Ploeg Thoen weer oppermachtig Al 25 jaar motorcross in Axel Tennisser Guido Tolhoek klasserijk Stichting Recreatieve Exploitatie Smitschorre (RES) jubileert EUWS KORT ïtitie in gevaar' DE STEM SPORT ZEELAND B3 Tweede plaats voor Renate Louwerse in Oosterhout Open dag met veel activiteiten 'Proberen met Ador Sport bij de top te eindigen' Poldervissen SPORTNIEUWS KORT 0 AUGUSTUS 1994 B2 n Almere rs haalden ruim binnen de indpunt in de triathlon van haar nationale titel bij de Zeeuwse hoogtepunt. Haar n en 25 seconden. 3,8 kilometer zwom ze in realiseerde ze de tweede tijd ende marathon (42 kilometer et noteren met 3.10.59. aan de verwachtingen bij de et Gooimeer om tijdens het dertiende plaats. Hij werd aar tegenwoordig in Etten- de gehele triathlon. Ze werd ze als vierde uit het water tsen aan het lopen begon. Leo rd negentigste bij de senioren s van Gent 189e in 11.12.10, 247e in 11.36.52, na een voor statie. Ronald Vanhijfte uit 2.15.54 en Erwin Jansen uit 4. lens het fietsen gekweld door ïegentiende bij de veteranen I. Sinke, ouderdomdsdeken van 'ende in de veteranen II-cate- 12.54.53. Dit op een door de are triathlon. Met name de sen erg zwaar. elman de organiserende schaakvere- rk bezette 'Zesde Vlissings en 40 personen tellend deelne- in Nederland en België toonde provinciegenoten naast zich t Punt en Cor Jansen van Het wamen tot een score van vijf nderlinge duels van deze drie De strijd om de eerste plaats en, 2 Wout Punt (Vlissingen) 5, 3. Hans Groffen (HWP) 414, 5. Mark uric (België) 4. 7. Frank Wuts t (SVWZV Oostburg) 4, 9. Ralf e Bruijne (SVWZV) 4 punten. driebanden ulder van de biljartvereniging ier ronden de klassering aan in driebanden van het district Smulder toch afgetekend aan waar OKK onder leiding van handen heeft. Dit komt omdat waagd is en de andere spelers in hebben moeten leveren. De naam van Marien Priem van genoot Arthur Priem maakte boles in slechts 22 beurten vol. n zondag 4 september om 13.00 men omstreeks 16.00 uur af te enszand) 6 matchpunten, algemeen e 4, 2. Mark van Eijkeren (HIO n Bliek (Dampoort Middelburg) Middelburg) 4-0,429-5, 5. Wim Jan-Floris van den Berg (LBV m (OBK 's-Heerenhoek) 3-0,463-4, ldinge) 2-0,333-3. idt noodklok antal verenigingen nog geen 1 komt de volleybalcompetitie n gevaar. Dat maakte scheids- demaker zaterdag bekend. strikt zouden hanteren dan kun nen verenigingen die geen scheidsrechter leveren niet aan de competitie deelnemen, maar zover is het gelukkig nog niet. Hoe dan ook, er moet iets gebeu ren wil de competitie over vier weken van start kunnen gaan." De verenigingen die volgens De Baerdemaker tot nu toe in ge breke zijn gebleven zijn Ardito, BOK, Delta, WS'92, Mytilus, Savok, Scheldesport en Sgravo. „Er zijn in ons district ook nog eens zeven scheiddrechters ge stopt, dus dat maakt het er alle maal niet gemakkelijker op." Zaterdag 24 september wordt de eerste bekerronde afgewerkt, 1 oktober zou dan de competitie van start moeten gaan. Het woord is nu aan de verenigingen. ile tegen Rapide. foto wim kooyman 12. Bergen, 13 Den Bosch, 14 Pem brokeshire 1 (Engeland), 15. Old Caians, 16 Pembrokeshire 2. Vrouwen: 1. Twempers (Engeland), 2. Reeuwijk, 3. Gouda, 4 Basko (Eindho ven), 5. Rapide Dream Team, 6 Liemp- de, 7. Rapide 1, 8. Tienen, 9. Mierlo, 10- Den Bosch. DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 Van onze zwemmedewerker Oosterhout - Op de drie kilo meter lange nationale lange- baanzwemwedstrijd in Oos terhout is het duidelijk ge worden dat de vrouwen- schoolslagploeg van Koe wacht een grote kans maakt op het Nederlandse clubkam pioenschap. Door het wegval