Onderzoek fusie schoolbesturen TA. Let op Verschil van mening over bouw van machinefabriek Breskens r .Walzenmolen hoort bij top van Nederland POLITIE RAPPORT DUIVEN SPORT SPORT IN HET KORT Van christelijke basisinstellingen in Breskens en Oostburg DE STEM ZEELAND C3 10.000 .a. 7.500 Leendert v.d. Bom A INI STRATI E 'Glascontainers moeten vervangen' Forumavond CDA i \yf Informatie EHBO in Terneuzen X 56 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994 IT. portieve bui. nu erg scherp ngen van de rtabele extra's to toe, maak rs en u krijgt, gzak cadeau. 2000 GOES T RIJEN B.V. - NBERGEN - *Off. Agent 36 inruil 1.500,- its 3 mnd. op naam. et Bovag garantie n Silvia 1.8 Turbo 86 Micra 3d. 1.3 LX 93 Micra 3d. 1.2 89-92 Cherry 1.7 3-d D 85 "unny 1.7LX 3-d D 86 BI.bird 2.0 4-d aut Blbird 2.0LX 4-d D 316 324 D 4 drs. en BX 1.4E 86 en BX 16TRi 88 tsu Charade diesel 89 rio 60S 88 Fiesta 3 drs. ort 1.6 CLX 5 drs. corri .4 CL rra 1.6 3-drs Samara 5 drs. dett 1.6 3 drs. dett 1.3 3drs dett 1.6 3-d D aut adett 1.2 4 drs. Ibiza 3 drs XL rina II 1.6 5 drs. o 360 v.a./ 15.000,- .Galant 1.8GL 5-d imera 2.0LXDwagon 92 Primera 90-93 .Blbird 2.0SLX 5-d 88 .Blbird 2.0LX 5-d D 90 Sunny 1.4 v.a. 90 Sunny 1.6 v.a. 90 ny 1.6SLX Florida 89 i.Sunny 1.4LX 4-d 89 :an Sunny 2.0LX 5-d 92 i.Sunny 2.0 LXD Van 92 'unny 1.6SLX 5d. aut. 92 86 87 87 89 B.Laurell 2.8 SLXD io 340DL 4-d D ony 1.5 GLS adett 1.3 3-d igeot 309 geot 405GL lault 19 Charade 16V 92 80 2.0 92 erra 2.0 GHia 90 rda 323 3 drs. 92 5.300 ZX twin turbo 90 Patrol 3.3 wagon 88 lault 5 autom. 5-d 90 io 740 black line 2.3i 89 Golf 3-drs 89 Occasioncentrum Spinveld 33, Breda 076 - 22 31 66 W 320 6C4C '81, vr.pr. 500,-. Daf 46SL in org. mooi, pr.n.t.k. Tel: >20-28859 Een Kleintje plaatsen: resultaten boeken. holieke le|h^a^gen is. Bel voor gratis prospectus. Tijdens kantooruren OJ3-394333. yan onze verslaggever Breskens - De meningen van het Belangenco- jnité Breskens en de gemeente Oostburg, of F. Rosendaal nu wel of niet mag beginnen met je bouw van zijn machinefabriek/construc tiewerkplaats op het Havenplein in Breskens, lopen uiteen. Het Belangencomité vroeg burgemeester en wet houders van Oostburg per brief bestuursdwang toe te passen als Rosendaai de bouw zelf weigert stil te leggen. Het baseerde zich erop dat Rosendaal weliswaar een bouwvergunning heeft, maar nog geen milieu vergunning. Op grond van de huidige wet op de ruimtelijke ordening mag Rosendaal volgens de bezwaarmakers niet bouwen achter de weegbrug op het Havenplein in de vissersplaats. Uit een gesprek dat gisteren plaatsvond tussen leden van het comité met burgemeester J. Kruize van Oostburg is gebleken dat de gemeente een andere mening is toegedaan. Volgens de gemeente is de bouwvergunning in 1992 aan Rosendaal afgegeven en was de start van de bouw toen nog niet gekoppeld aan het bezit van een milieuver gunning. „De juristen die wij geraadpleegd hebben, geven ons gelijk," aldus een woordvoerder van het Belan gencomité Breskens. „De gemeente denkt er anders over. Het is een juridisch vraagstuk dat nu wordt uitgezocht." In afwachting van de uitkomst daarvan en een gesprek met de bouwer van de machinefabriek annex constructiewerkplaats heeft het comité de plannen voor het houden van een handtekeningen actie tegen de bouwactiviteiten met een dag opge schort. Van onze verslaggever Oostburg/Breskens - De christelijke basisscholen in Breskens en Oostburg on derzoeken de