DE STEM PER O N E E L ALL-ROUND AUTOSPUITER LEERLING-AUTOSPUITER LEERLING-SCHADEMONTEUR SCHADEMONTEUR Ploegen metselaars en timmerlieden IT taxteieu. Account Manager m/v En wie bruist van energie? tempo-team uitzendbureau Wegwezen! Shiftleader (m/v) ZENECA gemeente OOSTBURG ProSekt Wij zoeken een commerciële technicus (m/v) met ondernemingszin en kijk op mensen tempo-team uitzendbureau AUTOSCHADEBEDRIJF A. VAN HAM BEHEERDER TANKHAL (M/V) Resins ERVAREN VAKBEKWAAM HOVENIER M/V zoekt technici - Tekenaar-constructeur beton - Uitvoerder GWW - Landmeter - Bouwkundig AutoCAD-tekenaar - Bouwkundig Arkey-tekenaar - Werkvoorbereider - Calculator Goede beloning! Nederlandse Bouw Unie b.v., DE STEM Produktie-krachten/inpakkers m/v Thema Human Resources International Search Selection in Marketing/Sales Management (Top - Verkoper) Potplanten Zuid Duitsland De organisatie: Uw functie: Uw profiel: Sollicitatie en informatie: HANDELSKWEKERIJ VAN DER VELDEN Leedvermaak L IJ E WEL GELIJK VANE DE STEM ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1994 X 75 ZENECA Resins ontwikkelt, produceert en verkoopt grondstoffen voor speciale toepassingen in de verf-, lijm- en drukinktindustrie. Het merendeel van de kunstharsen wordt geproduceerd op waterbasis. ZENECA Resins is een multinationale onderneming waarvan het Europese hoofdkantoor gevestigd is in Waalwijk. ZENECA Resins heeft behalve in Waalwijkproduktielocaties in Engeland, Italië, Spanje, Amerika en Singapore. Bij ZENECA Resins in Waalwijk zijn bijna 400 mensen werkzaam. Door interne overplaatsing op de Urethanenplant is de vacature ont staan voor een ZENECA Resins b.v. werd in 1989 beloond met de Milieu-prijs voor de Industrie. Het streven naar een integraal kwaliteitszorgsysteem resulteerde in 1991 in het ISO-9001 certificaat. ZENECA Resins b.v. mag zich Responsible Care-bedrijf noemen. In drie-ploegendienst De Shiftleader is met een grote mate van zelfstandigheid verantwoor delijk voor een efficiënte uitvoering van de dagelijkse gang van zaken. Dit zowel in kwantitatieve als in kwalitatieve zin, op basis van de verkregen produktieplanning en met inachtneming van de veiligheids- en milieuvoorschriften. De Shiftleader geeft hierbij leiding aan vijf tot acht Operators en neemt met de Production Engineer het initiatief om de Urethanenplant verder te optimaliseren. Gezien de toekomstige ontwikkelingen (onder andere MRP II), is affiniteit met automatisering een must. De man of vrouw die wij zoeken heeft een technische vooropleiding, MTS-procestechniek of VAPRO-B/C. Hij of zij heeft aantoonbare leiding gevende capaciteiten en een aantal jaren relevante werkervaring in de procesindustrie. Wij verwachten een persoon met een flexibele, f resultaatgerichte instelling en goede contactuele eigenschappen. Noodzakelijk voor deze functie is het nemen van initiatieven, een gezonde dosis zelfstandigheid en de bereidheid deel te nemen aan opleidingen en trainingen. Serieuze gegadigden richten hun schriftelijke sollicitatie met bijgevoegde loopbaanbeschrijving, binnen 10 dagen, aan de heer S.G. Wilders, Sector Manager Personeel en Organisatie. Voor nadere functie-informatie kan contact worden opgenomen met de hoer P.J.A. Verheijen, Plant Manager Urethanen, telefoon 04160 - 89668. ZENECA Resins b.v. (voorheen ICI Resins), Postbus 123, 5140 AC Waalwijk. Telefoon 04160-89911. Oostburg zoekt een VOOR 40 UUR PER WEEK (VACATURENUMMER 94/06) De afdeling Gemeentewerken voert het beheer en onderhoud van de gemeente lijke voorzieningen. De buitendienst is opgesplitst in een centrale werkplaats en 2 districten. De werkzaamheden zullen voornamelijk