A PvdA wil O Y-jaarkaart op maat Krulbolgebouw voor alle ti Zeeland ER 5EDT 4ARIJKE Bressiaanders eisen schadevergoeding voor niet geleverde grond 'Gered Gereedschap' loopt als een trein Nieuwe verordening moet weekmarkt Terneuzen redden POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport UITSLAGEN CO-SHOW ZAAMSLAG GRATIS Beperkingen reistijden voor Zeeuws-Vlaamse studenten extra nadelig Raacl van State schorst lozingsvergunning voor Vlissingse Schelde Groep slBIEDINGE LEDIKANTEN [-actieprijzen) T e.d. ISEN/SOKKEN n ze tijdens het it weer bruin. dor ons café p voor eten VAN HET VAT i het plein moet u bij Kees emaakte friet rs uw gezondheid t eigen keuken jen 2.15 uur tot 22.00 uur ees Friet in Oost DE STEM ZEELAND C3 Opening seizoen Vrouwengilde Hulst Onderzoek naar dienst Terneuzen Motorrijders gewond Portemonnees gestolen Winkeldief Gif Snelheidscontrole Sas van Gent Os Axelsestraat 12-14 Zaamslag Tel. 01153-1261 ag 10 sept. erras een huifkar 110 SEPT. 0 uur 3RAS MET PALM EN HET VAT AURANT 01153-1500 Bij 200 gram achterham zak knabbelspek aanworst uit eigen slag'erij an voor u gereed Zaamslag 378 DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1994 Van onze verslaggever Breskens - Acht bewoners van Galjoen in het nieuwe plan Ghistelkerke ten zuiden van Breskens, willen het geld terug dat zij ten onrechte zouden hebben betaald voor de tuingrond bij hun wonin gen. In een brief aan de gemeente vragen zij om schadevergoeding van enkele duizenden guldens per perceel. Ook enkele bewo ners van het nabijgelegen Schoe ner hebben in een brief om scha devergoeding gevraagd.- Bij het betrekken van hun wo ningen waren de bewoners door de gemeente in de gelegenheid gesteld om achter hun huis gele gen grond bij te kopen. De grens van de tuinen werd bepaald op vijf meter van de achterliggende sloot. Die strook moest vrij blij ven voor het waterschap 't Vrije van Sluis om de sloot te kunnen onderhouden. Twee maanden geleden kregen ze echter van 't Vrije te horen dat de strook niet vijf, maar zeven meter moest zijn. Over de volle breedte van ieders tuin werd vervolgens twee meter af gehaald. „We hebben dus teveel betaald voor onze tuingrond. En bovendien is er sprake van waardevermindering van onze woningen, nu de tuinen kleiner zijn geworden", aldus H. van de Voorde, een van de onderteke naars. Volgens Van de Voorde heeft de gemeente Oostburg de keus: „Óf ze geven ons geld terug, óf ze schuiven die sloot twee meter op." Hij schat de waarde van de verloren gegane grond van zijn eigen tuin op zo'n. zevenduizend gulden. De brief van de bewo ners staat op de lijst van ingeko men stukken die volgende week wordt behandeld tijdens de ver gadering van de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders van Oostburg zijn op de hoogte van de problematiek, maar hebben nog geen standpunt bepaald, door afwezigheid van een deel van het college deze week. De raadsvergadering is op donder dag 15 september, om 19.30 uur in het gemeentehuis. Oostburg - De PvdA in West-Zeeuws-Vlaanderen wil dat er voor Zeeuws-Vlaamse studenten een OV-jaar- kaart op maat komt die voor hen net zo voordelig is als voor hun studiegenoten uit overig Nederland. De PvdA schrijft dat in een brief aan minister Ritzen en voegt zich daarmee in de lange rij van klagers tegen de invoering van twee nieuwe OV-kaarten. Een maakt gratis reizen door de week mogelijk, met de ander kunnen studenten in het week- end gratis reizen en krijgen ze korting door de week. De nieuwe OV.