Succes Axel tegen Terneuzen 'Eta Hontenisse heft vrouwenafdeling op 'Eindelijk weer enkele nieuwelingen' Trimkoers Hansweert voor Peter Heeren Vlissingen verrast tegen Goes Via sterke tweede helft en strafschoppen naar vierde ronde Twee Gezusters wint twee races in Breskensweek Ab Verplanke DE STEM SPORT ZEELAND DJ DE STEM Nieuwe klap voor handbalsport in provincie Zeeland Guus Barhorst breekt zijn sleutelbeen tijdens training Edwin de Jaeger wint Kreekloop SPORTNIEUWS KORT I tijdrit, die deel uitmaakt van I (je derde editie van de Delta I Toer_ wordt zondag 11 sep- Itpmber in Zeeuws-Vlaande ren verreden. Om 09.00 uur gaat de eerste renner in IJ zendijke van start. ki I ne route die de renners dienen te Z. I volgen luidt als volgt: Markt - v,< iMauritsweg - Oranjedijk - Bos- S. dijk - Polderstraat - Driewegen- 01 1 g - Schoresgraf - Schoreweg - sc WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 Van onze handbalmedewerker Terneuzen - De handbalsport in Zeeland en met name Zeeuws-Vlaanderen krijgt weer een klap. Een jaar na het 40-jarig jubileum moet het bestuur van de handbal- veneniging Hontenisse zijn vrouwenafdeling opheffen. In het jubileumjaar moest nood gedwongen al besloten worden om geen mannenteam in te schrijven en nu zijn er te weinig vrouwen om deel te kunnen ne men aan de competitie. Het eni ge dat de handbalvereniging Hontenisse nog in stand houdt is een jeugdteam met meisjes in de leeftijdsklasse van 14-15 jaar. Een trieste ontwikkeling voor een eens florerende vereniging, die lang een begrip was in Kloosterzande en omgeving. Voorzitter Hans van der Linden is dan ook teleurgesteld over de huidige gang van zaken. Hij stelt: „Dit is een trieste ontwik keling. Aan het eind van vorig seizoen, dat voor ons sportief goed is geëindigd met het kam pioenschap van Zeeland, waren we nog redelijk optimistisch. We mochten door het behalen van de Zeeuwse titel promoveren naar de landelijke derde divisie en we hadden goede hoop dat het ons zou lukken. De selectie was smal, maar we hadden enke le toezeggingen van speelsters, die wel zin hadden om bij ons te komen spelen. Dit was voor onze trainer Jaap Quinten aanleiding om toe te zeggen door te gaan bij ons, omdat hij het enorm naar zijn zin heeft en goed bij de groep ligt. Inmiddels zijn we als bestuur niet stil gaan zitten en hebben de nodige activiteiten ontwikkeld om meer leden te krijgen, zodat we als vereniging voldoende draagvlak zouden behouden. We hebben een ledenwerfactie ge houden op de scholen van Axel en Kloosterzande en omgeving. We hebben in Axel en Klooster zande en omgeving huis-aan- huis een folder in de bus gestopt en we zijn oud-leden gaan bena deren. Dit alles bleef zonder suc ces en toen werd het probleem nijpend. Aan het begin van dit seizoen bleek dat we nog over zeven, misschien acht speelsters konden beschikken. Te weinig om te ac teren op landelijk niveau, maar ook in de Belgische en Rotter damse competitie worden we niet toegelaten, want een selectie moet over minstens tien speel sters beschikken om deel te mo gen nemen. Als bestuur moesten we toen, met pijn in het hart, besluiten om onze vrouwenafde ling op te heffen. De papieren zijn inmiddels naar de bond ge stuurd. Toch hopen we dat er nog speel sters bijkomen in de komende weken, want dan gaan we alsnog trachten mee te doen in competi tieverband. Nu konden we ech ter niet anders besluiten dan te stoppen. Trainer Jaap Quinten, die bewust voor ons gekozen heeft aan het eind van vorig seizoen, moeten we helaas ont slaan, zalen die we al hadden afgehuurd voor trainingen en wedstrijden moesten we afzeg gen en tegenstanders voor oefen duels in de voorbereiding op het naderende seizoen moesten we eveneens afzeggen. We staan met onze rug tegen de muur. Speel