in het district Breskens worden uitgevoerd. DE FUNCTIE: Aanleg, onderhoud en herstel van bestaande groenvoorzieningen is het hoofd bestanddeel van uw functie. Daarnaast kunt u incidenteel worden ingezet bij het beheer en onderhoud van overige gemeentelijke voorzieningen. U werkt daarbij veelal onder leiding van een voorman. Naast vakmanschap verwachten wij van u een klantgericht optreden naar onze burgers. Doordat de gemeente Oostburg een recreatie-gemeente is, behoort een groot aantal toeristen met name in het zomerseizoen ook tot uw klanten. WIJ VRAGEN: Een vakbekwaam hovenier. Ervaring met het onderhouden en aanleggen van beplanting is voor deze functie onmisbaar. ARBEIDSVOORWAARDEN: Afhankelijk van opleiding en ervaring bedraagt het salaris maximaal f 3.369,-- bruto per maand (schaal 4). Wij verwachten van de nieuwe medewerker dat hij/zij zich vestigt binnen de gemeente Oostburg en zo mogelijk in het district Breskens, waarbinnen de kernen Breskens, Cadzand, Groede, Hoofdplaat en Nieuwvliet liggen. Aan het verkrijgen van passende woonruimte zal zonodig medewerking worden verleend. INLICHTINGEN EN SOLLICITATIE-ADRES: Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de afdeling Gemeente werken, de heer W. van der Houwen, tel. 01170-57275. Uw sollicitatie kunt u binnen 10 dagen na verschijnen van deze advertentie onder vermelding van vacaturenummer 94/06, richten aan: Burgemeester en Wethouders van Oostburg, Postbus 27, 4500 AA Oostburg. Draft heeft een vooraanstaande positie op het terrein van detachering van technici op MBO- en HBO-niveau. Voor verschillende opdrachtgevers hebben wij directe plaatsingsmogelijkheden in onderstaande functies. Voor meer informatie: Draft Tilburg, postbus 845, 5000 WG Tilburg, 013-440848. iNy.v.'.v.y.v.v.v.'.v.X.'.Nv.v.v.y.'.y.v.v.v.v.v.v.^v.v.'.'.v.v.v.v.v.v.x.v.v.' V.V.VAV.V.V.VA%VA%VA\VAV.V.V.V.VAWV.V.V.V.V.V.V.V.V.'.V.V.V.V.,.V. v.v.v.v.Nv.v.v.v.v.v.v.v.v.v.j.y.v.v.x.y.v.v.v.y.x.v.v.v.v.v.v.v.x.v.v.v bedrijfstiygiëne is een jong en dynamisch ongedierte-bestrijdingsbedrijf gevestigd te Etten-Leur. Wij zoeken op korte termijn een Ervaren Adviseur Buitendienst m/v Wij vragen: middelbaar niveau min. 2 jr. verkoop ervaring met aantoonbare resultaten, bij voorkeur in de branche leeftijd 25 - 35 jaar i.b.v. rijbewijs, auto en telefoon een zelfstandig en flexibel persoon. Wij bieden: een zelfstandige baan met veel eigen in breng honorering overeenkomstig het niveau van de functie een onkosten vergoeding bij gebleken geschiktheid i een auto van de zaak. Interesse Graag uw handgeschreven brief met c.v. en recente pasfoto naar ProSekt bedrijfshygiëne, P.b. 240, 4870 AE Etten-Leur, t.a.v. de directie. Tempo-Team Uitzendbureau is een dynamische en snelgroeiende organisatie. Met ruim 100 vestigingen behoren wij tot de grotere uitzendondernemingen in Nederland. Wij helpen steeds meer bedrijven en instellingen aan tijdelijk personeel en mensen aan passend werk. En op vrijwel elk gebied. Wij zijn gespecialiseerd in diverse sectoren van de arbeidsmarkt1 Voor een nieuw op te starten afdeling Technisch personeel in Bergen op Zoom, Breda en Oosterhout zijn wij op zoek naar intercedenten (m/v) met meer dan gemiddelde commerciële kwaliteiten. Met bovendien de mentaliteit en het doorzettingsvermogen van een pionier. Functie-inhoud Als Intercedent bent u verantwoordelijk voor het opstarten en ontwikkelen van een afdeling Technisch personeel. U gaat nieuwe opdracht gevers actief werven en bestaande relaties uitbouwen. Pioniersgeest en een dienstverle nende instelling zijn dan ook absoluut nood zakelijk. Om In de behoefte aan tijdelijk