ir n •men. P i Stormvogel werkt aan herstel Schelde mikt niet op titel ;0p belangrijke momenten kunnen we de druk niet aan Bruinvis wil positieve lijn voortzetten Vrouwen Schelde weer gemotiveerd Indeling competitie waterpolo 1994-1995 Toch versterking voor mannenploeg van Ganze is EN iDKAMERS CITROEN DE STEM SPORT Vlissingers willen verloren terrein snel heroveren Waterpolo Zeeland in de lift 994 105. L ntia is tijdelijk wel tncieringsaanbod. )tember '95 of een o oplopen tot zo'n 'n f 3.400,- op de in petto. irst Impression (vanaf Lixe-pakket: lichtmeta- glas, metallic lak en ession voordeel f 1.500,- fg f 1.500,-/ en 5,9% f 2.000,- kering f 1.500,- ordeel f 5.000, Avantage 1.4i (vanaf 'restige-pakket: stuur- :ntrale portiervergren- dsbediening, elektrisch ien vóór, elektrisch hterbuitenspiegel en f 2.960,-. U betaalt - •4i voordeel f 1.710,- ïg f 2.100,-/ en 5,9% f 2.700, ordeel f 4.410,- jurbekrachtging en het e als veilige wegligging een prijsverlaging van dus al Citroen Xantia :N ZX F 15.000,-, CITROEN XANTIA BIJ HET BKR TE TIEL. 'XANTIA PWJD JEN. CITROEN PREFEREERT TOTAL- tel. 076-222371- -dijk 2-4, tel. 01140- sschendijk 195, tel. ,N, Krebbekx, Prins DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1994 B4 Van onze waterpolomedewerker Vlissingen - Na een eenjarig verblijf in de tweede klasse van de bondscompetitie wil len de mannen van Stormvo gel dit seizoen al het verlo ren terrein heroveren. „We gaan voor het kampioen schap," stelt Patrick Vader vol zelfvertrouwen. De 28-jarige aanvaller maakt al jarenlang deel uit van de hoofdmacht en weet inmid dels wel hoe de verhoudin gen liggen. „Vorig jaar zijn we deerd, maar we werden nooit weggespeeld. Met wat meer ge luk hadden we het tweedeklas serschap gecontinueerd. Maar ja, zo werkt dat. Sta je boven aan dan heb je vaak dat tikkel tje geluk mee dat je in de sport altijd moet hebben. Vertoef je in de onderste regionen dan lijkt het wel of je steeds gepakt wordt. We hebben echter een goed team waarin weinig veran derd is. Gerco Koks is van Gan se overgekomen. Een jongen met het nodige talent en ambi tie. En knaap die zich zeker zal weten in te passen. Daarnaast is er intern een keepersruil geweest. Bernd-Jan Bekkers die vorig seizoen na het opstappen van Ko Mechielsen het doel verdedigde, gaat in het tweede keepen terwijl zijn broer speelde, onder de lat gaat lig gen. Een situatie waar we blij mee zijn, want Pim is gewoon een uitstekende keeper." De Belg Patrick van Ginneken zal ook komend seizoen het eer ste mannenteam van de Vlissin gers trainen. Hij begint dan aan zijn tweede seizoen. Vader: „Hij doet het gewoon erg goed. Als we zien naar welk speelniveau we afgelopen seizoen zijn toege groeid dan is zijn inbreng echt verdienstelijk te noemen. Dat hij wordt geaccepteerd blijkt wel uit de trainingsopkomst. Die was afgelopen seizoen toch negentig procent en dit drie keer in de week. Dan mag je toch concluderen dat het goed draait bij ons en we gewoon bij de titelkandidaten horen." De rol van Vader in het nieuwe seizoen lijkt overigens een an dere te gaan worden. „Dat klopt. Ondanks dat ik een aan vallend ingestelde 'speler ben wil de trainer me wat meer naar achteren halen. Hij wil in de spits een sterke