Capello en Heer en superieur Zege Noordwind met Roy van Aller Rapide wint eigen toernooi WIELER SPATTEN Ignace van Nevel is sterkste in trimloop Sluiskil In geslaagd trimevenement van Hengstdijk Succes voor Jack Westdorp Stichting I DE STEM SPORT ZEELAND B2 Zware strijd tijdens Roompot- en Deltarace zeilen WIELRENNEN Tegenvaller Slijtageslag MOTORSPORT ATLETIEK SPORTNIEUWS KORT Carlo de Baerdemaker luidt noodklok 'Volleybalcompetitie in gevaar' Overwinning in finale op The Cool Cats HOCKEY DE STEM ZWEMMEN Beroering Open dag met veel activiteit* DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 Van onze zeilmedewerker Breskens - Roy van Aller van de WV Breskens is in de IMS- klasse 5 en 6 winnaar gewor den door zaterdag de Room potrace te winnen en zondag de tweede stek te pakken in de Deltarace. De 'Vliegend Hert-trofee' kreeg de Bressi- aander voor deze prestatie als blijvend aandenken. De 65 zeiljachten, die zaterdag in Breskens voor de race naar Colijnsplaat van start gingen, hadden het verre van gemakke lijk. Motregen, windkracht 5 en een fikse stroming was voor en kelen net iets teveel van het goede. Ze liepen schade op, zoals gescheurde zeilen. Het was tevens in die race rich ting Roompot dat kapitein Roy van Aller de basis voor zijn zege in het algemeen klassement over de twee tochten legde. Blue Jane met Borgers aan het roer en June met Migom als schipper deden hetzelfde in de respectievelijke klassen IMS 3 en 4 en 1 en 2. Beiden wonnen zondag onder zonnige omstandigheden en windkracht 6 eveneens. Toen gingen er 70 jachten in de slag in de race Colijnsplaat-Hoofdplaat. Voor Migom betekende het dat hij de Challenge de la Marina- trofee in ontvangst mocht nemen en voor Borgers het winnen van de Van Dam-trofee. De trofee Fringale ging naar zuiderbuur Thierry, die met Tom als sterkste in de cruiserklasses tevoorschijn kwam. De wisseltrofee Stad Zie- rikzee, een bokaal voor de beste clubprestatie, ging naar de WV Breskens, die in samenwerking met enkele Belgische clubs voor de organisatie zorgde. Het ko mende weekeinde staat deze Breskense zeilclub garant voor de Breskensweek, die dan van start gaat. UITSLAGEN ROOMPOTRACE IMS 1 en 2: 1. June met Migom, 2. Soetigheyt met De Ruyter, 3. J-Star met Van Rijswijk. IMS 3-4: 1. Blue Jane met Borgers, 2. Capella met Maas, 3. Sandetti met Krijgsman. IMS 5-6: 1. Noordwind met Van Aller, 2. Winsong met Dubois, 3. Celestine met Van de Hout. CRC A: 1. Tom met Thiery, 2. Ilde- rian met Busschots, 3. Hunny met Vandeberg. CRC B: 1. Badar met Willaert, 2. Jeetje met Persoons, 3\ Beau Geste met De Preker. CRC C: 1. Anoniem met Huiszoon, 2. Axa Mouy met Vandecalseyd. DELTARACE IMS 1-2: 1. June met Migom, 2. J-Star met Van Rijswijk, 3. Opium 3 met Bergman IMS 3-4: 1. Blue Jane met Borgers, 2. Sandetti met Krijgsman, 3. Stor- temelk met De Vries-Lentsch IMS 5-6: 1. Celestine met Van de Hout, 2. Noordwind met Van Aller, 3. Barebot met Allemeersch. CRC A: 1. Asterix met Walseharts, 2. Hunny met Vandeberg, 3. Geever met Faas. CRC B: 1. Babar met Willaert, 2. Conder met De Pooter, ,3. Cappucino met Jacobs. CRC C: 1. Anoniem met Huiszoon, 2. Gwelan met De Braak, 3. Axamouy met Vandecalseyd. Van onze sportmedewerker Hengstdijk - Jaap Westra- te uit Goes is de nieuwe leider in het Super Presti- ge-klassement geworden. Westrate werd zesde en zijn opponent Ronald Smits negende in de trim- koers te Hengstdijk. Smits werd door de Brabanders Van Loon en Bogers opzij gereden, zodat de Clinge- naar helemaal naar de an dere kant moest om te spurten. Door deze han- 'delwijze werd Smits op de negende plaats gezet. Peter Heeren was de snelste van allemaal. In het criterium kwam hij slechts drie rondjes niet als eerste over de streep. Capello won de ploegentijdrit met grote overmacht. De ploeg Heeren werd tweede en Van Loon derde. Eerste Zeeuws-Vlaamse ploeg werd de ploeg met Gijsel, Mar tens, Van Etteri en Warnier. De ze formatie eindigde als vijfde. Casteleijn werd zesde en Peters Cleaning zevende. Bij de C-trimmers ging de over winning in het criterium naar Hubert van Landeghem. Creatief Wonen herhaalde het kampioen schap in de ploegentijdrit. In totaal schreven dertien ploegen in hetgeen een verbetering met vorig jaar betekende met één ploeg. De organisatoren van Hengstdijk toonden zich met het deelne mersveld tevreden. Kan niet an ders, want tot nu toe stond er nog nooit een dergelijk veld aan de start en de namen die er op de deelnemerslijst stonden konden niet beter. Jammer voor Hengst dijk dat een ploeg van Witte Boussen/HCG/De Bruin/Corne- lis helemaal geen renner in de strijd had. „Eerst doe je het voor de Zeeuws-Vlamingen. Die ver wacht je dan toch op z'n minst," liet voorzitter Nico Nuijen zich ontvallen. Deze tegenvaller werd eveneens met met verve overwonnen. Daar waren de renners verant woordelijk voor, want er werd harde strijd geleverd. De ploe gentijdrit is altijd prachtig om te zien. Capello, met Van der Klooster, Beenhakker, Westrate en De Jonge, streed van de eerste meters met voorsprong op de rest. Westrate moest de rol los sen, maar dat gaf niets, want de 10 kilometer werd afgeraasd in 13.39,78. De ploeg Heeren, met onder anderen Lazeroms, Boeren en Van Peer, deed er zestien seconden meer over. De ploeg Van Loon werd niet opnieuw kampioen, want die bleef 31 seconden achter op Ca pello. De ploeg Oost-Vlaanderen, met Mark Boelens en Freddy Vlerick als aangevers, werd vjer- de en de ploeg Gijsel knap vijfde met de ploeg Smits op de zesde plaats. Bij de C-trimmers liet Creatief Wonen, met Ronnie Versluys, Henk Rouw, Rudi Lammens en Arie Versluys 15.01,06 voor zich afdrukken. Ploeg Maenhout reed 15.15,02 en de ploeg met Schirris, Goeree, Thuy en Schelfhout 15.30,78. De individuele tijdrit leverde een overwinning op voor Rignald van Hecke. Bij de Kramer-Hi- Fi-ploegen was Bas Kramer de snelste bij de jeugd en Jan Locht de rapste bij de veteranen. Bas Kramer, Ferrie Koen en Johny Schrank reden met nog een aan tal jeugdrenners een tijdrit en een wedstrijd. Johny Schrank won de tijdrit over 6,6 kilometer in 11.15,50. Hulstenaar Ferrie Koen werd tweede in 11.23,93 en Bas Kramer derde in 11.40,85. In het criterium versloeg Schranck zijn metgezellen Koen en Bas Kramer gedecideerd waarbij de terugkeer in de kopgroep van Kramer opvallend te noemen was. In het criterium der Azen in Hengstdijk werd er al snel aan de boom geschud. Heeren pakte de leidersprijs en veel premies. Hij ging