ilflQ DE STEM Carnavalsfantasie Ties Poeth Cabaretier Youp van 't Hek opnieuw de best verkochte schrijver Kinderboeken worden zeer goed verkocht UIT gids 'Joelfeest' van Bredase animatiefilmer kostte jaren van voorbereiding pe stem SUSKE WISK HAMBONE De grens van herkenbaarheid bij Jos Dirix IN BEELD \J/ Kleuretsen van Peter Oosterbos Veel bekende gezichten in VARA- programma's Taiwanees wint Kondrasjin- concours Uitzendingen over zelfmoord Cultuuragenda in reclameblok //t muh IN ruïne „Zodra een applaus weerklinkt In een vliegmachien weet men: de zomerr is weer in het land" Aad van den Heuvel, tv-presentator jé^sm Amsterdam (anp) - 'Eerst de man, dan de bal' van Youp van 't Hek is het best ver kochte boek van de afgelo pen anderhalf jaar. Daarmee is de cabaretier-schrijver voor de tweede keer de best verkochte auteur. Dit keer overtreft hij zichzelf; van 'Eerst de man, dan de bal' gingen 166.000 exemplaren over de toonbank. 'Floppie, Youri andere helden' kenden 119.000 liefhebbers. Een en ander blijkt uit de Top Honderd van de best verkochte boeken 1993/94, die de Stich ting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) jaarlijks samenstelt op basis van gegevens van uitgeve rijen. De lijst bevat uitsluitend Ne derlandstalige boeken, gepubli ceerd tussen 1 januari 1993 en 1 juli 1994. De CPNB maakte de Top Honderd maandag in de RAI in Amsterdam bekend. Het Prisma woordenboek Ne derlands was het op één na best verkochte boek van 1993/94. Daarvan werden er 156.000 aangeschaft. De virtuoos van Margriet de Moor was met 53.000 exemplaren het best ver kochte Nederlandstalige literai re boek. e publikatie van de Top Hon derd markeert het begin van de stemperiode van de Pu blieksprijs voor het Nederland se Boek. Lezers kunnen de ko mende twee maanden in 900 boekhandels en bibliotheken aangeven wat hun favoriete nieuwe boek is. De auteur van het winnende boek krijgt begin november een sculptuur van Jeroen Henne- man en een bedrag van 15.000 gulden. Vorig jaar was Heren van de thee van Hella S. Haasse het Boek van het Jaar. Voor de Top Honderd heeft de CPNB tien categorieën inge steld, variërend van ontspan ning/sport, (vertaalde) litera tuur, geschiedenis en biografie- en tot bundels en spannende- en informatieve boeken. Vooral de rubriek informatieve boeken scoorde goed. Het Prisma woordenboek Ne derlands staat zoals gezegd op de tweede plaats, gevolgd door het Prisma woordenboek Enge- ls-Nederlands/Nederlr- nds-Engels. Het aanzien van 1993 (geschie denis en biografieën) en De Scorpio obsessie van Robert Ludlum (spannende boeken) be zetten de vierde en vijfde plaats. Van alle vijf de toppers werden meer dan 100.000 exem plaren verkocht. Het eerste vertaalde literaire boek staat als zevende geno teerd; De verborgen geschiede nis van Donna Tartt (90.000 exemplaren). De Nederlandse literatuur is met Margriet de Moors De virtuoos op de 15e plaats vertegenwoordigd. Kees van Kooten, Wim de Bie en Roel Bazen staan mét Ons kent ons op de 8e plaats. Een plekje lager staat Van Kootens Verplaatsin gen (beide meer dan 75.000 ver kochte exemplaren). Door Marjan Mes Koddige en bizarre carna valsstoeten trekken voor bij in de nieuwe animatie film, Joelfeest, van Ties Poeth. Het ruim dertien minuten durende filmpje is een gedurfde carnavals- fantasie van de 37-jarige Bredase cineast, wiens vo rige animatiefilms, waar onder Mission Vitte, vooral op buitenlandse