E Spreiding kinderen asielzoekers oe anno OORD. Wethouder wijst kritiek op milieubeleidsplan Terneuzen af Graven voor nieuw gezicht Terneuzen JIEUWSTE :NDS IN ^DE EN ESSOIRES Bedrijf Schelde vecht lozingsvergunning aan Ontdekkingstocht per fiets door het Zwin Rit van truckers met gehandicapten is rond POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ZN Verdeling leerplichtige jeugd over aantal Terneuzense basisscholen Kermis Eede opgesierd met veel activiteiten "U lijk in Zaamslag tijdens de resentatie-Dagen ie nieuwste trends ingaccessoires, •nen, tassen en inginrichting. DE STEM ZEELAND C3 Show Jeugdbelang HSV Aardenburg bestaat 40 jaar WEEKENDDIENSTEN Versteend Verleden Dorpsraad Eede: project Grenspad x 56 Zo stil dat zelfs fluisteren >or een proefrit en neem VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1994 Terneuzen - Zeer verbaasd. Zo rea geert wethouder K. van der Hoofd (milieu) van Terneuzen op de forse kritiek van het Consulentschap Na tuur- en Milieu Educatie (NME) Zeeland en de stichting Milieu Edu catief Centrum (MEC) Zeeuws- Vlaanderen. Beide instellingen hekelden deze week in een brief aan B en W het milieube leidsplan 1994-1998 van de gemeente Terneuzen. Volgens de instanties ver toont het college een fors gebrek aan belangstelling voor natuur- en milieu educatie. Het Milieubeleidsplan scoort op dit vlak in de ogen van beide instel lingen een fikse onvoldoende. Het Mi lieubeleidsplan staat bol van de mis sers, zo luidt hun conclusie, en het Terneuzense college mist bestuurlijke daadkracht. Aanleiding voor deze kritiek is onder meer de tot dusver vergeefse pogingen om in Zeeuws-Vlaanderen een Milieu Educatief Centrum (MEC) van de grond te krijgen. Het Consulentschap en de stichting verwijten dat aan met name de gemeente Terneuzen. Maar volgens wethouder Van der Hoofd valt de Scheldestad niets te verwijten. „Het gaat te ver om Terneuzen de zwarte piet toe te spelen. Kijk, vorig jaar is tijdens het B en W-overleg het advies uitgebracht om het MEC te kop pelen aan het Openbaar Lichaam Af- valstoffenverwijdering Zeeuws-Vlaan deren (AVZV). Er kwam een overeen komst tussen het dagelijks bestuur van het AVZV en de Stichting MEC. Dat deze koppeling uiteindelijk niet van de grond is gekomen, ligt niet aan Terneu zen. Daarom met name heeft me die kritiek zeer verbaasd." Van onze verslaggever Terneuzen - De 41 leerplichtige kinderen uit het op vangcentrum voor asielzoekers in het Terneuzense Roos- evelthotel worden verdeeld over een aantal basisscholen in Terneuzen. Tijdens het overleg tussen de verschillen de schoolbesturen voor basisonderwijs is de intentie uitgesproken om gezamenlijk de verantwoordelijkheid te nemen het onderwijs aan de leerplichtige kinderen uit het Opvangcentrum te verzorgen. De gezamenlijke schoolbesturen voor basisonderwijs laten dat weten in een brief aan de ouders/verzorgers van de leerlin gen van de Terneuzense basis scholen. Alle. basisscholieren hebben de brief gisteren mee naar huis gekregen. Niet haalbaar Wethouder A. Stahl-Hemelsoet kon gisteravond tijdens de ver gadering van de gemeenteraad nog niet vertellen om welke scholen het gaat en wanneer de kinderen naar school kunnen gaan. Ze liet in ieder geval door schemeren dat de geplande da tum van 5 september geen haal bare kaart is. In eerste instantie zag het ernaar uit dat de kinderen alleen op de basisscholen De Wiekslag en De Stelle onderwijs zouden krijgen. De leerlingen zouden dan wor den verdeeld in twee groepen. Maar met name vanuit de raads commissie Onderwijs kwam het verzoek de kinderen over meer dere basisscholen te spreiden om de scholen zo min mogelijk te belasten. De gezamenlijke schoolbesturen delen deze mening nu. „De leer plichtige kinderen uit het Op vangcentrum worden verdeeld over een aantal basisscholen waardoor de extra belasting voor deze scholen zoveel moge lijk wordt beperkt." Struikelblok In ieder geval bleef P. Hamelink (SGP) het beter vinden de kinde ren maar op twee scholen onder te brengen omdat deze kinderen een speciale manier van onder wijs moeten krijgen. Het Opvangcentrum in het Roos- evelthotel is in januari gestart. Vanaf die datum zijn de kinde ren verstoken geweest van on derwijs. Belangrijkste struikel blok was de onbekendheid met hoe lang het centrum in