ste plaats aan zichzelf. En ik heb er rekening mee te houden dat ik moet leven van het biljarten. Stel dat ik nergens meer aan de bak zou kunnen komen. Dat zou een catastrofe zijn. Ik zal ook eens met mijn privésponsor overleggen wat me te doen staat. Ik denk dat de privésponsor bij Ceulemans ook een rol gespeeld heeft om te tekenen. De ontwik kelingen brengen je aan het twij felen, maar ik laat mijn concen tratie toch niet verstoren en een ding weet ik wel zeker: de toer nooien van Oosterhout en Istan bul laat ik in ieder geval niet schieten. Dat zijn de beste toer nooien ter wereld en die willen ze besmet verklaren. Maar nu het allemaal zo hard gespeeld wordt, komt er plotseling mis schien wel een oplossing voor het conflict. Ik heb in ieder geval gehoord dat op de brief die Bayer aan UMB-voorzitter Mar ques heeft gestuurd een redelijk positief antwoord is gekomen. Hopelijk worden de spelers bin nenkort eindelijk eens met rust gelaten. Het gaat uiteindelijk om twee mensen (Bayer en CEB- voorzitter Rittmann - H.G.) die met elkaar botsen. Ik vind dat die het dan samen maar moeten uitvechten." New York - Het was geen duel dat als hoogstaand in de boeken bijgeschreven kan worden, maar voor tennissend Nederland wel een om nooit te vergeten. Want Paul Haarhuis en Jacco Eltingh werden gisteren het eerste volledig Neder landse duo, dat het dubbelspel won in New York. In 1976 schreef Tom Okker het dubbelspel bij de open Ameri kaanse kampioenschappen ook op zijn naam, toen nog op het gras van Forest Hills, maar sa men met zijn Amerikaanse maatje Marty Riessen. Gisteren zag de 'Flying Dutchman' van weleer minzaam glimlachend toe hoe de met veel bombarie aange kondigde droomfinale tussen de 'Dutchies' en de 'Woodies' door de twee Hollanders gewonnen werd. In twee sets versloegen Eltingh en Haarhuis de Austra liërs Mark Woodforde en Todd Woodbridge: 6-3, 7-6 (7-1). In twee sets in plaats van minstens drie, een knieval voor de in Amerika immer oppermachtige televisie. Die de dubbelspelfinale zo snel mogelijk afgewerkt wilde zien om de twee halve finales bij de vrouwen op passende tijdstip pen te laten plaatsvinden. Haarhuis gaf na afloop toe dat het eigenlijk niet past, een Grand Slam-finale die als 'best of three' afgewerkt wordt. „Maar ditmaal vond ik het best," voegde hij er met een kamerbrede lach op zijn afge trainde kop aan toe. Dat het niveau van de wedstrijd eigen lijk ook geen finale waard was geweest, daar konden de Eind- hovenaar en de Heerdenaar ook geen moment om malen. „We konden niet veel beter meer spe len vanwege de weersomstandig heden," aldus Elting en Haar huis. „De wind beïnvloedde niet alleen het serveren, maar zelfs het retourneren. Daardoor heb ben we alle vier eigenlijke be roerd geserveerd." Het was aan de cijfers te zien ook. Elting produceerde slechts twee aces, Haarhuis geen enkele, Woodbridge twee en Woodforde één. De 'Dutchies' wonnen de wedstrijd doordat ze meer eerste opslagen in het juiste vak plaats ten, daarmee de Woodies net iets meer onder druk houdend, we tende dat ze zelf de benodigde doorbraak wel een keer zouden kunnen realiseren. Elting haalde een eerste-opslagenpercentage van 64, Haarhuis van 60. Wood bridge en Woodforde bleven op 51 en 54 steken. Daarom bleef de schade beperkt, toen Haarhuis een keer zijn ser vice verloor in de eerste set. Ze stelden er twee doorbraken te genover en pakten de eerste set met 6-3. Nadat in de tweede set niemand van het kwartet de op slagbeurt uit handen had gege ven, pakten de twee Nederlandse dubbelaars in de tie-break snel hun derde grote