PvdA wil wisselende voorzitter Bouw van woonzorgproject in Hulst is eind dit jaar gereed li DE STEM POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER leid Voorstel Axels raadslid voor Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan voor regio 4Winkeliers moeten van Axel koopstadje maken' Verrassend aangenaam DE STEM ZEELAND C2 iren TING M 4-9 I get sociaal-democratische I raadslid M. van Oyen sprak zich I daar afgelopen donderdagavond I tijdens de rondvraag van de ge- I meenteraadsvergadering voor I uit. rilleke iderbeek >terik lit meisje *m Rommelmarkt in Koewacht 3,5 jaar voor seksueel misbruik Tentoonstelling K-Euregio Clinge Vlissinger pleegt diefstal tijdens uitvoeren werkstraf |Bertje Gas 40 jarig huwelijk Opa en Oma editie zeeland Fotoservice foto verschoore Belg na vrijlating meteen weer opgepakt Veel zon Herfst ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1994 libileum, ving, ifamen. i incl. BTW, Foto of 140 mm arieven op In niet Iw tekst lij één van 1 opgaven éerd indien look indien ld is. voor teksten |e weigeren, i bereiken ehoudt de bm de naam ld te maken. denbosch, enberg, -Hertog, I Breda en Ivel. Hulst - De bouw van het woonzorg- project op het terrein van het voor malige stadskantoor aan de Korte Beilingstraat in Hulst is eind dit jaar gereed. Het gaat om twintig woningen die bestemd zijn voor alleenstaande ouderen of echtparen uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De ouderen krijgen zorg op maat in het wooncomplex. Het is een samenwerking tussen de stichting Thuiszorg, het ver pleeghuis De Blaauwe Hoeve en de Hulster Woningbouwvereniging. Het project combineert de voordelen van het zelfstandig wonen met die van het verpleeghuis op het gebied van de zorg verlening. De bouw van de woningen is enige maanden geleden van start gegaan. Er zijn extra basisvoorzieningen in de hui zen, zoals toegankelijkheid voor rol stoelen, aangepaste keuken en douche/ toilet, een overdekte en afgesloten ver warmde galerij, een alarm- en inter cominstallatie en lift. De huurprijs van de woningen wordt voorlopig geschat op ongeveer zeven honderd gulden per maand. Daarover wordt, afhankelijk van het inkomen, ook nog eens huursubsidie verstrekt. Wel moeten toekomstige bewoners re kening houden met zeventig gulden ser vicekosten per maand. Het doel is om vanaf de start van het project met minimaal vijf bewoners te starten. Het zijn mensen met een ver pleeghuisindicatie, maar voor wie op name in het verpleeghuis uit te stellen is of zelfs geheel is te voorkomen. Het project zal echter geen 'verpleeghuis in het klein' worden. De mensen wonen er immers geheel zelfstandig en vullen de dag in zoals ze zelf willen. Van onze verslaggever Axel - De Axelse PvdA bepleit een wisselend voorzitter schap van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan I voor de regio Zeeuws-Vlaanderen. Inzet van de nieuwe samenwer- I king is een gezamenlijk stand- I punt in te nemen over onderwer- I pen die in het belang zijn van I alle gemeenten. De meerderheid I bepaalt het gezamenlijk stand- I punt. Elke gemeente heeft een I stem. Van Oyen adviseerde het college van burgemeester en wethouders goed na te denken en een strate- I gie te bepalen voor het voorzit terschap van het nieuwe interge meentelijke overleg. Pid haole I is raar maar waar |l|^ zag 23 aug.Saar. Tot vanavond i bij Sjaak en Rian. Stroef „Het permanente voorzitter schap van Terneuzen in het B en W-overleg Zeeuws-Vlaanderen is een van de redenen dat de samenwerking stroef verloopt", aldus Van Oyen. „Een construc tie van wisselend voorzitter schap is de juiste oplossing. Want het kan toch niet zo zijn dat het voorzitterschap automa- tisch naar Terneuzen gaat." De PvdA'er had er zich bij het lezen van de overeenkomst die de nieuwe lichte samenwer kingsvorm regelt aan gestoord I dat er niets in terug te vinden was over openbaarheid van de vergaderingen. „Het is goed dat die vergaderingen openbaar zijn." Voor de fractie van de WD was het niet nodig de vergaderingen Van onze verslaggever Koewacht - De schooljeugd van Koewacht biedt zaterdag 10 sep tember spulletjes te koop aan tijdens de rommelmarkt op het plein van de basisschool De Ei kelaar. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur. Er wordt in een 'cafetaria' ook voor de inwendige mens ge zorgd, er staat bovendien een frietkraam. Verder kan een ritje met paard en wagen worden ge maakt (tegen een kleine vergoe ding), men kan spelen op het rad van avontuur en meedoen aan allerlei spelletjes. openbaar te houden. „Ik kan me voorstellen dat dit college niet in de openbaarheid wenst te verga deren", aldus zegsman P. Apers. „Veel zaken die er worden be sproken, verkeren immers nog in een prematuur stadium. Zo lang wij via de secretaris inzage kun nen krijgen in het besprokene hebben wij er geen behoefte aan dat de vergaderingen in open baarheid plaatsvinden." Burgemeester W. de Graaf deel de de raad mee dat binnen het Axelse college nog niet over de kwestie is gesproken. Dat ge beurt dinsdag 6 september tij dens de wekelijkse collegeverga dering, zo liet De Graaf weten. Den Bosch - Het Gerechtshof in Den Bosch heeft de 24-jarige M. R. uit Bergen op Zoom voor ernstig seksueel misbruik van twee jonge meisjes veroordeeld tot 3,5 jaar celstraf. De Bredase rechtbank veroordeelde de man eerder tot vier jaar. De Berge- naar heeft de feiten steeds ont kend. Bij de Bredase rechtbank werd een wezenlijk deel van de dagvaarding al niet bewezen verklaard vanwege slordigheden. Van onze correspondente Clinge - Remi de Cnodder, dich ter en kunstrecensent, opent zondag 4 september om 16.00 uur de tentoonstelling K-Eure- gio in galerie Esprit in Clinge. Hij houdt een inleiding en pre senteert tevens zijn laatste lite raire werk. Hij liet zich inspire ren door het werk van zeven beeldende kunstenaars en schreef een evenredig aantal ge dichten. Ter ere van zijn 75e verjaardag worden deze gedich ten, tesamen met foto's van de beschreven werken, in een los bladig mapje uitgegeven en bij de opening gepresenteerd. De expositie K-Euregio toont werken van Belgische en Zeeuw se Kunstenaars, grenzeloze kunst in verschillende stijlen en technieken. De kunstenaars zijn zondag eveneens vanaf 16.00 uur aanwezig om belangstellenden informatie te verstrekken. Ije moet er toch aan fven, want morgen komt aartje bij jou teboven. Van onze correspondente Middelburg - Eind april werd Hoera!!!! wordt 40 jaar. Hartelijk Gefeliciteerd met Uw nderen en kleinkindeer^ Goeiemorgen H.G. met jullie 50-jarig huwelijk. Coen, Jeske, laniella, An, Evie, Davio. Didier, Robin, Bebby, Oukje, Jitske, Marjolein, Martine, Max, Milod, Jojanneke, Stijn, IJn?K?j laudine, Egbert, EisDer». Reinout, Pauline. de 20-jarige Vlissinger P. in 't H. in Middelburg voor een serie diefstallen veroordeeld tot een werkstraf van 180 Radactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van «loten, Frank Deij, Rein van jjer Helm, Ton Koomen (sport), /eter Oggel (editiechef), Harold Re Puysseleijr. ®°es: Klokstraat 1, tel. 01100- ™B0, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- Cieverslaggever). Huist: Steenstraat 14, tel. "1140-13751, fax 01140-19698. edacteur: Eugène Verstraeten w. editiechef). Advertentieverkoop tRr1eu*en: Zuidlandstraat 32, 'ei 01150-17920. ertegenwoordigers: Martin °eije. Hans Dimmers Steenstraat 14, tel. 01140-13751. yejtegenwoordigers: «van den