elgordun Albany Topplaats lijkt niet haalbaar Goes flinkeam Marjan van Dorsselaer is voorzichtig Barry van de Berg is er nog niet uit Andrea Bakker houdt moed Olympia aast op een topplaats ÏARAVANS gewijzigd IG OLMENVELD IG OLMENVELD taar meer, E11 1 stoffen lamelgordijijï nu voor. SitrêiiiMfc zieënen 3 I l rdijiienL RAPIDE Rapide mist komend seizoen helft scorend vermogen '94 in onze showroom ✓ERHUREN OOK URCARAVANS /ANS 11 GOES RAPIDE Gematigd tot groot optimisme bij vrouwen Rapide GOES Goes verliest drie belangrijke spelers OLYMPIA Vrouwen Olympia gaan van twee naar één team OLYMPIA Mark d'Angremond: 'Instelling moet beter' INDELING COMPETITIE SELECTIES 1994 jÖ IH X Si vrijblijvende prijsopgave gratis meten natuurlijk voor u op maat gemaakt inclusief montage uiteraard met 12 maanden volledige ga»m| Stijl Kwaliteit in Raamdecoraties jstr. 35 Tilburg, (b.g.g. bel gratis met 06-02;ii)t lluul SchBidsgger fcidegger organiseert in heel Neder- rtal verschillende mondelinge oplei- ie opleidingen bestaat een ruime Idat er op korte termijn plaatsings- •t voor COMPUTEROPLEIDINGEN fcasis (2 3 avonden in de week) les |gdheid/ervaring. varing met de besturingssystemen Idows. in de gangbare softwarepakketten zo- dBase IV, Lotus, Word, Works. Ilefoon. sollicitatiebrief met recente pasfoto I van functienummer 167 naar: igger, Kaldenkerkerweg 88, iRapide-trainer Ron d'Hondt rekent weer op een redelijke klassering voor rijn team, dat vorig seizoen net naast de titel greep. foto camile schelstraete. Hulst - Het marmenteam van Rapide uit Hulst kan terugblikken op een uit stekende competitie in de derde klas se D. De ploeg draaide het gehele sei zoen mee in de titelstrijd, maar moest die fel begeerde titel en de daaraan verbonden promotie met minimaal verschil afstaan aan Dordrecht. Rapide viel in het afgelopen seizoen op door fris hockey. De ploeg was aanvallend ingesteld, was de meest produktieve formatie met 62 treffers en kon naast enkele routiniers bogen op een forse inbreng van beloftevolle jeugd. Kortom, de basis voor een hoopvolle toekomst was gelegd. Niemand beter dan trainer-coach Ron d'Hondt weet dat een dergelijke verwachting in het teamgebeuren binnen Zeeuws-Vlaan- deren op los zand is gebouwd. Vooral studie is er vaak debet aan dat de jeugd afhaakt. Bij de Hulster formatie is het niet anders en daarom is die ge schetste hoopvolle verwachting na af sluiting van het vorige seizoen be hoorlijk gekelderd. Ron d'Hondt: „We verliezen twee spe lers en daarmee veel kwaliteit. Gwel- lyn Daandels studeert in Tilburg en gaat bij Tilburg 2 spelen en Jasper Verbunt verhuist, ook al door studie redenen, naar de studentenclub DOBI in Delft. Met die twee jongens verlie zen we meer dan -de helft van ons sco rend vermogen. Dat is een aderlating die er niet om liegt. Ik denk dan ook niet dat we dat volledig op kunnen HULST 'MANNEN: DERDE KLASSE D vangen. Daarom is het in feite maar goed dat we niet naar de tweede klas se zijn gepromoveerd. Daarin hadden we het erg moeilijk gekregen." Bij aanvang van de competitie was Rapide na Zevenbergen en Dordrecht één van de kanshebbers voor de titel in de derde klasse. De Hulster forma tie loste dat verwachtingspatroon volledig in en streed tot de laatste wedstrijd mee aan de kop van de klas sering. „We hebben een uitstekend seizoen achter de rug," zegt d'Hondt. „Daar zijn we dik tevreden over. Even waren we uit beeld voor de titel. Voor de rest hebben we tot het bittere ein