Etappe winnen moet kunnen' Sterk deelnemersveld in Delta Toer sKORT i Goes ensweek Parcoursen IJzendijke en Sluiskil-Lamswaarde Lamswaarde klaar voor finish Delta Toer Ab Verplanke verwacht goede prestaties van zijn pupillen Dikke banden en trimmers in Lamswaarde B2 Griend t pESTEM SPORT B3 Renesse, Ylissingen, IJzendijke en Lamswaarde etappeplaatsen Adri d'Hont houdt alles nauwkeurig bij Samenstelling jury voor Delta Toer TEMBER 1994 zaterdag 10 september vier lopende bestaande slopen. 1, drie, zes en dertien 14.50 uur, de overige n start. De langste loop van Zeeuws-Vlaande- ihreven vanaf 14.00 uur volgende lopen van de (24 september), Broodje n-Axel op 5 november. St KHAV houdt donderdag de sintelbaan op het nde condititietest is om den ingeschreven in de e Tabakstraat. bekerstrijd nte Hert is voorbij. De coach Henk Maas kreeg I. Martin Voet scoorde vervangers voor Arno e tijd uit de roulatie) en npetitie ortuna in Vlaardingen an de seniorencompeti- 'erkt. Ie hebben geplaatst zijn e vrouwen in de tweede mannen in de tweede 0 uur met de estafettes, laatsen zich voor. de eerste klasse. De win- aar de eerste klasse. dt in samenwerking met n aantal trimlopen in 10.000 en 15.000 meter, tart. Er kan vanaf 18.30 'noepie'. ompetitie 'ereniging Scheldesport de en laatste wedstrijd or pupillen. Naast de ummer een 1000 meter het Zuidersportpark in izee 'port houdt zaterdag 10 ten, discuswerpen en en D-junioren. Naast tal bijnummers op het n 10.000 meter. Voor de ijden op sportpark 'De ldesport eindigde in de eede. Zijn tijd over de seconden en betekende tiende in 52.32. Leo de ede veteraan in 52.56, de binnenliep in 54.15. in 49.03. De bezoekers hadden e rust het beste van het kregen ook kansen. VC gen, met doelman André mberg in de hoofdrol, igde uitstekend en hield vast. Na de pauze een eer gelijk opgaand duel. utgspeelde kansen kwa- niet en het duel eindig- 0-0. Bij het nemen van hoppen kwam Vlissin- winnaar tevoorschijn rdoor bekert de formatie liner Jan Kapelle verder. 'ENDAELE-RCS 2-4 - -2, Edwin Leonhart 1-0, Jansen 1-1, Marciano A-Aing 1-2, Kees Wes- le 1-3, Angelo Schaalje ;rafschop), Jeroen Fran- TEREN-ZIERIKZEE 3-1 2-1, Ad Gladines 1-0, Schouten 1-1, Walter nder 2-1, Ad Gladines ÏNDAAL-RILLAND1A oosendaal wint na straf- len). Iruiserklasse was de deel- gering. In de A-groep won inavian zaterdag voor d Believe van Jan Laban. g was Beyond Believe pr, omdat Sandinavian ge ien was op te geven. In de :p zegevierde zowel zater- ls zondag Anoniem met luiszoon als schipper. Na- ït Kuypers aan het roer wee keer tweede en Birdie e Lange evenzovele malen komende weekeinde gaan ihten opnieuw het water tzij voor twee dan wel drie Een en ander afhankelijk le weersomstandigheden- rts zijn zowel zaterdag als om 11.00 uur. WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 iJzendijke - De individuele aidrit, die deel uitmaakt van - derde editie van de Delta ~oej, wordt zondag 11 sep tember in Zeeuws-Vlaande- reD verreden. Om 09.00 uur «at de eerste renner in IJ selijke van start. De route die de renners dienen te volgen luidt als volgt: Markt - jlauritsweg - Oranjedijk - Bos- Polderstraat - Driewegen- Schoresgraf - Schoreweg - Nieuwedijk - Landbouwstraat - Waterpoortstraat - Nassaustraat - Hoogstraat en Markt (finish). De lengte van de tijdrit is 11,2 kilometer. Zondagmiddag vertrekt de kara vaan voor de laatste etappe van Sluiskil naar Lamswaarde. Om 14.15 uur wordt het start schot gegeven ter hoogte van Atlanta in Sluiskil. Na een om metje van ruim 20 kilometer vindt aan Atlanta de