39r IANNE Compromis abortus is in zicht Ierse premier overtuigd van vredeswil IRA j -lidstaten moeten financiën op orde brengen' Delegaties bevolkingsconferentie Cairo proberen vandaag akkoord te bereiken m iH Tutsi-leger Ruanda trekt veiligheidszone binnen Nieuwe ruzie bedreigt regering Berlusconi Nederland in voor drie posten in commissie EU Bolsjevieken vermoordden tsarendochter Anastasia Vooruitgang geboekt in overleg over Algerije tMES/HEREN BUITENLAND A4 r- - mm mm Ti ,Uandezen met durven te- mgte keren omdat ze betrokken w"i J,de massaslachtingen, ll)l anderen die wel naar huis 'en, juist door de daders wor de'tegengehouden. BUITENLAND KORT :R 1994 matie? Stuur dan onder- iebon in een ongefrankeerde lats Zeeland, er 847,4460 WB Goes 8120 de uitgebreide brochure or een afspraak an toepassing is PZCll ang de voorraad strekt pgSTEM WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 VS UINNENTE LOI'EN BIJ: Murkl III III I70-S2IK2 S GEOI'END VAN M.00 - IK.UIUUK tig inslapen. U kunt dement ;eneeslijk ziek wordeij. Het aak onzeker. Wat gebeurt er t zijn het vragen die u, of ig houden. Daarom is er nu jen en euthanasie. Vraag het publin (rtr/ap) - De Ierse .revier Albert Reynolds is ervan overtuigd dat het vori- ,e week door de IRA afge- condigde bestand een 'volle- «2 staken van alle militaire jparalies' van de Noordierse •èrreur-organisatie is. Reynolds zei dit gisteren na een historische ontmoeting met lei her Gerry Adams van Sinn Fein, de politieke vleugel van de IRA. Ha hm gesprek verklaarden tevnolcs en Adams eensgezind hat hetproces naar een politieke regeünj voor Noord-Ierland moet (horgaan en langs demo- cratische en vreedzame weg moet verlopen. Adams vroeg Groot-Brittannië het verbod op gesprekken met Sinn Fein op te heffen en 'het vredesproces vooruit te brengen'. „Ik doe een beroep op John Major de gelegenheid aan te grij pen, niet alleen voor de bevol king van Ierland maar voor de bevolking van Groot-Brittan- nië," zei hij. Het was de eerste maal in 70 jaar dat een leider van Sinn Fein besprekingen voerde met een Ierse regeringsleider. Tot nu toe hield die regering zich net als Londen aan het verbod op con tacten met de partij. Het gesprek is een doorbraak: het betekent zoveel als een erkenning van de IRA (of in elk geval Smn Fein) door de Ierse regering. „Wij gaan een geheel nieuw tijd perk in. Wij aanvaarden dat het volledig staken van alle militaire operaties voortgaat," zei Rey nolds. Hij wees de kritiek van sommigen in Groot-Brittannië en van Noordierse protestanten van de hand dat het overleg met Adams te voorbarig was. „Het is nooit te vroeg om een leven te redden of een eind te maken aan het moorden." De Ierse premier sprak sugges ties tegen dat er een meningsver schil met Groot-Brittannië is ontstaan over zijn gesprek met Adams. Hij zei krachtens het gezamenlijke Brits-Ierse vredesi nitiatief de bevoegdheid te heb ben besprekingen te voeren met alle betrokken partijen in Noord-Ierland. De regering in Londen vertrouwt de IRA-belofte af te zien van geweld nog niet. Ze reageerde koel op de ontmoeting in Dublin. Major onderstreepte gisteren op nieuw dat in de IRA-aankondi- ging van het staakt-het-vuren het woord 'permanent' ont breekt. De IRA moet in woord en daad duidelijk maken dat ze de wapens voor altijd heeft neerge legd, aldus Major. Adams van zijn kant sloeg een verzoenende toon aan. Hij her dacht allen die de afgelopen 25 jaar onder het geweld hebben geleden en riep zijn 'protestantse broeders en zusters' op het vre desproces niet als een bedreiging te ervaren. De regering in Du blin wil zo spoedig mogelijk be ginnen met de in het vooruit zicht gestelde besprekingen over de toekomst van Noord-Ierland, waaraan ook Sinn Fein zou deel- DoorBen Ackermans Caiio - Overeenstemming over abortus is op de VN-con- feraitie over bevolking en ontwikkeling in Cairo binnen