de meegedaan. Op de slotdag konden we nog kampioen worden, maar dan moest Dordrecht wel in de fout gaan. Dat deed die ploeg niet. Achteraf be zien is het maar goed dat we niet ge promoveerd zijn. Het ziet er niet erg rooskleurig uit voor komende seizoen. Doordat veel jongens gaan studeren en wegtrekken uit de streek, zal waarschijnlijk de training op dinsdag vervallen. Vorig seizoen hadden we op die avond nog zo'n acht tot negen spelers, die konden trainen. Nu ziet het er naar uit dat we hooguit op een man of drie kunnen rekenen. Daar kun je natuurlijk geen training voor houden. Dit betekent, dat we alleen op vrijdag zullen trainen. Dat is een stap terug. Ik weet wel, de meeste jon gens die buiten de provincie gaan stu deren trainen wel bij een club mee iri de plaats waar ze verblijven, maar dat is bepaald geen ideale situatie. Het komt het teamgebeuren niet ten goe de." Over het komende seizoen zegt hij: „De kans is niet uitgesloten dat Dan ny Lockefeer, onze ex-doelman die door zijn werkzaamheden op de vaart niet meer van de partij kon zijn, te rugkeert. Dan ligt het in de bedoeling dat huidige doelman Barend Pelgrim als veldspeler gaat acteren. Mogelijk dat er nog een enkele speler vanuit de A-jeugd doorstroomt. Daar zullen we het mee moeten doen dit seizoen. Daarom verwacht ik veel van onze routiniers Peter Bouman en Mario Boon. Een rol in de top van het klassement zullen we waarschijnlijk niet vervullen. Maar ondanks verlies in kwaliteit moeten we toch goed zijn voor een plaats bij de eerste vijf." licht en prijs lling en moderne kleuren Évering: op tijd besteld, op tijd in pr voor geheel Zeeland: - Serooskerke - Tel. 01189-2040 |1285 (gem. Veere) Fax 3234 adres voor uw occasioncaravan i in onze showroom Dealer voor jjf terugverdient, geheel Zeeland'. J 5 - Serooskerke - Tel. 01189-2040 |1285 (gem. Veere) Fax 3234 i adres voor uw occasioncaravan I 076-236911 GOES VROUWEN: VIERDE KLASSEC Kortgene - Ook bij het vrouwenteam van Goes verandert er nogal wat ten opzichte van de competitie 1993- 1994. Vrijwel het gehele team stopt en dit betekent dat de aanvulling voor namelijk uit het tweede team en de A- meisjes moet komen. Eén van de meisjes die momenteel nog twijfelt of zij al dan niet met hockey 'oor zal gaan is de 18-jarige Roelien e Haas. „Ik weet het nog niet. Aan vankelijk zag het er naar uit dat ik niet meer zou spelen in de komende competitie, maar door enige verande- g in mijn toekomstplanning is de is niet geheel uitgesloten dat ik toch nog in actie kom. Als ze erg moeilijk zitten wil ik nog wel probe ren mee te spelen." Zij is dan één van de slechts enkele speelsters van het team van vorig sei zoen die dan over blijft. „Vooral door die is vrijwel de gehele ploeg er mee gestopt. Aanvankelijk zou de aanvulling uit de A-meisjes moeten komen, maar nu begrijp ik dat ook het tweede vrouwenteam ingeschakeld wordt. Het zal duidelijk weer aanpas sen worden, maar slechter dan vorig seizoen zal het volgens mij niet gaan. Het A-meisjesteam is een vrij behoor lijkteam, al is het fysiek nog wat min der sterk. Speitechnisch kunnen de meesten ze- r mee. In het tweede vrouwenteam schuilt veel routine, al kunnen de meesten het niet meer opbrengen óm "og te trainen. Ik denk dat we met die mix en de enkele speelsters die over blijven van vorig seizoen toch een re- delijk team op de been kunnen bren gen. Vorig jaar was het een rommelig Hulst - Aanvankelijk zag het er naar uit dat het eerste vrouwenteam