'ooter maats We gaan altijd voor de winst' 'Goed seizoen afmaken met een sterk eindschot' Philippine is flink versterkt 'We gaan voor kampioenschap' rSrrzgjjjfc:-. p E3 I i ZAAMSLAG terneuzen 'Met Zaamslag gokken op stek in nacompetitie via periodetitel' Henk Ottens acht Terneuzen sterk genoeg om eigen weg te gaan PHILIPPINE Trainer Ronny Kerckvoorde mikt op topplaats SLUISKIL Jean-Pierre Hubregsen optimistisch over kansen Sluiskil AXEL Tonny Gommers begint aan laatste seizoen onder de lat bij Axel dinsdag 23 augustus 1994 |23 augustus 1994 e2 •«Jat#.2 j' W Iter, hier met zijn kinderen Kay- la het behalen van een periodeti- \n plaats in de nacompetitie." foto camile schelstraete. ZAAMSLAG VIERDE KLASSE A ZATERDAG terneuzen derde klasse d ZONDAG I 'prikken en te rollen'. Nuttige za- jken, die aangeven dat Zaamslag I als vereniging goed bezig is. In dat verband is het jammer dat de publieke belangstelling bij de groen-witten karig is. Wim de Pooter erkent dat en wil daarin graag verandering. „Misschien wijzigt zich dat in het komende seizoen. Een periode waarin ik sa men met mijn ploeg vooruitgang wil boeken. Zeker nu er meer con currentie is gekomen door de komst van spelers als Henk Mi- l chels en Peter Rompa van Axel en Kees de Pooter van Hontenisse, door het opschuiven van jeugd spelers als Emiel Elzinga en Arjan de Koeyer en de terugkeer van Pet ter Dees en Ko Ruytenburg," stelt Wim de Pooter, die tevreden is-1 over de inbreng van trainer Wilf- ried Boogaerd, die Zaamslag<- scherp moet zetten en houden. Dit mede dpor de inbreng van spits Peter Jansen. „Draait Jan sen, dan draait Zaamslag. Hij de spil waarom het draait," zegt Wim de Pooter, die er van over tuigd is dat Zaamslag er in de competitie zal staan. Met, als het even kan, een plaats in de nacom petitie. Een extra toetje waarvan Wim de Pooter eerder al eens mocht proeven. Het smaakte hem en hij wil dus meer. Zij het dat promotie daarbij niet vooraan staat. Breskens - De derde klasse D kent dit seizoen Terneuzen als nieuwkomer. Met het pakken van de titel in de vier de klasse H werd een deel van de lang gekoesterde wens vervuld. De derde klasse geldt slechts als tussenstation. Het optimisme is groot in Terneuzen. Trainer Henk Ottens ziet de toekomst eveneens hoopvol tegemoet. „We uoeten van onze eigen kwaliteiten uitgaan," is zijn motto. Henk Ottens, in september 34 jaar, is in het regionale voetbal een man van jaam. Als speler bij Breskens en l Hoofdplaat bouwde hij een klinkende reputatie op. Als trainer van Hoofdplaat deed hij het eveneens goed. Terneuzen is zijn nieuwe station. Een club die al jaren lonkt naar het tweedeklasserschap. Dat verloren gegane terrein terug- tinnen, is hetgeen de rood-zwarten I voor ogen staat. „Volgend jaar meedraaien, het jaar I daarop een periodetitel pakken en het derde jaar kampioen worden." Voorzitter Anton Hermus stippelde de te volgen lijn tijdens de receptie I naar aanleiding van de behaalde titel luit. Een vooruitblik waarvan Henk Ot tens iiiet wakker zal liggen. „Ik, wij, trekken ons eigen plan. In dat voorne men ga ik uit van eigen kracht en van de intentie elke wedstrijd te willen winnen. Ik hou niet van mikken op één punt.,Of van vooraf simpelweg genoegen nemen met een gelijk spel. Of dat nu uit of thuis is, voor mij maakt