festivals de aandacht trokken. De laatste werd zelfs in Houston in Texas be kroond. Jarenlange voorbereiding is aan het enigszins vervreerpdende Joelfeest, met zijn kleurrijke kleifiguren en Bredase carna valsopnamen, voorafgegaan. Met financiële steun van onder meer het Fonds voor de Nederlandse Film, de provincie Noord-Bra bant en de gemeente Breda kon het eigenzinnige project uitein delijk in drié jaar worden vol tooid. Joelfeest gaat binnenkort in première op het Nederlands Film Festival (21-30 september) In Utrecht en zal naar diverse buitenlandse festivals voor de animatiefilm worden uitgezon den. Bovendien zal International Art Film zorg dragen voor distribu tie in.de Nederlandse filmhui zen. Hans van Westerlaak van Arena Films uit Breda; voorheen de Kritiese Filmers, heeft Joel feest geproduceerd voor de Stichting Cinema Avant van Ties Poeth. „Het is altijd moeilijk om voor een korte animatiefilm een af zetmarkt te vinden", zegt hij. „Je bent bijna helemaal aange wezen op de animatiefilmfesti vals in het buitenland en de buitenlandse televisie. In Neder land is het veel moeilijker met de huidige horizontale programme ring." De afzet is het probleem van iedere Nederlandse animatie- en tekenfilmer. Hun niet zelden zeer verrassende, maar soms slechts enkele minuten durende produkties komen in de commer ciële bioscoop niet aan de bak. Ze zijn buitengewoon arbeidsin tensief en daardoor relatief duur. Joelfeest heeft 160.000 gulden gekost. Tien jaar geleden maakte Ties Poeth al eens een grappige be renwagen van klei, die hij ooit nog eens wilde gebruiken in een film over de geschiedenis van het carnaval. Uiteindelijk is het ge valletje een fractie van een se conde te zien in Joelfeest dat voor de buitenlandse markt de titel The Carnival Shout heeft meegekregen. Twee jaar Ties Poeth heeft twee jaar lang gewerkt aan de schaalmodellen, koddige en boertige poppen en beesten, die hij zelf met de hand uit klei boetseerde. Hij werd daarbij vooral geïnspireerd door schilderijen van Breughel, want het middeleeuwse carnaval speelt een belangrijke rol in zijn filmpje. Zijn fascinatie voor oude carnavalsgebruiken met hun heidense en middeleeuwse elementen heeft hij van huis uit meegekregen. In zijn geboorte streek rond Tegelen in Noord- Limburg wordt nog altijd een variant op het middeleeuwse 'ketelgericht' gehouden dat hem al van jongsaf intrigeerde. Al eerder maakte Poeth het do cumentaire filmpje De reis van de draak, over het bouwen van een carnavalswagen met het Breugheliaanse thema van het gevecht tussen Sint Joris en de draak. Met Joelfeest heeft hij een heel persoonlijke invulling gege ven van de geschiedenis van het carnaval en de carnavalswagen. Het zijn associatieve, soms ver vreemdende beelden over ver schillende tijdperken, met gete kende fragmenten, animatie en gemanipuleerde opnamen van het Bredase carnaval. Alleen de insider zal dat laatste nog herkennen. De stokpaard mannen van de Bredase carna valsvereniging De Biemeewis vormen vervreemdende, rondtol lende figuurtjes. Tussen het ge drang van de carnavalsvierders doemen nogal mysterieus de ezel en de non met varkenskop op, die al in een eerdere, wonderlij ke scène samen te zien waren, waarbij de eerste tegen een muur piste en de tweede de boel schoonkuiste. Kleurrijke carnavalswagens van klei passeren de revue, met dra ken, varkens, jokers, duivels, een narrenschuit, een gaper en een