Graf en Novotna stomen door Popov weet niet meer wat verliezen is 'Iedei Daphne Touw niet eens met beslissing bondscoach Van 't Hek Waterpoloërs hebben nog lange weg te gaai UITSLAGEN STANDEN Eltingh en Haarhuis bereiken halve finales dubbelspel Zwemster Ann DE STEM SPORT Stich Benetton vrijgesproken van 'tankincident' Boksen SPORTNIEUWS KORT ATLETIEK BASKETBAL SCH00NSPRINGEN SPORTPRIJSVRAGEN TRIATHLON VOLLEYBAL WIELRENNEN DE STEM Kringconcours hippique Hulst DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1994 R Bunnik - Tom van 't Hek werd twee weken geleden be noemd tot bondscoach van het Nederlandse vrouwen hockeyteam. Bij zijn officiële 'inauguratie' maakte Van 't Hek gisteren een rigoreuze omwenteling bekend. MOP- keepster Daphne Touw is één van de voornaamste slachtof fers. Van 't Hek ziet in de Xeteringse, vorig jaar na de Champions Trophy nog be noemd tot de beste speelster van het toernooi, voorlopig geen heil meer. Met Touw verdwenen nog zes speelsters uit de selectie, dat bij het WK in juli teleurstelde met een zesde plaats. De opvolgster van Touw heet Jacqueline Toxopeus, keepster van Den Bosch. Zij bedankte vorig jaar uit onvrede over het beleid van Wentink, de voorgan ger van Van 't Hek. „Ik ben heel erg teleurgesteld," reageert Touw, die het eigenlijk al aan zag komen. „In een artikel in Sport International sprak Van 't Hek dat iedereen te vervangen is behalve Toxopeus." In dergelijke bewoordingen liet de nieuwe bondscoach zich gis teren tijdens de persconferentie in het gebouw van de Koninklij ke Nederlandse Hockeybond (KNHB) weer uit. „Ik heb haar (Touw, red.) nog gebeld om het uit te leggen. Zij is een goede keepster, maar ik vind haar niet zo goed als een aantal anderen mensen vindt. Toxopeus is een fenomenale keepster die gewoon in het team hoort." Touw vindt dat Van 't Hek 'goed fout' zit. Ze hoopt dat hij zijn fout vroeg of laat zal erkennen. Touw heeft het er m ieder geval heel moeilijk gehad met het feit dat ze niet is uitverkoren voor de nationale selectie. „Trainen gaat nauwelijks, mijn hoofd is even bij andere dingen." De Tetering- se gaat niet bij de pakken neer zitten. Dat ze Oranje voorlopig moet missen, maakt haar alleen maar strijdlustiger. Veel mensen uit de hockeywe- reld hebben Touw gebeld. Ook voormalig nationaal keeper Frank Leistra. 'Je moet ervoor blijven knokken. Laat de mensen maar zien dat Van 't Hek fout zit', waren zijn bemoedigende woorden voor Touw. De MOP- keepster plaatst vooral haar vraagtekens over een wisseling van de wacht. „Onder de ene coach ben je de beste keepster van de wereld, onder de andere word je van het ene op het andere moment gedegradeerd tot niets." New York - Flushing Meadows gaat dezer dagen over hoge toppen en diepe dalen. Dagen waarin van alles gebeurt, zoals de 'dolle dinsdag' waarop Pete Sampras zowaar bleek te kunnen verliezen, worden afgewisseld door stomvervelende sessies waarin vrijwel niets gebeurt dat de moeite van het vermelden waard is. Zoals de waardeloze woensdag die zich gisteren ontvouwde voor 22.000 gapende, bierdrinkende en in hamburgers happende toe schouwers. Een conclusie die, in verband met het tijdsverschil, hopelijk als voorbarig kan wor den betiteld omdat in de nachte lijke Nederlandse uren nog één mannenpartij op het programma stond: die tussen Tomas Muster en André Agassi. Todd Martin