en 'spel is. B.V. ctuj LIJK rrainer Schrier ambitieus Simon Smits wil meedraaien in de top Robur moet de mouwen opstropen Eddy de Dreu definitief gestopt Kwadendamme begint met frisse moed Henk Sprong blijft bij Volharding E8 :drijf 1.01140-16000 mensenleven Bsiek, modern, enz. N 80911 GOES Goes tracht zich opnieuw waar te maken in eerste klasse kwadendamme VOLHARDING lewedorpse boys Lewedorpse Boys zit op het goede spoor ROBUR Van Belzen start in Goes met ruime selectie LUCTOR '88 Luctor'88 mist enkele waardevolle spelers llNSDAG 23 AUGUSTUS 1994 DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 Irijfswagens. pgens en opleggers. GOES EERSTE KLASSE E ZONDAG Does - Als enige Zeeuwse zondageer- gaat Goes zich opnieuw jachten waar te maken. Vorig sei- debuteerde de club van trainer Schrier voortreffelijk op dit ni- Deed lange tijd goed mee in de jace om het kampioenschap en weer- ook uitstekend in de nacom- pttitie, al kon het niet voorkomen dat De Valk daarin aan het langste eind is geen man overboord," eon- dudeert Ron Schrier. „Natuurlijk moet je pakken wat bereikbaar is, nuchter bekeken waren we er mg niet aan toe om te gaan acteren in ie hoofdklasse. Met dit doel voor igen gaan we ook niet van start in de nieuwe competitie. Handhaving in de eerste klasse staat voorop. Alles wat komt zou mooi meegenomen Goes-trainer Ron Schrier (hier rechts samen met topschutter Paul Bom op de foto): „Handhaving in de eerste klasse staat voorop dit seizoen.foto tannie de jonge. taal dus van de oefenmeester uitKattendijke, die in die functie aan i zevende seizoen begint bij Goes. ik heb bij die club reeds een lan ge periode achter de rug," peinst Schrier hardop. „Maar de wederzijd se verstandhouding is optimaal, dus hoef je niet te verkassen stel ik nevoor." Evenals vorig jaar heeft Schrier, wat zijn selectie betreft weer 21 namen op ajn 'lijstje staan. Daar horen niet neer bij: Jason Pattiasina, die naar vertrok, Ruud Verbeek (RCS), Arthur van Noorden (Kruiningen), Gerard Tibbe (Robur), terwijl Claren- sePahlad, Eric Flore en Rudi Blom- maert de overstap maakten naar de aistervereniging SSV'65. Van al deze spelers had overigens alleen Pattiasi- is een vaste basisplaats. Zeven nieuwkomers kon Ron Schrier be groeten in zijn groep. De talentvolle ïoelman Eric Versluis kwam van Be velanders over, Jaimy Bloppoel van Middelburg, terwijl ook Arjo den Dekker (Kloetinge) en John Heijns- dijk (Colijnsplaatse Boys) voor Goes kozen. Dit deden eveneens de CIOS- studenten Michel Jonkman en Perry Kentin, twee jonge spelers die enkele jaren actief zijn geweest bij de jeugd van NAC en in Goes hun opleiding volgen. Uit eigen gelederen maakt Re- duan Dinar zijn opwachting in de hoofdselectie. „Wat het spelersmateriaal betreft ziet het er dan ook goed uit," meent Schrier. „Ik denk zelfs dat we in de breedte wat zijn versterkt. Voor elke linie heb ik nu een extra speler be schikbaar, wat in feite ook zo hoort." De oude kern bij Goes is intact geble ven. Schrier is daar erg gelukkig mee. Weet maar al te goed dat spelers als John Vette, Ron Krijger, Leen Koster, Frank de Bie, Carlos de Jonge en Wim Sabander geroutineerde krachten zijn, al behoren ze dan niet meer tot de jongsten. Als spelers die nog steeds progressie maken