Weer ruzie in Italiaans kabinet Win' stijg 'Onfatsoenlijk gedrag' Bhutto valt verkeerd in Israël Versoepeling beleid in gevangenissen verdeelt ministers 'Onbekende Soldaat' blinkt weer IRA kan eerste stap zetten op lange weg naar vrede Scharping presenteert Duits schaduwkabinet Boeren veroorzaken zelf bosbranden op Corsica DE STEM BUITENLAND 'Paus-partij' moet Italië redden VN-bataljon 'verbindelaars' wordt opgeheven BUITENLAND KORT Wanhoopsoffensief socialisten: 1STEM Bluekens Br neemt bedri Roosendaal Verkoop vai fietsen daall DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 A4 Jeruzalem - Een voorgeno men bezoek van de Paki staanse premier Bhutto aan de Gazastrook heeft geleid tot een diplomatiek conflict tussen Israël en Pakistan. Bhutto vond het niet nodig voor het bezoek toestemming te vra gen aan de Israëlische regering. En dat schoot in het verkeerde keelgat van premier Rabin. Bhutto móet wel eerst netjes vra gen of de Israëlische grensposten mag passeren, mopperde de Is raëlische premier. Bhutto op haar beurt vond dat flauwekul en laste het bezoek, gepland voor 4 september, meteen af. „De dame uit Pakistan moeten wat manieren worden bijge bracht. Je kondigt in de media niet aan: ik ga naar Gaza en ik ben niet bereid een Israëli te ont moeten," zei een duidelijk geïrri teerde Rabin. Hij pleitte voor 'een beetje meer hoffelijkheid in de internationale betrekkingen'. Om de Gazastrook te kunnen be zoeken zou Bhutto via een grens post moeten reizen, die nog in handen van Israël is. De Paki staanse premier wilde daarvoor dus geen toestemming vragen. Pakistan heeft de staat Israël niet erkend. Op zich heeft Rabin er geen pro blemen mee dat Bhutto Gaza wil bezoeken. „Maar dat moet ze op een ordelijke manier vragen." In een officiële verklaring heette het gisteren later op de dag dat Pakistan het bezoek heeft gean nuleerd wegens 'moeilijkheden' met Israël. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in de Pakistaanse hoofdstad Is lamabad voegde daar nog aan toe dat van het bezoek is afge zien, nadat Islamabad een bood schap van PLO-leider Arafat had ontvangen. „Zij (de Pales- tijnen) adviseerden ons het be zoek af te zeggen. En dat deden we." Er was trouwens al eerder spra ke van een bezoek van premier Bhutto aan Gaza. Dat werd in eerste instantie door de PLO af gezegd, omdat Arafat geen tijd had vanwege een ontmoering met de Amerikaanse vice-presi dent Gore. „Deze meldde zich zondag echter ziek, waarna Bhutto alsnog door Arafat ge vraagd werd te komen," aldus de zegsman in Islamabad. Dit weekeinde was er ook al ru zie over het bez'oek, omdat Israël een Pakistaanse diplomaat die het bezoek van Bhutto wilde voorbereiden, aan de grens met Gaza tegenhield. Het incident was voor de Pales tijnse onderhandelaar Nabil Shaath gisterochtend aanleiding de ondertekening van de be- stuursoverdracht met Israël 90 minuten uit te stellen. „Als men sen anderen hinderen, is het niet meer dan logisch dat er vergel ding plaatsvindt," zei hij. Bhutto Rome (anp) - Nu het won dermiddel Berlusconi snel z'n glans verliest, wenden behoudende Italianen zich tot de volgende 'sterke man' die het land moet redden. Volgens Marcello Veneziane, hoofdredacteur van het rechtse tijdschrift Italia Set- timanale, kan een 'Partij van de Paus' daadwerkelijk een eind maken aan de corruptie, de macht van de maffia, de staatsschulden en al het an dere kwaad. Een partijleider, of liever ge