Rob van Meggelen zegeviert Tim van Veldhoven zegeviert State Bart Bomeré en Marie-Paule Picavet op dreef WIELER SPATTEN De Jonge prolongeerl zege in Noordstraat 'Koppel e< Open tenniskampioenschappen van Ador in De Braakman Toernooizege voor sterk Goes Hoek moet Baronie verslaan Helft Zeeuw Provincie v miljoen ten DE STEM SPORT ZEELAND Skeelerwedstrijd om Open Zeeuws kampioenschap TENNIS Concours hippique van De Paardebloem geslaagd spektakel PAARDESPORT SPORTNIEUWS KORT Twee Zeeuwse records Erwin Simpelaar Jan Louisse tweede in Veenendaal Oefenprogramma voetbal Pover optreden ZH Pirates Francois Franse aan de leiding Patrick Tolhoek op derde plaats n KL in DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 B Van onze sportmedewerker Goes - De skeelerwedstrijd voor B-rijders om het Open Zeeuws kampioenschap die in Goes werd gehouden, le verde een fraaie overwinning op voor de Amsterdammer Rob van Meggelen. Hij domi neerde de wedstrijd in eerste instantie samen met Bram van der Wouden en Gerard Starke. Vier ronden voor het einde had laatstgenoemd tweetal geen antwoord op de demarrage van Van Megge len, die daarna als solist de eindstreep bereikte. Een prima prestatie van Van Meggelen, want er waren diverse nationale toppers aan de start verschenen, alsmede een aantal sterke Belgen. Na 25 minuten viel. de slag in deze wedstrijd toen vier man zich los maakten uit het peloton. Rob van Megge len, Bram van der Wouden, Ger ard Starke en de Zeeuw Cees Hoogerland kozen het hazepad. Laatstgenoemde ging een pro bleem vormen voor de jury, om dat hij bij de nationale Skeeler- bond nog staat ingeschreven als A-rijder. De organisator van de krachtmeting in Goes, Wim van de Kreeke, had het echter voor elkaar gekregen bij de jury dat Hoogerland toch op een dagli centie kon vertrekken, echter onder voorwaarde dat hij het wedstrijdverloop niet zou beïn vloeden. Dat deed Hoogerland echter wel degelijk toen hij zich in de voorste lijn meldde. De jury besloot toen in te grijpen,, Legde de wedstrijd stil, die pas werd hervat toen Hoogerland uit de koers was genomen. Behalve de skeelerwedstrijden, waarin ook de jeugd was betrok ken, werd in Goes-Zuid'ook een interessante Run-Run-Skate- Skate-wedstrijd afgewerkt voor koppels. Iedere deelnemer moest 5 kilometer hardlopen en 10 ki lometer skeeleren. Het duo Adriaan Provoost en Marcel de Looff toonde zich de sterkste. Het pakte tijdens het loopnum mer al een kleine voorsprong en handhaafde daarna zijn positie. IJsclub De Poel, die in samen werking met de Goese atletiek vereniging AV'56 deze sportdag organiseerde, kan op een ge slaagd evenement terugzien. UITSLAGEN Skeelerwedstrijd: 1. R. van Meggelen (Amsterdam), 2. op 500 meter B. van der Wouden (Zevenhuizen), 3 G. Star ke (Ilpendam), 4. M. van Hooijdonk (Meppel), 5. C. Vink (Warmond), 6. R Overmeire (Eekloo), 7. J van Winger den (Hendrik Ido Ambacht), 8. H. Caneele (Evergem), 9. J. Silversmet (Evergem), 10. H. Schipper (War mond). Overige Zeeuwen: 13. C. de Goffau (Rilland), 22. J. van Tatenhove (Axel), 24. M. Lijbaart (Sas van Gent), 25. C. Lepoeter (Wemeldinge). Vrouwen: 1. E Caneele (Eekloo), 2. D. Janse (Wolphaartsdijk). Jeugd tot 11 jaar: 1. G. Mulder (Zwolle), 2. S. van Oosterhout (Wolp haartsdijk), 3. K. Gideonse (Heinkens- zand). 12 tot 15 jaar: 1. M. Tuitert (Holten). 