Overlast auto's Ringdijk-Noord U V Drie ton voor huisvesting van verenigingen Breskens Terneuzen en Axel even zonder water is ver. weg dichtbij.... Kermis in Sas van Gent v'-V I PLAATSELIJK nieuws 'Plan Cavelot houdt niet genoeg rekening met agrarisch bedrijf de stem Bewoners Cadzand ondervinden veel hinder van sluip verkeer Uitbreiding Du Commerce kost Cadzand geen geld Vrijdagtaxi voor het eerst naar Sluis Stichting Zo omweg-Noord houdt Reimerswaal buiten ZEELAND i ,'r. j i - >- ■ST.?*!! Fietstocht Zuid-Beveland met een SIEMENS S3 GSM-telefoon ;errit e jonge axel ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1994 C3 Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en wethouders van Oostburg zetten volgend jaar een be drag van 300.000 gulden op zij om de huisvestingsproble matiek van de verenigingen in Breskens tot een goed ein de te brengen. Dat staat in de lijst van dringen de investeringen, het urgentie schema 1995, van de gemeente Oostburg. B en W willen het geld opzij zetten omdat zoals bekend de verenigingen die gebruik maken van het verenigingsgebouw De Uitkomst met ingang van vol gend jaar 'op straat komen te staan' omdat de eigenaar, de hervormde kerkgemeenschap, het gebouw af wil stoten. Op het urgentieschema staat verder een bedrag van 2,5 ton geraamd voor de aanpak van het tweede gedeelte van de recon structie van het centrum. Een tweede grote post op het gebied van verkeersmaatregelen is de aanleg van het fietspad IJzendij- ke-Parkzicht, dat voor drie ton op het schema voor volgend jaar prijkt. Ook heeft het college rekening gehouden met een oplossing voor de huisvestingsproblematiek van de ouderenbond. Die maakt ge bruik van ruimten in het sociaal cultureel centrum Den Hoekzak, maar zit daar te krap. Voor een mogelijke aanbouw aan Den Hoekzak is een raming in het urgentieschema opgenomen van honderdduizend gulden. Verder houdt het dagelijks ge meentebestuur rekening met het uitbaggeren van de noordelijke veste in IJzendijke (75.000 gul den), de privatisering van spor taccommodaties en verbetering van de atletiekvoorziening (100.000 gulden) en de sanering van de voormalige gasfabriek (100.000 gulden). Alle uitgaven van het urgentie schema 1995 opgeteld, is een bedrag van 2,3 miljoen gulden nodig uit de gemeentelijke reser- De urgentieschema's voor de ja ren 1995 tot en met 1998 komen woensdag 14 september aan de .orde in de vergadering van de commissie voor openbare wer ken, bouwbeleid en verkeer. De commissie komt om 9.00 uur bijeen in het gemeentehuis. Van onze verslaggever Oostburg - Bewoners van de Ringdijk-Noord in Cad zand hebben met name in de zomermaanden veel overlast van sluipverkeer van en naar de kust dat met hoge snelheid over deze grindweg raast. Daarom vragen ze aan Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad van Oostburg de Ringdijk-Noord af te sluiten voor het doorgaande verkeer. De bewoners laten in een brief weten enorm veel moeite te heb ben met het verkeer waarvan een groot percentage met zeer hoge snelheid over dit land schappelijke weggetje raast. De kinderen moeten hierdoor bij goed weer noodgedwongen bin nen spelen omdat de weg niet veilig is, door hinderlijke stof wolken kunnen de ramen niet open blijven staan, de bewoners kunnen niet buiten zitten en door wegspattende stenen ont staat veel schade aan de gepar keerde auto's en huizen van de bewoners. De brief gaat gepaard met een handtekeningenlijst. Daarom vragen de bewoners de grindweg af te sluiten voor het doorgaande verkeer door het plaatsen van een aantal palen in het midden, waardoor toch iede