hardbereik. Eer overgrote meerderheid van je 176 aanwezige landen leek zid gisteravond te kunnen vin- ja in een compromis over dit hekele vraagstuk. Vanochtend priten de delegaties verder over he: tekstvoorstel dat gisteravond jojr N. Biegman, Nederlandse ambassadeur bi] de VN, aan hen is voorgelegd. Jaarin staat dat vruchtafdrij ving in geen geval mag worden gepropageerd als een middel voor gezinsplanning, maar wordt ook erlend dat op een onveilige manier uitgevoerde abortus een groot gezondheidsprobleem is. In omstandigheden waar abortus is toegeltaan, moeten vrouwen die dat willen, toegang krijgen tot goede informatie en behande ling. Rome Het t'aticaan, de felste tegen stander van abortus, zal van daag zijn oordeel geven over de laatste tekst. De kans dat Rome ermee akkoord gaat, wordt niet groot geacht. Vaticaan-woord- voerder J Navarro-Valls zei gis terochtend nog dat de Heilige Stoel 'impliciet noch expliciet' steun kin geven aan passages die overiabortus gaan. „Maar als de Heilige Stoel de enige is die 'nee' zegt, zal dat consensis niet in de weg staan," aldus Biegman. In dat geval wordt de compromistekst waar- schijnlij: toch voorgelegd aan de plenairevergadering van de VN- confereitie, die volgende week het actieprogramma moet vast stellen. Dit programma zal de komenè twintig jaar gelden als de richtijn voor bevolkingspoli tiek var afzonderlijke landen. VN-amlassadeur Biegman zat gisterer het zogenaamde Main Commitee voor. In die vergade ring wordt onderhandeld ober de onderwerpen waar nog geen overeenstemming is. Het abor tusvraagstuk is, hoewel niet meer dan een paragraaf in het actieprogramma, het meest con troversiële onderwerp van 'Cairo'. Het kwam meteen op de eerste dag aan de orde om de weg vrij te maken voor veel belangrijker zaken op deze con ferentie, zoals Biegman zei. Alternatief In twaalf uur vergaderen, waar in het vooral ging over een alter natief voorstel dat gebaseerd was op een door de Europese Unie (dus inclusief Nederland) voorgesteld compromis, konden de delegaties het niet eens wor den. Het nieuwe tekstvoorstel kwam gisteravond op tafel in een poging de meningsverschil len alsnog te overbruggen. Omdat de verwachte tegenstand van islamitische landen gisteren beperkt bleef, is er een reële kans dat het laatste compromis het haalt. Biegman, die de Ne derlandse delegatie in Cairo leidt, wilde niet speculeren over de haalbaarheid ervan. „Maar ik hoop dat we er uit komen." De Amerikaanse vice-president Gore sprak gisteren met de ver tegenwoordiger van het Vati- caan om te trachten, de RK kerk inschikkelijker te maken. Na af loop had hij weinig hoop dat dat was gelukt. „Twintig jaar gele den, op de eerste bevolkingscon ferentie in Boekarest, heeft het Vaticaan de documenten niet ondertekend; tien jaar geleden, op de tweede in Mexico, ook niet en het zal nu ook niet onderteke nen," aldus Gore. Afrikaanse vrouwen kijken hun aantekeningen nog eens door tijdens een bijeenkomst met als thema 'De gezondheid van vroouwen is een mensenrecht'. De bijeenkomst maakt deel uit van de schaduwconferentie voor niet-gouvernementele organisaties' over bevolkingsvraagstukken, die naast de officiële conferentie in Cairo wordt gehouden. foto epa Kigali (rtr) - Troepen van het door Tutsi's beheerste Ruandees Patriottisch Front (FPR) zijn de veiligheidszone van de jerenigde Naties in zuidwest-Ruanda binnengetrokken. Dat heeft VN-vertegenwoordiger Khan in Ruanda gisteren in de hoofdstad Kigali gezegd. De FPR-regering zal over twee tot vier weken de controle over de zone overnemen, aldus Khan. Zo'n 150 soldaten van het FPR z')n in de steden Cyangugu, Gi- hongiro en Kibuye. Zij moeten waken over de veiligheid van de dne frefecten die de FPR-rege ring n deze plaatsen zal instal leren Ook hebben ze als taak stratigisch belangrijke installa ties ti bewaken. Dit jetekent nog niet dat de 2000 blauwhelmen