stevige kerel en dat ben ik nu eenmaal niet. André van Zijp neemt wellicht mijn plaats in." Naast een eerste mannenteam komt Stormvogel met nog twee mannenteams in competitiever band uit. Het tweede gaat in de eerste klasse en het derde team in de derde klasse van de kring competitie spelen. De vrouwen starten weer in de eerste klasse van het district, nadat ze vorig seizoen zijn gepromoveerd. Dit nadat ze danig waren verjongd en een verrassend goed seizoen, speelden. Toen werden ze ook door Patrick van Ginneken ge traind. Dat werd te veel van het goede voor de Antwerpenaar. Ed Dijkhuizen, docent aan het CIOS in Goes, zal nu de Vlis- singse vrouwen onder zijn hoe de nemen. SELECTIES STORMVOGEL Mannen I: Trainer/coach: Patrick van Ginneken. Spelers: Pim Bek kers, Sjaak Leijnse, Loek van 't Westende, Rob Geervliet, Jan-Kees Mol, André van Zijp, Ad van 't Westende, Patrick Vader, Frank Leijnse, Cees Leijnse, Jeroen van de Broeke en Gerco Koks Mannen II: Bernd-Jan Bekkers, Flip van de Draai, Ceel Navest, Geb Navest, André Snoep, Henk Riem ens, Sven-Eric Sandirort, Ro bin Juranec, Arno van Ederen, Jan Brink, Nills Pleyte en Roel Jaspers. Mannen III: Paul Mechielsen, Da niel Gavranovic. Albert Bauer, Ri- cardo Dierickx, Roel van der Mast, Cock Bank, Jos van Splunder, Ei ber Steijger en Cock van Holstein. Vrouwen: Trainer/coach Ed Dijk huizen: Speelsters: Marie-Noelle Solé, Anniek de Kok, Lisette Lie- vense, Loes Bekkers, Karin Maas, Arlette Knoester, Consuela Navest, Angelique Lok, Isabel Mol, Tessa Simon, Annemarie Dommisse, Marjolein Kik, Henriëtte Zantingh, Sonja Eckhart, Anita van de Draai, Nana Ohlenroth, Caroline Nijdam en Jits Jongepier. Van onze waterpolomedewerker Fred Rabout Terneuzen - Het mannenteam van Schelde draait al een aantal jaren mee in de bovenste regionen van de eerste klasse. Ook vorig seizoen was de tweede plaats die recht gaf om te promoveren naar de derde klasse van de bondscompetitie lang binnen bereik. De Terneuzenaren zijn echter te onregelmatig en hebben problemen met het .spelen wanneer er 'druk op de ketel' staat. Boven dien staan ze niet te trappelen om in de promotieschuit plaats te nemen. Marcel Cappendijk, 28 jaar en straks aan zijn tiende seizoen in de hoofdmacht beginnend, er kent dat ook ruiterlijk. „We staan niet te springen om naar de derde klasse van de Bond te promoveren. Daar hebben we met het huidige potentieel totaal niets te zoeken en aangezien de aanvulling er in de nabije toe komst amper in zit, omdat we de laatste jaren geen jeugdteam meer op de been kunnen bren gen, is onze plaats de eerste klasse van het district. Boven dien hebben we een ploeg die onder druk niet kan presteren. Op belangrijke momenten laat Schelde het afweten. Met de hui dige ploeg, ondanks dat we ver zwakt zijn, gaan we zeker weer probleemloos meedraaien. Zo net boven of in de middenmoot en dat betekent dat de spel vreugde die bij ons hoog in het vaandel staat gecontinueerd blijft. We zijn al jarenlang een vriendenploeg, waar gezelligheid hoogtij viert. Laat dat zo blij ven." Schelde is verzwakt uit het dode seizoen gekomen. Cappendijk: „Doelman Peter Kik is verhuisd naar Rotterdam terwijl Dirk de Braai de tijd gekomen achtte om zijn cap bij ons