dan ook met een goed gevulde portemonnee naar Sprundel. Zes renners bleven uiteindelijk vooraan in de slijta geslag. Heeren, de Belg Boelens, Marcel Verhagen en het super trio van Capello, Van der Kloos ter, Westrate en De Jonge. Daar achter formeerde zich een vijftal. Voornaamste concurrent bij de internationalen was deze keer vreemd genoeg een rijder uit de B-serie, die tegelijk met de A-se- rie verreden wordt. Het was na melijk Steven de Strijcker, nu al kampioen bij de B-internationa len, die hem het vuur na de schenen legde in de tweede man che. Favoriet Jo Martens, die nog wel de eerste manche ge wonnen had, kon geen rol van betekenis spelen in de tweede reeks door een lekke band. Zo doende betekende dat de winst in de tweede reeks voor West dorp na de verwoede strijd met de talentvolle De Strijcker ook dat Westdorp de eindoverwin ning pakte. In de eerste reeks was hij als derde geëindigd. Een overwinning was er ook voor Ronnie van Hove. Twee zeges in de reeksen doen het beste hopen voor de kampioen- sproef van volgende week, waar in hij de strijd zal moeten aan gaan met zijn Belgische concur rent bij de nieuwelingen, Yan- nick Dewitte. Een aantal kam pioenen werd zondag al bekend, waaronder de kampioen van de ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in een amateurkoers in het Belgische Erpe-Mere-Ottergem naar een vijfde plaats. PATRICK VAN DE VIJVER uit Zuiddorpe werd zestiende in Verrebroek. FRANK GOMMERS uit Philippine kwam als zestiende over de meet in Kaprijke. Dat waren Van Loon, Bogers, Smits (zij zaten eerst in de kop groep), Vlerick en Beenhakker. Heeren toonde zich de sterkste in dit criterium met Verhagen als tweede en Boelens als derde. Robert de Jonge pakte punten voor het Super Prestige-klasse- ment waarin hij nu derde staat met 127 punten. Westrate staat eerste met 129 punten en Smits tweede met 128 punten. De spurt voor de zevende plaats verliep niet helemaal volgens de regels. Voor de geldprijzen maakte dat geen verschil. Smits kreeg een extra beloning van de trimbond en kreeg de negende plaats toebedeeld. Bij de C-trimmers gingen onder anderen Versluys en Thuy aan de haal. Dat was te vroeg, want ze werden teruggepakt. Uiteinde lijk bleven Van Landeghem, Soethaert, Van de Bossche, Lammens en Boelens over. Lepe Van Landghem won met een korte solo. UITSLAGEN Ploegentijdrit: 1. en open kampioen van Nederland Ploeg Capello 13.39,78, 2. Ploeg Heeren 13.56,03, 3. Ploeg Van Loon 14.10,00, 4. Ploeg Oost-Vlaande ren 14.20,56, 5. Ploeg Gijsel 14.33,86, 6. Ploeg Casteleijn/Handelscompagnie 14.34,44, 7. Peters Claening 14.51,81. C-trimmers: 1. Creatief Wonen, 2. Oost-Vlaanderen, 3. Ploeg TC Hulst, 4. Ploeg Zel?ate. Individuele tijdrit: 1. R. van Hecke (Sas van Gent) 10.52,94, 2. J. Schrank (IJzendijke) beste jeugdrenner, 3. J. Locht (Terneuzen) 11.22,57, 4. F. Koen (Hulst) tweede jeugdrenner, 5. M. Kei zer (Hoek) 11.39,07, 6. B. Kramer (Hoek) 11.40,85, 7. M. Kramer (Hoek) 12.00,19, 8. M. Steenbakker (Hoek) 12.38,72, 9. G. Sieben (Hoek) 13.38,69. CRITERIA A/B-trimmers: 1, P. Heeren (Sprundel) 60 km in 1.28.32, 2. M. Verhagen (Schayck), 3. M. Boelens (Bglgië), 4. R. de Jonge (Middelburg), 5. J. van der Klooster ('s-Arendskerke), 6. J. Westrate (Goes), 7. A. van Loon (St.