van - hockeyclub Rapide uit Hulst eveneens kwaliteit in zou moeten leveren door het vertrek en stoppen van enkele vaste krachten. Dit blijkt alleszins mee te vallen en daarom heerst er ge matigd tot groot optimisme in het Hulster kamp. Marjan van Dorsselaer, de topscoor- ster en dus gevaarlijke aanvalster van Rapide, is gematigd optimistisch. „Een enkele speelster heeft aangege ven te zullen stoppen en weer enkele anderen twijfelen of ze door zullen gaan. Dat is momenteel nog een onzekere factor. Vandaar dat ik ook niet pre cies weet hoe de samenstelling van ons team er uit zal zien. Op basis van dat gegeven ben ik voor zichtig als het om voorspellingen gaat. Een plaats in de top-vier moet volgens mij wel haalbaar zijn. Een HULST VROUWEN: VIERDE KLASSEC leuk gegeven is wel dat we nu weer te gen Olympia kunnen spelen." Zij hoopt dat de komende competitie voor haar voorspoediger zal verlopen dan dat in het afgelopen seizoen het geval was. Toen stond zij met een zware blessure zo'n vier maanden op non-actief. Toch werd zij met elf tref fers topscoorster van het team. Toen zij in de slotfase terugkeerde na her steld te zijn van haar blessure was het opvallend dat zij direct weer de weg naar het net wist te vinden. „Ik kwam op de linksbuitenplaats te spelen. Tot dan toe had Cindy Mar tens mijn plaats als centrum-aanval- ster uitstekend overgenomen. Omdat ik vroeger ook op links speel de, was dat geen enkel probleem voor mij. Daarnaast krijg je op de vleugel wat meer ruimte en moet je niet con stant het duel aan met twee tegen standsters. Toch verbaasde het me ook dat ik weer snel scoorde. Vooral, omdat ik eigenlijk nog niet goed kon lopen. Maar de rest van het team .ving dat uitstekend op. Doordat ik me niet al te veel in moest spannen kon ik de actie nabij het doelgebied van de tegenstander ma ken. En het het harde slaan verteer je niet." Toch is zij nog niet helemaal zorgen vrij als haar blessure ter sprake komt. „Nee, ik zit nog met enkele stalen pin nen in mijn been en die moeten er in november uit. Dat kost me ongeveer zes weken, dus het wordt toch weer een competitie met hindernissen." Meer optimistisch is Jaap Stolte, die samen met Carlo van Dorsselaer voor de coaching zorgt. Hij stelt: „Ik denk dat we voor het kampioenschap gaan. We hebben een goede ploeg met voldoende kwaliteit om in de vierde klasse C aan de kop van de klassering mee te kunnen draaien. Doordat ons team intact blijft en om dat vorig seizoen bleek dat we op kampioen Hoekse Waard n$ voor geen enkel team onder moesten doen, verwacht ik dat wij een serieuze kanshebber zijn." Soms liep het wel eens behoorlijk, oaar er waren ook wedstrijden bij jst het van geen kanten ging. Ik denk pat we nu meer een team op de been 'tongen en dat oogt in ieder geval een s'uk positiever." Goes - Het ziet er naar uit dat het eer ste mannenteam van de hockeyvere- niging Goes met een fiks vertimmerd team aan de nieuwe competitie moet beginnen in de derde klasse D. Zoals het zich nu laat aanzien moet het dan zeker drie vaste krachten missen en de kans dat zelfs een vierde speler afhaakt is niet uitgesloten. Alex en Martijn Braam en Gijs Si mons zoeken hun heil ergens anders en de kans dat de gevaarlijke aanval ler Barry van de Berg de bekende pijp aan Maarten geeft is niet uitgesloten. De 19-jarige centrumspits staat in twijfel tussen hockey en voetbal. „Ik ben er nog niet helemaal uit," zei hij toen dit artikel ter perse ging. „Het afgelopen