heeft Goes verder rondlopen Marcel Kole, Ron Brusket, Arthur van Huizen en Paul Bom. Laatstgenoemde wordt bij Goes wel eens bestempeld als het paradepaard je. Niet ten onrechte, want Bom was vorig seizoen samen met Van Huizen doorlopend gevaarlijk in de spits. Laatstgenoemde werd topscorer met dertien treffers, Bom nam er twaalf voor zijn rekening. Paul Bom, die vo rig jaar van SSV'65 (vierde klasse KNVi-zaterdagvoetbal) de overstap maakte naar Goes heeft zich op hoger niveau spelend uitstekend aangepast. Komt als technicus prima uit de verf, is voor zijn medespelers als aangever zeer belangrijk, maar kan zelf ook doeltreffend uithalen. Bom (zeer bescheiden) wil kwijt: „Mijn eerste seizoen bij Goes is me zeer goed bevallen. In het begin moest ik me uiteraard wat aanpassen, voor al wat het tempo betreft. Want dat lag uiteraard heel wat hoger in de eerste klasse, maar ik kwam er al vrij gauw behoorlijk in en dat gaf me zelfver trouwen. Bovendien heb ik heel wat kunnen opsteken van Ron Schrier, die me goed heeft opgevangen en voor een prettige sfeer zorgt in de groep. En dat is erg belangrijk naar mijn me ning." Bom verwacht dat dit seizoen voor Goes wel eens moeilijker zou kunnen worden dan het vorige. „Er zijn sterke clubs bijgekomen, zoals bijvoorbeeld TSC en BW," weet hij. „Toch moeten we ons daardoor niet laten intimide ren," verklaart hij zelfbewust. „Ons eigen spel etaleren dat gericht is op de aanval. Persoonlijk kom ik daarin ook het beste tot mijn recht. Met verlan gen zie ik de nieuwe competitie tege moet. Ik sta in ieder geval op scherp." Dezelfde motivatie heeft Ron Schrier. „Een poosje stil liggen is wel leuk," verklaart hij, „maar eerlijk gezegd hunker ik al gauw weer naar de bal en het bezig zijn met de jongens. Ook de training doet me heel wat, want ik ben een echt voetbaldier. Zal er ook nu trachten uit te halen wat er inzit bij de spelers. Tijdens de voorberei ding wordt bepaald welk systeem we dit seizoen gaan spelen. Dat hangt af van het feit hoe de posities bezet kun nen worden en we als collectief het beste uit de verf komen. Erg be nieuwd ben ik er naar of onze nieuw komers daaraan een positieve bijdra ge kunnen leveren." KWADENDAMME TWEEDE KLASSE A AFDELING ZONDAG Kwadendamme - Al enkele jaren ach tereen heeft Kwadendamme moeite om het hoofd boven water te houden. Vorig seizoen is dat maar net gelukt. In een beslissingswedstrijd tegen Ou- werkerk, die een 2-1-overwinning op leverde, wisten de geel-zwarten het vege lijf te redden. „Voor de winters top incasseerden we maar vier punten en dat is uiteraard veel te weinig," laat algemeen- en wedstrijdsecretaris Sjaak van 't Westeinde weten. „Het scoren bleek voor ons een pro bleem te zijn. Bovendien hadden we met heel wat blessures te kampen, wat voor ons problemen opleverde omdat de selectie maar smal was. Toch gaan we met frisse moed aan het nieuwe seizoen beginnen. We willen in ieder geval deze keer trachten voor wat doorstroming te zorgen via de jeugd. Voorheen hebben we daar vol gens mij te weinig aandacht aan be steed." In de selectie bij Kwadendamme, die uit achttien man bestaat, gaat er niet veel veranderen. Alleen de 34-jarige Laurens Poortvliet is gestopt. Er lo pen nog een paar dertigers rond bij de Zuid-Bevelandse