zegd leidster heeft-ie ook al in gedachten. Dat moet de goedgebekte, maar uiterst conservatieve Irene Pivetti worden. Dat is de 31-jarige voorzitster van het parle ment, die geen geheim maakt van haar grenzeloze verering voor paus Johannes Paulus II. Van onze correspondent Aart Heering Rome - Een voorstel voor een minder streng beleid in de gevangenis heeft geleid tot een nieuw geschil binnen de Italiaanse regering. Minister van Justitie Biondi dreigt met opstappen, nadat de ministerraad een wetsontwerp van zijn hand over een soepeler regime heeft verworpen. Biondi wil een einde maken aan het nijpende probleem van de overbevolking in de Italiaanse gevangenissen, door celstraffen tot 3,5 jaar te vervangen door dienstverlening en het laatste jaar cel om te zetten in voorar rest. Keiliard Zijn voorstel had de steun van premier Berlusconi en verschei dene leden van de progressieve oppositie, maar stuitte binnen de regering op fel verzet van de Lega Nord en het 'post-fascistische' Nationaal Verbond. Deze beide regeringspartijen prediken een keiharde opstelling tegen grote en kleine criminaliteit en zijn juist voor zwaardere straffen. Zij zijn bovendien bijzonder ge beten op Biondi, een liberaal die tot Berlusconi's partij Forza Ita lia is toegetreden, sinds de minis- Van onze correspondent Wilko Voordouw Parijs - Tachtig procent van de bosbranden op het eiland Cor sica is aangestoken door boeren. Zij steken bos en kreupelhout in brand zodat daar een jaar later gras groeit voor het vee. De Franse brandweer kan naar aanleiding van de trek van de kuddes koeien en schapen over het Zuidfranse eiland vrijwel precies voorspellen waar en wan neer het Corsicaanse bos gaat branden, blijkt uit een rapport dat gisteren in La Liberation is gepubliceerd. Op Corsica wordt het vee gehou den op uitgebreide stukken land. De kuddes trekken over gemeen telijk terrein in het bergachtige gebied. Daar is echter weinig gras en veel kreupelhout. Dit dwingt de boeren tot het bijvoe ren van hun dieren. Dat is duur en daarom branden ze het kreu pelhout en bos weg. De boeren stichten het liefst brand op dagen dat er een forse wind waait, zodat hele berghellingen tegelijk in vlammen opgaan. Dit jaar zijn tot nu toe 19.000 hectare bos en kreupelhout afgebrand. Daarbij zijn twee doden gevallen en tien tallen huizen afgebrand. Tot nu toe kon geen enkele ver antwoordelijke veehouder wor den aangeklaagd, omdat er nie mand op heterdaad werd betrapt. De brandweer heeft slechts een zwarte lijst opgesteld met de na men van verdachte veehouders. ter twee maanden geleden het be ruchte (en later verworpen) de creet indiende dat had moeten leiden tot de vrijlating van dui zenden corrupte politici. Gianfranco Fini, de leider van het Nationaal Verbond, vindt dat niet alternatieve straffen maar werkkampen de oplossing moe ten brengen. Volgens zijn partijgenoot Riccar- do DeCorato is er binnen de rege ringsmeerderheid sprake van een 'partij van advocaten', die meer de belangen van hun cliënten dan die van natie op het oog hebben. Hij verwijst kennelijk naar het feit dat niet alleen Biondi en zijn staatssecretaris Contestabile maar ook minister van Defensie Previti en de fractieleider van Iforza Italia in de Kamer, Delia Valle in het recente verleden naam gemaakt hebben als raads lieden van corrupte politici en maffiosi. Regeringscrisis Ook Umberto Bossi heeft zich scherp gekeerd tegen het wets ontwerp van