Terneu zen zou blijven. Maar de ge meenteraad beslistte gisteren de termijn nog eenmaal met een jaar te verlengen. Die termijn werd hiervoor telkens met een maand of drie verlengd. Omdat de verlenging nu voor een jaar geldt is er ook meer zekerheid voorhet geven van onderwijs aan de leerplichtige kinderen van het Opvangcentrum. Belasting A. van Himme (Groen Links) stelde voor toeristenbelasting te heffen op het asielzoekerscen trum. „De ondernemer van het Roosevelthotel heeft verzaakt voorzieningen te treffen om met name de overlast te verminde ren. Zoals bijvoorbeeld recrea tieve mogelijkheden. Via de toe ristenbelasting haal je dus geld bij die ondernemer weg om te gebruiken voor die voorzienin gen." Volgens wethouder Stahl-He melsoet is de toeristenbelasting voor het centrum een onhaalbare kaart omdat die belasting wordt' doorberekend aan de bewoners. De bewoners moeten die belas ting dus zelf betalen. „Van die toeristenbelasting komt dus geen fluit terecht," concludeerde E. Kerckhaert (PvdA). „Asielzoe kers zijn geen toeristen en het Roosevelthotel is door de aanwe zigheid van de noodopvang geen hotel." Uzendijke - Dinsdag 6 septem- öer zal showband Jeugdbelang wt IJzendijke een rondgang ma- Ken door het dorp. Daarna zal de ™°wband op de markt zijn nieu- e show presenteren met als «iel 'Michael Jackson'.Er wor- en een aantal bekende num- „s van deze populaire popster gespeeld. Ook worden dan de leuwe regenjassen door de Ponsor uitgereikt. De rondgang begmt om 18.45 uur. De voorbereidingen voor het plan Steenen Beer zijn in volle gang. FOTO WIM KOOYMAN Terneuzen - Op de plaats waar nog niet zo lang geleden het oude gebouw van de Ter neuzense scholengemeen schap Petrus Hondius stond, het gebouw dat de laatste jaren dienst deed als huisves ting voor de gemeentelijke dienst stadsontwikkeling, op die plaats graven nu machi nes omvangrijke geulen. Het is onderdeel van de aanloop naar het 'nieuwe' gezicht van de Terneuzense binnenstad. Het winkelcomplex Stenen Beer, een parkeergarage onder de kolk, een nieuw stadskantoor, recon structie van de Markt. Een miljoenenproject dat Ter neuzen nieuw elan moet ver schaffen. Nu gaat het nog om het verleggen van een riool onder de Havenstraat. In verband daar mee is de burgemeester Geill- straat, doorgaande route door de Terneuzense binnenstad, alweer geruime tijd afgesloten. En dat blijft zo tot 12 september. Als dit karwei is geklaard, moet het riool van Scheldekade richting De Blokken worden verlegd. En ook dat gaat weer gepaard met afsluiting, nu van de Ha venstraat, toekomstige winkel verbinding tussen Markt en stadskantoor. Volgens planning duurt dit van 13 september tot en met 25 oktober. In de tussentijd wordt dan ook een nieuwe verbinding gemaakt tussen de Blokken en de burge meester Geillstraat. Een naam voor deze verbinding, open van- Den Haag/Vlissingen - Verkeer en Waterstaat heeft de BV Koninklijke Schelde Groep een lozingsvergunning verleend, die in strijd is met een beginsel in het strafrecht. Die stelling betrok advocaat F. Waardenburg gisteren namens het bedrijf tijdens een spoedpro cedure bij de Raad van State in Den Haag. In de spoedprocedure eist Waardenburg voor Schelde aanpassing van de lozingsver gunning, die in het kader van de Wet Verontreiniging Oppervlak tewater is verleend voor de repa ratiewed Scheldepoort in Vlis- singen. Ook op een aantal ande re punten zöu de vergunning verbeterd moeten worden. Volgens het strafrecht hoef je niet mee te werken aan je eigen veroordeling. Vast staat dat Schelde strafrechtelijk vervolgd han worden als de lozingsver gunning wordt overtreden. In diezelfde vergunning staat ech ter dat Schelde overtredingen van de vergunning zelf moet melden. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Verkeer en Waterstaat legt het bedrijf op de verkeerde slakken zout. Het be langrijkste is dat bij. calamitei ten zo daadkrachtig mogelijk wordt opgetreden zodat over heid en bedrijf samen zo goed mogelijk voorkomen dat er ram pen ontstaan. W aardenburg wilde de kwestie toch aan de orde gesteld hebben. Maar het was beslist niet het enige waarvoor hij naar Den Haag kwam. De vergunning zou het bedrijf verlammen. In de vergunning staat op diverse plaatsen dat bepaalde activitei ten pas mogen worden uitge voerd nadat er overleg is ge voerd met de provinciale dienst van Rijkswaterstaat. Dat betekent volgens Waarden burg in de praktijk dat Schelde bepaalde orders pas na het over leg kan aannemen. „Dan is de klant allang doorgevaren, naar Antwerpen bijvoorbeeld." Op die manier kan de lozingsver gunning het bedrijf dus zeer veel geld gaan kosten. Er zijn nog meer kosten gemoeid met vergunning. De reparatie- werf zal een eigen waterzuive ringsinstallatie moeten aan schaffen en de dokken moeten aangepast worden. Grof bere kend, stelt het bedrijf per dok een half mihoen aan aanpassin gen te moeten uitgeven. Voorts zal er in de toekomst veel netter gewerkt moeten worden. Vaker met de bezem ergens langs gaan, kost meer mankracht, en dus ook meer geld. Al met al ziet het verliesgevende bedrijf zich voor nogal een taak gesteld. Woordvoerder T.L. van de Poel van de Schelde kon in Den Haag ook een positief geluid laten ho ren. De wereldhandel trekt op dit moment fors aan. Dat bete kent dat reders hun schepen weer meer kunnen gaan inzetten. Voorlopig komen die schepen nog niet naar de reparatiewerf omdat de reders het te druk hebben. Maar als de situatie zich gaat stabiliseren, dan wordt ook de reparatiewerf weer meer op gezocht, zo is de verwachting van De Poel. De kosten, die nu vanwege de vergunning gemaakt worden, hoeven dus niet voor niets uitgegeven te worden. Behandelend Raad-van-State rechter C.J. van Zeben hoopt begin volgende week uitspraak te doen in deze zaak. Van onze verslaggever Cadzand - Een voortdurende strijd tegen het water, dorpen die werden gesticht en weer verdwenen, oorlogs handelingen die gepaard gingen met soms langdurig onder water zetten. Dit is in een notedop de geschiedenis van West-Zeeuws-Vlaanderen. Die geschiedenis heeft zijn sporen in het huidige land schap nagelaten. Een rafelige kustlijn, met vele binnendij ken en kreken. De geschiede nis maakt van West-Zeeuws- Vlaanderen een gebied dat bij uitstek geschikt is voor fiets tochten. De stichting Educatief Toeris me Zeeland Oranjezon weet dat ook. Deze stichting houdt op 13 september onder leiding van de historicus en land schapsecoloog Ad Beenhakker een ontdekkingstocht door het land van Zwin en Wielingen. Deelnemers kunnen per fiets bij de tocht aanhaken in Vlis- singen (veerboot van 8.50 uur) of in Breskens (aankomst veerboot 10.10 uur). De eigen lijke fietstocht begint om 11.00 uur vanaf camping Schoneveld in Breskens. Voor verdere inlichtingen 01188-1507. Van onze correspondente Eede - De kermis in Eede staat weer voor de deur. Voor jong en oud staan er van vrijdag 9 tot en met maandag 12 september de nodige activiteiten op het programma. De KPJ Eede en de dorpsraad zijn de grote initiatiefnemers. Zij krijgen ondersteuning van onder andere Warvo. In de feesttent aan de Rijksweg draait vrijdag vanaf 20.00 uur Veronica's Drive-in-show. Kaarten zijn voor tien gulden verkrijg baar aan de ingang. Zaterdagmiddag worden de jongste kermisklan ten verwacht in de feesttent. Onder begeleiding gaat om 14.00 uur een kinderspelmiddag van start. De toegang is gratis en ieder deelnemertje ontvangt een attentie. Zaterdag is het vanaf 19.30 uur smullen geblazen in de tënt. Voor de barbecue kan men zich opgeven bij C. van de Wijnckel. Met een goed gevulde maag gaan daarna de voetjes van de vloer. Dit onder toeziend oog van radio Internationaal met dj Ed van Dijk. Zondag is sportiviteit troef in Eede. Op het dorsplein valt om 14.30 uur het startschot voor de wielerkoers, terwijl in de feesttent de krachtpatsers om 14.00 uur van start gaan met de touwtrekwed strijd. Ploegen kunnen zich voor dit laatstgenoemd evenement nog opgeven bij Frank Staelens. Niet alleen voor de sport, maar ook voor de ambulante handel wordt vrij baan gemaakt. Tussen het oud-douanekantoor aan Nederlandse zijde en het Leopoldkanaal in België worden 150 kramen geplaatst voor de grensoverschrijdende markt. Deze markt aan de Rijskweg is van 12.00 tot 17.00 uur. Zondagavond wordt in de feesttent het kermisslotbal gehouden en worden de winnende loterijnummers getrokken. De kermis in Eede wordt zoals gebruikelijk afgesloten op de maandag met om 10.00 uur een dienst in de rk kerk en een bolling om 14.00 uur bij Cambrinus op het dorpsplein. Van onze verslaggever Schoondijke - De stichting Truckroll