club, maar volgens Van 't Westeinde kunnen die nog be hoorlijk meekomen. „Met hun routine kunnen ze wellicht de jeugdspelers die we op het oog hebben een kick ge ven." Omdat bij Kwadendamme de 'slappe was' niet toereikend is om een gedi plomeerde trainer aan te trekken blijft men toch enthousiast bezig om er het beste van te maken. Van 't Westeinde: „Als die motivatie blijft bestaan heb ik er dan ook wel moed op dat wij het in de komende competitie beter zullen doen dan vo rig seizoen. We mikken op een plaats in de middenmoot." OVEZANDE TWEEDE KLASSE A AFDELING ZONDAG Overzande - De Goesenaar Henk Sprong had aanvankelijk plannen om trainer af te haken bij Volharding, omdat een jaartje rust hem wel wat Maar nadat de club uit Ovezan- ongeslagen kampioen was gewor den in de derde klasse van het afde- besloot Sprong om er toch nog maar een jaar aan vast te fflopen. •Na zo'n succes kun je in feite moei- V opstappen," meent Sprong. „Bo- vendien staat het organisatorisch wat "der op de rails bij Volharding dan 'oorheen en dat speelde ook mee bij ®j- Zo krijg ik bijvoorbeeld assisten- hij de training en we kunnen nu beschikken over een goede ver erger bij de selectie. In die selectie- P°ep komt wat verandering", w jeugdige spits Anthonie Drijdijk soos voor Nieuwdorp, maar daar aat wel wat tegenover. Van Patrij zen maakt André Traas zijn opwach- togbij Volharding. Een speler die op J"erse posities kan worden ingezet, evens gaat weer aan de slag Johan t! een Tn Friesland ver- en^ Sprong heeft vorig sei- "e jeugdige Robbie van Eekelen j ?co van ^er Waart als vleugel- raedigers geposteerd, die goed heb- Lewedorp - Lewedorpse Boys lijkt op het goede spoor te zitten. De rood- witten sloten vorig seizoen af met eere middenmootplaats op de ranglijst en haalden de bekerfinale. Hoewel men in dit duel het hoofd moest buigen voor Hontenisse, dat met 2-1 won, was men in het kamp van Lewedorpse Boys toch tevreden over het vertoon de. „Wij beschikken momenteel over een selectie die breed en van goed gehalte is," ventileert Simon Smits, de 20-ja- rige middenvelder die bij Lebo, zoals zijn club in de volksmond wordt ge noemd, tot de betere spelers behoort. Hij voegt er aan toe: „Als het een beetje meezit zullen we dan ook een rol van betekenis gaan spelen in de komende competitie. Maar behalve de geluksfactor zullen we het in eerste instantie zelf moeten afdwingen om winstpunten in de wacht te slepen. Vorig seizoen verliep dit niet altijd naar wens. Zowel verdedigend als in de opbouw vlotte het wel, maar een maal voor het doel van de tegenstan der gekomen stond het vizier meestal niet op scherp. Het scoren bleek voor ons een probleem te zijn. We zullen er hard aan moeten gaan werken om de produktiviteit op te voeren. Echte af- ronders liepen er bij ons niet rond vo rig seizoen, anders waren we zeker hoger geëindigd. Het lijkt me hoog tijd worden om daar aandacht aan te besteden. Dat zal onze trainer Ad Vermeulen dan ook wel doen, daar ben ik vast van overtuigd." Wat de selectie betreft heeft Ad Ver meulen voorlopig niet minder dan 24 LEWEDORP EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG namen op zijn lijstje staan. Daarvan zijn Paul Huiskes (37), diens broer Tom (34) en John Livramento (35) de oudsten. Ook