Biondi. Maar hij vindt het sop de kool van een re geringscrisis niet waard. Dat lijkt ook de mening van Ber lusconi die zich stilzwijgend bij de afwijzing van het voorstel van Biondi heeft neergelegd. Vanuit Sardinië, waar hij op va kantie is, légde Bossi nog een on verwachte en verrassende verkla ring af. „In 1986 en '8Y stonden rond de stad Bergamo 300.000 leden en sympathisanten van de Lega klaar voor een gewapende op stand. Onder hen die mij ver zochten om de leiding daarvan op me te nemen bevonden zich ook hoge militairen," zei de Lega-lei- der, die door te weigeren Italië voor de democratie zou hebben behouden. Politiek Italië heeft met verbijs tering op zijn onthullingen gerea geerd. Al was het maar omdat bij de verkiezingen van 1987 de Lega nog niet verder kwam dan 0,5 procent van de stemmen, één Ka merlid en één senator, Bossi zelf. Met het nodige ceremonieel nemen de Russische troepen morgen afscheid van de Duitse hoofdstad Berlijn. Vanavond arriveert de Russische president Jeltsin in de stad om de cermonie bij te wonen. Voor dit hoog bezoek moet alles er uiteraard piekfijn uitzien. Dat geldt zeker ook voor het beeld van de 'Onbekende Russische Sol daat' dat met de grootste zorg wordt schoongemaakt. foto ap Van onze correspondent Bob van Huët Londen - Noord-Ierland ba lanceert op de drempel van een 'historische''gebeurtenis. Het verboden Ierse Republikein se Leger (IRA) zou op het punt staan bommen en machinegewe ren voor onbepaalde tijd op te .bergen. Dat gebeurt dan in ruil 'voor een plaats aan de onderhan delingstafel van Sinn Fein, de po litieke vleugel van de terroris tische organisatie. Volgens de Ierse premier Rey nolds heeft de geteisterde provin cie daarmee de beste kans op vre de sinds de 'afscheiding' van 1922, toen de katholieke Ierse Vrijstaat werd geboren en het protestante Noord-Ierland vast hield aan Groot-Brittannië. Een kwart eeuw 'Troebelen' (het lokale eufemisme voor een ver kapte burgeroorlog) heeft diepe sporen getrokken. Bijna 3200 mensen zijn inmiddels omgeko men. Een'veelvoud werd voor het leven getekend door de terreur. Iedereen in de provincie betreurt wel een familielid, vriend, of col lega. Sinistere afkortingen zaaiden (en zaaien nog steeds) dood en ver derf. De IRA en het INLA (Irish National Liberation Army) aan katholieke zijde; de UDA (Ulster Defence Association), UVF (Ul ster Volunteer Force) en UFF (Ulster Freedom Fighters) van protestante kant. Het Britse leger, de Britse gehei me diensten en de RUC, de hoofdzakelijk protestante politie van Ulster kregen ook bloed aan de vingers door fatale blunders ('Bloody Sunday') die onschuldi ge burgers het leven kostten dan wel door het altijd ontkende 'schiét-om-te-doden'-beleid te gen verdachte republikeinen. In de afgelopen 25 jaar was er eerder uitzicht op vrede. Maar de hoop vervloog steeds in gruwel daden, politieke manoeuvres of dogma's. Nu is er toch veel optimisme over het begin van een oplossing van het Noordierse probkleem. Media en politici in Londen, Belfast en Dublin verkondigen nu al gerui me tijd dat de IRA - of tenminste een meerderheid van de leiders - bakzeil heeft gehaald. De vraag is niet langer öf er een of ander staakt-het-vuren van de IRA zal komen, maar wannéér. Verwacht wordt dat dat voor het einde van deze maand is. De beweegredenen laten zich hooguit raden, het geheime op percommando verspreidt geen notulen. Feit is dat een kwart eeuw bloe dige aanslagen