HW opent tegen SC Gastel T* M V !J 'Het i Zeilers actief in Breskensweek Kanaalrace in Vlissingen Sekteleider Godzich wil personeel stimuleren met profwielerformatie De Cocq e Breskens start thuis in derby tegen Terneuzen Bonte Hert o het nieuwe se Reuter verrassend onderuit DE STEM SPORT ZEELAND DE STEM \v BRIDGERUBRIEK Herinneringen SPORTNIEUWS KORT WIELER-KLASSEMENT Nieuwe competitr Za ba In hoofdklasse Zeeuwse Wedstrijdkalend< district Zeeuws-V ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1994 B4 Van onze zeilsportmedewerker Breskens - Dit weekeinde en op zaterdag 10 en zondag 11 september kunnen de zeilers hun hart weer ophalen in de Breskensweek. Deze keer voor de 25e editie. Een jubileum waarin de jachten vier tot zes keer met elkaar in de slag gaan. De inmiddels traditionele Breskensweek kent zijn oorsprong in een samenwerking tussen'verschillen- de clubs. Piet Vroon van de intussen 40-jarige WV Breskens, weet dat als geen ander. „Tn plaats van een reeks van wedstrijdjes van zelfstandige clubs, kwamen we overeen de handen ineen te slaan en over te gaan tot een evenement waaraan iedereen aan zijn trekken kon komen en waaraan voldoende boten mee zouden doen. De Breskensweek is dus in het leven geroepen om een overvolle wedstrijdka lender tegen te gaan," aldus Vroon, die intussen het deelnemersveld ziet slinken. Een en ander als gevolg van het niet meer kunnen hanteren van een soort dwang. Piet Vroon: „Vroeger verplichtten we de jachten mee te doen. Anders krijg je geen ligplaats, meldden we toen. Nu kan dat niet meer." Dit betekent tevens dat wedstrijdleider Roy van Aller, vorige week winnaar in de Roompot- en Delta-race, vandaag 'slechts' een vijftigtal boten aan de start krijgt. Jachten die met name uitkomen in de IMS-klasse. In de groep 1 en 2 is Aldebaran met Kees de Ridder aan het roer en Tuch Down met Piet Briels als schipper, favoriet. In de IMS- groepen 3 en 4 is Twee Gezusters met Hans Zuiderbaan de te kloppen equipe. Deze voorzitter van de WV Breskens deed eerder dit jaar goede zaken in de Kielerwoche. Pech dwong hem tot opgave en hield hem zodoende uit het totaalklasse ment. Concurrentie kan de Terneuzense huisarts verwachten van Capella van Frans Maas en Blue Jane van Klaas Borgers. In de IMS-groep 5 en 6 zijn Celestine met Bram van de Hout en Henk du Bois favoriet. Naast deze groepen wordt eveneens gevaren in de cruiserklassen A tot en met C. Gevaren wordt op beide weekeinddagen met eerste starts om 11.00 uur. Dan ook wordt bekeken of met buitengaats kan varen met mogelijk twee wedstrijden te gaan of dat men de Schelde op moet voor een gevecht rond de plaat richting Hoofd plaat. Daarom is het niet zeker of er vier dan wel zes wedstrijden gevaren zullen worden. Ontmoe tingen om dagprijzen en om de winst over het geheel. De organisatie van de Breskenseek berust bij het Breskensweekcomité, bestaande uit vertegenwoor digers van de BRYC, SRNA, RYCB en de WV Breskens. Van onze sportmedewerker Axel - Het echte werk, de nieuwe voetbalcompetitie, gaat in het komende weekeinde van start. Eersteklasser Goes krijgt Wilhelmina op bezoek, tweedeklasser HW'24 ontvangt SC Gastel en in de derde klasse is de derby Breskens-Terneuzen een trekpleister. waarde dat wisselvallig speelt. KIMVB-ZONDAGVQETBAL Na oefenduels en bekerwedstrij den bemerken velen dat compe titievoetbal anders is. Het eerste optreden in de competitie gaat dan ook meestal gepaard met een fikse dosis nervositeit en voorzichtigheid. De duels willen daardoor nog wel eens van min der gehalte zijn. Belangrijk is met een zege