seizoen beviel me al lerminst. Ik heb nogal met wat bles sures gesukkeld. Door een bromfiets ongeval ben ik zo'n twee maanden uit de roulatie geweest en toen ik net te rug kwam kreeg ik te kampen met een enkelblessure. Toen ik dan eindelijk weer in actie kon komen, kreeg ik een rode kaart. In het begin van de competitie heb ik wel een aantal wedstrijden meege draaid, maar in de slotfase bleef mijn inbreng beperkt tot vier wedstrijden. Het was een rot seizoen voor me. Het is mede daarom dat ik twijfel tussen hockey of voetbal." Het kan verkeren in de sport. Daar kan de talentvolle Barry van de Berg over meepraten. Een jaar eerder werd hij nog uitgeroepen tot speler van het seizoen en werd ook topscorer. Hoop vol gestemd begon hij aan de afgelo pen competitie, tot hij het reeds om schreven noodlot op zijn weg vond. De reden dat voetbal weer in beeld komt. Zoals bij het hockey bezette hij ook de centrale positie als aanvaller in het eerste elftal van de voetbalver eniging Cortgene. De opmerking, dat het toch niet inteT ressant is om bij een club op dat vrij lage niveau te gaan spelen, weerlegt hij met: „Maar ik kan ook bij Colijns- plaatse Boys gaan spelen. Die ploeg speelt derde klasse amateurvoetbal op zaterdag. En dat is beslist wel een leuk niveau." Niet alleen de tegenslagen in het vori ge seizoen zijn er debet aan dat hij zijn heil in het voetbal wil zoeken. Ze ker ook de leegloop waar Goes mee geconfronteerd wordt, is daar schul dig aan. „Als we een goede selectie op de been brengen, dan is de kans groot dat ik blijf hockeyen. Alex en Martijn Braam en Gijs Simons gaan op een GOES MANNEN: DERDE KLASSE D hoger niveau spelen. Dat zijn spelbe- palende krachten binnen ons team. Zonder hen wordt het een bijzonder moeilijke zaak om nog een rol van be tekenis te spelen in de derde klasse. Er komen wel enkele jeugdspelers door, maar of die direct het niveau van deze klasse aankunnen moet nog blijken. Gelukkig blijven Wouter Gerres en mijn broer Ralph, die spel bepaler is, bij ons spelen. Juist van mijn broer was ik vaak afhankelijk als aanvaller. Wij .voelden elkaar blindelings aan. Daarnaast werden we ondersteund door de reeds genoemde spelers die vertrekken. Ik heb begrepen van het bestuur en ook van nieuwe coach Paul van de Broek, dat men alles in het werk stelt om nog enkele krachten van buitenaf aan te trekken. Hopelijk lukt dat." ORGERS M/V 15 IS DE KRANT NERGENS- kneuzen - Bij het eerste vrouwen team van Olympia uit Terneuzen staan grote veranderingen op stapel, hoor een flinke leegloop wegens stu- is men genoodzaakt om van het toste en tweede team één elftal te tornieren. Joch ziet de ervaren Andrea Bakker seizoen met vertrouwen tegemoet W twijfelt er niet aan dat dit team goed mee zal draaien in de vierde Jiosse C. „Het is bij ons de laatste sei- oenen steeds prijs, maar ik denk dat tojwel iedere vereniging daarmee te «en heeft. Als je met vrij veel jeugd 11 oen team speelt is de kans groot dat aaij to begin van het seizoen een wTt sPtosters> dat door studie egtrekt uit de regio, moet missen. seizoen was dat al het geval, en begonnen we de competitie ook j oen totaal gewijzigd team, door Sen°emde studie en omdat enkele 2 krachten er mee stopten. We leien er toen rekening mee dat we 1 Potten zouden breken in de der- laa verwachting kwam he- TERNEUZEN WROUWEN: VIERDE KLASSE C Olympia stond na enkele wedstrijden vast op de laatste plaats en kwam daar niet meer vanaf. Dat leidde tot een vroegtijdige