istra f Walter van Duyse tiet perspectief RIA verwacht een probleemloos seizoen Heimwee naar eerste klasse Boudewijn van Craenenbroeck twijfelt IJzendijke start in favorietenrol 's-Heer Arendskerke timmert Iflink aan de weg riES E7 CORN BOYS Corn Boys op termijn terug naar de vierde klasse RIA. Elftalleider en grensrechter Ronald Möring optimist SLUIS Patrick Buijsse verwacht geen sterk seizoen CLINGE Voortzetting carrière Clingenaar hangt aan zijden draad IJZENDIJKE Rudy Veraart: 'Vorig seizoen hebben we het laten liggen' SELECTIES I AUGUSTUS 1994 E6 -HEERARENDS- IERKE HEER AftENDSKERKi EDE KLASSE A ATESDAQ 'Peter Kamstra, de 27-jarige topschutter van 's-Heer Arends kerke. FOTO JAAP WOLTERBEEK. voorste lijn en naast diens broer Vim en ik mag wel zeggen dat dit voortreffelijk liep. Trouwens, ook [met de andere spelers, want nog- naals 's-Heer Arendskerke is een chte vriendenclub." iDaar heeft André van de Broek als loefenmeester na vier jaar trouwe Idienst noodgedwongen moeten af haken, omdat hij te maken kreeg Smet een hardnekkige blessure. ;Dat leverde teveel problemen op. ■'Als nieuwe trainer is aangesteld [Jack Schipper, die over een be- jhoorlijk brede selectie kan be- Ischikken. Nieuwkomer in de jl groep is Kees Koopman, die voor- jheen bij Kloetinge acteerde. Er I zijn geen spelers vertrokken bij 's- I Heer Arendskerke. j Peter Kamstra meent dan ook dat I zijn club het nieuwe seizoen met I vertrouwen tegemoet kan zien. „Natuurlijk ligt het spelniveau I hoger in de tweede klasse, maar we gaan er met veel motivatie en ambitie tegenaan en denken die I klus te kunnen klaren. Handha ving is onze doelstelling en al het andere, bijvoorbeeld een periode- titel in de wacht slepen, zou mooi I meegenomen zijn." Uohn Bentschap Knook, Jan-Kees de JEddy Geijs, Johan de Goederen, Jae- f, Maurice Langstraat, Alex Lourens, [ut, Robin Moreauw, William Nikke- khenk, Paul Schipper, Jeffrey van de shman, Rinse Back, André Beenak- ;rg, Ronald Breijaert, Ernest van Bus- I, Ronald van Eijkeren, Angelo Fran- enbrink, Jamal el Morabit, Marcel de Eyer. se, Peter Eversdijk, Aart Eversdijk, e, Leo Goedégebure, Frank Goede- de Jager, Peter Kamstra, Jan van de man, Stefan van Sabben, André Tan- Martjan Goud, Marco Govers, P' hel Flore, Erik Flore, John Groen, r apari, Mark de Groote, Clarence ra- jn. rhard Wiskerke, Ron Geschiere, Ha e Broekhoven, Edwin Kole, Alex Wietse Veerman, Allan Braam j ik Groenendijk, John de Vos en Ab r, Ronnie Bek, Wilfried Claessens, ndré Smulders, Camiel Rentmees Rob Kole, Jean-Paul van Craen aul de Jonge, André Pieters, - Vunck, Paul Raas, Arno Verdonx jurgen en DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 St..Jansteen/Sas van Gent - Corn jjjys is terug bij af. Na jaren promo- veerde de Sasse club twee seizoenen beleden terug naar de vierde klasse H het amateurvoetbal op zondag. ren lang en hoopvol streven werd jjaarmee ingelost. Afgelopen seizoen degradeerde Corn Boys terug naar de anonimiteit van liet afdelingsvoetbal jlnhet eerste seizoen in de vierde klas- he H redde Corn Boys het op de val- 'jep, Een tegenvaller vonden velen, jie ervan overtuigd waren dat Corn Bovs met dat 'materiaal' een beter vi sitekaartje af had moeten geven. Het ias wachten op betere tijden. Afgelo- 08! seizoen zou het jaar van de waar- heid zijn. Niets was minder waar. Tal i» blessures, gebrek aan kwaliteit in je breedte en niet de juiste mentali- leit in belangrijke wedstrijden