Kaartverkoop theater stabiel nuio Bevrijding van gehucht Stroobrugge officieel herdacht Zwaar geschut in de Oostkolk WÊ UA SiM ÉMk- PLAATSELIJK NIEUWS DUIVEN SPORT y J.69 4.49 99 4.50 Voorverkoop Terneuzense Zuidlandtheater op hetzelfde peil als in 1993 Komend weekeinde weer kermis in Nieuw-Namen Dertig mille voor verbouwing Gregorius Centrum ALNO. Naam en faam in keukenland Ml Verschil van mening over milieubeleid gemeenten 7 rekend bij Ini is. U vindt loordeel bent I we winkel tal ~lijl< verse In Edah Ikel! kijden: DE STEM ZEELAND C3 Het Talent heet voortaan 'Kinder en Jeugdcabaret' Geldboete voor onveilig rijden Terneuzenaar Nieuw seizoen van Plattelandvrouwen afdeling Braakman 53 vft' Y 10.00 - 18.00 uur 9.00- 18.00 uur 9.00 - 18.00 uur 9.00 - 18.00 uur 9.00 - 21.00 uur 9.00 - 17.00 uur 14.00- 18.00 uur llJNL fijdag van 10 tot 12 en van 2 lis bellen met de mensen van zaterdag 10 september (or filiaal Hulst, Stations- ;n en prijswijzigingen t.g.v. ^enmaatregelen voorbe- irige planningsaktiviteiten dat bepaalde artikelen brvoor onze excuses. 7-36-101 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 Van onze correspondent Aardenburg - De bevrijding in 1944 te Stroobrugge wordt zaterdag 10 september herdacht. Stroobrugge is een gehucht tussen Aar denburg en Maldegem, waar gedurende vier barre weken strijd werd geleverd tussen Canadezen en Duitsers. De kanalen, het Schipdonckkanaal en het Leopoldkanaal, zijn er berucht door geworden. Vanaf 14.00 uur is te Stroobrugge ('t Fort) een tentoonstelling te bezichtigen met veel herinneringen aan de septem berdagen van 1944. Deze expositie wordt ingericht door het Ambacht Maldegem. De fototentoonstelling Iaat beelden zien van oorlog, bezetting, bevrijding, ver woesting en herdenkingen in later ja ren. Voor wie alles over de bloedige strijd wil lezen is het boek In Flanders Fields te koop ter plaatse. Men moet dan zijn op het adres Stroodorpe 17. Verder staan helikoptervluchten op het programma. Ook kan er een rondritje worden gemaakt in een old-timer. De muziekmaatschapij Nut en Vermaak is aanwezig om het evenement muzikaal te omlijsten. Om 17.00 uur is er een plechtige her denkingsmis in de openlucht op de plaats waar in de herfst van 1944 zo hevig werd gevochten. Medewerking hieraan wordt verleend door zangkoren, oudstrijders, Nut en Vermaak en andere groepen. De herdenking wordt afgesloten om 20.00 uur in Ciné Royal. Net medewer king van Nut en Vermaak wordt er een Glenn Milleravond gehouden. Van onze verslaggever Terneuzen - De verkoop van kaarten in abonnement voor voorstellingen in het Zuidlandtheater loopt op nieuw uitstekend. Met iets meer dan negenhonderd formulieren, goed voor zo'n vijftienduizend plaatsen, ligt de verkoop tot nu toe op hetzelfde peil als vorig jaar. „Je ziet dus dat wij het vooral van de abonnementsverkoop moeten hebben. Aan het eind van het vorig seizoen zaten we, ruwweg geschat op zo'n acht tienduizend plaatsen", licht di recteur Y. Mergler toe. Verschei dene voorstellingen in het nieu we seizoen zijn inmiddels uitver kocht, of nagenoeg uitverkocht. Van elk van die voorstellingen is echter een aantal kaarten ach tergehouden ten behoeve van de losse kaartverkoop, die op 4 ok tober begint. Onder de uitverkochte voorstel lingen zijn, enigszins verrassend, die