levering IBouw appartementen in Hulst anden. Ouderen weten nog te weinig van woonzorgproject' m T NAAR Weer leven in de politieke brouwerij van de Abdij DE STEM POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DAG klapper DUIVEN sport de stem oek van ■Woningbouwvereniging speelt in op vraag naar seniorenwoningen in binnenstad «SOKKEN elastische kousen Nieuwe fanfare presenteert zich tijdens Floriade Twee bankovervallers snel aangehouden op-Walcheren ZEELAND C2 extielSupers) er Gefeliciteerd P) 5x10 in v.d. WALLE- BLOMMAERT editie zeeland Goed jaar PSD ondanks zeer warm zomerweer Koewacht Politie vindt harddrugs Drugdealer uit liet land gezet 1994 X 56 DINSDAG DINSDAG 6 SEPTEMBER 1994 Van onze verslaggever Hulst - Veel ouderen weten niet dat een woon- zorgproject juist voor hen een oplossing zou zijn om langer zelfstandig te kunnen blijven wonen. Dat zegt directeur H. Hageman van de Hulster Woningbouwvereniging, naar aanleiding van de bouw van twintig zorgwoningen aan de Korte Bellingstraat in Hulst. Omdat in het project de woningbouwvereniging, de stichting Thuiszorg en het verzorgings- en ver pleeghuis de Blaauwe Hoeve samenwerken krijgen veel mensen het idee dat ze in een instelling terecht komen. „Zodra het woord Blaauwe Hoeve valt, den ken ze dat het project een soort dependance is," al dus H. van Koolwijk van de Blaauwe Hoeve. „Waar het hier om gaat zijn gewone standaard wo ningen," benadrukt Hageman. „Alleen, hier zijn al lerlei extra's in aangebracht om het wonen voor de mensen zo plezierig mogelijk te maken. Belangstel lenden moeten zich ook gewoon bij de woning bouwvereniging aanmelden." Op dit moment is er overigens al meer belangstel ling dan er woningen zijn. Bij de toewijzing krijgen degenen met de zwaarste indicatie voorrang. De be doeling van het project, dat zicht richt op inwoners uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen, is om ouderen langer zelfstandig te laten wonen, ook al zouden ze eigen lijk naar een verpleeghuis moeten. Op dit moment is de wachtlijst voor het verpleeghuis lang, zodat het woonzorgproject een uitkomst kan bieden. „Het is een belangrijke nieuwe schakel in het zorgaanbod in de streek," zegt mevrouw L. Hasselman van de Stichting Thuiszorg. De twintig woningen zijn toe gankelijk voor rolstoelen, er is een aangepaste keu ken, douche en toilet, een overdekte verwarmde ge sloten galerij, een alarm en intercom-installatie en een lift. In principe wordt de zorg verleend door de Stichting Thuiszorg. Is er meer verzorging en meer verpleging nodig, dan wordt deze zorg verder aan gevuld door gespecialiseerde medewerkers van de Blaauwe Hoeve. De huurprijs wordt voorlopig ge schat op zevenhonderd gulden per maand. Daar komt dan nog ongeveer zeventig gulden servicekos ten bij. In de Korte Bellingstraat staan al twintig ouderenwoningen van de woningbouwvereniging. Die worden aangesloten op het nieuwe woningen complex, zodat ook die bewoners gebruik kunnen maken van de liftvoorziening. De aaneenschakeling biedt meteen ook de mogelijkheid om het woon zorgproject indien nodig uit te breiden. /arm! n maat. Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat >hers in Breda en t/an Gestel in Oosterhout. ïaar >or nog in, bert t. Hoewel je 't niet kunt zien, wordt onze Clazien en zal zij Sara zien. Proficiat Cees, Corné en Natascha. Tel. 01140-19236 ULM vanuit België: 00-31 114019236 dagmenu ham met seizoenfruit en kruidenboter dagsoep ale saus, frisse salade, frites coupe fruit 50.00 Bfr. 570 194 ne r ils Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 s HULST S Tel. 01140-13093j Van onze verslaggever Hulst - Met de bouw van 43 ruime appartementen speelt de Hulster Woning- bouwvereniging in op de grote vraag naar senioren woningen in de Hulster binnenstad. I Bovendien levert de woning bouwvereniging met het project «eer een belangrijke bijdrage aan een stuk stadsvernieuwing. De appartementen, waarvan de bouw eind deze maand begint, zijn gesitueerd in het plan Bau- l.deloo, langs de Lange Bel lingstraat. De woningbouwvere- ing had jaren geleden al een je op dat gebied, maar kreeg toen geen kans om de grond te verwerven. Het gebied kwam in handen van projectontwikkelaar I Volker Stevin, die het vol wilde (bouwen met koopwoningen. De 1 belangstelling daarvoor bleek I echter tegen te vallen, zodat de projectontwikkelaar een deel van de grond wel wilde verkopen. „We kregen een aanbod van I bouwbedrijf Van der Poel om sa men te proberen iets van de nd te krijgen," zegt directeur H. Hageman van de woning- bouwvereniging. „We hebben be sloten om dat inderdaad aan te pakken." I Voor de woningbouwvereniging ligt de prioriteit op dit moment in de binnenstad. „We hebben een onderzoek gedaan en het blijkt dat er vooral behoefte is aan gro tere appartementen voor vijftig- plussers," aldus Hageman. Dat is ook gebleken bij het apparte mentengebouw aan de Van de Maelstedeweg, net buiten de bin nenstad. „Die woningen waren in een mum van tijd verhuurd. We hebben veel mensen moeten te- 1 leurstellen." Huurprijs Hoewel er nog weinig ruchtbaar heid aan is gegeven zijn er ook voor de nu te bouwen-apparte menten al enkele tientallen be langstellenden. De huurprijs ligt rond de 750 gul den per maand. „Het was moei lijk om dit project uit te werken, zegt architect E. Verplancke. „Er moesten minimaal veertig tot vijftig appartementen komen, het moest passen in de kleinschalig heid van de omgeving en toch mocht de huurprijs niet te hoog worden." Een van de oplossingen die is ge vonden is het bouwen van de ap partementen over de weg. Vanuit de Lange Bellingstraat voert een poort dan naar het achterliggen de Baudeloogebied. De woningen zijn voorzien van sen grote woonkamer, twee slaapkamers, keuken, douche, hal en berging. Het opmerkelijke aanhet ontwerp is dat de ramen van zowel de woonkamer als de 'wee slaapkamers aan de straat zijde zitten. De oplevering wordt verwacht net voor de zomerva kantie volgend jaar. Het ontwerp van de appartementen in het plan Baudeloo. Door onze redacteur Cees Maas STATENLID Van Kollem van Groen- Links, doorgaans nogal wars van theatraal gebaar, heft de arm en wijst naar het enorme witte vlak van de ge pleisterde kopgevel in de statenzaal. „En daar, is dat geen goede plek voor on ze anti-discriminatieverklaring, daar zou ik blij mee zijn," hij schudt z'n krullen en wijdt zich verder aan het oplezen van zijn toespraak. Van Kollem krijgt de plek nooit voor zijn zwaar bevochten verklaring, want de ko ningin mag er niet eens hangen, zo heilig is de westgevel van de zaal, het vlak bo ven de wapenschilden van de Zeeuwse steden. Van Kollem weet dat wel, maar maakt er toch een showtje van. Of statenlid Van Tatenhove van het CDA, een heel serieus mens die meestal geen greintje lol in het leven lijkt te zien, pleit met passie