mogelijkhe den van een bestuurlijke fusie. De twee schoolbe sturen hebben dat inmid dels vastgelegd in een in tentieverklaring en hebben een stuurgroep opdracht tot studie gegeven. Aanleiding tot de mogelijke sa menwerking is volgens P. Lorier, bestuurslid van de christelijke school in Oostburg, dat beide schoolbesturen het steeds moei lijker ervaren een school te be sturen. „Bovendien waren wij de enige twee scholen in de streek die nog niet met een ander in bespreking waren over de een of andere vorm van samenwer king." De stuurgroep bekijkt de ko mende tijd de meest gewenste vorm van samenwerking en de gevolgen daarvan en brengt nog voor 1 januari van het volgend jaar rapport uit aan de besturen. Die zullen vervolgens de knoop al dan niet doorhakken. Het gerucht in West-Zeeuws- Vlaanderen dat de christelijke basisschool in Breskens in het geheim besprekingen voert over een mogelijke fusie met de school van soortgelijke signatuur in Schoondijke wordt door alle betrokkenen naar het land der fabelen verwezen. „Wij voeren zoals bekend be sprekingen met de andere twee basisscholen in Schoondijke om tot een fusie te komen," zegt directeur De Groote van de christelijke basisschool in Schoondijke. „Het kan natuur lijk nooit zo zijn dat je met de een in overleg bent en ondertus sen nog een ander potje op het vuur houdt." Ook zijn collega, directeur Din- gemanse van de christelijke school in Breskens, moet harte lijk lachen om het gerucht. „Onze school heeft geen plannen in die richting. Wij kunnen im mers niets dan afwachten hoe de besprekingen in Schoondijke verlopen. Gaat de fusie daar niet door, dan zijn wij echter altijd bereid te praten." Temeuzen - De huidige glas containers in Zeeuws-Vlaan- deren moeten worden ver vangen door nieuwe contai ners waarin het glas geschei den op kleur gedeponeerd kan worden. Het gaat om de kleuren wit, groen en bruin. Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Afvalstoffen- verwijdering Zeeuws-Vlaande- ren (AVZV) brengt dit advies uit aan de acht Zeeuws-Vlaamse ge meentebesturen. Volgens voorzitter K. van der Hoofd ligt het advies waar schijnlijk medio oktober bij de gemeenten. „Als alle acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten hiermee akkoord gaan, betekent dat vervanging van alle glascon tainers. Maar iedere gemeente is hier natuurlijk vrij in. En daar naast zijn er nog gemeenten die een doorlopend contract hebben met de leverancier van de huidi ge glascontainer. Het is wel zo dat er zeker meer dan twee ge meenten mee moeten doen. An ders is het niet interessant." Schoondijke - Het CDA, afde ling West-Zeeuws-Vlaanderen, houdt maandag 19 september een forumavond in zaal Wijffels, Schoondijke. Thema van de avond is ruimtelijke ordening. Samen met de aanwezigen wil een forum, onder voorzitter schap van P. Claeijs, van ge dachten wisselen over zaken als het bestemmingsplan buitenge bied, visie op kust en achterland, stads- en dorpsvernieuwing, uit breiding van de kernen en mini- campings en hoevetoerisme. De inleidingen worden verzorgd door burgemeester J. Kruize van Oostburg en gedeputeerde L. Nederhoed-Zijlstra. Zij maken deel uit van het forum, evenals de Aardenburgse wethouder R. van de Wijnckel en het Oost- burgse raadslid H. Lippens. De bijeenkomst begint om 19,30 uur. - J- 3"*St *r- l - „Nog nooit heb ik het ambtelijk apparaat van Sas zo snel zien werken," zegt dr. ir. B de Cooman. foto's wim kooyman „In Sas van Gent is op een betrekkelijk klein gebied het gehele maalproces door de eeuwen heen aanwezig." 