Ronald Zuijdwegt optimistisch Versterking in 's-Heerenhoek SSV'65: dit seizoen toeslaan Peter Kamstra goaltjesdief Waltt ziet p RIA vei probleei Heinkenszand moet zaken fanatieker aanpakken Hansweertse Boys mikt opnieuw op toppositie KLOETINGE 'Jammer dat Kloetinge vorig seizoen net naast promotie greep' HEINKENSZAND PATRIJZEN Patrijzen vóelt zich thuis in derde klasse HANSWEERTSE BOYS SSV '65 Goese ploeg wil promotie bereiken naar derde klasse 's-Heer Arendskerke timmert flink aan de weg SELECTIES RIA Elftalleider en grensrechter Rom Möring optimist DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 E6 Kloetinge - Kloetinge begint met veel ambitie en sterk gemotiveerd aan de nieuwe competitie. De groen-witten azen op promotie naar de eerste klas se van het KNVB-zaterdagvoetbal. Drie seizoen achtereen behaalde Kloetinge een periodetitel, maar tel kens struikelde de club van trainer Kees Zwamborn in de nacompetitie. „Het wordt dus tijd dat we nu einde lijk eens spijkers met koppen gaan slaan," vindt Ronald Zuijdwegt, die bij Kloetinge tot de betere spelers be hoort. De 22-jarige linkerspits voegt er aan toe: „Om verzekerd te zijn van promotie is uiteraard het behalen van de kampioenstitel het belangrijkste. Dan ben je meteen van alle gezeur af, want inmiddels is voor ons wel geble ken dat het niet meevalt om via een nacompetitie alsnog je doel te berei ken. We gaan dus voor de titel." Zuijdwegt weet dat dit een hele klus zal worden, maar gezien de kwaliteit van de selectiegroep, die uit 21 spelers bestaat, heeft hij er toch vertrouwen in dat zijn club opnieuw een hoofdrol zal vertolken. Bij Kloetinge zijn vertrokken Peter Willemse, die terugkeerde naar zijn oude club Bruse Boys, terwijl Jos van Bremen overstapte naar SSV'65, Arjo den Dekker naar Goes en Edwin Zuijdwegt naar Wemeldinge. Daar staat overigens wat tegenover. Op het oude nest keerde terug Jacco Ho- ningh, die het een seizoen probeerde bij SSV'65 en als nieuwkomers zijn aan de selectie toegevoegd Bert Bui- zert, Maurice Langstraat en William Nikkelen Kuiper. Een drietal dat een opleiding volgt aan het CIOS in Goes en bestempeld kan worden als jong talent. Zuijdwegt: „Alle posities kun nen bij ons naar ik meen zeer behoor lijk worden bezet, zodat we met een sterk collectief de wei in kunnen." Ronald Zuijdwegt, die in Wemeldinge woont en bij de club van die naam KLOETINGE TWEEDE KLASSE A ZATERDAG zijn voetballoopbaan begon, kwam als A-junior bij Kloetinge terecht en ontwikkelde zich daar als een talent volle speler. Willem n, met welke club Kloetinge goede contacten onder hield, gaf Zuijdwegt de kans om bij de jeugd van de eredivisionist aan de bak te komen, maar dat duurde maar één seizoen. „In Tilburg vertelden ze me dat ik voor mijn verdere ontwikkeling toch beter bij mijn eigen club kon blijven, dus punt uit. Nou ja, echt veel spijt heb ik daar niet van, want bij Kloe tinge heb ik het best naar mijn zin. Vooral sinds Kees Zwamborn daar oefenmeester is. Ik heb van hem al heel wat opgestoken. Zwamborn heeft een duidelijke visie. Hij heeft bij Kloetinge de zaak goed op de rails ge zet." Vier seizoenen heeft Ronald Zuijd wegt er inmiddels opzitten in de hoofdmacht van Kloetinge. Manifes teerde zich als een technisch begaafde speler, die snelle acties kan maken en beschikt bovendien over een goed schot. Zuijdwegt staat ook bekend als een uiterst sportieve speler. Is bij- Linkerspits van Kloetinge