Goede herinneringen aan zwemsport' Derby Terneuzense Boys-Zaamslag Zeeuwse Sportraad dichter bij de sport Zware loting Serge Carpentier ORT WIELER SPATTEN Zeeuws team actief in Barendrecht B DEN RENNEN OESTEM SPORT ZEELAND B3 Hoek naar NAC voor derde duel in strijd om Amstel Cup ZATERDAGVOETBAL Oud-Europees kampioene Raymonda Vergauwen is nog vaak actief Belgische SPORT KORT Hoofdschema A-toernooi De Schelde start vandaag TENNIS R 1994 B2 n woensdag de wereldkampi- het technisch en eentjes tot n één seconde Het tempo van r. zelf één van de ociation (PCA), oskou werd hij de finale tegen twee partijen uit kan Kaspa- compaan Nigel 'r Nikolic. De ber in Parijs bloed en één te favoriet, hij hter het bord. en iljoen gulden is che voetbalclub izoen werd een uide middelen ersbeheer Den rengt FC Den e spelers onder, spelerstransfers plaats heeft en n meer hoeft te renigde Staten, cteerd voor de Wembley tegen nieuwe hoofds- den, een bedrijf g. Het contract it naarmate de icht beter zijn. n gisteravond in eltennissers van gemaakt op de an de teams die an nek-race met van Heister uit, ham een ronde t. Paul Haldan lveren medaille, genomineerden n de trofee die Mirjam Hooman end in het Spaanse an de competitie chters bereikten men van 60.000 goeding. De rest s minimaal tien er ontmoeting, cusoperatie aan ayern München wedstrijd tegen n het ziekenhuis n, die tenminste fgemeld voor de lowakije. g zijn handteke- aanden met een er Plate. Na een 'er meer speelde eert de 32-jarige aren tachtig zijn ro wil aanvaller onderhandelin- an Deportivo La a het gewonnen e, maar terugke- ux woensdag de >eide doelpunten, club klom naar toernooi om de komt in de Serie door een rake flen, tijdens het alleen de eerste verder dan een 1)0 toeschouwers, osi. AC Milan, op ran Ajax in de als Baresi, Mal- ienne 0-0, Sochaux ites - Rennes 2-0, 1-1, Bastia - Paris -14, Saint Etienne >G 7-11, Bordeaux le 7-8, Auxerre 7-7, be Havre 7-4, Caen idracht Aalst 3-1. leien 3-1, Oostende e Brugge - Seraing i 3-4, Seraing 3-4, Club Brugge 3-3, Gent 3-2, Beveren 2-1, FC Luik 2-1, 15-12). i. Profs: 1. Baguet 3.55 00, 2. Nelissen )p (Bel) 0.12, 4. Van 'eter de Clercq (Bel) Poel, 11. Meys 1.30, i, 13 Maassen, 20. EILEN K Mistral-klasse, ficatieraces, mannen: 5 punten, 2. Zinali lille (Fra) 15. ebert (Fra) 11, 2. Li orgen (Noo) 18, 11. 57. DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994 ^el - Hoek mag zaterdag de laatste stuiptrekking doen in je strijd om de Amstel Cup in duel tegen NAC, In Breda moet Hoek winnen om verder ;e mogen. Een uitslag waarin gemand geloofd. De rest van je regionale zaterdagteams openen de competitie. Derde klasser AZW thuis tegen gillandia en de vierdeklas sers Terneuzense Boys en Zaamslag in een onderling •jeffen in Terneuzen. U0ek moet zaterdagavond in greda met grote cijfers winnen om verder te mogen bekeren. Het moet dit doen zonder de geschorste doelman Jaap Pijnen burg. Tweede man Mario Harte zal daarom zo goed als zeker onder de lat staan. Voor hem mogelijk een dag om nooit te vergeten. Want dat hij vaak de bal uit het net zal moeten halen, valt niet te betwijfelen. NAC wil doorgaan in de bekerstrijd en moet na de nederlaag bij Willem II vorige week, een daad stellen. „Tegen een team uit het betaalde voetbal heb je normaal gespro ken geen kans," oordeelde trai ner Dick Buitelaar eerder al. Tegen RBC lukte het op