stersgebrek breekt ons op. De handbalvereniging Hontenis se is echter nog niet ter ziele, want we beschikken nog over een jeugdteam en daar gaan we voor door, maar het draagvlak wordt wel erg smal. Binnen twee jaar is onze vereniging, die ruim veertig jaar bestaat, afgebrok keld tot één team. Vorig jaar moesten we de mannenafdeling opheffen en nu, een jaar later, de vrouwenafdeling. Het doet zeer, maar we kunnen niet anders. Als we een lichtuntje zien zullen we er direct op inspringen." Van onze medewerker Peter Snelders Terneuzen - Op basis van een sterke tweede helft en strafschoppen stroomt Axel niet eens onverdiend door naar de vierde ronde van de bekercompetitie van het district Zuid 1. Kind van de rekening was 'eeuwige' rivaal Terneuzen, dat na een 2-2-eindstand via straf schoppen werd geëlimineerd. Het duel was er een met twee gezichten. In de eerste helft do- huneerde de thuisploeg groten deels en kreeg ook de beste kan sen. Op basis van dat gegeven was het verdiend dat Terneuzen met een 2-1-voorsprong ging rusten. In de beginfase deed Axel aardig mee. Het eerste ge vaar werd door die ploeg ge sticht. Het was Joep Frusch die het domein van Terneuzen-doel- man André de Letter bedreigde. Daarna nam Terneuzen het ini tiatief over en zag een kopbal van Patrick Meijer door Axel doelman Danny Oppeneer ge stopt worden. De volgende ge vaarlijke aanval was het wel raak. Bij een voorzet van Edwin Hage kwam Mare de Kunder voor zijn bewaker en kopte de 1-0-voorsprong binnen. Terneu zen kon ruim tien minuten op de weelde van die voorsprong teren. Toen was het Joep Frusch die de stand in evenwicht trok. Uit een corner van Leo Bracke nam hij de bal ineens op zijn slof en scoorde met een fraaie volley. Domper Terneuzen verwerkte die domper schijnbaar moeiteloos en dic teerde daarna grotendeels het duel. Met een gedegen opbouw van achteruit, waar Benny van Leeuwen een uitblinkersrol ver vulde, werd de Axel-veste onder druk gezet. In de 33e minuut resulteerde dat in 2-1. Uit een pass van Benny van Leeuwen kwam Patrick Baumgarte alleen voor Danny Oppeneer te staan. Met een bekeken boogbaal liet hij 2-1 aantekenen. Het in vrij grote getale opgeko men publiek verwachtte niet an ders dan dat Terneuzen de ten dens na rust voort zou zetten. Men kwam bedrogen uit, want een tot in de vingertoppen gela den en dus opgepept Axel wilde er nadrukkelijk voor 'gaan'. De rollen waren omgedraaid. Axel bewoog meer, was feller, won vrijwel alle persoonlijke duels en was steeds ter plaatse waar de bal terecht kwam. Toch leverde dit overwicht van Axel eigenlijk weinig kansen op. Een bewijs dat de Terneuzen-defensie de za ken aardig onder controle had. Dat was overigens niet het geval in de 62e minuut. Toen kon Ivo Collet alleen op doelman De Let ter afgaan. In plaats van de voor het lege doel vrijstaande Pascal Lensen te bedienen schoot Collet zelf voorlangs. Terneuzen, dat in die tweede helft geen enkele kans kreeg, leek het alsnog te redden. Tot twee minuten voor tijd. Toen kopte Eric Heynde- rickx een corner van Michael Pieters terug voor doel en was opnieuw Joep Frusch ter plaatse om eveneens met een kopbal via de binnenkant van paal 2-2 te scoren. Strafschoppen in dit door Peter Bogaert goed geleide duel moes ten uitsluitsel geven. De derde Patrick Baumgarte van Ter neuzen zorgt voor 2-1. foto camile schelstraete Terneuzen-strafschop van Hu- bert van de Hemel werd, na enige psychologische beïnvloe ding van Axel-doelman Danny Oppeneer, door de Axel-goalie gestopt. Toen Terneuzen-doel- man André de Letter daarna de vierde strafschop over doel schoot lag de weg naar de vol gende ronde open voor Axel. Dan moest Eric Heynderickx het voorbeeld van zijn voorgangers Michel Nieuwelink, Mike van Rossem en Pasacl Schieman vol