'VAN de bakstenen gevel gaat dankzij de strenge symmetrie een sterk mo numentale werking uit. De smalle traveeën, één venster breed, zijn van elkaar gescheiden door hoog oprijzende pilas ters. Sierlijk gevormde balkijzers geven aan waar zich het vloerni veau bevindt. De twee traveeën in het midden zijn iets verhoogd om ruimte te bieden aan de naam van de fabriek: Walzenmolen' Door Rein van der Helm VOOR de samenstellers van het boek 'Beelden uit het industrieel verleden van de Kanaalzone' was het duidelijk: het oorspon- kelijke gebouw van meelfabriek De Walzenmolen in het centrum van Sas van Gent, aan de Wil- helminalaan, is waardevol en vanuit historisch oogpunt het behouden meer dan waard. Het Vlissingse architectenbureau Wisse, Tuinhof, Slemmer komt in een rapport, opgesteld in op dracht van het Sasse gemeente bestuur, tot een wat andere con clusie over het in 1903 in ge bruik genomen gebouw. „Het huidige complex is in zijn omge ving zeer dominerend.... de gevel aan de Wilhelminalaan is duide lijk gebouwd als voorgevel. De overige gevels missen de extra's. Vooral de achtergevel is in hoofdzaak dicht, maar ook de zijgevels hebben betrekkelijk weinig openingen. Deze gevels zullen als saai worden ervaren". Ook over de bouwkundige staat en kansen op hergebruik is het bureau vrij pessimistisch. En dat is, in een notedop, het verschil van mening tussen het Sasse gemeentebestuur en de Stichting tot Behoud van de Walzenmolen. Sas van Gent heeft inmiddels de toestemming tot sloop van het gehele complex van de Walzenmolen op zak en de raad moet binnenkort het daarvoor benodigde krediet be schikbaar stellen. De stichting staat in zijn mening over de historische waarde van de meelfabriek niet alleen. GS van Zeeland schreven in een brief aan het Sasse gemeentebe stuur op 28 juni van dit jaar dat het gebouw was geïnventari seerd in het Monumenten Inven tarisatie Project en dat het sindsdien staat op de lijst van objecten en complexen die voor bescherming in het kader van de Monumentenwet in aanmerking komen. „Het gebouw wordt als een uniek en zeldzaam pand ge zien," zeggen GS. Opwaardering In de Abdij kan men zich de Sasse wens om de boel te slopen wel indenken. Het kan bijdragen aan een opwaardering van het Sasse centrum en past in het streven van stads- en dorpsver nieuwing. Het provinciebestuur Enige historische meelfabriek in Zeeland staat in Sas van Gent „Het huidige complex is in zijn omgeving zeer dominerend ■frr 7 „Het gebouw wordt als een uniek en zeldzaam pand gezien," zeggen GS. pleit eigenlijk voor én verbete ring van het centrum én behoud van het industriële monument. Sas kreeg daarom opdracht het uiterste te pogen om het huidig gebouw te handhaven en een zodanige functie te geven dat in ieder geval het casco behouden blijft. Een paar projectontwikkelaars hadden al te kennen gegeven weinig mogelijkheden in het pand te zien, maar GS dringen erop aan een gespecialiseerd en onafhankelijk bureau een onder zoek te laten instellen naar mo gelijk behoud. „Wij zijn over tuigd dat behoud van een derge lijk waardevol, historisch ge bouw op zich zelf ook voor een opwaardering van het centrum zorg zou kunnen dragen, mits hier uiteraard een nuttig gebruik van gemaakt kan worden," zegt het Zeeuws college. Het Sasse gemeentebestuur rea geert razendsnel. Het architec tenbureau