en offers het door IRA en Sinn Fein nagestreefde ideaal (een herenigd Ierland) in ieder geval niet dichterbij heeft gebracht. Door de haat jegens de Britten en de armoede in katho lieke getto's van Belfast zal het de terroristen evenmin aan recru- ten ontbreken om door te gaan, noch aan wapens en geld. Die eindeloze keten van geweld kan sommigen tot inkeer hebben gebracht. De kinderen van Sinn Fein-leider Gerry Adams (zelf een oud IRA-militant) zijn gebo ren in straten van permanente Het politiebureau in Newry werd in juli zwaar beschadigd als ge volg van een mortier-aanval. De IRA wordt verantwoordelijk ge houden voor deze aanslag. foto epa dreiging en extreem geweld. En zijn kleinkinderen zullen niet an ders weten, als Sinn Fein niet tenminste probeert verder te ko men aan de onderhandelingsta fel. Met de gematigde nationalis tische leider John Hume zocht Adams al geruime tijd naar for mules voor een 'eervolle' wapen stilstand. Sinn Fein en de IRA verwachten langs politieke weg dichter naar hun idealen te kunnen werken. Een vreedzame opstelling zou deuren openen in Dublin, Was hington en van de katholieke kerk. Velen daar willen de terro risten vergeven wanneer het ge weld wordt afgezworen. Zelfs in Londen liggen perspec tieven. Nu nog moet de tot bezui nigingen veroordeelde Conserva tieve regering elk jaar honderden miljoenen guldens betalen voor het op de been houden van een immens militair en politioneel apparaat ter bestrijding van het (vooral katholieke) terrorisme. Britse belastingbetalers hebben al lang laten weten dat Ulster hun dat niet waard is. Niet ten onrechte voelen de pro testanten dat de Britse regering kennelijk heel ver wil gaan in be sprekingen over de toekomst van de provincie. Ulster heeft welis waar (nog) een protestantse en zeer Brits-voelende meerderheid, maar gezien de katholieke bevol kingsgroei en het geleidelijk weg trekken van de protestantse mid denstand lijkt hereniging met de zuidelijke republiek op lange ter mijn onvermijdelijk. Op de achtergrond spelen nog meer zaken. Premier Major zit dringend verlegen om politiek succes nu zijn persoonlijke popu lariteit recorddiepten heeft be reikt. Elke Britse premier droomt van vrede in Noord-Ierland. Zelfs een Nobelprijs zou daarmee bin nen het bereik komen van Enge- lands meest kleurloze politicus sinds mensenheugenis. Maar het blijft die eerste, histori sche, stap van de IRA die alles in beweging kan zetten. Afgelopen weekeinde nog vielen er bom- slachtoffers in Noord-Ierland. Leger en politie bereiden zich voor op de laatste 'spectaculaire' en cynische harde klap waarmee de IRA de streep zou willen trek ken. Den Haag - De taken van de Nederlandse VN-militairen, die in voormalig Joegoslavië de verbindingen tussen de verschillende VN-eenhedèn verzorgden, zijn ten einde. De aanschaf van een nieuw satel liet-verbindingssysteem door de VN maakt de aanwezigheid van de Nederlandse 'verbindelaars' overbodig. Het verbindingsbataljon wordt donderdag officieel opgeheven, maakte Defensie gisteren be kend. Dat gebeurt tijdens een bij eenkomst in het Centrum voor Vredesoperaties in Ossendrecht. Defensie heeft in maart al aange kondigd dat de taken van het verbindingsbataljon opgeheven worden; de meeste manschappen zijn al thuis. In het voormalige Joegoslavië zijn nu nog zo'n 1800 Nederlandse militairen actief. Het Rode Kruis is ernstig in ver legenheid gebracht door de me dedeling dat de echtgenote