len van een van de Rapido- meisjes vlak na de start (ze /reeg een elleboog van een clubgenote in haar gezicht) kreeg de wedstrijd een geheel andere wending. ZWEMMEN ontstond een kopgroep waar in Koewacht met maar liefst vier meisjes was vertegenwoordigd. In.de eindsprint gingen Renate Louwerse en de Vlaardingse Karin Stein naast elkaar op de finish af. Stein was een fractie sneller dan Louwerse, die haar beste seizoenprestatie leverde. Met Audrey de Booij, Ankie Buijs en Susan de Baar op de plaatsen 5, 6 en 7 binnen 7 seconden van de winnares scoor de Koewacht heel wat punten, waardoor het Nederlands kam pioenschap aanzienlijk dichter bij is gekomen. Bij de mannen was Amsterdam mer Jeroen Hauwert in de 'Ploeg Thoen' vervangen door Martijn van de Maagdenburg uit Gouda. De 'Sieverding-ploeg' mocht de ze keer de leiding nemen met zijn directe tegenstanders in zijn kielzog. Halverwege de koers nam de 'Ploeg Thoen' de leiding over en stond deze niet meer af. Erwin de Grijs uit Hoorn won met Anton Thoen op de vierde plaats. Op de vrije slag kon Arno van den Berghe de top-3 van het klassement niet volgen. Hij kwam in de achtervolgdende groep terecht, waarin hij in de eindsprint als achtste aantikte. Bij de vrouwen moest de met rugklachten zwemmende Inge borg Hamelink genoegen nemen met de 24e plaats, haar slechtste prestatie van het seizoen. Roel Dellaert van De Bruinvis zorgde in Oosterhout voor een Zeeuwse zege. Hij won de 400 meter vrije slag bij de jongens tot 10 jaar. Met nog wedstrijden in Vlissin gen, Amsterdam, Wilhelmina- dorp en Roermond voor de boeg neemt de spanning bij het lange- baanzwemmen toe. RESULTATEN ZEEUWEN VROUWEN 3000 meter vrije slag all in (52 deelneemsters): 24 Ingeborg Hame link, 30. Jessica Klaassen (beiden ZCK), 31. Tessa Verheijden (SCH). 3000 meter schoolslag all in (22): 2 Renate Louwerse. 5. Audrey de Booij, 6. Ankie Buijs, 7. Susan de Baar (allen ZCK). 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (36): 11 Truus Claeijs (BRU), 15. Kim Verheijden (SCH), 33. Jessica Del laert (BRU). 800 meter vrije slag tot 12 jaar (24): 13. Ilona Baijens (BRU). 400 meter vrije slag tot 10 jaar: 4. Linda Vink. 6. Daisy de Ridder (beiden ZCK). MANNEN 3000 meter vrije slag all in (83): 8. Arno van den Berghe (ZCK). 3000 meter schoolslag all in (39): 4 Anton Thoen, 11. Ruud Hamelink, 12. Auk de Maat, 13. Martijn Ver bist, 14. Maarten van der Zwan, 22. Jeroen Kortsmit, 26. Arjan Dekker, 27. Jonathan de Witte, 30. Evert de Maat, 33. Jeroen van de Sar (allen ZCK). 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (41): 6. Pascal Vernaeve, 13 Tom Pieterse (beiden ZCK), 27. Gertjan Ramondt, 38. Jan-Willem Ramondt (beiden BRU) 800 meter vrije slag tot 12 jaar (29): 16. Robbbert Dellaert, 25. Ricky Roeb (beiden BRU) 400 meter vrije slag tot 10 jaar (18): 6. Jarbas in den Bosch (ZCK). Van onze medewerker Guus Heutinck Axel - De Stichting Recreatieve Exploitatie Smitschorre viert zaterdag 3 september het feit dat het gedurende 25 jaar actief is in de motorsport. Met het organiseren van tal van activiteiten hoopt het de mensen uit Zeeuws- Vlaanderen naar het circuit te trekken om hen kennis te laten maken met het circuit en de diverse activiteiten van de stichting. Vanaf 09.30 uur is iedereen welkom om kennis te nemen van een of ander facet van de motor sport. Feitelijk wordt er langer ge- crosst op het opgespoten terrein bi] de Watertoren in Axel. Cros sers van het eerste uur weten te rertellen dat er al vanaf 1967 gecrosst werd, maar dat gebeur de nog niet op de plaats waar nu het permanente circuit is aange legd. Heel