dat niets uit. Met Hoofdplaat heb ik daar ook nooit naar gekeken," aldus de Bressiaander, die hiermee duidelijk naar voren laat komen lak te hebben aan de speelwijze van de te genstander. Terneuzen moet in zijn optiek tonen de beste te zijn. Van zijn keurkorps verwacht hij dus Sair en geen flauwekul. Een opstel ling, mede ingegeven door de grootte van de groep. Henk Ottens zegt hierover: „Er is een brede selectie. Keuze in overvloed. Dit betekent tevens dat het niet ko men trainen, of tussentijds op vakan tie gaan, de nodige gevolgen zal heb- oen. Temeer daar de spelers aan el- haar gewaagd zijn." Met die instelling rekent Henk Ottens erop met Terneuzen een gedegen rol m de derde klasse te kunnen vervul den. „We moeten zonder meer goed mee kunnen draaien. Het credo 'erin olijven' is niet goed genoeg. Voor mij tit er meer in," stelt Ottens zelfverze- CTIES Eric Wieland, Peter Wieland, Pete an de Velde, Jacco de Koeyer,' Jacc Wilco Broekhoven, Aubrey Curraa /larco Bolleman, Gerben Steyaert e ly Inghels, Ronny van de Velde, Pe Frans Scheele, Wim de Pooter, Arj aurg, Kees de Putter, Kees de Poot miel Elzinga, Peter Rompa, Peter Ja Terneuzen-trainer Henk Ottens: „We moeten van onze eigen kwaliteiten uitgaan: foto camile schelstraete. kerd. Een stellingname die hij baseert op de kwaliteiten in zijn groep, waar in spelers als Mark de Kunder en Ge rard Maas tot de routiniers gerekend mogen worden. Knapen die het vorig jaar eveneens goed deden. Daarnaast rekent Ottens erop dat zijn hoofd macht in de derde klasse vrijer zal kunnen spelen. De reden volgens Ottens: „In de vier de klasse stroopte iedereen de mou wen nog eens extra op als er tegen Terneuzen gespeeld moest worden. In de derde klasse zal dat minder het ge val zijn. Terneuzen is in deze klas een van de twaalf teams. Niets meer en niets minder. De competitie zal er voor ons alleen maar mooier op wor den." Dat de strijdlustige Henk Ottens zijn team niet direct tot de titelkandida ten rekent, is begrijpelijk. Die rollen dicht hij met name toe aan het even eens gepromoveerde Vlissingen en het uit de tweede klasse gedegradeerde Roosendaal. De duels tegen Breskens, Patrijzen en RCS vallen naar zijn mening onder de groep aantrekkelijke ontmoetingen. Een interessant aspect in deze klasse. iy Buyze, Jaap Pijpelink, Dick Buy' anny van de Velde, Johny de R1lTt Pooter, Jaap Pijpelink, Johan Hes fan Heule, Dennis Hamelink, Wme r Spaans. Philippine/Assenede - Philippine, en M name trainer Ronny Kerckvoor- rekent op een beduidend betere competitie dan vorig seizoen. „Een pats bij de eerste zes moet haalbaar I jiai" zegt de Belgische oefenmeester, ®e aan zijn zesde seizoen bij de ploeg S bet mosseldorp begint en daarvan jwer jaar het eerste team onder zijn 1 hoede heeft. «Vorig jaar eindigden we bij de on- «ste zes, nu moet een plaats in de jub-top haalbaar zijn. We zijn duide- Jjk versterkt, zeker in de breedte. Ik heult dat we nu op voet van gelijkheid pet vrijwel alle ploegen in deze klas- 1 se strijd kunnen leveren. Dat was vo- JB jaar niet altijd het geval. Philippine kende een, althans op pa- Pjer, zeer matige start. Kerckvoorde: ■Bat kun je wel zeggen. We verloren 'heerste vier wedstrijden. We speel- I -en niet slecht, maar lieten nogal wat scoringskansen liggen. Tegen STEEN 'l'oorbeeld kregen we een dozijn i«,Ten' maar stonden bij de pauze ,met 3-0 achter. Dat kwam niet H| t we zo aanvallend speelden. L.