Ronald Zuijdwegt: „Dit seizoen hopen we wel promotie te kunnen afdwingen. FOTO TANNIE DE JONGE. voorbeeld nog nooit geschorst ge weest en loopt zelden tegen een gele kaart op. „Ze zeggen wel eens dat ik te lief ben voor mijn tegenstander, maar dat zit in mijn karakter." Ronald Zuijdwegt is de laatste jaren nogal eens uit de roulatie geweest we gens blessures. Werd aan de knie geo pereerd en kon vorig seizoen pas na de winterstop in actie komen. „Tot twee keer toe raakte mijn arm uit de kom zodat operatief ingrijpen nood zakelijk bleek. Maar nu heb ik gelukkig nergens meer last van. En profambities heb ik inmiddels laten varen. In het afgelo pen voorjaar heb ik twee testwedstrij- den gespeeld bij SK geveren, maar dat is niets geworden. En tegen clubs als Goes en Hoek, die bij mij wel eens aan de bel hebben getrokken, heb ik nee gezegd. Nogmaals, omdat ik het bij Hoetinge uitstekend naar mijn zin heb. Dat sluit niet uit dat ik toch wel een trapje hoger zou willen spelen. Met Kloetinge de eerste klasse berei ken is dan ook mijn ideaal." HEINKENSZAND - - EERSTE KLASSE AFDELING ZATERDAG Heinkenszand - De overwegend jonge ploeg van SV Heinkenszand, waarin Hans-Jan Verton met 23 lentes de oudste is, heeft vorig seizoen goed ge presteerd. „Een vijfde plek op de ranglijst was niet gek, maar helemaal tevreden ben ik niet," zegt trainer Cees la Grand. „Met een wat betere mentale instel ling hadden we wat hoger kunnen rei ken. Soms waren de jongens wat te gemakzuchtig. Ik ga dan ook trachten ze wat scherper te krijgen. In de ko mende competitie moeten de zaken fanatieker worden aangepakt. Dan zullen we beslist tot nog betere resul taten komen." Heinkenszand heeft een aantal spe lers rondlopen met zeer behoorlijke kwaliteiten. Zoals bijvoorbeeld de 17- jarige middenvelder Erno Cappon en de 21-jarige spits Allan Braamse. Jongens die leuke dingen kunnpn doen met het speeltuig, goed zijn bij het opzetten van combinaties en die tevens een goed schot in de benen hebben. Als dragende krachten bij de groen- witten vormen zij met hun andere ploeggenoten een sterk collectief. Wat volgens Cees la Grand zeer belangrijk is. „Elkaar aanvoelen bij de spelsitua ties die zich voordoen is iets waar ik steeds op attendeer," zegt hij. Heinkenszand zag geen spelers ver trekken. Wel zijn er een paar nieuw komers. John de Vos is van Robur overgekomen en Abkar Nieuwenhuij- ze van Kapelle. „Dat is mooi meege nomen," stelt Cees la Grand vast. „Ik beschik nu over een selectie van ze ventien man en dat vind ik een mooi aantal. Er zit beslist wel perspectief in die groep. Gezien hun leeftijd moeten de jongens in kwalitatief opzicht immers nog kunnen groeien. Daar baseer ik mijn aanpak op. Als het me tevens lukt om de fakkel wat hoger te laten flikkeren dan in het verleden, dan zie ik het komende seizoen met het volste vertrouwen tegemoet. Heinkenszand heeft tot nu toe nooit hoger gespeeld dan in de eerste klasse van het afde lingsvoetbal, maar ik wil hoger rei ken. Van mijn kant zal het niet ont breken aan ambitie om aan dit doel gestalte te geven. Hopelijk slaat die vlam over op de spelers. Uiteindelijk zullen zij het moeten doen als zij binnen de lijnen lopen. Daar reken ik dan maar op." 