eerste tus- sensprint plaats voor een klasse ment. De renners komen na 42 kilometer weer hier voorbij en opnieuw wordt er gespurt voor de punten. Daarna trekt het pe loton richting Zuiddorpe, waar na 76 kilometer aan de Linden- hof een tussensprint is. De renners worden daar om 16.05 uur verwacht. Vervolgens wordt de volgende route ge volgd: Hoofdweg Noord - Bonte Koe - Hazelarenstraat - Nieuwe Molen - 't Zand - Mathijsstraat - Fortdijk - Sint Andries - Emma- baan - Julianastraat - Heikant (16.14 uur) - Vylainlaan - Wil- helminastraat - Hoofdstraat - Brouwerijstraat - Roskamstraat - Rijksweg - Gentsevaart - Mo lenstraat - Clinge (92 km, 16.27 uur) - 's - Gravenstraat - Kui- kuitstraat - Zoutestraat - Zand berg - Zandbergsestraat - Graauw (102 km, 16.37 uur) - Meloweg - Duivenhoeksestraat - Kruispolderhaven - Lange Nieuwstraat - Van Remortel- straat - Jacob de Waalstraat - Lamswaarde (110 km, 16.45 uur) - Roverbergsedijk - Eeckenisse- weg - Roverbergsestraat - Kruis- poldersedij - Duivenhoek sestraat - Kruispolderhaven - Lange Nieuwstraat - Van Re- mortelstraat - Jacob de Waal straat - Lamswaarde (129 km, 17.18 uur). Daarna rijden de ren ners nog ewen ronde van 10.3 kilometer om vervolgens om 17.33 uur te finishen. Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Philippine - Ab Verplanke heeft er bijna een seizoen opzitten als ploegleider van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Verplanke is tevreden over de suc cessen van zijn pupillen en rekent er vast op dat zijn boys in de komende Delta Toer hoge ogen kunnen gooien. I Tot nu toe is er nog geen Zeeuwse overwinning in een etappe in de Delta Toer geweest. Daar gaan wij verandering in proberen aan te brengen," is de stellige overtuiging van Verplan- ike. De Belgische klassiekers brach ten niet wat de club er van verwacht had, maar volgens Verplanke is daarvoor een dui delijke reden aan te geven. „In België is de tegenstand aanzien- ilijk zwaarder dan tijdens wed strijden voor de clubcompetitie. Vandaar ook dat de resultaten in die klassiekers wat minder zijn geweest, maar in de criteria doen we het nog steeds goed." Successen waren er dit seizoen voldoende. Het begon in de Wim Hendriks Trofee waar een dub belslag werd behaald. Patrick van Passel werd laureaat en Peter Mol werd tweede. „We kwamen uit het Wieler- weekend met een zevende plaats en verder behaalden Davy Dub beldam, Peter Mol, Patrick van Passel en Johny van Cadsand nog overwinningen. Zo'n vijftien in totaal en voor een clubje als de onze is dat een goede presta tie Landelijk gezien tellen we zeker mee. Hoe het er voor vol gend jaar uit gaat zien is nog een vraag. De KNWU weet het zelf nog niet eens, maar het zou best eens kunnen zijn dat we op nieuw kiezen voor een Belgisch programma. Mannen als Mol en Van Passel hebben daar een voorkeur voor en dat zijn toch de ijzers die we hebben. Karei van Goethem rijdt waarschijn lijk in de Delta Toer zijn laatste klassieker, maar bij hem weet je het nooit, want ook dit jaar zou hij geen klassiekers meer rijden. Progressie Dan hebben we in Hayman na tuurlijk een goede renner en voor de rest hebben Martin de Jaeger en Patrick van de Vijver laten zien dat er progressie in zit. Jammer voor Roy Bogaert dat die nu opnieuw uit competi tie is. Die sukkelt al twee jaar en hrak dit jaar zijn sleutelbeen. Nu zit hij weer met een virusziekte en is zijn seizoen reeds ten einde. Jammer, want een goede Bogaert kan een aardig stukje rijden." In de Delta Toer verwacht coach lerplanke heel wat van Van Passel en Mol. „Peter