chirurg. Maar ook Sinterklaas verschijnt, Uncle Sam, negers uit het koloniale tijdperk en Russi sche astronauten in kolderieke gedaante. Door een merkwaar dig Koeweit-achtig landschap met olieblikken trekken een zon newagen en voetbalsupporters. Voor de vriendelijke, langharige Ties Poeth, onveranderlijk ge kleed in zwart jacquet met wit overhemd, is de hele wereld historie - ook de recente - blijk baar een carnavalsfeest. Die mystificerende mengeling van tijdperken en symbolen, die op het eerste gezicht niet hele maal te duiden valt, blijkt voor hem juist essentieel. „Waar al die vroegere carnavalssymbolen vandaan komen, valt niet precies te achterhalen. De Romeinen, en met name Tacitus, wisten de germaanse gebruiken al niet eens meer te duiden. Omdat ze toch nog altijd in het huidige carnaval voorkomen, vond ik het leuk om er door de tijd heen mee te spelen." Muziek Erik Visser, zelf ook geïnteres seerd in optochten en middel eeuwse rituelen, componeerde opwindende muziek bij Joelfeest die wordt uitgevoerd door Flair- ck. Ties Poeth heeft hem aange trokken vanwege de Flairck- schijf De Optocht. „Ik wist niet eens dat Erik oorspronkelijk ook uit Breda komt", aldus Poeth. „Hij was meteen erg enthousiast toen hij mijn poppen zag. Hij bracht bij onze eerste afspraak een heleboel boeken mee over precies hetzelfde onderwerp als waar ik mee bezig was. Dat was Ook in de kunst is het gedaan met de zomer. De maanden juli en augustus zijn de tijd van de beeldentuinen, willekeurige presentaties uit de vaste collec tie van de grote musea en windstilte in de galeries. Een tentoonstellingsruimte als De Beyerd overbrugt de zomer met Breda Fotografica, een tot tra ditie wordende manifestatie waarvoor de zomer toch ook te lang blijkt. In de eerste week van septem ber breekt het nieuwe seizoen weer los en dat betekent een overvloed van openingen dus ook van veelbezochte vernissa ges. De zomerslaap is voorbij, de beeldende kunst leeft weer. Voor zover exposities daarvoor de graadmeter zijn. Maar ach ter de fa?ade van levenslust een spektakel gaat een probleem schuil. En dat wordt zichtbaar als je de deelnemerslijst bekijkt van de opening van het galeriesei zoen in de Kunsthal in Rotter dam. Het afgelopen weekend hebben vrijwel alle, nog funk- tionerende expostieruimten in Rotterdam de kunstenaars van het nieuwe seizoen en dus ook zichzelf gepresenteerd. Wat op valt, is dat belangrijke galeries verhuisd zijn naar een goedko pere lokatie of gewoon verdwe nen zijn. De gemeeente Rotterdam heeft met subsidies het vestigingskli maat voor galeries in die stad aantrekkelijker willen maken, maar nu die bron niet eindeloos blijkt, moeten ze op eigen, ech te benen staan en is de werke lijkheid minder florissant. Het is een moeilijke tijd voor de particuliere galeries. Waar de economie landelijk aantrekt en er door de grootste onderne mingen weer geld verdiend wordt, trekt de recessie nu door andere gelederen, onder andere door galerieland. Het is alsof de kopers het nu laten afweten. Door Frits de Coninck Dat het minder gaat, wordt deels aan het oog onttrokken door de niet afnemende bezoe kersaantallen van musea en beeldententoonstellingen in de buitenlucht. Zo trok de beeldententoonstel ling in de tuinen van kasteel Bouvigne een bezoekerstal dat ver boven de 10.000 ligt! Maar het betreft hier van overheids wege gesubsidiëerde instellin gen en incidentele vertoningen die