gen: scoren! Dat deed de voor stopper en zo kon hij met zijn ploeg in polonaise de kleedka mer binnen. Van onze verslaggèver Hansweert - Peter Heeren uit Sprundel toonde zich de sterkste in de A-categorie tijdens de trimkoers te Hansweert. In de wedstrijd over 60 kilometer pro beerde Heéren enkele keren te ontsnappen. Na 20 kilometer wedstrijd ging hij alleen aan de haal. Hij kreeg gezelschap van Johnny van der Klooster uit 's- Heer Arendskerke, maar die moest door het hoge tempo van Heeren afhaken. Heeren won de Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Terneuzen - Het wielersei- zoen zit er voor Guus Bar horst op. Tijdens een training met een aantal ren- nertjes knalde hij achter op het wiel van Sander Geijs uit Schapenbout en dat be tekende dat Barhorst zijn sleutelbeen brak. Daarmee kwam een lelijke streep door zijn programma, zoals deelname aan de Delta Toer en op de eerste plaats meedoen in Almere aan de clubkampioenschappen. „Mijn goede fiets was kapot en dus moest ik op die andere rijden. De pion en de ketting waren niet op elkaar afgestemd en op een gegeven moment, tijdens een intervaltraining, moest ik op mijn trappers gaan staan. En toen klapte ik tegen het wiel van mijn voorganger en ging ik plat. Ik moet eigen lijk het goede voorbeeld geven als trainer. Jammer, maar he iaak. Ik wilde dolgraag naar Almere, want nu hadden we eindelijk eens een goede ploeg op de been. Eerst viel Van den Ameele weg, nu mijn persoon tje, maar toch hebben we nog goede renners over." Elke woensdagavond gaat Bar horst op pad met een aantal jongere renners. Wat dat be treft zit er muziek in de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen. Volgend seizoen worden Johny Schank uit IJzendijke en Ferrie Koen uit Hulst nieuweling. In Sluiskil is ook nog een junior opgevist en verder gaat waar schijnlijk Sander Geijs de over stap maken naar de amateurs. „We zitten op de goede weg, al is het allemaal heel beperkt. Graag zou ik een volledig ploegje nieuwelingen tot mijn Guus Barhorst, de pechvogel uit Terneuzen voor wie het wielerseizoen er noodgedwongen al op zit. foto wim kooyman beschikking hebben. Daar kun je beter mee werken dan dat je een nieuweling, amateur en een junior moet begeleiden. Theo Middelkamp heeft het beter voor elkaar. Die vereniging be schikt over een afgesloten cir cuit waar de ouders erbij be trokken worden. Helaas zie ik dat in Zeeuws-Vlaanderen niet gebeuren. Daarvoor krijgen we van gemeenten geen toestem ming. Maar het werkt wel. Dat zie je bij Middelkamp. Daar ben ik wel eens jaloers op. Het is dus zaak op jeugdgebied met ZRTC Theo Middelkamp samen te werken. Op die manier kun nen onze jongens misschien ook eens uitgezonden worden." Ook volgend seizoen wil Bar horst nog deel uitmaken van het amateurpeloton, „Zolang dat ik in de klassiekers nog goed werk kan verrichten voor de club, wil ik doorgaan. Daar moet ik wel wat extra's voor doen gezien mijn leeftijd van 35 jaar, maar ik doe het nog heel graag. In de criteria ging het ook aardig. Zo af en toe in de prijzen en dat nadat ik minder tijd heb gekregen om te trai nen. De resultaten zijn in elk geval nog dezelfde," legt AID- bouwcontroleur Barhorst uit, die ook normaliter de Delta Toer had gereden. „Had ik me ook helemaal op ingesteld. Al leen loop ik dan steeds met mijn arm in het gips en is de fiets al opgeborgen." Barhorst fietst ook nog tan demwedstrijden. In Zeeuws- Vlaanderen bijna een zeld zaamheid. Alleen in Koewacht rijden op zondag 11 september nog visueel gehandicapten tij dens de wielerdag van Koe wacht. Barhorst kiest voor het grotere werk en laat de criteria het liefst links liggen. „Ik heb geen zin om voor 40 kilometer koers naar Apeldoorn te reizen. Dat zie ik niet meer zitten. Nee, ik heb in Parijs