van Purper en Karin Bloe men, „Heel typisch, want die hebben we vorig jaar ook gehad. Het zijn dus eigenlijk herhalin gen", zegt Mergler. Opvallend is ook de grote belangstelling voor de Nieuwe Snaar, die begin 1995 m Terneuzen optreedt. „Die worden steeds populairder. Bo vendien gaat het om een jubi- Van onze correspondent Nieuw-Namen - In het weekeinde van 9 tot en met 13 septembér wordt de jaarlijkse kermis gehouden in Nieuw-Na men. Op het programma staat voor elk wat wils. Vrijdag 9 september wordt ge start met een kaarting om 19.30 uur in café Du Commerce, met afvallers. Zaterdag 10 september om 13.15 uur is er een autorally. Men kan inschrijven in café Vandevelde. Om 14.30 uur is er een schieting in café Vandevelde, om 19.00 uur een muzikale opening van de kermis met medewerking van The Inter Scaldi Drums and Pipes uit Vlissingen, showband Hosanna uit Axel, fanfare Nooit- Gedacht uit Graauw en fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Na men. Van 22.00 uur tot 00.30 uur treedt Scrofula op in gemeen schapscentrum De Kauter. De zaal gaat open om 21.30 uur en de entree is gratis. Zondag 11 september is er om 09.00 uur een plechtige hoogmis met medewerking van zangkoor St.-Cecilia. Om 14.30 uur volgt een muzikale rondgang door het dorp met fanfare De Scheldezo nen. Maandag 12 september is er om 10.00 uur een plechtige hoogmis ter nagedachtenis van overleden parochianen. Om 11.00 uur is er een rommel markt voor de kinderen van de basisscholen vanaf 14.00 uur kunnen de kinderen van de ba sisschool zich uitleven met het kermistekenen. Om 14.30 uur is er een schieting m café Vande velde en om 14.30 uur een kaar- tmg in café Du Commerce met Van onze correspondent Sluiskil - Jeugdcabaret Het Talent heeft een nieuwe naam gekregen. Voortaan neet het Kinder- en Jeugdca baret Het Talent. Dit gebeur de omdat met ingang van het nieuwe sieozen gestart wordt ®et een kindergroep. Dit heeft enkele gevolgen. Beslo- is óm de twee groepen apart laten oefenen, zeker in het egin. De uitvoering is dan wel gezamenlijk De kindergroep van S tot el£ iaar oefent van 40 tot 19.00 uur. Hiervoor bedraagt de contributie 1,25 Per keer. De jeugdgroep van elf rot zestien jaar oefent van 19.00 rot 2100 uur. Voor hen blijft de ributie ^.50. Feestjes, uit stapjes en acties worden wel sa- ®en gedaan. Donderdag 8 september is de e oefenavond en daarna ie- e donderdag. De uitvoeringen worden zaterdagavond 7 januari n zondagmiddag 8 januari 1995 gegeven. Het Talent heeft nog 7'n,"!uwe leden nodig. Voor MS™ kan men terecht bij G»* T s' Stroodorp 52 of bij lief!r jen' Regentenstraat 19, nefst rond 18.00 uur. leumvoorstelling", aldus Mer gler. Ook de klassieken doen het goed. De opera Un Ballo in Maschera van Verdi is uitverkocht en de Chinese opera die op 11 oktober komt, is ook al bijna vol. Bij het Zuidlandtheater zijn ook 750 kaarten besteld voor voorstellin gen in Den Dullaert in Hulst. Het is voor het eerst dat de kaartverkoop werd gecombi neerd. In Midden-Zeeland is er wat dat betreft sprake van een nog verdergaande samenwer king. De theaters in Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee houden een gezamenlijke 'losse kaarten'-dag op 10 september. Mergler vindt zoiets een goed idee. „Maar het probleem is dat we daar, door de drukke werk zaamheden die het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen met zich meebrengen, geen tijd voor kun nen vrijmaken." T* 7V- f 'Y afvallers. Dinsdag 13 september is er om 14.30 uur weer een schieting in café Vandevelde en om 14.30 uur is er een wielerwedstrijd voor trimmers, recreanten en vetera nen. De inschrijving is in café St.