uit het gebied worden teruggetrokken, aldus Khan. „Afhankelijk van de si tuatie zullen we zien wat we doen. Om de ontwikkelingen te v°lgei. is een gezamenlijke com missi! ingesteld. De ztne is twee maanden gele den upgezet door Franse militai ren Dm de veiligheid van 1,2 rniljjen Hutu's te waarborgen, diei bang waren voor wraakacties naait honderdduizenden Tutsi's warei afgeslacht. Het is niet bekerd hoe de Hutu's hebben jfp^a!eerd op de komst van het Volgeis de Ruandese minister uarenera van gezondheidszaken ,Kerei dagelijks 10.000 vluchte- ™ga uit Zaïre terug naar Rua- da.In de Oostzaïrese plaatsen bona en Bukavu bevinden zich anderhalf miljoen Ruande- «n.voor het merendeel Hutu's. uarmera zei in de Congolese hoodstad Brazzaville dat som- W Zaïrese regering heeft de au- 'oiteiten in Goma nn»»Hramn man. Ook zijn er plannen om vluchtelingen die naar huis wil len te laten begeleiden door le gerpatrouilles, zodat ze niet worden aangevallen. De twee landen willen dat de vluchtelin gen uiterlijk 30 september Zaïre Hebben verlaten. De mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch heeft gis teren gesteld dat de Tutsi-mili- tairen die de nieuwe regering steunen, wraakacties hebben on dernomen waarbij vermoedelijk vele honderden mensen om het leven zijn gekomen. Snel ingrij pen van de Verenigde Naties is geboden om een einde te maken aan de eigenrichting, zegt de organisatie. Die doet onder meer de aanbeveling om een interna tionaal tribunaal op te zetten dat de Ruandezen die zich schul dig hebben gemaakt aan grove oorlogsmisdaden moet berech ten. Rome (ap/rtr) - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft gisteren met snel optreden geprobeerd een nieuwe ruzie in zijn regeringscoalitie onschadelijk te maken. Het conflict gaat dit keer over plannen voor strengere maatre gelen tegen de corruptie. Berlusconi noemde omstreden voorstellen van de anti-cor- ruptie-rechter Di Pietro tege lijkertijd 'opbouwend' en 'niet ter zake doende'. Zo probeer de hij het roer in het midden te houden. Bron van de verdeeldheid zijn voorstellen van Antonio Di Pietro, de grote corruptiebe strijder uit Milaan, om duidel lijkheid te scheppen in de an- ti-corruptiewetgeving en om economische stagnatie te voorkomen. Met name het aantal openbare aanbestedin gen is enorm gedaald uit angst van de betrokkenen verdacht te worden van corruptie. Be drijven hopen dat duidelijke regels tegen corruptie hun or derportefeuille weer op peil zullen brengen. Di Pietro stel de onder andere voor om de regels voor openbare aanbe stedingen te veranderen. Tevens lanceerde hij het idee om personen vrij te stellen van vervolging of forse strafver mindering te geven als zij bin nen drie maanden na het aan nemen van steekpenningen die corrupte praktijken aanmel den, en het geld aan justitie overhandigen. Als zij dat ech ter weigeren, moeten ze reke ning houden met veel zwaar dere celstraffen dan nu. Regeringswoordvoerder Fer- rara wees die suggesties eer der gisteren scherp af. Daar entegen is minister van Bin nenlandse Zaken Roberto Ma- roni, lid van de Lega Nord, het met de voorstellen van Di Pietro eens. Om de tweespalt de kop in te drukken kwam Berlusconi met zijn zalvende uitspraken over Di Pietro's suggesties. Hij zei ze om hun 'opbouwende geest' te waar deren, maar zei tegelijk dat het parlement wetten en regels maakt en dat de rechters die toe moeten passen. Di Pietro bemoeit zich dus eigenlijk met zaken waarmee hij niets te maken heeft. Andere politici en ook veel zakenlieden toonden zich in genomen met de suggestie van de onderzoeksrechter. Gianf- ranco Fini, leider van de neo- fascistische regeringspartij Nationale Alliantie, meende dat de suggestie van Di Pietro 'precies is wat we nodig heb ben'. „Het straft degenen die verkeerd handelden en het zal voorkomen dat het land weer in zulke schandalen vervalt," zei