Cubanen blijven land ontvluchten Onze Top 5 van deze week, crt Tijdelijk Bonn en Moskou sluiten verdrag tegen plutoniumsmokkel Wegens succes verlengd Conflict Geen nieuwe massale uittocht van Ruandezen Zedillo vrijwel zeker president van Mexico Clinton boekt succes met zijn misdaadwet Kroatië weigert opname van moslimvluchtelingen Europese v DE STEM BUITENLAND Amerika brengt bootvluchtelingen echter naar militaire basis op Cuba Prinses ontkent plegen anonieme telefoontjes Diana huilt uit bij rioolpers BUITENLAND KORT Ier krijgt 25 jaar voor IRA-bomaanslagen Pérez de Cuéllar wil president worden Koerden gearresteerd na rellen in Parijs 'Rechts blok' in Duitsland 'Geen voorwaarde voor erkennen Israël' 'Artsengezin vermoord door leger' Smokkelschip deed Paramaribo niet aan Griekenland dreigt Albanië met wraak ©Appelsientje, ocq 2 pakken a 1 liter 335 ©CfIZaanse snijder, wit, bruin ]2r4U of /q volkoren 1255], heel 1.0/ ©Oh Huzarensalade, o ~1C bak 1 kilo 338 OCh Bordeaux, A nr rood (5r95ï of wit I545I, fles 0.75 liter 4x3 Uit de diepvries: Ola Magnums, wit, bruin i4r99I, amandel of pecan 15:491, 3 stuks 4,49 Kollumer kaas 48+, per 500 gram Unox Knaks, blikje 10 stuks, 200 gram 's Landsgrootste kruidenier blijftop de kleintjes letten. 385 795 338 1.9- pESTEM Koppelbazen DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 j\i Bonn/Moskou (rtr/afp/dpa) - De geheime diensten van Duitsland en Rusland hebben gistermiddag een overeen komst ondertekend waarin ze afspreken samen de pluto niumsmokkel te lijf te gaan. In een in Bonn uitgegeven ver klaring zeggen beide landen on der meer de controle aan de grenzen te zullen versterken en een bilateraal verdrag te sluiten over de strijd tegen de interna tionaal georganiseerde crimina liteit, de smokkel van plutonium en het (nucleair) terrorisme. De twee geheime diensten houden in de toekomst intensiever contact om smokkelmethoden en -routes op te sporen en de oorsprong van de smokkelwaar in kaart te brengen. Het is de bedoeling dat er ook samenwerking komt op het gebied van onderzoek. Ver der worden er richtlijnen opge steld voor het analyseren van inbeslaggenomen nucleair mate riaal. Duitsland denkt dat het pluto nium dat de afgelopen weken door de Duitse politie werd on derschept, afkomstig is uit Rus land. Volgens het persbureau Itar-Tass heeft de Duitse delega tie daarvoor echter geen bewijs aangedragen. Minister Schmidtbauer, coördi nator voor de inlichtingendien sten op de bondskanselarij, ver klaarde dat de oorsprong van het plutonium niet het belang rijkste gespreksthema was in Moskou. Over de herkomst van het plutonium liet hij zich ook wat minder stellig uit: „We we ten het niet. De experts moeten dat maar ophelderen." Plutonium is onder meer een afvalprodukt van verouderde kerncentrales. De radioactieve stof kan worden gebruikt om een atoombom te maken, reden voor groot internationaal alarm nu blijkt dat er voor de stof smok kelroutes en een zwarte markt bestaan. Ondanks de beschuldigingen die aanvankelijk over en weer vlo gen, verliepen de gesprekken tussen de vertegenwoordigers van de geheime diensten in Mos kou in een 'vriendschappelijke en constructieve atmosfeer', al dus coördinator Sergej Stepasjin namens de Russen. „We zijn een volkomen samenwerking over eengekomen in de (kern)sector, zonder enig voorbehoud." Over het onderzoek naar het op het vliegveld van München ge vonden plutonium zei hij 'een paar namen' van de Duitsers te hebben gekregen, die nu door de Russen worden nagetrokken. De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en Duitsland zullen de gesprekken over de smokkel later voortzetten. De Duitse minister Kinkel liet in Bonn weten 'deze week nog' ook met de Witrussischie regering over het probleem te willen pra ten. Miami (afp/rtr/upi/anp) - Honderden vluchtende Cubanen hebben gisteren de Amerikaanse- kustwateren bereikt. De uittocht houdt aan ondanks de