Het is me tot nu toe meegevallen' Competitie biljartteams groeit fors 4 Regionale tweede blijkt attractief De Cocq en ZVC/EB-Go debuteren Bonte Hert optimistisch het nieuwe seizoen in B4 is KORT DE STEM SPORT ZEELAND B5 onderuit ENT Wedstrijdleider Eddy van Goethem is aangenaam verrast Nieuwe competitieleider biljarten Robin Claerhoudt: Zaalvoetbal barst los Twaalf teams in eerste klasse In hoofdklasse Zeeuwse zaalvoetbalcompetitie Wedstrijdkalender KNBB district Zeeuws-Vlaanderen MBER 1994 'oject van de KNWU eeuws-Vlaanderen - ?lijk af hebben laten ik de la Ruelle dit houdt zich staande ste Zeeuws-Vlaamse nam niet aan alle d weer gefietst voor in dit kader. 1. J. van der Klooster 57, 4. W. Wielhouwer 6, 6. R. Smits (Clinge) jsbergen) 41, 9. R. van •n (Kapelle) 37, 11 C. on (Hoogerheide) en R. (St.-Willebrord) en K. 17. G. Suijk (Kruinin- m Patrick Kila (Leid- nten. ier t op zoek naar een te kennen gegeven ie. lotie bij zijn werkge le. Tijdens de laatste taak van Martens voorlaatste wedstrijd afgewerkt. Het pro- ;nd door de jeugd in van de jongste jeugd rtsen en 1250 meter uur met 300 meter 'ietsen en 2500 meter ven bij 't Luitje het ande uit 750 meter eter lopen. Ook nu is de binnenstad van 0 triatleten hebben r Raynard Tissink uit Dok niet ex-winnaar maar wel Johan van gzand, Arjen Hartog, van Tongeren en de Spronkmans. Bij de voriet, terwijl bij- de tigen binnengekomen iaar uit Schoonhoven geldt tevens als het waarin Leon van der waarde is bijna klaar Om financieel rond te komende week weer d, want Lamswaarde bben van deze Delta g een wegverbetering ateurs door de Dreef eckenisseweg. Bij het ;id. „Maar we hebben orde zal zijn." van de voorlaatste j was in de eindsprint eulen (Kloetinge), 3. W. tkapelle), 5. T. Monnen M. Rommers (Rilland), ('s-Heerenhoek), 10. A. 2. E. Joosten (Wolp- i (Tholen), 5. E. de Dreu 2. J. Schuit (Arnemui- nse (Wolphaartsdijk), 3. skerke), 2. L Weststrate ïkoorn (Kapelle), 5. W. J. Tolhoek (Yerseke), 8. 'dorp), 10 J. Jeremiasse bekoom (Kapelle), 2. R. .F. Vermeulen (Goes), 5. (Kapelle), 7. L. Luteijn A. Kruis Voorberghe erland (Yerseke). 6 tot 8 ogerheide), Meisjes: 1.1. ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1994 Vlissingen verloor de Sadhoevedorp verras- limburgse Beek, die ide: Troost/Verbeet-Plijnaar/ 6-4, 3-6, 6-1; Belgraver/H- uwers-Mattijssen/Zoomer 5-1; Van Dusschoten/Harber- )er/Van 't Westeinde 6-3, 6-4; ienijl-Gipon/Gipon 6-7, 6-1, npes/Kiene-Grevink/Linnen- 6-3; Bulters/Van Trigt-Van t/Standaert 7-5, 7-5; \4erry-Van Lottum/Lacroix Van Scheppingen/Reu- ntier/Mooibroek 6-3, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL ide: Carolijn van Rossum-J°- ?ns 4-6, 6-2, 6-2; Freekje e Hartog 6-7, 6-3, 6-2; Ma- ens-Hanneke Ketelaars 6-4, weede ronde: Claire Wegink- Hemmes 6-1, 6-0; Aafje >by Haak 6-0, 6-3; Monique da Sentis 6-0, 6-4; Carolien van Buuren 7-5, 3-6, 6-3; an der Aa-Lydia Jonkman Lara Bitter-Manon Savel- 6-1; Carolijn van Rossum- Caan 5-7, 6-3, 6-3; Manon reekje Maas 6-2, 6-0. DUBBELSPEL ide: Evers/Bitter-Ruitenberg/ 6-1; Van de Walle/Mens- 'Sigmond 6-2, 6-0; Haak/Van Weerd/Schenk 6-2, 6-4; Jentis-Mulder/Jonkman 6-2, els/Maas-Van Rossum/0°s* 6-2; Van der Aa/Buskens- 3ulenberg 6-2, 6-2, Vioe- uls-Grootenhuis/Vendrik punten, 2. P. Hoondert 'ecken (Hulst) 216, 5. V. el (Sluiskil) 179, 7. ri adendamme) 175, 9. C. aik (Oost-Souburg) l4p ters (Rilland) 125, 13. M leinkenszand) 