Albert Boonman is de drie kruisjes gepasseerd. Maar al deze spelers kunnen nog zeer behoorlijk meedoen, zijn geroutineerde krachten die een sterk blok vormen, waarvan een stimulerende kracht uit gaat voor de jongere spelers. Want ook de jeugd krijgt zijn kans bij Lewedorpse Boys. Zo heeft Vermeulen bijvoorbeeld aan zijn groep toegevoegd Groenendijk en Moison. Opvallend is het dat tot de selectie drie spelers behoren met dezelfde achternaam (Smits), terwijl twee daarvan ook dezelfde voornaam dra gen (Simon). Dat zijn neefjes van el kaar. „Om verwarring te voorkomen noemt de trainer mij Simon-een," laat de man weten die we in dit stukje aan het woord laten. Hij voegt er laconiek aan toe: „Met mijn broer Ronald, die ook tot de selectie behoort, heeft Vermeulen uiter aard geen moeite wan neer hij aanwijzingen geeft tijdens de wed strijd of op de trai ning." Jammer vindt Simon Smits I het dat de trai ningsopkomst bij Le wedorpse Boys meer dere keren gering is. „Dat komt omdat ver schillende jongere spe lers vanwege studie buiten de provincie verstek moeten laten gaan," legt hij uit. „Daar is dus niets aan te doen en we trachten dit zo goed mogelijk op te vangen. De onder linge sfeer lijdt er in ieder geval niet onder bij ons en wij gaan met veel ambitie beginnen aan het nieuwe sei zoen. Ons doel is zo snel mo gelijk de vierde klasse van de KNVB te berei- ken.Wellicht kunnen we daar reeds dit sei zoen een gooi naar doen. Ik durf te bewe ren dat we mogelijkhe den hebben om in ie der geval mee te draai en in de top." Simon Smits, de 20-jarige middenvelder die tot de beter spelers van Lewedorpse Boys behoort. foto JAAP wolterbeek. I® v°tóaan en dus een nieuwe kans 1 Ben. Sprong: „Wellicht krijgen ze I nu w&t zwaarder, maar ik heb n genoeg vertrouwen in beiden om z? Jongens te handhaven. Temeer „.„T selectie maar uit zestien bestaat. Dat is eigenlijk te smal, ar je moet nu eenmaal roeien met ,ulenJen die je hebt. Jammer dat Harding niet kan beschikken over J™*®. zodat de doorstroming «uit de jeugd zeer beperkt is. penjk krijgen we niet te maken anfl,. geblesseerde spelers, want gust het toch moeilijk worden sa T ^aar de groep waarmee ik cpm en is enthousiast en gemoti- evenals ik trouwens, dus 1 iiwfjj ®,aa,n we werken aan het Sesvij00!. ^at we voor °gen hebben handhaving in de tweede e' aldus Henk Sprong. Goes - Robur zal in het komende sei zoen de mouwen hoger moeten op stropen dan in de vorige competitie toen het ternauwernood aan degrada tie ontsnapte. In een nacompettitie met Biervliet en RIA wist de Goese club tenslotte zijn status van eersteklasser te behouden. Trainer Jos van Belzen kan in ieder geval van start gaan met een ruime selectie. Hij wil Mathijs Bloem en Martin Minderhoud, twee jeugdige spelers, een kans geven om zich verder te ont wikkelen in de hoofdmacht. Van Bel zen: „Ik zie het met die twee wel zit ten. Dat geldt natuurlijk ook voor de anderen die tot de selectie behoren. Daarin keert waarschijnlijk terug Gerard Tibbe, die vorig seizoen zijn heil zocht bij Goes, maar bij deze club GOES EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG praktisch niet aan de bak kwam en in hoofdzaak genoegen moest nemen met een plaats op de bank. Gerard was daarover teleurgesteld en vroeg