's-Heerenhoek - Patrijzen begint aan het nieuwe seizoen met vertrouwen. Middenvelder André Smulders vindt dat zijn club aardig geacclimatiseerd raakt in de derde klasse D van het KNVB-zondagvoetbal. „Vorig seizoen hebben we behoorlijk meegedraaid," stelt hij vast. „Daar voor was het vier keer achtereen han gen en wurgen voor ons om het vege lijf te redden, maar in de vorige com petitie bereikten we een plaats in de middenmoot en daaruit kunnen we moed putten. We gaan trouwens dit seizoen wat versterkt van start. Kunnen bijvoor beeld weer een beroep doen op een paar spelers die voorheen tot de oude kern behoorden. Zoals Arno Verdonk, een van onze verdedigers, die vrijwel het gehele seizoen was uitgeschakeld door een enkelblessure. Hij is inmiddels geope reerd en het ziet er naar uit dat hij straks weer voluit kan gaan. Ook zit het er wel in dat we weer kunnen be schikken over Collin de Jonge, die een jaar uit de roulatie was wegens stu die. Overigens moeten we wel afwachten of onze linkerspits Hubert Rentmees ter speelklaar is bij de aanvang van het nieuwe seizoen. Hij heeft in mei 'S-HEERENHOEK V-V DERDE KLASSE D ZONDAG namelijk zijn kuitbeen gebroken." Vertrokken bij Patrijzen is doelman Jan Liplijn, naar Apollo 's-Graven- polder, maar naar wordt verwacht zal plaatsvervanger Jan-Willen Dooge onder de lat een betrouwbare sluit post zijn.' De 27-jarige André Smulders, die bij de club uit 's-Heerenhoek al lang aan de bak komt als een talentvolle speler, is van mening dat Patrijzen als collec tief behoorlijk voor de dag kan ko men. „Maar de produktiviteit laat he laas nog te wensen over," voegt hij er aan toe. „Ik herinner me bijvoorbeeld de twee wedstrijden die we vorig seizoen speelden tegen het inmiddels gede gradeerde Zundert. Geen sterke club dus, maar wij pakten slechts één punt uit beide duels. Thuis verloren we met 0-1, ondanks een ruime veldmeerder- heid. We kregen toen negen opgelegde kansen, maar konden niet profiteren. Kijk, 'dat is natuurlijk wel iets om over na te denken. Het scorend ver mogen moet bij ons opgevoerd wor den. Wanneer dat lukt, zie ik het echt wel zitten voor ons in deze competitie. We azen deze keer zeker op een perio detitel. Dat zou natuurlijk interessant zijn." André Smulders, die bij Patrijzen al vanaf zijn zestiende jaar in de hoofd macht acteert, stelt tevens vast dat hij in zijn nopjes is met de competitie-in deling. „Vorig seizoen troffen Bres- kens, RCS en Patrijzen negen Bra bantse clubs. Deze keer met Vlissin- gen en Terneuzen er bij lijkt me inte ressanter. Meerdere Zeeuwse streek- duels staan immers nu op het pro gramma." De gemiddelde leeftijd van de selectie bij Patrijzen ligt tussen de 20 en 26 jaar. Met uitzondering van aanvoerder Henk van de Brink (34) dus een groep waarmee trainer Anton Meerman nog even vooruit kan. HANSWEERT TWEEDE KLASSE A fbX. AFDELING ZONDAG Goes - SSV'65 wil in het komende sei zoen nu eindelijk wel eens spijkers met koppen slaan. Dat betekent pro motie bereiken naar de derde klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal. Drie jaar achtereen was de Goese club er heel dicht bij om dit doel gestalte te geven, maar telkens sloeg men de plank mis. Vorig seizoen scheelde het maar een haartje. In de nacompetitie was het doelgemiddelde van Middel burg net wat beter. „Je zou er haast moedeloos van wor den dat wij het op de beslissende mo menten steeds laten afweten," zegt Marc de Groote, die in de spits bij de blauwhemden een zeer waardevolle speler is. „Toch pakken wij met veel ambitie de handschoen weer op en kunnen dacht ik met veel vertrouwen het nieuwe seizoen tegemoet zien. Te meer nu we flink