geleidelijk onderging de loop van het parcours veran deringen, totdat uiteindelijk het huidige circuit zijn definitieve vorm kreeg. In 1969 besloten de crossers zich te verenigen. Een naam, die bij de oprichting steeds weer ge noemd wordt, is die van Sam Hamèlink. Samen met mensen als Kees Donze en Bram Diele- man behoorde hij tot een groep van mensen, die gedurende lange tijd het gezicht van de vereni ging bepaalde. In die tijd stelde men zich ten doel crossen te organiseren voor de leden. Be roemd zijn nog de koninginne dagcrossen, waar vaak de Ne derlandse top. aan het starthek verscheen. Mannen als Gerrit Wolsink en Frans Sigmans wa ren destijds graag geziene gas ten, die onder grote publieke belangstelling de degens met el kaar kruisten. Beroering Rond 1982 ontstond er grote be roering binnen de vereniging door grote financiële st.rubbelin- Van onze motorsportmedewerker Axel - De Stichting RES/ MC Axel viert zaterdag 3 september het 25-jarig be staan. De gehele dag houdt men tal van feestelijke acti viteiten, waarbij iedereen van harte wordt uitgeno digd om kennis te maken met de motorsport. Zo is er voor iedereen, die in het bezit is van een terrein auto (4 x 4) de gelegenheid om kennis te maken met het Axelse zandcircuit. Vanaf 10.00 uur is de baan geo pend, waarbij ook mensen aanwezig zijn voor instruc tie. Vanaf 09.30 uur is er een enduroproef, waarbij de crossers kunnen tonen in hoeverre zij hun machine beheersen. Diezelfde cros sers kunnen vanaf 12.00 uur deelnemen aan verspring- wedstrijden vanaf de schans en vanaf 15.30 uur kan men deelnemen aan een cros- sproef. De toeschowuers kunnen ondertussen vanaf 12.00 uur hun krachten beproeven op een mechanische rodeostier of kennis nemen van een demonstratie met een mountainbike door De Bun ny Hoppers. Vanaf 12.00 uur is er gelegenheid voor de jeugd van 5 tot 10 jaar om gratis motor te rijden op mini-ijiotortjes. Tevens bestaat er gelegen heid om mee te doen aan een sleutelwedstrijd, waar bij gekeken wordt wie als mecaniciën in staat is zo snel mogelijk een achterwiel te verwisselen. In de tent kan een foto-tentoonstelling bezichtigd worden, waarin 25 jaar RES voor het voet licht wordt gebracht, Tan 17.30 tot 19.00 uur is er een receptie, waarbij alle oud-medewerkers en alle oud-bestuursleden worden uitgenodigd en daarna volgt nog een groots crossbal met tombola vanaf 20.00 uur. gen. Een fors negatief saldo leid de ertoe dat er nieuwe mensen aan het bewind kwamen, die er inderdaad in slaagden om bin nen een aantal jaren het negatie ve saldo om te buigen in een fors positief saldo. De hervormers uit die tijd, met onder andere Bavo Rammeloo en Tonny Boon, zet ten de zaak weer op de rails om zich vervolgens weer achter de coulissen terug te trekken. In die tijd werd de vereniging ook omgezet in een stichting, waarin de financiële belangen werden ondergebracht. Door het kiezen van de stichtingsvorm hoopte men een crisis zoals in 1982 uit te sluiten. De naam Recreatieve Exploitatie Smit schorre werd gekozen om aan te geven dat de stichting zich niet alleen ten doel stelt om de mo torcross in de Zeeuws-Vlaamse regio te bevorderen, maar ook andere recreatieve evenementen wil stimuleren. Nadat in 1988 Paul Verdurmen en Kees Overbeeke al in het bestuur van de RES zitting had den genomen, groeide men gelei delijk toe naar het huidige be stuur, waarin zes leden zitting hebben. Voorzitter Jan Krui- mink, secretaris Kees Overbeeke, penningmeester Ankie .Pladdet, terreinbeheerder Johan van Cad- zand, kantinebeheerder Dien Hamelink en wedstrijdleider Jack de Feijter. Uniek Met behulp van tal