nieuwe politiek van Washing ton Cubanen niet meer toe te laten. Amerika heeft in het kader van het nieuwe beleid de eerste boot-' vluchtelingen naar de Ameri kaanse basis Guantanamo in het zuidoosten van Cuba getrans porteerd. Zij kwamen daar giste ren ontgoocheld aan. Zij blijven volgens de Amerikaanse minister van Defensie William Perry 'voor onbepaalde tijd' op de ba sis geïnterneerd. „We kunnen de opvangkampen zo lang als nood zakelijk openhouden." De afstand tussen het Ameri kaanse Key West en de Cubaan se hoofdstad Havana bedraagt circa honderd kilometer. Zondag werden 1293 vluchtelingen on derschept, ruim honderd meer dan op zaterdag. In Key West zit het enige opvangcentrum voor Cubanen in de VS. Gisterochtend waren er in Key West al 625 Cubaanse vluchte lingen geteld. Dat was voor een officier van de kustwacht reden te voorspellen dat 'dit tot dus verre onze ergste dag wordt'. President Clinton brak vrijdag met de 28 jaar oude politiek van de VS om gevluchte Cubanen vrijwel automatisch politiek asiel te verlenen. Washington vreest een nieuwe uittocht, zoals die in 1980 toen de Cubaanse leider Fidel Castro 125.000 Cu banen liet vertrekken. Perry heeft gisteren gezegd dat een blokkade van Cubaanse wa teren 'een mogelijkheid' is, maar dat deze optie niet op de agenda staat. Een woordvoerster van het Witte Huis zei dat tal van maat regelen onderzocht worden maar dat een blokkade 'nu niet wordt nagestreefd'. Washington bena dert wel andere naties in het Caribisch gebied om eventueel Cubanen op te vangen. De Amerikaanse regering zou overwegen opvangkampen te bouwen in onder meer Panama en in Suriname. In Paramaribo werd gisteren bekend dat de Su rinaamse regering een formeel verzoek van de VS verwacht. Van onze correspondent Bob van Huët Londen - Prinses Diana is het middelpunt van controverse na een zeer ongebruikelijk interview met een Engelse schandaal krant. De prinses maakte zelf een af spraak met 'royal watcher' Ri chard Kay van de Daily Mail om uit te huilen over de bizarre, anonieme telefoontjes, die een Londense miljonair en kunst handelaar zou hebben ontvan gen vanuit haar paleis. De geëmotioneerde prinses rea geerde op onthullingen in een zondagskrant dat Scotland Yard èn British Telecomb (BT) haar zouden hebben opgespoord als de plaaggeest die Hoare, een 48-jarige kunsthandelaar en vriend van de Wales', het leven zuur maakte. Hoare werd vijf keer per dag of nacht telefonisch lastiggevallen door iemand die geen woord zei. De ingeschakel de politie vond echter Kensing ton Palace, telefooncellen daar omheen én prinses Diana's draagbare telefoon als bron. In het interview met de Daily Mail zegt prinses Diana wel met Hoa re te hebben gebeld in de periode dat hij optrad als bemiddelaar tussen haar en prins Charles (over het hebben van de kinde ren op bepaalde dagen), maar van anonieme telefoontjes wist ze niets.1 „Hij is een vriend en hij heeft me geholpen. Ze proberen er nu van te maken dat ik een verhouding met hem had of dat er een fatale aantrekkingskracht bestond. Het is gewoon niet waar en allemaal zo gemeen." Prinses Diana toonde de ta bloidreporter haar privé-agenda om te 'bewijzen' dat ze bepaalde telefoontjes niet gepleegd kan hebben vanwege andere bezighe den' op dat tijdstip. Op de sug gestie of ze misschien vanuit telefooncellen heeft gebeld geeft de prinses het curieuze ant woord: „Dat kun je niet menen. Ik weet niet eens hoe ik een parkeermeter moet vullen, laat staan een openbare telefoon". Die ongelukkige laatste zin ont lokte gisteren prompt nieuwe reacties. „In wat voor wereld leeft Diana als ze niet eens weet hoe een openbare telefoon werkt," aldus een commentator. Buckingham Palace weigerde als gebruikelijk elk commentaar. Maar in kringen van hoogge plaatste 'vrienden' kon de nodige afkeuring worden gehoord over Diana's 'domme stap' om zelf de tabloids in de arm te nemen, dezelfde kranten die ze zo zou