de val reep door in de 97e minuut 1-1 te scoren. Tegen Baronie ging het evenals zaterdag in het com petitieduel tegen Excelsior Maassluis mis. NAC verloor in tussen in de bekerstrijd met 2-3 van RBC en moet dus uitpakken om niet verrast te worden door Baronie, dat tegen RBC speelt. Hoek staat dus voor een lood zware opgave en moet hopen op een wonder. Eveneens voor een stevige pot staat AZW, dat het pittig spe lend Rillandia op bezoek krijgt. Feit is intussen dat de nieuwe voorzitter, Levien de Groote, die zaterdag jarig is, een zege als cadeau heeft gevraagd. Dat AZW in dat geval nog iets an ders wacht, behoeft weinig uit leg. Ondanks de faam van Ril landia, komt AZW als favoriet binnen de lijnen. In de derby Terneuzense Boys- Zaamslag kan het alle kanten op. Beiden willen zonder verlies het terrein af en dat houdt voor zichtigheid in. Winst, voor wie dan ook, is een opsteker. De ploeg met de meeste routine, in dit geval Zaamslag, mag iets meer kans op winst toebedacht worden. PROGRAMMA Amstel Cup: NAC-Hoek Eerste klasse B: Valleivogels- DVS'33, WHC-Achilles Veen, GVW-Lunteren, Kozakken Boys- Capelle. Tweede klasse A: Altena-Wilhelmi- na'26, Strijen-WC'68, Serooskerke- Kloetinge, BLC-'s-Heer Arendsker- ke, Roda Boys-Veere, Zwaluwe- RWH. Derde klasse A: Colijnsplaatse Boys-Tholense Boys, WHS-Yerseke, Arnemuiden-Oostkapelle, AZVV- Rillandia, Kapelle-Middelburg, Bruse Boys-Bevelanders. Vierde klasse A: GPC-WIK'57. Ko- gelvangers-Kruiningen, Dauwen- daele-Smerdiek, Terneuzense Boys- Zaamslag, SSV'65-NOAD'67, Krab- bendijke-SKNWK. Door onze medewerker Peter Snelders Sas van Gent - Zeeland is bepaald niet rijkelijk bedeeld met sportkampioenen of ex- kampioenen op nationaal of internationaal niveau. In de zwemsport blaast Zeeland, en dan met name ZC Koewacht, Scheldestroom Breskens en ju een vrij recent verleden ook De Stormvogel Vlissin gen, een aardig toontje mee. Wat velen van deze jeugdige sporters en de jeugd in het algemeen in de regio niet weet is, dat Zeeland een oud- Europees kampioene rijk is. De vrouw in kwestie is Ray monda Vergauwen uit Sas van Gent. In het interview met de vitale 86-jarige oud-Europees kam pioene komen tal van niet direct aan de orde zijnde aspecten van onder meer de plaatselijke sa menleving, allerlei prestaties en perikelen in tal van sporten op wereldniveau en nog veel bij komstigheden aan bod. De goed van de tongriem gesneden Ray monda Vergauwen heeft wat dat betreft een blik die verder reikt dan Sas van Gent en omgeving. Het doel van het gesprek was echter haar Europese titel in 1950 in Wenen. Met de uit spraak: „Moet dat nu, dat is al zo lang geleden. Het lijkt wel van de vorige eeuw," lijkt ze de boot een beetje af te willen hou den. Is eenmaal haar aandacht op haar favoriete sport gericht, dan somt ze vrij moeiteloos de jaartallen en verrichtingen op. Ze is inmiddels al ruim 50 jaar actief in de zwemsport, trekt wekelijks nog dagelijks 40 baan tjes van 50 meter (2 kilometer in totaal) om lijf en leden in goede staat te houden en is ook nog actief in het inmiddels vrij popu laire aqua-jogging. Terug in de tijd: „Ik ben wel in Sas van Gent geboren, maar heb nog steeds de Belgische nationa liteit. Mijn ouders waren Belgen, ondanks het feit dat ze eveneens m Sas van Gent geboren zijn. In 1953 kreeg ik ook de Nederland se nationaliteit, zodat ik nu in de 'voorkeurspositie' verkeer