definitief aan de kapstok te hangen. Hij gaat zijn nadagen slijten bij zijn oude club Bruinvis. Een gevoelig ver lies. Peter was een van de betere doelmannen uit deze klasse ter wijl Dirk dan wel geen volledige Schelde-speler Marcel Cappendijk: „Als ER druk op de ketel staat kunnen we de spanning dikwijls niet aan. wedstrijden meer speelde, maar als hij in het water lag dat toch altijd verdienstelijk deed," Opgelost Het keepersprobleem zal worden opgelost door het duo Hans Mur- re/Eddy Lambert, die allebei om de beurt tussen de palen zullen liggen. „Die jongens hebben in het verleden al bewezen dat ze dat aardig kunnen. Zij krijgen het vertrouwen van de groep." Cappendijk schakelde op zijn twaalfde over van het wedstrijd- zwemmen op het polo in een tijd dat Schelde met een sterke jeugdploeg in het district uit kwam en groeide uit tot een gedegen steunpilaar als verdedi gende middenvelder. Spijt van de overstap van het wedstrijd- zwemmen naar het polo heeft hij zeker niet. „Ik vond de baantjes zwemmen niet meer leuk, In het polo zit meer afwisseling en bovendien speel je in teamverband en dat ligt me wel." Ondanks dat de kern wat verzwakt is ziet hij met optimisme het seizoen tegemoet. „Bas Wesdorp is de groep komen aanvullen. Samen met Jeroen Rijnhout zorgt hij voor het jeug dige elan in de toch al wat op leeftijd zijnde ploeg, waarin Cees van Houwelingen nog steeds de motor is. Het wordt een spannende competitie en wij moeten voor geen enkele ploeg onderdoen. Ligt ons doel dan niet op promotie, iets wat we wel in onze planning hebben opge nomen is het pakken van de districtsbeker. Daar gaan we voor." Naast een eerste mannenteam komt er nog een tweede man nenteam van Schelde in compe titieverband uit. Zij spelen in de foto camile schelstraete. tweede klasse van de kringcom petitie. Ook de Schelde-aspiran- ten spelen weer competitie. Ook zij zijn ingedeeld in de kring. SELECTIES SCHELDE Mannen I: Hans Murre, Eddy Lam bert, Marcel Cappendijk, Cees van Houwelingen, Willy de Blaey, José de Pooter, Maarten de Pooter, Jeroen Rijnhout, Patrick Overgaauw en Bas Wesdorp. Mannen II: Peter Kwant, Leen van Doorn, Theo van Oeffelen, Branco Tomic, Tijl Vercauteren, Freddy Simpelaar, Martino Wijffels, Brian Martens en Peter Brouwer. Aspiranten: Peter Mechielsen, Chris van Royen, Remco Wakker, Marcel de Plaa, Sander Cappendijk, Serge van Bochove, Chris IJsebaert, Lo renzo Wijffels en Leon de Blaey Sasse waterpoloploeg timmert duidelijk aan de weg Van onze waterpolomedewerker Sas van Gent - Het Sasse Bruinvis, met de mannen uitkomend in de tweede klasse van de Kringcompe titie, timmert de laatste ja ren weer duidelijk aan de weg. Ook dit jaar is de se lectie gevoelig uitgebreid. „Het gaat weer goed met het polo in Sas," weet Mare Remery, de 28-jarige trai ner/coach van zowel de mannen als het gecombi neerde Schelde/Bruinvis vrouwenteam. „Er is hier een enthousiaste groep bezig om het polo weer de hoogte in te tillen. Met Hei- ke Schauwvliege, Danny Soe- tens, Marco Coppieters, Jean- Pierre de Vriend, Matthy Al- lonsius en Karm de Letter heb ben we een groep mensen die zich inzet voor de jeugd. Het werkt, want ieder jaar zien we de belangstelling daar toene men. Ook bij de senioren gaat