2. J Dunnewind (Ommen) 3. R. Poel (Ommen), 4. S. Niemons (Tilburg), 5. J. Treur (Wolphaartsdijk, 6. M. Janse (Wolphaartsdijk), 7. B. Koevoets (Goes), 8. G. Janse (Wolphaartsdijk). Run-Run-Skate-Skate: 1. A. Provoost/ M. de Looff (Domburg/Goes) 1.15.58, 2. G. van der Weijde/W.van de Kreeke (('s-Heer Hendrikskinderen/Wilhelmi- nadorp) 1.17.42, 3. P. en J. Tolhoek (Yerseke) 1.21.48, 4. J. Roose/W. Le poeter (Goes/'s-Heer Arendskerke) 1.30.27, 5. J. Melse/D. Janse (Vrouwen- polder/Wolphaartsdijk) 1.31.07, 6. H. Gelrum/H. Groenendijk (Bleiswijk) 1.31.27, 7. D. Schipper/E. Vught (Mid delburg) 1.33.02, 8. K. Westerweele/J. van Dorpel (Kapelle/Yerseke) 1.33.57, 9. J. de Goffou/D Wisse (Rilland) 1.34.04, 10. D. van Houwelingen/F. Leijnse (Grijpskerke/Middelburg) 1.35.39. Van onze medewerker Henk van de Voorde Hoek/De Braakman - Tim van Veldhoven uit Philippine schreef terecht het B-schema op zijn'naam van het Ador-tennistoernooi in De Braakman. In de voorziene finale versloeg hij niemand minder dan Rob Simon met 6-3, 6-4. Kraker/Potvlieger-Hendrikse/Kroes 6-1, 6-3. Finale: Daneels/Vart Loo- De Kraker/Potvlieger 6-2, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL B: Dana Berneman-Anat Katz 1-6, 6-3, 7-5; Anat Katz-Nicol Simon 6-1, 6-0; Dana Berneman-Nicol Simon 7-5, 6-2; Judith Simon-Nicol Simon 6-4, 6-3. Eindstand: 1. Dana Berne- man, 2. Anat Katz. Cl: Dana Berneman-Anat Katz 6-4, 6-3. Eindstand: 1. Dana Berneman, 2. Anat Katz. C2: Margriet Buijze-Emmy Black- man 6-2, 6-0; Ilse van Doorn-Emmy Blackman 6-4, 6-4; Ilse van Doorn- Margriet Buijze 6-4, 6-3. Eindstand: 1. Ilse van Doorn. Dl, finale: Moniek van de Plasse- Marga Vercruysse 6-3, 6-2. D2, halve finale: Paula Buijsse-De- nise Termont 6-2, 6-2; Jessica Lau- ret-Sylvia Pattijn 6-4, 7-6. Finale: Lauret-Buijsse 6-4, 6-1. E: Denise Termont-Paula Ulijn 7-5, 6-1. DUBBEL Dl: Lauret/Van de Plasse-Blokland/ Van Loo 6-4, 4-6, 6-0; Lauret/Van de Plasse-Krijger/Vantricht 6-1, 6-2. Eindstand: 1. Lauret/Van de Plasse. D2, halve finale: Dieleman/Gijsen- Nijsse/Nijsse 6-1, 7-5; Ulijn/Ulijn- De Reus/Vaterot 6-2, 6-3, Finale: Ulijn/Ulijn-Dieleman/Gijsen 6-2, GEMENGD DUBBELSPEL C, halve finale: Van Doorn/De Bak ker-Van Waes/Hermans 6-2, 6-3; D- ieleman/Michielsen-Blackman- /Dhont 6-4, 6-4. Finale: Dieleman/ Michielsen-Van Doorn/De Bakker 5-7, 6-4, 6-3. Van Veldhoven speelde enorm agressief, terwijl Rob Simon veel moeite had om het tempo te volgen. Deze probeerde wel het spel te ontregelen, maar Van .Veldhoven bleef goed spreiden. Hierdoor kreeg Simon het niet aangelopen, In de eerste set was één service-break voor Van Veldhoven (op 4-3) voldoende om deze binnen te halen: 6-3. In de tweede set verloor Rob Simon in de openingsgame meteen zijn servicegame wat hem de set en dus de partij kostte: 6-4. Hiervoor was Van Veldhoven op permachtig geweest tegen ach tereenvolgens de Israëliër Sagi Luft en 'Mike Simon. In de on derste helft van het schema ken de Rob Simon in de kwartfinale en halve eindstrijd weinig moei te met Lion Kristal, een andere Israëliër, en Bernd van Quekel- berghe. In de Cl-finale moest Bressiaan- der Robin Morel in twee sets zijn meerdere erkennen in Lion Kris tal. In de eerste set gaf Morel een 5-2-voorsprong uit handen. Kristal is een goede all-round- speler die niet schuwt om naar het net te komen. Op het C2-schema werd Duncan Blackman uit Slijkplaat eind winnaar door Axelaar Jurgen de Bakker in drie sets te bedwin gen. Twee jongere broers van Duncan Blackman, Donovan en Dylan, stonden in de Dl-eindstrijd te genover elkaar. Donovan ver sloeg in twee sets het jongste broertje. In de D2-groep rekende Henk Groot Zwaaftink in de finale in drie sets af met de Belg Wilfried Daneels. In de E-klasse zegevierde Willy Thans. De B-categorie bij de vrouwen werd geregeerd door de Israëli sche meisjes Dana Berneman (15) en Anat Katz (14). In de onderlinge confrontatie was Ber neman via 7-5 in de derde set de sterkste. Dezelfde Berneman domineerde ook de Cl-klasse. Ilse'van Doorn werd C2-winnares. In de Dl-fi- nale moesten de poulewinnaars Moniek van de Plasse en Marga Vercruysse tegen elkaar aantre den. Van de Plasse boekte een regelmatige zege. Jessica Lauret en Denise Termond werden toer- nooiwinnaar in de D2- respectie velijk E-categorië. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B, kwartfinale: Tim van Veldhoven- Sagi Luft 6-1, 6-1; Mike Simon-Gui- do Tolhoek 6-1, 6-2; Bernd van Que- kelberghe-Kim Langeraert 6-2, 6-3; Rob Simon-Lion Kristal 6-1, 6-0. Halve finale: Van Veldhoven-Mike Simon 6-1, 6-1; Rob Simon-Van Quekelberghe 6-2, 6-1. Finale: Van Veldhoven-Rob Simon 6-3, 6-4. Cl, halve finale: Robin Morel-Sagi Luft 6-3, 6-3; Lion Kristal-Joris Dhont 1-6, 7-6, 6-3. Finale: Kristal- Morel 7-5, 6-2. C2, halve finale: Jurgen de Bakker- Johny Bleyenberg 1-6, 6-4, 6-0; Dun can Blackman-Kees Kommers 6-3, 6-4. Finale: Blackman-De Bakker 7-5, 4-6, 6-2. Dl, halve finale: Donovan Black- man-Jan Gijsen 6-0, 6-1; Dylan Blackman-Dick Vrolijk 6-2, 7-6. Fi nale: Donovan Blackman-Dylan Blackman 6-3, 6-4. D2r halve finale: Wilfried Daneels- Dick Vrolijk 6-1, 6-2; Henk Groot Zwaaftink-Adrie Vantricht 6-2, 6-2. Finale: Groot Zwaaftink-Daneels 6-4, 4-6, 6-4. E, halve finale: Adrie Maurer-Wim de Vlieger 6-4, 6-2; Willy Thans-Jo- han d'Hauw 2-6, 6-4, 6-1. finale: Thans-Maurer 6-4, 6-3. DUBBEL B: Langeraert/Simon-Luft/Van Veldhoven 3-6, 6-3, 6-2; Langeraert/ Simon-Van Qu'ekelberghe/Tolhoek 6-3, 6-4; Kristal/Simon-Van Quekel- berghe/Tolhoek 3-6, 6-3, 6-2. Eind stand: 1. Langeraert/Mike Simon, 2. Kristal/Rob Simon. Cl, halve finale: Morel/Seen-Dhont/ Vos 6-4, 6-3; Ginat/Luft-Bleyenb- erg/Bleyenberg 3-6, 6-3, 6-4. Finale: Morel/Seen-Ginat/Luft 6-1, 6-2. Dl: Blackman/Blackman-De Kra- ker/Vantricht 6-2, 6-4; De Kraker/ Vantricht-Van Halst/Van Tatenhove 3-6, 6-2, 7-5. Eindstand: 1. Black- man/Blackman. D2, halve finale: Daneels/Van Loo- Krijger/Steenbakker 6-3, 6-3; De Niemand was bestand tegen Tim van Veldhoven in het Ador-tennistoernooi. Axel - Hoek kriiet in de striid om de Amstel-CUD. waarin het Vèn onze sportmedewerker Heinkenszand - Goes is voor de derde achtereenvolgende keer winnaar geworden van het SRV-voetbaltoernooi in Heinkenszand en kwam daardoor definitief in het be zit van de wisselbokaal. Goes versloeg in de finale het orga niserende SV Heinkenszand met 5-0. Bij de tweede elftallen trok 's- Heer Arendskerke aan het lang ste eind. In beide groepen kwa men vier clubs in actie. EINDSTAND Hoofdselecties: 1. Goes, 2. Heinkens zand, 3. 's-Heer Arendskerke, 4. Patrij zen. Uitslagen tweede elftallen: Goes 2-'s- Heer Arendskerke 2 2-2 ('s-Heer Arendskerke wint na strafschoppen), Heinkenszand 2-Patrijzen 2 2-5. Verliezersronde: Goes 2-Heinkenszand 2 1-0, Patrijzen 2-'s-Heer Arendskerke 2 0-3. Eindstand: 1. 's-Heer Arendskerke 2, 2. Goes 2, 3. Patrijzen 2, 4. Heinkenszand 2. Sas van Gent - Corn Boys BI heeft het eigen toernooi gewon nen. Een opmerkelijk feit, omdat ook de gerenommeerde B-junio- renteams van Terneuzen en STEEN van de partij waren. Vooral de 4-1-zege van Corn Boys tegen een niet volledig Ter- neuzen maakte indruk. Ook van STEEN werd met 1-0 gewonnen. De organiserende jeugdcommis sie van de Sasse vereniging kan terugblikken op een geslaagd ge beuren. EINDSTANDEN B-junioren: 1. Corn Boys, 2. STEEN, 3. Terneuzen, 4. Sluiskil, 5. Hoofdplaat. C-junioren: 1. Terneuzen, 2. Sluiskil, 3. Axel, 4. STEEN. D-pupillen: 1. Axel, 2. Terneuzen, 3. Corn Boys, 4. STEEN, 5. Sluiskil. E-pupillen: 1. Terneuzen, 2. Sluiskil, 3. STEEN, 4. Zaamslag, 5. Axel, 6. AZW, 7. Corn Boys El, 8. Corn Boys E2. F-pupillen: 1. Breskens, RIA A, 3. Terneuzen, 4. Axel, 5. Zaamslag, 6. Groede, 7. STEEN, 8. Sluiskil, 9. AZW, 10. RIA B, 11. Corn Boys. Terhole - Vogelwaarde won het Groot