zich, minder om financiën bekommerd, veel vrijer kunnen inlaten met kwaliteit. Aan kij kers geen gebrek, wel aan gre tige kopers. Verlaging van de prijzen lijkt onontkoombaar, ook voor de kunstenaars. De Verbeelding uit Baarle-Nas- sau opent het verke seizoen met oudgediende Kees Salentijn en de jonge beeldhouwer Jos Dirix uit Limburg. Dirix presenteert binnen kleinere beelden in was of klei gekneed en in brons gegoten. In die zin een klassie ke beeldhouwer. En dat klas sieke, conventionele karakter geldt ook het onderwerp van zijn beelden. Paarden, stieren en dansende mensgestalten zijn niet opmer kelijk. Waar de beelden zich wel in doen opmerken dat is in de voorstelling die Dirix aan zo'n klassiek onderwerp ont lokt. Hij heeft zijn vormen uit gerekt en gedraaid tot de grens van wat de herkenbaarheid van het onderwerp nog verdraagt. Van een paard op en sokkel zijn de linker voorpoot en de linker achterpoot opgeheven en uitge strekt, zodanig dat er een lange rechte lijn ontstaat door het lijf van het dier heen. Om volume en massa te behouden en daar mee ruimte heeft Dirix de kop gekromd en gedraaid zodat er een tegenbeweging op gang komt. Het beeld is tegelijk gracieus en weerbarstig, het drukt zowel snelheid als koppigheid uit. Di rix speelt een spel met de mo gelijkheden die zijn onderwerp van nature biedt en met wat zijn knedende handen aan es thetiek zoeken. Dat dubbele spel levert beelden op die op het oog mooi, maar ook gema niëreerd zijn. De beweging wordt te uitgesproken aange wend, de vorm is te uitgelaten zodat een beeld aan betekenis inboet. De zucht naar stilering staat hier en daar een sterk beeld in de weg. Buiten presenteert Jos Dirix grote beelden. Afgelopen zon dag deed hij dat als de spreekstalmeester van zijn ei gen voorstelling. Voor de ogen van het publiek heeft hij een in brons gegoten beeld los gekapt uit de mal. Na de voorgeboorte van het kneden de echte ge boorte van het beeld dat elders gegoten is en nog verborgen zit in de mal. Wat de beeldhouwer dan uiteindelijk tevoorschijn kapt, is ook voor hem een ver rassing. Bronzen beelden van Jos Dirix en werk aan de muur van Kees Salentijn in galerie De Verbeel ding, Klokkenstraat 12, Baarle- Nassau, tot 2 oktober. De vraag is op grond waarvan nu precies die twee kleine kleu retsen zoveel interessanter zijn dan al het andere werk dat er naast hangt. Allebei even klein en zeker niet meteen opvallend. Eerder wat stil'en verscholen in de keurigheid van een lange rij identiek ingelijste werken aan de muur. Maar bij nader inzien blijken die twee zich te onder scheiden en de vraag naar het waarom is natuurlijk een vraag naar de kwaliteit. Als het goed is, kom je daarbij uit. Bronzen paard van Jos Dirix. Het gaat om de tentoonstelling van werk van de Roosendaler Peter Oosterbos die afgelopen zondag in Roosendaal, in 't Tongerlohuys, geopend is. Hij toont daar grafiek en tekenin gen, althans wat hij tekeningen noemt. Want het is weliswaar werk op papier met een teken achtig karakter maar het me dium dat zich het duidelijkst aandient is het penseel waar mee waterverf en inkt over het papier worden gestuurd. Oosterbos gebruikt het hele blad met zijn penseel om tot een figuratie te geraken die altijd abstract is. Hij zet ver houdingsgewijs stevige lijnen direkt uit de hand en ter breed te van z'n penseel. Dat maakt foto hans franz het beeld heel direkt. Die lijnen worden herhaald, naast elkaar