het voorwaarts. Henk Ra- mondt, Johnny van de Berghe en Martin Kieboom gaan weer spelen. Dirk de Braai is terug gekomen van Schelde. Dirk geeft dan wel de voorkeur aan het arbitreren, maar blijft in zetbaar, terwijl we met de Belg Dave Sintubin een meer dan bruikbare kracht er bij hebben gekregen. Vanuit de jeugd zijn Wouter Claeys en Gert-Jan Ra- mondt doorgestroomd. Dat be tekent dat we een enorm brede selectie hebben. Dat is goed doorgesproken, want ze kun nen nu eenmaal niet allemaal tegelijk aan de bak. Of dat inhoudt dat we komend sei zoen sportief al een stapje ho ger zullen klimmen valt af te Mare Remeryde 28-jarige trainer-coach van zowel het mannenteam van Bruinvis als het gecombineerde vrouwen team van Schelde/Bruinvis. foto camile schelstraete. wachten. Persoonlijk denk ik van niet, maar in de verdere toekomst moet dat gewoon gebeuren. Er zit weer een lijn in ons spel en daar was een aantal jaren te rug geen sprake meer van. Toen was het meer een recrea tief potje polo dat we speelden. Zo hebben we in de voorberei ding in het Belgische Wetteren nog een sterk toernooi ge speeld. Sterk verdedigend en met goed georganiseerd polo. Ik heb gewoon zitten genie ten." Het gecombineerde Schelde/ Bruinvis-team dat onder de naam Schelde in de tweede klasse van de Kringcompetitie uitkomt telt op dit moment zelfs meer Bruinvis- dan Schel- de-speelsters. Ook hier is de opgaande lijn merkbaar. Hing men twee seizoenen nog onder aan de ranglijst, vorig seizoen werd in de middenmoot afge sloten. Mare Remery: „Ook hier zit Bruinvis weer duidelijk in de opgaande lijn. Nieuwkomer is hier Sonja Scheerders. Wij le veren negen meisjes voor dat team tegen Schelde vier. Een aantal van hen zal dit seizoen zelfs een aantal keren worden ingepast in het eerste vrouwen team van Schelde." Dit Bruin vis heeft inmiddels weer een veertigtal leden en dat was een aantal jaren terug nog amper de helft. SELECTIE BRUINVIS Mannen: Trainer: Mare Remery. Spelers Matthy Allonsius, Dirk de Braai, Arno Al, Wouter Claeys, Marco Coppieters, Martin Kie boom, Charles Rammeloo, Gert- Jan Ramondt, Henk Ramondt, Danny Soetens, Jeremy Vercruys- se, Dave Sintubin, Ilja Vermast, Werner van de Vijver, Jean-Pierre de Vriend en John van Water schoot. Na vrijwillige degradatie naar districtscompetitie Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Martine Koster, achttien jaar pas, begint straks aan haar vierde sei zoen in het eerste team van de vrouwenequipe van Schel de. Ze viel destijds met haar neus in de boter, want bij haar derde wedstrijd mocht ze al een kampioensfeestje meemaken. Dat kan niet ie dere sportman of vrouw zeg gen. „Ik had een paar wedstrijdjes bij de aspiranten meegedaan. Op het zwemmen was ik uitgekeken. Steeds maar die baantjes trek ken werd saai en bovendien voel ik meer voor een teamsport. Cees Rijnhout is mijn buurman en dus was de link naar het waterpolo vlug gelegd. Vrij snel werd ik overgeheveld naar het eerste team en het was inderdaad vlot prijs met een kampioenschap in het district en de promotie naar de tweede klasse van de Bond," Maakte zij de opgang mee, afge lopen seizoen maakte ze ook het tegenovergestelde mee. Na on derling overleg werd besloten om vrijwillig te