te starten. En dat lijkt Goes zonder meer te moeten kunnen tegen het bezoekende Wilhelmina. In de tweede klasse moet HW'24 na de verrassende uit schakeling in de bekerstrijd van het district Zuid 1 door Sluiskil, in staat worden geacht de winst te pakken. Van onderschatting zal deze maal geen sprake zijn. De 'les' Sluiskil was duidelijk. „Onderschatten moet je geen en kele tegenstander," oordeelde trainer Paul Telussa, die met HW24 een rol van betekenis in deze klasse wil spelen. In deze klasse komt eveneens Middel burg uit. De formatie van voor zitter Simon Harinck krijgt TAC/BWB op bezoek. Winnen, gevolgd door een goed jaar, kan de slechte smaak die het vorig seizoen achterliet, wegspoelen. Breskens-Terneuzen is een derby waarin voor beiden een goede start in de derde klasse een doel is. Beide ploegen zijn in een opbouwende fase. Breskens handhaafde zich vorig seizoen onder trainer Bert Pentury knap in de derde klasse, Terneuzen kwam in deze groep door over de langste adem in de vierde klasse te beschikken. Nico Knol, sluit post bij Breskens, ziet het voor zijn ploeg wel zitten. „We zijn versterkt, hebben een goede oe fenperiode achter de rug en voetballen lekker. Daarnaast hebben we ten opzichte van Ter neuzen meer routine in de ploeg. Al met al zaken om voor twee punten het veld op te gaan," aldus de in Philippine woonach tige Nico Knol, die Terneuzen een tegenstander vindt waarmee wel degelijk rekening gehouden moet worden. In de vierde klasse staan Sluis kil-Vogelwaarde en Philippine- Axel als streekduels te boek. Sluiskil doet het ondanks een fikse aderlating goed. De blauw- hemden starten daardoor als licht favoriet tegen een Vogel- Juist daarm kan een verrassing schuilen. Want dat beiden in het te openen seizoen een hoofdrol zullen vervullen, staat vast. Philippine-Axel opent met Axel als ploeg met de beste winstkan sen. Dat hiertoe snel een bres in de stugge defensie van de thuisclub geslagen moet worden, is bekend. Lukt dat niet, dan stijgen de winstkansen voor de gastheren. Kortom, een duel waarin het alle kanten op kan. Walcheren-STEEN is een test voor STEEN. Dit omdat deze equipe diverse spelers af zag haken en omdat Walcheren tot de betere ploegen gerekend wordt. Koewacht-Zeelandia is een open duel. Een puntendeling ligt hier min of meer voor de hand. PROGRAMMA Eerste klasse E: BW/Verachtert- UDI'19, Gemert-WSC, De Valk- TSC, VES'35-Rood Wit, JVC'31-OJC Rosmalen, Goes-Wilhelmina. Tweede klasse B: NOAD-SVSSS, Dongen-Terheijden, Middelburg- TAC/BWB, HW'24-SC Gastel, VOAB-MOC'17, DESK-RKTVV. Derde klasse D: Breskens-Terneu zen, DOSKO-VC Vlissingen, BSC- Roosendaal, Unitas'30-Steenbergen, Virtus-RCS. Vierde klasse H: Walcheren-STEEN, Sluiskil-Vogelwaarde, Philippine- Axel, Zeeland Sport-Luctor'88, Koewacht-Zeelandia, Zierikzee- Hoofdplaat. Breskens-doelman Nico Knol hoopt zijn doel schoon te houden tijdens de derby tegen Terneuzen. foto camile schelstraete i/an onze zwemmedewerker Vlissingen - In het Kanaal door Walcheren wordt zondag 4 september voor de 24e keer ie drie kilometer lange internationale 'Ka naalrace' gehouden. Ondanks de op dezelfde iag geplande wedstrijd in de Sloterplas te Amsterdam hebben zich inmiddels toch 230 deelnemers uit heel Nederland aangemeld. Lesley Voorn, de nationale langebaankam- pioen over 5 kilometer, is met zijn ploeg aanwezig. Het zal voor de schoolslagploeg van Koewacht heel moeilijk worden ereplaat sen weg te slepen. Het overgrote deel van de 'Ploeg Thoen' start in Amsterdam. Ook Karin Stein en Joyce Aleven gaan naar Amsterdam. ZWEMMEN Vooral de