uit Vlissingen krijgt opdracht voor zo'n onderzoek en binnen een maand ligt een rap port op tafel. Conclusie: herge bruik of herbestemming van De Walzenmolen is economisch niet haalbaar. GS geven, met pijn in het hart, vergunning en subsidie voor sloop en kan de subsidie- pot, om daaruit bij te dragen aan het behoud van het pand, geslo ten houden. De inmiddels opgerichte Stich ting tot Behoud van de Walzen molen ziet een en ander met lede ogen aan. „Nog nooit heb ik het ambtelijk apparaat van Sas zo snel zien werken," zegt een enigszins verbaasde dr. ir. B de Cooman, een van de leden van het stichtingsbestuur. „En dat midden in de vakantieperiode." Volgens de stichting is er bij het gemeentebestuur absoluut geen wil geweest het historische pand voor het nageslacht te bewaren. „In de week dat Jac Hermans afbrandde, maakte Meneba (ei genaar van de meelfabriek) be kend met de produktie te gaan stoppen. Die twee zaken werden met elkaar gekoppeld. Het resul taat: sloop De Walzenmolen en laat de grootgrutter op de vrij komende plek een winkel neer zetten. Een waarschijnlijk golf- platengebouw in afschuwelijke kleuren op een historische plek In het centrum, zegt De Cooman. „Vreselijk jammer. Want in Sas van Gent is op een betrekkelijk klein gebied het gehele maalpro ces door de eeuwen heen aanwe zig. Er is een getijdemolen, een wiekenmolen en de Walzenmo len. De enige meelfabriek uit de periode 1850-1945 in Zeeland en landelijk behorend tot de top 5 van de vroegere meelfabrieken. Een stuk historie, waarop Sas van Gent eigenlijk trots moet zijn." In een notedop schetst De Coom an de geschiedenis van het ma len van meel. Tot 1855 gold in Nederland de Wet op het Ge maal en was het malen van meel een kleinschalige, plaatselijke aangelegenheid. De windmolen werd begin vorige eeuw lang zaam maar zeker verdrongen door stoom-korenmolens, waar mee planmatiger en onder alle weersomstandigheden koren ge malen kon worden. Het bleef kleinschalig tot 1855, toen de Wet op het Gemaal werd inge trokken en de weg vrijkwam voor zogenaamde meelfabrieken. Onlosmakelijk Vanaf 1830 waren in Sas van Gent het malen van meel en de naam Verschaffel onlosmakelijk met elkaar verbonden. De eerste Verschaffel, afkomstig uit Bel gië, kocht toen een houten ko renmolen en herbouwde die in een stenen. In 1848 werd een stapje in het stoomtijdperk gezet en kreeg de Sasse molenaar toe stemming een twee pk-stoomma- chine te gebruiken. In 1867 werd de stoomkorenmolen omgezet in een stoom-meelfabriek. „De overstap naar fabrieken was hard nodig," zegt De Cooman. „Voor de regering moest brood een zo goedkoop mogelijk volks- voedsel zijn en verder vroegen de uitbreidende koloniën om steeds meer meel, waarvoor tarwe van elders werd ingevoerd." In 1880 werd een nieuwe fabriek gebouwd, waarbij nog steeds ge bruik werd gemaakt van liggen de molenstenen. Inmiddels was in Hongarijë een nieuwe metho de ontwikkeld om koren te ma len met gegroefde stalen walsen, waarin tarwe trapsgewijs tot al lerlei soorten bloem en zemelen werd omgevormd. In 1883 begon een meelfabriek in Amsterdam met deze methode. De resultaten spraken Verschaffel II zodanig aan, dat hij besloot een dergelij ke meelfabriek in Sas te stich ten. In 1893 verrees een com pleet nieuwe fabriek en werd de oude molen verkocht. Deze fa briek werd in 1901 door brand getroffen. Om kapitaal aan te trekken werd in 1902 een naam loze vennootschap gesticht on der