Twijfelen gaat koper geld kosten Nog geen geld voor zorgproject in Hulst DE STEM Een hardhouten gedenkteken genheid lARKET Rode Kruis en EHBO in Hulst en Hontenisse werken meer samen Vrouw uit Zuiddorpe raakt gewond bij ongeval PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Gemeente Hulst voert optie-rente opnieuw in voor gegadigden bouwgrond iculieren KORTING Ima van Dijk gefeliciteerd Opa Cees en Oma Flora Mijn Opa en ik Opa(atje) Nancy wordt 11 jaar Papa en Mama INDERHOUD NATUURLIJK VOORDELIG bOEDE ZAAK de stem ZEELAND C2 editie zeeland Milieufederatie wil Zak Zuid-Beveland autoluw maken Oponthoud Kans Bossen Clinge Ossenisse KAARTNGEN SCHIETINGEN KOERSBAL BOLLINGEN 1994 60 dankje, jubileum, elijk, verloving, estatie, examen, m, enz. om 1.09 incl. BTW, verplicht. Foto of aat 35 x 40 mm Overige tarieven op o's worden niet rneerd. of geef uw tekst tsing af bij één van hriftelijke opgaven geaccepteerd indien end zijn, ook indien bijgevoegd is. et recht voor teksten redenen te weigeren, r klachten bereiken n tekst behoudt de ht voor om de naam er bekend te maken. 50 jaar getrouwd, gefeliciteerd en j/ergetelijke dag van! ns allemaal poeren in Oud Gastel jids in Rijsbergen ■er in Oosterhout Hartelijk Gefeliciteerd met jullie gouden huwelijks' feest. De Kleinkinderen. Hiep Hiep Hoera worden samen 77 jaar. H.G. van Nancy. Heus het is echt waar! Hartelijk gefeliciteerd ).7 liter hiskv dry 0,75 liter 21 Sluis tel. 01178-61801 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 Van onze correspondente Hulst - De samenwerking tussen de Uode Kruis Colonne en de negen EHBO-verenigingen in de gemeen ten Hulst en Hontenisse krijgt steeds meer vorm. Elk jaar krijgen we kersverse EH- jjO'ers in de Rode Kruis opleiding. We «erken uitstekend samen tijdens Pop concerten en we streven naar nog meer uitwisseling en samenwerking. Jammer dat de buitenkernen wat in de minder heid zijn." „Ook daar wordt men door ervaren instructeurs opgeleid. De samenwer king is goed en wordt bevorderd omdat elk Rode Kruis lid ook lid moet blijven van zijn eigen EHBO-vereniging," ver telt Jos Valckx van de Rode Kruis Colonne. Hij streeft naar een maximale opleiding om in de streek paraat te zijn bij calamiteiten. De Sigma opleiding zit volgens hem in de startblokken. In september gaat weer een aantal oplei dingen van start. Ieder tussen 18 en 55 jaar kan zich aanmelden als lid van het Rode Kruis Hulst/Hontenisse. Hiervoor moet men 'wel de Nederlandse nationaliteit bezit ten en wonen en werken in een van de twee gemeenten Zij die een buitenland se nationaliteit hebben en meer dan vijf jaar in Nederland wonen, kunnen ook lid worden. Voor de jeugd van 11 tot 17 jaar is er het Jeugd Rode Kruis. De leden kunnen allerlei opleidingen volgen en een vooropleiding is niet speciaal nodig, een EHBO-diploma is natuurlijk wel meegenomen. De lessen en stages vinden plaats onder leiding van bekwame docenten en worden in verschillende plaatsen gegeven. Naast de EHBO-lessen is er onderricht in georganiseerde hulpverlening, basis- verpleging, rolstoelrijden en begeleiden van zieken en gehandicapten tijdens Rode kruis uitstappen. Doorgroeien binnen het Rode Kruis is mogelijk van Colonne naar peloton en Sigma (hulp bij calamiteiten). Van onze verslaggever Hulst - Te lang twijfelen over het wel of niet kopen van bouwgrond in Hulst gaat aspirant-kopers voortaan geld kosten. Burgemeester en wethouders hebben namelijk besloten om opnieuw het fenomeen optie-rente in te voeren. De regeling houdt in dat belang stellenden die optie hebben