- Willebrord), 8. F. Vlerick (België), 9. R. Smits (Clinge), 10. K. Beenhakker ('s- Heer Arendskerke), 11. T. Bogers (Huybergen), 12. op 2.23 T. Rombouts (St.-Willebrord), 13. S. Beun (Bier vliet), 14. W. de Feber (Hoek), 15. F. Martens (Koewacht), 16. A Lazeroms (St.-Willebrord), 17. H. Gijsel (Hulst), 18. S. Mortier (België), 19. P. Boeren (St.-Willebrord), 20. K. Warnier (Hulst). C-trimmers: 1. H. van Landeghem (Overslag), 2. D. Soethaert (West- dorpe), 3. R. Lammens (Oostburg), 4 N. van de Bossche, 5. R. Boelens, 6. J. Brandt, 7. R. Maenhout, 8. R de Decker, 9. N. de Coster (allen België), 10. R. van de Winckel (Axel). Jeugd tot en met 15 jaar: 1. J. Schran ck (IJzendijke), 2. F. Koen (Hulst), 3. B, Kramer, 4. M. Kramer, 5. G. Sieben (allen Hoek). De ploeg van Casteleijn in actie, met op kop Hans Moens en achteraan Willy de Feber. FOTO WIM KOOYMAN Van onze motorcrossmedewerker Loker - Na lange tijd was er weer succes voor Jack Westdorp in de MCB/BLB. In het Vlaamse Loker mocht de voormalige Zeeuws-Vlaming, die tegenwoordig in Maldegem woonachtig is, na lange tijd weer het genoegen van de overwinning smaken. 125 cc-internationalen. Hier werd de ook in Zeeuws-Vlaande- ren bekende Ronnie Gielen, lid van MC Samen Sterk uit Wach- tebeke, kampioen. Nederlandse successen waren er verder nog voor Terneuzenaar Erwin van Tatenhove, die als tweede eindigde bij de beloften en voor Vlissinger Richard Kerk hoven, die bezig is aan een sterk slot van zijn seizoen en zijn supporters verraste met een tweede plaats bij de nieuwelin gen op het heuvelachtige, tech nische circuit. UITSLAGEN Scholing 80 cc: 4. Bas Gijsel (Hei kant). Beloften 125 cc: 2. Erwin van Tatenhove (Terneuzen), 4. Bart van Hove (Vogelwaarde). Nieuwelingen 125 cc: 1. Ronnie van Hove (Vogelyvaarde), 10. Yvonne Pinxteren (Gilze). 250/500 cc A-serie: 2. Richard Kerkhoven (Vlissingen), 11. Eric van Tatenhove (Terneuzen). B-serie: 7. Hennie Gijsel (Hei kant), 17. Alex Freijser (Hulst). Junioren 250/500 cc: 17. Mario Hamelink (Schoondijke). Internationalen 125 cc: 1. Ronnie Gielen (België), 6. René Weterings (Gilze). 250/500 cc: 1. Jack Westdorp (Maldegem), 2. Ben van Luchene, 3. Pascal Bal (beiden België), Pa- rick Piessens uitgevallen. Van onze atletiekmedewerker Sluiskil - Ook in Sluiskil was Ignace' van Nevel de sterkste op de vijftien kilometer lange COFA-trimloop. De at- leeet uit Maldegem, die zelf zegt dat het op dit moment van 'geen kanten loopt' kon freewheelend de winst binnenhalen, want niemand bleek in staat om de 'uit vorm' zijnde Belg te benaderen. Al bij de eerste van de drie passages aan het Groenoord kwam hij afgescheiden door voor de triatleten Mario Willems en Eddy Vink. Twee minuten was het verschil na drie ronden op Willems terwijl Vink dik twee minuten moest inleveren. Op de vijf kilome ter leek het spannend te gaan worden, want bij het ingaan van de tweede en laatste ronde liepen Peter Jansen en Henk van Tatenhove nog in elkaar nabijheid. Jansen nam in de slotkilometers alle spanning weg en zegevierde onbedreigd. Dat deed een ronde eerder Darwin Kint, die de vijf kilometer voor zijn rekening nam. Bij de vrouwen ging de winst naar Coby Scher- beijn (5 