leiding van Verschaffel II en zijn zoon Victor. En in 1903 kon een vernieuwde en vergrote Wal zenmolen in gebruik worden ge nomen. Een fabriek waar 40 ton graan per etmaal kon worden verwerkt en waar 25 mensen hun dagelijkse boterham verdienden. Een grote werkgever voor die tijd. Misverstanden Om alle misverstanden te ver mijden, wijst de stichting tot Behoud van de Walzenmolen er op dat wat hen betreft bijna alles van het huidige complex - dat een grote oppervlakte in het centrum van Sas van Gent beslaat - gesloopt mag worden. „Behalve het uit 1903 stammen de gebouw. Dan praten we over vijftien procent van de huidige bebouwing. Er blijft dus plaats genoeg over voor een super markt, voor woningbouw en voor parkeerterreinen. Walzenmolen en Sas van Gent zijn volgens de stichting onver brekelijk met elkaar verbonden. Al bijna honderd jaar maakt de meelfabriek deel uit van het Sas se stadsbeeld. „Ik kan mij voor stellen dat er bij de bevolking in de directe omgeving van de fa briek een negatief beeld van de Walzenmolen heerst. Hij heeft inderdaad voor overlast gezorgd en mensen hebben er zich te recht aan geërgerd. Maar van het historische pand is beslist iets moois te maken." Voorbeelden De voorbeelden liggen volgens De Cooman voor het oprapen. „Kijk wat ze afgelopen tiental len jaren in Londen hebben ge maakt van de oude, vervallen pakhuizen. Kijk wat Gent doet om zijn industrieel erfgoed te beschermen en opnieuw te ge bruiken. Zou deze fabriek in Amsterdam hebben gestaan, dan werd hij volgens mij niet ge sloopt. Historisch besef kan het gemeentebestuur niet helemaal ontzegd worden. Wij hebben nog het onderaardse gangenstelsel van de voormalige vesting, wij hebben een prachtig gerestau reerde molen. De opvolger daar van - de meelfabriek - moet daarom ook behouden blijven. Met een andere bestemming. Er zouden prachtige appartementen in kunnen komen, met winkels beneden. Er is dan minder geld voor sloop nodig, terwijl de pro vincie bereid blijkt een bijdrage aan de restauratie te verlenen. Ik denk dat men er in Sas aan twijfelt iets dergelijks te kunnen, maar daar wil de stichting graag bij helpen," zegt De Cooman. In de sloot door konijn Axel - Bij het uitwijken voor een overstekend konijn ver loor dinsdagavond omstreeks tien uur op de Langeweg te Axel een 35-jarige man uit Amsterdam de macht over het stuur van zijn personenauto. Het gevolg was dat hij met zijn voertuig in een sloot be landde. Hijzelf bleef onge deerd doch de auto werd ge heel vernield. Brand Hoek Hoek - Gisternacht rond half één brak aan de Axelsegatweg te Hoek brand uit in een vijf meter hoge en 17 bij 12 meter lange berg stro. De brand weerkorpsen van Hoek en Phi lippine deden het bluswerk en konden voorkomen dat schade aan andere eigendommen kon worden voorkomen. Botsing Temeuzen - Bij het wegrijden uit parkeerstand is gistermid dag op de Rosegracht in Ter- neuzen een personenauto be stuurd door een 60-jarige man uit die plaats aangereden door een passerende auto bestuurd door een 36-jarige automobi list uit Schoondijke. Daarbij werden beide voertuigen aan zienlijk beschadigd doch liep niemand enig letsel op. Helm gestolen Temeuzen - Een 16-jarige jongeman uit Axel deed gis termiddag bij de politie in Temeuzen aangifte van dief stal van zijn bromfietshelm. Die verdween in de loop van de morgen vanaf een kapstok in een school aan de Zelden- rustlaan in Temeuzen. Illegaal aangehouden Temeuzen - Gistermiddag