of door elkaar, soms in een raster, soms solitair. Afgewis seld met losse afdrukken van zijn penseel op het papier, in blauwe of zwarte verf. Als je weet dat hij vooral etser is, dan ken je de herkomst van dit spel met lijnen die het wit van het blad beurtelings weg drukken en open laten. Het herhalen van lijnen is het mid del bij uitstek van de etser die vormen en volumes wil schep pen. Door te arceren maakt hij een vorm die bij het afdrukken werkt als een vlak waardoor heen altijd nog het wit van het papier zichtbaar blijft. Peter Oosterbos heeft de natuur van de etser gevolgd, het zetten van lijnen, en die lijnen in wat hij tekeningen noemt, verzelfstan digd met het penseel. Zijn etsen in zwart-wit, de ech te etsen dus eigenlijk, zijn in wezen niet anders dan een spel met lijnen. Ze komen niet uit boven dat wat technisch nodig is om een ets te realiseren. En technisch zijn ze prima. Maar ook iets wat technisch niet aan substantiële kritiek bloot staat, moet beeldend, wat hier bete kent inhoudelijk, iets bijzon ders opleveren. Dat is te weinig het geval. Terug naar de vraag van het begin. Waarom zijn de kleine kleuretsen nou wel zo bijzon der? Het antwoord ligt in het gebied dat ze bestrijken tussen ets en tekening in. Peter Oos terbos heeft de ets gebruikt om te tekenen, en men zou net zo goed schilderen mogen zeggen. In de zwarte etslijnen op wit papier heeft hij met rood, in het ene geval, en met blauw in het andere een een getekende vorm neergezet die ineens diepte, ruimte, spanning geeft aan het toch zo kleine blad. Het is alsof de oppervlakte wordt open ge broken, en je wordt je daarvan pas goed bewust als je eerst alles hebt gezien en je een oor zaak zoekt voor de groeiende, irritatie. Die twee kleine kleuretsjes aan de muur, die zijn goed. Relatief niet duur (ƒ515) maar net als de rest saai ingelijst. Scherpe, dunne, aluminium lijsten van de meest neutrale soort. Zo neutraal dat alles naar elkaar toe trekt en afbreuk doet aan wat elk werk individueel is. Een heel mooi werk van Peter Oosterbos staat afgebeeld op de uitnodigingskaart: 15 losse penseelstreken in zwart op blauw, gerangeerd in de vorm van een pyramide die maakt dat het onderscheid tussen bo ven-, onder- en zijkant weg valt. Merkwaardig genoeg is dat werk op de tentoonstelling zelf niet te zien! 't Tongerlohuys, Molenstraat 2, Roosendaal, tot 3 oktober. DINSDAG 6 SEPTEMBER 1994 DEEL D Amsterdam (anp) - Het gaat goed met de verkoop van kinderboeken. Cijfers van de Stichting Speurwerk betreffende het Boek laten zien da.t in het vierde kwartaal van 1993 de omzet van kinderboeken met 21 procent is gestegen ten opzichte van de laatste drie maanden van 1992. De stijging zorgde voor een re cordomzet van kinderboeken in 1993. Henk Kraima, directeur van de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederland se Boek (CPNB), maakte dat gis teren bekend tijdens een persbij eenkomst in Amsterdam over de 40e Kinderboekenweek. In 1993 kochten particulieren voor een recordbedrag van 52 miljoen gulden aan kinderboe ken. Voor dat geld werden 3,5 miljoen exemplaren aangeschaft. Kraima noemde dat 'een voorlo pig hoogtepunt'. In 1985, het historische dieptepunt wat be treft de verkoop van kinderboe ken, gingen er 2,5 miljoen over de toonbank. De Kinderboekenweek, die van 5 tot en met 15 oktober duurt, heeft dit jaar als thema 'In het holst van de nacht'. In orthodox- protestantse