is er met de nodige moeite toch in geslaagd vol doende vrachtwagens te ver zamelen voor de jaarlijkse rondrit door Zeeuws-Vlaan- deren met verstandelijk ge handicapten. Nadat zich honderdvijftig truckers aan hadden gemeld, bleef het aantal inschrijvingen even stil staan. De voorzitter van Truckroll Zee land, P. de Maat, heeft wel een verklaring voor het feit dat het aantal aanmeldingen in de slot fase van de voorbereidingen moeizaam verliep. „Het afgelopen jaar zijn ver schillende transportondernemin gen in Zeeuws-Vlaanderen fail liet gegaan en die vrachtwagens missen we nu. Maar na een op roep reageerden onmiddellijk de kleinere bedrijven, met één of twee vrachtauto's. Nu is het be nodigde aantal van tweehonderd vrachtwagens ruim gehaald. In uiterste nood hadden we nog een beroep kunnen doen op Bel gische transportbedrijven in de grensstreek. Maar de Truckroll is een Zeeuws-Vlaamse aangele genheid en dat moet eigenlijk zo blijven," aldus De Maat. De rondrit met verstandelijk ge handicapten is zaterdag 10 sep tember. Plaats van handeling is de landbouwpraktijkschool in Schoondijke. Na een welkomst woord door De Maat spreken achtereenvolgens de bescherm vrouwe van de stichting, burge meester J. van Rest van Sas van Gent, burgemeester E. Jongmans van Aardenburg en Statenlid J. Suurmond. De rondrit voert door West- Zeeuws-Vlaanderen en ook na afloop ervan is er van alles te doen in de loods van de land bouwpraktijkschool. De gehan dicapten hebben onder meer massaal ingeschreven voor de Playback- en Soundmixwed- strijd. Ook is er een discoshow en verlenen diverse streekarties- Fietser aangereden Axel - Bij het oversteken van de Nieuwendijk te Axel werd woensdagmiddag een 37-jarige fietser uit Koewacht aangereden door een 28-jarige motorrijder uit zijn woon plaats. De fietser kwam te vallen en liep daarbij een gek neusde arm en verder wat schaafwonden op. Een arts ve- leende de eerste hulp. De fiets werd geheel vernield. Te snel Eede - Woensdagavond zijn bij een door de politie op de rijksweg te Eede gehouden snelheidscontrole 47 bestuur ders bekeurd wegens het over treden van de maximumsnel heid. Op dit gedeelte van deze rijksweg geldt een maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Gecontroleerd werden 114 voertuigen en de hoogst- gemeten snelheid bedroeg 105 kilometer per uur. Onder invloed Oostburg - Gisternacht om streeks kwart over één werd op de Philipsweg te Oostburg een 31-jarige man uit IJzen dijke door de politie betrapt op het rijden onder invloed. Een ademanalysetest gaf een alcoholpromillage aan van 0,9. De man kreeg een dagvaar ding uitgereikt. Terneuzen DANSEN - De stijldansgroep van de Stichting Welzijn voor Ouderen Terneuzen houdt dindag 13 september de jaar vergadering, aanvang 19.00 uur. Dit is tevens een kennis makingsavond. Na de verga dering wordt er nog gezellig gedanst. Dan begint het sei zoen en is het elke veertien dagen op de dinsdag van 19.00 tot 22.00 uur gezellig vrij dan sen voor senioren vanaf 57 jaar in De Veste. Van onze correspondente Aardenburg - Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van HSV Aardenburg houdt de vereniging een hengelwedstrijd voor leden vanaf 15 jaar en voor leden van clubs die deelnamen aan het Zeeuws-Vlaamse seniorenkampioenschap. Er wordt gevist zondag 4 september van 12.00 tot 16.00 uur. Met deze wedstrijd is het bij HSV Aardenburg nog niet gedaan met de feestvreugde. De juilerende vereniging houdt ter gelegenheid hiervan eveneens zondag 4 september een receptie in hotel-restaurant De Roode Leeuw te Aandenburg van 19.30 tot 21.30 uur Leden van HSV Aardenburg kwamen in actie tijdens de derde algemene klassementswedstrijd, waarbij de matchhengel verplicht was. Uitslag: 1. J. Buyck 3620 gram, 2. J. Verploeg 2960, 3. J. de Wispelaere 2480, 4. A. de Smet 2300 gram. De vierde, tevens laatste wedstrijd die meetelt voor het algemeen kampioenschap, wordt zaterdag 10 september gehouden. De vaste hengel is dan verplicht. af 5 oktober, is al bedacht: Spuistraat. Inmiddels zijn er ook tegensla gen te melden. De bouw van één van de 'prestigeprojecten', de parkeergarage onder de Kolk, heeft enige vertraging opgelo pen. Een dikke laag zogenaamd stortsteen moet worden verwij derd, en dat kost tijd én geld. Niettemin is de verwachting dat