95, 15. A Dagevos (Wemeldinge) Middelburg) 15, 5. E- de ■Gravenpolder) 10, 7 >lder) 13, 2. J Schuit yan onze biljartmedewerker (|Ulst - In tegenstelling tot vvat door velen werd ge vreesd, is de belangstelling voor de teamwedstrijden bil jarten binnen het district Zeeuws-Vlaanderen van de KNBB alleen maar toegeno men. Wedstrijdleider Eddy van Goethem mocht negen teams meer begroeten dan vorig jaar. Inclusief de strijd op groot bil jart komen dit seizoen 53 teams in actie. Die groei mag vooral op j,et conto geschreven worden van het driebanden. Er meldden ach maar liefst acht teams meer dan vorig jaar voor deze spel- soort. De librecompetitie groeide slechst met één team. Het is Eddy van Goethem alle maal honderd procent meegeval len. „Toen ik de reacties en de bezwaren op de jaarvergadering in Sluiskil hoorde, dacht ik dat we niet eens twintig teams bij elkaar zouden krijgen. Dat blijkt anders uit te pakken. Zoals be kend vonden de meesten het be zwaarlijk om op een vaste datum te spelen. Die voorzagen daarin grote problemen en dachten dat ze geen team op de been konden brengen. Het zomerreces heeft blijkbaar heilzaam gewerkt, want de groei is bemoedigend te noemen. Ik denk toch dat het teambiljar ten steeds meer terrein wint. Dat zal ongetwijfeld ten koste gaan van de persoonlijke kampioen schappen. Verschillende biljar ters zien dat puur individuele gebeuren niet meer zo zitten. Naast het feit dat je daarmee een heel weekend of soms nog meer tijd kwijt bent, is de druk in een persoonlijk kampioenschap veel groter. In teamwedstrijden is dat minder. Verlies je een partij, dan kun je de week daarop of in sommige gevallen veertien dagen later weer aan de bak en krijg je nieuwe kansen. Zelfs drie ver- liespartijen voor een bepaalde persoon hoeven nog niet ramp zalig te zijn. Het gaat tenslotte om het totale teamresultaat. In een individue'el kampioenschap ben met drie nederlagen uitge schakeld." De teamwedstrijden worden yanaf begin september tot om streeks half maart 1995 afge werkt. De indeling van die com petitie ziet er als volgt uit: DRIEBANDEN Groot biljart, A-klasse: De Graan- beurs (Axel), HGL/KOT'86 1, HGL/ KOT'86 2 (beiden Sas van Gent), 't Bierwinkeltje (Terneuzen), Ed Hore mans (Axel), De Smickel 1 en De Smickel 2 (Hulst). Klein biljart, BI klasse: HGL/ KOT'86, De Graanbeurs, KOT (Ter- neuzen), Concordia (Terneuzen), Den Ouden Arend 1 (St.-Jansteen), De Smickel 3, CBC 1 (Clinge), SBC (Sluiskil), GBC 1 (Groenendijk). B2-klasse: 't Bierwinkeltje, Ed Ho remans, WBC 1 (Walsoorden), De Smickel 4, Den Ouden Arend 2, CBC 2, De Kastelein (Eede), TMW (Sluis). B3-klasse: ENZK (Philippine), HBC/De Troubadour (Clinge), WBC 2, CBC 3, GBC 2, Den Ouden Arend 3, De Smickel 5, DOS (Hoek), NASA (Axel). LIBRE Cl-klasse: CBC, HBC/De Trouba dour, Ed Horemans, BW (Terneu zen). C2-kIasse: De Smickel 6, De Smickel 7, De Smickel 8, CBC, SBC, Hof van Eede, ABC (Breskens), HGL/KOT'86. C3-klasse: NASA, Ed Horemans, GBC, Hof van Eede. C4-kIasse: CBC, SBC, De Smickel 9, ABC. Van onze biljartmedewerker Hulst - Tijdens de vorige le denvergadering van het bil jartdistrict Zeeuws-Vlaande ren van de KNBB werd Robin Claerhoudt uit Hulst officieel geïnstalleerd als nieuwe wed strijdleider pesoonlijke kam pioenschappen van dit dis trict. Voor niet-ingewijden een nieuw gezicht, voor de nauw bij deze tak van sport betrokkenen is Robin Claer houdt van de