kringen heeft dat 'occulte' thema tot grote veront rusting geleid. De vereniging Bijbel en Onderwijs, die waakt over het protestants-christelijke onderwijs, biedt daarom in sa- Een carnavalswagen van klei trekt voorbij in de korte anima tiefilm 'Joelfeest' van Bredanaar Ties Poeth. Het filmpje gaat in première tijdens het Nederlands Film Festival (21-30 september in Utrecht. foto cinema avant een enorme verrassing." De sfeervolle, ritmische muziek en het Dolby-stereo-geluid vormen niet de geringste attracties van' Joelfeest. Hilversum (anp) - Het komende televisieseizoen van de VARA biedt veel 'oude toppers' als Sonja, Kassa!, De Schreeuw van de Leeuw, De wereld van Boudewijn Büch en caba retregistraties van onder meer Youp van't Hek. Astrid Joostens programma Personality sneuvelt, maar daarvoor komt een nieuw wekelijks programma in de plaats met studiogesprek- ken en reportages. Nieuw is ook een serie programma's slapstick-humor van Waar- denberg en De Jong. Het derde televisienet heeft vanaf deze week een uni form logo. De drie omroe pen - VARA, NOS en VPRO - zijn het eens gewor den over de nieuwe geza menlijke vormgeving. De samenwerking van de drie omroepen blijkt ko mend seizoen vooral uit de programmering van de kin derprogramma's. Die zullen dagelijks tussen tien over zes 's avonds en half acht te zien zijn. Incidenteel zullen de VARA en de opvolger van de NOS op het derde net, de Nederlandse Pro grammastichting (NPS), extra actualiteitenprogram ma's maken. Nova-extra, luidt de werktitel daarvan' voorlopig. menwerking met zo'n honderd christelijke boekhandels alterna tieve informatie aan onder het motto 'Je hoeft niet bang te zijn'. Kraima vindt de orthodox-pro testantse visie 'niet erg van deze tijd'. De orthodox-protestante krin gen kunnen blij zijn met Kinderboekenweekgeschenk. Het boekje van Anke de Vries heeft niets met het thema van het boekenfestijn te maken. Het verschijnt in een oplage van 230.000 exemplaren en is geti teld Fausto Koppie. Het gaai over de legendarische wielrenner uit de jaren vijftig Fausto Coppi, Bij de aankoop van bijna twee tientjes aan kinderboeken is het geschenk gratis verkrijgbaar. Amsterdam (anp) - De Taiwa nees Shao-Chia Lu heeft het Kirill-Kondrasjinconcours voor jonge dirigenten gewonnen. Tij dens de finale, die vrijdag en zaterdag in het Amsterdamse Concertgebouw plaatshad, ein digde hij voor de twee andere' finalisten, de Amerikaan Dorian Wilson en de Oekraiense Victo ria Zajdko. Alle drie dirigeerden zij het Ra dio Filharmonisch Orkest. De fi nalisten waren geselecteerd uit achttien deelnemers die waren gekozen uit 250 inschrijvingen. De twee Nederlandse deelne mers, Dick van Gasteren en Jur- jen Hempel, drongen niet tot de laatste ronde door. Hilversum (anp) - Veronica is bezig met de voorbereiding van twee uitzendingen over zelf moord onder jongeren. Aan de programma's, die op 15 en 22 januari worden uitgezonden, le veren medewerkers van het Wil- helmina Kinderziekenhuis in Utrecht een bijdrage. Van onze verslaggever De Ster brengt sinds vorige week een cultuuragenda in het recla meblok op Nederland 3. Het Museumpark Festival en het Ne derlands Philharmonisch Orkest waren de eerste adverteerders die met commercials de aan dacht vragen. g De Ster geeft culturele instellin gen de kans voor de helft van de prijs te adverteren op radio en televisie. Loekie moet wijken voor de aankondiging van eve nementen. De culturele adverteerders kun nen zich laten sponsoren. FILMS GOES - Grand Theater 20 u. Speed. HULST - De Koning van Engeland 20 u. Wolf. 20 u. Beverly Hills Cop 3. 