Koewachtse vrouwen hebben nu een riante mogelijkheid om de Kanaalrace een Zeeuw se tintje te geven nu zij alleen maar moeten strijden tegen Nanda Zieltjes uit Haarlem. Op de vrije slag zijn Jan Willem van de Hoek uit Boskoop en de Leidse Jorien Kleywegt de grote favorieten voor de zege. In het voorprogramma zal vooral door de Zeeuwen felle strijd geleverd worden voor de Zeelandbeker- klassementen. Opvallend is dat Schelde-trainer Jac van der Hooft met een grote ploeg in Vlissingen aan de start komt. „Als voorbereiding voor het winterseizoen hebben we afgesproken de laatste drie Zeeuwse langebaanwedstrijden mee te zwemmen. De meeste leden van mijn ploeg vinden het best leuk." PROGRAMMA 11.45 uur: 400 meter vrije slag jongens tot 10 jaar. 11.55 uur: 400 meter vrije slag meisjes tot 10 jaar. 12.05 uur: 800 meter vrije slag jongens tot 12 jaar. 12.10 uur: 800 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar. 12.30 uur: 1000 meter vrije slag mannen masters. 12.40 uur: 1000 meter vrije slag vrouwen masters. 12.50 uur: 1000 meter vrije slag jongens 1980-1981. 12.55 uur: 1000 meter vrije slag meisjes 1980-1981. 13.30 uur: 3000 meter vrije slag mannen. 13.40 uur: 3000 meter vrije slag vrouwen. 13.50 uur: 3000 meter schoolslag mannen. 14.00 uur: 3000 meter schoolslag vrouwen. 15.00-15.30 uur: Pauze voor het doorlaten van scheep vaartverkeer. 15.30 uur: 1000 meter-prestatietocht. 15.40 uur: 250 meter-prestatietocht. 16.30 uur: prijsuitreiking in de kantine van sporthal Baskensburg. Maastricht - De transfercar rousel in het wielrennen draait op volle toeren. Tot dusverre heeft een wat ge heimzinnige, en in elk geval extravagante nieuwe sponsor in Frankrijk op de wieier- markt het meeste opzien ge baard. De naam: GEPM, Groupement Européen des Professionals du Marketing, eenvoudig uitgedrukt 'Le Groupement'. Ploegleider: de omstreden noorderling Patrick Valcke, ex-adviseur van Stephen Roche en na ruzie bij drie vroe gere formaties Fagor, Ton Ton Tapis en Carrera, ontslagen. De grote financier achter het gebeu ren: Jean Godzich, miljonair en sekteleider. Het budget: 27 mil joen Franse francs, ongeveer tien miljoen gulden. Varkens Godzich is de algemeen direc teur van een keten van super markten met Amerikaans kapi taal. Hij bedient zich, om zijn personeel te activeren, van zeer ongewone teksten. Tijdens een personeelsbijeenkomst zei God zich onlangs: „U bent varkens die zich door de modder voort slepen. En ik zal u de middelen verschaffen om u aan deze drek te laten ontsnappen." Godzich waant zich een soort nieuwe god, een opperwezen. Hij heeft een sekte gesticht, het Gouden Kalf genaamd. Hij be looft zijn sekteleden dat ze met hem rijk zullen worden. Het nieuwste idee van Godzich is het oprichten van een wieler ploeg, die in 1995 op de markt komt. Kopman is niemand min der dan wereldkampioen Luc Leblanc, die voor drie jaar heeft getekend en een jaarsalaris van twee miljoen gulden zal ontvan gen. Ploegleider is dus de om streden Patrick Valcke. Zijn as sistent heet Vincent Lacresson- nière. Als manager treedt op de ex-beroepsrenner Guy Mollet, die tegenwoordig zakenman is. Tot dusverre heeft Le Groupe ment veertien professionals en vijf amateurs gecontracteerd. Het zijn: Luc Leblanc (Festina), Hervé Garel (GAN), Thierry Bourguignon (Castorama), Pas cal Lino (Festina), Phil Anderson (Motorola), de Belgen Serge Hennebert (Lotto) en Peter Nae- ssens (Zetelhallen), Robert Mil lar (TVM), Oleg Kozlitini (Ka zakstan), Frédéric Moncassin (Histor), Graeme Obree (werel duurrecordhouder), Michel Ver- mote (Festina), Ronan