bereikte gisteren als eerste de halve finales door de Duitser Bernd Karbacher in de eerste kwartfinale in vier sets te verslaan; 6-4, 7-6,4-6, 6-4. Bepaald geen partij om als klas sieker in de annalen bij te schrij ven, maar ook verder was het gisteren, in ieder geval overdag, huilen met de pet op. Nadat Gabriëla Sabatini en Arantxa Sanchez Vicario dins dagmiddag al de halve finales bereikt hadden, werden gisteren de resterende twee kwartfinales van de vrouwen afgewerkt. Het waren, helaas, twee zouteloze duels, slechts geschikt om zo gauw mogelijk te vergeten. In de eerste veegde Steffi Graf de vloer aan met de als elfde geplaatste Amanda Coetzer. De Zuidafrikaanse had in vier voor gaande duels nog nooit een set gewonnen van de Duitse num mer één, en slaagde er ook in hun vijfde wedstrijd niet in om een spelreeks op haar naam te brengen. De uitslag van de straf expeditie ditmaal: 6-0, 6-2 in 55 minuten. Exit Graf en Coetzer, Pierce en Novotna naar het centre-court. Het 'Stadium' ging er eens lek ker voor zitten. Want lieveling Mary, zo was de algehele ver wachting, die in haar vorige 'wedstrijd tegen de Kroatische belofte Majoli met 6-1 en 6-2 flink had huisgehouden, zou No votna wel onder de duim weten te houden. Dat viel vies tegen, want vijf kwartier later mocht Novotna zich na 6-4 en 6-0 de laatste halve finaliste noemen. Wat er allemaal verkeerd ging? „Niet veel," aldus een tegen woordig opmerkelijk ontspannen Pierce, „het enige probleem was dat Jana alles terug sloeg, ook mijn goede ballen, ik kon geen punt afmaken." De indeling van de halve finales bij de vrouwen: Graf - Novotna, Sabatini - Sanchez Vicario. Hingis Nog steeds wachtend op de ren tree van Monica Seles stortten de fotografen in New York, bij gebrek aan beter, zich gisteren massaal op Martina Hingis. De Zwitserse superster van de toe komst, die nog veertien jaar oud moet worden, versloeg gisteren op de Grandstand in de tweede rondp van het juniorentoernooi Anna Kournikova, een andere superbelofte. Hingis, twee maanden geleden juniorenkampioene op Wimble don, versloeg haar naar Amerika geëmigreerde Russische tegen- hangster met verbluffend ge mak. Was het op Wimbledon een partij die Kournikova ook had kunnen winnen, gisteren werd ze binnen drie kwartier met twee maal 6-0 afgeslacht door een bijna perfect spelende Hingis. Die over de baan zweeft alsof ze nog geen tien kilo weegt, die weliswaar nog geen dodelijk ser vice in huis heeft, maar die alle andere slagen honderd procent beheerst en die als geen andere op die leeftijd kan anticiperen. De eerste maandag van oktober wordt het tijdperk Hingis offici eel ingeluid, als ze in het WTA- toernooi van Zurich haar debuut maakt bij de volwassen meisjes en vrouwen. Bij de mannen is de heer Stich intussen Zo goed als geruisloos naar de kwartfinales geslopen. Weggestopt op buitenbanen of in avondsessies is Stich met de dag beter gaan spelen en is hij de enige die nog geen enkele set verloren heeft. Yevgeni Kafel nikov, de Sovjet met de forehand van het kaliber van een Kalasj- nikov, verkeerde tot dins dagnacht in de stellige overtui ging dat ook hij in een bloed vorm verkeerde. Tot hij Stich tegenkwam die alle ballen van de forehand op zijn gemak terugmepte en de tacti sche tekortkomingen van Kafel nikov op pijnlijke wijze tentoon stelde. Het resultaat was een afgetekende en snelle