rijdt min der dan andere jaren zeggen ze, maar ik bestrijd dat. Hij is er altijd bij. Heeft meerdere keren net niet gewonnen. Dat is tot nu toe het verschil. Ik zie Mol hoog eindigen in eigen provincie en >an Passel schat ik eveneens hoog in," aldus Verplanke, die het jammer vindt dat Johny van cadsand niet meedoet met Zeeuws-Vlaanderen. Van Cads and is uitverkoren om deel te nemen aan de vroegere Ronde van de Toekomst. „Na de Delta Toer richten we ons op Almere, waar de clubti telstrijd wordt gehouden. Voor het eerst gaan we met een sterke 'ploeg daarheen. Dubbeldam heeft zich daar sterk voor ge maakt en met Mol, Van Passel, Van Goethem, Van Cadsand, Dubbeldam en De Jaeger kun nen we hoog scoren. Misschien eens bij de eerste twintig ploe gen. Dat zou een mooi suqces zijn. Binnenkort gaan we met z'n allen een paar keer trainen en dat is ook al lang geleden dat die drang er was," stelt Verplanke. Michael Hayman, de man die in Hoogerheide woont, is een tijdrijder pur sang en geknipt voor dit werk. „Maar omdat hij nog niet precies een jaar lid is van onze vereniging mag hij niet meedoen. Dat zijn weer die re geltjes vanuit Woerden waarmee we te maken hebben. Met hem erbij zouden we sterker zijn ge weest." Prima De sportieve verrichtingen zijn prima te noemen, maar bestuur lijk gezien is de vereniging nog steeds niet rond met een nieuwe voorzitter. Constant van Water schoot werd zo goed als wegge pest door de KNWU en een op volger is moeilijk te vinden. „We zijn er volop mee bezig. Nu komt het allemaal op Arno Seijnesael neer. Dat is wat veel. Daarnaast heb ik goede hoop op het voort zetten van De Feijter en Sjaak Lijbaart als sponsors. Op die manier is de toekomst toch ver zekerd voor de club," aldus Ver planke, die ook in Harold d'Hont en Levien de Feijter twee steun pilaren heeft. Autobedrijf Van der Linde heeft inmiddels al een sportief gebaar gemaakt aan het adres van de wielerclub, want dat bedrijf stelt een ploegleiderswagen ter be schikking. „Onze andere auto is toch wel aan vernieuwing toe. Het was altijd wat," aldus Ver planke. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen krijgt volgend jaar bijna geen nieuwe gezichten, al hoopt Verplanke dat er op het allerlaatste moment nog een aantal amateurs zal overkomen. „In de wandelgangen wordt na tuurlijk veel gezegd. Zou zouden ook enkele Middelkampers het beu zijn bij hun eigen vereni ging, maar dat is misschien alle maal straatpraat. Als het zover is zullen we het wel zien. Wie graag bij ons wil rijden mag komen. Wij gaan zelf niet achter de renners aan. Dat is ons prici- pe," aldus Verplanke. Patrick i ran d ^asse^ e v°rig jaar knap tweede werd, en nu weer 6 Partii is. foto wim kooyman Ab Verplanke, de optimistisch gestemde ploegleider van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, verwacht goede prestaties van zijn manschappen. foto wim kooyman Van onze sportmedewerker Vlissingen/Lamswaarde Bert van Gils kan tevreden zijn over het deelnemersveld in de derde uitgave van de Delta Toer. Vrijdag 9 septem ber gaat die van start in Re- nesse, zaterdag 10 september is het wielercircus te gast op Walcheren en zondag 11 sep tember staat de Delta Toer in Zeeuws-Vlaanderen in de be- langstelling. Vrijdagmiddag gaat de derde Delta Toer van start om 14.30 uur voor een rit over 140 kilome ter. De finish wordt omstreeks 17.55 uur verwacht aan de Korte Reke in Renesse. Zaterdag ver trekt de karavaan om 13.30 uur van de Burgemeester Stemer- dinglaan in Oost-Souburg en de winaar wordt omstreeks 17.30 uur gehuldigd aan de