voor het instellen van zoiets onzakelijks als een architektuurbeleid in Zeeland. CD-Artistiek op de bres voor de kunst, ook dat is tamelijk ongebruikelijk. Ria Geluk van D66, lijkt nieuwe paarse power te hebben opgedaan van de kabi netsformatie in Den Haag. Ze belooft een harde politieke strijd voor meer fietspa den, voor kwaliteit van de Zeeuwse zorg en nog wat zaken die D66 altijd als dinge tjes presenteerde, maar nu als heuse din gen met een doffe klap op de fractietafels Slingert. Wat is er toch aan de hand in deze door gaans zo dorre en doodsaaie Abdij? Van waar deze nieuwe vleugjes politiek leven? Het antwoord ligt de nieuwe begrotings procedure. De heren en dames hadden en hebben ook nog wel, veel huiver, maar geloofden tenslotte de voorstanders die meer levendigheid en debat voorspelden in deze politiek belangrijkste gebeurtenis van het jaar: de algemene politieke en fi nanciële beschouwingen op de provincie begroting voor komend jaar. In voorgaande jaren waren het schrifte lijke ronden, waar de politici met elkaar communiceerden door elkaar pakken stukken met hun standpunten te sturen en lijsten schriftelijke vragen deden toe komen aan de gedeputeerden. Ten finale was er dan een vergadering waarin alle inmiddels uitgekauwde zaken nog een laatste maal de revue passeerden, waarna de begroting en het beleid erin officieel waren vastgesteld. Dit jaar gaat dat dus anders. Vrijdag Hraafden alle fractievoorzitters op in een statenzitting om daar hun mondelinge vi sie te geven op de 'hoofdpunten' van be leid'. T)at er natuurlijk weer iemand be gon te zeuren over details als het bermbe heer langs de Zeeuwse wegen en een an der zeverde over een subsidie van een paar duizend gulden aan instelling X was te verwachten. Maar wat dadelijk opviel was dat er meer werd gelachen, meer in het openbaar steun werd betoond aan el- kaars standpunt, of juist niet. En dat de gedeputeerden veel werden onderbroken, geïnterrumpeerd noemen politici dat. En ze hebben het allemaal een beetje te pakken. Statenlid Kolijn van de SGP breekt een lans voor een meer christelij kere moraal in de politieke tempel, eigen lijk is het een preek waar de vrijdenker van de WD, Van Zwieten dan later weer wat gebelgd op reageert. Er is actie en reactie. Fractievoorzitter De Nooijer van de Pv dA, nooit verbaal het snelste en de meest bevlogene van het Zeeuwse parlement, wil meer aandacht voor oprukkende on democratische krachten op een toon die geen tegenspraak duldt. Statenlid Woudstra gewaagt het een dub belfunctie van gedeputeerde Dek aan de orde te stellen en leest een toespraak op die nog het meest het karakter van een beschouwing nadert, het is geen opdreu nen van standpunten. Gisteren, de twee de dag van de debatten, was het al niet anders. Er zit zowaar leven in de Abdij brouwerij. Een vinnig debat ontspon zich tussen de PvdA en D66 enerzijds en de CDA, RPF/GPV en de SGP over de ouwe koek van de' 'indentiteitskwestie'. Nieuwe zorginstellingen moeten van algemene signatuur zijn, zegt het provinciaal be leid. Religieuze tehuizen telt Zeeland al genoeg. „Beknotting van de rechten van mensen," riep statenlid de Boe van het CDA de zaal in. „Een staaltje van intole rant paars," zo deed statenlid Van Heu- kelom van de SGP zijn duit in dat zakje. „Een ernstige beperking van de vrijheid van godsdienst," signaleert statenlid Roose van de RPF/GPV. Zo gaat het dezer dagen in