overwin ning nadat hij de eerste set in de tie-break beslist had: 7-6 (8-6), 6-3, 6-2. Haarhuis/Eltingh Paul Haarhuis en Jacco Eltingh berikten dinsdagnacht de halve finales van het dubbelspel. Pas om half één 's nachts waren de Nederlandse wereldkampioenen klaar met de tegenstribbelende David Adams en Andrei Olhovs- kiy. De twee gezworen kamera den uit Holland wonnen de eer ste en de beslissende set in de tie-break, maar verloren tussen die bedrijven door de tweede spelreeks met 5-7. Ze slaagden er niet in om breakpoints in die tweede set te verzilveren, ver speelden ook nog de nodige matchpoints in de derde, maar sloegen uiteindelijk in de laatste en beslissende tie-break toe; 7-6 (7-4), 5-7, 7-6 (7-3). Tegenstan ders in de halve finales: Wayne Ferreira (Zuid-Afrika) en Mark Knowles (Bahama's). UITSLAGEN Mannenenkel, achtste finale: Stich (Dui/4) - Kafelnikov (Rus/14) 7-6 6-3 6-2. Kwartfinales: Martin (VSt) - Karba cher (Dui) 6-4, 7-6, 4-6, 6-4. Mannendubbel, kwartfinales: Eltingh/ Haarhuis (Ned/3) - Adams/Olhovskiy (Aus/Rus) 7-6 5-7 7-6, Woodbridge/ De als eerste geplaatste Steffi Graf plaatste zich eenvoudig voor de halve eindstrijd op Flushing Meadows. De Duitse ontdeed zich in twee sets van Amanda Coetzer uit Zuid-Afrika: 6-0 6-2. foto anp Woodforde (Aus/4) - Damm/Novacek (Tsj/12) 6-3 7-6 Vrouwenenkel, kwartfinale: Graf (Dui/1) - Coetzer (ZAf) 6-0 6-2. Vrouwendubbel, kwartfinales: Nei- ■land/Sabatini (Let/Arg/10) - Fendick/ McGrath (VSt/3) 1-6 7-6 6-4, Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu) - Bolle- graf/Adams (Ned/VSt) 6-2 6-2. Gemengddubbel, halve finale: Rein- ach/Gailbraith (ZAf/VSt/8) Hetherington/De Jager (Can/ZAf) 7-6 6-7 6-1. Jongensenkel, tweede ronde: Schalken (Ned/4) - Vanek (Tsj) 6-4 6-4. Parijs - De Internationale Automobiel Federatie (FIA) heeft het Formule I-team van Benetton vrijgesproken van het 'tankincident' met Jos Verstappen tijdens de Grote Prijs van Duitsland. Dat ge beurde woensdag tijdens een speciale vergadering van de FIA in Parijs. Het team van Benetton moest zich verantwoorden voor het on geluk in juli waarbij de wagen van Jos Verstappen bij het tan ken vlam vatte. De Limburger kon ternauwernood uit zijn boli de komen. De aanklacht luidde dat er zonder toestemming een veiligheidsfilter uit de tankin stallatie was weggelaten. Vol gens teammanager Briatore was daarvoor echter mondeling toe stemming gegeven. FIA-voorzitter Mosley zei in Pa rijs dat er aan het incident te veel haken en ogen zitten om het Formule-I-team, dat zich liet verdedigen door de Britse topad vocaat Carman, te vervolgen. „Er is te veel twijfel, verwarring en onzekerheid omtrent de ware gebeurtenissen. De FIA denkt dat een jongere medewerker van het raceteam, zonder medeweten van de leiding, het filter uit de tankinstallatie heeft gehaald. Daarom hebben we geen straf opgelegd." In een ander geval kreeg het team geen gelijk. De federatie wees het hoger beroep af van de formatie van manager Briatore tegen de diskwalificatie van Mi chael Schumacher tijdens de Grote Prijs van België. DE AMERIKAAN Ike Williams is dinsdag op 71-jarige leeftijd in Los Angeles overleden. De voor malige wereldkampioen boksen in het lichtgewicht behaalde in zijn carrière 124 overwinningen (60 k.o's), bokste 24 maal onbe slist en verloor slechts vijf par tijen. Door Marcel Luyckx Rome - Zijn bijnaam 