biljartvereni ging De Smickel een bekende 'en dus vertrouwde verschij ning. Aan het eind van het seizoen 1992-1993 liet de wedstrijdleider persoonlijke kampioenschappen Jo Leeraert zich ontvallen, dat het allemaal wat veel voor hem werd. Jaren geleden nam deze nestor van de Zeeuws-Vlaamse biljartsport het roer van wed strijdleider Paul Baart over en functioneerde op zijn manier bij zonder goed. Waar vrijwel iedere wedstrijdleider, ook Robin Clae rhoudt, tegenwoordig de resulta ten per computer verwerkt, daar was Jo Leeraert op 'handwerk' aangewezen. Toch kwamen trouw de uitslagen, standen, in delingen en dergelijke tijdig bij de organiserende verenigingen in de bus rollen. Maar de tijdsduur die de werkzaamheden met zich meerbracht trok toch een zware wissel op het privéleven van Jo Leeraert. Er was zelfs sprake van dat hij in bepaalde weken meer dan twintig uur met zijn Van onze sportmedewerker Hulst - Bonté Hert is dit seizoen opnieuw vaandeldrager in het regionale zaalvoetbal. De ploeg van coach Henk Maas handhaafde zich vorig seizoen, zij het met moeite, in de tweede divisie E. Voor het komende seizoen is er optimisme bij coach Henk Maas te bespeuren. Het veldvoetbal zit Henk Maas, en dus Bonte Hert, al jaren dwars. Mochten bij diverse clubs voorheen geen selectiespelers in de zaal uitkomen, in de aanloop naar de nieuwe competitie wa ren het vriendschappelijke wed strijden die het oefenschema van Bonte Hert in de war stuurden. Naast deze tegenvaller is het spelen op vrijdagavond, op ver plaatsing, een moeizaam gebeu ren, omdat op die dag spelers van hun clubs niet mee mogen of moeten trainen. Kortom, Bonte Hert is evenals vele zaalvoetbal teams afhankelijk van veldvoet- balspelers. Logisch eigenlijk, want jeugdvoetbal in de zaal is er niet. „Jammer," weet Henk Maas, die om zoveel mogelijk met dezelfde groep binnen de lijnen te kunnen komen, enkele nieuwe spelers aantrok. Hierbij doelman Ruud Koopman en de veldspelers Ri chard den Ouden en Eddy Schill. Spelers uit het Brabantse, die zowel op woensdag als op don derdag kunnen spelen. „Ik moest dat doen, omdat we vorig jaar te vaak op anderen .een beroep moesten doen. Op diverse vrijda gen heb ik zelf nog mee moeten spelen terwijl dat toch niet de bedoeling is," aldus de Hulste naar. In zijn prognose mikt Henk Maas dit jaar niet meer op hand having van de status, maar dui delijk iets hoger. „De midden moot moet voor deze groep zeker haalbaar zijn," is zijn mening. Selectie Bonte Hert: Ruud Koopman, Jurgen Verbraeken, Martin Voet, Arno Zwegers, Onno Ribbens, Michel Leon- hart, Eddy Schill, Richard den Ouden, Paul van Buren, Dennis d'Olieslagers, Giel Dubbeld. Grensrechter: Ben Ockeloen. Coach: Henk Maas. Indeling tweede divisie E: Bonte Hert (Hulst), Van Zandvoort (Vlijmen), De Raven (Luijkgestel), Schijndel'94, Te gelhal ('s-Hertogenbosch), Genen Sport (Bergeyk), Parbo Groenendijk (Goes), BZC Gouwesleutel ('s-Herto genbosch), De Windhoek (Vlissingen), TSC-groep (Kaatsheuvel), Lions (Eind hoven), Alwako (Valkenswaard). Van onze sportmedewerker Axel - Met het nieuwe seizoen voor de deur zijn de zaalvoetbal- clubs zich aan het voorbereiden op de aanstaande competities. Voor de landelijke klassen en de hoofdklasse Zeeland begint het seizoen begin september. De re gionale eerste en tweede klasse starten de competitie begin ok tober in de vijf regionale sport hallen. Rinus Verberkmoes in ventariseerde het geheel. Een overzicht op deze pagina. 