Pensee (Histor), Marcel Wust (Histor) en de amateurs David Derique, Do minique Bozzi, Laurent Davion, Frederic Guesdon en Emmanuel Hubert. Stimulans Jean Godzich heeft de professio nele profploeg in het leven ge roepen om zijn personeel te sti muleren. „Als onze mensen de coureurs in de Tour de France zien winnen, zal dit een positieve uitwerking hebben op hun ar- beidsmoreel. Ze zullen zich ver heven voelen boven andere werknemers in deze branche. En de renners zullen hen tot top prestaties aanzetten." Vooralsnog wordt 'Le Groupe ment' in de wielerwereld met argusogen bekeken. Godzich be falt ongewoon hoge salarissen. Phil Anderson, de Australiër die door Motorola al zeer goed be taald werd, ziet zijn salaris ver drievoudigd. Luc Leblanc ver dient vijf keer zoveel als bij Festina. Le Groupement wil vol gens manager Guy Mollet twin tig renners contracteren. De twintigste en laatste plaats is aan de Franse neo-prof Cédric Vasseur voorbehouden. Maar die heeft voor 1995 nog een contract met Peter Post. Post, gistera vond: „Vasseur laat ik niet ver trekken. Ik ben in onderhande ling met een nieuwe sponsor, die wereldwijd zakelijke belangen heeft. Ik heb acht renners onder contract: Wilfried Nelissen, Mare Sergeant, Guy Nulens, Ed dy Bouwmans, Gerrit de Vries, Jo Planckaert, Patrick Jonker en Cédric Vasseur. De afronding van de besprekingen kan binnen twee dagen of binnen twee we ken plaatsvinden." Argwaan In het wielerwereldje bestaat vooralsnog veel argwaan tegen Le Groupement. Niemand heeft nog een bankgarantie gezien. Guy Mollet: „Het komt allemaal in orde, onze opties zijn honderd procent safe." Of dit zo is, zal de komende tijd blijken. Jean Godzich: „Onze renners zullen, zoals al onze werkne mers, er beter van worden. Ze zullen hard werken en heel goed verdienen. Over een jaar zal Le Groupement een begrip in heel Europa en ver daarbuiten zijn." Een sekteleider als sponsor in de wielerwereld is een primeur. Eerder waren er ongewone spon sors van profploegen, zoals ma dame Myriam De Cova, een Poolse ex-zangeres, die in Parijs een nachtclub exploiteerde en later als captain van het New Yorkse bridgeteam triomfen vierde. Jean Godzich zal haar erfenis overnemen. Van de spellen die de afgelopen maand het meest opvielen, is dit het eerste. Het kwam voor in het parentoernooi van de Haagse Bridgeweek. Hans Kreijns, die Zuid zat, kreeg van de tegenstanders alle me dewerking een top te scoren. O gever :kw. NZ 107 52 *73 V 8 7 B 7 6 2 B *VB 10 9854 H6 10 5 4 4 *62 AB 10 953 2 «H83 AHV9863 AH 4 AV9 N W O Z Door Ruud van den Bergh Oost opende 3 Rui en Kreijns doubleerde informatief. West sprong naar 5Rui en Noord bood 5Ha. Iedereen had een beurt gehad en als Oost ver der gepast had, was het daar bij misschien gebleven en was 5Ha +1 het resultaat geweest. Maar ook als Zuid nog tot 6Ha of 6Sch was gekomen, zou het resultaat (wel of niet gemaakt) niet slecht voor OW geweest zijn. Oost bood ech ter 6Rui en kwam goed weg toen Kreijns niet doubleerde, want minder dan zes down was dat niet gegaan. Zuid bood 6Sch en na tweemaal pas ging Oost opnieuw in de fout door te doubleren. Hij gaf NZ de kans uit dit bod weg te lopen en 6Sch zou down gegaan zijn, omdat de communicatie tussen NZ zou blokkeren. Toen Noord weer aan de beurt was, bood hij 6SA, dat weer gretig door Oost werd gedoubleerd. Daarna paste iedereen. Oosts uitkomst was de enige start die het contract liet maken: ruitenaas; waarna hij vervolg de met schoppenvier voor de boer van Noord. Op ruiten heer verdween klavernegen en na een geslaagde klaver snit kwamen