waren debet aan dat Corn Boys een stap mg moest doen. Een degradatie die jch reeds vroegtijdig aftekende. Halverwege de competitie werd be- I dat Walter van Duyse met in- van het seizoen 1994-1995 het toer over zou nemen van Hans Radt, iie tussentijds al een flink aantal be- «gdheden uit handen gaf aan bege leider en hulptrainer Frans Gerritse. wetenschap dat Van Duyse het roerover zou nemen had weinig effect de groep. Corn Boys 'modderde' nar verder. In de slotfase kwam dan toch het bevrijdende woord. „Van Duyse moet de groep maar overne- 381." Dat was enkele wedstrijden voor het slot van de competitie en SAS VAN GENT EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG toen was het bekende kalf reeds ver dronken. Toch pakte Van Duyse uit zijn eerste twee wedstrijden drie pun ten via een 1-O-zege op Vogelwaarde en een 2-2-gelijk spel tegen Walche ren. Was het niet beter geweest dat hij het roer eerder overgenomen had? Walter van Duyse: „Dat is natuurlijk een bestuursbeslissing. Ik ga me in zo'n situatie niet opdringen. Trou wens, in zulke zaken heb je nog altijd met mensen te maken. Zoiets ligt heel gevoelig. Misschien had ik het tij kunnen keren. Een nieu we man zorgt vaak voor een opleving, maar die garantie heb je natuurlijk nooit. Ik wil overigens niemand een verwijt maken ten aanzien van de de gradatie. Het zat Com Boys allemaal tegen. Blessures, absenties en gebrek aan geluk." Wat zijn de verwachtingen van Van Duyse, die inmiddels al zo'n twintig jaar actief is in het trainerswereldje en de laatste seizoenen wat op de ach tergrond acteerde bij STEEN. „Toen degradatie een feit was, maar ook al eerder, heb ik aangedrongen bij het bestuur om de spelersgroep intact te houden. Loopt de boel leeg, dan wordt het zelfs in de eerste klasse van de afdeling moeilijk. Gelukkig hebben we de boel groten deels bij elkaar weten te houden. Al leen Gerben Steijaert vertrekt naar AZW. Dat is jammer. Gelukkig krij gen we daar enkele spelers voor terug. Vooral Jeroen Navarro is zonder meer een aanwinst in aanvallend opzicht. Enkele seizoenen terug maakte hij in de aanval, samen met Werner Bis schop, furore bij STEEN in de vierde klasse. Daarna verhuisde hij naar De Klinge in België, maar kon daar nooit zijn draai vinden. Daarnaast komen ook Dennis Pirot van Biervliet en Bas Rademakers van Sluiskil de groep in de breedte versterken. Ik denk dat we met die compensatie weinig kwaliteit ingeleverd hebben. Het afdelingsvoetbal is voor mij een vrij onbekend terrein. Ik weet dat er met veel inzet gestreden wordt. De start zal belangrijk zijn. Is die goed, dan zullen we zeker knap meedraaien en misschien wel een rol van beteke nis spelen. Maar ik zie perspectief. Over twee jaar, als het nieuw sport complex van Com Boys mogelijk in gebruik wordt genomen, moeten we de stap naar de vierde klasse H kun nen maken." Corn Boys-trainer Walter van Duyse: „Over een paar jaar moeten we de stap naar de vierde klasse van het KNVB-zondagvoetbal kunnen maken. Ik zie wel mogelijkheden." FOTO WIM KOOYMAN. WESTDORPE .EERSTE KLASSE AFDELING,-,. ZONDAG •»-' ïh£ h - lïestdorpe/Zuiddorpe - „We rekenen deze keer op een probleemloze com- lelitie. Dat dachten we in de voor- Baande seizoenen ook, maar nu heb ben we zeker een reden om dat te ver moeden. We zijn in de breedte flink versterkt," zegt elftalleider en grens rechter Ronald Möring van de voet balvereniging RIA uit Westdorpe. ■We spelen al drie jaar tegen