daarom weer overschrijving aan naar Robur. Voorheen was hij bij ons steeds een waardevolle kracht, dus wij zijn erg blij met zijn terugkeer. Er zit nog een kleine kans in dat Tibbe vanwege stu dieredenen aan de kant moet blijven, maar ik schat in dat zijn ambitie voor het voetbal zo groot is dat hij toch aan de bak wil. Verder is nog dubieus of Mark van Hassel zal opdraven. Waarschijnlijk vertrekt hij naar een ander land, van wege zijn werkkring, maar dat zien we dan wel." Jos van Belzen, die Johan Bruins als oefenmeester bij Robur opvolgde, vindt de sfeer bij deze club uitste kend. „Voor mij is dat zeer belangrijk en ik ga er dan ook alles aan doen om Robur op het goede spoor te krijgen. Vorig seizoen was de inzet aan de ma tige kant. Daar ga ik vooral op hameren, want inspiratie moet er uiteraard zijn wil je tot goede resultaten komen. Ook in aanvallend opzicht moet er zo moge lijk verbetering komen. Er moeten meer kansen worden ge creëerd en uiteraard worden afge rond. Dat alles was vorig seizoen aan de magere kant. Nu een en ander goed op een rijtje is gezet en de selectie is uit gebreid tot 21 man denk ik deze keer meer mogelijkheden te hebben. Voor al wanneer een aantal jonge spelers zich weet aan te passen moet een mid denmootplaats op de ranglijst haal baar zijn." Heinkenszand - Luctor'88 gaat aan het nieuwe seizoen beginnen zonder Eddy de Dreu (centrum verdediger) en linkerspits André Karelse. Eerstgenoemde, die voor de aan vang van het vorige seizoen al be sloten had om te stoppen, maar na de winterstop toch weer instapte nadat een klemmend beroep op hem was gedaan, heeft nu defini tief een punt gezet achter zijn voetballoopbaan. André' Karelse gaat een studie volgen en haakte om deze redenen af. „We zullen beide spelers erg mis sen, omdat het waardevolle krachten voor ons waren," zegt aanvoerder André Krijger, die met zijn dertig lentes de oudste is bij de groen-witten. „Gelukkig krijgen we er wat voor terug, omdat Johan Beulens de overstap maakte van Hoedekens- kerke naar ons. Beulens staat be kend als een goede middenvel der." Ook Wilfried Uitterhoeve, die van Lewedorpse Boys overkwam zal volgens Krijger wel bij de selectie komen. Verder zullen daarin als nieuwkomers hun opwachting maken Michel Kuipers en Rik Gil- lisse, die voorheen bij de A-junio- ren goed uit de verf kwamen. Krijger verwacht dat Arne Ho- ningh, die voorheen in het tweede team speelde, in de hoofdmacht geposteerd zal worden als laatste man. Krijger: „Ik denk dat onze nieuwe trainer Kees Hagesteijn uit Zie- rikzee een kwalitatief behoorlijk team op de been kan brengen. Vorig seizoen, toen Jack Schipper nog bij ons aan het roer stond als oefenmeester lukte dat ook wel, maar erg pro- duktief waren we beslist niet. In de meeste wedstrij den hadden we wel een veld- meerderheid, maar het scoren bleef een pro bleem. Het over wicht leverde dus geen rendement op. Met zijn allen moeten we er dus aan gaan werken om de kansen te benutten." Aan André Krij ger zal het niet liggen om in het komende seizoen weer op scherp te staan. Hij is een zwoeger bij uit stek en weet ook vaak zijn team genoten te inspi reren. Met zijn spel- kwaliteiten be hoort hij tevens tot de betere spe lers bij Luc tor'88, waarin hij al vele jaren