politiek Mid delburg. De gedeputeerden tenslotte, zijn niet ongelukkig met het systeem. Het kan hen een berg politiek geduvel en ant woorden op netelige vragen schelen. Ze maakten er ook een grapje over, in de wandelgangen, een grapje, maar zo kan het wel gaan, een opgevangen dialoog tussen twee gedeputeerden: „Dan zeggen we nu tegen de statenleden, straks komt het allemaal in de commis sies, bewaar uw vragen. In de commissies zeggen we, straks komt er een statenver gadering en tijdens de statenvergadering zeggen we, ja maar, heren, dat hebben we allemaal zeer uitputtend behandeld hoor." Ha, ha, ze lachen er beiden smakelijk om. Een witz, natuurlijk, niet echt gemeend. Natuurlijk niet. Want hoe mooi toch, zijn nieuwe democratische procedures! Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van tooten, Frank Deij, Rein van der Helm, Ton Koomen (sport), eter Oggel (editiechef), Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- aeverslaggever). ™lst: Steenstraat 14, tel. "1140-13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten IPN. editiechef). Advertentieverkoop ^riJeuzen: Zuidlandstraat 32, 'el01150-17920. f hegenwoordigers: Martin oeije, Hans Dimmers. "Hst: Steenstraat 14, tel. 01140-13751. rj?e9enwoordigers: dy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muur- mans, tel. 076-236454. telefoonnummers en openings- en var> overige afdelingen °P Pagina A2. ,8.5-94 De nieuwe fanfare geeft haar eerste concert. Van onze correspondent Hoek- De zaal van de Hoekse Rakkers was dit jaar overvol voor de uitreiking van de prij zen van de tuinwedstrijd van dit jaar. De prijsuitreiking werd door de nieuwe Hoekse fanfare E.N.Z.K. aangegrepen om zich te presente ren. Burgemeester Barbé reikte de prijzen uit. De jury consta teerde een duidelijke vooruit gang in het verzorgen van de voortuintjes. De Floriade leeft onder de bur gers in Hoek. Menig voortuintje wordt aangepakt en omgetoverd tot een ware bloemenpracht. Toch had de jury in het juryrap port een opmerking. De heer Modder, gepensioneerd hoofd van de plantsoenendienst, con stateerde dat er veel ondeskundig gesnoeid wordt. Hij zal in de ko mende wintermaanden dan ook een curcus snoeien verzorgen. Tijdens de gezellige prijsuitrei king werd er een film vertoond van J. de Blaay. De pas opgerichte Hoekse fanfa re E.N.Z.K. verzorgde een eerste concert. Het concert werd door het aanwezige publiek goed ont vangen. De leden van de fanfare hadden zich voor deze avond in FOTO CEES HAMELINK een zwarte broek met wit over hemd gekleed. Uitslag: 1. H Visser, Irisstraat 57, 2. P. Willems,Kreeksingel 35; 3. J. van de Maale.Julianastraat 10. Klasse Vremdieke: 1 M. Lauret; 2. M. Jansen,; 3. J. de Grote, allen uit de Irisstraat. Ere-klasse: 1. N. Moerman,Gerbera- laan 46, 2. P. Vergouwe .Tulpstraat 5, 3. J. Boerman, Irisstraat 14. Aanmoedigingsprijs: C van Taten hove en G. Stouthamer. Middelburg - Ondanks het zeer hete weer waarin mensen liever het strand opzoeken, heeft de veer dienst PSD al een goede tijd achter de rug. Het aantal overzettingen is tot en met augustus van dit jaar met 1,44 procent over de hele dienst toegeno men, ten opzichte van au gustus vorig jaar. „Dat is iets onder de ge plande stijging van 2 pro cent, maar we zijn zeer blij met dit resultaat en de zomer was gunstig voor ons," zei PSD-directeur Vos gisteren tijdens een politieke verga dering in Middelburg. Topper was weer