prijs binnen negen maanden. Van onze verslaggever New York - Één keer eerder hebben ze elkaar ontmoet, maar dat was drie jaar geleden, toen Martina Hingis nog maar tien jaar oud was en Yvette Basting veertien. Morgen komt de Oos- terhoutse juniorenkampioene van Nederland het Zwitserse su pertalent weer tegen, in de halve finales'van het juniorentoernooi op Flushing Meadows, die Bas ting gisteren bereikte door een afgetekende overwinning op de Italiaanse Francesca Lubiani: 6-2, 6-2. „Maar het was toch wel 'close'," aldus Basting, het is geloof ik iedere game wel deuce of bijna deuce geweest, dus twee maal 6-2 is een beetje geflatteerd." De mogelijkheid van een Neder landse finale in het meisjestoer- nooi zit er nog steeds in. Kim de Weille versloeg gisteravond op haar tandvlees de als tweede geplaatste Sonya Jeyaseelan uit Canada met 7-5 en 7-6 (8-6). Als zij vandaag ook van de Ameri kaanse Mellen Tu weet te win nen en Basting slaagt erin om Hingis te verschalken, dan is een Nederlandse finale een feit. Eind vorig jaar werden ze in Johannesburg officieel wereld kampioen dubbelspel, waarna ze in januari in Melbourne hun eer ste Grand-Slam-titel binnen haalden. Financieel was het weer een vette klapper: 100.000 dollar, ongeveer 180.000 gulden de man. Okker zal wel even teruggedacht hebben aan 1969, toen hij en Riessen 3.000 dollar te verdelen hadden na het beha len van hun titel. Woodforde en Woodbridge mochten gisteren de premie van 100.000 dollar voor het verliezende duo verdelen. „En dan te bedenken," aldus Haarhuis, „dat we er in de eerste ronde op een haar na uitlagen. Na 40 minuten stonden we tegen Paul Goldstein en Scott Hum- pries met 6-1 en 4-2 achter. Die gasten speelden gewoon een ver snelling hoger dan wij. Dat we die wedstrijd alsnog wonnen, was een klein wondertje. Ook daarna hebben we nog een paar hele moeilijke wedstrijden ge had. We zijn laat op gang geko men, maar wel steeds beter gaan spelen." Jana Novotna leert het nooit. Tennissen kan ze als de beste, maar zo gauw ze op voorsprong komt tegen Steffi Graf, slaat de computer tussen haar oren op hol. Een eigenschap die vorig jaar voor onvergetelijke beelden zorgde, toen de Tsjechische in de finale van Wimbledon de mooi ste aller tennistitels voor het grijpen had, maar hem drie mi nuten later pardoes cadeau gaf aan de stomverbaasde Steffi Graf. Voor het oog van de we reld barstte Jana in tranen uit op de schouders van de Hertogin van Kent, die een aandoenlijke maar tevergeefse poging deed om het tomeloze verdriet te ver zachten. Gisteren was het in de eerste halve finale bij de vrou wen weer hetzelfde verhaal. No votna had de eerste set verloren, maar oefende in de tweede zo veel pressie uit op Graf, dat zelfs de forehand van de Duitse af zwaaiers begon te produceren. Novotna kreeg haar doorbraak en het uitzicht op de derde set. Waarna het leek of de video van de Wimbledon-finale weer werd afgedraaid. Een kruiwagen tac tische vergissingen, technische blunders en dubbele fouten, en Graf kreeg de overwinning op nieuw cadeau: 6-3 en 7-5. Het kostte haar zichtbaar moeite, maar Novotna slaagde er dit maal wel in om de tranen bin nenboord te houden. Alles went Twee uur later was de andere finaliste bekend. Na een eenzij dige eerste set, door Arantxa Sanchez-Vicario met 6-1 gewon nen, was Gabriëla Sabatini pas los, en volgde er een prachtige tweede set. Leuke rally's, volop spanning, bekroond door een spetterende tie-break, met daar in set-point voor Sabatini, die het evenwel niet redde: 6-1, 7-6 (8-6). New York. US Open. Mannenenkelspel: kwartfinales: Stich (Dui/4) - Björkman (Zwe) 6-4 6-4 6-7 6-4. Halve finales: Stich - Novacek, Martin - Agassi. Mannendubbelspel: finale: Eltingh/ Haarhuis (Ned/3) - Woodbridge/ Woodforde (Aus/4) 6-3 7-6. Vrouwenenkelspel: halve finales: Graf (Dui/1) - Novotna (Tsj/7) 6-3 7-5, Sanchez-Vicario (Spa/2j - Sa batini (Arg/8) 6-1 7-6. Meisjesenkelspel: kwartfinales: Bas ting (Ned/15) - Lubiani (Ita) 6-2 6-2, De Weille (Ned/8) - Jeyaseelan (Can/2) 7-5 7-6. Meisjesdubbelspel: halve finale: Reuter/De Beer (Ned/ZAf) - Moros/ Nickitas (VSt/4) 6-0 6-4. Jongensenkelspel: kwartfinales: Schalken (Ned/4) - Ilie (Aus/7) 7-5 6-4. Eltingh (links) en Haarhuis met hun trofee. Finale-plaatsen De Bruijn en Brienesse; nationaal record Wouda Door Marcel Luyckx Rome - De zwemsport in Nederland is niet dood, ze leeft. Op de vierde dag van het zwemprogramma tijdens de wereldkampioenschappen in Rome zorgden Inge de Bruijn, Karin Brienesse, Mar cel Wouda en Carla Geurts voor een ommekeer. Twee fi nale-plaatsen, een Neder lands record en een dik per soonlijk record waren vol doende om een kinderhand te vullen. De tijd dat Nederlandse zwem sters in de series hun krachten kunnen sparen voor de A-finale 's avonds zijn voorbij. Karin Brienesse en Inge de Bruijn moesten gistermorgen tot het ui terste om een finale-plaats af te dwingen op de 100 meter vlin derslag. De verzuring sloeg on genadig toe, zeker bij Brienesse, die zich gisteren revancheerde voor haar afgang maandag op de 100 meter vrije slag. Na 75 meter was de pijp gisteravond leeg bij de Amersfoortse. Ook al kon Brienesse de aantikplaat gemak kelijker vinden dan tijdens de ochtendsessie, ze werd toch achtste en laatste. Inge de Bruijn sloot een grillige race als zeven de af. Ze stond langer op het startblok dan noodzakelijk was. Toch tikte ze na vijftig meter als vierde aan. Tijdens de tweede helft van de race bleek de Baren- drechtse over te weinig inhoud te beschikken, al realiseerde ze met 1.01,14 wel de beste seizoen- tijd. „Drie jaar geleden in Perth was ik ook al zevende. Dat schiet dus niet op," besefte De Bruijn. „Er zit niets anders op dan meer te gaan trainen. Of dat kan? Het moet maar kunnen. De Chinezen zijn profs. Er is er wel eens eentje op doping betrapt, maar je kunt ze niet allemaal over één kam scheren. Ze trainen gewoon kei- en keihard. Ik heb een keer de Olympisch kampioene van Barcelona (Hong Qian) gespro ken. Zij was twee jaar lang niet thuis geweest. Ze huilde van ge luk, toen ze weer een keer naar huis mocht. 24 uur per dag met zwemmen bezig zijn, kan ik niet. Ik zal toch ook nog iets aan school moeten doen. Sowieso heb ik wat afleiding nodig." Het voornemen van De Bruijn om het aantal trainingsuren op te voeren, klonk bondscoach René Dekker als muziek in de oren. „Haar ogen zijn nu open gegaan. Nu gaat het erom dat ze na de vakantie haar woorden in daden omzet. Ze is nog niet aan het einde van haar latijn. Ze kan meer uit haar carrière halen. Op het laatste trainingskamp is ze enorm vooruit gegaan. Daaruit kun je afleiden dat ze in het vervolg meer moet doen, voordat we op kamp gaan." Voor Brienesse geldt eigenlijk hetzelfde. Dekker: „Karin weet zelf ook dat ze in het voorsei zoen niets gedaan heeft. Nou kan ik zeggen dat ik dat niet accepteer, maar daar bereik ik niets mee. Ik probeer haar op zo'n hoog mogelijk niveau te krijgen." Op de wereldranglijst 100 meter vlinderslag van dit jaar stond Brienesse op de twaalfde plaats. „Karin wist dus dat ze alles moest geven om in de finale te komen. Dat was het maximaal haalbare voor haar," aldus Dek ker. Opmerkingen van haar oude