degra datie. Twee jaar terug ontsprongen w de dans in de laatste competitie wedstrijd van de eerste klasse afde ling, pakten een periodetitel en pro moveerden zelfs nog naar de vierde fflsse H. Daar vlogen we direct uit. In tegenstelling tot de verwachtingen moesten we in het afgelopen seizoen opnieuw tegen degradatie knokken. Fas via een nacompetitie wisten we bet vege lijf te redden. Het was trouwens knap dat ons team eng een nacompetitie afdwong. Na «lies tegen concurrent Biervliet stonden we drie wedstrijden voor het met drie punten achter op dat- seifde Biervliet en vier op Robur. De- Watie leek een feit, maar onze P'oeg toonde veerkracht en via winst tegen Robur in het slotduel dwongen ®e een nacompetitie voor degradatie Die begonnen we slecht met verlies ■ogen datzelfde Robur, maar door J'inst op Biervliet waren we zeker van «houd. Omdat we in de tweede competitie- °P kampioen Zeeland Sport na meeste punten hadden gepakt ®ochten we zelfs meestrijden voor fsmotie. Opnieuw moesten we een 'oompetitie spelen. Nu tegen de an- RIA-elftalleider en grensrechter Ronald Möring: We rekenen er zeker op het nieuwe seizoen probleemloos af te kunnen werken. FOTO WIM KOOYMAN. gers van Hoek. Dat zijn zonder meer kandidaten voor het eerste team. Daarnaast worden de 17-jarige A-ju- nioren Sancho Martens en Ludwig van Gremberghe aan de eerste selec tie toegevoegd. Daardoor kunnen zij aan het seniorenvoetbal ruiken. Kwa litatief hebben we een flinke stap vooruit gemaakt en daardoor ver wacht ik dat we een probleemloze competitie gaan spelen. Mag dat eens na drie jaar?" Sluis - Patrick Buijsse draait al zo'n twaalf jaar mee in het eerste elftal van Sluis. Begonnen met invalbeurten toen Sluis nog in de vierde klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal speelde, maakte hij de overstap naar het zon dagvoetbal mee en de degradatie naar het huidige niveau, de tweede klasse van het afdelingsvoetbal. De afgelopen jaren speelde Sluis geen hoofdrol op dit niveau en ook komend seizoen ziet Buijsse daarin weinig verandering. „Ik heb wel eens heim wee naar de eerste klasse. Het niveau ligt toch een trapje hoger. Voorlopig zit dat er voor Sluis niet in, denk ik. We hebben geen A- en B-ju nioren en dat betekent dat de aanvoer de komende jaren minimaal zal zijn. Ook de belangstelling van buitenaf is, als je in de kelder van het afdelings voetbal vertoeft, niet overweldigend. Het is een vicieuze cirkel waarin je zit en die doorbroken moet worden. Ook afgelopen seizoen was het niet overweldigend. We hebben goede partijen afgeleverd, maar ook bar slechte. Typisch dat we tegen de bovenste ploegen goed speelden, maar het dan tegen de onderste lieten afweten. Puur een kwestie van motivatie vind ik persoonlijk. Het essentiële punt bij Sluis. Wil je in de prijzen vallen dan mag je nooit te gen de onderste ploegen punten laten liggen. Daarnaast is een tweede pro bleem, de te smalle kern. Raken er een paar jongens langdurig geblesseerd dan is dat niet op te vangen. Een euvel waar trouwens vrijwel iedere club op dit niveau mee te maken heeft." Buijsse, met zijn 31 jaar een van de routiniers in de rood-witte formatie, kijkt overigens met, zij het gematigd, optimisme naar het nieuwe seizoen. De van voorstopper tot middenvelder omgeturnde achttien karaats Sluizen- aar: „We hebben er een aantal jon gens bijgekregen. Niemand is ver trokken. Dat betekent dat we in de breedte zijn gegroeid. Kunnen de