'Alexander de Grote' ligt voor de hand. Als een vorst regeert Alexander Popov op de 100 meter vrije slag, het koningsnummer van de zwemsport. Gisteren verover de Popov Rome. De Romei nen lagen aan de voeten van de nieuwbakken wereldkam pioen uit Volvograd. De winnende tijd van Popov, 49,12, was tegenvallend. Na een trage start bleef hij 0,91 seconde steken van zijn eigen wereldre cord. Popov lijkt de kunst af te kijken van polsstokhoogspringer Sergei Boebka, die zijn wereld records bewaart voor lucratieve wedstrijdjes. „Mijn tijd was snel genoeg voor goud. Er zijn wed strijden om records te breken en er zijn wedstrijden om te win nen. De Olympische Spelen en wereldkampioenschappen beho ren tot de laatste categorie," sprak de kampioen. Popov woont en traint al wat jaartjes in Australië, maar zijn afkomst verloochent hij niet. „Ik voel me Rus. Mijn lichaam is in Australië, mijn geest in Rusland. Ik hoop dat mijn prestaties bij dragen tot een verbetering van de situatie in mijn vaderland. Het is een langdurig proces." Al voordat hij gisteren in Rome zijn eerste wereldtitel opdook, was Popov een fenomeen. In het water lijkt hij nog het meest op een vis. In juni pakte hij een goed betaald optreden in Monte Carlo het wereldrecord op de 100 meter vrije slag af van Matt Biondi. De legendarische Ameri kaan had negen jaar lang de recordlijst aangevoerd. Behalve Alexander Popov blaast water uit na zijn gewonnen serie op de 100 meter vrije slag. De Russische wereldrecordhouder won later op de dag de finale in een tijd van 49,12. foto anp Biondi en Popov heeft nog nooit iemand de 100 meter binnen de 49 seconden afgelegd. Op de 25-meterbaan doorbrak de Rus dit seizoen zelfs de grens van 47 seconden. „Ik zwem om te winnen," is het parool van Popov. Wat verliezen is, is hij inmiddels vergeten. „Als ik me goed voel, weet ik dat ik niet kan verliezen. Ik voelde me vandaag goed. De enige die me onder druk zet, zijn de media, niet mijn concurrenten. Overal weten journalisten mij te vinden. Meestal bellen ze net als ik aan het slapen ben." Over zijn inkomsten is Popov terughoudend. Coach Gennady Touretsky schildert zijn oogap pel nog altijd af als een armoed zaaier. Touretsky is in dienst van het Australisch Instituut voor Sport in Canberra. „Op het in stituut trainen zwemmers uit ne gentien landen. Het enige pro bleem voor Alex is dat hij voor zichzelf moet betalen, 1200 dol lar per maand. In de vijf maan den per jaar dat hij er traint legt hij 2000 kilometer af. Dat is drie dollar per kilometer," zegt Tou retsky met een zuinig gezicht. Rond de Duitse Dagmar Hase speelde zich gisteren een nieuw drama af. Dinsdag moest ze haar plaats in de finale-plaats afstaan aan haar landgenote en latere wereldkampioene Franziska van Almsick. Hase had last van bronchitis. Zij kon beter haar krachten sparen voor de 400 me ter vrije slag, waarop ze medail lekansen had, hield de ploeglei ding haar voor. De Olympisch en Europees kampioene viel met de negende tijd in de series dit keer zelf nipt buiten de A-finale, ge wonnen door de 16-jarige Chine se Ahiua Yang. Voor Hase werd geen landgenote opgeofferd. Het was Hase zelf die zich terugtrok. Er kwamen ook nog twee Neder landers in actie op de derde dag van het WK zwemmen, beiden op de 400 meter vrije slag vrou wen. Dankzij het uitvallen van Hase mocht Carla Geurts nog de