de twaalf slagen binnen. Heel subtiel speelde de Hon gaarse kaartgoochelaar Mi klós Dombovitch deze zomer in Oostenrijk een spel in een 'huiskamerpartijtje', waarin ik Noord was. Noord opende 1 KI; Oost volg de lRui en Dombovitch bood met de zuidhand lHa. Na pas van West verhoogde Noord naar 2Ha. Zuid bood 3Rui en Noord bepaalde het eindbod op 4Ha. West kwam uit met ruitenacht voor het aas van Oost, die schoppen terug speelde en West schoppen heer mocht maken. Klaveraas werd verzilverd en de doorge speelde schoppen was voor de boer van Noord. Met nog een verliezer in troef in het voor uitzicht pakte Dombovitch het spel als volgt aan: klaver heer en klavervrouw werden geïncasseerd, waarop Oost een schoppen en Zuid schop penaas wegdeed. Introeven had voor Oost geen zin, want Zuid zou overtroeven, met een snit de troeven de baas zijn en zijn contract maken. Een klaver werd getroefd in Zuid en op ruitenheer ver dween Noords laatste klaver. Een ruiten in Noord getroefd en schoppenvrouw in Zuid getroefd, gaf dit driekaarts eindspel met Zuid aan slag: - V 75 - *- - A 106 -- - - N *88 W O V Z - H9 6 *- N gi Al! ever kw. VB 10 A1062 7 H V 9 8 7 H86 V75 832 A653 N W O Z 7 53 2 AVB 109 104 A94 H943 H 6 5 4 4B2 Toen ruitenzes op tafel kwam, mocht West voortroeven, maar OW zouden geen slag meer maken. Toch had het contract down gekund, bleek bij het nakaarten. Als Oost ruiten had weggedaan op de klaveren van Noord, zou hij in het eindspel nog een schop pen hebben overgehouden in plaats van ruitenvrouw en dan had Zuid altijd nog een slag verloren. Agenda: 10 september, reu ma-drive BC Steenbergen. Leo Beijer leidt klassement Cadzand - In de stand voor het C-amateurproject van de KNWU - in samenwerking met de trimbonden in Zeeuws-Vlaanderen - is duidelijk dat de Zeeuws-Vlamingen het lelijk af hebben laten weten dit jaar. Vorig seizoen nog won Rik de la Ruelle dit klassement. Alleen Ronald Smits uit Clinge houdt zich staande binnen de eerste tien en hij mag zich de beste Zeeuws-Vlaamse trimmer van dit moment noemen. Smits staat op de zesde plaats, maar nam niet aan alle wedstrijden deel. Morgen wordt in Cadzand weer gefietst voor dit klassement en het is de laatste wedstrijd in dit kader. Stand: 1. L. Beijer (Den Bommel) 75 punten, 2. J. van der Klooster ('s-Heer Arendskerke) 62, 3. M. Gunst (Yerseke) 57, 4. W. Wielhouwer (Sommelsdijk) 56, 5. R. de Jonge (Middelburg) 46, 6. R. Smits (Clinge) 43, 7. P. Tolhoek (Yerseke) 42, 8. J. Peemen (Rijsbergen) 41, 9. R. van Zundert (St.-Willebrord) 38, 10. H. Slabbekoorn (Kapelle) 37, 11. c. van Stel (Dordrecht) 35, 12. ex aequo A. van Loon (Hoogerheide) en R. Tolhoek (Zierikzee) 28, 14. ex aequo J. Broeren (St.-Willebrord) en K. Blok (Wemeldinge) 26, 16. C. Bode (Wouw) 25, 17. G. Suijk (Kruinin- gen) 23, 18. ex aequo M. Verhagen (Schaijk) en Patrick Kila (Leid- schendam) 22, 20. H. van IJzendoom (Tiel) 21 punten. Middelkamp zoekt hoofdtrainer Goes - De ZRTC Theo Middelkamp moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Henri Martens heeft te kennen gegeven niet meer beschikbaar te zijn voor die functie. Zowel gezinsomstandigheden als een promotie bij zijn werkge ver is er de oorzaak van dat Martens afhaakte. Tijdens de laatste maanden van dit wielerseizoen wordt de taak van Martens waargenomen door Tonny Huizen. Triathlon in Zierikzee Zierikzee - In Zierikzee wordt vandaag de voorlaatste wedstrijd van het Zeeuwse Super Prestige Circuit afgewerkt. Het pro gramma van deze triathlondag wordt geopend door de jeugd in diverse leeftijdscategorieën. De afstanden van de