Lode van der Heijden hoopt op goede start Graauw wil een betere start satooND"KE_ R0|ji)v Mwinck is tevreden bij Schoondijke SDO wil zich handhaven Terhole mikt op middenmoot 1L HULSTERLOO Hulsterloo wacht leuke streekduels tegen Clinge SELECTIES CADZAN 'Buitenlandse inbreng achter de Noorddijk' geluk meedoen met de toppers' Doelman Marteijn Kips rekent op sterker seizoen TERHOLE Luciën van de Walle nog steeds rots in de branding in dorpselftal GRAAUW naar Hontenisse Ronnie Jonkheym vertrok sÊri i% mmwMm B gQi jfflÊ DESTËMJ^ DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 E9 SDO Trainer: Godert Vrijhoeven. Selectiegroep: Jurgen Buysrogge, Dennis van Driessche, Frank van Driessche, Marty Dobbelaar, Theo Eijsackers, Peter Eijsackers, Jos van J°' Ie, Donald Roels, Mare Staal, Stefan de Schrijver, Elmar van Troost, JoW van Troost, Jean Paul Lauret, Erick Naessens, Eddie van Pamelen, Man» Poppe, Angelo Piessens, Michiel Kips, Sergio Laplante, Marco Verstraten en Rudy van Waterschoot. HULSTERLOO Trainer: Fons Cornells. 1 Selectiegroep: Johnny de Bakker, Patrick Bogaert, Lode van der Heijden, Luc Vermeerssen, Jurgen Dedeckere, Ludo Dielis, Jacques van Dam,1 Feijen, Stefano de Vos, Mark van Hecke, Jo Goossen, Tommy Bleijenberg, Davy Bleijenberg en Winand van Flalst. GRAAUW Trainer: Fonnie van der Vloet. l Selectiegroep: Davy Bisschop, Marcel de Caluwé, Jean Paul de Ca u 1 Karei Dhaens, Marteijn Kips, Erik Mahu, Nico Mahu, Edwin Mold' Joost Mangnus, Marino van Passel, William van Passel, Mark van Tro Marcel Schelfhout, Marcel Vaal en Ronald Vaal. JATERDAGVOETBAL KNVB «DELING ZEELAND ®rste klasse: Wemeldinge 1, N R rP 1. Heinkenszand 1, Nieuwla ouwershaven 1, Meeuwen 1, wveland 1, SPS 1, DFS 1, MEVO 1 serve eerste klasse: Bevelandi eeuwen 3, VCK 2, Serooskerke 3 d"9® 3' Yerseke 3, GPC 2, Veere 3, A Bruse Boys 2, Krabbendijk T1Ü Pldskerke 2- kof6!?6 '('asse A; Spui 1, Hoedekei Cm' s 1' ZSC- VWaarde 1, Apc zand 1, Wolphaartsdijk 1, Borss mssenkerke 1, SVD 1. ü.i_Lt'e klasse B: Middelburg C rip., 3- Zaamslag 3, AZW 3 ken, Boys 3' Middelburg 2, S< 2 Hoek 3, Nieuwland 2, Nieuv V"6ede klasse C: Colijnsplaatse I Nieuw-Namen - Eén van de pret tige verrassingen in de eerste klasse afdeling was Hulsterloo uit Nieuw-Namen. Juist gepromoveerd uit de tweede klasse afdeling toonde het geen ontzag voor de gevestigde namen en speelde tot driekwart van de competitie mee voor het kam pioenschap. Toen volgde een in zinking en daardoor eindigde de club uit het grensdorp uiteinde lijk op een plaats in de sub-top. Eén van de mannen die bijdroeg aan dit succes was de 22-jarige Lode van der Heijden, HTS-stu- dent elektronica in Breda en al vanaf zijn zestiende deel uitma kend van het eerste team. Hij be gint aan zijn zevende seizoen in de hoofdmacht en is inmiddels een vaste waarde voor trainer Fons Cornelis ondanks zijn jeugdige leeftijd. Begonnen bij Hulsterloo speelde hij twee jaar bij Kieldrecht, waar mee Huslterloo nauw samenwerkt bij de jeugd. Maar al gauw maak te hij zijn debuut bij Hulsterloo als voorstopper. Op die plaats ac teert hij nog steeds. Zelf was hij een beetje verbaasd over het gemak waarmee zijn ploeg zich het afgelopen seizoen kon aanpassen in de eerste klasse. „Er zit ontzettend veel sfeer in onze ploeg. De veer brak bij ons eigenlijk pas in de wedstrijd tegen Graauw, waarin Stefano de Vos, onze spits, een zware knieblessure opliep en voor de rest van het sei zoen uitgeschakeld werd. Zeeland Sport blikte ons