kader te voorzien, werft, test en selecteert u technisch opgeleiden. Daarnaast bent u verant woordelijk voor een accurate administratieve afhandeling van elke plaatsing. Wat wij bieden Wij bieden u een afwisselende functie binnen een professionele organisatie met een open werkklimaat. Omdat wij veel van u vragen stellen wij daar veel tegenover. Zoals: een uit gebreide introductieperiode in het bedrijf, een goede honorering met dito secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een onkosten vergoeding en een studiekostenregeling. Bovendien bieden wij u reële doorgroeimoge lijkheden. Sleutelposities bij Tempo-Team worden bij voorkeur toegewezen aan onze eigen medewerkers. Een ander pluspunt: al vrij snel kunt u participeren in het aandelen kapitaal van Randstad Holding nv, de groep zakelijke dienstverleners waarvan Tempo-Team deel uitmaakt. Wat wij vragen U hebt een afgeronde HTS- of vergelijkbare technische opleiding. Daarnaast beschikt u over enkele jaren ervaring in de commerciële dienstverlening. Deze uitdagende functie vereist bovendien een grote mate van zelfstan digheid, stressbestendigheid, doorzettings vermogen en een resultaatgerichte instelling. Verder hebt u een rijbewijs-B en een auto. Leeftijd: circa 26 tot 30 jaar. De volgende stap Wanneer u belangstelling hebt voor deze functie, reageer dan binnen twee weken. Stuur uw sollicitatiebrief voorzien van pasfoto en curriculum vitae aan: Tempo-Team Uitzendbureau Mw. J.M. Caro Postbus 12700 1100 AS Amsterdam-ZO Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Kanaalstraat 23, 4905 BH Oosterhout - tel. 01620-22609 - Fax 01620-23995 Wij zijn een jong, sterk expanderend bedrijf dat zich bezighoudt met schadeherstelwerk van personen- en kleine bedrijfswagens. In een uiterst modern geoutilleerde werkplaats met een team van 12 medewerkers. Onze opdrachtgevers zijn zowel lease-, verzekeringsmaatschappijen, particulieren als garagebedrijven. Ter versterking van ons team zoeken wij: Uw sollicitatie kunt u richten aan Kanaalstraat 23, 4905 BH Oosterhout, tel. 01620-22609 t.a.v. de heer Van Ham. de nederlandse centrale kelders Van Gastel en Hoekstra - De Nederlandse Centrale Kelders b.v. is een snel groeiende importeur van kwaliteitswijnen en gedistilleerde dranken. Tevens beschikken we over een eigen distilleerderij en wijnbottelarij. Onze klanten 1.200 zelfstandige slijters) bevinden zich door heel Nederland en worden beleverd vanuit ons distributiecentrum in Oosterhout. Kantoren en produktie bevinden zich nog in Breda. Onze organisatie telt ca. 75 medewerkers. In onze produktie-afdeling worden wijn en gedistilleerd verwerkt uit de gehele wereld. De ontvangst en bewerking vindt plaats in de tankhal. Voor het beheren en uitvoeren van de werkzaamheden in de tankhal zijn wij op zoek naar Werkzaamheden: Ontvangst en opslag van wijnen en gedistilleerd Zorgvuldige planning en registratie van uit te voeren werkzaamheden Functie-eisen: MBO Levensmiddelentechnologie Leeftijd vanaf 25 jaar Enige jaren praktische werkervaring Zelfstandig kunnen werken en organiseren Sterk verantwoordelijkheidsgevoel Affiniteit met wijn en gedistilleerd Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 10 dagen richten aan: de Direktie van Van Gastel en Hoekstra - N.C.K. b.v. Kantoren: Distributiecentrum: St. Ignatiusstraat 257 Wilhelminakanaal Noord 2a Postbus 3447, 4800 DK Breda 4902 VC Oosterhout Tel. 076 - 22 39 50 Fax. 076 - 22 18 63 In verband met uitbreiding van activiteiten, vragen wij op korte termijn Nederlandse Bouw Unie b.v. een zelfstandige werkmaatschappij van de Stuurgroep Bouw Unie, is een dynamisch bouwbedrijf dat zich met name richt op de woning- en utiliteitsbouw in Brabant en Zuid-Holland. regio West-Brabant en Zuid-Holland Als u belangstelling hebt, nodigen wij u graag uit te solliciteren. Postbus 110,4870AC Etten-Leur. Tel. 01608-22888. 