gekoerst en als voorwed strijd van Rundum den Henni- ger Turm. Dat zijn leuke wed strijden en daar wil ik wel wat voor doen," zegt Barhorst, die Michel van Lookeren als vaste maat heeft. Van Lookeren is ook lid van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Het. vizier wordt door Barhorst al op 1994 gericht. „Nog een jaartje er lekker tegenaan. En dan maken we de balans opnieuw op," be sluit hij. trimkoers met één ronde voor- sprong op het peloton. WIELRENNEN In de B-categorie, die een af stand van 50 kilometer moest afleggen, ontstond na 20 kilome ter koers een kopgroep van drie renners: Danny Delchambre uit het Belgische Essen, Jan Kees van Dommelen en Ben Hendriks. Walter Schmid en Cees Been hakker gingen nog wel in de tegenaanval, maar kwamen in de laatste ronde niet verder dan tot op 40 meter van de koplopers. De eindsprint van het leidende drietal werd gewonnen door Delchambre. De afstand bij de C-trimmers bedroeg 40 kilometer. Na 25 ki lometer koers kwamen vijf ren ners aan de leiding, die een voor sprong realiseerden van 30 se conden. Drie ronden voor het einde sprong Gerard van Vlim- meren uit Hoeven weg uit de leidersgroep en greep de eind overwinning. UITSLAGEN A-categorie: 1. Peter Heeren (Sprun del), 60 km in. 1.33.07, 2. Gepco Hen- drikx (Wouw), 3. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 4. Johan Peemen (Rijsber- gen), 5. Ronny Babijn (Terneuzen), 6. Johnny van der Klooster ('s-Heer Arendskerke), 7. Jack Broeren (St.- Willebrord), 8. Gerard van Antwerpen (Nieuwdorp), 9. Leo Beyer (Den Bom mel), 10. John Rens (Lepelstraat). B-categorie: 1. Danny Delchambre (Essen), 50 km in 1.14.26, 2. Jan-Kees van Dommelen (Roosendaal), 3. Ben Hendriks (Ossendrecht), 4. Walter Schmid (Goes), 5. Kees Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 6. Martin de Kok (Lewedorp), 7. Rien van de Burg (Teteringen), 8. Charles Mollet (Hans weert), 9. Edwin Mathijssen (Wouw), 10. Cees van der Horst (Standdaarbui- ten). C-categorie: 1 Gerard van Vlimmeren (Hoeven), 40 kilometer in 1.01.15, 2. Hans Boeren (St.-Willebrord), 3. Perry Boogaard (Kruiningen), 4. Frans Godrie (Bergen op Zoom), 5 John van Rijsbergen (Roosendaal), 6. Jack van Oers (Etten-Leur), 7. Jan Schouten (Rotterdam), 8. Henk Boonman (Goes), 9. Henk Rouw (Kapelle), 10. Bert Peet- ers (Kwadendamme). Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Edwin de Jaeger uit Westdorpe won met overmacht de tien kilometer lange Kreek loop in Terneuzen. De atleet van het organiserende Scheldesport had bij het verlaten van de atle tiekbaan al een kleine kloof ge slagen met de rest van het deel nemersveld ATLETIEK Stelselmatig diepte hij de kloof op het parcours in het park langs de Otheense- Kreek met de con currentie uit, om met een kleine twee minuten voorsprong terug op de altetiekbaan in het Zui dersportpark te verschijnen. Jan Geelhoedt kwam als tweede bin nen voor Sjaak Vervuurt. Eerste vrouw werd Yvonne de Grave. Nithin Klapwijk was de snelste bij de mannen op de vijf kilome ter. Petra Rasenberg was op deze afstand de snelste vrouw. De drie kilometer gingen naar Péter Schutte en Mireille de Koeyer. UITSLAGEN MANNEN 3 km: 1. Peter Schutte (Terneuzen) 11.32, 2. Harold Verhelst (Westdorpe) 13.10. 5 km: 1. Nithin Klapwijk (Axel) 17.44, 2. Jan de Jonge 18.11, 3. Jaap den Engelsman 18.21, 4. Wim Bakker 18.41, 5. Angelo van Goethem (allen Terneuzen) 18.47. 10 km: 1. Edwin de Jaeger (Westdorpe) 34.03, 2. Jan Geelhoedt 36.14, 3. Sjaak Vervuurt (belden Terneuzen) 36.39, 4. Huub de Loos (Oostburg) 36.52, 5. André Maes (Terneuzen) 37.29, 6. Caro Dehulsters (Hulst) 37.39, 7. Jan de Block (Oostburg) 37.15, 8. Peter de Waal (Westdorpe) 38.11, 9. Ronald Verschelden (Heikant) 38.18, 10. Leon van Bavinckhoven (Terneuzen) 38.20. VROUWEN 3 km: 1. Mireille de Koeyer (Biervliet) 13.18, 2. Monique van de yelde (Axel) 13.46, 3. Manon Wakker (Biervliet) 13.50. 