-jaarkaart is voor Zeeuws-Vlaamse studenten die ver moeten reizen nadelig. Kie zen ze voor de weekendkaart Van onze correspondent 1 Hulst - Het Katholiek Vrou wengilde Hulst opent maan dag 12 september het nieuwe seizoen met een eucharistie viering die om 18.00 uur be gint in de St.-Willibrordus Basiliek. Het thema van de dienst, die wordt voorgegaan door pastor Verver, is 'Geloven in geluk'. Het vrouwenkoor uit St.-Jan- steen verzorgt de gezangen. Na afloop van deze dienst is er een Zeeuwse koffietafel in Het Reynaerthof, waar om 20.00 uur de algemene ledenvergadering begint. Tijdens deze jaarvergadering worden de jaarstukken behan deld, er wordt een bestuursver kiezing gehouden en het nieuwe programma wordt gepresen teerd. Na de pauze treedt conferencier K. De (Jan de Ridder) voor het voetlicht. Een jong Hulster ta lent dat al verschillende prijzen op zijn naam heeft staan. Bij De Buutreders in Den Dullaert en tijdens het schoolfeest van het Jansenius was K. De al een graag gehoorde gast. dan zullen zij pas vrijdagavond laat thuis zijn omdat het gratis reizen pas om 19.00 uur ingaat. Kiezen ze voor de weekkaart dan kunnen ze vrijdag wel voor 19.00 uur afreizen maar moeten ze zondagavond, als ze terug naar hun studieplaats reizen, zelf hun treinkaartje betalen. „Het is voor hen onmogelijk om zonder eigen continue financiële bijdragen of extreem late aan komsttijden gebruik te maken met onderhavige nieuwe sys teem. Wij doen als PvdA-afde ling een dringend beroep op uw bereidwilligheid om de regeling via aanpassingen dusdanig te corrigeren dat de thans dreigen de rechtsongelijkheid teniet wordt gedaan", schrijft Turry Termont, afdelingsvoorzitter van de Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren. Extra korting De PvdA denkt aan een extra korting of een compensatiesys teem zoals dat ook voor de veer diensten geldt. „Wij hopen dat studenten uit regio's als de onze, die al geconfronteerd worden met onderwijsfaciliteiten ver van het eigen woongebied en daar door alleen al kortere weeken den thuis kunnen verblijven dan randstedelijke collega studenten ook niet nog eens qua reisstag- natie en financieel worden bena deeld." Eerder al tekenden de directeu ren van het voortgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen bezwaar aan tegen het nieuwe systeem. Zij hebben bij het ministerie om extra gratis reisstijd voor scho lieren en studenten uit deze re gio gevraagd. Ook de Zeeuws- Vlaamse gemeenten en de drie Zeeuwse Tweede-Kamerleden hebben de minister over de kwestie aan de jas getrokken. De nieuwe bolbaan van De Meermin in Waterlandkerkje. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Den Haag - Rechter C.J. van Zeben heeft in grote lijnen het schorsingsverzoek geho noreerd dat de BV Koninklij ke Schelde Groep vorige week in een spoedprocedure Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemees ter en wethouders van Terneuzen willen 70.000 gulden uittrekken om er achter te komen welke kant zij uit moeten met de afdeling Facilitair Be drijf, onderdeel van de sector Stadsontwikke ling- en Beheer. Bij deze gemeentelijke orga nisatie is van oudsher de inzameling van huisvuil, riool- en straatreiniging on dergebracht. Maar,juist op het gebied van de inzame ling van afvalstoffen staat er de komende tijd veel te veranderen (gescheiden in zameling van groente-, fruit- en tuinafval). Deze veranderingen grijpen zo diep in in de organisatie van de dienst, waar tweederde van het personeel zich be zighoudt met reinigings- werk, dat B en W het zinnig achten externe adviseurs er naar te laten kijken. Bi] de dienst Stadsontwik keling en Beheer