de stijgen de lijn Breskens-VLissingen. Hier werden 7,3 procent meer overzettingen opgete kend. Op de lijn Perkpolder- Kruiningen daalde dat met 4,8 procent. Hier is ook het toenemende gebruik van de Antwerpse Liefkenshoek- tunnel merkbaar. ADVERTENTIE Lichtgewonden bij ongeval Hoek - Bij een verkeersongeval op op de kruising Hoekseweg- Rijksweg N61 werden zondag middag twee personenauto's geheel vernield. Twee inzitten den van de voertuigen werden daarbij licht gewond. Ze kon den na behandeling door een arts naar huis worden ge bracht. Het ongeval gebeurde om streeks vier uur. Een 53-jarige automobilist uit Breskens reed over de rijksweg in de Biervliet. Vermoedelijk is de man bij het passeren van de verkeerslich ten installatie door het rode licht gereden. Vanaf de Hoek- seweg kwam op dat moment een 29-jarige vrouw uit Kort- rijk terwijl ze groen licht had de kruising opgereden om rechtsaf de rijksweg op te rij den. Zakkenroller Hulst - Twee vrouwen uit Vo gelwaarde en het Belgische Borcht Lombeek zijn zondag middag in Hulst het slachtoffer geworden van zakkenrollerij. De 58-jarige inwoonster uit Vogelwaarde werd in de Huls ter binnenstad beroofd van haar portemonnee. Daarin zat een bedrag van ongeveer hon derd gulden. Dezelfde middag deed ook de Belgische vrouw (41) van beroving aangifte bij de politie in Hulst. Haar porte monnee verdween uit haar handtas toen ze in een show room liep aan de Industrieweg in Hulst, met daarin enkele duizenden Belgische frank. Dronken Terneuzen - Gistermorgen om streeks drie uur werd een 23- jarige bestuurster van een per sonenauto uit Gent bekeurd wegens het rijden onder in vloed,. Dat gebeurde op de Tramstraat in Terneuzen. Een ademanalysetest gaf 265 mi crogram alcohol in het bloed aan. De vrouw kreeg een trans actie aangeboden tot het beta len van 320 boete. HENGELEN - De Koewachtse hengelvereniging hield op Het Grote Gat de laatste wedstrijd voor het clubkampioenschop ju nioren, waaraan 26 leden deelnamen. Clubkampioen bij de cate gorie 8 tot 11 jaar werd Roderick Baert uit Koewacht. Uitslag: 1. Roderick Baert 990 gram, 2. Koen van Kerckhoven 910, 3. Niels van Bambost 840. Kampioen in de categorie 12-15 jaar'werd Björn Vonk uit Axel. Uitslag: 1 Born Vonck 1810 gram, 2. Marcel van Laeke 1140, 3. Menno Martens 1060 gram. De volgende wedstrijd is voor senioren zondag 18 september op de Ko- nijnenputten. REPRO CAMILE SCHELSTRAETE CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur KBO- volksdansen, zang en biljarten. KIELDRECHT - 't Sleepbootje, 13.30 uur, schie ting voor bejaarden. KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur, jokeren. SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14.00 uur, kaarting. - Café Reseda, 14.00 uur, schie ting liggende wip zonder vizier. Orleans Terneuzen - De kring West- Zeeuws-Vlaanderen/W alche- ren hield met 1743 jonge dui ven een wedvlucht vanuit Or leans. Winnaar werd een duif van A. en E. de Boevere uit Biervliet met een snelheid van 1474,74 meter per minuut. 