5 km: 1. Petra Rasenberg 20.52, 2. Coby Scherbeijn (beiden Terneuzen) 25.58. 10 km: 1. Yvonne de Grave 42.34, 2. Els Zweistra (beiden Terneuzen) 50.58. Bevrijdingslopen in Axel Axel - De Axelse Road Runners starten zaterdag 10 september in samenwerking met SV Aloy hun uit vier lopende bestaande winterprogramma. Dit met de Bevrijdingslopen. De afstanden zijn: 500 meter (jeugd), drie, zes en dertien kilometer. De 500 meter begint om 14.50 uur, de overige! afstanden gaan tegelijk om 15.00 uur van start. De langste loop telt mee voor het 'Open kampioenschap van Zeeuws-Vlaande ren' van SV Aloy. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 u® I in café Cambrinus aan de Markt. De volgende lopen van de Road Runners zijn de Erpelkapperlopen (24 september), Broodje i Ben-lopen (2 oktober) en Axel-Terneuzen-Axel op 5 november, einde bericht. Coopertest RKHAV in Hulst Hulst - De Hulster atletiekvereniging RKHAV houdt donderdag 'j 8 september de najaars-Coopertest op de sintelbaan op het gemeentelijk sportpark. De start van deze twaalf minuten durende condititietest is om 19.00 uur. Er kan vanaf 18.30 uur worden ingeschreven inde; kantine van de organiserende club aan de Tabakstraat. HMSH wipt Bonte Hert uit bekerstrijd Den Haag - Het bekeravontuur van Bonte Hert is voorbij. De I landelijk spelende zaalvoetbalploeg van coach Henk Maas kreeg in Den Haag met 12-2 klop van HMSH. Martin Voet scoorde twee keer voor Bonte Hert, dat met vervangers voor Arno Zwegers (zwaar geblesseerd en voor lange tijd uit de roulatie) en Richard den Oude (beenbreuk) aantrad. Districtsfinales seniorencompetitie Vlissingen - Op het complex van Fortuna in Vlaardingen I worden zondag 11 september de finales van de seniorencompeti- tie atletiek van het district West II afgewerkt. De Zeeuwse clubs die zich voor die finale hebben geplaatst zijn I Atletica met de mannen in de eerste en de vrouwen in de tweede j klasse, AV'56 en Scheldesport met de mannen in de tweede klasse. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur met de estafettes. De winnaars van de eerste klasse plaatsen zich voor.de promotiewedstrijden naar de landelijke eerste klasse. De win naars van de tweede klasse promoveren naar de eerste klasse. Trimlopen in Overslag Overslag - Het feestcomité Overslag houdt in samenwerking met I SV Aloy op vrijdag 9 september' een aantal trimlopen in Overslag. De afstanden zijn 2500, 5000, 10.000 en 15.000 meter. Alle afstanden gaan om 19.00 uur van start. Er kan vanaf 18.301 uur worden ingeschreven in buurthuis 'Snoepie'. Laatste wedstrijd pupillencompetitie Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport I houdt zaterdag 10 september de zevende en laatste wedstrijd van de Zeeuwse atletiekcompetitie voor pupillen. Naast de gebruikelijke driekamp staat er als bijnummer een 1000 meter' op het programma. De wedstrijden op het Zuidersportpark in Terneuzen beginnen om 10.30 uur. Werpmeerkampen in Zierikzee Zierikzee - De atletiekvereniging Delta Sport houdt zaterdag 10 september werpmeerkampen (kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen) voor senioren en A-, B-, C- en D-junioren. Naast de werpmeerkampen staat er een aantal bijnummers op het programma. Voor de senioren een 100 en 10.000 meter. Voorde junioren een 60 en 80 meter. De wedstrijden op sportpark 'De Bannink' beginnen om 13.00 uur. Tweede plaats Hans van de Griendt Ravels - Hans van de Griendt van Scheldesport eindigde in de Piereloop in het Belgische Ravels als tweede. Zijn tijd over de tien Engelse Mijl was, 49 minuten en 15 seconden en betekende tevens een nieuw clubrecord. Edwin de Leeuw van AV'56 eindigde als tiende in 52.32. Leo de Leeuw (AV'56) werd twaalfde en tweede veteraan in 52.56, terwijl Jan de Wilde (AV'56) als zestiende binnenliep in 54.15, De zege was voor de Belg Peter de Vocht in 49.03. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Vlissingen zorgde voor een grote ver rassing in de derde beker ronde van het district Zuid 1 door het favoriet geachte Goes, na een 0-0-eindstand, via strafschoppen uit te schakelen. SNKWK won opvallend ruim van een ge handicapt Patrijzen (0-4) en SSV'65 verraste via coun ters Arnemuiden op eigen veld: 0-3. BEKERVOETBAL PATEIJZEN-SKNWK 0-4 - Een met niet minder dan zeven invallers spelend Patrijzen kon het tot aan de rust nog aardig bijbenen, maar in de eerste minuut scoorde Jacky de Bruij- ne, gebruik makend van een misverstand in de Patrijzen- verdediging de openingstreffer. Verder was het zeker van de thuisclub een matige eerste helft. Dat zette zich ook na de rust door. SKNWK kwam na vijftien minuten op 0-2 door Wilco de Valk. Het was dezelf de speler die met nog twee treffers de eindscore op 0-4 bepaalde. ARNEMU1DEN-SSV65 0-3 - Arnemuiden had wel het beste van het spel, maar wist de geboden kansen niet te benut ten. Ook SSV'65 kon in de eerste helft het net niet vinden. De tweede helft was duidelijk in het voordeel van Arnemui den. SSV'65 slaagde er nauwe lijks nog in over de middenlijn te komen. Het moest het vooral hebben van counters. Daarin waren de Goesenaren zeer suc cesvol. Vrijwel elke counter le verde een doelpunt op. Ronald Tangenberg scoorde 0-1 en 0-2. Na een half uur werd het zelfs nog 0-3 door een treffer van Rob Scheers. VC VLISSINGEN-GOES 0-0 (Vlissingen wint na strafschop pen) - De bezoekers hadden j voor de rust het beste van het spel en kregen ook kansen. VC Vlissingen, met doelman André van Omberg in de hoofdrol, verdedigde uitstekend en hield de nul vast. Na de pauze een wat meer gelijk opgaand duel. Echt uitgspeelde kansen kwa men er niet en het duel eindig de in 0-0. Bij het nemen van strafschoppen kwam Vlissm- gen als winnaar tevoorschijn en daardoor bekert de formatie van trainer Jan Kapelle verder. DAUWENDAELE-RCS 2-4 - Rust 1-2, Edwin Leonhart 1-0, Martin Jansen 1-1, Marciano Tsjauw A-Aing 1-2, Kees Wes- terweele 1-3, Angelo Schaalje 2-3 (strafschop), Jeroen Fran- cke 2-4. HALSTEREN-ZIERIKZEE 3-1 - Rust 2-1, Ad Gladines 1-0, Berry Schouten 1-1, Walter Bevelander 2-1, Ad Gladines 3-1. ROOSEND AAL-RILLANDIA 0-0 (Roosendaal wint na straf schoppen). Van onze sportmedewerker Breskens - De strijd om het winnen van het totaalklasse ment in de Breskensweek, is dit weekeinde hevig geweest. Met name in de IMS-klasse 2 en 3. Een groep waarin Twee Gezusters met schipper Hans Zuiderbaan twee keer won. ZEILEN Tijdens de openingsdag zaterdag ging de strijd tussen de 40 deel nemende jachten in de zoge naamde Walvisstaart in de mon ding van de Westerschelde met de finish voor het Breskense ha venhoofd. Onder ideale omstan digheden, zon en windkracht 3 tot 4 op de schaal van Beaufort, werden de driehoeken voor Zou- telande probleemloos afgewerkt. De toppers lieten zich intussen niet onbetuigd. In de IMS-klasse 1 en 2 won Lender met Luc Meersman voor Kopje Kleiner met de familie De Waal als bemanning en Aldeba- ran met Kees de Ridder als schipper. Laatstgenoemde twee finishten zondag eveneens als re- pectievelijk nummer 2 en 3 en bleven daardoor hoog in het klassement van deze groep. Zondag werd overigens op de Westerschelde richting Hoofd plaat met een rondje rond de plaat gestreden. Dit onder re genachtige omstandigheden met een heus incident. In de Cruiser klasse A raakten namelijk Sc andinavian van Wim Huiszoon en Tom van Kuypers bij het ronden van een boei elkaar der mate stevig, dat verder varen er niet meer bij was. In die race