kilometer) en Jante Heethuis (10 kilometer). Addie Dieleman, de enige vrouw die op de 15 kilometer van start ging, stapte vroegtijdig uit de wedstrijd. Deze COFA- loop was de eerste wedstrijd van het Open Zeeuws-Vlaams kampioenschap, de vervan ger van het Runnerscriterium. De belang stelling in deze door de personeelsvereniging van de ACZC georganiseerde loop was ma ger. Slechts een veertigtal deelnemers kwam het startnummer afhalen. UITSLAGEN MANNEN 5 km: 1. Darwin Kint (Terneuzen) 17.28, 2. Eddy Kox (Sas van Gent) 18.44, 3. André Maes 19.31, 4. Johan Murre (beiden Terneuzen) 21.41, 5. Piet van Dronge- len (Sluiskil) 24.21. 10 km: 1. Peter Jansen (Sluiskil) 35.24, 2. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 36.14, 3. Marnix Bauwens (België) 38.25, 4. Romeo Rammeloo (Sluiskil) 38.41, 5. Sjaak Boekhout (Terneuzen) 38.59. 15 km: 1. Ignace van Nevel (België) 55.12, 2. Mario Willems (Terneuzen) 57.11, 3. Eddy Vink (Westdorpe) 57.30, 4. Chris Verhage (Zaamslag) 58.52, 5. Jan Geelhoedt (Terneuzen) 1.00.20, 6. Chris van Bavink- hove (België) 1.05.04, 7. Fré de Feyter (Axel) 1.06.12, 8. Joop Bakker 1.07.13, 9. Johnny Dooms (beiden Terneuzen) 1.07.13, 10. Bas van der Ploeg (Terneu zen) 1.08.12. VROUWEN 5 km: 1. Coby Scherbeijn (Terneuzen) 26.45. 10 km: 1. Jante Heethuis (Terneuzen) 50.07, 2. Agnes de Ridder (Zuiddorpe) 51.12, 3. Paulette d'Huyvetter (België) 51.13. Alle Zeeuwen 'binnen' in Almere Almere - Alle Zeeuwse deelnemers haalden ruim binnen de gestelde limiet van 14 uuur het eindpunt in de triathlon van Almere. Irma Heeren was met haar nationale titel bij de vrouwen uiteraard het absolute Zeeuwse hoogtepunt. Haar winnende tijd was 9 uur, 46 minuten en 25 seconden. Dit na een tiende zwemtijd. De 3,8 kilometer zwom ze in 1.05.36. Op de 180 kilometer fietsen realiseerde ze de tweede tijd met 5.29.50, terwijl ze op de afsluitende marathon (42 kilometer en 195 meter) veruit de beste tijd liet noteren met 3.10.59. Jan Louisse voldeed ruimschoots aan de verwachtingen bij de senioren. Als 34e kwam hij uit het Gooimeer om tijdens het fietsen op te rukken naar de dertiende plaats. Hij werd uiteindelijk negentiende. Linda Thoen, de ex-Koewachtse, maar tegenwoordig in Etten- Leur wonende, debuteerde knap op de gehele triathlon. Ze werd negende bij de vrouwen nadat ze als vierde uit het water (1.02.58) en als dertiende na het fietsen aan het lopen begon. Leo Rijnberg uit Burgh-Haamstede werd negentigste bij de senioren in 10.28.36. Angelo Martens uit Sas van Gent 189e in 11.12.10, Bram van de Wege uit Philippine 247e in 11.36.52, na een voor hem wat tegenvallende zwemprestatie. Ronald Vanhij fte uit Oostburg eindigde als 337e in 12.15.54 en Erwin Jansen uit Oost-Souburg werd 406e in 12.57.44. Frans Daalman uit Breskens, tijdens het fietsen gekweld door een tiental sanitaire stops, werd negentiende bij de veteranen I. Zijn eindtijd was 11.21.04. Sjaak Sinke, ouderdomdsdeken van de Zeeuwse delegatie, werd veertiende in de veteranen II-cate- gorie. Dit met een eindtijd van 12.54.53. Dit op een door de weersomstandigheden uiterst zware triathlon. Met name de wind maakte het zwemmen en fietsen erg zwaar. Succes voor René Tiggelman Vlissingen - René Tiggelman van de