versterkt zijn. SSV'65 heeft er inderdaad heel wat kwalitatief goede spelers bijgekregen. Van Goes kwamen over doelman Rudi Blommaert, Erik Flore, Clarence Pa- hlad en Arsenio van Aarde. Laatstge noemd drietal kan op diverse posities worden ingezet. Tevens maakte Jos van Breemen de overstap van Kloe tinge naar SSV'65, terwijl Ronnie Proos na een avontuurtje in Hong kong in het Zeeuwse is teruggekeerd en zich aansloot bij de club van trai ner Ruud van Weele. Die kan dan ook over een brede en sterke selectie be schikken waaruit alleen Jacco Honing verdwenen is. Hij keerde terug naar zijn oude club Kloetinge. Honing en Mare de Groote waren ge ruime tijd geduchte concurrenten van Jacky Lambert (Koewacht) in de strijd om de topscorerstrofee van 'Dagblad De Stem', een trofee die Lambert in de wacht wist te slepen. GOES VIERDE KLASSE A ZATERDAG Daarin moest Mare de Groote afha ken in maart, wegens een liesblessure. „Daarna kwam ik niet meer in het veld. Na vijftien wedstrijden zat het seizoen er op voor mij. Noodgedwon gen dus. Inmiddels had ik vijftien doelpunten gescoord en daar was ik toch wel content mee." De 21-jarige De Groote speelt al van af zijn zesde jaar bij SSV'65. Toen hij achttien was kreeg hij zijn vaste plaats in de hoofdmacht. Zijn snel heid, produktiviteit en zijn behoorlij ke techniek bleven niet onopgemerkt. Bevelanders en Kloetinge trokken wel eens bij hem aan de bel. „Maar ik heb het hier uitstekend naar mijn zin en zal ook niet gauw verkassen", laat hij weten. „Toch hunker ik er naar om op wat hoger niveau te spelen. Daar azen ze trouwens allemaal op bij ons. Ik hoop dan ook dat we dit seizoen onze slag zullen slaan en kampioen wor den. Persoonlijk reken ik daar trou wens wel op. Onze selectie is nog nooit zo sterk geweest als dit jaar, dus het moet nu maar eens gebeuren. En daar hoop ik dan bij te zijn als die SSV'65-spits Mare de Groote: „We beginnen optimistisch aan het seizoen. Nu moeten we eindelijk eens promoveren." FOTO TANNIE DE JONGE. klap valt. Want dat zit nog. Mijn bles sure geneest namelijk maar lang zaam. Wanneer het goed komt ga ik er met veel ambitie tegenaan. Want ik ben een echt voelbaldier. In de goede zin van het woord wel te verstaan. Ik zoek echt de benen van een tegenstan der niet op, als je begrijpt wat ik be doel. Sportiviteit staat.bij mij voor op." Aldus Mare de Groote die bij be stuur en spelers van SSV'65 veel sym pathie geniet. Hansweert - Hansweertse Boys wil dit seizoen opnieuw bewijzen dat het tot de sterkste clubs behoort in de tweede klasse A van het afdelings voetbal. In de vorige competitie deden de oranje-witten al goed mee. Verover den een mooie derde stek op de rang lijst, incasseerden ook een periodeti tel, maar werden in de nacompetitie uitgeschakeld door Domburg. „Geen man over boord," concludeert secre taris Emiel Witsen. „Dit seizoen gaan we opnieuw trachten een rol van be tekenis te spelen." De terugkeer van een viertal spelers in de selectie heeft Hansweertse Boys vorig seizoen geen windeieren gelegd. Op het oude nest kwamen terug Tau rus Krajenbrink en Jan Witte, die een jaartje aan de slag waren bij Yerseke, terwijl ook de talentvolle linkerspits Bud Ashman het bij Arnemuiden voor gezien hield en zich weer bij zijn oude vereniging aansloot. Bovendien was Jim Ashman weer beschikbaar. De terugkeer van genoemd viertal scheelde een flinke slok op een borrel voor Hansweertse Boys, dat opnieuw een beroep