Fini. Minister Biondi van Justitie had bedenkingen. Hij vroeg zich af of de ideeën van Di Pietro een einde maken aan de omkoopaffaires. „Ik zie het gevaar dat deze voorstellen niet een hoofdstuk afsluiten, maar een riskanter en onze kerder hoofdstuk openen." Den Haag (anp) - Nederland heeft in de Europese Commissie belangstelling voor drie portefeuilles: buitenlandse betrekkin gen, landbouw en transport. Minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken verwacht dat het zal lukken een van deze drie posten in de wacht te slepen. Hij zei dat gisteren na het gesprek dat hij en premier Kok hadden met de aankomend voorzitter van de Europese Commissie, Jacques Santer. Als Nederland opnieuw Buitenlandse Betrekkingen zou krijgen dan staat 'buiten iedere kijf' dat oud-minister Van den Broek aan kan blijven als Europees commissaris. Het is echter niet zeker dat zijn portefeuille net zo zwaar blijft, aldus Van Mierlo. De taken en bevoegdheden van de Commissie zullen in de toekomst, als Oosten rijk, Finland, Noorwegen en Zweden bij hun toetreding tot de Unie ook elk een commissaris mogen leveren, immers over meer mensen moeten worden verdeeld. Bovendien hebben meer lidstaten interesse getoond voor een post op het gebied van de buitenlandse betrekkingen. Den Haag wil graag de zwaarst mogelijke portefeuille in de wacht slepen en dan zijn landbouw, transport en 'verder op de achtergrond begrotingszaken' voor Nederland ook belangrijke posten. Moskou (rtr) - Russische deskundigen hebben een 76 jaar oud geheim opgelost: Anastasia, de dochter van tsaar Nicolaas II, is in 1918 door de bolsjevieken vermoord, net als haar ouders, broer en zus. Anastasia, zo is nu de conclusie van de commissie. In diverse delen van de wereld zijn los van elkaar verschillende 'Anasta- sia's' opgestaan, die zeiden dat zij aan terechtstelling waren ontkomen. Een van de bekendste was een vrouw die Anna Ander son heette. Deze in 1984 gestor ven vrouw heeft haar hele leven volgehouden dat zij de jongste dochter was van de laatste tsaar van Rusland. Communistische geschiedenis boeken omschreven traditioneel de moord op de tsarenfamilie als een daad van 'revolutionaire ge rechtigheid'. Deze bevinding staat in een rap port van een regeringscommis sie, onder leiding van vice-pre mier Joeri Jarov, dat gisteren openbaar is gemaakt. De tsarenfamilie Romanov had een schuilplaats gevonden in Jekaterinboerg, nadat bij de Russische revolutie van 1917 de communisten aan de macht wa ren gekomen. Ze werden dood- gescfioten in de kelder van een huis in de stad en hun lijken werden in een put gegooid in een bos op 32 kilometer van Jekate rinboerg. Onder de vijf skeletten die in de put zijn gevonden, was dat van lp.pn in Goma opgedragen 'e,en van Hutu-militia te straf fe als ze repatrianten proberen 'gen te houden, aldus een zegs- Brussel (rtr) - Tien van de twaalf lidstaten van de Euro pese Unie dienen hun begro tingstekort en staatsschuld terug te dringen. Dat stelde gisteren het monetair comité van de Europese Unie. Het onderschrijft daarmee de aanbevelingen in die zin die de Europese Commissie heeft ge daan ten behoeve van de mone taire eenwording van de EU. Mochten de betrokken lidstaten hun zaken niet tijdig op orde brengen, dan kunnen zij rekenen op strafmaatregelen. Het besluit van het monetaire comité, waarin functionarissen van de ministeries van Financiën en de centrale banken van de EU zitting hebben, komt op het mo ment dat tussen de lidstaten on enigheid bestaat over het tijdstip waarop de monetaire eenwor ding dient te zijn gerealiseerd. Henning Christophersen, Euro pees commissaris van Financiën, liet gisteren weten weinig heil te zien in een monetaire eenwor ding met verschillende snelhe den, zoals sommigen hebben voorgesteld. Daarbij zou een aantal lidstaten eerder een mo netaire unie kunnen vormen, waarbij andere zich dan later