van vrijwilli gers is er zo in deze 25 jaar een accommodatie ontstaan, die ge rust uniek genoemd mag worden voor Zeeuws-Vlaanderen en ver daarbuiten. Het is het enige per manente circuit in de wijde om trek en daarbij is er ook een prachtige kantine verrezen. De baan is volledig ingegraven, zo dat de veiligheid van de toe schouwers gegarandeerd wordt, Bovendien meldt wedstrijdleider Jack de Feijter nog nadrukke lijk, dat men voldoet aan alle eisen, die door de provincie in het kader van de milieuwetge ving en de geluidsoverlast wor den opgelegd. Om de crossers te gerieven orga niseert men een aantal activitei ten: elke woensdag van 13.00 tot 20.00 uur en elke zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur kan men trainen, waarbij men probeert zowel de beginnende als de ge vorderde piloot aan zijn trekken te laten komen. Voor het beheer van het parcours heeft men het nodige materieel aangeschaft, zoals een tractor, sproeier en een bulldozer. Daarnaast organiseert de stich ting op gezette tijden op zater dagmiddag clubcrossen, die ook gratis toegankelijk zijn voor het publiek. Bovendien heeft men vergunning om een aantal keren per jaar ook op zondag wedstrij den te houden, waarbij dan sa mengewerkt wordt met Bel gische liefhebbersbonden. Wensen Op dit moment heeft men nog plannen om de accommodatie verder te perfectioneren. Plan nen voor- de aanleg van een af- sproei-inrichting voor de moto ren en douches behoren tot de wensen van het bestuur, al be seft men dat daarbij talrijke pro blemen rond vergunningen over wonnen dienen te worden. Diep in het hart leeft misschien ook nog de hoop dat men het par cours mag verlengen van 1500 naar 1900 meter. Dat is namelijk de eis die de Nederlandse Motor sportbond, de KNMV, stelt voor de organisatie van een grote na tionale of internationale wed strijd. De organisatie in Axel is er in ieder geval klaar voor. Het bestuur van de stichting RES. foto wim kooyman Van onze medewerker Henk van de Voorde Hoek - Sinds enkele jaren behoort Axelaar Guido Tol hoek tot de selecte groep Zeeuws-Vlaamse tennissers die in het bezit is van de speelsterkte BI. Afgelopen seizoen werd Ador Sport kampioen in de derde klasse van de tenniscompetitie voor mannen. Aanvoerder van het team uit De Braakman is de 21-jarige Guido Tolhoek. „Ondanks het feit dat het tot op de laatste dag van de kompetitie spannend was denk ik dat we verdiend kampioen zijn gewor den. Grote concurrent was Waalrackets uit Vuren. Op de eerste competitiedag speelden we tegen Waalrackets met 3-3 gelijk, waarna beide teams steeds bleven winnen. Onder normale omstandigheden waren we uit Vuren met winst wegge gaan, maar Kim Langeraert was toen ziek. Hij verloor toen zijn enkelspel, terwijl hij normaal gesproken ronduit sterk speelt. Na de singles stonden we met 3-1 voor, maar de beide dubbels verloren we vervolgens. Volgend jaar moeten we ons in de tweede klasse zeker kunnen handhaven. We proberen in de top te eindi gen. Gezien onze kwaliteiten kunnen we eventueel denken richting promotie." Afwachten is nog even in welke poule Ador Sport wordt inge deeld, maar de kans is groot dat het streekduel met het Terneu- zense Animo op het programma komt te staan. „Ik ben er wel op gebrand die wedstrijd te winnen, maar op zich vind ik zo'n wed strijd niet echt bijzonder," aldus Tolhoek. Leuke teams Nog niet zo lang geleden speelde hij in de mixedcompetitie bij datzelfde Animo. „Toen ik zes jaar oud was begon ik met ten nissen bij TV Axel. Ondertussen was ik rond mijn veertiende eveneens lid geworden van Ani mo. Daar heb ik enkele jaren getennist. Ik