re bewoner bij zijn perceel kan komen. Ook de aangrenzende landbouwers kunnen op deze manier bij hun percelen komen. Deze weg is volgens de brief schrijvers dan prachtig te ge bruiken als wandel- en ruiterpad waardoor ook het onderhoud van deze weg tot een minimum wordt teruggebracht. Er hoeft dan immers niet meer jaarlijks grind te worden opgevoerd. De brief van de bewoners staat op d.e lijst van ingekomen stuk ken voor de vergadering van de gemeenteraad. De vergadering begint donderdag 15 september om 19.30 uur in het Oostburgse gemeentehuis. Van onze verslaggever Oostburg - De uitbreiding van hotel Du Commerce aan de Mariastraat in Cadzand kost de gemeenschap geen geld. In de exploitatie-overeenkomst tussen de gemeente en eigenaar J. Janssens over de aan- en verkoop van gronden wordt deze voorwaarde gesteld. Burgemeester en Wethouders van Oostburg voldoen hiermee aan de belangrijkste eis van de leden van de raadscommissie planologie. De commissie ging in mei al akkoord met het uitbrei dingsplan maar wel onder de voorwaarde dat het plan de ge meenschap geen geld kost. B en W vinden de plannen van Jans sens een goede ontwikkeling voor Cadzand. Het plan omvat immers niet al leen een uitbreiding van het ho tel. Het is namelijk de bedoeling dat de Heuvelstraat komt te ver vallen en dat een stukje verderop alleen nog maar een doorgang wordt gemaakt voor voetgangers en fietsers. Alleen op deze ma nier kon namelijk een verwant woord nieuwbouwplan worden gemaakt. Het college vindt het opheffen van de Heuvelstraat een verantwoorde oplossing om dat het autoverkeer nauwelijks van deze straat gebruik maakt. De uitbreiding van het hotel krijgt een functie als aparthotel. Er komen in totaal aparthote- leenheden voor verhuur. De par keerplaatsen aan de Heuvel straat komen te vervallen. De mogelijkheden voor parkeren zijn nu achter het pand aan de Prinsestraat opgenomen. Het aantal parkeerplaatsen is vol gens het college voldoende voor de negen aparthoteleenheden. Bij voldoende bezetting kan het niet voor het restaurant/café worden geparkeerd. Maar aan gezien er in directe omgeving voldoende ruimte is verwacht het college geen grote proble men. De eigenaar van hotel Du Com merce wil 1 juli '95 met de uitbreiding klaar zijn. Het voorstel wordt donderdag 15 september besproken tijdens de vergadering van de gemeente raad. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Sas van Gent - De jaarlijkse kermis in Sas van Gent was de laatste decennia niet meer wat het geweest was. Sinds de verplaatsing van de kermis vanuit het stadscentrum naar het immense Keizer Karelplein leek dit een doodbloedend gebeu ren te worden. toor velen betekende de over steek van de zeer drukke West kade een barièrre om het ker misterrein te bezoeken. Ook de horeca-bedrijven werden slechts matig bezocht. Dit in tegenstel ling tot de kermis in het buur dorp Westdorpe, waar ieder jaar da café's bomvol zitten. Een stukje jaloezie naar Westdorpe wellicht en een boel weemoed tracht de horeca-exploitanten dichter bij elkaar om een 'leutig' Programma voor elk wat wils samen te stellen. Zo wordt de kermis in "T Saass' sinds de laatste jaren iedere 'keer weer een stuk aantrekkelijker, landaag wordt het geheel geo pend met een kermisgaaibolling 1 I Schippershuis, welke be- gint om 10.00 uur. Men kan mschrijven vanaf 9.30 uur. Van- at 16.00,uur zorgen Anke en Piet ellicaan ervoor dat de Blaas en wemband uit het Gelderse Alem de Sasse café's afstruinen. In de watergeus wordt er vanaf 20.00 •far een Karaoke-avond gehou- en en in de Engelenroos een dansavond. In 'T