B-finale zwemmen. Als eerste Nederlander deze week verbe terde ze haar persoonlijke re cord. Het leverde de Utrechtse, die leerde zwemmen in haar oude woonplaats Nuenen, de twaalfde plaats op. Kirsten Vlieghuis werd 23e. Op 15-jarige leeftijd zwom de Bornese een tijd van 4.14,58, waarmee ze drie jaar geleden Europees jeugd kampioene werd. Gisteren deed ze er zeven seconden langer over. Het Oranje-debacle in Ro me neemt met de dag grotere vormen aan. UITSLAGEN FINALES VROUWEN 400 m vrij: 1. Yang (Chi) 4.09,64, 2. Teuscher (VSt) 4.10,21, 3. Poll (Cos) 4.10,61, 4. Lewis (Aus) 4.11,31, 5. Evans (VSt) 4.11,75, 6. Henke (Dui) 4.12,92, 7. Dalby (Noo) 4.13,24, 8. Zhou (Chi) 4.14,50. B-finale: 4. Geurts 4.15,79. 100 m rug: 1. He (Chi) 1.01,19, 2. Zjivanevskaja (Rus) 1.00,83, 3. Bed ford (VSt) 1.01,32, 4. Loveless (VSt) 1.00,44, 5. Egerszegi (Hon) 1.01,53, 6. Overton (Aus) 1.02,24, 7. Völker (Dui) 1.02,55, 8. Stevenson (Aus) 1.02,69. 4 x 100 m vrij: 1. China 3.37,91 (wereldrecord), 2. Verenigde Staten 3.41,50, 3. Duitsland 3.42,94, 4. Au stralië 3.45,38, 5. Groot-Brittannië 3.45,52, 6. Canada 3.45,89, 7. Zwe den 3.49,53, 8. Roemenië 3.51,36. MANNEN 100 m vrij: 1. Popov (Rus) 49,12, 2. Hall (VSt) 49,41, 3. Borges (Bra) 49,52, 4. Olsen (VSt) 49,90, 5. Tröger (Dui) 50,03, 6. Werner (Zwe) 50,06, 7. Mazoulis (Lit) 50,20, 8. Clarke (Can) 50,25. 200 m rug: 1. Selkov (Rus) 1.57,42, 2. Lopez-ZubeTo (Spa) 1.58,75, 3. Sharp (VSt) 1.58,86, 4. Deutsch (Hon) 1.59,31, 5. Braun (Dui) 2.00,04, 6. Ruckwood (GBr) 2.00,15, 7. Itoi (Jap) 2.00,35, 8. Weber (Dui) 2.00,52. Contracten voor stagiairs bij Post Brussel - De Nederlandse amateurs Raymond Thebes en Nit) van der Steen, zij rijden in het naseizoen als stagiaires in j,, profpeloton bij Histor van Peter Post, worden volgend seizoe vrijwel zeker beroepsrenner bij deze ploeg. De ploegleiding is zeer te spreken over het debuut van beii renners. Post zal na de klassieker Parijs-Brussel op 15 septeij. ber zijn nieuwe sponsor bekend maken. Aanvankelijk was het j, bedoeling dat hij voor zijn ploeg een licentie in België aanvragen. Maar op aandringen van de nieuwe geldschieter,, de manager zich zeer waarschijnlijk voor een Nederland vergunning melden bij de KNWU. Post heeft op dit moment! drie Nederlanders onder contract: Eddy Bouwmans, Patrio; Jonker en Gerrit de Vries. Van der Lee weer in judoselectie Tilburg - Veelvoudig Europees kampioene Monique van der Ls keert weer terug in de nationale selectie. De in Tilbur studerende Rijense was buiten de ploeg geraakt door verschj van inzicht tussen haar persoonlijke coach Peter Ooms en bondscoach Cor van der Geest. Vanaf nu kan ze weer centrale trainingen bezoeken en met de ploeg naar wedstrijd® reizen. Alles in het conflict draaide om de nieuwe topsportnota vande judobond, waarin de verhoudingen tussen club- en bonds, coaches worden omschreven. Ooms en Van der Geest claimder. beiden Van der Lee te moeten coachen. Peter Ooms: „Tijdens ai wedstrijden mag Van der Geest van mij op die coach-stoel ga® zitten. Ik coach vanaf de rand toch wel. Dit is voor Moniqm maar ook voor Angelique Seriese die eigenlijk dezelfde probis. men had, de beste oplossing." Basting en Schalken naar tierde ronde New York - Yvette Basting en Sjeng Schalken hebben gisteren de derde ronde van de respectievelijke juniorentoernooien Flushing Meadows bereikt. Schalken