speelde derde klas- Guido Tolhoek, de tennisser die werkzaam is bij zijn club Ador Sport. foto camile schelstraete se mixed met het tweede team. Zowel het eerste als het tweede waren hele leuke teams. In het begin speelde ik samen met Bernd van Quekelberghe, Mar- jon Copier, Isabelle Leenhou wers, Tim van Dijk en Kim Lan geraert. Veel spelers vertrokken, maar ik bleef nog een jaar. Toen speelde ik samen' met Michel Verberkmoes, Kim Langeraert, Ciska van Veldhoven, Kelly Bou- man en Franceska Adriaansens." Na zijn 'Terneuzense periode' speelde Tolhoek nog een jaar bij de Duitse 'Tennis Gesellschaft' Paffrath, bij Keulen. Hij werd kampioen in 'die zweite Ver- bandliga', in Nederland verge lijkbaar met derde klasse man nen. Vervolgens maakte hij de overstap naar Ador Sport. „Ik kon in het Ador-centrum aan de slag als bar-man. Toen stelde Mike Simon: 'als je hier komt werken, dan kun je hier ook competitie spelen'. Je mag nog steeds geen competitie spelen in twee landen tegelijk. Het is zon de om 'mijn Duitse team' nu weer omlaag te zien vallen, al wil ik niet meteen zeggen dat het met mij erbij anders was verlo pen." Guido Tolhoek benadrukt het uitstekend naar de zin te hebben bij Ador Sport. „Sinds Mike en Rob Simon weggegaan zijn bij Animo is die club achteruit ge gaan. Zeker qua spelers. Zelf vond ik het prima om derde klasse mixed te spelen, maar we degradeerden en ik zag mezelf toch niet vierde klasse mixed spelen. Dat is de reden voor mijn vertrek." Positief Gedurende enkele jaren kreeg Guido Tolhoek tennisles van Mi ke en Rob Simon. „Met hen heb ik louter positieve ervaringen. De vaardigheid van Mike en Rob ligt verder dan die van de ge middelde tennisleraar. Zij heb ben allebei de A-status gehad. Ze draaien al zo lang mee in het tennis wereldje en hebben al zo veel meegemaakt. Jan-Willem Visser bijvoorbeeld, de oud-trai ner van Animo, heeft mij heel goed geholpen tot een bepaalde leeftijd, maar toen was hij met capabel genoeg om mij verder te helpen." Tegenwoordig geeft Guido Tol hoek in het Ador-complex zelf regelmatig tennisles. Ook fun geert hij van tijd tot tijd als sparring-partner voor een ta lentvolle lichting tennissers in De Braakman zoals Joris Dhont, Niek Stellenaar, Robin Morel, Angelo van Drongelen en Byron Bentley. „Dat is een groep die zo snel mogelijk op de B-lijst moet zien te komen," licht Tolhoek toe. Vanaf oktober probeert hij, samen met collega Kim Lange raert, enkele diploma's te be machtigen voor de status van tennisleraar. In de zomermaanden heeft Gui do Tolhoek het druk met het begeleiden van groepen jeugd die op tenniskamp zijn in De Braakman. „De groepen varië ren van 20 tot 40 personen in de leeftijd van 10 tot 16 jaar. Het accent ligt op tennis, maar daar naast is er aandacht voor surfen, zeilen, fitness, disco, dropping, filmavond, conditietraining, voetbal, baseball en badmin ton." Tijdens de afgelopen zomer kwa men de kwaliteiten van Tolhoek, mede door een enkelblessure, in de regionale B-toernooien niet helemaal tot zijn recht. In Hulst en Aardenburg gooide Dethlef Pieters in de kwartfinale roet in het eten, terwijl in de halve finale te Sluis Boas Bierings een te groot struikelblok was. Tij dens het afgelopen Ador-toer- nooi ging Tolhoek met 6-2, 6-1 het schip in tegen Mike Simon. „Mike is nog altijd een klasse beter als mij, al was een betere uitslag mogelijk geweest. In al die toernooien stond ik voor mijn gevoel lekker te spelen hoe wel er meer in had gezeten," zo beluit Guido Tolhoek. 