trainer Ad Roskam dat ze maar beter kan stoppen met zwemmen en haar tegenvallende prestatie op de 100 meter vrije slag waren Karin Brienesse: pijp leeg na 75 meter. FOTO EPA Rome (anp) - Nederland is wereldkampioen af in het vrouwen polo. Drie jaar geleden had de troonsafstand al eens in Europees verband plaats. Net als destijds nam Hongarije de macht over. In de WK-finale wonnen de Hongaarsen met 7-5, omdat Oranje te flets was, te weinig initiatief en vindingrijkheid toonde, te veel fouten maakte en nooit het vereiste niveau haalde. Goed, er was verdriet na afloop, menigeen plengde ook een traantje, maar er was opvallend snel berusting. De speelsters realiseerden zich maar al te goed dat het tegenvallende zilver een gevolg was van matig spel. De vergelijking met de groeps wedstrijd, toen Oranje Hongarije moest verslaan voor een plek bij de laatste vier, was pijnlijk. „Ik vind nog steeds dat wij het beste team hebben," zei Karin Kuipers, gisteren de enige met een stevige en trefzekere werparm. „We maken de kansen niet af en gaan dan dingen geforceerd doen. De rust ontbreekt." WATERPOLO VROUWEN Finale: HONGARIJE - NEDERLAND 7-5 (2-0 1-3 1-1 3-1). Doelpunten: Hongarije: Rafael 3, Szremko 2, Eke en Dunkel; Nederland: Kuipers 3, Lindhout en Verdam. Om de derde plaats: Italië - Verenigde Staten 14-9. Eindstand: 1. Hongarije, 2. Nederland, 3. Italië, 4. Verenigde Staten, 5. Canada, 6. Australië, 7. Rusland, 8. Duitsland, 9. Brazilië, 10. Nieuw-Zee- land, 11. Frankrijk, 12. Kazachstan. MANNEN Om 5e t/m 8e plaats: GRIEKENLAND - NEDERLAND 7-6 (2-2 3-2 1-1 1-1). Doelpunten: Griekenland: Chatzis en Kaiafas 2, Georgaras, Loudis en Mavrotis; Neder land: Van de Meer 3, Nieuwenburg, Issard en Stoffels. Verenigde Staten - Hongarije 11-11. Halve finales: Spanje - Rusland 9-6, Italië - Kroatië 8-5. de prikkels die Brienesse juist nodig had. Het NOC*NSF kan bij het samenstellen van de kernploeg voor de Olympische Spelen van Atlanta nauwelijks nog om Brienesse heen. Door het halen van de A-finale voldeed ze aan de eisen van het NOC*NSF. Behalve Karin Brieness toonde ook ploeggenoot Marcel Wouda gisteren veerkracht. Met een Ne derlands record op de 400 meter vrije slag bewees de Udenaar over de ergste teleurstelling over zijn falen op de 400 meter wis selslag heen te zijn. Wouda was in de B-finale 0,22 seconden sneller dan Richard Granneman twee jaar geleden in Amersfoort. De nieuwe nationale toptijd was op mondiaal niveau goed voor de elfde plaats. Ook het wereldrecord op die af stand werd gisteren scherper ge steld. De Australiër Kieren Per kins knabbelde 1,20 seconden af van het oude record van de af wezige Rus Sadovyi (3.43,80). Er sneuvelde gisteravond nog een wereldrecord. De Australi sche Samantha Riley zwom op de 100 meter schoolslag in 1 minuut en 7,69 seconden het zeven jaar oude record van de Oostduitse Silke Hörner uit de boeken. Net als op de 200 meter schoolslag eerder deze week bracht Riley de Chinese Guo- hong Dai een gevoelige neder laag toe. Rome. WK zwemmen, finales. VROUWEN 100 m vlinder: 1. Liu (Chi) 58,98, 2. Qu (Chi) 59,69, 3. O'Neill (Aus) 1.00,11, 4. Thomas (Aus) 1.00,23, 5. Van Almsick (Dui) 1.00,73, 6 Thompson (VSt) 1.00,84, 7. De Bruijn (Ned) 1.01,24, 8. Brienesse (Ned) 1.01,68. 200 m school: 1. Riley (Aus) 1.07,69 (wereldrecord), 2. Dai (Chi) 1.09,26, 3. Yuan (Chi) 1.10,19, 4. Flood (Can) 1.10,22, 5. Becue (Bel) 1.10,41, 6. Heyns (ZAf) 1.10,46, 7 Tanaka (Jap) 1.10,51, 8. Prochorova (Rus) 1.11,64. MANNEN 400 m vrij: 1. Perkins (Aus) 3.43,80 (wereldrecord), 2. Kasvio (Fin) 3.48,55, 3. Loader (NZe) 3.48,62, 4. Kowalski (Aus) 3.50,03, 5. Siciliano (Ita) 3.50,94, 6. Hoffmann (Dui) 3.51,28, 7. Zesner (Dui) 3.52,24, 8. Dolan (VSt) 3.54,26. 