organiserende schaakvere niging Vlissingen heeft het sterk bezette 'Zesde Vlissings Weekendtoernooi' gewonnen. In een 40 personen tellend deelne mersveld uit tal van windstreken in Nederland en België toonde hij zich de sterkste. Wel móest Tiggelman nog twee provinciegenoten naast zich dulden. Ook zijn clubgenoot Wout Punt en Cor Jansen van Het Witte Paard uit Sas van Gent kwamen tot een score van vijf punten uit zes wedstrijden. De onderlinge duels van deze drie spelers eindigden steeds in remise. De strijd om de eerste plaats werd op weerstandspunten beslist. EINDSTAND 1. René Tiggelman (Vlissingen) 5 punten, 2. Wout Punt (Vlissingen) 5, 3. Cor Jansen (HWP Sas van Gent) 5,4. Hans Grof f en (HWP) 414, 5. Mark Clysen (Tilburg) 4lA, 5. Slavko Djuric (België) 4, 7. Frank Wuts (Limburg) 4, 8. Olaf van der Sloot (SVWZV Oostburg) 4, 9. Ralf Gommers (Terneuzen) 3V4, 10. Mark de Bruijne (SVWZV) 4 punten. Smulder leidt titelstrijd driebanden Kwadendamme - Jean-Louis Smulder van de biljartvereniging HBC uit Heinkenszand voert na vier ronden de klassering aan in het kampioenschap derde klasse driebanden van het district Walcheren en De Bevelanden. Ondanks een verliespartij gaat Smulder toch afgetekend aan kop in café 's-Lands Welvaren, waar OKK onder leiding van Wim de Jonge de organisatie in handen heeft. Dit komt omdat het deelnemersveld aan elkaar gewaagd is en de andere spelers nog meer dan twee matchpunten in hebben moeten leveren. De kortste partij tot nu toe staat op naam van Marien Priem van OBK 's-Heerenhoek. Tegen naamgenoot Arthur Priem maakte hij in de vierde ronde de 20 caramboles in slechts 22 beurten vol. De wedstrijden gaan zaterdag 3 en zondag 4 september om 13.00 uur verder. De slotpartij hoopt men omstreeks 16.00 uur af te werken. STAND NA VIER RONDEN 1. Jean-Louis Smulder (HBC Heinkenszand) 6 matchpunten, algemeen gemiddelde 0,368 en hoogste serie 4, 2. Mark van Eijkeren (HIO Heinkenszand) 5-0,456-4, 3. Johan Bliek (Dampoort Middelburg) 4-0,362-3, 4. Arthur Priem (BVM Middelburg) 4-0,429-5, 5. Wim Zandee (ALM Goes) 4-0,321-3, 6. Jan-Floris van den Berg (LBV Lewedorp) 4-0,305-3, 7. Marien Priem (OBK 's-Heerenhoek) 3-0,463-4, 8, Jo Adriaanse (Seheldezicht Wemeldinge) 2-0,333-3. Van onze medewerker Willy van Leeuwen Aardenburg - Doordat een aantal verenigingen nog geen scheidsrechters heeft opgegeven komt de volleybalcompetitie 'in het district Zeeland ernstig in gevaar. Dat maakte scheids rechteraanwijzer Carlo de Baerdemaker zaterdag bekend. Elke volleybalvereniging is ver plicht, afhankelijk van het aan tal teams dat in de competitie speelt, scheidsrechters beschik baar te stellen. Nu, vier weken, •voordat de volleybalcompetitie in het district Zeeland van start gaat, blijkt dat acht verenigin gen nog niet aan deze verplich ting hebben voldaan en brengen daarmee scheidsrechtersaanwij- zer Carlo de Baerdemaker in grote problemen. „Er was een afspraak met de competieleider dat ik dit week einde de namen van de scheids rechters bij de geplande wed strijden zou leveren, maar dat kan gewoon niet. Ik kom nu zeker nog zeventien scheidsrech ters tekort," aldus Carlo de Bae rdemaker. „Als we de richtlijnen strikt zouden hanteren dan kun nen verenigingen die