nieuwe jongens SLUIS TWEEDE KLASSE A AFDELING ZONDAG worden ingepast, dan verwacht ik dat we met dit materiaal zo rond de vijf de, zesde plaats moeten kunnen mee draaien. Misschien kunnen we eens aan een periodetitel ruiken." Bij secretaris Harry Hazen meldde zich inderdaad een aantal nieuwe mensen aan. Drie jongens keerden terug op het ou de nest. Abi van Lare en Byron Bent- ley, die vorig jaar naar de jeugd van Oostburg vertrokken, trekken het Sluis-shirt weer terug aan, zijn nu se nior en hebben de kwaliteiten om zich in de kern te spelen. Dat heeft ook Jean-Paui Geelhoedt, die een aantal jaren 'uithuizig' was en in het Belgische FC Westkapelle bij de UEFA's voetbalde. Ruud Lijsenaar kwam over van de zaterdagclub Cad- zand, Jacco la Gasse van Aardenburg en Peter Slits uit het Brabantse land. Dat betekent dat de Belgische trainer Jean-Pierre van Kersschaever, die na even weggeweest te zijn al aan zijn derde seizoen begint, wat meer keuze heeft en dat geeft een trainer altijd wat meer mogelijkheden. Dit met Patrick Buijsse, die nog steeds barst van de ambitie. „Ik ben wel op een leeftijd gekomen dat ik het van jaar tot jaar bekijk. Zolang ik plezier aan het voetbal beleef blijf ik actief. Ook al wordt dat in de toe komst in het tweede team. Alvorens dat mee te maken zou een kampioens feestje welkom zijn." Periodekampioen, Zeelandia. In «gensteling tot twee jaar eerder kon- %oMnU-Seen Promotie afdwingen. «'tf' ^et ze'ïer was dat we i11 de eer" e ^asse afdeling bleven, viel er iets at de jongens af. En om dan nog eens °P te laden is wel erg moei- Daarnaast waren we kwalitatief der dan Zeelandia, dat terecht P'omoveerde. deze moeilijke competitie L,vooral trainer Ivo Wouters stpJ enteren voor het feit dat hij os voor een uitstekende sfeer in ,eam 20rgde. Ook de trainingen t0(lr bezocht en er stond, u "O de winterstop, één team op fa'ri Paar<^oor hebben we de de- §A ontsProngen." y. dmk versterkt. Ronald Möring: ij* ln de breedte zijn we er op bert a gegaan. Erwin Thomas, Rob- e Graeve en Ruud Koopmans kpn 'aatste nog onzeker, omdat hij Pdrstramer wordt bij HW'24 - n van Philippine en Mario Se- Clinge - Boudewijn van Craenen broeck zou dolgraag weer tegen de bal willen trappen, maar door een operatie aan de achillespees staat het nog niet vast of Van Craenenbroeck ooit nog op de groene grasmat mag staan. „Tegen Philippine werd ik gebles seerd. Ben twee weken met die bles sure blijven lopen en hoorde van de dokter dat ik onder het mes moest. Daarna heb ik een aantal weken in het gips rondgelopen. Plezierig was dat niet en nog niet, want ik moet alles afwachten. In ok tober krijg in uitsluitsel, maar het kan het einde betekenen voor mij en ik had me toch een ander afscheid voor gesteld," aldus Clingenaar Van Crae nenbroeck. Of hij nu opzettelijk werd onderuit geschopt, daar wil Van Craenen broeck het niet over hebben. „Heeft geen nut. Ik was in vorm en dat wist men. Dat mocht dus duidelijk niet," waarmee hij taal bezigt die voldoende inhoud heeft. Twee jaar was Van Craenenbroeck de beste topscorer van Zeeland. Dat was in de jaargangen 1982-1983 en 1989- 1990. En dat zegt voldoende over diens capaciteiten. „Ik speelde dit jaar door blessures slechts elf wed strijden, maar wist er toch nog negen in te schieten. Was daarmee de beste Clingse schutter. Doelpunten maken is me altijd goed afgegaan," aldus Van Craenenbroeck. Clinge zakte af naar de eerste klasse van het zondagafdelingsvoetbal