-Cecilia. Van onze verslaggever Terneuzen - Terug van bood schappen doen, reed M.V. uit Terneuzen in mei van vorig jaar veel te hard over de Kapitalen Dam in Oostburg. Ooggetuigen schatten zijn snelheid op 130 a 140 kilome ter per uur. Dat kon natuurlijk niet lang goedgaan. Met boodschappen en al vloog hij de bocht uit en de sloot in. De politie constateerde overdadig alcoholgebruik (waar voor hij nog voor de politierech ter moet verschijnen) en enkele technische gebreken aan het voertuig. Zo bleken de banden glad en de uitlaat lek te zijn. Zijn 'gevaarlijke, onveilige ma nier van rijden' leverde hem gis teren bij de kantonrechter in Terneuzen een boete op van 500 gulden. Voor de technische ge breken kwam daar nog eens 150 gulden bovenop. De opgelegde boetes waren conform de eis van de officier van justitie. Van onze correspondente Biervliet - Het nieuwe seizen voor de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen af deling De Braakman begint maandag 12 september. Tij dens deze avond laten diverse leden hun hobby's zien. Zo zijn er patchwork, zijde schilderen en aquarellen te bewonderen. De volksdansgroep geeft even eens een demonstratie. De vrou wen mogen een bloemstukje van droogbloemen maken. De aan vang is 19.45 uur in het dorps huis te Biervliet. Op 5 oktober wordt de curus 'Actief in je eigen leefomgeving' gegeven. Tijdens deze cursus kan men leren hoe men zelf initiatieven kan nemen met betrekking tot de leefbaar- hed van een dorp. Deze cursus is van 9.45 tot 16.00 uur in De Vroone te Kapelle. Vrijdag 4 november is er een studiedag over voedsel in De Vroone vanaf 10.00 uur. Met zwaar geschut is het bedrijf Aquavia dezer dagen aan de slag in de Oostkolk in Terneuzen. Zo'n vier maanden geleden alweer werd de vijver leeggepompt in verband met de bouw van een ondergrondse parkeergarage, één van de 'prestigeprojecten' van het toekomstige nieuwe gezicht van de Terneuzense binnenstad. Die kolk heeft inmiddels voor een tegenvaller gezorgd, in zowel tijd als geld. Tegen de verwachting in bleek bij onderzoek dat de funderingspalen voor de garage dieper de grond in moeten. Een gevolg daar weer van is een een dieper gelegen dikke laag zogenaand stortsteen moet worden verwijderd. Aquavia probeert inmiddels met man en macht de tijd voor te blijven. In de Oostkolk staan nu maar liefst zeven kranen met grote grijpers hun werk te verrichten. Een woordvoerder van het bedrijf zegt dat de klus ondanks het zwaar geschut toch nog wel een paar weekjes in beslag zal nemen. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Axel - De stichting Gregorius Centrum in Axel krijgt van het Juliana Welzijnfonds een bijdrage voor de verbouw en inrichting van het centrum. Het gaat om een gift van maximaal 29.400 gulden. De stichting Gregorius Centrum heeft grote plannen, zegt woord voerder J. Oude Kempers. „Maar we zijn er nog niet voor de volle honderd procent uit." Duidelijk is wel dat het centrum grondig wordt opgeknapt, zowel binnen als buiten. Die plannen, waaron der vervanging van de elektri sche installatie, isolatie en ver laagde plafonds, zijn rond. Maar er moet bijvoorbeeld nog wel overleg plaatsvinden over de aankoop van nieuw meubilair. De totale begroting meldt een bedrag van ruim 96 mille. De 'face-lift' van het Gregorius- centrum wordt gefaseerd uitge voerd. Het is de bedoeling ko mende winter te beginnen, over drie jaar moet het centrum weer als nieuw zijn. Het Juliana Welzijnfonds onder steunt .financieel initiatieven die het 'maatschappelijk welzijn' Het Gregoriushuis Centrum in Axel. bevorderen. Dit jaar betreft dit een bedrag van in totaal 21 mil joen gulden. Vorig jaar kregen ruim 1200 groeperingen en orga nisatie een bijdrage. Het zijn instellingen die zich bezighou den met bijvoorbeeld welzijns werk voor ouderen, sociaal-cul- foto camile schelstraete tureel werk voor jongeren en etnische minderheden en met vrijwillige hulp- en dienstverle ning. (ADVERTENTIE) Door konstante vernieuwing en verbetering van de produkten groeide ALNO uit tot één van de grootste keukenfabrikanten. En omdat u recht hebt op een perfekte merkkeuken voor een redelijke prijs, zijn ALNO inbouwkeukens verkrijgbaar in zoveel varianten als er wensen zijn. •7 Wereldklasse in woonkeukens Bergen op zoom: Breda: Etten-Leur: Oosterhout: Terneuzen: Wouw: VRIENS-DE SCHELDE Zeelandhaven 7 tel. 01640-36910. VERLEGH BOUWSTOFFEN Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. ELEVELD Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. STRUYK HANDEL Koningsdijk 69 tel. 01620-56444. BOUWVOORL. DE HOOP Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. KEUKENCENTRUM SCHUURBIERS, Donkenweg 23 tel. 01658-1571. Stap binnen voor het kleurrijke ALNO Journaal. Sluis ROEMENIË - De Stichting Sluis helpt Roemenië zit drin gend verlegen om enkele nieu we krachten voor het ophalen van oud papier. Als er vol doende vrijwilligers zijn zal men zo'n zes keer per jaar worden opgeroepen om bij het inzamelen te helpen. De lokale middenstand, blij dat het op een goede manier van het oud papier afgeholpen wordt, heeft positief gereageerd op een verzoek van de Stichting Sluis helpt Roemenië om een financiële bijdrage als tegen- sprestatie te leveren. Aardenburg ZOMERTRUCK - De Veronica Zomertruck is zondag 11 sep tember van 16.00 tot 18.00 uur op het Kaaiplein in Aarden burg aanwezig met onder an dere Albert West, De Deur zakkers, Bart Boos en Lady's DC. In verband met dit evene ment zal het Kaaiplein al zon dagmorgen voor alle verkeer worden afgesloten en de Kaai in de loop van de middag. VERBROEDERING - In het kader van de verbroedering tussen de Belgische gemeente Puurs en Aardenburg gaat de boerenkapel De Blaosuuln za terdag 17 september naar de Pukemafeesten in Puurs. De genen die De Blaosuuln willen vergezellen kunnen zich voor de busreis aanmelden bij het bestuur van. de fanfare. De kosten bedragen slechts tien gulden. DONATEURSACTIE - De ko ninklijke muzieksociëteit Aar- denburgsche Fanfaren maakt woensdag 14 en woensdag 21 september muzikale rondwan delingen door de kikkerstad in verband met de jaarlijkse do nateursactie. Nu de muziek vereniging voorzien is van nieuwe uniformen staat de vervanging van een aantal in strumenten op het verlang lijstje. In de gehele gemeente