™aal n>et, want we namen ons lijk voor om in het begin van de wat behoudender te spe- -•U-Voorzichtig aftasten en de kat uit oo°m kijken. Toch werden we met I a"r n'ertagen op rij geconfronteerd. 12 j ,^as ^at 00k weer niet 20 ver" liwi twee seizoenen stoom- l,(, ?e rï°or vanuit de tweede klasse t iSn naar viercie Masse H van KNVB-zondagvoetbal. Die over- Iviift fn ^et ^P^en van een vier- tot IkL vas*e krachten heeft ons in het opgebroken. Daarna heeft de oe draad goed opgenomen en philippine vierde klasse h zondag --nap terug. L..or('e komende competitie is de oe- leester heel wat optimistischer gestemd. „We krijgen er nogal wat aanwinsten bij. Peter Hamelink en Arjen Tollenaar komen van Hoek, Pe ter Hallez, een aanvaller en doelman Frederic Uijtendaele komen van SLV Zelzate. Frederic Uijtendaele wordt waarschijnlijk tweede doelman en is vooral als versterking in de breedte aangetrokken. Eerste man blijft voor lopig Danny Klokgieter, die op een uitstekend seizoen terug kan blikken. Vanuit de jeugd wordt A-junior Ren- zo van de Bossche aan de selectie toe gevoegd. We zijn Robbert de Graeve en Erwin Thomas kwijt. Zij zijn vertrokken naar RIA in Westdorpe. Dit tegen el kaar afgewogen zijn we er duidelijk op vooruit gegaan. Vooral in aanval lend opzicht denk ik dat we nu meer voorstellen. Met de kern die blijft denk ik dat we een ploeg hebben die voor niemand onder moet doen. En dat is de reden dat ik een plaats in de sub-top verwacht." Terneuzen - Jean-Pierre Hubregsen ziet met zijn vijftiende seizoen voor de deur als speler bij een van de regio nale teams het einde van zijn sportie ve voetballoopbaan naderen. Met Sluiskil in het aanstaande seizoen promoveren naar derde klasse, is zijn grootste wens. Daarna is het aan een ander. Jean-Pierre Hubregsen. Wie kent hem niet. Geboren en getogen als jeugd voetballer in Aardenburg. Als A-ju nior opgegroeid bij Terneuzen om vervolgens na enkele malen meege daan te hebben bij de hoofdmacht, te verkassen naar Hoek. Negen jaar was hij er actief. Tot en met de eerste klasse van de KNVB. Vier jaar geleden verruilde hij Hoek voor Sluiskil. Zijn vijfde seizoen bij de bewoners van het kanaaldorp staat voor de deur. Het wordt de laatste competitie voor de bijna 32-jarige Terneuzense gemeente-ambtenaar, die graag nog eens de kampioensvlag zou willen hij sen. Vorig jaar leek Sluiskil rechtstreeks op zo'n feest af te stevenen. Het kon eigenlijk niet meer fout gaan, was een gedachte die op een bepaald moment algemeen ging leven. Met nog vier duels te gaan, stonden de Sluiskillenaren drie punten los. Toch ging het mis. Jean-Pierre Hubregsen baalt er nog van. „Het had niet fout meer mogen gaan. Doelpuntloos gelijk spelen in en tegen Philippine, twee keer verlies te gen Axel en klop krijgen bij Terneu zen. Het deed ons de das om." De reden? „Een combinatie van een aantal schorsingen en het niet meer scoren. Paul van der Hooft raakte ge- blessèerd en kwam niet meer in vorm. Met daarnaast het gedwongen moeten missen van spelers raakte Sluiskil het spoor bijster. Twee keer werd er maar gescoord in de slotfase, terwijl we eerder met sco ren niet al teveel moeite hadden," legt vrije