'hobby' bezig was. Juist die tijdsduur brak hem op en daar om maakte hij kenbaar dat men stilaan maar eens naar een op volger uit moest kijken. Begin vorig seizoen werd Robin Claerhoudt gepolst door de pen ningmeester van het district, Joop Holdorp. Men wist dat Ro bin al enigszins het klappen van de zweep kende, want tijdens districts-, gewestelijke- en zelfs nationale kampioenschappen had hij de scepter gezwaaid als wedstrijdleider. Combineren Robin Claerhoudt over het ver zoek om Jo Leeraert bij te staan en later op te volgen: „Ik stond niet direct afwijzend tegenover dat verzoek. Wel verbond ik er de voorwaarde aan, dat het te combineren moest zijn met mijn werk en dat ik zelf nog aan biljarten in wedstrijdverband toekwam. Daarom ook heb ik vorig seizoen met Jo Leeraert meegedraaid. Zeg maar proef gedraaid. Dat viel me enorm mee. Natuurlijk niet op de wijze zoals Jo het altijd deed. Dat was bijzonder omslachtig en kostte veel tijd.en energie. Ik neem mijn petje er voor af hoe hij dat al die jaren gedaan heeft. Via de computer gaat het na tuurlijk stukken sneller. Ik denk dan ook dat ik maar' een uur of vier, vijf kwijt ben aan dit werk. Dat is beslist geen zware belas ting en is goed, met mijn werk te combineren. Dat was de meest pimaire voorwaarde. Ik werk op maandag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag als banket bakker in St.-Gillis-Waas, maar ben vaak in de middaguren en op dinsdag en woensdag vrij. Iewat onregelmatige diensten dus, maar tot nu toe heeft dat geen enkel probleem opgeleverd. Ook de start dit seizoen viel mee, omdat ik vorig jaar de meeste gegevens reeds had ingevoerd." Het gerucht dat er minder be langstelling is voor de persoon lijke kampioenschappen onder schrijft hij niet helemaal. „Ik moet toegeven dat de eerste kampioenschappen wel minder deelnemers trokken, maar die vielen dit jaar erg vroeg. Na die warme dagen denk ik dat weinig spelers trek hadden om zo vroeg te beginnen. Ik kan pas een goed oordeel geven over een eventuele mindere belangstelling als de competitie volop bezig is en een juiste som opmaken als het sei zoen voorbij is," aldus de 24-jarige Robin Claerhoudt. Robin Claerhoudt, de enthousiaste nieuwe competitieleider van het district Zeeuws-Vlaanderen van de KNBB. FOTO WIM KOOYMAN Kampioen promoveert naar de hoofdklasse Van onze sportmedewerker Axel - De eerste klasse regionaal start ook dit seizoen weer met 12 teams waarvan de kampioen promoveert naar de hoofdklasse Zeeland. Verder is er een periodekamioenschap, waarmee tevens een klasse hoger kan worden bereikt. Wat teams betreft is er weinig verschil. Normaliter zijn de teams aan elkaar gewaagd en dat maakt deze competitie inte ressant. Een gegeven dat de meeste clubs wensen. Het is me de daarom dat velen weinig voor promotie voelen. Het lekker voetballen zonder al teveel zor gen, is voor de meesten het be langrijkste. SELECTIES Bonte Hert 2: Ivan Pauwels, Mi chel Buyck, Benny Langeraert, Jo han van Westen, Carl de Waele, Wim Verdoorn, Wim Coperus, Jean-Claude Everaert. Grensrech ter: wisselspeler. Coach: nog niet bekend. Vervaet: Jos van Heese, Jan Ivens, Peter de Kort, Jeroen Vervaet, Tom de Smit, Michael van Esbroek, Martijn Bisschop, Danny Pauwels, Wilco de Zwart, Ben Kint. Grens rechter: wisselspeler. Coach: Ludo van de Lavoir. BVS: Philip de Smet, Tonny