Hontenisse-toernooi voor eerste elftallen. Die ploeg redde het overigens op basis van doel saldo, want het verrassend sterk voor de dag komende team van de organiserende vereniging Ter hole eindigde in punten gelijk. UITSLAGEN Terhole-Vogelwaarde 1-1, SDO-Hon- tenisse 0-3, Terhole-Hontenisse 1-0, Vogelwaarde-SDO 2-0, Hontenisse- Vogelwaarde 1-1, SDO-Tërhole 0-0. EINDSTAND 1. Vogelwaarde 4^4 (4-2), 2. Terhole 4-4 (2-1), 3. Hontenisse 4-3 (4-1), 4. SDO 4-1 (0-5). Van onze paardesportmedewerker 's-Heer Abtskerke - In een magistrale foutloze rit bracht de 23-jarige hoefsmid uit Aalter Bart Bomeré met Kadaphi JH, die voor de Nieuwvliet- se Zwinruiters uitkomt, de overwin ning in de Zl- en Z2-klasse in handi cap op zijn naam. Niemand van de elf combinaties kon de lei schoon hou den in het parcours van ontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Wel technisch gebouwd, maar geen op merkelijke of aanwijsbare valkuil, want de strafpunten werden ver spreid over het gehele parcours in dit geslaagde concours hippique van De Paardebloem. Vier deelnemers waren er met vier straf punten. Die moesten nogmaals aan het vertrek komen. Een barrage dus voor de combinaties met vier fouten, waarvan er zich maar twee meldden. Winny de Land meter met Benjamon O van De Gouwe Reyers uit Serooskerke, die twee balken naar het gras trok en Bart Bomeré. Voor deze sympathieke ruiter, die voor de stal De Jonge en Van Hanegem rijdt, werd het parcours nogmaals verhoogd tot Z2-ni- veau. Daarin liet hij werkelijk een magis trale rit zien en liet het houtwerk onbe roerd. Hij haalde hiermee onbetwist de hoofdprijs binnen. Er kwamen vijftien deelnemers aan het vertrwk in de M-klasse, waarin behalve de .29-jarige thans in Moerbeke-Waas wonende amazone Marie-Paule Picavet met Douwe van Luctor et Emergo ook Bart Bomeré met Lucky One het er zon der kleurscheuren afbracht. Dus een bar rage met twee. In die barragerit van Marie-Paule Picavet gooide Douwe twee balken uit de lepels, daarmee acht straf punten oplopend. Voor Bart Bomeré leek de hoofdprijs in het verschiet, maar Luc ky One haalde vier balken naar de gras mat. Picavet zegevierde en pakte de hoofdprijs. Sandy den Exter met Heaven on Earth van Noord-Beveland liet welis waar een foutloos parcours zien, maar maakte en tijdsoverschrijding, waardoor zij het brons greep. Superieur De Zeeuws-Vlamingen bleken superieur in de springrubrieken, want in de L-klas- se zegevierde de 23-jarige amazone uit Waterlandkerkje Anouschka Bevin met Gamantha van De Zwinruiters vóór Jeroen Burm met Natasja van Hulst. In de B-klasse bleek Luc Cornelissens met Imposant Star van Hulst de sterkste met op de tweede plaats voorzitter Paul Burm van Hulst met Holinda. Dit in een veld met twaalf deelnemers. Bij de dresduurrubrieken in de Zl- en Z2-klasse leek het kommer en kwel. Vijf tien deelnemers waren er in totaal, waar van er maar één een winstpunt behaalde. Dat was Noud Loos met Fleur van De Paardebloem. Dit terwijl deze deelnemers vorige week zaterdag in Vlissingen op het concours van De Scheldestad nog behoor lijk wat winstpunten bij elkaar reden. Veel dressuurruiters waren dan ook van mening dat het tijd wordt dat de klassen Zl em Z2 door twee juryleden worden beoordeeld, in plaats van één. Dit werd volmondig bevestigd door jurylid Piet Westveer uit Kapelle, die overigens op dit concours hippique de L-klasse beoordeel de. De Z2-klasse werd een prooi voor Kees Steendijk met Boy uit Kruiningen met 179 punten. Een schitterende lokatie op de terreinen van de familie Van Laerho- ven in 's-Heer Abtskerke, waar de lande lijke rijvereniging en poncyiub De Paar debloem de organisatie in handen had. Voorzitter Ko Goedegebure: „De