Aardenburg en in Heille wor den huis-aan-huis acceptgiro formulieren bezorgd. AFSLUITING - Nu de bouw van het Oost-Europacentrum aan de Markt van start is gegaan, is de Markt aan één zijde voor alle verkeer, uitge zonderd noodzakelijk bouw- verkeer, afgesloten. Eede KREEKERIT - De Kreekerit, een tocht van 95 kilometer, wordt zaterdag 18 september verreden. Iedere deelnemer ontvangt een prijs. Inschrijven vanaf 13.30 uur in feestzaal De Kreeke in de Valeiskreek. BUSHALTE - In verband met uit te voeren werkzaamheden aan de Brieversstraat wordt de route van het openbaar vervoer omgeleid. Er is voor lopig één bushalte, namelijk ter hoogte van de Rabobank aan de Rijksweg. De haltes aan het Dorpsplein en in de Brieversstraat zijn tijdelijk vervallen. Zaamslag EXCURSIE - De natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut houdt zaterdag 10 september en fietsexcursie in Zaamslag. Het vertrek is om 10.00 uur aan het Plein, hoek Axelsestraat en Terneuzen- sestraat. Excursieleider is Adrie Pauwe. Montargis Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met een deelname van 229 jonge duiven een wedvlucht vanuit Franse Montargis. Winnaar werd een duif van B. Herman uit Zuiddorpe. In de categorie oude duiven werd de eerste prijs gewonnen door H. van de Veeke te Westdorpe. Uitslagen: 229 jonge duiven, 1402,98mpm: 1 em 6. B Herman, Zuiddorpe, 2 en 8. P. Goossen, Westdorpe, 3 en 9. J. Verschuren, Axel, 4 P. Baecke, Westdorpe, 5. Comb. Visser-Lensen, Axel,7. A. Wauters, Boschkapelle, 10. Comb. De Bruijn, Philippine, 160 oude duiven, 1394,73mpm: 1 en 8. H. van de Veeke, Westdorpe, 2. R de Caluwé, Sas van Gent, 3 en 10. D. Dobbelaar, Boschkapelle, 4, 5 en 9. P. de Blaeij, Terneuzen, 6. E. en L. Breepoel, Hoek, 7. G. Dellaert, Sas van Gent. Inkorfcentrum Hulst, 180 jonge duiven, 1428,78mpm: 1 Antoine Thijs, 2, 7 en 9 Adrie Thijs, beiden te St.-Jansteen, 3, 6 en 10. J. de Cock, Hulst, 4. Gebrs. De Koster, Graauw, 5. E de Beule, Hikant, 8. J. Verheyden, St.-Jan steen, 67 oude duiven, 1422,3lmpm: 1 en 7. E. van Deur- sen, 2, 4, 6, 8 en 9. J. Verheyden, 3. Antoine Thijs, allen St.-Jan steen, 5. L. van de Gucht, 10. Comb. Provoost, beiden Hulst. Concoursbond Zuid-Beveland, 213 oude duiven. 1348,85mpm. 1. M. Raas, Kwadendamme, 2 en 6 H. Paauwe, Yerseke, 3 Gebrs. Franse, Kwadendamme, 4. A. en D. van Leeuwn, 's-Heer Hen drikskinderen, 5. D. Rijk, Hein- kenszand, 7. H. Beulens, Kwa dendamme, 8 en 9. A. van Leeu wen, Goes, 10. C. Hermes, Lewe- dorp, 136 jonge duiven, 1304,12mpm: 1 en 3. E. Dek, Kruiningen, 2 C. Duinkerke, We- meldinge, 4. M. Raas, Kwaden damme, 5 en 10 J. Jievit, Goes, 6. Gebrs. Franse, Kwadendamme, 7. J flipse, Hansweert, 8. C. Voshol, Yerseke. Herleving Kloosterzande, 99 duieven, 1385,96mpm. 1, 3 en 4. G Vioen, 2. W. Volleman. 5. R. Mahu, 6. H. van Dijk, 7. J. van Spaandonck, 8. W. Bogaart, 9. R. Ruben, 10. Th. Weemaes. Nieuw Leven Koewacht, 56 jonge duiven, 1416,82mpm: 1 en 10. L. de Bruijn, 2 en 6. R de Laruelle, 3. R. van Damme, 4, 7, 8 en 9. Gebrs. Van Houte, 5. G. Schal- kens. VZV Hoofdplaat, 37 oude duiven, 1357,50mpm: 1, 2, 3 en 5. E. Cornelis, 4. Mevrouw Martens, 20 jonge duiven, 1285,10mpm: 1. P. de Poorter, 2 en 3. H. Calon. Nog Sneller Breskens, 83 duiven, 1337,1 lmpm: 1 en9 S. vn de Velde Jr., 2 en 4. H. Mookhoek