Schippershuis is het Disco- ™nd, bij Oudt Sas een live optreden van Second Best, in de «eseda speelt de Beet City Jazz wnd en bij de Rijvaart Simon °P zondag 4 september '•OU uur Pon ,(nr>4 o - start om o uur een sterrit voor wieler- A*™* 'T Schippershuis, 's nds kan men op diezelfde rL j terecht voor een komisch optreden van de Drie Tieten. In Oudt Sas treedt de Brabantse formatie Duo Pardon aan en bij de Reseda de Traveling Compag- nions. Bij de Rijnvaart is er op zondagavond een optreden van Anything en in de Watergeus wederom een Karaoke-avond. Maandag, 5 september kan men vanaf 13.30 uur inschrijven voor de gaaibolling bij de Rijnvaart. Tevens kunnen de voetjes van de vloer bij de seniorendansmiddag in de Engelenroos. Voor de grote Kermis-Vlees-Prijskaarting kan men vanaf 19.30 u terecht in 'T Schippershuis en voor een rond je bingo in de Watergeus. Optre dens worden er op maandag ook gegeven en wel in Oudt Sas door Blaasband The Horny Honkers en Twilight Zone in de Rijn vaart. Op de laatste dag van de kermis, dinsdag 5 september, wordt er 's middags een schieting op de lig gende wip georganiseerd bij café Reseda. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur. In 'T Schippershuis wordt 's avonds een 60's and 70's Night georganiseerd met tussen de bedrijven door live-acts van bekende Sasse muzikanten. Te vens zal er een optreden ver zorgd worden door een dweil band. In Oudt Sas kan men terecht voor een maaltijd 'ribbekes' die op ludieke wijze geserveerd zul len worden, met muzikale om lijsting van dweilband Komtate- ge. In de Rijnvaart wordt een live-optreden gegeven door de Sasse zanger Joe Dicer. <1 V r ilt'~I A. ?S j -m. .^V A '"V v Medewerkers van Delta Nutsbedrijven waren snel ter plaatse om het lek te dichten. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Terneuzen - De inwoners van Terneuzen en Axel heb ben gistermorgen een uurtje zonder water gezeten. De oorzaak was een stukgere den transportleiding door een draineermachine tussen Spui en Margrette. Medewerkers van Delta Nuts bedrijven waren snel ter plaat se om de kapotte leiding af te sluiten. Het drinkwater werd via een andere transportleiding omgeleid waardoor de inwo ners van weer over water kon den beschikken. De kapotte lei ding is gisteren hersteld. Het is de derde keer in een klein jaar tijd dat Deltan te maken krijgt met een breuk in een watertransportleiding In juni zorgde een breuk in een hoofdleiding voor veel onge mak bij huishoudens, bedrijven en fabrieken in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. Decem ber vorig jaar zat ditzelfde ge bied ook uren zonder water, als gevolg van een breuk in een transportleiding in de buurt van het spaarbekken bij De Braakman. Enkele van de eerste klanten van de vrijdagtaxi. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Retranchement - In Retranchement is giste ren de vrijdagtaxi van start gegaan. Dorpe lingen kunnen iedere vrijdag naar Sluis om de weekmarkt te bezoeken of het postkan toor. Het alternatieve vervoersproject is een initiatief van de gemeente Sluis. Vanaf Retranchement rijdt de reguliere bus immers alleen naar Oost burg via Cadzand. Vandaar dat bij wijze van proef iedere vrijdag een busje rijdt vanuit Ret ranchement naar Sluis. De bus vertrekt iedere vrijdag om 9.30 uur en komt om 11.30 uur weer terug. Een plaatselijk taxi-bedrijf zorgt voor het verlopige kosteloze vervoer naar en van Sluis. Het was de bedoeling dat het startsein voor de vrijdagbus werd gege ven door wethouder A. Oosterling maar hij geniet van een vakantie. Het is de bedoeling dat de proefperiode