twee nationalteiten rijk te zijn. Overi gens heb ik de voordelen daar van nog niet ondervonden. Destijds was ik uiteraard lid van De Bruinvis hier in Sas van Gent. Dat ben ik trouwens nog. We trainden toen in een zijtak van het kanaal. Ik meen dat dit natuurlijke zwembad 'Het Meu- lenwater' heette. Zoals menig Sassenaar heb ik zwemmen ge leerd van badmeester Piet de Vries, 'Piet de Bad' in de volks mond genaamd. Prikkeldraad Het was natuurlijk niet verge lijkbaar met nu. De trainingen zijn nu totaal anders en de mo gelijkheden veel groter. Geluk kig wel. Ik probeerde vroeger in mijn toptijd ook altijd twee keer per dag te trainen. 's-Morgens om zes uur kroop ik hier over het prikkeldraad om in het zwem bad te kunnen trainen. Zulke zaken zijn nu ondenkbaar. Al vrij snel kon ik aardig uit de voeten. De schoolslag was mijn specialiteit. In 1948 zwom ik hier in Nederland op de 200 meter schoolslag een tijd waar mee ik in België voor afvaardi ging naar de Olympische Spelen in aanmerking zou komen. Om dat ik geen lid was van die bond ging dat niet door. Het vormde wel de reden, na lang aarzelen en in goed overleg tussen mijn club De Bruinvis en de Gentse Zwemvereniging, voortaan voor België uit te komen. Bij de Gent se Zwemvereniging kreeg ik les van de destijds bekende Bel gische trainer Roger Verloove. Mede onder zijn leiding dwong ik kwalificatie af naar het Euro pees kampioenschap van 1950 in Wenen." Gouden medaille Daar veroverde ze op 22-jarige leeftijd op de 200 meter school slag de gouden medaille. „Op vallend detail was toch wel het feit dat de nummer twee en drie Nederlandse meisjes waren. Het was overigens geen volslagen verrassing dat ik kampioen werd, want ik behoorde tot de kanshebsters." Daarop aanslui tend viel haar een uitgerbeide huldiging ten deel bij de Bel gische bond, de Gentse Zwem vereniging, De Bruinvis en in haar woonplaats Sas van Gent. Het zou niet de enige keer zijn dat zij zich op internationaal niveau manifesteerde. Twee jaar later (1952) was ze op de Olym pische Spelen in Helsinki even eens van de partij. „Dat werd een teleurstelling. Ik werd daar ziek en moest zelfs opgenomen worden in het plaatselijke zie kenhuis. Toch heb ik daarna nog meegezwommen op de 200 me ter. Ondanks die ziekte kwam ik nog in de halve finales, maar ik kon natuurlijk niet optimaal presteren." In 1954 verscheen ze op het Europees toneel in Turijn. „Daar werd ik er direct afge zwommen. Ik presteerde niet eens zo slecht, maar de concur rentie was gewoon sterker ge worden," geeft ze ruiterlijk toe. Lang doorgaan Het betekende voor de 26-jarige zwemster nog niet het einde van haar loopbaan. „Ik ben lang doorgegaan. Tot met 34e heb ik aan Belgische kampioenschap pen deelgenomen. In dat jaar werd ik nog derde. Ik was ouder dan de leeftijden van de meisjes samen, die op de eerste en twee de plaats eindigden. Niet zolang daarna ben ik gestopt met wed strijdsport. Het was mooi ge weest. Dit betekende echter niet dat ze voor de zwemsport verloren was. Ze bleef gewoon lid van De Bruinvis en begon voor de KN- ZB wedstrijden te jureren. Ook daarin stootte ze door naar 'in ternationaal niveau. Zo was ze als jurylid present op het we reldkampioenschap in Berlijn, de Europese kampioenschappen in Rome, Split en Strasbourg en op de Olympische Spelen in 1984 in Los Angeles. Als toeschouwer, een bewijs