daarna in en de resterende wedstrijden gingen toen ook niet meer zo gemakke lijk." Diezelfde De Vos hoopt dit sei zoen zijn rentree te maken en daarnaast verwacht Van der Heij den ook een positieve impuls door de komst van een zestal jeugdspe lers die terugkeren van Kieldrecht naar hun eerste vereniging. Met name van Tommy Bleijenberg verwacht hij, dat deze de stap naar het eerste elftal kan zetten. Maar natuurlijk betekent het ook een forse uitbreiding van de mo gelijkheden voor trainer Fons Cornelis, die afge lopen seizoen wel ééns te kampen had met een krap pe selectie. Over de kleine oe- fenmeester uit Hulst niets dan lof. „Hij heeft er meer voetbal inge bracht. Niet lan ger lange halen, snel thuis. We trainen ook re delijk veel op techniek en posi tiespel." Voor het komend seizoen is Lode te vreden met een plaats in de mid denmoot. Een ont wikkeling zoals in het afgelopen sei zoen, toen men lang op kop stond, verwacht hij niet. „Patrick de Kever is jammer genoeg gestopt, omdat hij zijn werk als NIEUW-NAMEN EERSTE KLASSE t AFDELING ZONDAG vrachtwagenchauffeur niet meet kon combineren met het voetbal Hij was een belangrijke binnen ons team. Bovendien kennen de tegensta ders ons nu, maar als we spelen en niet altijd alle deura open zetten om persé te winnen moet dit gemakkelijk lukken. Wat dat betreft is Hulsterloo ai- gelopen seizoen hopelijk gegroeid.. Mentaal waren we niet altijd even sterk. Als we achter kwamen hadden we moeite om deze tegenslag te over winnen en weer terug te komen ij de wedstrijd." Extra attractie in deze competitie vormen natuurlijk de twee duels tegen buurman Clinge. Nog nooit speelden beide verenigingen tegen elkaar in competitieverband. Hul sterloo speelde nog nooit in de KNVB en Clinge nog nooit inde afdeling. Voor de forse voorstop per uit Nieuw-Namen overigens geen reden tot overdreven rivali teit. Hij stelt: „Natuurlijk is er een ex tra lading bij deze wedstrijden, maar als je deze twee wedstrijden wint en je zou toch degraderen heb je een slecht seizoen. Wel leuk is de rivaliteit tussen mij en Ingmar Hoefnagels, die Clinge speelt. We studeren sama in Breda en wonen op hetzelfde adres. Logisch, dat we het dan nog wel eens over die wedstrijd zullen hebben." Lode van, der Heijden, al sinds zijn jaar een vaste kracht in het eerste elftal Hulsterloo. foto wim kooyi* SCHOONDIJKE Trainer: Robby de Muijnck. Selectiegroep: Pascal Ringoot, Niek de Rijk, Carlo Keymel, Ab Diele- man, Frank Steyaert, Guus de Smit, Robby de Muijnck, Mare de RiflS' scher, Robin de Waele, Claude Kornelis, Michel Pijcke, Remco Kramer,Je an-Paul van de Bunder, Jan Scheele, Martijn Kramer en Jos de Wilde. TERHOLE Trainer: Willy Broekhoven. Selectiegroep: Mario de Bot, Hubert Freyzer, Eric van Goethem, LJ[ Jonkheijm, Patrick Dobbelaer, Jos Dobbelaer, Patrick Freyzer, Paul Mae rman, Luciën van de Walle, Adrie van de Brande, William Freyzer, Jean- Paul Eggermont, Mark Broekhoven, Eric de Koster, Bennie van de Bran de en Jasper van der Gucht. cadzand tweede klasse a afdeling zaterdag Cadzand - Cadzand, de enige Zeeuws-Vlaamse zaterdagclub, afgelopen seizoen op een plaats eerste drie (wat recht zou gev< jromotie) of een periodetitel. doelstellingen werden niet geb naar desondanks blikt trainer lansen, die hier aan zijn vierde ,!oen begint, niet ontevreden ac om. pe in Zaamslag wonende tr; „We hebben een schitterend se gedraaid. Er had zeker^meer in ten, maar de omstandigheden niet mee. Onze accommodatie ons parten