2. R. Thomaes, IJzendijke, 3. H. Calon, Hoofdpiaat, 4. Comb. De Nooijer-Japiejo, Souburg, 5. G. Schrier, Cadzand, 6. Ch. de Poor ter, Souburg, 7 en 9. J. von Hout, Biervliet, 8. H. Neve, Biervliet, 10. C. Hoek, Middelburg. Pont Sint Maxcence Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren/Walcheren, 761, 1428,89mpm: 1, 5 en 9. Comb, Dellaert, IJzendij ke, 2. G. de Boevere, IJzendijke, 3 en 4. P. de Smet, IJzendijke, 6. Ch. de Poorter, Souburg, 7. J. Wee land, Souburg, 8. H. Neve, Bier vliet, 10. W. Prenen, Oostburg. Roye Hoop Biervliet, 134 jonge duiven, 1509,17mpm: 1, 2, 5 en 6. J. Le- cluijze, 3 A. en E. de Boevere, 4 en 7. P. Weeda, 8. H. Neve en junior, 9. Herman de Dobbelaere, 10. A. Pijcke, 30 oude duiven, 1534,81mpm: 1, 2 en 3. A. Pro voost, 4. M. de Dobbelaere, 5. Her man de Dobbelere. Jong Maar Moedig Driewegen, 36 duiven, 1428,87mpm: 1, 2, 3, 4 en 5. F Dellaert. De Voorwaarts Zaamslagveer, 146 duiven, 1475,60mpm: 1 en 8. D. Nice, 2, 3 en 6. A. Schieman, 4 en 5. Gebrs. Den Hamer, 7. F. Scheele, 9. D. Bareman Dzoon, 10. M. Scheele en zoon. Montargis Concourscombinatie Biervliet, 61 duiven, 1294,57mpm: 1, 4, 5, 7 en 10. H. Neve en junior, 2. J. du Puy, 3. A. de Groote, 6 A. en E. de Boe vere, 8. A. en M. von Hout, 9. J. Mangnus. Na overval op Rabobank in Zoutelande 9 Van onze correspondent Zoutelande - Een snelle actie van de politie op Walcheren leid de tot een even zo snelle aanhouding van twee mannen die kort daarvan een gewapende overval pleegden op een filiaal van de Rabobank te Zoutelande. 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDEZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856 Bij hun arrestatie waren mannen in het bezit van een aanzienlijk geldbedrag. Omstreeks kwart voor elf gister morgen kwam een gemaskerde het filiaal aan de Ooststraat te Zoutelande bmnen. Onder be dreiging met een vuurwapen eis te hij geld. Nadat hem dat was gegeven vluchtte hij in een voor Van onze correspondent Terneuzen - Bij een door de politie gistermorgen gehou den vreemdelingen controle werden in een pand aan de Dijkstraat in Terneuzen vier buitenlandse mannen aange houden. Ze bleken illegaal in Neder land te zijn en in het bezit te zijn van 13,7 gram heroïne en 9,2 gram cocaïne dat in beslag werd genomen. Twee van hen, met de Marok kaanse nationaliteit, respectieve lijk 30 en 31 jaar oud, worden voor een laisez-passez voorge dragen aan het consulaat in Rot terdam voor uitwijzing. De twee Algerijnen (32 en 39) werd een meldingsplicht opge legd in afwachting van verdere te nemen maatregelen. Het onder zoek is verder in handen van het drugbestrijdingsteam Double Shot van de politie in Zeeuws- Vlaanderen. het bankgebouw gereedstaande auto. Dit voertuig, zo bleek, was een dag daarvoor in Yerseke gesto len. Op een parkeerplaats aan de Noordendolfer even buiten de kom van Zoutelande verlieten de mannen het voertuig en stapten over op een motor, waarmee zé hun vlucht in de richtig Vlissin- gen voortzette. Daarbij werden ze op een gege ven moment gesignaleerd door motoragnet van de politie. Na een achtervolging konden de mannen op het Jaagpad langs het kanaal door Walcheren, nabij de Keersluisbrug te Vlissingen wor den aangehouden en voor een na der verhoor ingesloten. Een van de verdachten is een 32- jarige man uit Dordrecht, terwijl de indentiteit van zijn maat nog niet kon worden vastgesteld. Van onze correspondent Terneuzen - De politie heeft zon dag kort na middernacht een 26- jarige Marokkaan aangehouden terwijl de man bezig was met het dealen van drugs in Terneuzen. De man, zonder vaste woon- of verbijfplaats, bleek illegaal in Nederland te zijn. Hij zal om te worden uitgewezen worden over gedragen aan de Vreemdelingen dienst van de politie in Zeeuws- Vlaanderen.

de Stem | 1994 | | pagina 11