Ver- wer, Jean Biesbroeck, Mark Triest, Angelo Verbraeken, Mario Bakker, Carlo Blommaert, Ronny de Saeg- her, Evert Verwer, Peter Bouw man, Frans van der Veen, Martin Hollestelle, Philip van Hiel, Eric D'Hpoghe, Gino van de Broecke, Jos Hoefnagels, Angelo Nijskens, Adrie Meyer. Grensrechter: wissel speler. Coach: Manuel van Goethem. Van der Gucht: Jan, Nelis en Piet de Visser, Pascal Braem, Ronny Goossens, Alex Laurensen, Mario Cerpentier, Frans Rokven, Patrick de Block, Patrick de Koek, Marcel Verdurmen Grensrechter: Dendo Vergeer. Coach: Gerard Rugtier. ABAB: Stefan Dijkers, Kees Plad- det, Ab Dieleman, Jos Dieleman, Theo de Smet, Theo Schram, Mare Corijn, Werner Corijn, Marcel Meyer, Benno Pladdet, Henk Ot- tens, Jacky Carniere, Gerben Steyaert. Grensrechter: André Ver- meire. Coach: Theo de Smet. Philippine/Ploegaert: Tonny Goos sens, Harry Vermeire, Ivo en Mar lon Mohnen, Michel Cornelis, Mar- nix Schieman, Paul de Putter, Huub Dhuyvetter, William de Bruin. Grensrechter: Olaf Ramme- loo. Coach: Peter-Jan Verstelle. Terneuzen: Michel en Pascal de Ridder, Robby en Peter Vermast, Michel de Vries, Johnny de Leyser, Stefan van de Ameele, Menno den Dekker. Grensrechter: wisselspe ler. Coach: Piet Dieleman Gemeente Terneuzen: Wim Dek kers, George Gernaert, Hans de Klerk, Alex Dehulsters, Piet de Blaey, Erik Roose, Dick Buize. Grensrechter: Ko Heule. Coach: Piet Roose. De Ridder/Kiss: Bert Wilting, Marc Pilaet, Jos van der Maar- schalkerwaard, Benny van Leeu wen, Mohamed Anbar, Paul Tjen- A-Sem, Mike van Rossum, Bas Ra demakers, Jos van Driessche. Grensrechter: Jan de Wolf. Coach: Dennis Sanchez. AZWZ: Paul de Kort, Johnny van Houdt, Ed Jansen, Mels Verhelst, Jan Verhelst, Frank Buyze, Benny Engels, Peter van Langevelde, Danny de Clerck, Frans Riekwel. Grensrechter: wisselspeler. Coach: Jaap Buyze Maas: Franklin de Kunder, Theo Roels, Jan en Mare Cornelissen, Leo en Hans Zegers, Peter Maas, Frans Scheele, Mark de Kunder, Ronald Gort. Grensrechter: wissel speler. Coach: Henk Maas. Mechielsen: Simon van Hoeve, Ab van Hoeve, Marco Wagenaar, Piet Scheele, Jaap Romeijnsen, Hanno Kolijn,Dennis Hamelink, Peter Herrebout, Johnny de Ritter, Dic ky Buyze. Grensrechter: wisselspe ler. Coach: Birgit Willaert. Van onze sportmedewerker Axel - De tweede klasse van het regionale zaalvoetbal is een gewilde klasse. Veel teams spelen hier door het gemoedelijke karakter graag in. Uit deze attractieve klasse promoveren is voor de meesten niet nodig. Regionaal gezien is deze groep een klasse voor de recreatievoet baller met lonken naar prestatie. Pure amateurs waarbij een van de wisselspeler veelal de rol van frensrechter toebedeeld krijgt. ELECTIES Bonte Hert 3: John Ducarmon, Francois Bosch, Marco Maas, Ste ven Ockeloen, Dave Swartepoorte, Henk Maas. Grensrechter: wissel speler. Coach: Ben Ockeloen. DOW: Gerard van der Ven, Lex Jansen, André Buckers, Hans van de Boom, Patrick Boogaert, Mirco Tomic, John Moes, Menno Sandri- ni Grensrechter: wisselspeler. Coach: Dick Pijpelink. Corn Boys/Benny Sport: Erwin de Roover, Chris de Roover, Christan Haans, Luc van Hecke, Yve Veys, Guido Bouwens, John Boelens, Ro- main van Hecke, Ronald Inghels, Marnix Geers. Grensrechter: wis selspeler; Coach: Arie de Witte. Corn Boys/Ranschaert: Emiel Blommaert, Rudy Fruijttier, Carlo de Groene, Stefan van Zeele, Fon- ny Riddering, Hans Dhondt, Mark Maes, Christof de