verachten. Het Conservatieve Lagerhuislid Teddy Taylor heeft inmiddels een onderzoek gevraagd naar het uitlekken van de Scotland Yard en BT-gegevens. „Als blijkt dat een ambtenaar die heeft ver kocht aan de tabloids zal ik persoonlijk helpen hem in de Thames te gooien." Bij de oever van. de Rizuzu-rivier, in het zuidwesten van Ruanda, proberen een paar honderd Ruandezen over te steken naar Zaïre. Een grote uittocht zoals enkele weken geleden blijft vooralsnog uit na het vertrek van de Fransen. foto epa Gikongoro (rtr/afp/dpa) - Een nieuwe massale vlucht van Ruandezen naar Zaïre lijkt uit te blijven nu de Franse militairen uit Ruanda zijn vertrokken. Leden van Hutu-milities hebben het afgelopen weekeinde wel in paniek de benen genomen rich ting Zaïre. De bevolking in de veiligheidszone in het zuidwes ten van Ruanda heeft zich echter niet in groten getale laten over tuigen van de noodzaak van ver trek, na de aftocht van de Fran sen. Honderdduizenden Hutu's in vluchtelingenkampen en boeren op het platteland beschouwen het vertrek van de milities als het einde van de heerschappij van angst en misdaad. Zij ne geerden de waarschuwingen van de milities dat het door Tutsi's gedomineerde Ruandees Patriot tisch Front (FPR) de Hutu-be- volking zou uitmoorden, zodra de Fransen waren vertrokken. Hutu-milities en criminelen ver moordden in april en mei naar schatting meer dan een half mil joen Ruandezen, voornamelijk Tutsi's. Angst voor wraakacties door de Tutsi-minderheid had tot gevolg dat een grote vluchte lingenstroom richting Zaïre en andere buurlanden op gang kwam. Vrijwel iedereen in het gebied is nu door de milities gesommeerd te vertrekken, maar de meesten hebben het dringende advies niet opgevolgd. In de veiligheidszone verblijven qirca 2,5 miljoen Rua ndezen. Twee leden van het FPR zijn geëxecuteerd omdat zij misda den hadden gewroken die door het voormalige Hutu-regime zijn begaan. Zestig andere RPF-le- den worden om dezelfde reden op korte termijn berecht, aldus de Ruandese president Pasteur Bizimungu gisteren. Zowel Frankrijk als de Verenig de Naties lieten zich gisteren optimistisch uit over de situatie. Ondanks de spanningen in het gebied zijn Ethiopische VN-sol- daten volgens een woordvoerder van de VN-missie Unamir heel aardig geslaagd in hun taak om het toezicht over te nemen van de Fransen. Unamir stelde dat de omvang van de nieuwe vluch telingenstroom ver achter blijft bij de exodus van enkele weken geleden richting Goma. Van onze redactie buitenland Zagreb - Hulporganisaties hebben hun handen vol aan de opvang van 23.000 vluchtelingen die in Servisch Kroatië hun heil hebben gezocht. Zij verlieten zondag hun huizen nadat het Bosnische regeringsleger een eind had gemaakt aan de afsplitsing van de opstandige moslimenclave Bihac. De vluchtelingen mogen van de autoriteiten van Zagreb Kroatië niet in omdat daar 'de opvang capaciteit voor nieuwelingen volledig is uitgeput'. De verdreven leider van de en clave, de zakenman Fikret Ab- dic, gooide olie op de golven door zijn aanhangers op te roe pen niet terug te keren naar hun huizen. Vanuit een plaats die juist binnen de. gevallen provin cie ligt, zei hij in een verklaring: „Onze terugkeer is alleen moge lijk indien onze beulen, het Vijf- ide Korps (van het Bosnische le ger), onze huizen verlaten." De eigenaar van bedrijven in het rebellenbolwerk Velika Kladusa die krijgsheer werd, was erg po pulair onder de inwoners. Hij wist Bihac buiten de Bosnische burgeroorlog te houden en maakte van zijn strategisch tus sen de strijdende partijen gele gen bolwerk een piratennest. Er werd geprofiteerd van schimmi ge handel en smokkel. Via de radio riep de Bosnische regering de vluchtelingen giste ren op tot een terugkeer naar de enclave. De commandant van de Bosnische troepen, Atif Dudako- vic, garandeerde de terugkeren- den hun persoonlijke veiligheid. De leiding in Sarajevo verlengde voorts