200 m school: 1. Rozsa (Hon) 2.12,81, 2. Wunderlich (VSt) 2.12,87, 3. Güttler (Hon) 2.14,12, 4. Gillingham (GBr) 2.14,25, 5. Hayashi (Jap) 2.14,36, 6. Fernandez (Spa) 2.14,83, 7. Ivanov (Rus) 2.15,34, 8. Van Neerden (VSt) 2.15,43. 4x100 m vrij: 1. Verenigde Staten 3.16,90, 2. Rusland 3.18,12, 3. Brazilië 3.19,35, 4. Duitsland 3.19,76, 5. Zwe den 3.19,77, 6. Australië 3.21,36, 7. Frankrijk 3.22,28, 8. Canada 3.25,38. KUNSTZWEMMEN Solo: 1. Lancer (VSt) 191,040, 2. Okuno (Jap) 187,306, 3. Alexander (Can) 186,826, 4. Sedakova (Rus) 186,217, 5. Giusti (Ven) 181,396, 6. Aeschbacher (Fra) 179,368, 7. Burlando (Ita) 179,254, 8. Cardenas (Mex) 178,387. Popescu voor vijf jaar naar de Spurs Eindhoven - De Roemeen Gheorghe Popescu heeft zich voor; jaar verbonden aan de Engelse voetbalclub Tottenham Hotsp( dat negen miljoen voor de PSV-er op tafel legde. PSV wil Sp Valckx als opvolger. Sonny Silooy is enige weken uitgeschakeld. De Ajax-verdei ger werd afgelopen woendsdag geopereerd aan zijn linkerknie Rob Grabert drie jaar bij ZYH Zevenhuizen - Rob Grabert speelt de komende drie seizoen# voor Rentokil/ZVH. De Nederlandse volleybalinternatii speelde in Italië voor Schio en Reggio Emilia. Grabert gaat a# de Technische Universiteit in Eindhoven zijn studie voortzette; Verstappen: Benetton liegt Monza - Een jonge bediende heeft van Benetton de schal gekregen van het 'brandincident' in Hockenheim met j# Verstappen in een pijnlijke hoofdrol. In de zaak die woensdag Parijs speelde, verdedigde Benetton zich met de bewering 4 een hulpje de veiligheidsfilter van de tankinstallie, buit# medeweten van de teamleiding om, had verwijdend. In racekringen werd de draak gestoken met de zondebok Benetton opvoerde. Ook Jos Verstappen moest lachen om 4 uitleg van zijn werkgever: „Ik weet zeker dat het niet waar is Iemand moet natuurlijk de schuld krijgen en ik heb zelf gehoorc hoe de leiding besloot de jongste bediende als schuldige aan; wijzen. Wie dat jongetje is, ik weet het niet. Dit is allemaal onderdeel van de politiek in de Formule 1. En dat is iets waaril me beter niet mee kan bemoeien." Jos Verstappen eindigde gisteren in de eerste training voor d( Grote Prijs van Italië, op het circuit van Monza, als veertiend! met een tijd van 1.27,361. Ploeggenoot J.J. Letho werd zestien, de. De Fransman Jean Alesi maakte voor 50.000 toeschouwers zijn Ferrari met 1 minuut en 24,620 seconden de beste trainings- tijd. De Brit Damon Hill was met zijn Williams-Renault 1.24,730 de op één na snelste. Verstappen kwam rond ii 1.27,361. De training wordt vandaag vervolgd. Nijdam wint in Koolskamp Koolskamp - Jelle Nijdam zegevierde gisteren in het profcrite rium in de Belgische plaats Koolskamp. Maarten den Bakker is de nieuwe leider in de Tour de l'Avenii. De 25-jarige Noordhollander, lid van de TVM-ploeg van Priem, won gisteren de derde etappe. In het algemeen kl ment heeft hij vier seconden voorsprong op de Spanjaard Angel Casero. La Senia (Spa). Ronde van Catalonië. Tweede etappe, l'Hospitalet-La Senia: 1. Biaschi (Ita) 233,9 km 5.43.23 2. Swart (NZe), 3. Santos Hernandez (Spa), 4. Schiavina (Ita) 0.04,5 Chiappucci (Ita), 6. Roland Jalabert (Fra), 7. Neves (Por), 8. Serpellim (Ita), 9. Belli (Ita), 10. Ivan Martin (Spa), 11, Edo (Spa), 12. Bagtó (Bel), 13. Svorada (Tsj), 14. Zülle (Zwi), 15. Teyssier (Fra), 18 Breukink, 71. Van Heeswijk, 91. Talen, 102. Van Moerenhout 311. Opgave: Van Poppel. Algemeen klassement: 