Brands, Marian •erstraeten. Verkoopleider: Harry Muur- Hens, tel. 076-236454. ."toonnummers en openings- I n van overige afdelingen |°P Pagina A2. ,8-5-94 uur, die in de plaats mochten komen voor vier maanden zitten. De Vlissinger meldde zich inder daad braaf en verrichtte de hem opgedragen werkzaamheden correct, tot de verleiding op nieuw toesloeg. In een onbe waakt ogenblik pikte hij de por- temonnaie van een personeelslid, maar werd hierbij op heterdaad betrapt. In 't H. vloog de laan uit en stond gisteren opnieuw voor het beklaagdenhekje waar hem werd voorgerekend dat hij slechts 140 uur van de hem opgelegde 180 uur dienstverlening had verricht. „Daar kon ik niets aan doen, ik was niet langer welkom", zo ver weerde de jongeman zich. „En dat vindt u gek?" repliceerde officier van justitie mr. Van der Hel. die vorderde dat de reste rende veertig uur zullen worden omgezet in een gevangenisstraf van één maand. Voor de diefstal van de porte- monnaie zal de Vlissinger later voor de politierechter ter verant woording worden geroepen, voor wat betreft de vordering tenuit voerlegging vonnist de recht bank over veertien dagen. Terwijl burgemeester W. de Graaf de laatste stenen legt, glipt een meisje onder het lint door de autovrije Noordstraat in. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Onder meer de Verdistraat vlagt al voor het bevrijdingsfeest. Van onze verslaggever Axel - De voorwaarden zijn met de herinrichting van de binnenstad gescha pen om van Axel een koopstadje te maken. Het is nu aan de winkeliers om dat waar te maken. Dat was vrij vertaald en kort samengevat de kern van de toespraak die burgemeester W. de Graaf gistermiddag in De Halle hield bij gelegenheid van de officiële ingebruikname van de heringerichte binnenstad. „Dit is het einde van het begin van de herinrichting van de binnenstad", zei De Graaf aan het begin van zijn toespraak. Hij besloot met duidelijk te maken wat hij daarmee wilde zeggen. De herinrichting van de Axelse binnenstad was met de bouw van het winkelcentrum en de herinrichting van de rest van het centrum om er een naadloos geheel van te maken voltooid. „Nu zijn de voorwaarden geschapen om de uitstraling naar de consument te verbeteren. Er moet nu een nieuw imago worden opge bouwd. Dat is essentieel. Werken aan de vervolmaking van het winkelapparaat en de binnenstad. Dat is niet alleen een taak van de gemeente, maar zeker ook van de onder nemers. Op dat collectief zijn nu onze ogen gericht", sprak de burgemeester. Hij blikte verder terug naar het begin van de planvorming. Het begon allemaal met een rapport uit 1987 waarin de sombere conclu sie luidde dat er sprake was van een econo mische neergang van de binnenstad die bij ongewijzigd beleid alleen nog zou toenemen. Een ommezwaai was nodig. Het advies luid de om de herkenbaarheid en de samenhang van de binnenstad te verbeteren, onder meer door de herinrichting van het Szydlowski- plein en de binnenstad. De aannemer en onderaannemers van de klus boden het gemeentebestuur van Axel nog een aardig presentje aan. Ze kleden de ruimte voor het stadhuis in het nieuwe plantseizoen (oktober/november) aan met fraai groen. Na afloop van de bijeenkomst in De Halle toog het gezelschap genodigden te voet naar het centrum, waar burgemeester De Graaf een openingshandeling pleegde. Daarna volgde nog een wandeling door het heringe richte centrum. De festiviteiten rond de officiële ingebruik name van de binnenstad vielen aan de vooravond van het bevrijdingsfeest in Axel. Buurtvereniging De Boemerang maakte ter gelegenheid van die feesten een kilometer slang feestelijk lint, dat werd opgehangen. (ADVERTENTIE). Wie maakt binnen 1 uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? luist! Terneuzen Noordslraa! 