eindigde Twee Gezusters van de Terneuzense huisarts en voorzit ter van de WV Breskens Hans Zuiderbaan opnieuw als win naar, voor Deste van Mac Wiro- dihardjo. Werd zaterdag in deze IMS-groep 2 en 3' Passegeule van de Oostburgse tandarts Sjaak Buijze nog derde, zondag ging die stek naar Blue Jane van Klaas Borgers. In de IMS-klasse 5-6 toonde Ce- lestine met Bram van 't Hout als schipper zich zowel zaterdag als zondag de beste. Beide malen voor Diamond van Leo van Ca- pel en Windsong van Henk du Bois, die twee keer derde werd.. I IJzendijke - De individuele I Van onze wielermedewerker Eddy de Philippine - Ab Verplanke h. opzitten als ploegleider vt Zeeuws-Vlaanderen. Verplanki cessen van zijn pupillen en n boys in de komende Delta gooien. Tot nu toe is er nog geen 5 I Zeeuwse overwinning in een i etappe in de Delta Toer geweest, i Daar gaan wij verandering in proberen aan te brengen," is de stellige overtuiging van Verplan ke. De Belgische klassiekers brach ten niet wat de club er van verwacht had, maar volgens I Verplanke-is daarvoor een dui delijke reden aan te geven. „In België is de tegenstand aanzien lijk zwaarder dan tijdens wed strijden voor de clubcompetitie. Vandaar ook dat de resultaten in die klassiekers wat minder zijn geweest, maar in de criteria doen we het nog steeds goed." Successen waren er dit seizoen voldoende. Het begön in de Wim Hendriks Trofee waar een dub belslag werd behaald. Patrick van Passel werd laureaat en I Peter Mol werd tweede. „We kwamen uit het Wieler weekend met een zevende plaats en verder behaalden Davy Dub- j beldam, Peter Mol, Patrick van Passel en Johny van Cadsand nog overwinningen. Zo'n vijftien in totaal en voor een clubje als de onze is dat een goede presta- j tie. Landelijk gezien tellen we j zeker mee. Hoe het er voor vol gend jaar uit gaat zien is nog een vraag. De KNWU weet het zelf nog niet eens, maar het zou best eens kunnen zijn dat we op nieuw kiezen voor een Belgisch programma. Mannen als Mol en Van Passel hebben daar 'een voorkeur voor en dat zijn toch de ijzers die we hebben. Karei van Goethem rijdt waarschijn lijk in de Delta Toer zijn laatste klassieker, maar bij hem weet je het nooit, want ook dit jaar zou hij geen klassiekers meer rijden. Progressie Dan hebben we in Hayman na tuurlijk een goede renner en voor de rest hebben Martin de Jaeger en Patrick van de Vijver laten zien dat er progressie in zit. Jammer voor Roy Bogaert dat die nu opnieuw uit competi tie is. Die sukkelt al twee jaar en brak dit jaar zijn sleutelbeen. Nu zit hij weer met een virusziekte en is zijn seizoen reeds ten einde. Jammer, want een goede Bogaert kan een aardig stukje rijden." In de Delta Toer verwacht coach Verplanke heel wat van Van Passel en Mol. „Peter rijdt min der dan andere jaren zeggen ze, maar ik bestrijd dat. Hij is er altijd bij. Heeft meerdere keren net niet gewonnen. Dat is tot nu toe het verschil. Ik zie Mol hoog eindigen in eigen provincie en Van Passel schat ik eveneens hoog in," aldus Verplanke, die het jammer vindt dat Johny van Cadsand niet meedoet met kc de pe In de Cruiserklasse was de deel name gering. In de A-groep won Scandinavian zaterdag voor Beyond Believe van Jan Laban. Zondag was Beyond Believe winnaar, omdat Sandinavian ge dwongen was op te geven. In de B-groep zegevierde zowel zater- dag als zondag Anoniem met Wim Huiszoon als schipper. Na- rai met Kuypers aan het roer werd twee keer tweede en Birdie met De Lange evenzovele malen derde. In het komende -weekeinde gaan de jachten opnieuw het water op. Hetzij voor twee dan wel drie races. Een en ander afhankelijk van de weersomstandigheden. De starts zijn zowel zaterdag a's zondag om 11.00 uur. Patrick van Passel, die vorig jaar l van de partij is.

de Stem | 1994 | | pagina 10