7 m issen in een Hol- landse polder is een van de fijnste typen visserij. Niet alleen vanwege de rust en het landschap, maar ook vanwege de vang sten die zo anders zijn. De wijze van vissen verschilt in de polder aanzienlijk met die van elders. De polder is het gebied van verfijnde techniek in combinatie met het vangen van grote vissen. Ik doel ui teraard op het vissen op snoek, zeelt, karper en grote rooie rijers. Vooral het vissen op rietvoorn maakt het pol- dervissen anders. Jawel, ook in de Friese meren zwemmen ze, maar daar ontsnapt een visser niet aan de massaliteit van het grote water en de druk van de watersport. Nee, poldervissen is heel wat anders, zo anders dat veel sportvissers in ons land niet eens meer weten wat het in houdt. Vreemd is dat niet, want aan parkeerplaatsen naast het water ontbreekt het in de meeste polders gelukkig ten ene male. Deels komt de onbekendheid met de polder ook omdat de stadsmens al heel snel ge neigd is te denken dat in zul ke onooglijke slootjes geen vis kan zwemmen. Laat ik u uit de droom helpen, in de kleinste poldersloten zwemt meer vis dan in menig kanaal, meer, of stadswater. Er zijn polders waar erg veel vis zwemt, maar deze is dan vaak aan de kleine kant. Er zijn ook polders waar de hoe veelheden vis we! meevallen, maar waar de kwaliteit ervan alle verwachtingen overtreft. In principe is een polder met veel rietvoorn ook goed snoekwater rijk. Dat gaat heel vaak samen. Het water is zo helder dat de bodem te zien is, ja zelfs de vissen kun je er onder bepaalde lichtinval zien staan. Ik vind het juist zo charmant dat het in zulke pol ders 'moeilijk' vissen is. Wie de vissen voorzichtig bena dert, vangt vis. Voor stamp werk en plonspartijen is in de polders geen plaats. Vissen in de polder betekent vliegvissen. Ik betwijfel of er sportvissers zijn die er meer voor moeten doen dan vlieg- vissers. Dat maakt de vliegvis- serij meer sport dan andere takken van sportvisserij. De rietvoorn vraagt een subtiele benadering, zo subtiel en zo fijntjes dat een florelvisserij in een buitenlandse beek daarna weieens meevalt. Ik zal nooit vergeten dat een Hollandse ploeg poldervissers een heel stel Duitse vliegviskampioe nen les gaf in het vangen van beekflorel en wel in hun eigen heldere bergstroom. En daar bij hadden ze nog niet eens in de gaten dat de vissen die werden gevangen voor de lunch slechts een paar procen ten waren van die in de koel boxen achterin de auto. Snoek vangt men ook met de vlieg, maar dan wel van het formaat handgrootte. Met tandemhaken liefst en in op vallende kleuren zoals roze, oranje enz. Dat een polders noekje geweldig veel tegen wicht geeft aan een vliegen- hengel spreekt voor zich. Pol dervissen... daar kan ik niet snel genoeg van krijgen. Van Hoepen wint in Westkapelle Westkapelle - Kloosterzandenaar Dave van Hoepen was zondag de sterkste in zijn klasse, de 250/500 cc-nationalen, bij de BVM/VLMB. In Westkapelle (in de buurt van Knokke) won hij beide manches in een wedstirjd, die meetelde als proef voor. het kampioenschap. Helaas leverde dat voor hem toch niet meer op dan een negende plaats in het kampioensklassement, doordat hij in het begin van het seizoen drie proeven moest missen door een sleutelbeenbreuk. Voor Axelaar Pascal de Zeeuw was de eindzege bij de 125 cc-beloften eveneens niet weggelegd. De jeugdige piloot had het geluk niet aan zijn zijde bij de beslissende proeven. Zo eindigde hij als derde in de eerste reeks, maar moest in de tweede al snel het rennerskwartier opzoeken door een kapotte koppeling. Al drie keer moest hij dit seizoen uitvallen bij de proeven voor het kampioenschap, zodat hij uiteindelijk moest berusten in een derde plaats in het eindklassement. Aswin