1. Olano (Spa) 5.50.32, 2. Zülle 0.06, 3. Breukink 0.09, 4. Garmendia (Spa) 0.09, 5. Bruyneel (Bel) 0.10, 6. Swart, 7. Mauri (Spa) 0.13, 8. Bauer (Can) 0.18, 9. Chiappucci 0.19, 10. Neves 0.19,11 Schiavina 0.20, 12. Edo, 13. Delgado (Spa) 0.21, 14. Antonio Sanchez (Spa) 0.22, 15. Saitov (Rus) 0.23, 27. Van Heeswijk 0.30, 40. Talen 0.31 102. Moerenhout 3.48. Plabennec (Fra). Tour de l'Avenir. Derde etappe, Caudan-Plabennec: 1. Den Bakker (Ned) 198,5 km 4.55.01, 2. Lebreton (Fra) 0.01, 3. Casero (Spa) 0.06, 4. Hoffman (Ned) 0.29, 5. Vierhouten (Ned), 6. Nicolas Jalabert (Fra), 7. Van Dyck (Bel) 8. Ramel (Fra), 9. Vervoort (Bel), 10. Ouvrard (Fra). Algemeen klassement: 1. Den Bakker 12.44.03, 2. Casero 0.04, 3. Heulci (Fra) 0.24, 4. Rous (Fra), 5. Vogels (Aus), 6. Moreau (Fra) 0.25, 7. Riet (Dui), 8. Dufaux (Zwi) 0.26, 9. Robin (Fra) 0.30, 10. Gonzalez (Spa' 0.33. Koolskamp (Bel). Profcriterium: 1. Nijdam (Ned) 170 km 3.58.00,2 Redant (Bel), 3. Nelissen (Ned) 0.17, 4. Volar (Rus), 5. Höj (Den) 0.20,6 Van Lommei (Bel) 0.26, 7. Roes (Bel), 8. Vandaele (Bel) 0.53, 9. Dekker (Ned), 10. Patry (Bel) 0.56, 11. De Koning 1.20, 16. Cornelissen 4.14,20. Van Veenendaal, 22. Meijs. Londen. Wereldbeker landenteams. VROUWEN 200 m: 1. Ottey (Ame) 22,23, 2. Privalova (Eur) 22,51, 3. Freeman (Oce) 22,72. 1500 m: 1. Boulmerka (Afr) 4.01,05, 2. Chalmers (Ame) 4.01,73. 4x400 m: 1. Groot-Brittannië 3.27,36, 2. Duitsland 3.27,59, 3. Amerika 3.27,91, 4. Europa 3.29,07. 400 m h: 1. Gunnell (GBr) 54,80, 2. Rieger (Dui) 56,14, 3. Knoroz (Eur) 56,53. Hoog: 1. Bilac (Eur) 1,91 m, 2. Weavers (Air) 1,91, 3. Costa (Ame) 1,91. Hinkstapsprong: 1. Birjoekova (Eur) 14,46 m, 2. Hudson-Strudwick (VSt) 14,00, 3. Ruiping (Azi) 13,84. Speer: 1. Hattestad (Eur) 66,48 m, 2. Lopez (Ame) 61,40, 3. Forkel (Dui) 61,26, 4. McPaul (Oce) 59,92. Stand na 7 onderdelen: 1 Europa 46 punten, 2. Amerika 43, 3. Groot- Brittannië 36. MANNEN 100 m: 1. Christie (GBr) 10,21, 2. Adeniken (Afr) 10,25, 3. MansöUr (Azi) 10,31. 800 m: J. Everett (VSt) 1.46,02, 2. Tanui (Afr) 1.46,84, 3. Winrow (GBr) 1.47,16. 10.000 m: 1. Skah (Afr) 27.38,74, 2. Silio (Ame) 28.16,54, 3. Denmark (GBr) 28.20,65. 400 m h: 1. Matete (Afr) 48,77, 2. Tverdokleb (Eur) 49,26, 3. Nunes (Ame) 49,62. Ver: 1. Salie (GBr) 8,10 m, 2. De Souza (Ame) 7,96, 3. Bentley (VSt) 7 93 Kogel: 1 Hunter (VSt) 19,92 m, 2. Klimenko (Eur) 19,16, 3. Ireland (Oce) 18,93. Stand na 6 onderdelen: 1. Afrika 39 punten, 2. Groot-Brittannië 32, 3. Amerika 28, 4. Europa 26, 5. Vere nigde Staten 25, 6. Duitsland 25, 7. Oceanië 21, 8. Azië 20. Londen. Wimbledon. Mannen, eerste ronde: Bish (Eng) - Bruijstens (Ned) 17-15 15-13, Isaac (Eng) - Kool (Ned) 15-5 15-2, Bush (Eng) - Weistra (Ned) 7-15 15-1 15-6, Kuijten (Ned) - Andrew (Eng) 15-7 15-9, Van Soerland (Ned) - Katsjatoerian (Rus) 15-3 15-5; twee de ronde: Kuijten - Constable (Eng) 15-5 15-9, Van Soerland - Millen (Eng) 15-0 15-1; derde ronde: An- tropov (Rus) - Kuijten 15-10 15-12. Vrouwen, eerste ronde: Beek (Eng) - Beenhakker (Ned) 5-11 11-7 11-4, Jakoesjeva (Rus) - Janssen (Ned) 11-3 11-3, Trouerbach (Ned) - Chaf- fin (Eng) 11-6 11-7; tweede ronde: Mann (Eng) - Trouerbach 11-6 11-7. Wechgelaar 142, 41. Derksen (am), Muntz 143. Uitgeschakeld: 59 Steenkamer 145, 82. Huurman 147, 93. Gee 148, 97. Bensdorp, Bernoski (am) 149, 105. Moss 150, 109. Lovey 151, 111. Stavast 152, 114 Blok, Swart, Van den Berg (am) 153,120, Muts, Lafeber (am) 154, 125. Beelen 156, 130. Von Burg 158, 132. Kraay (am) 161, 133. Loning 162. Oakville. Canadese Open. Stand na eerste ronde: 1. O'Mean (VSt) en Mast (VSt) 66, 3, Price (Zim), Janzen (VSt), Calcavecchia (VSt) en Hallberg (VSt) 67, 7. Ban (Can), Wessels (ZAf), Waldorf (VSt), Chamblee (VSt), Freeman (VSt) en Stewart (VSt) 68. Assen. EK wegrace. 