loopt tot de jaarwisseling. Daarna wordt bekeken of het project voldoende aanslaat om ermee door te gaan, wellicht dan met een eigen bijdrage van de passagiers. De kosten van het project worden vooralsnog gedekt met geld uit het fonds voor de sociale vernieuwing. Terneuzen - De stichting Educa tief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt vandaag een fietstocht door Zuid-Beveland met een be zoek aan drie van de mooiste Zeeuwse dorpskernen. Dat zijn Kloetinge, Wemeldinge en Ka- pelle. De fietstocht is gewijd aan de ontstaan- en bewoningsgeschie- denis van dit deel van Zuid-Be veland. De tocht staat onder leiding van de landschapsecoloog en histori cus Ad Beenhakker. Onderdeel van het programma is ook een bezoek aan drie laat-Middel- eeuwse dorpskerken met een rondleiding van de kerkhistori cus G. Lepoeter. In het deel van Zuid-Beveland dat vandaag wordt bezocht, ves tigen zich al in de tiende eeuw schaapherders. Twee eeuwen la ter werden de eerste dijken aan gelegd die met resten van oude getijdegeulen nu nog in het land schap zijn te vinden. Kasteel- bergen en de oude dorpskerken getuigen van de welvaart die er in de Middeleeuwen al heerste. De tocht begint om 9.30 uur met een ontvangst in hotel Terminus in Goes. Na een korte inleiding over de geschiedenis van Zuid- Beveland start de fietstocht om 10.15 uur. Terugkeer om 16.45 uur bij het station in Goes. Eede SCHOOLJAAR - In verband met de opening van het nieu we schooljaar wordt vandaag om 19.00 uur een gezinsdienst gehouden in de parochiekerk van Eede. Aan de dienst wordt meegewerkt door de liturgie- groep leerlingen van de r.k. basisschool en het Jongeren koor Eede met aan het orgel Rob de Vrieze. Het thema van de dienst is'met open oren...' LITURGIEGROEP - De litur- giegroep van de parochie Eede vergadert op dinsdag 6 sep tember a.s. om 20.00 uur op de pastorie. Het Eedese kerkbe stuur komt bijeen op dinsdag 20 september om 19.30 uur. Eenieder kan vragen en sug gesties indienen bij genoemd bestuur op het adres Nieuwstraat 34 vóór 13 sep tember. OUD PAPIER - Vandaag wordt het oud papier opge haald in de kern Sluis binnen de wallen, de Sint Annastraat en de Nieuwstraat. Op 17 sep tember is er een ophaling ge pland in Heille, Sint Anna ter Muiden, Terhofstede en Ret ranchement. Heille KERMIS - Dit weekend is het kermis in Heille. Vandaag, za terdag, is er om 13.00 uur inschrijven voor de Trimloop. Start afstand 2 km om 14.15 uur en 6-12 km om 14.30 uur. Om 14.00 uur zijn er kinder spelen. Vanavond om 20.00 uur gaaibollen voor heren. Optreden door het muziekge zelschap 'Apollo' uit Sluis en om 21.00 uur dansavond met The Nightflyers. Zondagmid dag om 14.00 uur krulbollen, om 13.30 uur kampioenschap touwtrekken der Vlaanderen en om 20.00 uur bolling. Maandag om 9.00 uur een H. Mis in de parochiekerk van Aardenburg voor de overlede nen van Heille, om 10.00 uur een vleeskaarting in het dorpshuis, om 14.00 uur krul bollen en om 20.00 uur gaai- bollen voor dames. Om 19.30 uur komt de Koninklijke Mu- zieksociëteit 'Aardenburgsche Fanfaren' naar Heille. Retranchement OPEN HUIS - Zaterdag en zondag is er 'Open Huis' op de Droogbloemzolder aan de Pro- vincialeweg 3 in Retranche ment. Men kan er kennisma ken met het droogbloemschik- ken, sjabloneren en Ameri kaans Stempeldrukwerk. Aardenburg BUSROUTE - Zondag 4 sep tember wordt de busroute in de kern Aardenburg omgelegd via de Peurssenstraat met een halte nabij de r.