versloeg op baan zestien de Tsjech Jiri Vanek mei tweemaal 6-4, terwijl Basting op baan negentien teg Japanse Haruka Inoue ook al geen set kwijtraakt; 6-1, 6-4. Door Marcel Luyckx Rome - Uitgerekend Kroatië, het land van herkomst bondscoach Trumbic, gooide voor de neus van de Nederland waterpoloërs op het wereldkampioenschap in Rome de deur het slot: 11-10. Bij een overwinning was Oranje regelrecht de top vier van de wereld binnengezwommen. Zo ver kwam het niet. De Kroaten, die aan een gelijk spel genoeg hadden, controleerden de wed strijd. Het duel was minder en erverend dan de uitslag deed vermoeden. In de vierde periode dreigde even na de monsterscore tegen Spanje opnieuw een ne derlaag met grote cijfers voor het team van Trumbic. Kroatië liep uit naar 6-10. Dankzij onder meer drie treffers van Niels van der Kolk beperkte Nederland de schade tot 11-10. Kroatië revancheerde zich daar mee voor de tegenvallende vijfde plaats op het Europees kam pioenschap van vorig jaar. Het team van bondscoach Bruno Si- lic lijkt echter te licht om het vaandel van het mondiale water polo over te nemen van Joego slavië, de wereldkampioen van 1991 en 1986. Voor Trumbic vormen de neder lagen tegen Spanje en Kroatië het bewijs dat Nederland nog een lange weg te gaan heeft. Voor de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht neemt Ne derland de poule-overwinning op de Verenigde Staten mee. „Een plaats bij de eerste zes zit er nog altijd in. En dat had vooraf niemand voor mogelijk gehouden," stak de gewezen Kroaat zijn mannen een hart onder de riem. Vooraf aan het WK dachten de spelers van Oranje dat een plaats bij de eerste zes automatisch kwalificatie betekende voor de Olympische Spelen van 1994. De ploegleiding wist dat er eenrs glementswijziging in de was, maar hield haar mond. de overwinning op Roem» toen de spelers uit hun wereld werden geholpen, weerstand van het Nederla team geknakt te zijn. Van de Bunt: „Het is allemii vervelend gegaan. We hebbi het er zondagavond uitgebi over gehad. Het is nu zaak niet het hele toernooi te lak vergallen. We kunnen nog visitekaartje afgeven door vijii of zesde te worden. Dan hoor ook bij de wereldtop. En het gemakkelijker om ook vil gend jaar voor de strijd om FINA-cup steun te krijgen het NOC*NSF. Want die broodnodig, willen we ons w« drie maanden kunnen voorbera den zonder andere verplichti» gen." UITSLAGEN VROUWEN VOORRONDEN Groep A, overgespeelde wedstri; Canada-Rusland 9-7. Eindstand: 1. Nederland 5-8(58-11 2. Hongarije 5-8 (41-28), 3. Canas 5-6 (46-41), 4. Rusland 5-6 (39-35 5. Frankrijk 5-2 (28-56), 6. Brazil 5-0 (29-56). Nederland en Honganj naar halve finales. MANNEN TWEEDE RONDE Groep E: Nederland-Kroatië 10-1 (1-1 3-4 2-3 4-3). Doelpunten I' derland: Van der Kolk 4, Van Meer, Van der Leden, Stoffels, Ha venga, Nieuwenburg en Ka» Kroatië: Vrbicic 3, Simenc en Kfi kovic 2, Krzic, Bukic, Kobescak Bezmalinovic. Groep F: Hongarije-Griekenlan 11-6, Italië-Rusland 7-6. Groep G: Roemenië-Nieuw-Zeeku 13-3, Duitsland-Australië 7-7 Groep H: Kazachstan-Zuid-Afris 19-6, Cuba-Canada 11-10. Papendal. Loopgala, mannen. 