kunnen aansluiten. De twee landen die geen aanbe velingen vanuit Brussel hoeven te verwachten, zijn Luxemburg en Ierland. Het eerstgenoemde land heeft zijn financiële zaken goed voor elkaar, maar voor Ier land, dat kampt met een staats schuld van veel meer dan de toegestane 60 procent van het bruto binnenlands produkt (bbp), is een uitzondering ge maakt. Ierland heeft inmiddels een programma voor verbetering van zijn financiën opgesteld. Duitsland, dat zich ziet als hoe der van de degelijkheid van een monetaire unie, heeft zich tegen de uitzonderingspositie van Ier land uitgesproken. „We zullen erop toe zien dat de voorwaar den uit het Verdrag van Maas tricht strikt worden nageleefd," aldus de Duitse minister van Financiën Waigel. In het Verdrag van Maastricht staat dat een lidstaat bij toetre ding tot de monetaire unie een staatsschuld van hooguit 60 pro cent van het bbp mag hebben. De limiet voor het overheidste kort is op 3 procent vastgesteld. Ook voor rentetarieven en infla tie gelden bepaalde normen. De ze voorwaarden zijn nodig om dat zonder uniformiteit in het financiële beleid van de verschil lende lidstaten van eenheid op Drank maakt zusterhand kapot Kopenhagen - Het Deense Vejle heeft de banden met haar Poolse zusterstad verbroken vanwege drankmisbruik door een Poolse delegatie. Functionarissen uit het Poolse Zielona Gora die in mei een bezoek brachten aan het Deense Vejle, bleken bij aankomst al stomdronken. Enkele leden van de delegatie hadden onderweg zoveel gedron ken van de uit Polen meegebrachte wodka, dat het officiële bezoek voor hen direct was afgelopen. Zij konden zelfs niet meer naar de bus lopen die hen bij het hotel kwam ophalen voor een rit door het industriegebied van Vejle. Aanvallers slachten kerkgangers af Bujumbura - Bij een aanval op een rooms-katholieke kerk in het noordoosten van Burundi zijn zeker negen doden en 17 gewon den gevallen. De gelovigen woonden maandagavond een doop bij toen een schutter in het kerkgebouw drie mensen dood schoot. Buiten hakten de aanvallers nog eens zes mensen dood met kapmessen. De identiteit van de daders is onbekend. De spanningen in het Middenafrikaanse land zijn de afgelopen maand hoog opgelopen. Net als in het noordelijke buurland Ruanda staan een Hutu-meerderheid en een Tutsi-minderheid tegenover elkaar. Overleg VS en Cuba opnieuw verdaagd New York - De onderhandelaars van de Verenigde Staten en Cuba hebben ook gisteren bij de langdurige besprekingen over de Cubaanse vluchtelingenstroom geen overeenstemming weten te bereiken. Met een nieuw aanbod over het opnemen van legaal te emigreren Cubanen had Washington gehoopt het overleg vooruit te helpen. Maandag stelden de VS voor meer Cubanen langs legale weg toe te laten dan het huidige aantal van 20.000. Dit op voorwaarde dat Havana stappen zet om de vluchtelingenstroom te stoppen. Cuba eiste echter opnieuw dat de VS jaarlijks ten minste 100.000 landgenoten toelaat. Washington wijst dat af, evenals de Cubaanse eis de onderhandelingen uit te breiden tot het geheel van de onderlinge betrekkingen. 'Saddam snijdt oren dienstweigeraars af Koeweit - Vier Irakezen die in Koeweit zijn gearresteerd, hebben gemeld dat Saddam Hussein de oren heeft laten afsnijden van 2.000 dienstweigeraars. Een radiozender van Kurdische rebellen in het 'noorden van Irak meldde maandag al dat Iraakse agenten kort geleden de oren hadden afgesneden van ongeveer 800 deserteurs, en hun voorhoofden hadden gebrandmerkt. Reizigers die uit Irak terugkeren melden de laatste tijd al dat het Iraakse regime begonnen is handen en benen te amputeren van dieven en andere criminelen. Saddam wil daarmee de groeiende misdaad aanpakken. Palestijnse politie pakt leden Jihad op Gaza-Stad - De Palestijnse politie heeft gisteren minstens 21 leden van de militante Islamitische Jihad opgepakt in verband met een aanslag van zondag op