van de Bosnisch-Servische leider Ka radzic al ruim twee jaar voorzit ter van het Rode Kruis blijkt te zijn in de eenzijdig uitgeroepen Servische republiek Srpska in Bosnië. „Voor ons is dat alles verre van wenselijk. Het werpt een scha duw op onze organisatie," zei een woordvoerder van het Rode Kruis. Het Rode Kruis in Pale zou tegen betaling vluchtelingen en gedeti neerden hebben geëvacueerd. Ook zou de groep rond de echtge note van Karadzic moslims ge dwongen hebben afstand te doen van hun bezittingen. Desondanks werkt het Rode Kruis met Karadzic samen 'om wille van de tienduizenden oor logsslachtoffers'. Koerden slaags: honderden doden Nicosia - In Irak zijn de afgelopen tien dagen zo'n zeshonderd Koerden omgekomen bij gevechten tussen de Koerdische Demo cratische Partij (PDK) en de Patriottische Unie van Koerdistan (PUK), die in een machtsstrijd zijn verwikkeld, meldt de Iraanse staatsradio. Beide groeperingen oefenen het bestuur uit in het ge bied in het noorden van Irak dat na de nederlaag van Baghdad in de Golfoorlog in 1991 is ingericht als een 'veilige haven' onder toezicht van het Westen. Katholieke kerkleider in Haïti vermoord Port-Au-Prince - De katholieke kerkleider en vertrouweling van de afgezette Haïtiaanse president Aristide, Jean-Marie Vincent is afgelopen zondag in Haïti doodgeschoten. De moord is 's avonds om half negen gepleegd bij zijn woning in de wijk Turgeau, niet ver van het centrum van de hoofdstad Port-au-Prince. Sinds de afzetting van Aristide in september 1991 hield Vincent zich op de achtergrond en deed hij niet meer mee aan openbare manifesta ties tegen het militaire bewind. Het motief achter de moord is dan ook onduidelijk. Celstraffen geëist tegen Griekse Albanezen Tirana - Openbare aanklagers in Albanië hebben gisteren gevan genisstraffen van zeven tot negen jaar geëist tegen vijf Albanezen van Griekse afkomst, die verdacht worden van spionage voor Griekenland. Door het proces tegen de vijf zijn de toch al gespan nen verhoudingen tussen Tirana en Athene verder verslechterd. De vijf verdachten zijn lid van Omonia, de organisatie van etni sche Grieken in het zuiden van Albanië. Zij werden in april opge pakt na een aanval op een Albanees legerkamp nabij de grens met Griekenland, waarbij twee dienstplichtigen werden gedood. Vol gens de aanklager hebben de vijf lijsten met namen van gepensio neerde officieren, troepenbewegingen en -stellingen aan Athene doorgegeven. Ook zouden ze de Griekse minderheid hebben be wapend met 600 in Griekenland gekochte jachtgeweren. Eerder werden aanklachten wegens verraad, waarvoor zij de doodstraf konden krijgen, ingetrokken. Tamiltijgers willen bestand Colombo - De Bevrijdingstijgers van Tamil Eelam (LITE) hebben ingestemd met een staakt-het-vuren en een voorstel van de Sri- lankaanse regering vredesbesprekingen te beginnen. De LTTE verklaarde zich bereid besprekingen te beginnen met de nieuwe regering van premier Chandrika Kumaratunga om een einde te maken aan de burgeroorlog. Die kostte de afgelopen elf jaar 30.000 levens. Overigens verwachten de Tijgers wel 'een gebaar van goede wil'. Ze willen dat de regering de economische blokka de tegen het noorden, waar zij wonen, opheft. Duitse Lotto-pot stijgt naar 35 miljoen Bonn - Aanstaande zaterdag is er in de Duitse Lotto een hoofd prijs van 35 miljoen mark te winnen. De jackpot - die inmiddels was aangegroeid tot 28 miljoen mark - is namelijk ook