het aanbod voor amnestie aan de aanhangers van de ver dreven autonome militie in Bi hac tot 24 augustus. Als voor waarde werd genoemd dat zij zich vrijwillig melden voor dienst in het Bosnische leger en dat zij geen oorlogsmisdaden hebben begaan. Volgens VN-troepen was het gis teren rustig in Bihac. Van onze redactie buitenland Mexico-stad - Ernesto Zedil lo lijkt met een grote meer derheid de Mexicaanse presi dentsverkiezingen van zon dag te hebben gewonnen. Na dat een kwart van de stem men was geteld, bleek dat 47,5 procent van de stemmen naar de 42-jarige kandidaat van de regerende Institutio nele Revolutionaire Partij (PRI) was gegaan. Naar schatting heeft ruim zeven tig procent van de Mexicanen zijn stem uitgebracht. Dat is aanzienlijk meer dan bij de pre sidentsverkiezingen van 1988, toen slechts 50 procent naar de stembus kwam. Zedillo heeft zijn directe tegen stander Diego Fernandez de Ce- vallos van de conservatieve Na tionale Actiepartij ver achter zich gelaten. Volgens de eerste uitslagen heeft De Cevallos 30,7 procent van de stemmen be haald. Op de derde plaats staat voorlopig Cuauhtemoc Cardenas van de linkse Democratisch Re- Ernesto Zedillo. volutionaire Partij met 15,7 pro cent. De verkiezingen zijn niet zonder problemen verlopen. In alle de len van het land waren te weinig stembiljetten voorradig. Dit had te maken met een maatregel te gen fraude die het aantal biljet ten per kieslokaal bewust be perkte om gesjoemel te voorko men. Het tekort maakte de in woners van Tuxtla Gutierrez, de hoofdstad van de onrustige deel staat Chiapas, zo woedend dat ze ruiten ingooiden. In Ocosingo hebben de kiezers zelf stemhok jes gebouwd en hun stem uitge bracht op zelfgemaakte biljet ten. De inwoners van Chiapas kwamen een paar maanden gele den in verzet omdat zij zich in economisch opzicht achterge steld voelden bij de rest van Mexico. De Burgeralliantie, een coalitie van 380 onafhankelijke groepe ringen en organisaties, zet vraagtekens bij de manier waar op de PRI .aan haar overwinning is gekomen. Volgens waarnemers hebben sommige kiezers meer dan één stem uitgebracht. Zedillo noemt deze verkiezingen echter de eerlijkste uit de Mexi caanse geschiedenis. In een korte verklaring stelt hij: „Niemand heeft vandaag verloren. Mexico heeft gewonnen. De democratie heeft gewonnen.-" Beide oppositiekandidaten stel len daarentegen dat de stembus strijd verre van eerlijk is verlo pen. Zij hebben tot nu toe hun nederlaag niet erkend. Washington (rtr/afp) - Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden is zondag met 235 tegen 195 stemmen akkoord gegaan met een streng wetsontwerp ter bestrijding van de misdaad. Dit wordt beschouwd als een grote overwinning voor president Clinton, nadat het Huis tien dagen eerder weigerde de behandeling van de wet op de agenda te zetten. Sinds 11 augustus is druk on derhandeld over aanpassingen aan de omstreden wet. De met de wet gemoeide kosten zijn met tien procent terugge bracht tot ruim 50 miljard gulden om steun te werven bij de Republikeinen. Met name de lobby van wa penbezitters was gekant tegen de wet die 19 types half auto matische wapens verbiedt. Gematigde Republikeinen en Democraten hadden twee nachten lang over een afge zwakte wetstekst onderhan deld om vooral de beperkin gen op het wapenbezit te red den. Het wetsontwerp moet nu nog door de Senaat worden goed gekeurd, waar het naar ver wachting nog deze week wordt geagendeerd. Sommige senatoren hebben hevig verzet tegen het wetsontwerp op de misddaadbestrijding aange kondigd. Naast beperkingen van het wapenbezit voorziet het pak ket maatregelen in een uit breiding van het aantal agen ten en in de bouw van nieuwe gevangenissen. Voor 100.000 nieuwe politieagenten wordt tot het jaar 2000 meer dan 15 miljard gulden gereserveerd, terwijl voor de bouw van ge vangenissen meer dan 17 mil jard gulden wordt uitgetrok ken. Aan de lijst van strafbare