Vlissingse Paauwenburgweg. Zondag is de Zeeuws-Vlaamse inbreng bijzon der groot met een individuele tijdrit in IJzendijke in de och tenduren - start eerste renner om 09.00 uur -. en 's middags is de apotheose met start om 14.15 uur aan het min. Leyplein in Sluiskil. Om 17.30 uur wordt de finish verwacht van de Delta Toer in de Dreef van Lamswaar de. „Het loopt elk jaar beter. De concurrentie die we in het begin hadden met andere wedstrijden is er nu niet en de renners en ploegleiders weten inmiddels wat de driedaagse voorstelt. Ik kan tevreden zijn over het deel nemersveld en ook de sponsoring verliep dit jaar beter dan andere jaren. We zijn dus op de goede weg. De wedstrijd groeit en de populariteit neemt toe. Dan kun je slechts tevreden zijn," aldus Bert van Gils. Vrijdagmiddag denkt Van Gils een kleine honderd amateurs te kunnen verwelkomen voor de derde Delta Toer. Het deelne mersveld mag er zijn. Meer dan de helft van de renners die bin nen de eerste tien eindigden ge ven weer acte de presence. Daar onder namen als Van Passel, Van Hoorn, Mol en Bastiaanse. Inhoud De wielervereniging Delta komt met Anton van Putten, Edward Fahrenhout, Jan Goedendorp en Remco Brouwers. Stuk voor stuk Bert van Gils (rechts op de foto), de organisator van de Delta Toer, is tevreden over het deelnemersveld. foto wim kooyman renners die het kunnen maken in deze wedstrijd. Vester Aarts is natuurlijk van de partij. Vorig jaar reed Aarts in de eerste etap pe bijzonder sterk. Hij krijgt Gert Jan van den Hoove, Dennis Heilbron en Verschuuren aan zijn zijde. Groenenwoud komt met Vaassen, Pascal Vergeer, Jeroen Hermes - ooit winnaar van de Ronde van Midden-Zee land - en de winnaar van een Zeeuws-Vlaams Wielerweekend, Van Dijken. Ook Pasquino is een renner met inhoud. Willebrord Wil Vooruit vaardigt de renners Peter van de Velden, Robin Klippel en sterke Paul Konings af. De Jonge Renner is met kopman Wilfried Bastiaanse en Dennis Huënders in staat om hoge ogen' te gooien in deze klassieke wedstrijd. De Hoekse Renner komt met snelle Rob Sienders en Mark Huysmans. De meeste ogen zijn in eigen streek gericht op de twee Zeeuwse ploegen die altijd een trapje extra willen en kunnen geven. De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen is sterk met Peter Mol (vorig jaar negende), Patrick van Passel (vorig jaar knap tweede achter Robert de Poel), Karei van Goethem (zeker op Zeeuws-Vlaamse bodem tot •een stuntje in staat), de Austra liër Michel Hayman, Roy Bogae rt en Guus Barhorst, de kapitein op het Zeeuws-Vlaamse schip. ZRTC Theo Middelkamp is met Jos Schipper, Francois Franse, Wilfred Geijs, Cees Schouwe- naar en Dennis Mesu niet weg te cijferen voor een hoge individue le en ploegenklassering. De inbreng van de Zeeuwen is daarmee nog niet volledig. Cas- ba, dat het na dit seizoen voor gezien houdt, komt met Vital Kuitaart - Adri d'Hont is sinds 1977 lid van het wielereomité van Lamswaarde dat er niet voor terugdeinst tegengas te geven tegen de exorbitante bedragen die naar de KNWU telkens dienen af te vloeien. Vorig jaar nog liet de praeses uit Kuitaart optekenen in deze krant: „We betalen meer aan de jury dan dat de renners tezamen aan prijzen krijgen." Reden voor de KNWU om toch wat terug te doen voor Lamswaarde. Als het aan Adri d'Hont ligt zou er in Lamswaarde nooit iets anders dan een amateurcriterium worden verreden. „Maar ik leg me bij de meerder heid van het comité neer en die kiest momenteel voor de aan komst van de Delta Toer. Realis tisch bekeken is dit misschien de juiste weg. Wellicht