even na het middaguur heeft de vreemdelingendienst van de politie in Zeeuws-Vlaande- ren in het Pasterbos te Ter- neuzen een illegaal in Neder land verblijvende man aange houden. De 27-jarige Algerijn zal worden uitgezen. Camera weg Temeuzen - Dinsdagmiddag is bij een opticiën aan de Nieuwstraat te Temeuzen een videocamera ontvreemd. Dat gebeurde terwijl de eigenaar van de zaak even de winkel ruimte had verlaten om elders in het pand een klant te hel pen. Toen hij weer in de win kel terugkwam, miste hij de videocamera. Controle op snelheid Temeuzen - Bij een twee snél-; heidscontroles gistermorgen in het dorp Zaamslag en de buurtschap Magrette werden 41 bestuurders bekeurd we gens het overtreden van de maximumsnelheid. Het gros, daarvan (39) te Magrette, waarbij 398 voertuigen wer den gecontroleerd, met als hoogstgemeten snelheid 98 ki lometer per uur, .terwijl 50 kilometer is toegestaan-. Op de Polderstraat in Zaamslag pas seerden 93 voertuigen de ra darpost. Slechts twee daarvan reden harder dan de toegesta ne snelheid van 50 kilometer per uur, met als uitschieter een bestuurder die 91 kilome ter op de radar noteerde. Temeuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met een deelname van 368 duiven een wedvlucht vanuit Pont Sint Maxence, hoogste snel heid 1473,55 meter per mi nuut. 1 en 10. M. van Waesberge, Ter- neuzen, 2 en 7. A. Wauters, Bo- schkapelle, 3. P Baecke, West- dorpe, 4. J. Verplanke, Temeuzen, 5. H. Jonkheijm, Stoppeldijk, 6. E. en L. Breepoel, Hoek, 8. J. Verstelle, Philippine, 9. A. Bouchaut en zoon, Sluiskil. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 75 jonge duiven, 1480,38mpm: 1, 3, 4, 8, 9 en 10. A. Wauters, 2, 5 en 6. A. Nicolaas, 7. L. van Leuven, Verwachting Axel, 90 duiven, 1484,81mpm: 1 en 10. C. de Poor ter, 2, 5 en 9. K. Verbunt, 3. A. de Gronckel, 4 en7. P. de Poorter, 6. J. Weesepoel, 8. J. Giele. Sluiskilse Reisduif, 80 duiven, 1448,5lmpm: 1, 7 en 8. Comb. De Clerck-Dhaene, 2 en 3. A. Bouchaut en zoon,4. O. Dehul- sters, 5. Comb. Nachtegaal, 6. Comb. Van de Wege-Wisse, 9 en 10. J. Harms. De Vrede Sas van Gent, 117 oude duiven, 1442,82mpm. 1, 6 en 10. R. de Caluwé,2, 7 en 9. A. de Caluwé, 3, 4 en 5. E. en L. Bfeepoel, 8. B. van de Berghe, 96 jonge duiven, 1456,25mpm: 1, 3, 4, 6 en 7. Comb. Elegeert, 2 en 9. E. en L. Breepoel, 5. P. Goossen, 8 en 10 B van de Berghe. Volharding Westdorpe, 47 jonge duiven, 1458,82mpm: 1. P. Bae cke^. Am. van Paemel, 3 J. de Waal, 4. Comb. Gijsel-Istas, 5. Ed. de Smet, 23 oude duiven, 1423,96mpm: 1 en 2. P. Baecke, 3 en 4 Am. van Paemel, 5. René Kwikkelberge. De Eendracht Temeuzen, 152 duiven, 1473,55mpm: 1, 4 en 9. M. van Waesberge, 2. R. Schoolmees ter, 3, 5 en 6 J. Verplanke, 7?F. van Cleemputte, 8. J. van de Berg, 10. G. van Houdt. De Reisduif Philippine, 210 dui ven, 1461,80mpm: 1,5 en 6. Comb. Rammeloo-Wiskerke, 2 en 4. A. van de Bossche, 3. J. Verstelle, 7. J. Boerman, 8. J. Kornelis, 9 enlO. T. en W. de Bruijn. Hoop Biervliet, 160 jonge duiven, 1431,54mpm: 1,8 en 9. A. en M. von Hout, 2 en 4. H. Neve Jr., 3. Herman de Dobbelaere, 5. J. Le- cluijze, 6. A. de Groote, 7. J. du Puy, 10. A. Neve, 36 oude duiven, 1392,84mpm: 1 en 2. Harry de Dobbelaere, 3 en 4. A. Provoost, 5. H. Neve Jr. Jong Maar Moedig Driewegen, 55 duiven, 1421,43mpm: 1, 7, 9 en 10 ,J. vonHout, 2, 3, 4, 5 en 6. F. Dellaert, 8. P. den Hamer. VZV Hoofdplaat, 223 duiven, 1437,07mpm: 1. A. den Hamer en zoon, 