kan doen op deze spelers. En op genoeg anderen, die kwalitatief eveneens behoorlijk uit de verf ko men. Bovendien kan men een beroep doen op de Goesenaar Marcel de Nijs, die als trainer-speler gaat fungeren bij de club uit het kanaaldorp. De Nijs ac teerde vorig seizoen in het tweede team van Goes. Van Kapelle is over gekomen Rinie Bak. Vertrokken is er niemand bij Hansweertse Boys. „Dat houdt in dat we een zeer behoor lijk team op de been kunnen bren gen," meent Emiel Witsen. „Wanneer Marcel de Nijs er in slaagt daarvan tevens een collectief te sme den, dan zie ik de nieuwe competitie met optimisme tegemoet. Omdat er ook aardig wat aanwas is uit de jeugdsector hebben we wat spelers materiaal betreft voorlopig de wind in de zeilen. De toekomst ziet er dan ook zonnig uit voor Hansweertse Boys. Volgens mij zit het er wel in dat we binnen enkele jaren de vierde klasse van het KNVB-zondagvoetbal zullen bereiken. Laten we echter niet buiten onze schoenen gaan lopen en eerst maar eens afwachten wat deze com petitie voor ons oplevert. Daarin azen we overigens wel op het hoogste." 's-Heer Arendskerke - 's-Heer Arendskerke timmert de laatste jaren flink aan de weg. De blauw- witten, die in het seizoen 1991- 1992, via de nacompetitie door wisten te stoten naar de derde klasse van het KNVB-zaterdag voetbal zijn in het vorige seizoen opnieuw een trap hoger geklom men. De promotie naar de tweede klasse werd in de laatste competi tiewedstrijd bereikt via een 4-3- zege op Rillandia. Peter Kamstra scoorde toen in de 94e minuut de winnende treffer. De 27-jarige centrumspits onder streepte daarmee nog eens zijn produktiviteit. Hij had in dat sei zoen al eerder dertien keer doel treffend uitgehaald. Werd dan ook topscorer bij zijn club, samen met »'Frank Gloedegebure, die eveneens veertien keer de roos trof. Wim Goedegebure was trou wens bij 's-Heer Arendskerke met dertien doelpunten eveneens schotvaardig. Genoemd drietal, dat in de spits opereert, was dan ook van grote waarde voor de Be- velandse club in het vorige sei zoen. „Maar wij waren niet de enigen," wil Peter Kamstra haastig kwijt. „Dankzij ons collectief zijn we tot succes gekomen. Alle linies zijn bij ons zeer behoorlijk bezet. Be halve kwaliteit hebben teamgeest, motivatie en strijdlust er toe bij gedragen dat het doel bereikt kon worden. Een samengaan dus van factoren waardoor een dorpeclub groot kon worden. Daar wil ik nog aan toevoegen dat de homogeni teit bij ons groot is. Wij gaan en staan voor elkaar, ook als het wel eens tegenzit. Vier jaar geleden streek de Fries Peter Kamstra in het Zeeuwse neer. Was daarvoor actief bij Zee robben in Harlingen, dat in de derde klasse van het KNVB-zatet- dagvoetbal uitkwam. Kamstra: „Hier in Zeeland leerde ik Sylvia kennen, waarmee ik nu getrouwd ben. Zij speelde korfbal bij Tjoba in 's-Heer Hendrikskinderen, had veel contact met de vrouw van een bestuurslid van de voetbalvereni ging 's-Heer Arendskerke en zo doende sloot ik me bij die club aan. Daar heb ik het prima naar mijn zin. Ja,-je kunt wel zeggen dat ik bij 's-Heer Arendskerke mijn stekkie heb gevonden." Toch maakte Peter Kamstra na het seizoen 1991-1992 een over stapje naar Veere. „Och, het was meer een avontuurtje. Veere lock me een vooruitstrevende dub, die meerdere spelers uit het rayon aantrok en ik moet bekennen dat ze me een aantrekkelijk .voorstel deden. Ik hapte toe, maar ik moet zeggen dat ik van een kouwe