geen scheidsrechter leveren niet aan de competitie deelnemen, maar zover is het gelukkig nog niet. Hoe dan ook, er moet iets gebeu ren wil de competitie over vier weken van start kunnen gaan." De verenigingen die volgens De Baerdemaker tot nu toe in ge breke zijn gebleven zijn Ardito, BOK, Delta, WS'92, Mytilus, Savok, Scheldesport en Sgravo. „Er zijn in ons district ook nog eens zeven scheiddrechters ge stopt, dus dat maakt het er alle maal niet gemakkelijker op." Zaterdag 24 september wordt de eerste bekerronde afgewerkt, 1 oktober zou dan de competitie van start moeten gaan. Het woord is nu aan de verenigingen. Door onze medewerker Peter Snelders Hulst - In navolging van vo rig jaar heeft Rapide opnieuw het eigen hockeytoernooi bij de mannen gewonnen. In de finale was de Hulster forma tie van trainer/coach Ron d'Hondt te sterk voor het En gelse The Cool Cats uit Har row Town. Het eerste vrou wenteam van de organise rende vereniging moest met een bescheiden zevende plaats genoegen nemen. Aan de ene kant was Ron d'Hondt wel vereerd dat hij met zijn team tot de finale was door gedrongen, maar aan de andere kant vond hij het niet zo passen om opnieuw het eigen toernooi te winnen. Maar eenmaal in een finale kun je toch maar moeilijk de winst cadeau geven, moet hij terecht gedacht hebben. Dat deed zijn ploeg zeker niet. De Hulster formatie kon bogen op het technisch best verzorgde hockey. Het Engelse The Cool Cats kon daar alleen fysieke kracht tegenover stellen. Het was dan ook Rapide dat het meest in balbezit was en de beste kansen kreeg. Door enkele mis sers in kansrijke positie bleef de score echter minimaal en het gevaar aanwezig dat The Cool Cats via een sporadisch aanval lende actie toch op gelijke hoog te kon komen. Het enige doel punt werd in de eerste helft gescoord door de jeugdige Mat- thieu Mortier op aangeven van Jeroen Fassaert. Onanks dat Rapide het duel gro tendeels domineerde kwamen de Engelsen in de slotfase tot dicht bij die onverdiende gelijkmaker. Enkele minuten voor tijd was dat bijna het geval toen The Cool Cats doorbrak. Het was in die fase aan uitstekend doel- manswerk van Martijn Locke- feer te danken dat de finale niet op strafschoppen uitdraaide. Ondanks het wegvallen van Gwellyn Daandels en Jasper Verbunt, de helft van het sco rend vermogen van Rapide in de •vorige competitie, maakte de ploeg toch een goede indruk. Of deze toernooizege een indicatie is voor hetgeen Rapide in de naderende competitie gaat pres teren, is uiteraard nog een grote vraag. Zo succesvol als het toernooi voor de mannen van Rapide ver liep, zo teleurstellend was het eindresultaat bij de vrouwen. Rapide 1 moest met een zevende plaats genoegen nemen en zag het Rapide Dream Team zelfs The Cool Cats (donker shirt) in de aanval tijdens de verloren finale tegen Rapide. foto wim koovman nog twee plaatsen boven zich eindigen. Het toernooi bij de vrouwen werd gewonnen door het Engels Twempers. De finale tegen Reeuwijk eindigde in 0-0. Via strafballen trok de Engelse formatie aan het langste eind. EINDSTANDEN Mannen: 1. Rapide, 2. The Cool Cats (Engeland), 3. Rijswijk 1, 4. Mierlo, 5. Tienen (België), 6. XO Rapide, 7. HT De Slempers, 8. Rapide 3,9. Rijswijk 2, 10. Rapide 