jongste jeugd zijn 250 meter zwemmen, 8 kilometer fietsen en 1250 meter lopen. De oudere jeugd start om 10.30 uur met 300 meter zwemmen en gaat vervolgens 12 kilometer fietsen en 2500 meter lopen. Om 14.30 uur start dan in de Nieuwe Haven bij 't Lui'tje het hoofdmenu, een achtste triathlon bestaande uit 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Ook nu is de belangstelling voor dit evenement in de binnenstad van Zierikzee overweldigend. Een kleine 200 triatleten hebben ingeschreven. Bij de mannen won vorig jaar Raynard Tissink uit Zuid-Afrika. Hij is er dit jaar niet bij. Ook niet ex-winnaar Niels Koole, die met een rugblessure tobt, maar wel Johan van den Branden, Jan-Bart Jasperse, Arve Hoogzand, Arjen Hartog, Erik Peeman, Bram van de Wege, Miquel van Tongeren en de absolute topfavoriet, de Limburger Yvo Spronkmans. Bij de veteranen vertrekt Mario Willems als favoriet, terwijl bij, de vrouwen - waar maar liefst 22 inschrijvingen binnengekomen zijn - de zusjes Wilma en Monique Huilenaar uit Schoonhoven hoge ogen kunnen gooien. De wedstrijd geldt tevens als het kampioenschap van Schouwen-Duiveland waarin Leon van der Wielen en Tanja Gerards hun titel verdedigen. Wieier comité gaat de boer op Lamswaarde - Het wielercomité van Lamswaarde is bijna klaar voor de laatste etappe van de Delta Toer. Om financieel rond te komen, gaan de leden van het wielercomité komende week weer de boer op voor een huis-aan-huiscollecte. „Daarmee krijgen we onze begroting rond, want Lamswaarde vindt het leuk om de finish te mogen hebben van deze Delta Toer," aldus voorzitter Adri d'Hont. Op het allerlaatste moment zal er ook nog een wegverbetering moeten plaatsvinden, want nadat de amateurs door.de Dreef zullen rijden, gaan ze links af naar de Eeckenisseweg. Bij het opdraaien van die straat ligt een oneffenheid. „Maar we hebben de verzekering gekregen dat alles op tijd in orde zal zijn." Franklin Klaasse zegeviert Goes - Franklin Klaasse werd winnaar van de voorlaatste wedstrijd in de Goese wielercompetitie. Hij was in de eindsprint sneller dan vijf medevluchters. UITSLAGEN A-amateurs: 1. F. Klaasse (Yerseke), 2. T. Vermeulen (Kloetinge), 3. W. de Koeyer (Kapelle), 4. G. van der Hoven (Oostkapelle), 5. T. Monnen ('s-Heerenhoek), 6. D. Mesu (Heinkenszand), 7. M. Rommers (Rilland), 8. E. van Loo (Ouwerker), 9. G. van Gessel ('s-Heerenhoek), 10. A. Duijnhouwer (Brouwershaven). Junioren: 1. J. Dingemanse (Wolphaartsdijk), 2. E. Joosten (Wolp haartsdijk), 3. B. Bauer (Yerseke), 4. E. Tichem (Tholen), 5. E. de Dreu ('s-Gravenpolder), 6. R. Kuijlen (Hoogerheide). Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ('s-Gravenpolder), 2. J. Schuit (Arnemui- den). B-amateurs: 1. C. Vroonland (Kruiningen). Vrouwen: 1. W. Rijk (Kwadendamme), 2. D. Janse (Wolphaartsdijk), 3. D. Tichem (Tholen). Trimmers: 1. J. van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 2. L. Weststrate (Goes), 3. J. Weststrate (Goes), 4. H. Slabbekoorn (Kapelle), 5. W. Schmidt (Goes), 6. C. Hoogerland (Yerseke), 7. J. Tolhoek (Yerseke), 8. E. Franse (Goes), 9. G. van Antwerpen (Nieuwdorp), 10. J. Jeremiasse (Wemeldinge). Jongens van 12 tot en met 14 jaar: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle), 2. R. Ligteneige (Goes), 3. L. Meeuwse (Kloetinge), 4.F. Vermeulen (Goes), 5. D. Langenberg (Kapelle), 6. W. van Overbeek (Kapelle), 7. L. Luteijn (Kapelle), 8. G. Janse (Wolphaartsdijk), 9. A. Kruis Voorberghe (Wemeldinge), 10. E. van Cadsand (Kapelle). 8 tot 11 jaar: 1. B. Dronkers (Goes), 2. J. Hoogerland (Yerseke). 