één dezer dagen kan worden begonnen met het boren van de funderingspalen voor het auto huis. ten en dweilorkesten hun mede werking om de ruim tweehon derd gehandicapten weer de dag van hun leven te bezorgen. In de aflevering 'Herinnering aan de suikerfabriek' van de rubriek 'Versteend Verleden', die afgelopen dinsdag in deze krant verscheen, is een fout geslopen. In het artikel staat abusievelijk vermeld dat H.J. de Bliek de ontwerper is van de gedenk steen. Dat moet echter zijn: L. de Buck uit Westdorpe. Van onze correspondente Eede - Leden van de dorps raad en een aantal vrijwilli gers gaan zaterdag 17 sep tember in de vroege ochtenu- ren van start met het project 'Grenspad'. Het grenspad is een kronkelpad dat in de loop van de jaren bijna onbegaan baar geworden is. Met man en macht start men om 8.00 uur om van het grenspad een mooi wandelpad te maken, met hier en daar een rustbankje voor de natuurliefhebber. Met het grenspadproject hoopt de dorpsraad hoge ogen te gooien bij de landelijke leefbaarheidsd- wedstrijd 'Een kern waar pit in zit' van de Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij. Dankzij eveneens de inzet van de dorpsraad Eede staat er vanaf 1 september een oud papier-con tainer bii het sportveld aan de Brieversstraat. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 4, Axel, tel. 01155-61555. Spreekuur spoedgevallen zonder af spraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noordstr. 27, Biervliet, tel. 01152-1345. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Julia- nastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Breskens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 0652746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter M. Kooiman, Hogendorplaan 6, Goes, tel. "01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter J.v.d. Werff, van Dusseldorpstr. 3, tel. 27451. Spreek uur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloos terzande, tel. 01148-1377. Spreek uur spoedgevallen zat. om 11.30 .ai. in praktijk: Groenendijk 52. Hemkenszand - Dokter J. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arends kerke, tel. 01106-1202. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelmina- laan 13, Hulst, tel. 14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10 00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 01150-1255. Spreekuur spoedgevallen op Julianalaan 2: zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meijerink, Beetho- venhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waarge nomen door de dienstdoende huis arts. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. West-Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01170-53139. Dag en nacht bereik baar. (dringende boodschappen in spreken op antwoordapparaat). Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereik baar onder tel. nr. 01140-83500 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen - Thuiszorg, afdeling wijkverpleging en gezinszorg: tel. 01150-74500. U kunt naam en telefoonnummer in spreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan berei ken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zaterdagspreekuur 11-12 u. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die renarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdieren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brou- werijstr. 8) van 13.00-13.30 u. ver der vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreek uur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel/ 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. d^ Vos en A. Burm, Kliniek van klein© huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. /01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonischover leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendijke. 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dieren artsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts A. Bracké, Burg. v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts E. Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts H. Houg, Van Dusseldorpstr. 5, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij 0elukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000 AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444

de Stem | 1994 | | pagina 15