houdt Lamswaarde het dan langer vol. Criteria kosten veel geld en we komen elk jaar wat tekort om dat zonder het financieel be nauwd te krijgen te kunnen vol houden," aldus Adri d'Hont, Sa men met Leo d'Hont en Jan van Dorsselaer behoort hij tot de drie volhouders van het eerste uur. Daarnaast hebben Peter de Kort, Ronald Nicolaas en Pa trick van Huffel zitting in het dagelijks bestuur. Wie de plakboeken van - Adri d'Hont bekijkt krijgt kippevel. De wielergeschiedenis is mooi geweest voor Lamswaarde. Boe ken vol met kranteknipsels zijn de bewijzen daarvan. De eerste amateurwedstrijd kwam tot stand door wijlen Wim Hendriks. Die bracht het voor elkaar om in de kleine dorpjes dergelijke koersen te houden. Lamswaarde reed in 1977 voor het eerst met amateurs. Jac Vooys schreef de eerste Leon Strobbe-in-memoriamwedstrijd op zijn naam. Die wedstrijd werd tien jaar lang ter nage dachtenis van de overleden wiel renner gehouden. In dat jaar klopte Peer Maas Wim de Waal en Van de Bunder voor de twee de plaats. Namen als Evertse, Schelfout, Van Helvoirt en De Smit staan ook bij de eerste twintig in de uitslag. Sjaak van Dorsselaer was ook nog een drie tal jaren voorzitter van het wie- Iercomité Lamswaarde. Lo Seg- hers nam het roer van hem weer Grap In 1979 zou premier Van Agt het startschot lossen in het heilige land, maar geen Van Agt te bekennen. „Was een 1 april-grap die aansloeg," aldus d'Hont. In 1980 stonden Steven Rooks en Adri van der Poel aan de start in Lamswaarde en klasseerden zich bij de besten. „Ik heb er veel zien gaan en komen. Het door spitten van de boeken vind ik altijd een leuk werkje." Vanaf oktober 1986 hanteert d'Hont de voorzittershamer in Lamswaarde. „Sinds Lo Seghers uit ons midden was, heb ik dat roer proberen over te nemen. Dat is niet meegevallen, want Lo deed zijn werk prima." d'Hont weet nog goed dat in de tachtiger jaren de KNWU nu niet bepaald trimmersgezind was. „De trimkoersen moesten minstens een uur voor de KNWU koersen gereden worden. Ja, de KNWU kreeg zelfs Lo Seghers kwaad en die dreigde op een bepaald moment met het stop pen van de amateurkoers. En je moest van goede huize komen om Lo op de kast te krijgen, maar het lukte de KNWU won derbaarlijk. Dat zegt overigens genoeg, want er is altijd wel wat aan de hand. Als er straks geen regionale renners meer te vinden zijn wordt het voor de KNWU in Zeeland toch een moeilijke zaak om de molen te laten blijven draaien. Tenminste dat denk ik." In de roos In 1989 haalde d'Hont en de zijnen de start van de Wim Hen driks Trofee naar Lamswaarde. Nu is het al voor de derde keer dat de finish van de Delta Toer op zondag in Lamswaarde plaats vindt. „Qua publiek is dit een schot in de roos. Voor een crite rium krijg je de mensen bijna niet meer warm. Dus wat dat betreft zitten we goed. Alleen diep in mijn hart wil ik nog steeds dat criterium terug en misschien komt dat er nog wel eens van. Als een mogelijk afscheid, hoe wel ik daar nog niet aan denk. Soms ja, want er komt veel op je dak als je iets organiseert. Er zijn van die momenten dat ik echt denk dat het genoeg ge weest is, maar als ik stop houdt de rest er misschien ook mee op. En dat zou jammer zijn. Lamswaarde heeft altijd wat met de wielersport te maken ge had. Dit jaar wordt het op zon dag extra leuk als de trimmers hier strijden om de nationale driekleur en in het voorprogram ma krijgen we het open kam pioenschap van Groot-Hontenis- se. Iedereen kan daar aan mee doen met of zonder racefiets en iedereen krijgt een aandenken. We hebben aan de weg