5000 m: 1. Vroemen (AVS) 13.57,1, 2. Laros (Sprint) 14.13,2. Gorinchem. Korac-beker, man nen, eerste wedstrijd: Goba - Trier (Dui) 100-69 (42-31). Bracknell (Eng). EC I, eerste wed strijd: Thames Valley Tigers - BS Weert 96-94 (58-41). Tweede wedstrijd op 15 september in Weert. Vrouwen, 3-meter plank: 1. Shu- ping (Chi) 548,49 punten, 2. Illina (Rus) 498,60, 3. Bockner (Dui) 480,15, 4. Dalton (VSt) 471,42, 5. Pachalina (Rus) 470,34, 6. Koch (Dui) 467,73, 7. Aleksejeva (WRu) 446,64, 8. Cruz (Spa) 440,19, 9. Gordon (Can) 438,81, 10. Moto- buchi (Jap) 437,97, 11. Zoefina (Oek) 435,09, 12. Pelletier (Can) 433,23. Duitse midlotto 36 Trekking A: 1-11-30-33-34-44. Reservegetal: 17. Trekking B: 1-10-21-22-39-40. Reservegetal: 38. Spel 77: 8531679. Super 6: 091913. Genève (Zwi). Olympische af stand (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen). Mannen: 1. Mauch (Zwi) 1.57.23, 2. Looze (Ned) 1.57.44, 3. Keller (Zwi) 1.57.57, 7. Huntjens 1.59.14. Vrouwen: 1. Mouthon (Fra) 2.12.06, 2. Gerber (Zwi) 2.13.03, 3. Suys (Bel) 2.13.13, 9. De Wit 2.16.10. Stand ETU-circuit, mannen: 1. Mauch 565 punten, 2. Looze 465, 3. Gaag (Rus) 450, 7. Barel 12. Venderbosch 233, 14. Hunt jens 202, 15. Dillo 192. Vrouwen: I. Mouthon 580, 2. Mortier (Dui) 520, 3. De Ruysscher (Bel) 500, II. De Wit, Heeren 284. Miskolc (Hon). EK jeugd meisjes. Groep 1: Oekraïne-Nederland 1-J (9-15 9-15 16-14 10-15), Grieken land- Tsjechië 2-3, Italië-Frank- rijk 3-0. Stand: 1. Italië 4-8, 2. Nederland 4-7, 3. Tsjechië 4-7, 4. Oekraïne 4-5, 5. Griekenland 4-5, 6. Frank rijk 4-4. Debrecen (Hon). Groep 2: Duit* land-Polen 3-1, Kroatië-Ru" 0-3, Turkije -Hongarije 1-3. Stand: 1. Rusland 4-8, 2. Dui»: land 4-8, 3. Polen 4-6, 4. Kroatië 4-5, 5. Hongarije 4-5, 6. Turkije 4-4. L'Hospitaiet (Spa). Trofeo ferrer: 1. Edo (Spa) 147,8 km m 4.22.28, 2. Saitov (Rus), 3. Brama- ti (Ita), 4. Neves. (Por), 5. HincJI (VSt), 6. Jalabert (Fra), 7. OM" (Spa), 8. Van de Wouwer (Bel), Van Haecke (Bel), 10. Belli (M 52. Breukink, 62. Moerenhout, Van Poppel 8.06, 95. Talen. Ronde van Polen, open. Derde etappe, Ladek Zdroj-K. nik: 1. Castignola (Ita) 19° K„ 4.35.08, 2. Spruch (Pol). Mickiewicz (Pol), 4. Ozers 5. Piziks (Let). m.i Klassement: 1. Fondnest 13.26.30, 2. Lietti (Ita) 0.24,1 Giucolsi (Ita) 0.27, 4. VainscM» (Let) 0.37, 5. Axelsson (Zwe) Tour de l'Avenir. Eerste etappe, St. Evarzec- Evarzec: 1. McEwen (Aus) 151 3.36,58, 2. Hoffman (Ned), 3. Dyck (Bel), 4. Vierhouten (I» 5. Den Brader (Ned). .-.a Klassement: 1. Seigneur Heulot (Fra) 0 5, 3.43,52, 2. Rous (Fra), 0,20. Den Van onze atletiekmedewerker Middelburg - Theo Rabout van Atletica zegevierde op de Engelse mijl op de kunststof- baan aan de Middelburgse Nassaulaan. Dit na een ener verend duel met zijn clubge noot Pascal Meerman en de Brabanders Johan van de Branden en Jack van Geel. jjet was van Geel die het ope- ningswerk voor zijn rekening nam. Vervolgens namen Meer man en Rabout de kopposities over. Het was Meerman die het leek de gaan halen en als eerste uit de laatste bocht kwam. Hij werd in extremis gepasseerd door Rabout, die een winnende tijd van 4.24,3 liet noteren. Meerman realiseerde 4.25,3. Naast de Engelse mijl was ook de 5000 meter goed bezet. Peter Ramsteijn had de in Middelburg verblijvende Mexicaan Mauricio Gor sooi len. chei volf recc per, met Gor AV' Mes Wil aan Gon vooi Het wed avoi met org: Van onze sportmedewerker Breskens - Scheldestroom-zwe maakte onlangs haar debuut ii quipe. Dit tijdens de drieland Duitsland-Nederland in het nab les. Een uitnodiging die ze kre haar voortreffelijk optreden tijc pioenschappen