leven Meerdere opties, van alles °jj het oude laten tot de dienst geheel of gedeeltelijk afstoten. Het voorstel komt donder dag 15 september aan de orde tijdens een vergadering van de commissie financiën milieuzaken. Aanvang 20.00 uur. 6 voor de Raad van State bij hem indiende. Schelde wenste schorsing van een aantal artikelen van de on langs door Rijkswaterstaat aan het bedrijf verleende lozingsver gunning voor de reparatiewerf Scheldepoort in Vlissingen. Het ging om een artikel over het zelf melden van overtredingen van de gewraakte lozingsvergun ning en om artikelen waarin staat dat Schelde voor veel acti viteiten eerst toestemming moet vragen aan de provincie alvorens ze te mogen uitvoeren. De rechter vindt dat nader moet worden bekeken of de door Schelde bestreden vergunnings voorschriften gehandhaafd die nen te blijven of dat ze wellicht anders geformuleerd dienen te worden. Over een aantal maan den behandelt de Raad van State de bodemprocedure aangaande deze kwestie. Dan worden defi nitieve knopen doorgehakt. Tot dan geldt de nu uitgesproken schorsing. Wat niet geschorst is, is de eis in de vergunning dat Schelde nu een saneringsplan moet opstel len. Dat is een plan om in de toekomst milieu-vriendelijker te kunnen werken. Van onze medewerker Willy van Leeuwen Waterlandkerkje - In Waterlandkerkje wordt'aanstaande zaterdag de splin ternieuwe krulbolaccommodatie van de eveneens nieuwe bolclub De Meer min in gebruik genomen. 2,5 jaar geleden kwam Arnold de Wever met dit idee op de proppen tijdens een kernbezoek van het college van B en W. Niemand geloofde toen in zijn plan, nu staat er een uniek clubgebouw. „Ik heb toen mijn plan tijdens een kernbe zoek van het college naar voren gebracht en ik weet nog wel dat de aanwezigen er wat lacherig op reageerden," zegt Arnold de Wever, initiatiefnemer en kersvers be stuurslid van de nieuwe bolclub De Meer min. „In juni 1992 zijn we van start gegaan, mede dankzij een subsidie van 25 mille van de gemeente Oostburg. In de beginfase hebben we wel wat tegenslag gehad. De bouw kwam stil te liggen en het plan leek te mislukken." Toch toonden enkele Kerkjenaren weer hun ware hart. Het trio Arnold de Wever, Theo Tazelaar en Cees van Oostrum sloe gen de handen ineen en richten een vereni ging op. Bolclub De Meermin was geboren. Er werden hier en daar oude bouwketen afgebroken en langzamerhand kwam er voortgang in de bouw van de nieuwe krulbolaccommodatie. Cor Bron, Arsene de Jonge en Ko Riemens, maar ook veel andere vrijwilligers staken heel wat vrije uurtjes in de bouw van dit prachtige gebouw waarin twee bolbanen zijn aange legd. „We mogen rustig zeggen dat een groot deel van de bevolking van Waterlandkerk je hieraan een bijdrage heeft geleverd," vervolgt Arnold, die op slechts 6 meter afstand van het clubgebouw af woont." Ook hebben veel bedrijven hun medewer king verleend. Iedereen wilde ons direct helpen, want anders hadden we dit nooit voor elkaar gekregen." Het nieuwe gebouw, dat 20 meter lang en 10 meter breed is, is echt een plaatje. Zowel de bar, als de rest van het interieur ziet er schitterend uit. Ook het sanitair en de centrale verwarming mag er wezen. Kortom, een clubgebouw waar veel vereni gingen in de omtrek jaloers op zullen zijn. „In dit gebouw kan de bevolking aan van alles deelnemen. Natuurlijk kan je er krul- bollen, maar ook darten, kaarten, biljar ten. Er was behoefte in het dorp aan een gezelschapsruimte en die hebben we nu gekregen. Iedereen is hier van harte wel kom om even bij te praten. Dit is een ontmoetingsplaats in de hoofdstraat