afgelopen weekeinde niet gekraakt. Bij de trekking van afgelopen zaterdag bleken weliswaar negen deelnemers de getrokken zes cijfers goed te hebben ingevuld, maar het beslissende extra 'super-getal' waarmee de jackpot kan worden gekraakt, werd niet geraden. In middels gaan in Duitsland stemmen op om een maximumprijs in de Lotto vast te stellen. Er zijn trouwens veel Nederlanders die in Duitsland een gokje wagen. Zege op alle fronten voor PRI Mexico - De regerende Institutionele Revolutionaire Partij (PRI) heeft bij de verkiezingen van vorige week in Mexico een verplet terende overwinning behaald. Behalve het presidentschap won de PRI ook de meerderheid in beide huizen van het parlement. Dat blijkt uit de officiële uitslagen die maandag zijn bekendgemaakt. De PRI is al 65 jaar in Mexico aan de macht In het vijfhonderd ze tels tellende Huis van Afgevaardigden krijgt de PRI driehonderd zetels, de conservatieve Partij voor Nationale Actie (PAN) 119, de linkse Democratische Revolutionaire Partij (PRD) 71 en de Ar beiderspartij (PT) 10. In de Senaat (128 zetels) krijgt de PRI 95 ze tels, de PAN 25 en de PRD 8.Ernesto Zedillo, kandidaat van de PRI, is officieel uitgeroepen tot winnaar van de presidentsverkie zingen. Zedillo kreeg uiteindelijk 48,77 procent van de stemmen. Volgens de definitieve uitslag hebben ruim 35 miljoen Mexicanen hun stem uitgebracht. Dat is meer dan 77 procent van de kiesge rechtigden. 'Akkoord over VN-macht Angola' Gaborone - De regering van Angola en de opstandige Unita-be- weging hebben bij besprekingen in Zaïre overeenstemming be reikt over de komst van een vredesmacht van de Verenigde Na ties. Dat heeft de Organisatie voor Ontwikkeling van Zuidelijk Afrika gisteren meegedeeld. Maar meer details zijn niet gegeven. Unita vecht al twintig jaar tegen de regerende MPLA (Volksbe weging voor de Bevrijding van Angola). In 1991 werd een bestand bereikt, maar nadat zij "het twee jaar geleden bij verkiezingen tegen de MPLA had afgelegd, hervatte de Unita de strijd. Rechter blijft weg bij proces tegen Abiola Abuja - Het proces tegen de Nigeriaanse tegen-president Abiola is gisteren opgeschort. De rechter die met het onderzoek is belast kwam namelijk niet opdagen bij het hooggerechtshof van Abuja. Ook de aanklagers zijn weggebleven. Abiola, die de verkiezingen in Nigeria vorig jaar zou hebben gewonnen als deze niet door de militaire machthebbers ongeldig waren verklaard, moet te rechtstaan wegens hoogverraad, omdat hij zichzelf tot president heeft uitgeroepen. Van onze redactie buitenland Bonn - De Duitse oppositieleider Rudolf Scharping, voorzitter van de sociaaldemocraten, heeft gisteren zijn schaduwkabinet gepresenteerd dat gaat regeren als de SPD op 16 oktober de al gemene verkiezingen wint. Die kans lijkt trouwens niet groot. Volgens de laatste opinie peilingen staat Sharpings SPD slechts bij 35 procent van de kie zers in een goed blaadje. Kanselierskandidaat Scharping, die geldt als man van het midden, nam alle SPD-zwaargewichten, onder wie ook rivalen, op in het team van ministers. Deze handelwijze lijkt een uiter ste poging de gelederen te sluiten om de al twaalf jaar regerende christendemocratische bonds kanselier Kohl van de troon te stoten. Zo wordt Gerhard Schroder, de minister-president van Ne- dersaksen die dolgraag als lijst trekker de verkiezingen was in gegaan, 'superminister' van Eco nomische Zaken, Verkeer en Energie. En zijn Saarlandse