plaats waar we voorheen ons concours hielden, bij manege Van Willigen te Kapelle, werd te klein. Hier bij de familie Van Laerho- ven zijn schitterende terreinen. Daar naast een prachtige samenwerking en veel hulp. We zijn hen veel dank ver schuldigd." UITSLAGEN SPRINGEN Zl- en 22-paarden: 1. Bart Bomeré met Kadaphi JH (Zwinruiters). M-paarden: 1. Marie-Paule Picavet met Douwe (luctor et Emergo), 2. Bart Bomeré met Lucky One. L-paarden: 1. Anouschka Bevin met Gamantha (Zwinruiters), 2. Jeroen Burm met Natasja (Hulst). B-paarden: 1. Luc Cornelissens met Imposant Star, 2. Paul Burm met Holinda (beiden Hulst). B-pony's categorie D: 1. Leonard de Boer met Cindy (Schouwseruiters), 2. Josee de Vetter met Bolero (Hulst). JOHNNY VAN CADSAND uit Overslag legde in het Duitse Rheinbach beslag op een derde plaats in een 160 kilometer lange amateurklassieker. In Oosteeklo was FRANK GOMMERS uit Philippine de eerste Zeeuws-Vlaming. Hij werd er zevende. Karei van Goethem uit Sluiskil eindigde er als negende en Frank Geelisen uit Philippj. ne als vijftiende. In Kemzeke reed DAVY DUBBELDAM uit Sluiskil naar een derde plaats. HERMAN MULLER uit Terneuzen werd negentiende in Kemze ke. FOTO WIM KOOYMAN Goes - Erwin Simpelaar heeft een succesvolle week afgesloten met twee Zeeuwse records. De B-junior van AV'56 deed dit tijdens de open Haagse kampioenschappen waar hij zowel het kogelstoten als discuswerpen won. Met de kogel kwam hij tot 17,54 meter en met de discus tot 51,58 meter. Zijn oude Zeeuwse records bedroegen respectieve lijk 17,45 en 50,96 meter. Eerder in de week won hij in het Belgische Leuven, waar de Belgische top present was, ook het kogelstoten en discuswerpen. Daar waren zijn afstanden 16,91 en 49,98 meter. Veenendaal - Jan Louisse uit Kapelle eindigde in Veenendaal als tweede in een kwart triathlon. Voor de 1500 meter zwemmen, 49 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen had hij een tijd nodig van 1 uur, 53 minuten en 53 seconden. De winst was voor René Poppe in 1.52.16. Terneuzen - Er worden weer vrij veel oefenwedstrijden gespeeld in de periode van dinsdag 23 tot en met zondag 28 augustus, Vanavond is het programma overigens beperkt doordat dan de eerste bekerronde afgewerkt wordt. Dinsdag 23 augustus, 19.30 uur: Biervliet-SDO en Terhole-STEEN 2. Donderdag 25 augustus, 19.00 uur: Groede-Spui, 19.15 uur: Biervliet- Kaprijke, 19.30 uur: Zaamslag-Corn Boys, Sluiskil-Aördenburg en Vogelwaarde-Kaprijke. Vrijdag 26 augustus, 19.00 uur: Terneuzense Èoys-Philippipe, Graauw- SDO, 19.30 uur: Terhole-HW'24 3, Meerdonk-Hulsterloo. Zaterdag 27 augustus, 14.30 uur: AZVV-Clinge, Sluiskil-Krabbendijke, Terneuzen Al-Spui, 16.00 uur: Hoek 2-Adegem, 18.30 uur: Zaamslag- Axel. Zondag 28 augustus, 14.30 uur: Corn Boys-Graauw, Middelburg-Bres- kens, Koewacht-HVV'24 2, Vogelwaarde-Unitas, Groede-Terneuzen 2, Hontenisse-Nieuw-Borgvliet, RIA-SDO, IJzendijke-Zomergem en Hul- sterloo-Sluiskil. Terneuzen - Het honkbalteam van ZH Pirates heeft het afgelo pen weekeinde pover gepresteerd. Werd zaterdag op eigen veld met 1-20 van Pitaland Pioneers verloren, zondag kwamen Belgische tegenstanders tot eenzelfde score zonder dat de Terneuzenaren een puntje binnen haalden, „Een en ander gevolg van een mentaliteitskwestie," aldus insiders. Het softbalteam van ZH Pirates keeg eveneens met Pitaland Pioneers te maken. Met 19-3 trokken de Terneuzenaren op eigen veld aan het langste eind. Goes - In het Zeeuws Meeting Point Middelkamp-klassement waarvoor alle Zeeuwse wielercriteriums voor A-amateurs mee tellen heeft Francois Franse nog steeds de leiding. Peter Mol bezet de tweede stek met twee punten achterstand Op het programma staan nog vier