gespeeld. Dat was n denlang een grote modderpoel i door we genoodzaakt waren voo ze thuiswedstrijden uit te wijken Sluis. We zijn daar goed ontvangen, reden tot klagen. Die mensen h* gedaan wat binnen hun mogeli den lag, maar het geeft toch nie 'echte thuisgevoel'. Dat betekend we afgelopen seizoen slecht» drie achter onze Noorddijk in actie den komen. Dat betekende ook d onze trainingen af moesten werk een ware modderbak, tot de enk de blubber en dat is in de wi maanden niet echt optimaal. Als alternatief hadden we het st maar daar heb je in de kortere wi en maar weinig licht. De gen te Öostburg heeft het veld i* di riode nog welvan zand voo» maar ook dat was om te voetb i echt succes. Van de modde Tandden we in een woestijn. Ik dat er echt iets aan onze accomn tie gedaan kan worden. Het schijnt dat we met hetzelfde bleem kampen als Breskens een jaar geleden. De zaak is goed ge neerd, maar de bovenlaag laat door, waardoor het water niet b drainage kan komen. Ik ben er overtuigd dat onze accommodati van de prijzentafel heeft wegge den. De ploeg had en heeft kwa genoeg om eindelijk eens een s er te gaan spelen en bovei zijn er sinds lange tijd vanu jeugdrangen ook weer eens posi berichten." Jansen gedijt goed aan de Zeeuws-Vlaamse kust. „Ik vine een schitterende club, waar gezii mogelijkheden alles kan." Hij er dit seizoen een paar leuke vei kingen bij. Nadat halverwege het vorige sei de Tunesiër Abith Moktar ("Voo een supervoetballer," stelt Ja zich kwam meldden, hebben zie twee voetballers uit het voorm Joegoeslavië bij secretaris Peter kens aangemeld. Twee jongen: een asielaanvraag hebben lope knvb-zaterdagvoetbal Eerste klasse b: Achilles Veen, kom, Capelle, DOVO,- DVS'33, Exc Maassluis, GWV, Hoek, Kozakken Lanteren, Rozenburg, Valleivi WGZ, WHC. Tweede klasse a: Altena, BLC, 's Arendskerke, Kloetinge, Roda RWH, Serooskerke, Strijen, A/C68, Wilhelmina'26, Zwaluwe. Berde klasse a: Arnemuiden, AZV Keianders, Bruse Boys, Colijnsp Bpys, Kapelle, Middelburg, Oostka Rillandia, Tholense Boys, WHS, Yerst •ierde klasse a: Dauwendaele, kogelvangers, Krabbendijke, Kruinii NOAD'67, SKNWK, Smerdiek, SSV'6E neuzense Boys, WIK'57. Zaamslag. knvb-reserveklassen zaterdagvoetbal Reserve tweede klasse: Arnemuic Good Luck 2, Hoek 2, Kloetinge 2, Parta 2, Roda Boys 2, Seroosker molense Boys 2, Tricht 2, WHS 2, Vt mina'26 2, Yerseke2. Reserve derde klasse a: Arnemuic ir 2' Dauwendaele 2, Dinteloc epelle 2, Meeuwen 2, Oostkape ui, 2' Terneuzense Boys 2, Vee WHS 3, Zwaluwe 2. Graauw - Doelman Marteijn Kips uit Graauw zag concurrent Manfred Bis schop naar Hontenisse vertrekken en heeft dus weinig te duchten dit sei zoen. „Maar je mag het nooit te ge makkelijk opnemen. Je moet attent blijven, want er staat altijd wel ie mand op de loer om je te vervangen. Als ik de ballen doorlaat door mijn schuld, dan zal de trainer heus ingrij pen, maar ik sta te graag in dat doel om het zover te laten komen," aldus Kips. „De laatste vijf jaar stond ik onder de [at in het eerste en heb dus wel bewe zen dat ik mijn mannetje kan staan, maar elke competitie is anders. Afge lopen seizoen draaiden we in het be gin slecht en dat heeft ons de hele competitie parten gespeeld. We liepen achter de feiten aan en dan is lekker voetballen wat anders. Je weet dat onderaan de klappen vallen en daar ontkwam Graauw ook niet aan. Nee, ik hoop dat Graauw een beter seizoen draait dan vorig seizoen," stelt de 29- jarige goalie Marteijn Kips, die mo menteel