Israëlische militairen bij een joodse nederzetting in de Gaza-strook. Bij de aanslag werd een soldaat gedood en raakten er twee gewond. De Israëlische premier Yitzhak Rabin had gedreigd de onderhandelingen met de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) over Palestijnse autonomie te staken als PLO-leider Yasser Arafat geen korte metten maakte met de militanten. Arafat treedt niet graag hard op tegen de extremisten, uit vrees zijn controle over het autonome Palestijnse gebied te verliezen. Politie grijpt moordenaars net te laat Antwerpen - De derde van de drie Antwerpse moorden die vorige week zijn opgelost, had voorkomen kunnen worden als er eerder een lijkschouwing was gehouden op het eerst gevonden lijk. De Antwerpse gerechtelijke politie meent, dat als de autopsie direct verricht zou zijn, zij voldoende aanwijzingen zou hebben gekregen om de identiteit van de daders te achterhalen. Het parket had geen personeel ter beschikking om de autopsie eerder uit te voeren. Vorige week maandag vermoordden de drie verdachten de 53-jarige Arthur Smets. De politie kwam er pas achter dat zij enkele weken voordien nog een slachtoffer hadden gemaakt, toen de moordenaars daar zelf mee voor de dag kwamen. Michael Jackson in Eurodisney Eurodisney bij Parijs kampt met een groot tekort aan bezoekers, maar onder de mensen die er wel komen zijn soms prominenten: Michael Jackson en zijn kersverse vrouw Lisa Marie Presley zijn er neergestreken op hun huwelijksreis. En ze hebben er hun 'landgenoten' Mickey en Minnie natuurlijk hartelijk begroet. De Jacksons verblijven in de 'Doornroosje- suite' van het Eurodisney-hotel. foto epa Algiers (ap) - De door het leger gesteunde regering in Algerije heeft gisteren melding gemaakt van 'zeer positieve resultaten' in besprekingen met de oppositie over de deelname van fundamentalistische moslims aan het politieke proces- en de beëindiging van hun gewelddadige verzet. Europees niveau geen sprake kan zijn. De ministers van financiën be spreken komend weekeinde de uitkomst van de vergadering van het monetaire comité. Zij komen voor informeel overleg bijeen in het Zuidduitse plaatsje Lindau. De ministers moeten een week later de knopen over deze mate rie doorhakken. Ook dienen zij uit te maken tegen welk land eventueel strafmaatregelen moe ten worden genomen en welke stappen dat dan zijn. Volgens het Verdrag van Maastricht kan een land een datum waarop de zaken op orde moeten zijn wor den meegegeven. Presidentieel woordvoerder Mi- houb Mihoubi zei dat tijdens de tien uur durende besprekingen tussen de regering en vijf oppo sitiepartijen de kwestie van 'ver boden partijen' was besproken. Welingelichte bronnen zeiden dat de regering de eis van de oppositie overweegt voor vrijla ting van gearresteerde leiders van het fundamentalistische Front van Islamitische Redding (FIS). Het front werd in 1992 een rechtmatige verkiezingszege ont zegd. Het verbod dat daar op volgde gaf de stoot tot een golf van aanslagen en repressieve maatregelen die inmiddels zeker 6.000 mensen het leven heeft gekost en de economie volledig dreigt te ontwrichten. De Algerijnse president Liamme Zerouai bevestigde tijdens het overleg dat 'een overgangsperio de door allen noodzakelijk wordt geacht'. Hij weidde niet uit, maar zei recent dat een periode van drie jaar die eerder door zijn regering was genoemd, wellicht kon worden bekort. De regeringsradio meldde dat FIS-leider Abassi Madani, die gevangen wordt gehouden, zou overwegen aan de besprekingen deel te nemen. Madani zou in principe bereid zijn akkoord te gaan met de door de regering gestelde voorwaarde dat het FIS geweld afzweert. Een FIS-dele- gatie in Washington gaf gisteren een verklaring uit waarin zij benadrukt dat een oplossing van het conflict alleen tot stand kan komen door onderhandelingen met haar leiderschap. i

de Stem | 1994 | | pagina 5