wedstrijden. TUSSENSTAND 1. Francois Franse 97 punten, 2. Peter Mol 95, 3. Peter Hoondert 90,4, Eric Vereecken 77, 5. Wilfried Bastiaanse 73, 6. Vital Timmermans 56, 7. ex aequo Niels van Elzakker en Patrick van Passel 50, 9. Bob Rasenberg 48,10. Davy Dubbeldam 46. Axel - Hoek krijgt in de strijd om de Amstel-cup, waarin het is ingedeeld in een groep met RBC, NAC en Baronie, vanavond laatstgenoemde club op bezoek. Van de Bredase 'baronnen', die uitkomen in de hoofdklasse C, moet volgens trainer Dick Buitelaar gewonnen worden. Hoek, dat zaterdag met 1-1 gelijk speelde tegen RBC, moet om een kans te maken door te gaan naar de volgende ronde winnen. Andere smaken staan er vandaag bij aanvang van het duel om 19.30 uur niet op het menu. „Drie punten kan genoeg zijn. Dan nog kan het doelsaldo roet in het eten gooien," aldus trainer Dick Buitelaar. Deze coach van Hoek gaat er vanuit dat doelman Jaap Pijnenburg onder de lat zal staan. Zijn 'rood' bij RBC zal naar verwachting vandaag nog geen schorsing opleveren. Of Geertjan de Smet, die met een hoofdwond het veld bij RBC moest verlaten en met zes hechtingen rijker huiswaarts keerde, mee zal spelen is verre van zeker. „Ik denk te kunnen spelen," zei de Westdorpenaar. Buitelaar houdt rekening met een vervanging voor zijn snelle man. Tony Coppens of Franky Standaert zal dan de stek van 'De Smet' opvullen. PROGRAMMA VCK-Arnemuiden, RIA-Axel, Hontenisse-STEEN, GPC-Middelburg, Krabbendij- ke-Patrijzen, Kruiningen-'s-Heer-Arendskerke, SKNWK-Oostkapelle, SSV65- Colijnsplaatse Boys, Terneuzense Boys-Breskens, WIK'57-Veere, Zaamslag-Goes, Dauwendaele-Bevelanders, Philippine-Terneuzen, Koewacht-MOC'17, Vogel- waarde-AZW, Sluiskil-HW'24, Hoofdplaat-VC Vlissingen, Zeelandia-KIoetinge, Luctor'88-RCS, Zeeland Sport-Middelburg (zaterdagteam), Zierikzee-Bruse Boys, Walcheren-Serooskerke, Kaaise Boys-Tholense Boys en Nieuw Borgvliet- Kapelle. Van onze sportmedewerker Noordstraat - Robert de Jonge won evenals vorig jaar de kermiskoers voor trimmers in Noordstraat. De Middelburgs klopte in de spurt zijn vluchtgezellen Patrick van Huiles Karei Warnier. Categorie C: 1. Corine Moens met Carola (Oran jezon). L-pony's categorie C: 1. Josee de Vetter met Viona, 2. Esther de Vetter met Donja, 3. Rachel Bergs met Winston BB (allen Hulst). Categorie D: 1. Angelique de Beule met Flower, 2. Stieven van Bunder met Diamantha (beiden Hulst). M-pony's categorie C: 1., Colinda Cornelissens met (Hulst). PROGRESSIEF B-paarden: 1. Jeanine Heynsdijk met Disign (Noord-Beveland). L-paarden: 1. Sanja Dingemanse met Gultana (Paardebloem). L-pony's categorie D: 1. Stieven van Bunder met Diamantha, 2. Stieven ven Bunder met Rockey. L-pony's categorie C: 1. Josee de Vetter met Viona, 2. Rachel Bergs met Winston BB, 3. Esther de Vetter met Donja. DRESSUUR B-pony's: 1. Jolanda Verton met Arabei (Paarde bloem), 2. Cindy Perdaen met Mick (Zwinrui ters). Ll-pony's: 1. Nathalie Tarant met Debora (Zwinruiters). L2-pony's: 1. Jolanda Bevelander met Sheila (Westelijk Schouwen), 2. Jeroen Dees met Mon Pompidou (Luctor et Emergo). Ml-pony's: 1. Rachal Wolff met Diamond (Paar debloem). M2-pony's: 1. Angela Daanè met Amedijks Orin (Zuid-Beveland). Zl- en Z2-pony's: 1. Lucie Louws met Melga (Gouwe Reyers). B-paarden: 1. Carola Paauwe met Identiek (Zuid-Beveland), 3. Danny Morel met Ibrahim (Zwinruiters). LI-paarden: 1. Martin de Kroo met Highsence (Scheldestad). L2-paarden: 1. Tanja Goedegebure met Itarda (Paardebloem). Ml-paarden: 1. Marko van de Plasse met Gigolo (Zuid-Beveland), 2. Carolien de Feyter met He lios (Luctor et Emergo), 3. Diana Boone met Enea Primeur (Zwinruiters). M2-paarden: 1. Jacqueline Bergwerff met Cara vel (Oranjezon). Zl-paarden: 