kermis ben thuisgekomen. Bij Veere kreeg ik geen vaste basisplaats en als bankzitter fungeren is niets voor mij. Na een seizoen hield ik het daar dan ook voor gezien en keer de terug op het oude nest. Net als Frank Goedegebure, die een sei zoen bij Goes aan de slag was ge weest. Ik stond dus weer naast mijn maatje van voorheen in de 'S-HEER ARENDS ÏNDSICERKl TWEEDE KtASSE A ZATERDAG Peter Kamstra, de 27-jari topschutter van 's-Heer Arm kerke. FOTO JAAP WOLTERBEEK voorste lijn en naast diens broer Wim en ik mag wel zeggen dat dit voortreffelijk liep. Trouwens, ook met de andere spelers, want maals 's-Heer Arendskerke is een echte vriendenclub." Daar heeft André van de Broek als oefenmeester na vier jaar trouwe dienst noodgedwongen moeten af haken, omdat hij te maken met een hardnekkige blessure. Dat leverde teveel problemen o Als nieuwe trainer is aangeste Jack Schipper, die over een be hoorlijk brede selectie kan schikken. Nieuwkomer in groep is Kees Koopman, die voor heen bij Kloetinge acteerde. Er zijn geen spelers vertrokken bij 's- Heer Arendskerke. Peter Kamstra meent dan ook dat zijn club het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet kan „Natuurlijk ligt het spelniveau hoger in de tweede klasse, maar we gaan er met veel motivatie en ambitie tegenaan en denken die klus te kunnen klaren. Handha ving is onze doelstelling en al het andere, bijvoorbeeld een periode titel in de wacht slepen, zou meegenomen zijn." KLOCTTNGE Trainer: Kees Zwamborn. Selectiagreep: Peter Balkenende, John Bentschap Knook, Jan-Keesde Iruine, Rien de Bruine, Bert Buizert, Iddy Geijs, Johan de Goederen, Jac- co Hwiingh, Michel Janse, John Koie, Maurice Langstraat, Alex Lourens, Jurriaan Maccow, Pieter van der Neut, Robin Moreauw, William Nikke len Kuiper, Peter Noordijke, Marcel Schenk, Paul Schipper, Jeffrey van de Velde en Ronald Zuijdwegt. HANSWEERTSE BOYS Trainer Marcel de Nijs. Silectlegroep: Bud Ashman, Jim Ashman, Rinse Back, André Beenak ker, Huib Boonman, Rob Brandenburg, Ronald Breijaert, Ernest van Bus sel, Leon van Campen, Eric Clement, Ronald van Eijkeren, Angelo Fran- kioudakis, Jacky Kayser, Taurus Krajenbrink, Jamal el Morabit, Nijs, Johan Poley en Richard Rosemeyer. 'SHEER ARENDSKERKE Trainer: Jack Schipper. Selectiegroep: William Aalbregtse, Peter Eversdijk, Aart Eversdijk, Menno Fruitier, Marco Goedegebure, Leo Goedegebure, Frank Goede gebure, Wim Goedegebure, Richard de Jager, Peter Kamstra, Jan van® Klooster, Walter de Kok, Kees Koopman, Stefan van Sabben, André Tan- ge, Paul Verweij en Rudi Weststrate. SSV'SS Trainer Ruud van Weele. Selectiegroep: Rudi Blommaert, Martjan Goud, Marco Govers, W Wedding, Peter Groenewegen, Michel Flore, Erik Flore, John Groen, re ter Valk, Meivin Roethof, John Tahapari, Mark de Groote, Clarence ra- hlad, Jos van Breemen en Ronald Bun. HEINKENSZAND Trainer: Cees la Grand. Selectiegroep: Cor Nieuwdorp, Richard Wiskerke, Ron Geschiere, Har- Jan Verton, Peter van Lier», Tonnie Broekhoven, Edwin Kole, Alex" Haan, Ermo Cappon, Johan Karelse, Wietse Veerman, Allan BraaiJ» Sjaak Bakker, Marijn van Liere, Douk Groenendijk, John de Vos en A»' Nieuwenhuijze. PATRIJZEN Trainer: Anton Meerman. Satactfegreep: Henk van de Brink, Ronnie Bek, Wilfried Claessens, r ter van Breemen, Bas Schuitert, André Smulders, Camiel Rentmees'. Hubert Rentmeester, Ronnie de Vos, Rob Kole, Jean-Paul van Craen broeck, Edward Krijgsman, Jean-Paul de Jonge, André Pieters, M9 Spelier, Jan-Willem Dooge, Adwin Vunck, Paul Raas, Arno Verdon* Rob van Oosten. St.