fei ten waarvoor de doodstraf kan worden opgelegd, worden tientallen delicten toegevoegd. Volgens het bereikte compro mis kunnen jongeren van 13 jaar en ouder voor sommige delicten als volwassenen wor den berecht. Londen - De 26-jarige Ier Sean McNulty is gisteren in Londen veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf voor zijn aandeel jj IRA-bombardementen die vorig jaar juni op olie- en gasinstalh ties bij het Engelse Newcastle zijn gepleegd. Bij de aanslagen is aanzienlijke schade aangericht, maar er zijn geen slachtoffers gevallen. Lima - De 74-jarige Javier Pérez de Cuéllar, voormalig secreta. ris-generaal van de Verenigde Naties, wil volgend jaar meedoen de presidentsverkiezingen in zijn vaderland Peru. „Ik ben een man die onafhankelijk is van de politieke partijen en van de ideologieën. Wij moeten samenwerken en doorgaan met de strijd tegen het terrorisme," verklaart Pérez de Cuéllar. Parijs - De Franse politie heeft gisterochtend na harde botsin gen met Koerdische demonstranten 190 arrestaties verricht. Bij de rellen zijn zes politiemensen gewond geraakt. Tijdens dé demonstratie hebben de Koerden geëist dat de Turkse regering een eind maakt aan de strijd tegen het Koerdische volk. Tot nu toe blijkt het Turkse leger daartoe nog niet bereid. Dat heeft bekend gemaakt tijdens luchtaanvallen op 15 en 20 augustus boven Noord-Irak 92 Koerdische strijders van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) om het leven te hebben gebracht. Sinds de invloed van Bagdad in Iraaks Koerdistan na de Golf-oorlog is teruggedrongen, achtervolgt het Turkse leger regelmatig guerrilleros over de Iraakse grens heen. Koerdistan beslaat delen van Oost-Turkije, het noorden van Irak en het noordwesten van Iran. München - De Duitse rechts-radicale partij Republikaner gaat na een jarenlange strijd samenwerken met de rechts-extremis- tische Deutsche Volksunion (DVU). Beide partijen willen als 'rechts blok' samen hun politieke tegenstanders bestrijden. Cairo - Hoge Palestijnen hebben maandag ontkend dat de PLO nieuwe voorwaarden stelt aan erkenning van Israëls bestaans recht. Nabil Shaath, de belangrijkste PLO-onderhandelaar, sprak een verklaring tegen van een andere Palestijnse functio naris. Die had zondag gemeld dat de PLO het bestaansrecht van Israël alleen erkent als de joodse staat aanvaardt dat de Palestijnen recht hebben op een onafhankelijke staat. Freetown 1 Niet rebellen, maar regeringstroepen hebben ia maart in Sierra Leone de Nederlandse arts Eelco Krijn en zijn gezin vermoord. Dit blijkt uit het onderzoek van een commissie, die door de regering is ingesteld. Aanvankelijk had de regering de rebellen van het Revolutionaire Verenigde Front de schuld gegeven van de moord op Krijn (38), zijn echtgenote Karin van Goudoever (36) en hun 3-jarig dochtertje Zita. Samen met de rooms-katholieke priester Faelim MacAllister uit Ierland werden zij op 13 maart doodgeschoten toen zij het ziekenhuis in Panguma verlieten. De commissie legt haar bevindingen binnen twee maanden voor aan president Strasser. Zolang dat niet is gebeurd, kunnen er geen militairen worden gearresteerd. Paramaribo - Het vrachtschip Zwanet, dat afgelopen zondag met 1100 kilo cocaïne aan poord door de Spaanpe douanepolitie werd aangehouden, heeft de afgelopen tijd de haven van Paramaribo niet aangedaan. Volgens eerdere berichten zou dat wel het geval zijn geweest. Surinaamse havenautoriteiten heb ben de Zwanet voor het laatst in augustus 1991 gezien. Het wordt echter niet uitgesloten dat het schip in de internationale wateren voor de kust van Suriname de partij cocaïne aan boord heeft gekregen. Athene - Griekenland heeft gisteren met wraak gedreigd als Albanië optreedt tegen etnische Grieken. Tirana protesteerde tegelijkertijd tegen de schending van zijn luchtruim door een Grieks vliegtuig. Het toestel wierp zondag boven Albanië pamfletten uit waarin stond dat de