degraderen naar de eerste klasse van het district. Martine zegt daar wel moeite mee gehad te hebben. „Ik vond het eigenlijk wel erg. We hadden ondanks dat het niet echt lekker liep ons toch in veiligheid ge speeld. Dan valt het best zwaar om vrijwillig een stap terug te doen. Toch was het de beste oplossing. Onze basis is op dit moment gewoon te smal om op het Bondsniveau mee te kunnen draaien. Dat zagen we afgelopen seizoen wel toen Rowena Wit kamp en Marouschka Wijffels geblesseerd wegvielen. Dat nekte ons. Het was niet een echt leuk seizoen. Verre verplaatsingen en van tevoren wisten we eigenlijk al dat er weer verloren zou wor den. Het plezier is nu weer hele maal terug. Dat merk je op de trainingen, We gaan er weer lek ker tegenaan. Een plaats bij de Talentvolle Schelde-speelster Martine Koster, die straks al aan haar vierde seizoen begint in het eerste vrouwenteam van het Terneuzense Schelde. foto wim kooyman. eerste drie moet mogelijk zijn. Promotie hoeft nog niet. Laat eerst de jeugd nog maar voor wat aanvulling zorgen." Aanvulling Die aanvulling zit er inderdaad aan te komen. Uit het tweede, gecombineerde Schelde/Bruin- vis-team worden Heike Schauw vliege, Eline Velgersdijk, Ilona Damen, Jolanda Jansen en San dra Zegers om beurten ingezet om met het eerste mee te doen. Vast wat ervaring opdoen. „Dat betekent dat we over niet al te lange tijd weer aan een stapje hoger kunnen denken," aldus Martine Koster, die afgelo pen seizoen doordat Rowena Witkamp en Marouschka Wijf fels wegvielen in het centrum van de aanval kwam te liggen. „Dat wordt nu beiden weer te rug zijn anders. Dan komen we weer met zijn drieën in de front lijn en gaat de afwerking waar aan het vorig seizoen schortte wellicht weer lopen. Achter ons hebben we dan het vertrouwde motortje in de vorm van Ria van der Hooft en onze geweldige doelvrouwe Esmeralda Leunis en het vrouwenteam draait weer als vanouds." Het gecombineer de Schelde/Bruinvis-team komt weer uit in de tweede klasse van de Kringcompetitie. SELECTIES Schelde I: Tramber/coach: Cees Rijnhout. Speelsters: Esmeralda Leunis, Rowena Witkamp, Martine Koster, Ria van der Hooft, Marous chka Wijffels, Sophie Hooymaaijers, Colinda Keesom en Pascal Bakker. Schelde/Bruinvis: Trainer/coach: Mare Remery. Speelsters: Silvia van Bellegem, Truus Claeys, Jessica Lammens, Karin de Letter, Sandra Maes, Heike Schauwvliege, Jessica Schauwvliege, Sonja Scheerders, Eline Velgersdijk (allen Bruinvis), Ilona Damen, Jolanda Jansen, Inge Reijns en Sandra Zegers (allen Schelde). Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Het Zeeuwse waterpolo zit ondanks dat de twee vaandeldragers, de vrouwen van Schelde (vrijwillig) en mannen van Stormvogel, afgelopen seizoen degradeer den, toch weer in de lift. Bij een groot aantal clubs wordt weer aan de jeugd gewerkt terwijl men ook bij het Breskense Scheldestroom weer activiteiten ontplooit om binnen afzienbare tijd competitie te kunnen gaan spelen. Het eerste mannenteam van Stormvogel is het enige team dat komend seizoen in de bondsrangen (derde klasse) in actie komt. Dit met hooggespannen verwachtingen, want men wil het verloren terrein in één jaar heroveren. In de eerste klasse van het district zijn zowel de vrouwen