en dat was een domper voor heel Clinge. „Ik voetbal vijftien jaar en dan is dat heel beroerd. Blessures, schorsingen en veel pech hebben ons de das omge daan. Op den duur loopt het zo en het tij kon niet worden gekeerd. Ik hoop dat Clinge dit seizoen snel de bakens kan verzetten, want we heb ben natuurlijk een elftal dat niet in die klasse thuishoort. Ik heb begrepen CLINGE EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG dat iedereen er weer zin in heeft en er de schouders onder wil zetten. Dat is al belangrijk en een goed begin. De rest wachten we rustig af. Ik hoop het allemaal nog mee te mogen maken, want zonder voetbal is het moeilijk. Als het stoppen geblazen is, dan moet ik maar eens nadenken over de toe komst. Bij Clinge betrokken blijven behoort tot de mogelijkheden, maar ik wacht eerst af. Eerst maar eens de uitslag van de doktoren horen. Ik hoop dat die goed voor me uitpakt," aldus Van Craenenbroeck. Clinge zag niet veel veranderen in de selectie van Hulstenaar Jan d'Oliesla gers. Jürgen de Block vertrok naar Vogelwaarde. De Belg Patrick Stevens komt de ge lederen versterken. Voor de rest blijft alles bij het oude al komt Jean Luc Aarts van het tweede over naar het eerste team. Van Craenenbroeck denkt aan een voorhoede met Richard van der Linde en Ronald de Block. „Op papier wel te verstaan. De prak tijk zal het leren," besluit Van Crae- nebroeck. IJzendijke - IJzendijke viel vorig seizoen in de eerste klasse van de afdeling net naast de prijzen. Op het allerlaatste moment kaapte RIA hen de laatste periodetitel voor de neus weg. „We hebben het duidelijk laten liggen," stelt trai ner Rudy Veraart, die aan zijn tweede seizoen aan de Maurits- weg begint. „We hebben wel te kampen gehad met een groot aantal blessures, maar dat mag geen excuus zijn want dat speelde wellicht ook bij de andere clubs. Maar een nieuw seizoen, betekent nieuwe kansen," blikt hij vol ver trouwen vooruit. Een vertrouwen dat wellicht gebaseerd is de ver sterkingen die hij kreeg. Immers, Frank Neve en Adri van Hanegem keerden na een tweejarig verblijf in Breskens terug op het oude nest. In hun kielzog kwam Michel de Ruysscher eveneens van Bres kens zich aanmelden, terwijl Vin cent Calon van buurman Hoofd plaat overkwam. Vier inzetbare krachten voor het keurkorps. Nie mand verliet de club. Gunstige ontwikkelingen derhalve, maar stelt Rudy Veraart: „Een aantal sterke spelers er bij betekent nog niet automatisch een betere ploeg." Aan hem de taak om de binnenge kregen kwaliteit tot een eenheid te smeden. Frank Neve is een van de twee IJzendijkenaren die het gestreepte blauw-witte tenue dus weer aantrekt. Hij kon zijn draai in Breskens niet meer vinden. „Ik was het met mijn plaats in het elf tal niet eens. Kon daar geen over eenstemming over bereiken met trainer Bert Pentury en trok daar uit mijn conclusies. Ik heb in Breskens toch een paar leuke ja ren gehad, want ondanks dat de meningen tussen mij en Pentury op bepaalde punten niet syn- chroom liepen vond ik hem toch een uitstekende trainer." Veraart is uiteraard in zijn nopjes met deze spelbepalende midden velder en ook de 27-jarige Neve ziet het wel zitten in IJzendijke. „We willen kampioen worden. Het is alleen jammer dat alle ploe gen met die intentie van start gaan. Het is dus gemakkelijker gezegd dan gedaan. Toch durf ik wel te stellen dat we met de huidi ge kwaliteit niet voor de onderste plekken in aanmerking komen. Er