van het dorp en we hopen dat we velen mogen begroeten." Het bestuur van De Meermin is nog niet klaar met zijn plannen, want nu wordt er nog gewerkt aan speelwerktuig voor de kinderen van Waterlandkerkje. „Het is hier voor jong en oud," zegt Arnold terecht met enige trots. „Want de kinderen hebben tijdens de bouw ook wel eens geholpen door bijvoorbeeld spullen op te ruimen. We hebben tijdens de bouw ont zettend veel plezier gehad, maar toch ben ik blij dat het achter de rug is. Nu gaan we nog een biljartclub oprichten en een dart competitie opstarten en dan kunnen we volle bak aan de slag." Er is inmiddels al een feestavond geweest voor de vrijwilligers, maar komende zater dag volgt dan de officiële opening door wethouder A. Rosendaal om 15.00 uur."Ook verenigingen of andere belang stellenden kunnen bij ons terecht voor een spelletje krulbollen. We zijn trots op ons gebouw en we hopen dan ook dat het er vaak gezellig zal zijn," besluit Arnold de Wever, die na tweeeneenhalf jaar toch zijn gelijk heeft gekregen. Van onze verslaggever Middelburg - „Je houdt het niet voor mogelijk. Wat ze hier allemaal binnenbrengen! Alle mogelijke gereedschap pen. Van oude trap-naaima- chines tot plamuurmessen, waar de plamuur soms nog aan zit. Tassen vol! Sommige dingen zijn al zo oud dat ik niet eens weet wat het is. En ik zit toch al 25 jaar in het vak." IJzerhandelaar Henk de Bruijne uit Middelburg kan er nauwe lijks over uit. Sinds een maand fungeert zijn zaak als inzamel punt van oude gereedschappen. Rondslingerend in schuur of op zolder, niet meer gebruikt, kun nen ze bij hem worden ingele verd en krijgen ze een nieuwe bestemming. „Als we een kuub hebben, wordt het opgehaald door de Stichting Gered Gereed schap. Die brengen het naar een fabriekje waar alles piekfijn wordt opgeknapt. Dat moet na tuurlijk, want het heeft geen zin om gereedschappen naar Afrika te sturen, als ze niet kunnen worden gebruikt." Oma's Singer staat straks in een naaiatelier in Zimbabwe, een Tanzaniaanse timmerman boort gaten met vaders oude Skil, op geknapte schaven en beitels snij den in Zaïrees hout. En dat is nu net de bedoeling van de stich ting: overtollig gereedschap 'red den' en een tweede jeugd geven in de Derde Wereld. Hergebruik en ontwikkelingshulp gaan hand in hand bij kleinschalige, am bachtelijke projecten. De stichting werd in 1982 als vrijwilligersorganisatie opge richt. In heel Nederland wordt gereedschap ingezameld, vervol gens hersteld en opgestuurd naar ontwikkelingslanden. Sinds kort dus ook in Zeeland, de laatste 'witte vlek' op de kaart van de stichting. Goed gereedschap is belangrijk, maar in ontwikkelingslanden is daar moeilijk aan te komen. Vaak is de kwaliteit slecht en is het ontzettend duur. Soms moe ten honderden kilometers wor den afgelegd naar een gereed schapswinkel. Gered Gereed schap is daarop ingesprongen en de formule blijkt aan te slaan. Tien jaar geleden werden twee duizend stukken gereedschap opgestuurd naar Afrika. Nu ligt dat aantal al op dertigduizend per jaar. Zowel in Nederland als in de Afrikaanse landen heeft het werk van Gered Gereedschap grote bekendheid gekregen. Het uitgangspunt is ideëel, de werk wijze vooral pragmatisch. „Ter wijl de politiek en internationale topconferenties veel woorden nodig hebben, doen wij gewoon. Wij willen zonder bombarie goed en snel handelen. Onze eenvou dige en direkte werkwijze werpt daadwerkelijk vruchten af," al dus de stichting. Van onze verslaggever Terneuzen - Een nieuwe marktverordening, met een brancheverdeling en een uit sterfconstructie voor