6 01150 21575 Iv.h. Folo Bul) Hulst 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 Van onze verslaggever Oudenbosch - De politie in Oudenbosch heeft de 30-jarige P.L. uit Kortrijk aangehouden. De man wordt verdacht van een inbraak in een woning in Oud Gastel op 17 augustus van dit jaar. De Belg werd aangehouden kort nadat hij, wegens cellentekort, in Papendrecht was vrijgelaten. Daar zat hij een vier maanden durende celstraf uit wegens in braken in Gorinchem. Volgens een woordvoerder van de Oudenbossche politie is de man in Gorinchem aangehou den. Nadat snelrecht op hem was toegepast werd hij naar Papend recht overgebracht. De politie in Oudenbosch was echter op de hoogte gebracht van het feit dat de man bij zijn aanhouding spul len van de inbraak in zijn bezit had. „Daar moesten ze hem vanwege een gebrek aan cellen laten gaan. Ze wisten echter dat we hem nog wilden spreken over die inbraak. Vandaar dat hem daar op de stoep meteen weer hebben aangehouden", aldus de Ouden bossche politiewoordvoerder. De man heeft de inbraak in Oud Gastel nog niet bekend. „We hebben hem vrijdagmiddag pas gehaald. Hij wordt verhoord. Wel weten we dat hij een aantal maanden tussen Roosendaal, Gorinchem en Breda heeft ge zworven", aldus de woordvoer der. Dit weekeinde wordt verrassend aangenaam in vergelijking met wat het weer ons gisteren bracht en voor maandag belooft. Een klein hogedrukgebied bereikte ons afgelopen nacht en zorgde onmiddellijk voor opklaringen, direct zakten de mini mum-temperaturen afgelopen nacht naar 8 a 9 graden. Maar vandaag wordt een aangename dag, met een westelijke wind wordt toch redelijk warme lucht naar onze streken gevoerd waardoor het 20 tot 21 graden wordt. Veel zon, nu en dan wat stapelwolken, een redelijke dag voor begin september. Morgen beginnen we grijs, maar dat is geen voorbode van een nare dag, reeds in de voormiddag breekt de zon door en wordt het opnieuw een plezierige dag. Vanaf maandag begint de ellende pas goed, het hogedrukgebied is weggetrokken naar het noorden en oceaandepressies krijgen vrij spel, dat betekent zeer wisselvallig weer. Veel wind uit zuid-westelijke streken, volop buien en weinig zon. Desondanks blijven de temperaturen redelijk tussen 18 en 21 graden overdag en 14 tot 15 graden 's nachts. Als we de voorspellingen beknopt omschrijven komen we tot de volgende conclusie: vandaag redelijk veel zon, wind west 2 Beaufort, maximum temperatuur 21 graden, komende nacht 10 graden. Morgen is de wind zuid-west eveneens 2 Beaufort, we beginnen zwaar bewolkt, maar vrijwel geen regen, kort voor de middag breekt de zon door, maximum dagtemperatuur 21 graden, 's nachts 14 graden. Vanaf maandag naar herfstweer, harde zuid-westelijke wind 4 tot 5 Beaufort, volop buien, ook nu en dan zon, de temperaturen blijven redelijk met 18 graden tijdens buien en 21 graden bij zon, in de nachten 12 tot 14 graden. Rekent u maar op dit weer tot zeker donderdag. Hoe was het weer vorig jaar op 3 september Het regende niet, de dagtemperatuur was 20.4 graden, 's nachts 12 graden, de zon scheen 7 uur en 35 minuten. De extreme temperaturen sinds de eeuwwisseling: op 3 september Het weeroverzicht van augustus: een redelijk warme maand en wat vochtig. Het aantal uren zon 203 uur, normaal is dat 188 uur en vorig jaar 118 uur, het regende afgelopen 31 augustusda gen 81 mm, normaal is 74 mm en vorig jaar viel er 130 mm regen Het was redelijk warm met 22,4 graden, normaal is 21.4 graden en vorig jaar was het fris met 14.7 graden. Donderdag is kalendermatig de herfst begonnen en terugkijkend naar de drie zomermaanden is dit de derde warme zomer sinds 1947 en 1976 die