2, 11. Paris Est (Frankrijk), 12. Bergen, 13. Den Bosch, 14. Pem brokeshire 1 (Engeland), 15. Old Caians, 16. Pembrokeshire 2. Vrouwen: 1. Twempers (Engeland), 2- Reeuwijk, 3. Gouda, 4. Basko (Eindho ven), 5. Rapide Dream Team, 6. Liemp- de, 7. Rapide 1, 8. Tienen, 9. Mierlo, 10- Den Bosch. Van onze zwemmedewerker Oosterhout - Op de drie k meter lange nationale lai baanzwemwedstrijd in terhout is het duidelijk worden dat de vrouw schoolslagploeg van wacht een grote kans ma op het Nederlandse clubk pioenschap. Door het weg len van een van de Rap; meisjes vlak na de start kreeg een elleboog van clubgenote in haar gezi kreeg de wedstrijd een gel andere wending. Er ontstond een kopgroep w Al 2 Van onze medewerker Guus Axel - De Stichting Re viert zaterdag 3 septeir jaar actief is in de mot tal van activiteiten hc Vlaanderen naar het ci laten maken met het van de stichting. Vana: kennis te nemen van sport. Feitelijk wordt er langer crosst op het opgespoten te bij de Watertoren in Axel. sers van het eerste uur wet vertellen dat er a) vanaf gecrosst werd, maar dat get de nog niet op de plaats wa; het permanente circuit is ae legd. Heel geleidelijk ondei de loop van het parcours v< deringen, totdat uiteindelijl huidige circuit zijn defini vorm kreeg. In 1969 besloten de crossers te verenigen. Een naam, di de oprichting steeds weer noemd wordt, is die van Hamèlink. Samen met me als Kees'Donze en Bram E man behoorde hij tot een van mensen, die gedurende tijd het gezicht van de ve ging bepaalde. In die tijd men zich ten doel crosse organiseren voor de leden roemd zijn nog de koning dagcrossen, waar vaak de derlandse top. aan het sta verscheen. Mannen als Wolsink en Frans Sigmans ren destijds graag geziene ten, die onder grote pub belangstelling de degens m kaar kruisten. Rond 1982 ontstond er grot roering binnen de verer door grote financiële strubl Van onze motorsportmedewerker Axel - De Stichting R MC Axel viert zaterda september het 25-jarig staan. De gehele dag ho men tal van feestelijke a viteiten, waarbij ieder van harte wordt uitge digd om kennis te ma met de motorsport. Zo is er voor iedereen, di het bezit is van een terr auto (4 x 4) de gelegeni om kennis te maken met Axelse zandcircuit. Va 10.00 uur is de baan pend, waarbij ook mer aanwezig zijn voor inst tie. Vanaf 09.30 uur een enduroproef, waarbi crossers kunnen tonen hoeverre zij hun mac beheersen. Diezelfde sebs kunnen vanaf 12.00 deelnemen aan verspr wedstrijden vanaf de set en vanaf 15.30 uur kan i deelnemen aan een sproef. De toeschowuers kun ondertussen vanaf 12.00 hun krachten beproever een mechanische rodeos of kennis nemen Van demonstratie met mountainbike door De E ny Hoppers. Vanaf uur is er gelegenheid de jeugd van 5 tot 10 om gratis motor te rij dei mini-ipotortjes. Tevens bestaat er gele; heid om mee te doen een sleutelwedstrijd, w bij gekeken wordt wie mecanicien- in staat snel mogelijk een achter te verwisselen. In de kan een foto-tentoonste bezichtigd worden, wa 25 jaar RES voor het licht wordt gebracht. Van 17.30 tot 19.00 uur een receptie, waarbij oud-medewerkers en oud-bestuursleden wo uitgenodigd en daarna 1 nog een groots crossbal tombola vanaf 20.00 uur

de Stem | 1994 | | pagina 8