getim merd bij de scholen en ik reken op een goede deelname," besluit Adri d'Hont, die ook betrokken is bij het Wielerweekend. Van onze sportmedewerker Lamswaarde - Ter opluistering van de laatste etappe van de Delta Toer worden in Lamswaarde dikke bandenwedstrijden verreden en rijden de trimmers in het kader van de Benelux- kampioenschappen. Een dag eerder rijden de trimmers in Overslag en beide uitslagen worden opgenomen in een klasse ment. De winnaar krijgt de rood-wit-blauwe trui om de schouders. Timnmermans, Franklin Klaas- se, Marcel Remeijn (vorig jaar tiende), Davy Dubbeldam en ex- prof Peter Hoondert. In de for matie van Feijenoord rijdt Mi chael van de Wolf. De Spartaan is sterk vertegenwoordigd door de renners Mark den Hoed, Ton- nie Koppers en de jonge Maurice van Rijn. Sauna Diana heeft met Jeroen van Hoorn en de Zeeuw Van Gessel twee sterke ijzers in het vuur. Tenslotte zijn Ad Polak, Eric-Jan van Baal, Michel Stob belaar en Dennis Heij eveneens present in deze driedaagse. „Ik reken nog op een paar ploegen, maar dat moet wel op het aller laatste moment geregeld zijn," aldus Bert van Gils, die zich een tevreden man kan noemen met het op papier zeer sterke wieier- gezelschap. Om 10.45 uur kunnen leerlingen van basisscholen uit Groot-Hon- tenisse en daarbuiten hun rug nummers afhalen in café De Lamsoren. Om 11.30 uur vinden de eerste wedstrijdjes op dikke banden plaats. Er kan worden ingeschreven in de categorieën zes tot en met acht jaar, negen en tienjarigen en de ouderen. Zij die een koersfiets hebben rijden in dezelfde categorie mee. Voor de eerste drie aankomenden zijn er bekers beschikbaar. Het wielereomité Lamswaarde heeft in samenwerking met de Stichting Wieier Trim Bond en de KNWU een brief aan de leer lingen van de basisscholen afge geven, zodat leerlingen op de hoogte werden gebracht van het geen er gaat gebeuren. Er wordt dus gestreden om het open scho lenkampioenschap van Groot- Hontenisse. Ook andere jeug- drenners kunnen meedoen. Zo zullen waarschijnlijk Ferrie Koen uit Hulst en Johny Schran- ck uit IJzendijke van de partij zijn. Om 13.30 uur is het dan de beurt aan de trimmers. Zij strijden om de kampioenstitel. Voor deze wedstrijd worden nu ook Bra banders en Belgen verwacht. Hopelijk laten nu de Zeeuws- Vlamingen niet verstek gaan. Kanshebbers op de overwinning zijn natuurlijk de mannen van Capello met Van der Klooster, Westrate en De Jonge. Ronald Smits, Hans Moens, Honkie Pie- ters, Hennie Gijsel, Fonnie Mar tens en Mark Boelens voeren de Zeeuws-Vlamingen aan. De trimmers rijden 80 kilometer. De C-trimmers gaan na de A/B- trimmers van start en zij rijden 50 kilometer. Van onze sportmedewerker Renesse - Het KNWU-ju- rykorps dat de Delta Toer in goede banen moet leiden staat onder leiding van Joop Hartman uit Goudriaan. Marcel Go- rissen uit Zundert is aan gewezen als assistent wedstrijdleider. Wed- strijdcommissarissei} zijn deze keer Eddy Bogaert ('s-Gravenpolder) en Ni co Roymans (Bladel). Aankomstrechter is Wil Luitwieler uit Tholen, ter wijl de juiste tijd wordt op genomen door Axelaar Ma- chiel de Pooter. De mircro- fonis is Wim de Vos uit Zaamslag en commissaris bezemwagen Lo Meijer uit Terneuzen. Kerremans en Raaymakers zitten op of be rijden de motor om de rug nummers door te geven van ontsnapte renners. Frank de Bruycker uit IJzendijke is secretaris en Tijmersma uit Spijkenisse hanteert de fo- tofinish-apparatuur. Muller uit Goes is jurylid in oplei ding en doet op deze manier ervaring op voor het grotere werk.

de Stem | 1994 | | pagina 11