ac- HEINKENSZAND VIERDE KLASSE H ZONDAG teert. Krijger, die begon bij de za terdagclub Heinkenszand, op wat hogere leeftijd gekomen zondags ging voetballen, maakte ook al eens een overstapje naar Lewe dorpse Boys, dat toen derde klasse KNVB speelde. „Ik wilde toen wat op hoger ni veau aan het werk." Na drie sei zoenen aan de bak te zijn geweest bij Lewedorpse Boys keerde Krij ger toch weer bij zijn oude club Luctor'88 terug. „Ik heb het hier prima naar mijn zin, voel me hier echt thuis. Luc tor'88 is een vriendenclub waar gezelligheid troef is en dat ligt me wel. Natuurlijk doen we ook ons best om goede prestaties neer te zetten op het veld, maar nogmaals, een goede onderlinge sfeer vind ik toch ook uiterst belangrijk. Wij zijn immers amateurs, spelen in feite voor ons plezier en jammer genoeg vind ik, wordt dat wel eens vergeten." Luctor'88-aanvoerder André Krijger: „We mis sen in het komende seizoen enkele waardevolle krachten." foto jaap wolterbeek. selecties LUCTOR'88 Trainer: Kees Hagesteijn. Selectiegroep: Johan Beulens, Serge Beulens, Aubert Geus, Erik de Groene, Joost de Groot, Arne Honingh, Jan-Kees de Jonge, Ronald de Jonge, André Krijger, Kees van Leeuwen, Roy Magnus, Frank Martens, Sjaak Meulblok, Arno Olierhoek, Berry Simonse, Antoine Uitterhoeve, Marco Utermark en Leo van Zaltbommel. GOES Trainer: Ron Schrier. Selectiegroep: Frank de Bie, Jaimy van Bloppoel, Paul Bom, Ron Brus ket, Arjo den Dekker, Reduan Dinar, Perl Doesburg, Edwin Held, John Heijnsdijk, Arthur van Huizen, Carlos de Jonge, Michel Jonkman, Perry Kentin, Jacco de Kok, Marcel Kole, Ronald Kole, Leen Koster, Ron Krijger, Wim Sabander, Eric Versluis en John Vette. VOLHARDING Trainer: Henk Sprong. Selectiegroep: Albert van Steenbergen, Richard Verbeem, Danny Slootweg, Leo Remeijn, Carl Looy, Johnny Moison, Jan Davidse, Kees Huizen, Hans Vermeule, Jan Gakeer, Robbie van Eekelen, Remco van der Waart, Michel Verbart, Hans Boonman, Hans Koens, Wilco Vermue, André Traas en Johan van Stee. ROBUR Trainer: Jos van Belzen. Selectiegroep: John Quinten, Arnold Uitterhoeve, Adri Abrahamse, Eric Spettens, Clemens Verschoore, René de Kok, Marc van Baal, Antho nie Martens, Raymond de Kaart, Martijn de Bruin, Vincent Tibbe, Juul Veraart, John Koens, Matthijs Bloem, Rob Landa, Humpry Laurens, Eric Huissoon, Marco van Elshout, Vincent Peemen, Frank Buijsrogge, Ad Spelier, Gert-Jan de Vos, Martin Minderhoud en Gerard Tibbe. LEWEDORPSE BOYS Trainer: Ad Vermeulen. Selectiegroep: Renato Ars, Ron Vermue, Paul Huiskes, Wim de Kok, Ro nald Smits, Albert Boonman, Tom Huiskes, Ollie Blaha, Simon Smits 1, Si mon Smits 2, Edwin Fraanje, Hans de Kok, Jacco Murk, John de Jager, Ru di Rijk, John Livramento, Ad Groenendijk, Wilbert de Hond, Tom d'- Hondt, Marcel Roose, Alfred de Koning, Arian van 't Westeinde, Machiel Krijger en Wil Moison. KWADENDAMME Begeleider: Dies Beulens. Selectiegroep: Henri Beulens, William Maartense, Gert-Jan Vermeulen, Alwin Boudens, Joop Almekinders, Eric Vermeulen, Bob Peters, Perry Vermeulen, John de Vos, Alwin Vermeulen, Dies Driedijk, Klaas Bakker, Patrick Wouterse, Carlo Vermeulen, Patrick de Punder, Peter Peters, Jan- Willem de Koster, Marcel Smit, Pascal Beulens, Ben Vermin en René Geus.

de Stem | 1994 | | pagina 25