20 u. Speed. 20 u. The cliënt. 20 u. Four weddings and a funeral. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. Speed. - Alhambra 2 20 u. The Beverly Hills Cop 3. - Alhambra 3 20 u. Four weddings and a funeral. - Alhambra 4 20 u. Cowboy way. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. What's eating Gilbert Grape. Zaal 2 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. La fille D'Artagnan. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 u. Blank check. 22.30 u. Intersection. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. Zaal 5 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Speed. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Beverly Hills Cop 3. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The client. Zaal 8 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The crow. Zaal 9 - 14.30, 17 u. Naked gun 3. 20 en 22.30 u. Blink. Zaal 10 - 14.30, 17 en 22.30, u. Ace ventura: pet detective. 20 u. Romeo is bleeding. Zaal 11 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Maverick. Zaal 12 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u.' The next karate kid. Zaal 13 - 14.30, 17 u. Thumbeli- na. 20 u. Shadowlands. 22.30 u. This boys life. Zaal 14 - 14.30, 17 u. De Aristo- katten. 20 u. Schindler's list. Zaal 15 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The getaway. Zaal 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Frauds. Zaal 17 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Pelican brief. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Speed. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Escape from Absolom. Zaal 21 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. I love a man in uniform. Zaal 22 - 14.30, 17 u. We're back. 20 en 22.30 u. Serial mom. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The client 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Frauds. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Speed. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Gilbert Grape. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Beverly Hills Cop 3. 20 en 22.30 u. Romeo is bleeding- 20 en 22.30 u. Maverick. 14.30 en 17 u. Blank check. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The croW- 14.30, 17 u. Next karate kid. 22.30 u. Escape from Absolom- 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. 20 en 22.30 u. The getaway 14.30, 17, 20 en 22.30 u. 4 wed dings a funeral. 14.30 en 17 u. The Aristocats. 14.30 en 17 u. Shadowlands. 20 u. Schindler's List. BRUGGE - Kennedy Komplex 20 u. Speed. 20 u. Beverly Hills Cop 3. 20 u. The crow. 20 u. Four weddings and a funeral- KNOKKE - Beverly Screens 20 u. Speed. 20 u. Beverly Hills Cop 3. 20 u. The client. 20 u. The Flintstones. RADIO 1 Fik heel uur en om 7.30, 8.30, 12.30, 13.30, 17.30, 18.30 en 6.30 Nieuws. NOS: 7.00 Gelukwens Prins Claus. KRO- 7.09 Echo. 9.05 Dingen die gebeuren (MA/). NCRV: 12.07 Hier nu (12.45 Agrarische actualitei ten). VERONICA; 14.05 Nieuwsra dio, TROS: 19.04 Interaktief. 20.04 Klantenservice. VERONICA: 22.04 Sportradio. NOS: 23.07 Met het oog 0n morgen. VARA: 0.04 For the re cord. 2.02 Geen tijd. 5.02-7.00 Och tendhumeur. RADIO 2 Elk heel uur Nieuws. NOS: 7.00 Gelukwens Prins Claus. AVRO: 7.09 Sugar in the morning. 