nóg beter waren. Totaal scheen de zon in juni, juli en augustus 685 uur, normaal is 575 uur, en gemiddeld was het 18.3 graden, in 1947-was dat 18.7 en 1976 18.4 graden. De weerspreuken: 'Maria geboren, boer zaai uw koren', 'Noord, Zuid, Oost en West, iedere vogel looft zijn nest'. Auto in slip Axel - Door het natte wegdek raakte gistermorgen op de Langeweg ter hoogte van de Kinderdijk een 25-jarige auto mobilist uit Waddinxveen met zijn bestelbus in een slip en belandde in een droogstaande watergang. De man bleef zelf ongedeerd doch het voertuig werd zwaar beschadigd. Zware schade na aanrijding Terneuzen - Zware schade aan twee auto's was het gevolg van een aanrijding op de kruising Haarmanweg-RijkswegN61 in Terneuzen. Daar verleende gistermorgen een 34-jarige be stuurder van een personen auto uit Axel geen voorrang aan een 28-jarige automobilist uit Terhole met een bedrijfs auto over de kruisende weg reed. Terneuzenaar krijgt klappen Terneuzen - Een 16-jarige jongen uit Terneuzen werd donderdagmiddag toen hij over het fietspad gelegen langs de Guido Gezellestraat in zijn woonplaats reed zonder enige reden aangevallen door een leeftijdgenoot. Hij kreeg enke le flinke klappen te incasseren en liep daarbij een gebroken neus op, zodat operatief moest worden ingegrepen. Vernielingen op bouwterrein Terneuzen - Gistermorgen werd ontdekt dat donderdaga vond of -nacht vernielingen waren aangebracht op een bouwterrein aan de Rozen straat te Terneuzen. Kozijnen en stelprofielen van de in aan bouw zijnde woningen moes ten het ontgelden. Een schade post voor de 38-jarige aange ver uit Terneuzen die hiervan aangifte deed bij de politie in zijn woonplaats van tweedui zend gulden. Aanrijding in Waterlandkerkje Waterlandkerkje - Op de krui sing De Cortestraat-Stuer- boutweg te Waterlandkerkje verleende donderdagmiddag een 51-jarige bestuurder van een personenauto uit Oostburg geen voorrang aan een 49-jarige automobilist uit Wa terlandkerkje. Niemand liep daarbij letsel op maar de schade aan beide voertuigen was aanzienlijk. Bromfietsster gewond na aanrijding IJzendijke - Bij het oversteken vanaf de Oranjestraat richting Parkzicht te IJzendijke ver leende een 16-jarige brom fietsster uit die plaats geen voorrang aan een personen auto bestuurd door een 26-jarige man uit Terneuzen. Bij de aanrijding liep de bromfietsster enkele botbreu ken op aan een arm en been. Het slachtoffer werd overge bracht naar het Antoniuszie- kenhuis in Oostburg. Verdachte van moord aangehouden Vlissingen - De vreemdelin gendienst van de politie op Walcheren heeft in een wo ning in Vlissingen een 28-jarige man uit Arnhem aangehouden. De man wordt verdacht van betrokkenheid bij een gepleegde moord c.q. doodslag in Amsterdam. Tij dens het onderzoek kwam vast te staan dat de verdachte de Nederlandse nationaliteit be zit. Hij verklaarde sedert 1 juli van dit jaar op vakantie te zijn bij een nicht in Vlissingen. De man werd ingesloten in het politie bureau in Vlissingen en is later overgebracht naar Amsterdam en ter beschikking gesteld van de hoofdstedelijke politie die het onderzoek in het gepleegde delict verricht. ZATERDAG KIELDRECHT -Terminus, 15 uur, kermis- schieting. LAMSW AARDE -Café De Lamsoren, 14 uur, biefstukkaarting. ZANDBERG -Feesttent, 15.00 uur kermis- schieting. 21 00 uur dansavond. ZUIDZANDE -Café 't Gemeentehuis, 14 uur, schieting. ZONDAG HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 10 uur, kaarting. KIELDRECHT -De Goudenpluim, 15 uur, schieting. LAMSW AARDE - Café De Lamsoren, 14.30 uur, schieting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 uur, vleeskaarting. BIERVIET - Café Lippens, 14 uur, kaarting.

de Stem | 1994 | | pagina 43