2. H. Calon, 3 en 5. H. de Poorter, 4 en 8. J. Vermeere, 6. J. Temmerman, 7 en 10. Th. van de Velde, 9. Comb. Den Hamer. Eerste de Beste Schoondijke, 140 duiven, 1437,60mpm: 1. A. Siben, 2, 4 en6. J. Dhont, 3, 7 en 9. P. Cornelis,4 en 8. E. de Wever, 10. A. de Wever. Nog Sneller Breskens, 148 dui ven, 1380,94mpm: 1 en 6. L. van de Wege, 2. Gebrs. Pijcke, 3 en 7. H. Mookhoek en zoon, 4 en 10. W. Daansen, 5 en 9. J.van Oosten- brugge, 8. Comb. Mulken-Mook- hoek. De Bonte Duif Aardenburg in samenwerking met De Grensvlie- gers Eede, 60 duiven, 1354,48mpm: 1, 2 en 7. Ph.Ram- melaere, 3. G. Dezutter, 4 en 9. H. Cocquit, 5 en 8. O.van Quekel- berghe, 6. E. Rijkaert, 10.N. Dhont. Recht voor Allen Sluis, 62 duiven, 1371,98mpm: 1, 2, 6 en 8. Comb. Coppens-Baert, 3, 4 en 9. F. Baas en zoon, 5 en 7. G. Tanghe, 10. P. Denneman. De Getrouwe Duif Cadzand, 187 duiven, 1388,12mpm: 1 en 4. J. Kools, 2 en 3. C. Riemens, 5 en 8. M. de Lijser, 6. J. La Gasse, 7. J. de Groote, 9. J. van de Plasse, 10. W.Goossen. De Snelvliegers 1;Oostburg, 168 duiven, 1422,80mpm: 1. R. van Hee, 2, 6 en 10. W. Prenen, 3, 5 en 7. M. Zeegers-Verstraete, 4. J. Dierkx, 8 en 9. W. Matthijs. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 283 jonge duiven, 1415,02mpm: 1 en 9. B. Poelman, Heinkenszand, 2 en 7. Joh'. Poel man, 's-Heer Arendskerke, 3. A. Moison, 's-Heerenhoek, 4. C. Rijk, 5. P.van't Westeinde, beiden Le- wedorp, 6. M. Beenhakker, 8. L. Goedegebure, 10. Th. Hoondert, Heinkenszand, 169 oude duiven, 1431,53mpm: 1, 2 en 6. L. Goede gebure, 's-Heer Arendskerke, 3 en 10. C. Rentmeester, 's-Heeren hoek, 4 en 7. D. Rijk, 5. S. de Jonge, beiden Heinkenszand, 8. J. Bayens, 's-Heer Arendskerke, 9. A. van de Dries, 's-Heerenhoek. Clubkampioenschap tennis Schoondijke Schoondijke - De Schoondijk- se tennisvereniging hield de jaarlijkse jeugdclubkampioen schappen. WINNAARS ME t/m 13 jaar: N. de Paepe. JE t/m 13 jaar: R. Suurmond. ME t/m 17 jaar: A. WiIIemsen. JE t/m 17 jaar: N. Willemsen. MD t/m 13 jaar: A. Willemsen/N. de Paepe. JD t/m 13 jaar: R. Suurmond/B. Sutin. GD t/m 13 jaar: A. Willemsen/B. Sutin. MD t/m 17 jaar: A. Willemsen/N. de Paepe. GD t/m 17 jaar: A. Willemsen/N. Willemsen. Mini's: M. van Oosten. Verliezers ME t/m 13 jaar: Ch. Bracké. JE t/M 13 jaar: A. van Houte. ME t/m 17 jaar: N. de Paepe. Volleybaltoernooi CVC afgewerkt Clinge - De Clingse Volleybal Club kan terugzien op een geslaagd toernooi. Ondanks het slechte weer waren bijna alle aangemelde teams aanwe zig. In totaal namen 43 teams deel aan het dit 21e toernooi, dat op het trainingsveld van de voetbalvereniging Clinge werd afgewerkt. Door de weersomstandigheden was de toernooileiding ge noodzaakt maatregelen te ne men. „De finalewedstrijden," aldus voorzitter Harald Ver- straeten, „konden niet meer afgewerkt worden, zodat aan de hand van de uitslagen van de poulewedstrijden de stand werd ongemaakt." UITSLAGEN Mannen: 1. De Pooter, 2. Delta, 3. CVC. Vrouwen: 1. A-Markt, 2. SC Mor- res, 3. Swagemakers. Gemengd: 1. Outokumpu/Savok, 2. Benelux, 3. Verstraeten/Ver- brugge. Frietcup: 1. FC De Kampioenen, 2. W Clinge, 3. De Sloebers. Temeuzen - Voor iedereen die een EHBO-cursus wil volgen of nog twijfelt om aan zo'n cursus deel te nemen, houdt het Rode Kruis in Terneuzen op woensdag 7 september een informatie-avond in het gebouw van het Rode Kruis aan de Haarmanweg 13. De informatie-avond begint om 19.30 uur.

de Stem | 1994 | | pagina 17