6 tot 8 jaar: 1. S. Keijmel (Lewedorp), 2. A. Hense (Hoogerheide), Meisjes: 1.1. Langeberg (Kapelle). TENNIS Van onze tennismedewerker Vlissingen - In het A-tennistoernooi te Vlissingen verloor de als tweede geplaatste Marcel Reuter uit Badhoevedorp verras send van Ramon Lacroix uit het Limburgse Beek, die daardoor de kwartfinales bereikte. Eerste ronde: Troost/Verbeet-Plijnaar/ De Lange 6-4, 3-6, 6-1; Belgraver/H- oppenbrouwers-Mattijssen/Zoomer 3-6, 6-4, 6-1; Van Dusschoten/Harber* nk-Schipper/Van 't Westeinde 6-3,6-1; Thomas/Renijl-Gipon/Gipon 6-7, 6-1 6-2; Kempes/Kiene-Gre vink/Linnen- bank 7-6, 6-3; Bulters/Van Trigt-V^i Assendelft/Standaert 7-5, 7-5; Schwarz/Merry-Van Lottum/Lacroh' 7-6, 6-4; Van Scheppingen/Reu- ter-Carpentier/Mooibroek 6-3, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Eerste ronde: Carolijn van Rossum-Jo- landa Mens 4-6, 6-2, 6-2; Freekje Maas-Afke Hartog 6-7, 6-3, 6-2; Ma- non Buskens-Hanneke Ketelaars 6-1 5-7, 6-1; tweede ronde: Claire Wegink- Nathaly Hemmes 6-1, 6-0; Aafje Evers-Debby Haak 6-0, 6-3; Monique Kiene-Linda Sentis 6-0, 6-4; Carolien Stok-Amy van Buuren 7-5, 3-6, 6-3; Sandra van der Aa-Lydia Jonkman 6-3, 6-1; Lara Bitter-Manon Savel- kouls 6-2, 6-1; Carolijn van Rossuni- Carmen Kaan 5-7, 6-3, 6-3; Manon Buskens-Freekje Maas 6-2, 6-0. DUBBELSPEL Eerste ronde: Evers/Bitter-Ruitenberg/ Stok 6-3, 6-1; Van de Walle/Mens- Walraven/Sigmond 6-2, 6-0; Haak/Van Beest-De Weerd/Schenk 6-2, 6-1 Hemmes/Sentis-Mulder/Jonkman 6-«. 6-3; Bartels/Maas-Van Rossum/Oos- ters 6-4, 6-2; Van der Aa/Buskens- Hartog/Meulenberg 6-2, 6-2; Vioe- n/Saveikouls-Grootenhuis/Vendrik 6-0, 6-4. Favoriet Ralph Kok uit Rotter dam plaatste zich eenvoudig voor de laatste acht ten koste van John van Lottum uit Waal- re. Dennis van Scheppingen en Huib Troost, beiden met plaat singsnummer 3/4, doorstonden eveneens zonder kleerscheuren de tweede ronde. Bij de vrouwen was favoriete Claire Wegink oppermachtig te gen Nathalie Hemmes uit Goirle. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Eerste ronde: Roger van Warmenho- ven-Jurjen Mooibroek 6-4, 6-4; Marco van Trigt-Remy Nagel 6-4, 6-1; Marcel Reuter-Ton van de Pieterman 6-2, 6-4; tweede ronde: Ralph Kok-John van Lottum 6-4, 6-2; Mark-Paul Burgers- dijk-Roger van Warmenhoven 6-4, 7-5; Dennis van Scheppingen-Hans Schwarz 6-4, 6-0; Martijn Belgraver- Eric Hoppenbrouwers 6-3, 6-3; Wouter Standaert-Marco van Trigt 7-6, 6-4; Huib Troost-Melvin op der Heide 6-2, 6-3; Eddy Schol-Sijmen de Lange 7-6, 6-2; Ramon Lacroix-Marcel Reuter 2-6, 7-5, 6-3. DUBBELSPEL Amateurs: 1. F. Franse (Kwadendamme) 345 punten, 2. P. Hoondert (Goes) 285, 3. P. Mol (Kapelle) 283, 4. E. Vereecken (Hulst) 216, 5. V. Timmermans (Yerseke) 207, 6. P. van Passel (Sluiskil) 179, 7. D- Dubbeldam (Sluiskil) 176, 8. W. Geijs (Kwadendamme) 175, 9. C.' Schouwenaar (Kloetinge) 156, 10. J. van Schaik (Oost-Souburg) 147. 11. T. Vermeulen (Kloetinge) 140, 12. M. Rommers (Rilland) 125, 13. M- Remijn (Wilhelminadorp) 107, 14. D. Mesu (Heinkenszand) 95, 15. A. Goense (Lewedorp) 92. Junioren: 1. D. Brehm (Wissenkerke) 74, 2. S. Dagevos (Wemeldinge) 51, 3. P. Bauwer (Yerseke) 18, 4. V. Vrllerius (Middelburg) 15, 5. E. de Dreu ('s-Gravenpolder) 11, 6. A. Klaasse ('s-Gravenpolder) 10, 7. J- Dingemanse (Wolphaartsdijk) 9. Nieuwelingen: 1. D. de Dreu ('s-Gravenpolder) 13, 2. J. Schuit (Arnemuiden) 3. Van onze biljartmedewerker Hulst - In tegenstelling tot wat door velen werd ge vreesd, is de belangstelling voor de teamwedstrijden bil jarten binnen het district Zeeuws-Vlaanderen van de KNBB alleen maar toegeno