-Jansteen/Sas van Gent gjys is terug bij af. Na jaren pr veerde de Sasse club twee seize geleden terug naar de vierde kla; van het amateurvoetbal op zoi gen lang en hoopvol streven daarmee ingelost. Afgelopen seizoen degradeerde Boys terug naar de anonimiteit [iet afdelingsvoetbal In het eerste seizoen in de vierde se H redde Corn Boys het op de reep. Een tegenvaller vonden v die ervan overtuigd waren dat Boys met dat 'materiaal' een bet sitekaartje af had moeten geveir was wachten op betere tijden. Af pen seizoen zou het jaar van de v beid zijn. Niets was minder waai van blessures, gebrek aan kwalit de breedte en niet de juiste mei teit in belangrijke wedstrijden V er debet aan dat Corn Boys een terug moest doen. Een degradati pich reeds vroegtijdig aftekende. Halverwege de competitie were kend dat Walter van Duyse me gang van het seizoen 1994-199. roer over zou nemen van Hans 'die tussentijds al een flink aanta voegdheden uit handen gaf aan I Jeider en hulptrainer Frans Ger De wetenschap dat Van Duysi roer over zou nemen had weinig op de groep. Corn Boys 'modd maar verder. In de slotfase kwan toch het bevrijdende woord. Duyse moet de groep maar ov men." Dat was enkele wedstr voor het slot van de competit: WESTDORPE Hl EERSTE KLASSE -AFDELING-I»,. ZONDAG V a T-, I f Westdorpe/Zuiddorpe - „We rek deze keer op een probleemloze petitie. Dat dachten we in de gaande seizoenen ook, maar nu ben we zeker een reden om dat te moeden. We zijn in de breedte versterkt," zegt elftalleider en gr rechter Ronald Möring van de balvereniging RIA uit Westdorpe «We spelen al drie jaar tegen de datie. Twee jaar terug ontspro we de dans in de laatste compe wedstrijd van de eerste klasse i Eng, pakten een periodetitel en moveerden zelfs nog naar de v klasse H. Daar vlogen we direct u tegenstelling tot de verwachti moesten we in het afgelopen sei opnieuw tegen degradatie knok Pas via een nacompetitie wiste: het vege lijf te redden. Het was trouwens knap dat ons nog een nacompetitie afdwong verlies tegen concurrent Biei stonden we drie wedstrijden voo slot met drie punten achter op zelfde Biervliet en vier op Robur gradatie leek eén feit, maar ploeg toonde veerkracht en via legen Robur in het slotduel dwo We ®on nacompetitie voor degra at Die begonnen we slecht met vc legen datzelfde Robur, maar winst op Biervliet waren we zeke: behoud. Omdat we in de tweede compe neltt op kampioen Zeeland Spo; oe meeste punten hadden ge mochten we zelfs meestrijden promotie. Opnieuw moesten we acompetitie spelen. Nu tegen d< ere periodekampioen, Zeelandi gensteling tot twee jaar eerder en we nu geen promotie afdwii wet onlogisch. adat het zeker was dat we in de »e Masse afdeling bleven, viel e: •an de jongens af. En om dan nog liii/1 rlu op te laden is wel erg r ^«•Daarnaast waren we kwalri ™nder dan Zeelandia, dat tei promoveerde. deze moeilijke compe onm i- v°oral trainer Ivo Wo: stpoa enteren voor het feit dd hot t voor ebn uitstekende sfe w.„ ,eam z°rgde. Ook de traini vom-.f g0,ed bezocbt en er st het ,fi?^ar?e winterstop, één tea SraH ,Daardoor hebben we d RIA ct ontsprongen." Vs £,llnk versterkt. Ronald Mij J ln de breedte zijn we bert Ho legaan- Erwin Thomas, al to af, aeve en Ruud Koopm keener aatste no§ or^eker, omd, komen amer wordt biS n van Philippine en Mark

de Stem | 1994 | | pagina 22