als mannen van Schelde present terwijl ook de Ganze-mannen in die eerste klasse spelen. Voor de beide Schelde-teams moet het een probleemloos seizoen worden. Bij de mannen van Ganze zijn de verwachtingen wat minder hoog gespannen. Daar is de doelstelling duidelijk het behoud van het eersteklasserschap. De rest van de teams spelen in de Kring Zeeland-Brabant-Limburg, waar het tweede man nenteam van Stormvogel en de vrouwen van Ganze in de eerste klasse uitkomen. In de Kring begint de competitie met een vooruitgeschoven wedstrijd in het weekend van 17 september terwijl in het district de competitie eveneens met een paar vooruitgeschoven wedstrijden op 25 september van start gaat. Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Het komend seizoen is nog slechts één Zeeuws waterpoloteam actief in de bondscompetitie en wel het mannenteam van Stormvogel in de derde klasse. De overige teams spelen in het district en in de Kring Zeeland-Brabant-Limburg. INDELING VROUWEN Eerste klasse district: Schelde (Terneuzen), Breda, Hellas (Sittard), Zegenwerp (St.-Michielsgestél), Krabben (Bergen op Zoom), Tref fers (Rosmalen), VZV Njord (Veldhoven), WZV (Waalwijk), Waran de (Öosterhout), Stormvogel (Vlissingen), ZON S&S (Heerlen) en Lutra (Helmond). Kring klasse IA: Vennen (Dongen), Ganze (Goes), Gorgo (Hees- wijk-Dinther), BZ&PC (Boxmeer), Glana (Geleen), TZV (Tilburg), Neptunus'58 (Schijndel), Njord (Veldhoven), Nuenen, Daphnia (Hoeven) en Zeps (Geleen). Kring klasse 2A: Vennen, Aegir (Eindhoven), Treffers (Rosmalen), Breda, PSV (Eindhoven), TRB/RES (Tilburg), Neptunus'58 (Schijndel), DEZV (Drunen), Zuidwesthoek (Woensdrecht), Schel de (Terneuzen) en Die Heygrave (Vlijmen). MANNEN Derde klasse KNZB: Stormvogel, Arethusa (Oss), Argo (St.-Oeden- rode), BZ&PC (Boxmeer), Dokkelaers (Hilvarenbeek), DZT (Deurne), EZZ (Eersel), MZ&PC (Maastricht), Nayade (Eindho ven), TZV en Meerval/Zeester (Uden). Eerste klasse district: Merlet (Cuyk), HZ&PC (Horst), Schelde, DEZV, Mosa/Regio (Venlo), Treffers, Ganze, De Rog (Weert), Aegir (Eindhoven), Breda, TRB/RES en Glana. Kring klasse IA: Dokkelaers, TRB/RES, Stormvogel, DEZV, PSV, BZV (Den Bosch), Warande, Platella (Bladel), Zuidwesthoek, Vennen en ESWV Nayade (Eindhoven). Kring klasse 2A: Tempo (Valkenswaard), Aegir, Njord, Breda, Nuenen, PSV, TZV, BZV, Bruinvis (Sas van Gent) en Schelde. Kring klasse 3A: Warande, Zegenwerp, Stormvogel, DIO (Etten- Leur), Ganze, TZV, Neptunus'58, Treffers, Zuidwesthoek), Argo en ESWV Nayade. Aspiranten klasse J1A: Vennen, TRB/RES, ZVDO'74 (Veen), Tref fers, Hieronymus (Roosendaal), Arethusa, TZV, Warande), Krab ben), Schelde en Njord. Vertrek belangrijke krachten Van onze waterpolomedewerker Goes - Het zag er lange tijd somber uit voor de man nenploeg van Ganze, die ook komend seizoen van start gaat in de eerste klas se van het district. Aan het eind van vorig seizoen werd immers afscheid ge nomen van drie routiniers: Bram van de Leden, Willy Menheere en Arco Wagen voort en het jeugdige talent Gerco Koks. Van de Leden, jarenlang de motor van de ploeg, vond na 25 jaar polo dat de tijd van opstappen was aangebroken en ook Arco Wagenvoort borg de cap definitief op terwijl doelman Willy Menheere naar andere