en zoon, 3. J van Oostenbrugge, 5. W. Daansen, 6. P Boogaard Jr., 7 en 8. I. van Grol, 10. Gebrs. Pijcke Sluiskilse Reisduif, 28 jonge dui ven, 1210,46mpm: 1 en 4 J. Harms, 2. Comb. Nachtegaal, 3. A. Zegers, 5 F. de Beule, 25 oude duiven, 1219,01mpm: 1 en 2. J. Harms, 3. A. Bouchaut en zoon. Roye Verwachting Axel, 76 duiven, 1560,79mpm: 1 en 5. C. de Poor ter, 2 en 3. J. Giele, 4. J. Weese- poel, 6. Comb. De Mui-Kop, 7. A- Verschuuren, 8. J. de Houx, 9. P. de Poorter, 10. j em j. P. Nolet. De Vrede Sas van Gent, 122 jonge duiven, 1584,85mpm: 1 en 4. B. van de Berghe, 2. W. Winne en zoon, 3, 6, 8 en 10. Comb. Ele- geert, 5. G. Snelders, 7. T rv ->- paert, 9. E. en L. Breepoel, xi6 oude duiven, 1614,01mpm: 1. G. Snelders, 2, 4 en 6. Th. van Zeele, 3 en 7 W. Winne en zoon, 5 en 9. Comb. Elegeert, 8. M. van Dam, 10. P. Goossen. Eerste de Beste Schoondijke, 114 duiven, 1509,38mpm: 1. A. Siben, 2. C. Boogaard, 3. D. van Houte, 4, 5, 7 en 9. E. de Wever, 6 en 8. J. Dhont, 10. A. de Wever, q Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 176 duiven, 1461,52mpm: 1, 3, 4, 6, 8, 9 en 10 Gebrs. Scheele, 2. P. Zegers, 5 en 7. G. Neels en zoon. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 245 jonge duiven, 1502,08mpm: l.H. West veerOud- Sabbinge, 2 en 4. C Rijk, Lewe- dorp, 3. D. Rijk, Heinkenszand, 5 en 8. C Hermes, Lewedorp, 6. J. Zweemer, Oudeiande, 7. Sj. de Vos, 's-Heerenhoek, 8. Sj. van Eykeren, 's-Heerenhoek, 10 M. Beenhakker, 's-Heer Arendsker- ke, 133 oude duiven,151 l,01mpm: 1 en 9. L. Goedegebure, 's-Heer Arendskerke, 2 en 3. J. Poldrman, 's-Heerabtskerke, 4, 6 en 7. D. Rijk, Heinkenszand, 5. H. West- veer, Oud-Sabbinge, 8. F. West- dorp, Heinkenszand, 10. J. Bayens, 's-Heer Arendskerke. Van onze verslaggever Sluis/Den Haag - Elf Zeeuwse en zes Brabantse gemeen ten staan op een zwarte lijst van het ministerie van Milieu (Vrom) omdat ze achterlopen met hun milieubeleid. „De regionale inspecties kij ken de gemeenten aan en gelo ven ze op hun blauwe ogen", zegt woordvoerder P. van der Burg van Vrom. „Er zit vaak een groot verschil tussen zeg gen en doen. Elke gemeente is van mening dat ze haar best doet. Maar de hoofdinspectie op het ministerie bepaalt wel of dat echt zo is." „In een half jaar haal je als gemeente geen achterstand in", aldus Van de Burg. Pas in het begin van 1995 zullen we bezien of we de lijst moeten bijstellen. Veel gemeenten hebben nog geen plan van aanpak gepresenteerd en daar baseren we onze conclusies op." In Sluis, een van de 89 ge meenten in Nederland waar van Vrom vreest dat ze achter lopen met het op orde brengen van milieuvergunningen, wordt met verbazing gerea geerd op de zwarte lijst. Wet houder J. du Fossé van Sluis: „Het is toch bekend dat de grote vuilverbrander hier in Zeeland deze maand gaat wer ken. Vanaf dat moment zijn we in staat om ook gescheiden afval in te zamelen. Daarmee zijn we nagenoeg rond met onze verplichtingen." De sanctie die het ministerie kan toepassen, is het intrek ken van de subsidieregeling. Vrom-woordvoerder Van der- Burg zegt zich desgevraagd niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat regionale in specties graag een goede beurt willen maken door in hun pro vincie zo weinig mogelijk ge meenten op de zwarte lijst te hebben.

de Stem | 1994 | | pagina 17