125 cc: 1. Ballerini (Ita) Aprilia 12 ronden 28.52,72 (gem. 150,813 knjl u), 2. Kurfiss (Dui) Honda 2,28,3. Cremonini (Ita) Aprilia 2,29, 4. Giannecchini (Ita) Aprilia 2,32, Gemperle (Zwi) Aprilia 2,75, 5. Tschudin (Zwi) Honda 3,46. 250 cc: 1. Costes (Fra) Honda 14 ronden 35.55,36 (gem. 141,447 km u), 2. Cogan (Fra) Yamaha 21,23,3. Grare (Fra) Yamaha 25,87, 4. Rebot- tini (Fra) Honda 27,92, 5. Mulder (Ned) Yamaha 49,27, 6. C~"" (Fra) Honda 56,23. Superbikes: 1. De Vries (Ned) Ya maha 15 ronden 33.05,22 (germ 164,538 km/u), 2. Pajic (Ned) Ka wasaki 19,51, 3. Planken (Ned) Ya maha 23,52, 4. Colet (Ned) Honda 24,11, 5. Persson (Zwe) Honda 1.07,11, 6. Rasmussen (Den) Yamaha 1.07,78. Zijspannen: 1. Willford/Wynn (GBr) LCR-Krauser 12 ronden 28.11," (gem. 154,471 km/u), 2. Nikkane» Nikkanen (Fin) LCR-Yamaha 3,3a, 3. Robinson/Graham (GBr) Webbo 3,87, 4. Smit/De Rijk (Ned) LCR- Krauser 4,06, 5. Baker/Stapletorr (GBr) LCR-Krauser 11,32, J Schlosser/Gloor (Zwi) LCR-ADM 22,90. Waregem (Bel). Internationaal con; cours mennen. Vierspannen, stand na dressuur: Chardon (Ned) 36,8 punten, Eriksson (Zwe) 37,6, 3. Standaert (Bel) 39,2, 4. Pahlsson (Zwe) 41,8,o- Knell (Dui) 44,8, 6. Sandmann (Dui 46,6, 7. Aarts 46,8, 13. Van Hoo 53,0, 16. De Ruijter 55,8, 20. Rume- mans 58,6 GOLF Parijs. EC landskampioenen, wen: Haagsche Squash R«- Club (Ned) - Paderborn (Dui) HSRC - Odense (Den) 3-0. Uckfield (Eng). Europese Open. Stand na tweede ronde: 1. Gilford (Eng) 138 slagen, 2. Clark (Eng), Montgomerie (Sch) 139, 4. Rocca (Ita) 140, 5. Murray (Eng), Ri chardson (Eng) 141, 7. Nobilo (NZe), Olazabal (Spa) 142, 9. Davis (Eng), Johnstone (Zim), Ballesteros (Spa), Forsbrand (Zwe), Cooper (Eng) 143. Groesbeek. Vrouwen, Dutch Open. Stand na eerste ronde: 1. Dibnah (Aus) 71 slagen, 2. Gronberg-Whit- more (Zwe), Lautens (Zwi), Nicklin (GBr) 72, 16. o.a. Hageman (Ned) 74. Mannen, Dutch Challenge Open. Stand na tweede ronde: 1. Durante (Ita) 136 slagen, 2. Tunnicliff (Eng), Remesy (Fra), Watts (Eng), Dussart (Fra) 137, 6. Edlund (Zwe), Arruti (Spa) 138, 8. Smits van Waesberghe (Ned), Little (Eng), Bickerton (Eng), Victor (Fra), Persson (Zwe), Lebouc (Fra), Krantz (Zwe) 139, 24. Bos, Duitsland, beker, tweede rond Wattenscheid 09 - FC Köln 1-3- Frankrijk: Rennes - Cannes 3-1. België: Charleroi - Standard Lu 0-3. Portugal: Maritimo - Uniao Lein* 2-0. Shanghai. World Grand Prix, v*011 Finalepoule: Brazilië - Cuba (15-12 14-16 15-12 10-15 b''i China - Japan 3-0 (16-14 17-15). ,is. Debrecen (Hon). EK junioren, n»u Halve finales: Rusland - Nederig 3-1 (15-9 15-7 13-15 15-5), p»1* Duitsland 3-0 (15-4 15-9 15-5)- Van onze sportmedewerker Overslag/Lamswaarde - Van daag en morgen strijden de trimmers om de Beneluxti- tels. Dat gebeurt allereerst in het Zeeuwsvlaamse Overslag, waar vandaag een criterium wordt verreden op een par cours van 2,5 kilometer. Om 16 30 uur gaan de C-trim- mers van start en om 18.00 uur de A/B-trimmers. Vorig jaar gingen de titels naar Huib Slab bekoom, Charles Mollet en de Belg Maenhout. In Ov schrev school heid wièler weer zen- e: Morge Lamst van df gaan i Vlaai] I ui Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Renesse - In een zinderende finale de wielervereniging Zeeuws in de eerste rit van de driedaagse finish in Renesse. Mol sloeg alle - renners af en zegevierde. ,Het leek op het verhaal van de tachtig negertjes, van wie er uit