op een stuk grond na drie maanden percentage rente moeten be talen over de verkoopprijs van bet perceel. dit moment bedraagt de op- tié-rente zeven procent op jaar basis. Deze wordt halfjaarlijks gepast aan de dan geldende marktrente en dient betaald te worden als er een definitieve beslissing gevallen is. De rege ling geldt niet met terugwerken de kracht. Voor bestaande opties betaalt men dus geen rente. Inde gemeente Hulst wordt van- if be|in jaren tachtig geen op tie-rente meer gevraagd aan as- nt-kopers van bouwgrond. De regeling riep een barrière op voor met name de twijfelaars >r de kopers. Door geen op tie-rente in rekening te brengen, kon de gemeente in verscheidene gevallen de aspirant-koper als- ove de streep trekken. Inmiddels liggen de zaken heel anders. B en W wijzen er in een mededeling aan de gemeente raad op dat er steeds meer druk komt te liggen op de beschikbare bouwgrondpercelen. Met name vanwege de gunstige rente en de schaarste aan bouwgrond in ge heel Oost Zeeuws-Vlaanderen is ile belangstelling voor bouw grond groot. Door de optie-rente opnieuw in te voeren, zullen as pirant-kopers nu sneller beslis sen tot aankoop, zo luidt de verwachting. Volgens de nieuwe regeling kun nen particulieren de eerste drie maanden, net als nu, geheel vrij optie krijgen. Als ze nog niet met hun bouwplannen rond zijn, kunnen ze verlenging van de optie vragen voor maximaal drie maanden. In die tweede periode moet dan optie-rente betaald worden totdat een definitieve beslissing is gevallen. Volgens B en W besluit meer dan de helft van de optienemers al binnen drie maanden of de koop doorgaat of niet. De optie-rente geldt niet voor projectontwikkelaars. Die krij gen zes maanden gratis optie. B en W motiveren die uitzondering met het argument dat project ontwikkelaars eerst nog gega digden moeten vinden. Boven dien dragen ze een groter risico. Na afloop van de termijn moeten ze een beslissing nemen, kopen of teruggeven. Het uitzonderingsbeleid is in de financiële commissie met ge mengde gevoelens ontvangen. Dat de projectonwikkelaars eerst nog gegadigden moeten zoeken, is een gewoon onderne mersrisico, stelde W. de Brouwer (Groot Hulst /Gemeenschappe lijke Belangen). Bovendien, zo voerde hij nog aan, gaan ze meestal ook met de gunstigste percelen lopen. Van onze verslaggever Hulst - Gedeputeerde Staten van Zeeland komen nog niet over de brug met een bijdrage voor de realisering van een woonzorgproject aan de Korte Bellingstraat in Hulst. GS willen eerst wel eens weten of de gemeente, en zo ja in welke mate, zelf bereid is bij te dragen in de kosten. De geplande woonzorgvoorzie ning voor ouderen is een samen werkingsproject tussen-de Stich ting Thuiszorg, het verpleeghuis de Blaauwe Hoeve en de Hulster Woningbouwvereniging, b het complex wil' men de be woners zorg op maat bieden. Daardoor combineert het project de voordelen van het zelfstandig kunnen blijven wonen met de voordelen van het verpleeghuis op het gebied van zorgverlening. Volgens de gemeente kan het project ertoe leiden dat er een Hinder grote druk ontstaat op de wachtlijsten van zowel het ver- zorgings- als verpleeghuis. Daarom heeft Hulst de provincie Redactie Jemeuzen: Zuidlandstraat 32, 'el. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Frank van tooten, Frank Deij, Rein van "er Helm, Ton Koomen (sport), eterOggel (editiechef), Harold °e Puysseleijr. 