-k. begraaf plaats. De omleiding vindt plaats in verband met het mu ziekfestival en duurt van 08.15 tot 18.15 uur. Van onze verslaggever Reimerswaal - De Zeeuwse grensgemeente Reimerswaal mag niet meedoen in de overwegend Brabantse Stichting Zoom- weg-Noord. Deze club ijvert voor aanleg van zo'n 17 km asfaltweg tussen Dinteloord en Bergen op Zoom op de doorgaande route (A4) van Rotterdam naar Antwerpen. „We kiezen ervoor alleen de meest betrokken gemeenten aan de Stichting te laten deelnemen. Die hebben daar ook direct be lang bij. Anders maak je de samenstelling van de club zo breed dat je als Stichting aan kracht verliest," aldus stich tingsvoorzitter G. van Wijk. Voor Fijnaart en Tholen is een uitzondering gemaakt. Anders dan Bergen op Zoom, Halsteren, Steenbergen en Dinteloord komt de Zoomweg-Noord niet direct over hun grondgebied, maar bei de gemeenten hebben veel be lang bij aanleg van de weg. Res pectievelijk vanwege de ontslui ting op bedrijventerrein Dintel- mond en de bereikbaarheid van de Thoolse bedrijventerreinen. Verder hébben ook de Kamer van Koophandel, de vervoersb- ranche en Veilig Verkeer verte genwoordigers in het Stichtings bestuur. „Dat Reimerswaal ons initiatief steunt vinden we trou wens prima. Zowel we ook blij zijn dat Rotterdam de aanleg ervan wel ziet zitten." Burgemeester A. Verbree van "de gemeente Reimerswaal 'betreurt' de opstelling van het Stichtings bestuur. „We hebben geprobeerd net als Tholen deel te nemen in de Stichting. Weliswaar liggen we niet aan het tracé van de Zoomweg-Noord, maar zou die weg worden aangelegd dan wordt het op de Zoomweg-Zuid ook drukker. En het is in het belang van de hele regio dat het goed gaat met de economie. De tijd dat we alleen naar het be lang van onze eigen gemeenten keken is in West-Brabant toch ook voorbij?" Langs de Zoomweg-Zuid tussen Bergen op Zoom en Antwerpen is Reimerswaal van plan om be drijventerrein De Poort op grondgebied vsn het kerkdorp Rilland uit te breiden. Maar daar steekt de provincie Zeeland voorlopig een stokje voor. „Die zijn bang dat we daat een indus trieterrein van 100 ha willen oprichten, maar wat wij willen is een terrein van hooguit 30 ha met kleinschalige bedrijven die passen bij de schaal van Ril land." De zaak ligt inmiddels bij de Kroon. Van onze verslaggever Oostburg - In het ontwerp-bestemmingsplan Cavelot, bedoeld voor de ontwikkeling van een kuuroord in Cadzand-Bad, is onvoldoende rekening gehouden met de positie van het ingesloten agrarische bedrijf van de familie De Bruijne. Het is namelijk onduidelijk of de familie het bedrijf kan voortzetten als het bestemmingsplan in de praktijk is gebracht. Reden voor de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap bezwaar te ma ken tegen het ontwerp-bestem mingsplan. Naast de onzeker heid omtrent de voortzetting van het bedrijf merkt het Land bouwschap ook op dat op geen enkele manier vaststaat dat het plan binnen de periode van het bestemmingsplan wordt gereali seerd. Op de gronden behorende bij het bedrijf van de familie De Bruijne rust namelijk de bestem ming dagrecreatie. Tevens is vol gens het Landbouwschap de haalbaarheid van exploitatie van deze gronden evenmin aan getoond. Daarom vraagt de Gewestelijke Raad aan de gemeenteraad van Oostburg het bestemmingsplan gewijzigd vast te stellen in over eenstemming met de betrokken agrariër. In goed overleg met de betreffende ondernemer moet worden bezien op welke wijze de onderneming in het plan kan worden ingepast. Het bezwaar schrift van het Landbouwschap staat op de lijst van ingekomen stukken voor de gemeenteraad. De vergadering begint donder dag 15 september om 19.30 uur. (ADVERTENTIE) bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 45