dat zwemmen haar niet losliet, was ze aanwezig bij de Olympische Spelen van 1960 in Rome'. Met jureren stopte ze onlangs tijdens de Havenwed strijd in Breskens. Als blijk van waardering na 37 jaar jureren kreeg ze van de KNZB het zilve ren insigne van verdienste aan geboden. De zoveelste huldiging viel haar ten deel. Niet zoveel eerder was ze te gast bij de zwemvereniging in Brug ge, waar ze eveneens in de bloe metjes werd gezet. „Dat kwam omdat België na mij eindelijk weer eens een Europees kam pioene had in Brigitte Becue. Toch leuk, dat ze op zo'n mo ment nog aan je denken. Trou wens, ik heb toch goede herinne ringen aan de zwemsport. Ik heb er veel en zeer goede vrienden aan over gehouden." Het Zeeuws G-team, dat actief was in Barendrecht. Van onze sportmedewerker Middelburg - In Barendrecht heeft ook een Zeeuws team deelgenomen aan het G-voet- Mltoernooi, georganiseerd door de coaches betaald voetbal. Vanuit alle twintig KNVB- a^delingen was een team van verstandelijk gehandicapten samengesteld en meer dan vorig jaar kwamen de spelers nu uit de gehele provincie. G-voetbal wordt thans al gespeeld in Goes rauung bij SSV'65 op woensdag van 18.00 tot 19.00 uur), Middelburg (training bij Dauwen- aaele op maandag van 19.00 tot 20.00 uur), Axel - bij AZW op vrijdag van 19.00 tot flUO uur) en bij Zierikzee (training op maandag Tan 19-30 tot 20.30 uur). De Zeeuwse ploeg pakte in de poule drie punten. De uitslagen waren: Zeeland-Gelderland 0-2, Twente-Zeeland 2-2, Zeeland-Rotterdam 1-6 (Rotterdam werd poulewinnaar) en Utrecht- Zeeland 0-2. Noord-Brbant werd kampioen van Nederland. Op de foto, staand van links naar rechts: Johan Eeftens (Vijvervreugd), Jan Willem Kortland (Dauwendaele), Bram Braam en Alex de Schrij ver (Veersesingel), Jan Filius (SSV'65), Peter Grozema (Dauwendaele), Fred de Waardt (Veer sesingel), de begeleiders Jakko Brouwer, Her man Meeuwsen en Gert Hontelez. Geknield: Adrie Koster (Helmond Sport), Liane d'Hondt (AZW), Hillie Steenstra (Zierikzee), Peter de Vlieger (Zierikzee), Rozano Texel (SSV'65), Dave Fens (Veersesingel) en Louis van Gaal (Ajax). Raymonda Vergauwen met haar gouden plak van het Europees kampioenschap in 1950. foto wim kooyman Van onze sportmedewerker Middelburg/Kamperland - Met het zelfstandig worden op 1 januari 1993 is de Zeeuwse Sportraad een stuk slagvaardiger geworden. Het was wel een verandering die het nodige bloed, zweet en tranen kostte. Temeer daar tussentijds verhuisd moest worden. „Het was een barre tijd," weet Ton Kienhuis, directeur van de Zeeuwse Sportraad, die ontspannen terug blikt op die woelige periode. Inmiddels 35 jaar geleden, om precies te zijn op 9 november 1959, werd de Zeeuwse Sport raad als onderdeel van het pro vinciaal beleid in het leven ge roepen. Lange tijd had de raad een uitstraling, waarin de sport bonden zich niet konden vinden. Als makers van beleidsnota's en schrijvers van rapporten oogde het als een raad die meer bij het provinciebestuur hoorde dan bij de sport. Door de sportwereld werd de Zeeuwse Sportraad dan ook met een korreltje zout geno men. „Het werkte niet," stelt Kien huis, die mede de basis legde voor de noodzakelijke omme keer. Een wending die de Zeeuwse Sportraad onder de vleugels van de Stichting Zee land vandaan haalde, waardoor er meer ruimte kwam om een eigen koers te gaan varen. Ton Kienhuis: „Die omslag is