verdediger Jean-Pierre Hubreg sen uit. Kortom, Sluiskil miste in de eindfase de boot, zakte weg, voelde alle zelf verzekerdheid wegvloeien en ging uitgeblust de nacompetitie in. Ook hierin bleek Axel een te groot obstakel. Sluiskil kon uithuilen. Deed dat in Axel bij de 'Griek' en nam tege lijkertijd afscheid van Paul van der Hooft, die de jeugd bij Terneuzen gaat trainen, van Wilco Braafhart, die stopte en van Paul van Kouteren. Adrie Meyer vertrok eveneens bij Sluiskil en komt komend seizoen uit voor concurrent Axel. „Dit betekent tegelijkertijd dat Sluis kil heel wat routine ingeleverd heeft. Of dat voldoende gecompenseerd kan worden, is afwachten geblazen," al dus Jean-Pierre Hubregsen. Die com pensatie moet voorin komen met de komst van Nicky de Wolff (Hoek) als opvolger van Paul van der Hooft. Ver dedigend kreeg doelman Frans van der Veen concurrentie van Karei de Jonge (Terneuzense Boys) en dienden Danny de Vries en Menno Pladdet van dezelfde vereniging zich aan als man nen voor de laatste linie of voor stof fering van het middenveld. In zijn to taliteit ziet het plaatje van Sluiskil er dus best goed uit. Voor Jean-Pierre Hubregsen een reden op optimistisch te zijn. „Ik hoop dat we hetzelfde als vorig jaar presteren. Alleen met dit ver schil, dat we het deze maal in de eind fase af kunnen maken. Temeer daar Sluiskil de accommodatie uitbreidde met een sponsorhome en een jeugd honk. Zaken die aangeven dat voetbal in Sluiskil leeft. Vandaar ook dat ik graag promotie naar de derde klasse af zou willen dwingen," aldus Hu bregsen, die in Axel, Vogelwaarde en Zierikzee de grootste concurrenten ziet. sluiskil vierde klasse h zondag Jean-Pierre Hubregsen: „Met Sluiskil promoveren naar de derde klasse van het KNVB-zondagvoetbal is mijn grootste wens dit seizoen.foto camile schelstraete Tonny Gommers, de man die dit seizoen voor het laatst onder de lat zal staan in het eerste team van Axel. foto camile schelstraete. Axel - Met een fikse dosis opti misme en zelfverzekerdheid stapt doelman Tonny Gommers met Axel de nieuwe competitie in. Een reeks duels die de Axelaars als beste in him vierde klasse H wil len besluiten. „We worden als kampioen getipt, dat moeten we maar waar maken ook," zegt Gommers resoluut. Axel stond bij het afsluiten van het seizoen met één been in de derde klasse. Na het behalen van een periodetitel werden de twee andere winnaars van zo'n prijs, STEEN en Sluiskil, teruggewe zen. BSC, algeheel periodekam pioen uit de vierde klasse G, was de enige die het Axelse feest nog kon verstoren. De Roosendalers deden dat door in Hoogerheide met 2-1 van de oranje-witten te winnen. „Het viel bar tegen," weet Tonny Gommers nog maar al te goed. „We waren zeker gelijkwaardig en verdienden te winnen," mop pert hij nog altijd om vervolgens te constateren: „Nog een jaartje vierde klasse is niet slecht. Het team is door het spelen onder druk rijper geworden. Er is de no dige spanning geweest en daar leer je van," aldus de inmiddels 34-jarige Axelse sluitpost, die zijn voetballoopbaan met een onder breking van een jaartje Clinge bij Axel doorbracht. Inmiddels staat hij al 12 jaar on der de lat bij de Axelse hoofd macht. Een formatie die vorig jaar redelijk presteerde, maar door een slechte periode de titelkansen ver speelde. Wel