boven tallige marktkooplui, moet de aantrekkelijkheid van de Terneuzense weekmarkten vergroten. B en W van Terneuzen leggen deze nieuwe aanpak voor de markt deze maand voor aan de gemeenteraad. De Terneuzense weekmarkten (woensdag op de Markt en vrijdag in de Zuidpol der) zitten in een dalletje. Er staan regelmatig kramen leeg. Daarnaast zijn de markten niet echt aantrekkelijk meer omdat er veel van hetzelfde is en be paalde artikelengroepen onder vertegenwoordigd zijn. B en W willen daarin verande ring aanbrengen door een brancheiijst aan te leggen waar in het maximale aantal meters per branche wordt vastgelegd. Tegelijkertijd brengen B en W de maximale lengte per kraam op twaalf meter. Met minder kun nen maar weinig marktkooplui een goede boterham verdienen. De beoogde sanering van de branches, waarvan het aanbod te groot is, heeft voor de be staande marktkooplui met een vaste stek geen consequenties. Zij mogen blijven tot ze er mee stoppen (de zogenaamde sterf constructie). uit- Het Terneuzens college komt in de nieuwe verordening tegemoet aan een oude wens van markt kooplui, de mogelijkheid tot erf opvolging bij het overlijden van een vergunninghouder zonder dat het familielid op de wacht lijst moet staan. B en W stellen daarbij wel als voorwaarde dat er een aantoonbaar samenwer kingsverband van minimaal vijf jaar tussen de betreffende fami lieleden moet bestaan. De veror dening zal naar verwachting binnen de raad op weinig weer stand stuiten. De Vereniging voor Ambulante Handel afdeling Zeeuws-Vlaan deren is inmiddels akkoord ge gaan met de nieuwe opzet. De commissie voor algemeen be stuur, openbare orde en econo mische aangelegenheden praast dinsdag 13 september om 19.00 uur over de verordening. Sas van Gent - Een 26-jarige motorrijder uit Gent en zijn 19-jarige duopassagiere wer den maandagmiddag hij een verkeersongeval licht gewond. Op de kruising Bolwerk-West- kade kreeg hij geen voorrang van een 19-jarie bestuurder van een bedrijfsauto uit Axel. Bij de aanrijding werden bei de voertuigen beschadigd. De motorrijder liep enkele schaafwonden op, zijn duo passagiere had rug- en hoofd klachten. Terneuzen - Maandagavond werd uit het gebouw van een kerkgemeenschap aan de Bel- lamystraat te Terneuzen een portemonnee ontvreemd met daarin een bedrag van enkele honderden guldens. De ver moedelijke dader, een 33-jari- ge man kon later worden aan gehouden. Een 16-jarige scho liere uit Terneuzen deed bij de politie in haar woonplaats aangifte van diefstal van haar portemonnee. Die werd maan dag ontvreemd tijdens een pauze in een school aan de Zeldenrustlaan te Terneuzen. Daarin zat een bedrag van enkele tientallen guldens. Terneuzen - Gistermorgen werd een 80-jarige man uit Terneuzen betrapt bij een winkeldiefstal in een hobby zaak aan de Oranjestraat in zijn woonplaats. De man nam zonder te betalen een drietal stopcontacten mee. Na door de politie te zijn verhoord werd hem een schikking aangebo den van tweehonderd gulden boete. Terneuzen - De politie in Ter neuzen waarschuwt bezitters van honden in de wijk Oude Vaart te Terneuzen attent te zijn bij het uitlaten van hun dier. Gisteren werd ontdekt dat op een honden uitlaat ter rein in deze wijk gif was ge strooid. Voor zover bekend zijn nog geen dieren hiervan het slachtoffer geworden. IJzendijke - Bij een door gis termorgen tussen 10.30 en 12 uur op rijksweg N61 te IJzen dijke door de politie gehouden snelheidscontrole zijn 30 auto mobilisten bekeurd wegens het ovetreden vn de maxi mumsnelheid. Gecontroleerd werden 461 voertuigen. De hoogstgemeten snelheid be droeg 110 kilometer per uur, terwijl maximum 80 is toege staan. SOOS - De soos voor alleen staanden Kanaalzone en om geving houdt zaterdag 10 sep tember en gezellige dansavond in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. De muziek wordt verzorgd door het Jum bo Trio. Er wordt bingo ge speeld en er is een verloting. Aanvang 20.00 uur. Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met 254 duiven een wedvlucht vanuit Roye. Winnaar werd een duif van G. Snelders uit Sas van Gent met een gemid delde snelheid van 1614,01 meter per minuut. Verdere uitslag: 2. A. van Paemel, Westdorpe, 3. A. Nicolaas, Bosch- kapelle, 4. B van de Berghe, Sas van Gent, 5. H. Jonkheijm, Stop peldijk, 6. Comb. Bos-Westeinde, 7. J. Verplanke, 8. F. van Cleem- put, 9. Comb. Koch-Riemens, allen Terneuzen, 10. A. Bouchaut en zoon, Sluiskil. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 317 duiven, 1665,29mpm: 1 en 3. Adrie Thijs, St.-Jansteen, 2. W. Boddaert, Hulst, 4. J. van Span- donck, St.-Jansteen, 5 en 6. J. de Cock, 7. F. Janssen, 8. Th. Cas teels, allen Hulst, 9. E. van Deur- sen, 10. A. Hemelaar, beiden St.- Jansteen. Herleving Kloosterzande, 131 duiven, 1576,16mpm: 1, 2, 5, 6 en 9. R. de Nijs, 3. R. Mahu, 4. Jo. Voet, 7. S. Neeteson, 8. J. Laffe- ber, 10. René van Goethem. De Postduif Heikant, 101 jonge duiven, 1618,65mpm: 1. C. van Doorn, 2 en 3. Th. de Block, 4 en 5. Gebrs. Van Houte, 6. E. de Beule, 7. E. Verschueren, 8 en 9. Cl. Thui, 10. Ch. de Beule. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 65 duiven, 1604,92mpm: 1, 3, 6 en 7. P. Rokven, 2, 5, 8, 9 en 10. G. Vioen, 4. W. Volleman. Nieuw Leven Koewacht, 97 jonge duiven, 1663,98mpm: 1 en 6. G. Schalkens, 2. R. van Hijfte, 3 en8. A. de Booy, 4 en 5. J. de Kind, 7. R. van Damme, 9. R. van de Bilt, Met Moed Vooruit Boschkapelle, 58 jonge duiven, 1594,84mpm: 1 en 5. A. Nicolaas, 2 en 4. C. de Cock, 3. Jac. van Doorn, 13 oude duiven, 1511,77mpm: 1 en 3. A. Wauters, 2. D. Dobbelaar. Volharding Westdorpe, 36 jonge duiven, 1593,95mpm: 1, 2, 3 en 4. Arn. van Paemel, 5. René Kwik- kelberge, 30 oude duiven, 1602,19mpm: 1. Arn. van Paemel, 2. P. Baecke, 3. M. Klaassen, 4 en 5. René Kwikkelberge. Sluiskilse Reisduif, 44 duiven, 1569,66mpm: 1. A. Bouchaut en zoon, 2, 4, 8 en 9. Comb. Van de Wege-Wisse, 3, 5 en 6. Comb. Nachtegaal, 7 en 10. A. Zegers. De Eendracht Terneuzen, 124 duiven, 1576,46mpm: 1 en 9. R. Schoolmeester, 2 en8. Comb. Bos- Westeinde, 3 en 10. J. Verplanke, 4 F. van Clemmputte, 5. Comb. Koch-Riemens, 6. J. van de Berg, 7. F. Mollet. De Reisduif Philippine, 172 dui ven, 1576,32mpm: 1, 4 en 8. J. Haak, 2, 3, 6 en 7. Comb. Ramme- loo-Wiskerke, 5. Comb. Vermeire- Maarschalk. 9. H. de Clerck, 10. J. Kornelis. VZV Hoofdplaat, 180 duiven, 1523mpm: 1 en 10. H. de Poorter, 2 en 8. P. de Poorter, 3. A. van de Broecke, 4, 7 en 9. H. Calon, 5. A. Gernaert, 6 Th. van de Velde. Steeds Sneller IJzendijke, 201 jonge duiven, 1565,76mpm: 1, 2, 3, 6 en 9. A. Noteboom, 4. Comb. Dellaert, 5. A. du Puij, 7. G. E. de Boevere, 8. F Dieleman, 10. H. Baute, 80 oude duiven, 1548mpm: 1, 2, 3 en 9. A. Noteboom, 4 en 10. G. de Boevere, 5, 6 en 8. Comb. Dellaert, 7. P. de Smet. Nog Sneller Breskens, 138 dui ven, 1516,85mpm: 1 en 3. L. Ras, 2. P. Gernaert en zoon, 4. J. van Oostenbrugge, 5, 8 en 9. L. van de Wege, 6. R. de Smit, 7 en 10. H. Mookhoek en zoon. KAARTINGEN Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. A. van den Berghe-E. Blommaert, 2. J. Vermeerssen-G. van Rooyen, 3. J. Larijs-E. Ivens. Nieuw-Namen - Zaal Nico: 1. E. Weemaes-J. van Campen, 2. C. Blommaert-J. Vermeerssen, 3. L. Timmermans-K. van Water schoot. Clinge - Zaal De Landbouw, 39 personen. Bieden: 1. M. Rombout, 2. A. de Bruyn, 3. D. Verbraeken. Jokeren: 1. mevrouw Verbogt, 2. mevrouw Warrens, 3. mevrouw Ver brugge. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 22 personen. Jokeren: 1. J. Pale mans, 2. R. Drubbel, 3.1. de Waal. Bieden: 1. R. de Kort, 2. R. Poppe, 3. J. Hageman. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 26 personen. Bieden: 1. L. den Breejen, 2. F. de Rijk, 3. J. Martinet. Jokeren: 1. mevrouw Van Driesche, 2. mevrouw Shirley, 3. mevrouw De Rijk. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 28 personen. Bieden: 1. G. de Deyn, 2. P. Haulez, 3. A. van Dorselaer. Jokeren. 1. R. Ceton, 2. F. Esse- ling, 3. M. Ferket. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, 32 personen. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. Th. de Vet, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. mevrowu Ce- ton, 2. mevrouw Warrens, 3. L. van Goethem. Kloosterzande - Zaal De Reizen de Man, dertig personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. R. Verschuren, 3. T. van Pamelen. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. mevrouw Van Haver, 3. mevrouw Verbogt. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. A. de Vlieger, 2. R. Vermeire, 3. A. Sturm. Hulst - Zaal De Kroon, 36 perso nen. Jokeren 1. M. Taalman, 2. M. Rietjes, 3. R. Rodrigo. Bieden: 1. J. Schalje, 2. C. Hermans, 3. R. Linthout. Graauw - Gemeenschapshuis, dertig personen. Bieden: 1 R. Harms, 2. A. Boone, 3. F. Pies- sens. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 34 personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. M. Baart, 3. J. Schalje. Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. mevrouw Claassen, 3. mevrouw Van Goethem. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, dertig personen. Jokeren: 1. N. Dreessen, 2. mevrouw Van Haver, 3. P. de koning. Bieden: 1. J. Pauwels, 2. N. Goossen, 3. me- vruow Tilleman. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 22 personen. Bieden: 1. mevrouw Reyers, 2. A. Temmer, 3. G. Fer ket. Jokeren: 1. M. de Koning, 2. M. Haulez, 3. F. Buys. Clinge - Zaal De Landbouw, 28 personen. Bieden: 1. A. Tielens, 2. A. de Bruyn, 3. P. Vermeulen. Jokeren: 1 mevrouw De Nijs, 2. mevrouw Sponselee, 3. J. de Ko ning. Hengstdijk - Camping De Vogel, vijftig personen. Bieden: 1. C. Burm, 2. mevrouw Hoop, 3. me vrouw Van de Bergen. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw De Waal. Sluiskil - Zaal Atlanta, veertig personen. Bieden: 1. J. de Ridder, 2. K. Oosterling, 3. A. Temmer man. Jokeren: 1. mevrouw Hame link, 2. mevrouw Sarrens, 3. me vrouw Boer jan. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 28 personen. Jokeren: 1. mevrouw Rademakers, 2. mevrouw Crom been, 3. mevrouw Tieleman. Sluis - Zaal 't dorpshuis, 64 per sonen. Bieden: 1. P. de Baare, 2. J. Dey, 3. K. Huybrechts. Jokeren: 1. J. Reynhout, 2. J. Jansen, 3. M. Lelyaard. Hengstdijk - Camping De Vogel, 37 personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. P. Saman, 3. A. Bauwens. Joke ren: 1. mevrouw De Waal, 2. P. de Waal, 3. mevrouw Leernaert. Hoek - Camping De Braakman, 68 personen. Bieden: 1. I. de Nae- ye, 2. D Reyers, 3. J. Janse. Jokeren: 1. N. Schoones, 2. me vrouw De Naeye, 3. E. de Koning. Biervliet - Zaal Lippens, 74 per sonen. Bieden: 1. J. Vercruysse, 2. A. Cornelis, 3. J. Hamelink. Joke ren: 1. M. Boerjan, 2. J. Hellen, 3. R. Timmerman.

de Stem | 1994 | | pagina 19