heel soepel verlopen. Zij het dat het eerste jaar van de verzelfstandi ging moeilijk was. Met name omdat we geconfronteerd wer den met het zelf op poten zetten en bijhouden van de administra tie, boekhouding en organisatie. Daarnaast kregen we bezuini gingsmaatregelen voor onze kie zen en voldeed de vestiging in Het Zilveren Schor niet aan de verwachtingen en toezeggin gen." Na touwtrekken tussen Goes en Middelburg werd in laatstge noemde plaats een ander onder komen gevonden. Sinds mei huist de Zeeuwse Sportraad zo doende in Arnestein, temidden van lokale bedrijven. Spontaan „Een stek waar," zoals Ton Kienhuis opmerkt „weer sponta ne aanloop is." Die bezoekjes, zijn niet alleen het gevolg van het veranderde beleid, maar eveneens van de uitstraling die de acht medewerkers van Kien huis in de provincie hebben. Want zij zijn het met name die, in samenwerking met vrijwilli gers en stagiaires van het Goese CIOS, uitvoering geven aan de jobs die Kienhuis binnenhaalt. Sportgebeurtenissen gericht op doelgroepen, ondersteuning van organisaties, ouderen, allochto nen en gehandicapten naast het geven van voorlichting en oplei- dingswerk. Een totaalpakket dat de Zeeuwse Sportraad, met de provincie nog altijd als de groot- Se sponsor, voldoende geld in de kas moet brengen om voort te kunnen bestaan. Dat de Zeeuwse Sportraad dich ter bij de sporter is komen te staan, was onlangs te merken in Kamperland waar een twintigtal visueel gehandicapten bijeen was voor de zesde internationale surfweek. Een activiteit die, on der de bezielende leiding van Patrick Vader en een twintigtal vrijwilligers, door de deelnemers bijzonder op prijs werd gesteld. Ton Kienhuis, de enthousias te directeur van de Zeeuwse Sportraad, foto jaap wolterbeek Kampioenschap tweede klasse driebanden Middelburg - De biljartvereniging BVM uit Middelburg houdt van vrijdag 9 tot en met zondag 11 september het kampioen schap tweede klasse driebanden van het district Walcheren en De Bevelanden. Deze titelstrijd onder leiding van Arthur Priem wordt afgewerkt in café 't Centrum te Middelburg DEELNEMERS 1 Rokus Overheid (ALM Goes) algemeen gemiddelde 0,546, 2. Thom Peeman (ALM) 0,542, 3. Henk Meijvis (Delta Colijnsplaat) 0,541, 4 Mark van der Hage (De Smidse 's-Gravenpolder) 0,535, 5. Jan Menheere (LBV Lewedorp) 0,526, 6. Bram de Waard (Scheldezicht Wemeldinge) 0,525, 7. Jaap Beenakker (De Sportvisser Yerseke) 0,513, 8. Chris Coomans (BVM Middelburg) 0,491. Reserves zijn: 1. Paul Tissink (Scheldezicht) 0,491, 2. Rinus Schouwneaar (Scheldezicht) 0,501, 3. Leen van Boven (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,448. Koers Cadzand sterk bezet Cadzand - In Cadzand wordt zondag 4 september het West- Zeeuws-Vlaamse wielerseizoen afgesloten met wedstrijden voor A- en C-amateurs. Bij de A-amateurs, om 15.15 uur aan hun 90 kilometer beginnen, komen een kleine vijftig renners aan de start. Daarmee wordt de positieve lijn van dit seizoen voortge zet. Een sterk veld renners met onder anderen Peter Mol, afgelopen week nog winnaar in het Belgische Kaprijke, Eric Vereecken, de laatste weken van ereplaats naar ereplaats fietsend, Karei van Goethem, Vital Timmermans, Franklin Klaasse, Wilfred Geys, Francois Franse, Cees Schouwenaar, Peter Hoondert, Marcel Remijn, Tonnie Moonen, Roy Bogaert, Antoine Goense, Patrick van Passel en de streekrenners Danny