1. Noud Loos met Fleur (Paarde bloem). Z2-paarden: 1. Kees Steendijk met Boy (Zuid- Beveland). Dit trio ging al na drie ronden (negen kilometer) aan de haal en ondanks dat zich achter hen een sterke jachtgroep van zeven man formeerde met mannen als John van de Klooster, Rinse van Etten en Hans Moens, bleven ze buiten schot. Patrick van Hulle, duide lijk bevreesd voor de spurt, pro beerde nog wel een keer zijn gezellen te verschalken, maar Robert de Jonge en Karei War nier reageerden attent. In de spurt gooide Patrick van Hulle opnieuw zijn taktisch vernuft in de strijd. Hij ging van ver aan, pakte een paar lengtes, maar het was niet voldoende om Robert de Jonge van de winst af te houden. De Jonge pakte naast de bloemen ook de leidersprijs. Eerder kwam de C-categorie in actie. Hier werd de zege betwist in een spurt met zeven en het was de doorgewinterde Wim Wielhouwer die als eerste het spandoek doorging. C_ lend was in deze categorie it aanwezigheid van West-Bra- bantse renners die bij de eerste tien met zes man waren verte genwoordigd. UITSLAGEN C-categorie: 1. Wim Wielhouwer (Soe; melsdijk), 2. Hugo van Hooydon;! (St.-Willebrord), 3. Karei de Rooy■i- Stan van Vlimmeren (beiden Etter. Leur), 5. Hans Boeren (St.-Willebrorc 6. Corné Rombouts (Etten-Leur), Giel van Vlimmeren (St.-Willebror^ 8. Robby Maenhout (België), 9. Ru" Lammens (Oostburg), 10. Roland Decker (België). A-categorie: 1. Robert de Jonge (M delburg), 2. Patrick van Hulle (Sasvf- Gent), 3. Karei Warnier (Hulst); 1 1.30 John van de Klooster ('s-Het' Arendskerke), 5. op 2.10 Rinse vr: Etten (Hulst), 6. Fonny Martens (Koe wacht), 7. Hans Moens (Vogelwaard?1 8. Sjaak Beun (Biervliet), 9. Jos Jö*" miasse, 10. Ko Blok (beiden Wemelt" ge), 11. Jaap Westrate (Goes), It'®" nald Smits (Clinge), 13. Cor Verplan»1 (Biervliet), 14. Jan Gommers (Wou*1 15. Honky Pieters (Heikant). Van onze sportmedewerker 's-Heer Abtskerke - In de tweede en laatste wedstrijd van hf Benelux-kampioenschap voor trimmers, die in 's-Heer Abts kerke werd gehouden, consolideerden de Belgische deelne mers hun puntenvoorsprong die zij hadden behaald tijdens® eerste koers in Gooik. In alle categorieën ging de titel naar®1 van onze zuiderburen, die met 95 renners present waren. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 188. De Zeeuw 1 Tolhoek eindigde als derde in de eindstand bij de A-renners. Char® Mollet was in de B-categorie de meest succesvolle Zeeuw met vierde stek. Op het fraaie 5 kilometer lange parcours rondom 's-Heer Abtskei® namen negen renners afstand van de rest na 35 kilometer. Heeren toonde zich de snelste in de eindsprint. In de B- slaagden twaalf renners er in een kloof te slaan. Uit deze ontsnapte in de laatste ronde de Belg Luc Schoonjans, die *f uitstapje met succes bekroonde. Bij de C-renners hield Jan-""""' Dommele vijf medevluchters achter zich in de eindsprint. UITSLAGEN A-categorie; 1 P. Heeren (Sprundel), 90 kilometer in 2.18.02, 2. G. GloO (België), 3. P. Tolhoek (Yerseke), 4. B. van de Buijnder (België), 5. J- «f (Rijsbergen), 6. M. Simons (Wouw), 7. R. de Jonge (Middelburg), 8. o. Antwerpen (Nieuwdorp), 9. J. van de Klooster ('s-Heer Arendskerke). Paridaens (België). g B-categorie: 1. L Schoonjans, 2. G. de Mezel, 3. M. Bayens, 4. J. HoebeKe, Gijssels (allen België), 6. C. Mollet (Hansweert), 7. R. Pleijte (Nieuwdorp)' Demayer (België), 9. H. van Dijk (Goirle), 10. C. van den Dries (Ovezande). C-categorie: 1. J. van Dommele (Nederland), 2. R. Picoux, 3. P. Verlee België), 4. J. Maurer (Nederland), 5. L. D'Haseleer (België). EINDSTANDEN A-categorie: 1. G. Glorieux, 2. B. van Buijnder (beiden België), 3. (Yerseke), 4. J. Baeijns, 5^ R^ de Milde (beiden België), 6. J. van^de^^ ('s-Heer Arendskerke), 7. G. Suijk (Kruiningen), 8. C. de Saseger (Belgiê)i van Antwerpen (Nieuwdorp), 10. L. Weststrate (Goes). B-categorie: 1. J. Hoebeke, 2. G. de Mezel, 3. M. Baijens (allen België), 4. (Hansweert), 5. R. Marissens (België). 