Albanese president en premier moeten aftreden. De waarschuwing heeft alles te maken met het proces in Tirana tegen vijf leiders van de organisatie Omonia, die de Griekse minderheid in Albanië vertegenwoordigt. Zij worden verdacht van banden met de Griekse inlichtingendienst. Albanië meent dat Griekenland een afscheidingsbeweging aanmoedigt in het zuiden van het land, waar de meeste Albanezen van Griekse afkomst wonen. ^ADTOjRTENTIE^ Onze kristalactie is verlengd t/m 8 oktober a.s.. Volle spaarkaarten kunt u Inleveren t/m 5 november a.s. Deze week krijgt u een extra kristalzegel bij... Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 27 augustus as. poor Henny Zetteler Tilburg - Het conflict tussen eI1 het Amerikaanse ministe opgelost. Concurrent Eastm Tilburgse vestiging van Fuj digd grote ladingen goedko de Amerikaanse markt te du terie heeft nu bepaald dat duurder moet worden. gij de Europese dochter Fuji P opluchting gereageerd op het recente akkoord heeft het Ame van Handel hogere prijzen bed wil noemen. Waarnemers in V dat de prijs echter met ongev stijgen. In elk geval verwacht Tilburg Lich Brussel (anp) - Ondanks mieën in de meeste lande" ropa slechts licht en de ko Dit zegt het onderzoeksinstituu van de Europese vakbewegin (ETUI) op basis van de jongst cijfers over economische en so ciale ontwikkelingen in twinti landen. In sommige lande waaronder Nederland (0,5 pro cent) zal het reële loon dalen verwacht het instituut, dat giste ren een analyse over de period 1993-94 publiceerde. Onderhandelingen Het afgelopen jaar stegen ,d salarissen in de Westeuropes landen gemiddeld meer dan ver wacht. Dat gebeurde waar schijnlijk onder invloed van d loononderhandelingen in de ja ren ervoor en vermindering va de belastingen, meent het ETUI waarin ook de Nederlands FNV, CNV en MHP participeren De grootste zorg voor de Euro pese vakbeweging is de groeien de werkloosheid, die in meer da de helft van de staten waarme ze bemoeienis heeft, boven d tien procent ligt. Meer dan voorheen zijn de Wes teuropese vakbonden dan oo' betrokken bij onderhandelinge over behoud van werkgelegen heid en het scheppen van nieuw banen. De pure loononderhande lingen zijn öpde achtergron geraakt, signaleert het ETUI. Het instituut constateert ook da de werkgevers en de regeringe (zowel als werkgever in de pu blièke sector als over het alge meen) hun posities hebben ver hard. Deze eisen meer flexibili teit wat betreft werktijden, or ganisatie en salarissystemen. Er is een zeer duidelijke tenden om de arbeidskosten omlaag t brengen en te snijden in de so ciale zekerheid. Het instituu spreekt van een 'sterke druk' i veel grote bedrijven om in t krimpen teneinde een goede con currentiepositie te behouden. Valse keuze Het werk van de vakbonden is deze omstandigheden moeilij en het maken van collectiev afspraken verloopt moeizaam. Duitsland telt 3,6 miljoen werklozen. Weliswaar be uitzendbureaus, maar die sterk aan banden gelegd. Nederlandse non-profit uitzendbureau Start (waa vakbonden, werknemers overheid deelnemen) zore voor een doorbraak in he denken over tijdelijke ban Door Albert Eikenaar Voor Roman Geveier uit b Gronau begint een werkdag om kwart voor vijf. Na hel drinkt hij snel een mok koffi dan haastig in een mini-busje parkeerplaats aan de rand va Daar wacht een groepje ma hij naar hun werk, in het de meter verder gelegen brengt. Service van de zaak, gewerkers hebben geen rijbev Roman Geveier staat als staff ris op de loonlijst van de Du ter van het Nederlandse uitzt Start, dat in Gronau zijn Dui kwartier heeft en drie neve gen in Wesel, Bocholt en Esse ^olgens Duitse media verri baanbrekend werk op de we bele Duitse arbeidsmarkt, w de vaste betrekking in tel is. Op de uitzendformule zoals land door de jaren heen scho1 werd ontwikkeld, rust in bijna een taboe. Er bestaat mercieel uitzendwerk maar c gereglementeerd. Vooral de i

de Stem | 1994 | | pagina 4