col^ lega Oskar Lafontaine, komt - zoals te verwachten was - op Fi nanciën. De SPD-Bondsdagfrac- tieleider Hans-Ulrich Klose krijgt Defensie. Günther Verheu gen, secretaris-generaal van de partij, wordt minister van Bui tenlandse Zaken en Ontwikke lingssamenwerking. De staatsse cretarissen meegerekend, telt het 'Scharping-kabinet' zeven vrou- 'wen. Of het ooit regeert is uiterst twij felachtig, signaleert onze corres pondent Frans Wijnands in Bonn- En zeker niet in de gepresenteer de samenstelling, want dan zou den de socialisten in oktober de absolute meerderheid moeten ha len. Hooguit valt nog te denken aan een linkse coalitie met Bünd- nis 90/Grünen, en dan zullen en kele beoogde SPD-ministers het veld moeten ruimen voor kandi daten van die kleinere coalitie- Den Haag (anp) - gaat in de toekomst meer zogeheten pa terovereenkomsten met touroperators. Dt naar sommige toei bestemmingen zoude mee enkele honderd dens goedkoper worde Twee jaar geleden sloeg volgens een woordvoer Utrecht (anp) - De Ra de eerste zes maande to opnieuw krachtig middelen liet enig her; Zowel de rentewinst als visie-inkomsten waren lijk hóger dan in de eer van verleden jaar. Voor de rest van het j wacht de Rabobank do van de groei van de kred ning en een gematigde van de toevertrouwde Uitbreiding van de act zal uitmonden in een stijging van de baten, hele jaar verwacht de b£ nisatie eveneens tot heid stemmende resultat Nettowinst De nettowinst steeg in i helft van het jaar met e 11 procent, van 587 mi 654 miljoen. De batei 5,6 procent omhoog va miljard naar 3,97 milja lasten met 3,6 procent vc miljard naar 2,97 milj dus ontstond een bedr taat van./994 miljoen ken met ƒ886 miljoen eerste helft van 1993. tingpost steeg van 296 tot 334 miljoen. De rentebaten verminde 9,83 miljard tot 8,49 en de rentelasten van miljard tot f 5,42 miljari steeg de rentewinst va miljard tot f 3,07 milj terugkeer naar een norn testructuur liet een vers( van de prijsstelling voo cieringen toe. Daardoor rentemarge, uitgedrukt percentage van het gen balanstotaal, gelijk aan Vari onze verslaggever Breda - Bluekens Aut in Breda neemt per de Roosendaalse bed genhandel Rodatrux onderneming van de Volvodealer komt daa bestaan uit twee tru drie vrachtwagenbedn Het totale werknemer; van Bluekens beloopt honderd personeelslede van hen komen in Roose werken onder een nieur dase) bedrijfsleider. De Personeelszakenliet vraagd weten 'geen zin' ben om toe te lichten in de overname gevolgen h( de werkgelegenheid bij voormalige - Rodatrux. Het nieuwe Bluekens-b Roosendaal zal zich toeh de handel in en het on van nieuwe en tweedeh; drijfswagens. Den Haag (anp) - De1 van nieuwe fietsen i eerste zes maanden jaar aanzienlijk gedaa geleken met het eers jaar van 1993 werden een kwart minder deld. De consumenten in N< schaften in de periode nuari, tot en met juni nieuwe rijwielen aan. D; er 195.000 minder dai vergelijkbare periode v; toen er over het hele miljoen nieuwe fietsen hand gingen. Het onderzoeksbureau teruggang aan het slecl in het tweede kwartaal jaar. Daar stonden in periodè in 1993 enkele i van mooi weer tegenover de zomermaanden van 1 zonderlijk mooi waren, v ten de marktonderzoeker achterstand in de twee van dit jaar 'in belangrij wordt ingelopen. Nog meer dan in vool jaren kopen consument fietsen. Een op de dril aangeschafte rijwielen i der dan 1000 gulden. Vt was die verhouding nog vrer.

de Stem | 1994 | | pagina 4