degradatie. Toch blikt Andrea Bakker beslist niet ne gatief terug op dat seizoen. Ze stelt: „Ondanks dat de resultaten minder waren, hadden we een leuke groep met veel enthousiaste jeugd. De stem ming is altijd goed gebleven, mede omdat we natuurlijk van tevoren wis ten dat het moeilijk zou worden. Het spel was bij ons niet eens zo slecht, maar we kwamen ervaring en vooral fysieke kracht tekort. Dat is logisch met vrij veel jeugd van om en nabij de 16, 17 jaar. We waren vaak te lief," zegt Andrea Bakker, die door een zware knieblessure heel lang op non- actief stond en na een rentree in het tweede team opnieuw doordrong tot de hoofdmacht. Over de huidige leeg loop van het eerste team zegt de links achter van Olympia: „We gaan nu één team vormen van het eerste en twee de. Ons tweede team speelde vrij hoog in de onderbond, dus pessimistisch moeten we niet zijn. Natuurlijk is het kwaliteitsverschil tussen de bond en de onderbond groot, maar nu we in de vierde klasse spelen heb ik er ver trouwen in dat we goed mee kunnen draaien. Dat zal het plezier in hockey weer doen toenemen. We gaan er dus vol goede moed tegenaan. Leuk detail is dat we ondanks degradatie volgend seizoen toch op de medewerking van onze sponsor kunnen rekenen." DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 De talentvolle Barry van de Berg is er nog niet helemaal uit of hij zijn hockeyloop- baan bij Goes voort zal zetten. foto jaap wolterbeek. Terneuzen - Het eerste mannen- team van de hockeyclub Olympia uit Terneuzen heeft een wisselval lige competitie achter de rug in de derde klasse D. Na een matige start werd de juiste draad toch nog enigszins opgenomen en speelde de ploeg zich in veiligheid. Toch was het spel van Olympia aller minst overtuigend. „De bezieling ontbrak een beetje bij ons. Dat heeft duidelijk zijn terugslag ge had op het team," zegt vaste kracht en middenvelder Mark d'Angremond. „We zagen bij aanvang van het voorbije seizoen verschillende vaste krachten vertrekken. Toch leefden de meesten in de veronder stelling dat we in deze derde klas se fluitend mee zouden draaien. Dat viel tegen. Het is duidelijk fy siek zwaarder dan de tweede klas se, waar het spel toch meer op techniek gebaseerd is. Juist die omschakeling hebben verschillen de jongens moeilijk verwerkt. Daarnaast vormden we eigenlijk geen 'collectief. Het ontbrak ons aan een leidinggevende speler in het veld. Voorheen nam Martijn de Heus die rol op zich. Hij mocht ook wat zeggen, want hij stak kwalitatief met kop en schouders boven ons uit. Van hem werd dat geaccepteerd. Als er nu eens wat gezegd werd, vooral om het teamverband beter te laten functioneren, dan kreeg je al snel een reactie. Er onstond dan enige discussie en dat zorgde weer voor onrust. Dat heeft doorge werkt. Het één brengt het ander mee. We waren ook mentaal niet altijd bij de les. Je weet dat je in deze klasse vaak met clubscheidsrechters kunt worden geconfronteerd. Al te vaak onstond bij spelers van ons de indruk dat die ons benadeel den. Dat was in sommige gevallen misschien wel zo, maar dan is het de kunst om je daar op in te stellen. Nu gebeurde het dat men zich aan de arbitrage ging er geren en daardoor minder ging pres teren. Juist in dat ge^al zou je er een extra schepje op moeten gooien." Olympia heeft ze ker kwalitteit. Dat onderschrijft ook Mark d'Angre mond. „Als je onze spelers op een rij tje zet, hebben wij helemaal nog zo'n slecht team niet. We zijn in de