stedebouwkundig medewer ker is bij de gemeente Oosterhout. Door de week is Kips dus meestal niet in Graauw. In het weekend natuurlijk wel. „Ach, een doelman hoeft niet persé door de week hier te trainen. Ik train soms op mezelf. Voor de club kan dat wel eens lastig zijn, maar mijn werk ligt nu eenmaal daar," zegt Kips. In de bekerstrijd ontpopte Graauw zich als een echte cupfighter. In de halve finale werd het onderspit gedolven tegen Hontenisse. Er was een verlenging nodig en toen gingen de bewoners van Graauw de boot in met 2-1. „De bekerstrijd gaat de laatste jaren redelijk voor ons. Na de achtste finales begint het pas span nend te worden. Daarvoor stelt het al lemaal niet zoveel voor," vindt Kips. Aan de inzet van Graauw heeft het vorig seizoen niet gelegen. „We heb ben ons leeg gespeeld. Inzet was er ze ker, maar het wilde niet pakken. Daar tweede klasse a Wi IW %J %3 afdeling -m m ~m -m -| noeg en ligt goed in de groep." Kips rekent op een betere start dit seizoen en mikt dan vervolgens op een plaatsje iets boven de middenmoot. „Gezien de resultaten van eerdere sei zoenen ligt dat in onze mogelijkhe den. Alleen moeten we dan van het begin af aan de punten pakken en niet laten liggen, want dan vraag je om moeilijkheden. Maar we zijn gebrand op een betere start. Wat mij betreft kunnen we nu al de wei in." Graauw kan terugvallen op de jeugd. Met Ronald Vaal en Davy Bisschop komen er weer twee spelers aan die klaargestoomd kunnen worden voor het grotere werk in de afdeling. „Zolang er sprake is van doorstro ming mogen we op een klein dorp als het onze niet mopperen," besluit Kips. Schoondijke - Robby de Muijnck de buteerde vorig jaar als trainer. Dit bij afdelingstweedeklasser Schoondijke. Hij blikt met tevredenheid terug op dat debuutjaar en begint met vertrou wen aan de nieuwe competitie. „Vorig seizoen was het zowel voor mij als de groep nieuw. Een seizoen dat gekenmerkt werd door een uitsteken de trainingsopkomst resulterend in een vijfde plaats. Het enige minpuntje was eigenlijk dat we van de topploe- gen in deze klasse punten pakten en dat we van de onderste ploegen verlo ren. Te onregelmatig dus om tijdens de prijsuitreiking present te zijn. Zo wonnen we twee keer van Domburg en pakten we ook tegen Renesse pun ten, maar lieten steken vallen tegen staartploegen. Wil je een-prijs pakken dan mag dit niet gebeuren. Trouwens, we waren er vorig jaar ook niet rijp voor," aldus de inmiddels 33-jarige Bressiaander, die jarenlang een van de steunpilaren op het Breskense middenveld was. Hij kwam naar Schoondijke met de intentie om alleen maar te trainen en de zondag op de bank te zitten. Naar mate het seizoen vorderde stond hij in het veld. „Op een gegeven moment kwamen we door blessures en schor singen wat krap in het potentieel te zitten. Tegen Terhole uit zette ik me zelf dan maar noodgedwongen reser ve. We kwamen met 2-0 achter. Toen heb ik het trainingstenue maar uitge trokken en speelden we nog gelijk. Niet dat dit dïrekt aan mij lag, maar het gaf de jongens schijnbaar toch een impuls. Vanaf dat moment ben ik er eigenlijk steeds bij geweest. Het gaf geen pro blemen. Het fabeltje dat je als trainer geen fouten mag maken heb ik niet ervaren. Je moet gewoon eerlijk zijn tegen de jongens. Maak je een fout, dan meet je dat durven erkennen en dan, althans dat is mijn ervaring, wordt dat aanvaard en is er geen centje pijn." Hij kreeg nog voor de eerste training werd afgewerkt een wat minder pret tige