Schaut, Rudi Rabout, Herman Muller, Guus Barhorst, Martin de Jaeger, Ard van Houte, Frank Gommers en Jacky Fortrei. De C-amateurs openen de wielermiddag met een wedstrijd over 50 kilometer. Voor hen klinkt het startschot om 13.30 uur. Men fietst op het traditionele 1400 meter lange rondje met start en finish in de Mariastraat. De rugnummers kunnen worden afgehaald in cafée du Commerce terwijl de prijsuitreiking in cafe Buitenlust wordt afgehandeld. Kreekloop in Terneuzen Terneuzen - In Terneuzen staat maandag 5 september de Kreekloop op het programma. De afstanden van deze trimloop zijn: drie, vijf en tien kilometer. Start en finish zijn op de atletiekbaan in het Zuidersportpark waar alle afstanden om 19.00 uur van start gaan. Er kan vanaf 18.00 uur worden ingeschreven. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Scheldesport in- samenwerking met de gemeente Terneuzen. Open Zeeuwse meerkampkampioenschappen Vlissingen - Op het kunststof van het Vlissingse Baskensburg worden zaterdag 3 en zondag 4 september de Open Zeeuwse meerkampkampioenschappen voor senioren en A- en B-junioren afgewerkt. De belangstelling is niet overweldigend, want in totaal hebben slechts 26 deelnemers zich gemeld. De hoofdmoot daarvan bij de mannen-senioren met elf deelnemers waaronder een kwartet van het organiserende Atletica met Emiel Rooden- burg in de favorietenrol. Hij krijgt als concurrenten zijn clubmakkers Felix van der Meer, Ingmar Hofman en Revelino Rijk. Verder zijn ex-AV'56-atleet Gert Zweedijk (nu uitkomend voor Rotterdam Atletiek) en de Belg Jos Gobert van Olse Merksem van de partij. Bij de vrouwen is er geen Zeeuws kampioenschap, omdat zich met Saskia Lewangh van Rotterdam Atletiek slechts één deelneemster heeft aangemeld. Ook bij de A- en B-meisjes is er geen titel te verdienen vanwege de te kleine belangstelling (er moeten vijf voorinschrijvingen zijn). Wel bij de A-jongens met zeven in schrijvingen, maar ook niet bij de B-jongens waar vier deelne mers, onder wie Daniël Muller van Atletica als enige Zeeuw, hebben vooringeschreven. Zaterdag begint men om 11.00 uur en zondag om 10.00 uur. Naast de titelstrijd staat er nog een aantal bijnummers op het programma. Zaterdag s dat een 400 meter en zondag een 100, 200 en 1500 meter. Springruiters naar Mechelen Terneuzen - In het Belgische Mechelen wordt van vrijdag 2 tot en met zondag 4 september in internationaal springconcours hippique gehouden waaraan ook zal worden deelgenomen door een Zeeuwse afvaardiging. Het betreft een 'revanche' van de Nederland-België-ontmoeting die jaarlijks tijdens het bekende Jumping Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet wordt gehouden. Joop de Jonge uit Breskens treedt op als ploegleider van de Zeeuwse equipe, die uit de volgende ruiters en amazones bestaat: Jeroen Burm, Patrick van Bunder, Luc Cornelissens, Conny de Beule, Anouschka Bevin, Bart Bomeré en Piet Huige. Deze springruiters en amazones krijgen vrijdag 2 en zaterdag '3 september een twee fasenparcours en een parcours 'Kies uw lijn' af te werken. Combinaties die zich in de finale weten te rijden komen zondagmiddag opnieuw in actie voor de 'Nieuwvliet-Me- chelen top 3'. De niet-finalisten kunnen zaterdag nog deelnemen aan een troostronde. Het totaalbedrag aan prijzengeld bedraagt ruim een miljoen Belgische franken. Plaats van handeling is het jumpingterrein