9.04 Arbeids vitaminen. 12.04 Het hart van twee. 14,04 Darteil op dinsdag. 17.04 File radio. EO: 18.04 Alle mensen. 19.04 Ge gouden greep. 20.04 CD wijzer. avro: 21.04 Toppers van toen. 22.04 Andermans veren. VPRO: 23.04-24.00 Wat zegt ze. RADIO 3 Elk heel uur Nieuws. AKN: 6.04 Breakfast-club. NOS: 7.00 Geluk wens Prins Claus. AKN: 7.06 Break- fast-cluh. 9.04 Arbeidsvitaminen. VARA: 12.04 Denk aan Henk. 14.04 Carola. AKN: 15.04 The magie friends. V00: 17.04 Rinkeldekinkel. NOS' 18.04 De avondspits. EO: 19.04 Spoor 7. AVRO: 20.04 Forza. VPRO: 21.04 Villa 65. TROS: 0.04 Nacht wacht. NOS: 2.02 Papa is wakker. AKN: 4.02-6.00 Pyjama FM. RADIO 4 Om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws. NOS: 7.00 Gelukwens Prins Claus. TROS: 7.04 Een goede mor gen met. 9.00 Muziek voor miljoe nen. 11-00 Ochtendconcert 13.04 Nieuwe cd's/De top 10. 14.00 Mid dagconcert. NCRV: 16.00 De Neder landen. 17.00 Leger des Heilskwar- tier. 17.15 Muziek in vrije tijd. NCRV: 18.04 Geloven in muziek. 18.45 Or gelconcert. 19.15 Klassiek in vogel vlucht. 20.02 Werken van Schubert; La vida breve, opera van De Falla. 21.45 Schönberg Kwartet; Jazz. EO: 22.30 Orgelbespeling. 23.00 Het Duitse oratorium. 23.30 Songs of praise. 0.00-1.00 Vier na midder nacht. RADIO 5 Elk heel uur t/m 18.00 Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelingenrubriek met uitgebreid weerbericht en scheep- vaartberichten. 7.00 Gelukwens Prins Claus. 7.02 Nws. 7.07 Sportief. 7.30 Vroeg op 5. IKON: 8.50 Snip pers. NOS: 8.55 Waterstanden. VPRO: 9.02 Dinsdag op 5 met Het gesprek; 9.45 Instituut Schreuders; 10.02 Gied Jaspars vertelt; 10.42 De jazz van Pete Felleman; 11.02 Ste nen des aanstoots; 11.30 De vrolijke wetenschap; 11.55 Vrije geluiden; 12.02 Het debat; 12.50 Het Niek Stein-archief; 13.10 De documentai re; 14.02 Passages passanten; 15.02 Boeken; 16.02 Kunstwacht. NOS: 17.10 Radio UIT. PP: 17.50 D66. KRO: 18.02 Tot uw dienst. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws in het Turks, 19.50 in het Marokkaans en Berbers en 20.40 in het Chinees. TELEAC: 21.00 Op ver haal. 21.30 Architectuur. 22.00 Op reis met Van Lennep. NCRV: 23.00-24.Q0 De Odysseia van Home ros. OMROEP BRABANT ANP-nieuws: zie Radio 1. 7.05 Bra bants nieuws 7.25 De krant in Bra bant. 7.32 Brabants nieuws. 7.55 Weerman Johan Verschuuren. 8.08 Brabants nieuws. 8.10 Radio Nieuws Centrale. 8.33 Brabants nieuws. 8.55 Weerman. 9.03 Bra bants nieuws. 9.07 Muziekkiosk. 10.03 Brabants nieuws. 10.07 Draai bank. 11.03 Brabants nieuws. 11.07 Van harte. 12.05 Brabants nieuws, service en agenda. 12.55 Bericht voor boer en tuinder. 13.08 Bra bants nieuws. 13.10 Radio Nieuws Centrale. 13.32 Brabants nieuws. 13.34 Muziek, Brabantse produk ties. 14.03 Brabants nieuws. 14.08 Muziek met om 15.03 en 16.03 Bra bants nieuws. 17.05-18.00'Brabants nieuws, service, provinciale agen da en nieuwsoverzicht. OMROEP ZEELAND 8.35-9.00 Nieuws en actualiteiten, met om 8.45 actualiteitenkwis. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 het weer in de provincie. 12.32 regionaal nieuwsoverzicht. 12.35 gesprek van de week.12.55 De agenda. 13.08-13.30 Radio Nieuws Centrale. 16.03 Gefeliciteerd! 17.05 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 het weer in de provincie. 17.32 regionaal nieuwsoverzicht. 17.35 Vogels, vissen en Piet Smeer poets. 17.55-18.00 De agenda.

de Stem | 1994 | | pagina 14