in Drachten. Haar zesde plaats op de 50 meter vrije slag in 27,47 betekende dat ze 's avonds aan de bak mocht in de A-finale. Daarin eindigde ze als zevende in 27,58 in totaliteit, maar was wel eerste bij de 17-ja- rigen. Het leverde een ticket op voor haar debuut in de nationale ploeg, waarin op dat moment overigens de deelnemers aan de wereldkampioenschappen ont braken. Ze laat dit seizoen een progressie zien waarvan ze zelf versteld staat. „Voor het eerst van mijn leven zwom ik op de 100 meter vrije slag onder de minuut daar in Sarcell.es. Ik noteerde een tijd van 59,97 seconden. Het gaat trouwens het gehele seizoen al lekker. Tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen won ik de 100 meter vrije slag in mijn leeftijds categorieën en pakte de provin ciale titels op de 200 meter wis selslag, 400 meter vrije slag, 50 meter vrije slag, 800 meter vrije slag en 1500 meter vrije slag. Daarnaast nog een titel met de estafetteploeg van Scheldes- troom. Dit terwijl ik er toch niet extra voor getraind heb, want voor mij is het zwemmen nog steeds niet meer dan een hobby waaraan ik veel plezier beleef. Ik weet trou wens niet of ik de trainingsar- beid, naar wat ik wel eens van mijn collega's hoor, op zou kun nen brengen. Ik heb dat ook nooit geprobeerd. Zoals het nu Van onze paardesportmedewerker Hulst - De landelijke rijvereni- ging en ponyclub Hulst houdt zaterdag 10 september op het ruitersportterrein aan de Water staat te Hulst een kringconcours hippique voor paarden en po ny's. Daarvoor zijn alle wed strijdcombinaties uit de kring Zeeuws-Vlaanderen uitgeno digd. Ruim zeventig springcombina- ties en 120 dressuurcombinaties staan op de startlijsten. Voor de dressuur in de Z2-klasse zijn dat onder anderen Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan, Nicole Vaes met Bagatelle van De Oranjeruiters, Marina Quaak met Eastwind van De Haringrui- ters en Carla Haak met Zsuzsa van De Oranjeruiters. Voor de l'klasse dressuur komen klep pers in de ring als Ingrid Faes met Kadaphi JH, Daniëlle Buyk met Bonvivant en Luc Savat met Hercules, allen van Dë Zwinrui- ters' Marleen de Vriend met El- mira van De Oranjeruiters, Vi- rianne-Thijs met Venetia en Ma- ne-Paule Picavet met Douwe, eiden van Luctor et Emergo. Hq het Z1-springen behoren tot oe tavoriete combinaties Hyo de Hoos met Factice van De Oran jeruiters, Anouschka Bevin met ierranee en Jacoenda, Jan Hoordhoek met Edwin, beiden an De Zwinruiters en voor het nF-Sm-at Bart Bomeré met Kada- starthjstan De Zwinruiters °P de Voor alle deelnemers aan het P mgen is er een tweede par- s voorzien, een progressief Parcours van ontwerper Bram Proll! Ult Vr°uwenpolder. Paardpï?"13' 09 00 uur: dressuur aansluH;J>rmgen P0"^'5 klassiek, Priisuitrp v- Pro§resrief; 13.00 uur: B- j reikmg dressuur, dressuur den s„ri™ L2-pony's en L2-paar- ProgreS6" KP^rden' aansluitend king. -00 uur: pnjsuitrei- vel plar zal Was twe het maa lanj zoei keei in seer tocl wat heel dag Kaa „He me evei Hav heb de i wat stof Bov maa daa geei daa maa Bij tion wen opv, spn pioe naa: cent waa late Cen ken veei Het jeze prol van nati hoo Wa1 Ze zou van slag hoo ren een een aan spoi neei Ieda niet ever ka orië Zek gem viel op slee het en leul een: le I kan wel zelf arb Tra Anr hoe doo pas gro Dai woi mei teg leu: het doe tw£ spr mei ove sta bo\ mo

de Stem | 1994 | | pagina 8