mededeling. Mare de Ruysscher, vorig jaar na langdurige blessureperi kelen van Breskens overgekomen, kwam opnieuw in de lappenmand te recht en bergt de schoenen definitief op. „Jammer, Marc was een van de weinige linkspoten bij ons en was een vaste waarde als aanvallende vleugel verdediger. Ik kan zijn standpunt be grijpen. Die jongen heeft al zoveel el lende meegemaakt, maar dat betekent wel dat ik nu met Frank Steyaert nog maar over één linksbenige voetballer beschik, maar desondanks heb ik ver trouwen in het komende seizoen. We hebben vorig seizoen wat neerge zet. In deze klasse moeten we voor geen enkele tegenstander bang zijn. Blijft de trainingsopkomst zo goed dan moeten we bovenaan mee kunnen draaien. Ik zeg niet dat we even een kampioenschap of een periodetitel pakken. Daar is ook nog wat geluk voor nodig. Bovendien is dit een klas se waarin je als kampioen veel punten moet pakken. Dat betekent tegen de onderste ploegen de volle bult pakken en ook nog de nodige punten tegen de bovenste. Daarnaast ben je als kleine club altijd erg kwetsbaar. Zo weet ik nu al dat ik tijdens de seizoenstart een paar pionnen moet missen. Niek de Rijk en Robin de Waele gaan de eerste competitieweken met vakantie. Dat zijn dingen waar je mee te maken hebt en moet incalculeren." Naast het wegvallen van Mare de Ruysscher verdween ook Mare de We ver, die naar Breskens vertrok. Van datzelfde Breskens kwam Jos de Wil de over terwijl vanuit de A-junioren Martijn Kramer aan de selectie werd toegevoegd. De Muijnck: „Een jongen die kan voetballen. De vraag is, hoe verwerkt hij de overstap mentaal." Het trainen zelf bevalt De Muijnck uitstekend. „Ik ben een man van af spraken. Hou van jongens met inzet. Mannen die er wat voor over hebben. Schroom dan ook niet om iemand die niet komt trainen - zonder geldige re den - er naast te zetten ook al is dat een van de beteren. Dat gaat dan wel licht ten koste van de kwaliteit, maar zo zit ik in elkaar. Ook al zouden we in de probleemhoek terecht komen, dan wü ik die stelregel toch vasthou den. Op de lange termijn zal dat toch altijd zijn resultaat opleveren." kun je niemand de schuld van in de schoenen schuiven. Ook onze trainer Van der Vloet niet. Die is fanatiek ge Lamswaarde - „We gaan op dezelfde voet verder dan de afgelopen jaren," laat Piet Hopmans, voorzitter van de voetbalvereniging SDO weten. Wie de selectie van SDO bekijkt ziet toch een aantal vrije jonge spelers in de zondagtweedeklasser van het afde lingsvoetbal zitten. Naast een paar nieuwkomers zijn er ook een paar jeugdspelers aan het eerste team toe gevoegd. Hopmans is duidelijk wat het trekken aan trainers en/of spelers van kleine verenigingen betreft en hij staat niet alleen. Zoals bekend moest SDO trai ner Arnold Bracke laten gaan. Die koos voor het tweede team van STEEN. „Voor het bestuur een complete ver rassing, want Bracke wilde nooit meer een tweede team onder zijn hoe de hebben. Ik vind dat vreemd. Maar een trainer die weg wil, laten we graag gaan. Daar hebben we niks aan. Ik heb echter liever mensen die hun beloften nakomen en niet afhaken als het moeilijk wordt. Wat dat betreft hebben we als bestuur een teleurstel ling moeten wegslikken," aldus Hop mans, die naast voetbal de golf- en duiksport graag beoefent. Maar de bedrijfarts heeft slechts weinig vrije tijd over en komt meestal niet toe aan zijn liefhebberijen. Godert Vrijhoeven uit Terneuzen - voorheen jeugdtrainer bij Zaamslag - komt de plaats van Bracke innemen