speelde Axel een hoofdrol in de race om het kam pioenschap door leider Sluiskil in de slotfase twee keer onderuit te halen waardoor Terneuzen num mer een werd. Gommers blikt met genoegen te rug op die stunts. Mooi, vond hij het. Het deed Axel, dat met name na de winterstop met veel blessu res te maken kreeg, goed. Het mis lopen van de titel en het wegval len van spelers als Menno van Gremberghe, Gino van de Broecke en Paul Graef schepe, werd er even door vergeten. „Edy bedankt," klonk het zelfs even als hulde aan de interim- trainer Edy de Witte, die in de slotfase de zieke hoofdtrainer Ri- nus Zegers verving. In het komen- axel vierde klasse h zondag de seizoen is deze er overigens weer bij. De start van deze perio de begon voor de Axelaars op 22 juli. Een vroeg begin om in ieder geval niet geheel ongetraind Wa- regem en Lokeren tegemoet te tre den. Over de herstart zegt Tonny Gom mers: „De komende competitie duiken we opnieuw met een leuke groep in. Het is alleen jammer dat Hubert van de Hemel terugkeerde naar Terneuzen. Ik denk dat we hem zullen missen." Gommers, die zijn eigen 'stoppen' met een jaartje uitstelde, zegt verder: „Ik wil nog een mooi jaar meemaken." Een seizoen waarin Axel zich waar zal moeten maken. De komst van een 'legertje' spelers als Pas cal Schieman (AZW), Jordi van Bunderen (Terneuzen), Ivo Collet, Mario Bakker en Eric Heyndrickx (allen HW'24) en Gregory van Hecke (Lokeren), maakt Axel to renhoog favoriet. Tonny Gommers weet dat drommels goeden kan er mee leven. Hij is er zelfs tevreden over. Eveneens over het aanblijven van Danny Oppeneer. „Hij is een goe de trainingsmaat en een grote concurrent voor mijn stek," aldus Gommers, die regionaal gezien clubs als Sluiskil en Vogelwaarde als concurrenten voor de titel tipt. STEEN, dat vorig seizoen lange tijd een hoofdrol speelde, behoort niet tot zijn rijtje kanshebbers. SELECTIES AXEL Trainer: Rinus Zegers. Selectiegroep: Tonny Gommers, Danny Oppeneer, Mario Bakker, Leo Bracke, Gino van de Broecke, Jordi van Bunderen, Ivo Collet, Patrick Dan- ckaert, Joep Frush, Menno van Gremberghe, Gregory van Flecke, Eric Fleyndrickx, Stefan Lieftink, Pascal Lensen, Michel Nieuwelink, Michael Pieters, Mike van Rossem, Pascal Schieman, Danny Verduijn, Harald Ver schuren en Stefan van Vossen. SLUISKIL Trainer: Eddy van der Hooft. Selectiegroep: Frans van der Veen, Karei de Jonge, Steven de Waal, Alexander Rijckaert, Jean-Pierre Hubregsen, Menno Pladdet, Howard Volcke, Arno Zwegers, Gerry de Bruin, Barry en Fabian du Puy, Marcel Meyer, Martin van de Bossche, Nicky de Wolff en Danny van Boven. TERNEUZEN Trainer: Henk Ottens. Selectiegroep: André de Letter, Franklin de Kunder, Michel en Pascal de Ridder, Jacco de Braai, Michel de Vries, Marktte Kunder, Ad van Hoe ve, Jurgen Elias, Hubert van de Hemel, Raymond Elisabeth, Ralph en Pa trick Baumgarte, Jean Dooms, Johnny de Leyser, Benny van Leeuwen, Gerard Maas, Patrick de Meyer en Menno den Dekker. PHILIPPINE Trainer: Ronny Kerckvoorde. Selectiegroep: Danny Klokgieter, Frederic Uijtendaele, Peter Hame- link, Arjen Tollenaar, Paul de Putter, Lex den Hamer, Edwin Pielaat, Ar jen Sol, Ivo Möhnen, Harry Vermeire, Ritchie Bosma, Marnix Schieman, Peter Hallez, Tom Henderieckx en Renzo van de Bossche.

de Stem | 1994 | | pagina 19