5" Klokstraat 1, tel. 01100- R j fax 01100-21928. edacteur: Cees Maas (provin- öeverslaggever). ,7'st: Steenstraat 14, tel. «1140-13751, fax 01140-19698. edacteur: Eugène Verstraeten ""v. editiechef). Advertentieverkoop erneuzen: Zuidlandstraat 32, ,el 01150-17920. ertegenwoordigers: Martin Hans Dimmers, r,. Steenstraat 14, tel. J1140-13751. ortegenwoordigers: dyvan den Brande, Marian Verstraeten. erkoopleider: Harry Muur- ans. tel. 076-236454. ti»v00nnummers en openings- 1 n van overige afdelingen Pagina A2. ,0-5-94 gevraagd om een bijdrage in de zogenaamde 'zorgontsluitings- kosten'. Het gaat om voorzienin gen ten bedrage van 250.000 gul den die onder meer betrekking hebben op de realisering van gesloten galerijen en kantoor ruimte. In een overleg met de intiatief- nemers hebben GS al laten we ten dat de provincie geen taak heeft op het terrein van de fi nanciering van de verpleeghuis zorg, maar enkel op het terrein van de planning. Toch is het subsidieverzoek nog niet echt af gewezen. GS willen binnenkort contact met de gemeente Hulst opnemen voor nader overleg over het project. De gemeente heeft al de nodige inspanningen gedaan voor het project. Zo is de bouwgrond te gen een minimale grondprijs verkocht en levert de gemeente een eenmalige bijdrage in de bouwkosten. De gemeente heeft dat al aan de provincie laten weten, maar wellicht vinden GS dat niet genoeg. Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) wil met een verkeersproject auto's gaan we ren uit de landelijke Zak van Zuid-Beveland om het fietsen en het wandelen te bevorderen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben gisteren besloten bijna 6500 gulden subsidie te verlenen, Rijkswaterstaat is al met bijna 25 mille over de brug gekomen, er ligt een subsidie aanvraag voor 8 mille bij het waterschap en de ZMF zelf be taalt 4 mille aan het project. De bedoeling is in overleg met bewoners en gemeenten landelij ke weggetjes af te sluiten voor het autoverkeer (behalve voor de bewoners en hun bezoekers) en een fijnmazig fietspadennet te maken, met goede wegwijzers en andere faciliteiten. De Zak van Zuid-Beveland geldt voor de fe deratie als proefgebied. Bescheiden, uiterst bescheiden, anders kun je het niet noemen. Een gemetseld muurtje van plm. 2,0 x 0,9 x 0,4 meter en daarop een onbehandelde, al wat kromgetrokken plank van hardhout van 1,20 bij 43 centi meter. Het opschrift kan bijna niet korter: - 1970 RUILVERKAVERLING KIELDRECHT 1982 - De brandnetels op de voor grond hadden de belofte van een vruchtbare zomer al in zich toen de fotograaf deze plaat maakte, intussen hebben ze die waar gemaakt: bijna onttrek ken ze het gedenkteken aan het gezicht. Niet erg, het staat im mers midden in de natuur, zo'n tweehonderd meter in de Wit- tebrugstraat, die naast zwem bad De Driehoek in Hulst ligt. Waar de boomweide met popu lieren overgaat in een gemengd boscomplex met struiken en bomen als els, lijsterbes, es, Gelderse roos, hazelaar, haag- beuk, zomereik, veldiep, mei en sleedoorn, vlier en wilg. Bo vendien maakt een flink veld met notebomen, walnoten dus, deel uit van het geheel. Dit bezit van Staatsbosbeheer - vrije wandeling op wegen en paden; honden aan de lijn - moet bijzonder rijk zijn aan allerlei diersoorten, vooral vo gels, zo'n voedselrijkdom als het te'bieden heeft. De ruilverkaveling Kieldrecht is een moeizame- gebeurtenis geweest, want veel oponthoud viel haar ten deel. Oorspronke lijk omvatte zij een groot ge bied: vanaf Hulst/Sint-Jan steen, langs de Liniedijk tot aan Paal, dan tot het uiterste oostpuntje van Oost-Zeeuws- Vlaanderen, de Hedwigepolder en langs de landsgrens terug. Zo ongeveer; val ons niet aan op een paar honderd hectare meer of