en SDO is daar mee verguld. Vrijhoe ven kan putten uit een brede selectie en dat is wel eens anders geweest in Lamswaarde. SDO kan nog drie teams op de been brengen in de diverse competities. „Voor een vereniging als de onze is terhole tweede klasse a afdeling zondag Terhole - In Terhole wordt het inmid dels als traditie be schouwd: de voet ballers onder de rook van Hulst be ginnen de competi tie goed en vol fris se moed, maar moe ten halverwege te genstanders en con currenten aan zich voorbij laten gaan. „Je kunt daar de klok op gelijk zet ten," verwoordt Luciën van de Wal le het 'Terhole-ge- voel'. Het afgelopen sei zoen eindige Terho le, uitkomend in de tweede klasse A afdeling Zeeland van het zondagvoet bal, ook weer netjes in de midden moot. Met 22 punten uit 24 wedstrij den werd de doelstelling gehaald, na melijk niet degraderen en vrijuit het competitieprogramma afwerken. Luciën van de Walle: „De doelstelling is dus bereikt. We begonnen goed, hadden zelfs nog uitzicht op het beha len van de eerste periodetitel. Het is echter eigen aan de club dat we niet in staat zijn constant te presteren. Tegen de winterstop vielen we ver terug. Pas na het gedwongen reces herstelden we ons en kwamen we sterk terug. Tegen Hansweertse Boys bijvoorbeeld, dat als derde eindigde, hebben we geen punt laten liggen." De formatie van trainer Willy Broek hoven, bezig aan zijn derde seizoen, bleek een rasechte cupfighter te zijn. „In de bekerstrijd hebben we inder daad goed gedraaid. Pas in de kwart finales moesten we het hoofd in de schoot leggen." Luciën van de Walle, 32 jaar oud en gedurende acht jaar speler-secretaris, ziet het komende seizoen met veel op timisme tegemoet. Die gedachte wordt ingegeven door het feit dat drie spelers van buitenaf de se lectie komen ver sterken. Bennie van den Branden komt over van STEEN, Eric de Koster verruilt het shirt van Hontenis se voor dat van Ter hole en Jasper van de Gucht komt over uit de A-junioren van HW'24. „De selectie is dus uitgebreid en dat is voor een club als Terhole van vitaal belang. Er zijn geen spelers vertrokken, waardoor we niet alleen kwalitatief Luciën van de Walle: „Na een sterke competities tart zakken we steeds ver terug. Daar kun je de klok op gelijk zetten.foto wim kooyman. sterker zijn geworden, maar er ook qua aantal spelers op vooruit zijn ge gaan," besluit Van de Walle vol zelf vertrouwen. graauw eerste klasse afdeling zondag Robby de Muijnck, trainer van Schoondijke: Tevreden met mijn debuutjaar. dat een goede zaak als je ons met an dere verenigingen vergelijkt. Maar we merken het ook. Het wordt steeds moeilijker om teams te formeren. Ik verwacht dat we binnen een aantal jaren ook de nodige problemen krij gen met het op peil houden van deze teams," aldus Hopmans, die zo'n 32 jaar tegen de bal trapte met Alliance als voornaamste uitschieter. SDO uit Lamswaarde zag de vaak scorende Ronnie Jonkheim naar Hon tenisse vertrekken. Daarvoor in de plaats kwam Martin Dobbelaar van Terhole. „Ik verwacht dat SDO de stijgende lijn voortzet. We pakken de laatste jaren steeds meer punten. Be houd is het uitgangspunt. Als de trend zich voortzet dan zouden we over drie jaar kampioen kunnen worden," stelt Hopmans, die dit als een lachertje po neert. „Nee, kampioen worden. Ik denk dat dat wat al teveel verwach tingen wekt. Laten we het houden op lekker een potje voetballen en mee doen. Dan zijn we al dik tevreden." FOTO CAMILE SCHELSTBAETE. k

de Stem | 1994 | | pagina 26