eindelijk nog enkelen overble ven," liet de bijzonder fris ogen de Mol zich ontvallen. De ouverture van de derde Delta Toer was loodzwaar. De weergo den lieten zich gisteren niet on betuigd. Veel regen speelde de renners parten en onweer bleef ook niet uit. Al vrij snel formeerde zich een kopgroep van zeventien renners. Dat waren Noorderweer, Her mes, Tissingh, Rinkel, Van der Helm, Van der Ven, de Duitsers Schmidt en Preibier, Lambregts, Van der Wolf, Van der Meijden, De Bie, Van Baal en de in Zee land wonende Mol, Van Goethem, Timmermans en Hoondert. Zij bepaalden de wed strijd. Hoondert werd uit koers genomen wegens stayeren na een lekke band. De maximale voor sprong van de leiders bedroeg 1 minuut en 20 seconden. Bij de achtervolgers bleven de Middelkampers Franse en Schipper bergen werk verzetten. Ook Dubbeldam probeerde de aansluiting te forceren. Hele maal vooraan kwam niemand meer, maar het gat werd erg klein. Mol werd ongerust en 'schudde aan de boom'. Van Goethem en Timmermans waren de volgende afvallers. Ook Van der Meijden en Lambregts moes ten eraan voor de moeite. Van der Wolf viel af door een lekke band. Hey, Helm spits. beldai Herm Midde Mol woog naar Renes Delta Uitsla 140 k Vlaan Einke Helm Princi (Wille R. No T. Scl beldai (WV sec. L Timm (Midd (Feijei woud' 16. oj kamp ge Re: 19. Spart woud min. kamp 29. E. Klaas (Deltï Zeeut M. H ren), Zeeut wena, mers Ploeg 2. op Zeem Van onze hockeymedewerker Terneuzen - De hockeycompetitie aansprekende derby's. Het Terneu: dan in de derde klasse D bij de ma: Een duel dat jaarlijks in het teken st veel strijd. Vorig seizoen trok Rapide twee keer aan het langste eind in deze ontmoetingen, maar of dit nu eveneens het geval zal zijn is een vraagteken. Het is bekend dat Rapide twee belangrijke spelers kwijt is. Zowel Gwellyn Daan- dels als Jasper Verbunt zocht wegens studie zijn heil ergens anders. Die spelers zorgden vo rig seizoen voor de helft van het scorend vermogen van de Hul ster formatie. Toch maakte Ra pide op het eigen toernooi een meer dan degelijke indruk en won dat gebeuren. Een teken dat de ploeg van trainer/coach Ron d'Hondt er opnieuw klaar voor is. Olympia zag Martin Snoodijk door werkzaamheden vertrek ken, maar kan bogen op de in breng van enkele beloftevolle jeugdspelers. In het eigen toer nooi draaide die formatie opval lend Soepel en won voor de derde maal op rij dat toernooi. Routi nier Mark d'Angremond rekent op een topplaats en om dat ver wachtingspatroon gestalte te ge ven zal men tegen Rapide zonder meer goed voor de dag willen komen. De wedstrijd op het sportpark Oude Vaart in Terneu zen 1 Bij het tUSSf prog voor te rr vorij klas, en z tean eers kwa kna] reik het lend verl het in h tuig win, Olyi op 1 12.4 Det fiin] gen vroi De op aan het bij i DE STEM Amateurs: 1. F. Franse (Kwaden- damme) 359 punten, 2. P. Hoondert (Goes) 300, 3. P. Mol (Kapelle) 299, 4. E. Vereecken (Hulst) 216, 5. V Timmermans (Yerseke) 207, 6. P. van Passel (Sluiskil) 199, 7. J. van Schaik (Oost-Souburg) 177, 8. D. Dubbeldam (Sluiskil) 176, 9. W. Geys (Kwadendamme) 175, 10. C. Schouwenaar (Kloetinge) 156, 11. T. Vermeulen (Kloetinge) 140, 12. M. Rommers (Rilland) 125, 13. M. Re- mijn (Wilhelminadorp) 107, 14. D. Mes Goe Juni kerl (We sekt 15, 11, 10, dijk Niei Gra Sch VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zee- klas 'and eerste klasse: Clinge-Renesse, ACï Lewedorpse Boys-Oostburg, Dom- van; ourg-IJzendijke, Hontenisse-Corn (der noys, Robur-Hulsterloo, RIA- Afd« Oraauw. J KORFBAL Landelijk: NKV-Tjoba (tweede klas

de Stem | 1994 | | pagina 16