minder. Dwars door dat gebied evenwel lag het tracé van he Baalhoek- kanaal. Een traditonele ruilver kaveling is duur, erg duur zelfs. Dat gaat altijd over miljoenen, voor tachtig procent betaald door iedereen (destijds dan toch), maar gemakshalve noemt men dat 't Rijk en twintig pro cent door de belanghebbenden. Te verrekenen gedurende een periode van dertig jaar en ieder naar godsvrucht en vermogen: veel profijt, veel betalen; wei nig profijt, weinig betalen. Traditionele ruilverkavelingen grijpen meestal diep in in het landschap. Ontwatering (slo ten) en ontsluiting (wegen) worden soms drastisch aange pakt, boerenbedrijven worden gesaneerd of verplaatst, zo mo gelijk vergroot en kavels wor den geruild, anders zou het geen ruilverkaveling zijn, zodat alles van één eigenaar en/of gebruiker dicht bij de bedrijfs gebouwen komt te liggen, zodat efficiënt boeren mogelijk is en er hoort ook altijd een land schapsplan bij. Ga je zulke dure en ingrijpende werken uitvoeren als er een grote kans bestaat dat op korte termijn al het werk grotendeels voor niks blijkt gedaan te zijn, 1 Het ruilverkavelingsbord bij Kieldrecht. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE omdat andere ingrepen de hele infrastructuur weer ongedaan hebben gemaakt? Als, zoals in dit geval, een Baalhoekkanaal weer kavels gaat doorsnijden, de afwatering frustereren, we gen doet doorlopen en percelen wegsnijdt van de stee? Dat zou niet slim zijn. Eer alle te wijzi gen plannen dan weer eens op kaarten staan ingetekend, in rapporten zijn vastgelegd, in commissies besproken en pro vinciaal en landelijk zijn goed gekeurd, is er al weer heel wat water naar de zee gestroomd en de andere kant op trouwens ook. In de Ruilverkaveling Kield recht is dat lange wachten voorkomen door, zoals dat in het jargon heet. de blokgrenzen te wijzigen. Het gebied te ver kleinen, Grosso modo werd als oostelijke blokgrens de weste lijke oever van het eventuele kanaal aangehouden. We lieten al een paar keer het woord 'traditionele' ruilverka- \ering vallen. Tegenwoordig spreekt men allereerst liever over 'landinrichting' en er be staat ook een minder dure en minder ingrijpende variant: de ruilverkaveling met een admi nistratief karakter. Hoofdzaak is daar de kavelruil voor de boeren en andere belangen groepen - natuur en landschap of recreatie bijvoorbeeld - en er gaat veel minder daadwerkelijk op de schop. Was de ruilverkavering voor heen voor negentig of meer procent gericht op de land bouw, al zijn de bossen bij Absdale, Hulst en Clinge/'t Zeegat en de veiligstelling van veel kreken er ook het gevolg van, tegenwoordig is soms de landbouw het vijfde wiel aan de wagen: nagenoeg alle andere belangen hebben een hogere prioriteit. Voor de landbouw was efficiën ter werken natuurlijk ook een belangrijk aspect, in onze streek was het toch vooral de ontwatering die veel te wensen overliet, hoeveel men er voor dien ook al aan gesleuteld had. Een dorp als Vogelwaarde- West (Boschkapelle) bijvoor beeld stond voor de ruilverka veling 'Stoppeldijk c.a.' vrijwel iedere winter net niet-net wel onder water. Ook Pauluspolder kon er van meepraten. Een be richtje in heh tijdschrift Zee- landia van zaterdag 11 januari 1919 spreekt boekdelen: - Uit Stoppeldijk. Nu het water is gezakt, kunnen de bewoners van Ser Pauluspolder weer over den gewonen weg naar het dorp en 'de kerk komen. Bij den hogen waterstand moesten ve len zelfs per voertuig over den Margretschen dijk, een omweg van circa drie kwartier. - In Ser Pauluspolder is kort voor de Tweede Wereldoorlog