afge lopen competitie dan ook maar zel den overklast. Al leen in de tweede wedstrijd tegen Dordrecht waren we duidelijk te licht. Tegen de meeste andere ploegen boden we TERNEUZEN MANNEN: DERDE KLASSE D vaak vrijwel gelijkwaardig tegen stand." Toch ziet Mark d'Angremond mo gelijkheden op een hoge klassering in het komende seizoen. „We heb ben geen ploeg om naar de tweede klasse te promoveren. Daarin zou den we alleen maar verschrikke lijk op onze .bek gaan. Maar dat er duidelijk meer in het team zit dan er afgelopen seizoen uit kwam, is voor mij een duidelijke zaak. We verliezen wel een goede kracht in Martijn Snoodijk. Door werk zaamheden vertrekt hij uit de re gio en zal niet meer van de partij zijn. Dat is een minpunt. Wel komen enkele jeugdspelers de selectie in de breedte versterken. Paul van Hemert bijvoorbeeld. Die heeft trouwens in het afgelopen seizoen al enkele keren meegespeeld. En daarnaast stromen mogelijk ook Karei van de Steenwinkel, Mi chael van Soest en Martijn Hoek man, een fysiek sterke jongen, door naar het eerste team. Het ziet er niet zo slecht uit. Met een bete re instelling dan het afgelopen sei zoen moeten we in de sub-top kunnen eindigen." Mark d'Angremond: „Vorig seizoen onbrak bij ons de bezieling. Dat had duidelijk zijn te rugslag op het team.foto wim kooyman. Terneuzen - De indeling van de hockeycompetitie voor het seizoen 1994-1995 ziet er als volgt uit: MANNEN Derde klasse D: DDHC, Goes, Goirle, Hoekse Waard, Liberty, Olympia, Prinsenbeek, Rapide, Shot, Souburgh, Waalwijk, Zevenbergen. Vierde klasse A: Forcial, HCGO, HSD, Middelburg,'Vlissingen. VROUWEN Derde klasse A: DDHC, Hoekse Waard, Made, Ommoord, Oude Maas, Pelikaan, Pollux, Prinsenbeek, Tempo'34, Vlissingen, Zevenbergen. Vierde klasse C: Gilze-Rijen, Goes, HSD, Olympia, Oudenbosch, Rapide, Shot, Teteringen. RAPIDE MANNEN Trainer/coach: Ron d'Hondt. Selectiegroep: Mario Boon, Peter Bouman, Joep Fassaert, Jeroen Fas- saert, Mark Jan de Jonge, Peter van Kerkhove, Maxim Haartsen, Wouter van Noort, Alois de Deckere, Janco Klaeijsen, Riepe Benenga, Barend Pel grim, Martijn Lockefeer, Peter van Dam, Matthieu Mortier en Jeroen Schutz. VROUWEN Coaching: Jaap Stolte en Carlo van Dorsselaer. Selectiegroep (onder voorbehoud): Marjan van Dorsselaer, Joëlle van Haelst, Josetta de Kroon, Cindy Martens, Lenny Koppers, Charlotte Stolte, Nathalie Renique, Yvette Oomen, Cindy van Driessche, Anne-Ma rie d'Hondt, Marion Goossens, Petra Seghers en Cristien Truyman. GOES MANNEN Coach: Paul van de Broek. Selectiegroep (onder voorbehoud): Barry van de Berg, Bob Hamers lag, Maarten Janvier, Ralph van de Berg, Wouter Gerris, Bert Hagerbeek, Joost Rijk, Hans Huibregtse, Stein Lathouwers, Steven Maitimo, Paul Hui- bregtse, Jaap van Geloven en Jeroen Boone. OLYMPIA MANNEN Trainers: Eric Rikken, Jan Boerbooms en Mark d'Angremond. Selectiegroep: Hans Dieleman, Jan Boerbooms, Eric Rikken, Arno en Leo de Visser, Mark d'Angremond, Joris van der Peijl, Karei-Jan Sassen, Martijn van Loon, Christiaan Swierenga, Karei de Steenwinkel, Michael van Soest, Paul van Hemert, Jos Spitzen, Xander Blom en Martijn Hoek man. VROUWEN Selectiegroep (onder voorbehoud): Renée Koenders, Andrea Bakker, Suzanne van der Bilt, Annemiek Holtkamp, Floor Kuijpens, Eveline Nuij- ten, Marieke Patberg, Hester van de Ros, Jetske van Seters, Karin Adriaanse, Lianne Broekhuyzen, Angelique van Mierendonk, Lieneke Muller en Francien Snoeren.

de Stem | 1994 | | pagina 29