4 p. C-categorie: 1. F. Streethem, 2. R. Maldrie, 3. M. Herregodt (allen België Borremans (Hoogerheide), 5. O. Vermaeren (België), 6. J. Gijzel (Yerseke). Liaakt u een dikke kans op succes, li -na omdat negen van de tien Sten in week uit In onze „Klelntjes"- Zn hun gading bij staat. Dat zijn elke van kleintjes lezer yan onze verslaggever Terneuzen/Schoondijke - Hef pelen van het Milieu Educatie trum (MEC) Zeeuws-Vlaar ,aan het Innovatie en Prakti; trum (IPC) in Schoóndijke reële mogelijkheid om het ME de grond te krijgen. De direct het IPC doet deze suggestie brief aan het intergemeenteli menwerkingsorgaan Zeeuws-1 deren (het voormalige B en W leg)- Locatie-directeur Th. Vulink noi Van onze verslaggever Middelburg - Een overgrot Staten steunt de Zeeuwse de omstreden heffing, de in; schappen. De helft van all hebben gekregen, heeft Statenlid Eveleens (PvdA) voor de ouderen, vindt dat de Zeeuwse volksaard van t Maar woordvoerder Pijpelink van de Zeeuwse Waterschaps- bond zei .gisteren in een reactie op de-uitspraak van Eveleens het 'niet vreemd' te vinden dat vijf tig procent nog niet heeft be taald. „We hebben slechts een eerste aanslag opgelegd, veel mensen wachten op de aanma ningen met betalen," aldus de woordvoerder. Dat alle politieke partijen achter de bejaarden staan en de uitslag van het door-de bejaardenbon den te beginnen proefproces af wachten, bleek gisteren tijdens een politieke vergadering van een statencommissie. Alleen de SGP maakt een voor behoud. „Je moet," aldus staten lid Hamelink, „erg voorzichtig zijn om een bepaalde bevol kingsgroep vrij te stellen van belastingen, er zijn bovendien ruime mogelijkheden van kwijt schelding." Maar daar gaat het Eveleens en de bejaarderibond LOBB niét zo zeer om. „Hier wordt onrecht gedaan, met twee maten geme ten daaraan gaan ook Gedepu teerde Staten voorbij. Ik had compassie verwacht voor de be jaarden, maar in plaats daarvan krijg ik een bestuurlijk juridisch verhaal," aldus Eveleens. Met dat bestuurlijk juridisch verhaal bedoelt hij de argumen ten die tot dusver hebben ge klonken. Het gaat formeel om de interpretatie van het begrip 'zelfstandige woonruimte' in de Waterschapswet. De water schappen vinden dat bewoners van verzorgingstehuizen zelf standig wonen en dus moeten betalen, de bewoners beweren Middelburg - Het provinciaal gulden subsidie terugvordere omdat Goes het gebouw Magn subsidie in zit, gaat verhurei midden-Zeeuwse waterschap, ties die er nu in zitten en waa moeten verhuizen. Gedeputeerde Dijkwel (gezond heidszorg) deelde dit gisteren mee tijdens' een vergadering van een statencommissie in Middel- urg, na vragen van statenlid De °e (CDA) die ook vindt dat oes het geld moet terugbetalen, et grote pand Magnolia is ge bouwd als kapitaal onderkomen oor allerlei provincale gezond heidsdiensten zoals het RIAGG, e GGD, het ZCAD, de Stichting uiszorg en Het Zeeuwse achterliggend idee 7n!dm diensten goed samen uden kunnen werken door in groot gebouw gehuisvest te £1jn. §ertleente Goes vindt nu dat dat s.am«nwerking is mislukt en va„ il diensten net zo goed los don aar Mders kunnen wor- t® ondergebracht. Goes zocht spnt0? naarstig naar een repre- atief pand voor het nieuwe allpeiS^ een fusie van nrL ®fuwse waterschappen OMat h]k van de Westerschelde ontstaat. zijn al genomen, Goes staa Z waterschapshoofd- omriat^/r^86'3.11^ noemen, mede Magnolia is aangeboden.

de Stem | 1994 | | pagina 8