Vandamme uit Zuiddorpe reed mee bij de 125 cc-interna- tionalen en twee tiende plaatsen leverden hem een vijfde plaats op in de B-serie. Eric van der Wekken uit Zierikzee reed eveneens bij de inters, maar dan in de 250/500 cc-klasse. Hij kon tevreden terugkeren naar de overkant met een derde plaats in de B-serie. Koewacht haalt fors uit Terneuzen - Koewacht heeft in een vriendschappelijk voetbal duel fors uitgehaald tegen het reseveteam van het Hulster HW'24, dat met 6-0 klop kreeg. Groede bleef nipt baas over Terneuzen 2. KOEWACHT-HVV'24 2 6-0 - Een goed spelend Koewacht was op alle fronten beter. Bij de pauze was het reeds 3-0. Harald Navarro scoorde vier keer en Johnny Lensen twee keer. GROEDE-TERNEUZEN 2 2-1 - Groede speelde een goede partij in deze als 'aantrekkelijk' gekenmerkte wedstrijd. Jan van Belois opende met een fraaie vrije trap vanaf 25 meter de score en Rudi Simpelaar liet na 20 minuten met een kopbal 2-0 noteren. Groede werd in de slotfase iets terug gedrukt door Terneuzen 2. Nadat de bezoekers en strafschop hadden gemist scoorde Barry van der Hooft 2-1. Hoek voetbalt in Zelzate Terneuzen - Ondanks dat de tweede ronde van de bekercompe titie op het programma staat zijn er vanavond toch nog verschillende Zeeuws-Vlaamse clubs die vriendschappelijk voet ballen. Om 19.00 uur gaat Hoek op bezoek bij SLV Zelzate en ontvangt Koewacht het team van Zaamslag. Om 19.30 uur worden de wedstrijden HW'24-Hoofdplaat, IJzendijke-Cadzand en Terho le-Axel 2 afgewerkt. Erwin Simpelaar opnieuw sterk Valkenswaard - Erwin Simpelaar was tijdens de open Kempi- sche kampioenschappen in Valkenswaard weer knap op dreef. De B-junior van AV'56 kwam met twee titels terug naar Goes. Dit ondanks dat hij in een gecombineerde categorie met de A-junioren in actie moest komen. Dat betekende stoten met een kogel van zes kilogram. Hij kwam tot 16,56 meter, wat gelijk de beste jaarprestatie was in deze categorie. Hij kwam twee centimeter verder dan Hagenaar Mike van der Bilt, die tot dan toe de beste jaarprestatie had. Met de discus was zijn winnende worp 45,36 meter. Op dit onderdeel moest hij eveneens met een zwaardere schijf (1,75 kilogram) dan voor zijn leeftijdscategorie gebruikelijk is aan het werk. Koppeltijdrit Borssele Borssele - In de koppeltijdrit over 9 kilometer voor trimmers die verreden werd in de polders rondom Borssele lieten Marcel Gunst (Yerseke) en Robbie Babijn (Terneuzen) de snelste tijd voor zich afdrukken: 12.29.60. UITSLAG 1. M. Gunst/R. Babijn 12.29.60, 2. L. de Nooyer/J. Jasperse 12.47.17, 3. G. Hendriks/M. Simons 13.01.88, 4. H. Gubbels/W. Hoondert 13.08 15, 5. H. Harinck/G. van Antwerpen 13.12.08, 6. S. Rommers/G de Punder 13.15.60, 7. R. Haast/I. Koeman 13.18.93, 8. J. Peemen/J. Broeren 13.19.60, 9. L. Wèststrate/E. Franse 13.23.12, 10. M de Kok/M. de Smidt 13.25.97. Trimloop Groede-Oostburg-Groede Groede - De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wie lingen sluit woensdag 31 augustus het zomerseizoen af met de 15 kilometer lange trimloop Groede-Oostburg-Groede. Gestart wordt er om 19.15 uur nabij het Marktplein van Groede. Naast de vijftien kilometer staat er ook een aantal andere afstanden op het programma. De jeugd gaat om 19.00 uur van start. Eerst met de leeftijdscategorie tot en met acht jaar, die 750 meter voor de boeg heeft en gelijk daarna de jeugd tot en met 12 jaar voor 1500 meter. Om 19.15 uur vertrekken dan naast de vijftien kilometer een 3,4 en 6,8 kilometer. Er kan worden ingeschreven vanaf 18.30 uur in de kantine van de voetbalver eniging Groede aan De Traverse.

de Stem | 1994 | | pagina 9