4 U I T.a.v. de heer J.C. Roosendaal W (privé na 18.00 uur 01670-64984). Tempo-Team Uitzendbureau heeft volop werk voor gemotiveerde produktie- krachten en inpakkers bij uiteenlopende bedrijven. Nu de arbeidsmarkt weer aantrekt, is dit het juiste moment om met een nieuwe baan te starten. U kunt bijvoorbeeld aan de slag in de levens middelen-industrie, maar ook bij een bakkerij. Of zoekt u wat zwaarder werk? Dan zijn er mogelijkheden in de beton- sector. Het gaat om werk voor zowel enkele dagen per week als om full-time banen. Een positieve werkhouding is absoluut noodzakelijk evenais het spreken van de Nederlandse taal. Er wacht u een leuke opkikker zodat u er vol energie tegenaan kunt, als u binnen 5 werkdagen aan de slag gaat! Breda, Nieuwe Ginnekenstraat 38, Petra van Leeuwen, 076 - 22 70 05 Thema International Is een netwerk van zelfstandige consultants in Nederland met samenwerkingsverbanden in Duitsland en Engeland met gelijkgestemde bureaus. Wij zoeken kontakt met kandidaten voor de functie van Pie de omzetgründlich laat groeien. Onze relatie, Handelskwekerij van der Velden, is specialist In de produktie en de verkoop van potplanten. Het bedrijf heeft een produktie-vestiging in Sint Oedenrode (Noord-Brabant) en een moderne kwekerij in Costa Rica. Honderdvijftig medewerk(st)ers kweken, verzorgen, verkopen en distribueren ca. 6000 soorten potplanten, afkomstig uit 75.000 m2 kassen. Daarmee Is van der Velden één van de grootsten op dit gebied In Europa. De onderneming is actief op vier terreinen, te weten: 1. levering van Jonge planten als uitgangsmateriaal voor collega-kwekers en groothandel, 2. een breed en diep assortiment potplanten voor de directe verkoop, 3. het kweken van planten op aarde en op hydrocultuur, 4. de divisie Duraplant houdt zich bezig met de Interleurbeplanting op basis van hydrocultuur. U wordt verantwoordelijk voor de verkoop (omzet) van potplanten aan Tuincentra. Filiaalbedrijven en Grossiers (ca. 40 relaties) in Zuid-Duitsland. Uiteraard heeft u gevoel voor deze materie en/of kennis als ook ervaring in dit specifieke markt-segment. Zowel u als uw zeven collega's In de rest van West-Europa worden door twee assistenten prima ondersteund. U reist per maand gemiddeld een week in Duitsland en u bent zo'n drie weken op het hoofdkantoor aanwezig waar u ondermeer uw werkzaamheden ten behoeve van uw Dultslandrels voorbereidt. U bent een ondernemer op minimaal HBO-niveau en van top tot teen commercieel ingesteld. Het Is voor u een uitdaging de winstgevende omzet vast te houden en te verhogen. U communiceert vlot en helder In de Duitse taal. Uw leeftijd is 28-35 Jaar. Richt uw bondige brief en C.V. aan: Thema Group, Postbus 2915340 AG Oss, ter attentie van de heer J.F.O. Hulsman onder vermelding van NL 940601 U kunt hem ook bellen voor nadere Informatie overdag via 06-52814030 en donderdag na 20.30 uur vla 04132-66913. Onderdeel van de Thema Group HET onlangs gehouden tennis toernooi te St.