een ruilverkaveling van start gegaan, maar die is maar ge deeltelijk uitgevoerd. Op last van de Duitse bezetter werden in 1942 de werkzaamheden stopgezet. In de jaren zestig is de draad weer opgepakt, maar dan in grote verband. Wat het monumentje van de Ruilverkaveling Kieldrecht be treft, dat is onthuld in 1982 door de voorzitter van de RVK H.Th.D.M. (Henk) Vercauteren uit Nieuw-Namen. Het is over gedragen aan de gemeente Hulst, al is dat niet schriftelijk vastgelegd en zoals gezegd, staat het op grond van Staats bosbeheer. Bij een verkeersongeval op Rijksweg N61 raakte gister morgen een 39-jarige vrouw uit Zuiddorpe gewond. Ze werd overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Ze kwam met haar personenauto in botsing met een uit de richting Zaamslag komende vrachtauto van een firma uit Vogelwaarde. Daarbij werd ook haar voertuig zwaar beschadigd. Het ongeval ge beurde even na acht uur. Op de noordelijke rijhelft van de rijksweg stond een auto stil, waarmee snoeiwerkzaamheden werden verricht. Achter dit voertuig stopten enkele auto's. De bestuurster van de Zuid- dorpse auto remde ook, maar slipte daarna en week daar door te ver uit naar links. FOTO WIM KOOYMAN OOGSTDANKFEEST - De af delingen Clinge, Nieuw-Na men en St.-Jansteen van de NCB, KVO en PKJ kring Hulst houden zondag 28 augustus de jaarlijkse oogstdankviering. De werkgroep heeft als thema voor dit jaar gekozen: Zoeken naar grond-houding. De oogstdankviering is in de pa rochiekerk van de H.-Henri- cus te Clinge met als voorgan ger pastoor J. van der Heyden en begint om 10.30 uur. Aan deze viering werken mee het gemengd koor St.-Cecilia en de fanfare Weldoen door Ver maak uit Clinge. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Clinge ha len zaterdag 27 augustus van af 09.00 uur oud papier op. BILJARTEN - Op camping Mussenist werd een biljart wedstrijd gehouden waaraan acht personen deelnamen. Uit slag: 1. S. Maas, 2. C. Verbist, 3. R. Vergauwen. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur, KBO, handwerken, kaarten, biljarten, pergamano. - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, koersbal. HULST -Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. ST.-JANSTEEN - De Warande, KBO, 13.30 uur, schieting. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, twintig personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. F. Buys, 3. M. Ferket. Bieden: 1. me vrouw De Deyn, 2. mevrouw Van de Hemel, 3. mevrouw Reyers. Sas van Gent - Zaal De Rose- laer, veertig personen. Bieden: 1. E. de Cousemaker, 2. J. van Biezen, 3. R. de Wit. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrowu Bode, 3. mevrouw De Kok. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 32 personen. Bieden: 1. A. de Meyer, 2. F. Bogaert, 3. me vrouw Lucasse." Jokerne: 1. me- vouw Schalje, 2. F. Pieters, 3. H. Herwen. Clinge - Zaal De Landbouw, 36 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. G. de Bruyn, 3. I. de Winkel. Jokeren: 1. R. Verbrug- ge, 2. mevrouw Rottier, 3. me vrouw Van Haver. Hulst - Zaal De Lieve, 44 perso nen. Bieden: 1. G. de Witte, 2. R. D'Hooghe, 3. H. Burm. St.-Jansteen - Zaal Den Ouden Arend, dertig personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. A. de Bruyn, 3. P. Poppe. Jokeren: 1. F. Esse- ling, 2. mevrouw De Bruyn, 3. mevrouw Taalman. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, twintig personen. Bieden: 1. R. Sloot, 2. J. Schalje, 3. P. Neve. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. R. Verschuren, 3. mevrouw Schalje. Hulst - Zaal De Kroon, veertig personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. TH. de Rijk, 3. G de Bruyn. Jokeren: 1. M. Haulez, 2. me vrouw Taalman, 3. mevrouw Pieters. Sas van Gent - Zaal De Enge lenroos, dertig personen. Bie den: 1. C. Aart, 2. M. Hoeks, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw Claessens, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw Verplanken. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. Ch. Ongenae, 2. M. Sturm, 3. J. Martens. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 26 personen. Jokeren: 1. J. vam Dorselaer, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Van Goethem. Bie den: 1. mevrouw De Vos, 2. P. Jonkers, 3. mevrouw Lucasse. Graauw - Gemeenschapshuis, 28 personen. Bieden: 1. A. Kouyzer, 2. mevrouw Van Hooye, 3. W. Sorber. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje, 22 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. Th. Neve, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. me vrouw Verschuren, 2. mevrouw Verbogt, 3. mevrouw Van Ha ver. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 28 personen. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw Haulez, 3. mevrouw De Koning. Bieden: 1. Y. Bracke, 2. E. Dan- kaert, 3. J. Jansen. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 46 personen. Jokeren: 1. mevrouw Pieters, 2. mevrouw Ambrosini, 3. mevrouw De Zwaan. Bieden: 1. J. Hermes, 2. J. van Oostende, 3. R. de Wilde. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 23 personen. Jokeren: 1. me vrouw Boonman, 2. F. Buys, 3. mevrouw Rietjes. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. mevrouw De Bruyn, 3. J. de Rijk. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 57 personen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. A. Mannae- rt, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. me vrouw De Bakker, 2. mevrouw Tieleman, 3. mevrouw Crom- been. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 73 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. J. van Opdorp, 3. mevrouw Dieleman. Jokeren: 1. J. de Koning, 2. mevrouw Van Opdorp, 3. mevrouw De Kloet. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 46 personen. Bieden: 1. P. Ivens, 2. H. Warrens, 3. E. Warrens. Jokeren: 1. mevrouw Asselman, 2. mevrouw Freyser, 3. me vrouw Van Damme. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 46 personen. Bieden: 1. J. Zwaans, 2. A. Bauwens, 3. me vrouw Hoop Jokeren: 1. me vrouw Sponselee, 2. mevrouw Van de Bos, 3. mevrouw De Waele. Hoek - Camping De Braakman, 52 personen. Bieden: 1. A. Tem merman, 2. T. van Oostende, 3. G. Boerjan. Jokeren: 1. G. Man haven, 2. mevrouw Patijn, 3. C. van de Leek. IJzendijke - Zaal Les Amies, 54 personen. Jokeren: 1. mevrouw Harms, 2. mevrouw Manhaven, 3. mevrouw Verstraten. Bieden: 1. J. van Oostende, 2. T. Ver- helst, 3. R. Linthout. Clinge - Zaal Malpertuus, 48 personen. Jokeren: 1. R. d'Hooghe, 2. mevrouw Van Dorsselaer-van de Lavoir, 3. A. Buijze. Stand kampioenschap: 1. R. d'Hooghe, 2. M. Blommae- rt-de Block, 3. L. Aerts-Lern- out. Heikant - KBO, zaal 't Heike, 27 schutters. Hoge vogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij vogel: E. Fierens, Moerbeke; tweede zijvogel: O. de Schrijver, St.-Jansteen; grootste aantal (4): C. Pieters, St.-Jansteen. Ossenisse - Camping Mussenist, 27 schutters, koningsschietmg. Koning: M. Coppens, koningin: Cl. van Vlierbergen, prins: G. Piessens, prinses: N. Govaert. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, vijftien schutters. Hoge vogel: A. Cocqheyt, eerste zijvo gel: J. Cocqheyt, tweede zijvo gel: F. de Meyer, grotoste aantal (6): J. van Damme. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 29 schutters. Hoge en twee de zijvogel: R. Bogaert, eerste zijvogel: J. Maas, grootste aan tal (6): D. de Bakker. Hulst - Zaal De Kroon, 25 schutters. Eerste hoge vogel: R. de Sterke, tweede hoe vogel: J. Piessens, beide zijvogels: J. van Kerkhoven, grootste aantal (6): J. Vernimmen. Paal - Zaal Veronica, 74 schut ters. Wip 1: hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvogel: J. de Bun, tweede zijvogel en grootste aan- tal (7): Th. Praet. Wip 2; hoge vogel: J. Rambo, eerse zijvogel: H. Kint, tweede zij vogel: E. Hulshout, grootste aantal (5): P. Verras. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 27 schutters. Hoge vo gel: Th. de Kort, eerste zijvogel: G. Piessens, tweede zijvogel: E. Lambrechts, grootste aantal (6): M. Hillaert. Terneuzen - De Westerschelde, 24 schutters. Eerste hoge vogel: F. Bruggeman, tweede hoge, tweede en derde zijvogel: G. Raes, eerste zijvogel: J. Doens, vierde zij vogel: P. Stevens. Ossenisse - Camping Mussenist, dertig schutters. Hoge vogel: J. van Laken, beide zijvogels: G. Piessens, grootste aantal (4): A. Maas. Hoofdplaat - Zaal De Vriend schap, 42 schutters. Hoge en eerste zij vogel: D. Dryepondt, tweede zij vogel: A. Moorhem, grootste aantal (5): A. van Eede- gem. Paal - Zaal Veronica, 54 schut ters. Wip 1: hoge vogel: Th. Praet, eerste zijvogel: E. Huls hout, tweede zijvogel: Th. Pica- vet, grootste aantal (5): P. Ver tenten. Wip 2: hoge vogel: P. de Koster, eerste zijvogel: P. Ver- tenten, tweede zij vogel: TH. Praet, grootste aantal: W. Buy- Kloosterzande - Clubgebouw Rozenhof, 26 personen: 1. L. Neve/H. Baart, 2. B. Kint/A. Rombout, 3. G. Cornelissens/M- van Goethem. Westdorpe Zaal Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. R. Spuessens/C. de Kever, 2. A. Jansens/E. Goethals. Mat 2: 1. O. de Kever/M. Goethals, 2. G. Spuessens/C. de Smet. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. E. de Maat/ R. de Waal-Cambeen, 2. M. de Maat-de Waal/R. Reyns-de Kort, 3. A. Mannaert/K. Schen kels. Clinge - Zaal Malpertuus, twin tig personen. Mat 1: L S. Govaert-van de Branden/L. Buyse, 2. M. Govaert/L. Kegels. Mat 2: 1. C. Hageman/J. Spit- ters, 2. C. van Gijsel/M. van Vlierbergen. Westdorpe - Zaal Concordia, achttien personen. Mat 1: 1. R. Janssens/E. de Smet, 2. R. Spuessens. Mat 2: 1. R. van Hecke/I. Goethals, 2. O. de Ke- ver/G. van Geetsum. Sas van Gent - Zaal De Rose- laer, twaalf personen: 1. B. Rammelo/mevrouw Vale, 2. A. Vervaet/A. de Maerschalk, 3. J. de Pan/P. de Bruyn. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. A. Rottier/ M. Rademakers-Warrens, 2. J. Schrauwen/T. van Vooren, 3. A. Mannaert/J. de Waal-Hamelink. Heikant- Zaal 't Heike, KBO, 32 personen: 1. P. de Bot/L. Boeykens en U. van der Ha- Bral/M. Jonkers-de Cock, 2. J. Bouvré/P. Janssens-Bouvré en E. Jonkers/M. Vonk-de Groene. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 28 personen. Hoge vogel: mevrouw Sanders, rechter zij vogel: M. de Roos, linker zijvo gel; L. Jansen, grootste aantal (4); L. Freyser. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 46 personen. Hoge vogel: J. de Poorter, rechter zijvogel: E. den Hamer, linker zij vogel: mevrouw Bun, grootste aantal (8): mevrouw Dankaert. Hengstdijk - Camping De Vo gel, 34 personen. Hoge vogel: N. Voogt, rechter zijvogel: L. Jan sen, Imker zijvogel: E. Saldm, grootste aantal (3): L. Freyser.

de Stem | 1994 | | pagina 15