men. Wedstrijdleider Eddy van Goethem mocht negen teams meer begroeten dan vorig jaar. Inclusief de strijd op groot bil jart komen dit seizoen 53 teams in actie. Die groei mag vooral op het conto geschreven worden van het driebanden. Er meldden zich maar liefst acht teams meer Van onze biljartmedewerker Hulst - Tijdens de vorige le denvergadering van het bil jartdistrict Zeeuws-Vlaande ren van de KNBB werd Robin Claerhoudt uit Hulst officieel geïnstalleerd als nieuwe wed strijdleider pesoonlijke kam pioenschappen van dit dis trict. Voor niet-ingewijden een nieuw gezicht, voor de nauw bij deze tak van sport betrokkenen is Robin Claer houdt van de biljartvereni ging De Smickel een bekende 'en dus vertrouwde verschij ning. Aan het eind van het seizoen 1992-1993 liet de wedstrijdleider persoonlijke kampioenschappen Van onze sportmedewerker Hulst - Bonté Hert is dit seizoen het regionale zaalvoetbal. De pl handhaafde zich vorig seizoen, tweede divisie E. Voor het komen bij coach Henk Maas te bespeuren. Het veldvoetbal zit Henk Maas, en dus Bonte Hert, al jaren dwars. Mochten bij diverse clubs voorheen geen selectiespelers in de zaal uitkomen, in de aanloop naar de nieuwe competitie wa ren het vriendschappelijke wed strijden die het oefenschema van Bonte Hert in de war stuurden. Naast deze tegenvaller is het spelen op vrijdagavond, op ver plaatsing, een moeizaam gebeu ren, omdat op die dag spelers van hun clubs niet mee mogen of moeten trainen. Kortom, Bonte Hert is evenals vele zaalvoetbal teams afhankelijk van veldvoet- balspelers. Logisch eigenlijk, want jeugdvoetbal in de zaal is er niet. „Jammer," weet Henk Maas, die om zoveel mogelijk met dezelfde groep binnen de lijnen te kunnen komen, enkele nieuwe spelers aantrok. Hierbij doelman Ruud Koopman en de veldspelers Ri chard den Ouden en Eddy Schill. Spelers uit het Brabantse, die zowel op woensdag als op don derdag kunnen spelen. „Ik moest dat doen, omdat we vorig jaar te vaak op anderen .een beroep moesten doen. Op diverse vrijda gen heb ik zelf nog mee moeten spelen terwijl dat toch niet de bedoeling is," aldus de Hulste naar. In Ma hav del' Van Axe voo: clui op Voo hoo seiz gior star tobf hall vent over Aardenburg/Kloosterzande - In de provinciale hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie komen dit seizoen twee regio nale teams uit. Zowel De Cocq, dat kampioen in de regionale eerste klasse werd als ZVC/EB-Go dat uit de moe lanc grac grot uit „Eeil Terneuzen - De wedstrijdkalei Zeeuws-Vlaanderen van de Konin ]art Bond voor het seizoen 1994-19 'V, klasse driebanden: van 16 tot en me zesde klasse libre jeugd: op 17 en 18 septemfc ■yooj i i van to* en met 25 december l tt f® klasse libre: van 30 september tot en ws«I,v,l,fde klasse libre: van 7 tot en met ijtde klasse libre jeugd: op 8 en 9 oktober oft/T' v»n 14 tot en met 16 oktober bij DOS val oo^ tot en met 23 oktober bij De Sm UK». 7 en met oktober bij Ons Verma HriJk Vjn tot en met 13 november t nebanden groot bi,jart; van ig tot en met Arl!? oPe?t; eerste klasse bbre: van 2 tot en hii Hnr/da™teen; hoofdklasse driebanden: ,86 Sas van Gent; NK extra kl: lan„^t5 - i? HBC/De Troubadour Clinge; b bii QRn c] i ?.mickel Hulst; hoofdklasse lib en moi on gewestelijk kampioenschap en mot on )anuar? bij GBC Groenendijk; vijfc en mot januari bij Ed Horemans Axel; viei mpt o f tfbruari bij Dow Terneuzen; derde F met IQ ffebruan bij KOT Terneuzen; tweede I maart kl?bij De Smi<*el Hulst; topkl maart K" a oaste'ein Eede; vierde klasse di aPril bij JBH HulsLXel; Zeeuws"Vlaams

de Stem | 1994 | | pagina 38