-Jansteen stond bol van de incidenten. Plezieri ge voorvallen, soms wat minder komische taferelen, maar in ie der geval was het tennisevene- ment zeker niet saai te noemen. Voor het hoogtepunt zorgde een belasting-adviseur uit Breda. Rond middernacht belandde hij met zijn goudkleurige Porsche op leeftijd pardoes in de sloot. Hij probeerde het bomvolle par- keerterreintje, gelegen achter het Steense centre-court, ach teruitrijdend te verlaten. Maar helaas, de sloot werd zijn deel. Hulstenaar Jan Bartz, niet te beroerd om de kameraad van zoon Jan-Willem uit zijn neteli ge positie te bevrijden, stak meteen de helpende hand toe. Al staande rondom de sloot pro beerde hij de auto eruit te du wen. Hij staakte echter zijn po gingen nadat hij uitgegleden was, pardoes in de sloot beland de en al zittend in aanraking was gekomen met het slootwa ter. Hiervoor was het Jan even- 'min gelukt om met zijn eigen auto de wagen uit de sloot te trekken. Het effect was wel veel .rookontwikkeling, een ver schroeide koppelingsplaat en de stank van verbrand onkruid. Ondertussen bleef de Bredase belasting-adviseur vrolijk in zijn auto zitten. Inmiddels had Jan-Willem de rol van zijn va der overgenomen. Ook zijn po ging strandde echter doordat hij ten val kwam. Besmeurd met modder keerde hij terug in de steeds groter wordende groep belangstellenden. Uiteindelijk bracht een auto plus sleepkabel toch uitkomst. Een. jeugdige omstander, tot slot, 'smashte' de bijeenkomst doeltreffend uit met de volgen de opmerking: 'Als je met een Porsche de sloot inrijdt, dan verdien je het niet met een Por sche te rijden'. Want leedver maak blijft toch altijd nog het schoonste vermaak. (HvdV) MAAKT U zich geen zorgen. In 'veel' gévallen biedt schuilen af doende bescherming als er iets misgaat in de kerncentrales van Doel of Borssele, stelt de infor matiefolder mij gerust. Het foldertje zat in de envelop met jodiumpillen waar alle in woners van Hulst en Hontenisse deze week voor het eerst om konden gaan bij het stadhuis. Zelfs als het een echt flinke knal is, hoef ik mij nog geen zorgen te maken. De gemeente waakt en verspreidt de pillen binnen zes uur na de melding van het ongeval. Het is om te voorkomen dat ik word besmet met radio-actieve straling. 'Zes uur is snel genoeg', sust de folder de opkomende paniek als ik stilsta bij de gevolgen van een nucleaire ramp in mijn ach tertuin, 'want het duurt even voor je besmet raakt'. Maar of het er genoeg zijn, weet ik niet. Want je moet elke dag zo'n pil innemen. Dus als je met z'n vieren bent, en je krijgt niet meer dan de 21 pillen, die in het envelopje zitten, dan gaat vol gens mijn berekening na zo'n dag of vijf voor ons toch het kaarsje uit. Zes uur, denk ik bij mezelf, voor die kankerstraling in m'n lijf zit. En dan in de kelder kruipen zeker of koortsachtig op m'n horloge kijken, terwijl ik wacht tot de gemeente onze jo- diumtabletten aflevert Ben je bedonderd. We springen in de auto en zes uur later staan we ver van Doel of Borssele zelf te stralen in Midden-Frankrijk. Schuilen Pillen slikken Na tuurlijk niet. Wegwezen (HdP) 6 Ik most voor iets in Jèrdenburg zijn, Ac tbor wa, wilde weten? Nee, nee, da's nt Nou vin 'k da d'n vreed ende raien en d tk liep te deenkenAnk nou mijn boods Trof k't toch nie zeker: mijn broer ettao Oan ijj-zelf daor ook familie zulde zegg t Is van zijne vrouw ze kant, ik staon d maor dank ne keer mee zouw raien, da Ik rai dikkels genoegt zeettij en ge kent e doe gij ouw boodschap en dan komd o zat k dus bij im in d'auto en we wao an zienk da zijn vrouw eel aandachtig »G ètt'n teller nie ingedrukt Lenar,ze oe t agau 's toe, anders weet'm't botsi Weet gjèrn,begost ze tege mij, aor uldere Lenar is ne vervelende ven i,Mens da's toch tzelde as de voruge kee Q weet'k ook wel, maor evegoed wee: an al wammen geregeld raien, weet'k a west'k ook wel, maar toch weet'k't TT d°u™den da knopken ost deurt dajsb dn ij n wed wa' en dan ouwdenij zijr i"8'1 „Vromensen! en 'lompe bc r ik keek in de pasant maor steil na

de Stem | 1994 | | pagina 46