oorden verhuisde. Ger co Koks, jong en ambitieus, zocht het sportief hogerop bij Stormvogel. Dat betekende dat de ploeg vrijwel gehal veerd werd en men donkere wolken zag komen aandrijven. Met Marcel Peterse kon het keepersprobleem uitstekend worden opgelost. De 28-jarige zoon van trainer/coach Piet Peterse heeft zijn lengte mee en was al een aantal jaren de evenknie van Willy Menheere. Daarnaast werd Martin Wie- brens aan de selectie toege voegd, maar dat bleek deson danks onvoldoende om de ont stane leemte op te vullen, tot twee dagen voor het verstrij ken van de officiële over- schrijvingstermijn Jean-Paul Lancee van het Gorinchemse GPC en Willem Boot vanuit Utrecht zich alsnog aan kwa men melden. Versterking op de valreep dus en trainer coach Piet Peterse was daar uiteraard een gelukkig man mee. De 55-jarige Peterse, zelf 25 jaar actief speler bij onder meer Vahalis in zijn geboorte plaats Tiel, NZC en De Rog, kwam halverwege vorig sei zoen de training en coaching van Ganze op zich nemen. Ook komend seizoen traint hij de mannen en vrouwen terwijl hij tevens bij de mannen de coaching verzorgt. Hij voor spelt ondanks de versterking van het laatste moment toch een moeilijk seizoen. „Het is jammer dat een paar pionnen gestopt zijn en dat Koks, ook al begrijp ik dat tenvolle, is vertrokken. Dat is allemaal eigenlijk een paar jaar te vroeg gebeurd. Er zit bij ons best wat aan te komen vanuit het tweede met knapen als Cheyenne van Berkel, Jeroen Moerdijk en Jaap Bo- vendorp, maar die jongens zijn op dit moment nog niet rijp voor de eerste klasse van het district. Het is niet anders en we zullen ons door de moeilijke periode heen moeten slaan. Piet Schop is gelukkig nog gebleven, maar ook hij heeft al te ken nen gegeven dat het afscheid naderend is. Doelstelling is dan ook ons handhaven op dit niveau. Lukt dat, dan komen er betere tijden bij Ganze. Daar ben ik van overtuigd. Met de komst van de twee nieuwe jongens zie ik het wel zitten en bovendien is Carola Kiel goed bezig met de jeugd. Het polo heeft in Goes weer aantrekkingskracht. Met de vrouwen van Ganze gaat het in opgaande lijn. Af gelopen seizoen promoveerden ze naar de eerste klasse van de Kring, maar stelt Peterse: „Een nieuwe doorstroming naar het district zit er nog niet in. Geeft ook niet. Laat ze nog maar wat ervaring opdoen. We hebben nu weer een groep die een veertiental eenheden telt en dat was twee jaar terug nog ondenkbaar. Daar moet in de nabije toekomst iets goeds uit groeien. De vrouwen zullen in hun thuiswedstrijden ge- coached worden door Ron Strackx." SELECTIES GANZE Mannen I: Trainer/coach: Piet Pe terse. Spelers: Marcel Peterse, Martin Wiebrens, Piet Schop, René Kiel, Erik Kuipers, Peter Kuipers, Norbert Remijnse, Wil lem Boot en Jean-Paul Lancee. Mannen II: Bram Priester, Frank Lucasse, Neil Rak, Corné Franse, Rob Jansen, Sander van Rooyen, Cheyenne van Berkel, Jeroen Moerdijk, Jaap Bovendorp, Jan-" Joris Jooss, Roland Boeyen en Erik Philipse. Vrouwen: Trainer: Piet Peterse. Coach: Ron Strackx Speelsters: Esther Poley, Willemijn Kuiper, Ria Flore, Anja Boogaard, Carola Kiel, Maaike Geerlings, Mariska Geerlings, Inge Lefevre, Jaqueli- ne Onderdijk en Sigrid Morren.

de Stem | 1994 | | pagina 11