Beule. Grens rechter: Peter de Regt. Coach: Fon- ny Kox Vooruit: Johnny van de Berg, Kees de Rijk, Roland de Muynck, Michel de Ruysscher, Serge de Ruysscher, Theo de Buck, Wim Dees, Tonny van Voren, Adrie van Haneghem, Frank Neve, Mark Pijcke, Johnny Albregtsche. Grensrechter: Piet Corthals. Coach: Johnny van de Berg. HKC: Peter van Kouteren, Bram Lensen, Bram van de Brink, Frank Piepers, Henk Heede, Antonio Ri- ciardi, Jack Dingenouts, Hans Stof fijn. Grensrechter: wisselspe ler. Coach: Piet Dam. IZV: Manfred Bisschop, Patrick de Bruin, Tom Compiet, Luc Dophe- mont, Johnny de Kort, Nico Mahu, Marino van Passel, Mark van Troost, Arno Wauters, Ronny Jonkheim, William van Passel. Grensrechter: Joop de Jong. Coach: Rinus de Bruine. Ron's Fashion: Bert Knol, Stephan Trippert, Ronny Trippert, Eddy Breepoel, Frank Hemelsoet, Robert van de Kevie, Johnny Dieleman, Jan-Willem van Boom, Jeroen Pij pelink, Levien Schieman, Jan Mieras, Mare Michielsen, Jacco de Koeyer. Grensrechter: wisselspe ler. Coach: Jan-Willem van Boom. GTI: Benny van de Branden, Wilco Broekhoven, Bart Dobbelaar, Jos Dobbelaar, Patrick Dobbelaar, Jean-Paul Eggermont, Patrick Fre- ijser, William Freijser, Eric van Goethem, Ronny van de Lavoir, Benny Maes, Alouis Menu, Jurgen Vermeulen. Grensrechter: Ronny Vlasveld. Coach: Alouis Menu. De Pooter/Koole: Tonny Hendrik- se, Jean-Marc Hendrikse, Jaap -de Regt, Sam Bakker, Robby Ver- sluys, Ricky de Pooter, John van Espen, Robert de Meyer, Peter Koole. Grensrechter: Ton Mattelé. Coach: Tonny Hendrikse. Terneuzen Bonded Stores: Peter van Kolk, Ruud Leysenaar, Michel van de Walle, Erwin Thomas, Henk de Regt, Ronald de Waal, Attilla Pardon, Jan de Wolf. Grensrechter: wisselspeler. Coach: Luit van Kolk. De Gravin: Danny de Vrieze, Theo Goethals, Bas van Waes, Ewald Pollet, Arjan de Mey, Erwin van Regenmortel, Gamal Mouali, Wil lem Bouwens, Gerben Dierickx, Erwin Nachtegaal. Grensrechter: wisselspeler. Coach: Rudy de Krij ger. Aardenburg/KJoosterzande - in de provinciale hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie komen dit seizoen twee regio nale teams uit. Zowel De Cocq, dat kampioen in de regionale eerste klasse werd als ZVC/EB-Go dat uit de landelijke tweede divisie de gradeerde, debuteren in deze groep. Met optimisme, blijkt uit de vooruitblik. „Een jaar geleden wilden we al naar deze klasse toe. Helaas moesten we toen nog uit de re- Terneuzen - De wedstrijdkalender van het district Zeeuws-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond voor het seizoen 1994-1995 ziet er als volgt uit. IVeedeklasse driebanden: van 16 tot en met 18 september bij CBC Clinge; H„; k j e Obre jeugd: op 17 en 18 september bij JBH Hulst, eerste klasse 'n: van 23 tot en met 25 december bij HBC/De Troubadour Clinge; Hutre: van 30 september tot en met 2 oktober bij De Smickei vüfH |V| klasse libre: van 7 tot en met 9 oktober bij De Kroon Hulst; liKr lil>re jeugd: op 8 en 9 oktober bij NASA Axel, vierde klasse Irv':n.D to' en met 16 oktober bij DOS Hoek; NK derde klasse kader van Zr3,1, en me' °atober bij De Smickel Hulst; derde klasse libre: lihn». en met 30 oktober bij Ons Vermaak Lamswaarde; tweede klasse driek Vjn 'ot ,ep met 13 november bij NASA Axel; derde klasse Sas „anSr0°' biljart: van 19 tot en met 27 november bij HGL/KOT'86 Arend^t ert; eerste klasse libre: van 2 tot en met 4 december bij Den Ouden bn hot hoofdklasse driebanden: van 9 tot en met 11 december i, m ^as van Gent, NK extra klasse libre: van 16 tot en met 18 bi] HBC/De Troubadour Clinge; beker-kader: van 6 tot en met 8 bn iiDp /l ?mickel Hulst; hoofdklasse libre: van 13 tot en met 15 januari en oogewestelijk kampioenschap tweede klasse libre: van 20 tot en met no Januarl £9 GBC Groenendijk; vijfde klasse bandstoten: van 27 tot en met - :anuarl bij Ed Horemans Axel. vierde klasse bandstoten: van 3 tot met to f ruar,1 oi] Dow Terneuzen; derde klasse bandstoten: van 10 tot en met IQ i k rl bKOT Terneuzen; tweede klasse bandstoten: van 17 tot en maart ho J De Smickel Hulst, topklasse bandstoten: 3 tot en met 5 maart hi mag a Eede; vierde klasse driebanden: van 11 tot en met 19 aPril bij JBH H Axel' ^eeuws-Vlaams jeugdkampioenschap: op 22 en 23 gionale klasse naar de landelijke tweede divisie promoveren. Het bleek te zwaar," aldus Ed van Bellen, aanvoerder bij de man nen uit Kloosterzande, die vorig seizoen alle competitieduels ver loren. Desondanks speelde hij met zijn team, dat sinds vorig seizoen als zelfstandige vereni ging te boek staat, de competitie zonder mankeren uit. Iets waar voor bij tegenstanders en compe titieleiding veel waardering was. Temeer daar men in het zaal voetbal nogal eens geconfron teerd wordt met afhakende teams als het even tegenzit. Wat de nieuwe competitie be treft zegt Ed van Bellen: „Ik hoop de ervaring die we vorig seizoen opdeden, te kunnen ge bruiken in de hoofdklasse. Een klasse die vooraf interessant lijkt." Enig optimisme dus bij ZVC/EB-Go, dat eerder onder de vlag van de HuZaVo speelde onder de namen De Kombuis, Roctus, In de Kastanje en Goos sens. Dit bijna steeds met dezelf de spelers, die als vriendengroep al een tiental jaar samen optrek ken. Aardenburger Frank de Cocq is duidelijker in zijn prognose. „Wij moeten als iedereen er is, bovenin mee kunnen draaien. We behoren tot de top-vier." Hier dus een fikse dosis optimis me. En waarom ook niet. De Cocq is tenslotte al twee jaar achtereen winnaar van de Zeeuwse zaalvoetbalbeker. En pakte en passant twee kam pioenschappen mee. Vorig jaar in de eerste klas regionaal en een jaar eerder in het debuutjaar in de tweede regionale klas. De Cocq, uitkomend onder de vlag van de Zavio, is dus een razend snelle stijger. „Vorig seizoen was een makkie. Tegenstand onder vonden we nauwelijks. Zelfs niet als we met een rits invallers speelden. Nu zal het er mogelijk er iets pittiger aan toe gaan," aldus Frank de Cocq, die als coach het volste vertrouwen in zijn selectie heeft. SELECTIES De Cocq: Patrick Goethals, Donald Coppens, Mario de Vreeze, Mario Corthals, Harry Coppens, Paul Hu- bregtsen, Tonny Buzeyn, Jan Cools, Geert Trog, Harry Riemens, Sjaak van de Broeke, John Alleman, Peter Verdonck, Jurgen de Rooze. Grens rechter: Norbert van Daele. Coach: Frank de Cocq. ZVC/EB-Go: Peter Cambeen, Ed van Bellen, Sjef Pouwels, Dave de Booy, Dave van Overmeeren, Fred Kint, Adrie Sturm, Mark van de Bergen, Marco Verstraeten, Jean- Paul Lauret, Frank de Waal, Maar ten Zwegers, Job Zwegers. Grens rechter: Peter van Jole. Coach: Job Zwegers. Overige teams in deze hoofdklasse: Jong Ambon, SVSW'72, Zuidwest Negen, Jongepier, El Torro, Biezen- trappers, Kloetinge, De Landbouw, Feesthuis en Lagoon. Mario de Vreezede topspeler uit het zaalvoetbalteam van De Cocq. FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1994 | | pagina 39