komt echter meer bij kijken wil je IJZENDIJKE EERSTE KLASSE AFDELING ZONDAG de titel pakken. Je krijgt in een competitie te maken met schor singen, blessures en ballen die er net niet of net wel in gaan. Dat maakt het voetbal juist zo boei end. Gezien de versterkingen zal het duidelijk zijn dat de tegenstan ders ons niet zullen onderschat ten. Zo werkt dat nu eenmaal als er een aantal jongens bij komt. Dat zegt overigens niet altijd wat. Er moet ook nog eens een ploeg van worden gemaakt en daar ko men meer dingen bij kijken dan alleen maar kunnen voetballen. Onontbeerlijk zijn de jongens die negentig minuten lang kunnen gaan, want mijn ervaring is dat met name de fysieke kracht in de ze klasse een grote rol speelt. Van niet te onderschatten belang is ook de competitiestart. De eerste wedstrijden zijn erg belangrijk. Pak je dan punten en eventueel een eerste periodetitel dan gaat er wat druk van de ketel af. Je weet dan al zeker dat er aan het eind van het seizoen nog een herkan sing komt. Mis je de opening, dan wordt het allemaal wat moeilij ker, versterkingen of geen verster kingen." Neve volgde ondanks dat hij in Breskens speelde het afdelings voetbal vrij goed. Daarom durft hij een aantal kanashebbers naar voren te schuiven. „Voor mij zijn Robur, Clinge en Corn Boys de te kloppen ploegen. Robur is aardig versterkt, Corn Boys wil duidelijk zo vlug moge lijk terug naar de vierde klasse en dat geldt ook voor Clinge, waar toch altijd goede voetballers rondlopen." Frank Neve keerde terug vanuit Breskens op het oude lJzendijke- nest. FOTO WIM KOOYMAN. SLUIS Trainer: Jean-Pierre van Kersschaever. Selectiegroep: Rob van de Kerkhove, Geron van Hee, Patrick Govaert, Filip Cosijn, Danny Hoste, Edwin Bogaard, Patrick Buysse, Jacky Caniere, Franky van Espen, Patrick Gijsels, Ramon Hubregtse, Angelo Vermeersch, Patrick de Ruiter, Angelo Groosman, Peter Slits, Jean-Paul Geelhoedt, Abi van Lare en Bayron Bently. CORN BOYS Trainer: Walter van Duyse. Selectiegroep: Jeroen Navarro, Bas Rademakers, Dennis Pirot, Jan Mutsaars, Christof de Beule, Emiel Blommaert, Jan Snijders, Manuel d'- Hondt, Philip Voeten, Hans Cornelisse, John Moes, Pascal van der Vliet, Remco Steijaert, Martin Dhaene, Mark Maes, Wessel Donze, Artjan Leka, Saïd Tezel, Bart Sarneel, Christoffel Hamerlink en Frank Holtus. RIA Trainer: Ivo Wouters. Selectiegroep: Henny de Gucbteneire, Jürgen Zohlandt, Michel Reijns, Manfred Swagemakers, Roel Dierickx, Arjan de Meij, Luc de Maayer, Er- win Thomas, Robbert de Graeve, Ruud Koopmans, Mario Segers, Sancho Martens, Ludwig van Gremberghe, Geert-Jan Mechelinck, Laurenzo Mol, Frank Broeders, Ewald Pollet, Gerben Dierickx, Eric Maenhout, Ivo Wou ters en Patrick d'Hondt. IJZENDIJKE Trainer: Rudy Veraart. Selectiegroep: Ronny Cammaert, Chris Cornells, Norbert van de Hemel, Juul van Lierde, Paul Verhaegen, Maarten Schilders, Nico Aerssens, Willi am Aerssens, Mike Jansen, Silvan Vermeulen, Sjaak van de Sande, Frank van de Vijver, Michel Verhaegen, Luc van Waes, Randall de Jaeger, Ed win Oosthoek, Frank Neve, Adri van Hanegem, Michel de Ruysscher en Vincent Calon. CLINGE Trainer: Jan d'Olieslagers. Selectiegroep: Siegfried van den Berg, Vincent Martens, Walter Bonte, Walter van Tienen, Tom Willaert, Pascal Delforge, Ivo de Wilde, Edwin Martens, Jan de Visser, Richard van der Linden, Igmar Hoefnagels, Peter Drumont, Boudewijn van Craenenbroeck en Rudi Stevens.

de Stem | 1994 | | pagina 23