op het provinciaal sportpark De Nekker in Mechelen. PETER MOL reed in een amateurkoers in het Belgische Kaprijke naar de winst. Patrick van Passel uit Sluiskil werd er elfde en Frank Gommers uit Philippine twaalfde. Na deze wedstrijd maakte Ab Verplanke ook zijn selectie bekend voor de komende Delta Toer die volgende week vrijdag (9 september) van start gaat. Het zestal dat de kleuren van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen verdedigt bestaat uit: Peter Mol, Patrick van Passel, Karei van Goethem, Martin de Jaeger, Patrick van de Vijver en Michael Hayman. Van onze tennismedewerker Vlissingen - Vandaag start het hoofdschema van het Schipper-LTC De Schelde-A- tennistoernooi te Vlissingen. Serge Carpentier, van origine afkomstig uit Zeeuws-Vlaan deren, heeft het niet erg ge troffen met de loting. De Vlissingse tennisleraar komt vanmiddag om half drie in actie tegen Huib Troost. Troost staat op plaats 22 van de nationale ranking en is in Vlis singen als 3/4 geplaatst. Hij is in het dubbelspel, samen met Ralph Kok, zelfs regerend nationaal kampioen. Kok, de nummer vijf van Nederland, voert het 32 na men tellende schema aan. Hij heeft het in de eerste ronde ogenschijnlijk gemakkelijk tegen 'qualifier' Mattijssen. Deze par tij staat vandaag om 11.30 uur gepland. De als tweede geplaatste Marcel Reuter uit Badhoevedorp, num mer 17 op de nationale ranglijst, moet het vanmiddag opnemen tegen Ton van de Pieterman uit Santpoort. Dennis van Schep pingen, 19e van Nederland en als 3/4 geplaatst, moet meteen om 10.00 uur aan de bak tegen Bart Beks uit Nuenen. Plaatselijke favoriet Jurjen Mooibroek, evenals Carpentier via een 'wild card' in het hoofd toernooi gekomen, moet om 14.30 uur aantreden tegen Rot terdammer Roger Warmenho- ven, nummer 51 op de nationale ranking. Virgil Greeve uit Goes slaagde er net niet in om via de kwalificatie door te dringen tot het hoofd schema. In plaats van Greeve mag de Limburger Djalmar Sis termans het gaan proberen, die van de Goesenaar met 6-4, 6-2 won. Meivin op der Heijde (Hoogkarspel) en Ruud Harbe- rink (Enschedé) slaagden er eveneens in om via de kwalifica tie een ticket te bemachtigen voor het hoofd-toernooi. Bij de vrouwen is nummer 11 van Nederland Claire Wegink als eerste geplaatst, voor Hanneke Ketelaars (nummer 15) uit Veg- hel. De Vlissingse Afke Hartog komt uit tegen Freek] e Maas uit Huybergen, die in het verleden nog competitie speelde voor ZTC. Deze partij wordt om 17.30 uur gespeeld. Als 3/4 ,zijn ge plaatst Monique Kiene uit Purmerend (23e van Nederland) en Lara Bitter uit Spijkenisse (20e van Nederland). De vier 'qualifiers' die een gokje mogen wagen op het hoofdschema, zijn de Bredase Manon Savelkouls, Carmen Kaan uit Halsteren, de Rotterdamse Manon Buskens en Lydia Jonkman uit Beverwijk. De Middelburgse Marjet Groen- leer verloor in de tweede ronde van de kwalificatie met 6-2, 6-1 van Jonkman. UITSLAGEN KWALIFICATIE TOERNOOI Mannenenkelspel: laatste ronde: Melvyn op der Heide-Robin Verbeet 6-1, 7-5; Ruud Harberink-Remy Na gel 5-7, 6-2, 6-2; Djalmar Sister- mans-Virgil Greeve 6-4, 6-2; M. Mattijssen-Jeroen van Assendelft 6-2, 6-4. Vrouwenenkelspel: laatste ronde: Manon Savelkouls-S. Mulder 6-3, 7-6; Carmen Kaan-Floor Vioen 1-6, 6-3, 6-4; Manon Buskens-Amy van der Linden 6-1, 6-3; Lydia Jonk man-S. Bönner 6-3, 6-3.

de Stem | 1994 | | pagina 9