DE STEM Hoek gaat voor kampioenschap HVV'24 wil opnieuw rol van betekenis spelen Zeeland heeft een succes nodig A*7 HOEK Dick Buitelaar voelt zich thuis in Zeeuws-Vlaanderen HVV '24 Selectiegroep Hulster formatie vrijwel intact :sm E1 verwacht plaats in top klassement SELECTIES COLOFON \UGUSTUS1994 pbean' gaat vanavond Gert Ian de bombardementen die fenada (Nederland 2, 21.25 ek van Veronica, Tros en EO Ierland verblijvende oorlogs- |egoslavië. Aan de hand van weet 2Vandaag achter de bmen van een Serviër die ■iveringen. nderwerp gewijd aan oudere derhouden met tienermeisjes, j grote opschudding ontstaan, |erhoudingen vaak kinderen Janne Vega, met een nummer ,en. Daarnaast treden op de pviel bij North Sea Jazz), het jederlandse formatie The Nits. Iteken hun bewondering voor pnken. pdoostpolder het dorp Nagele Ie samenleving ontstaan. De len streng geselecteerd en het Architectonisch een voorbeeld rond terug naar Nagele met I naar de eerste bewoners. Ifilm uit 1989. Regie: Michael |ëvin, Chris Haywood, Nicole hn Hargreaves. Komedie. De Bin verhuist met zijn vrouw |De glitter en glamour van de op het idealistische koppel, lote geld en door de sensuele uit 1979. Regie: Paul Schrader. er Boyle en Season Hubley. De I huurt een privé-detective in Rkamp spoorloos verdwijnt. Ze [terecht gekomen. De radeloze venen dochter. Jjeelfilm uit 1983. Regie: Jim an, Kevin Costner, Ed Semen- bids. Komedie. Stacy is een net één groot talent: ze blinkt ll vormt zij een ijzersterk duo Ie casino's. De leiding van de llaat het stel uitkomen tegen de DE VERSCHILLEN 3 >|aoq 'uaAoqs)|u!| 'sjqoaJ iU||d 'PM a jeaq 'japuos^uq 'sjqoaJ uapp! uba alsel 'sjqaaj deqos do 1aotf gjJIAGE BIJ AANVANG VAN DE VELDCOMPETITIES AMATEURVOETBAL. HOCKEY EN KORFBAL - „Onbegrijpelijk dat we vorig iêïzoen het kampioenschap hebben «ggegeven. yye kregen de titel als jet ware in de schoot geworpen, maar •et leek wel of we geen kampioen wil- jen worden. je concurrentie was in de slotfase zo vriendelijk punten te verspelen als verloren, maar toch lukte het niet. jet werd tenslotte DOVO, maar het nerde ons wel een fikse kater op," Dick Buitelaar, de succesvolle iainer van HSV Hoek, die zich als vis uitstekend thuis voelt Je Zeeuws-Vlaamse voetbalvijver. 5e kater is inmiddels verdreven. Bui telaar, trainer in vaste dienst van en een man met een schat aan ervaring in het vaderlandse voetbal- tereldje, is klaar voor het nieuwe sei nen. Hij weet zich nog twee seizoenen ver- aan de club die acteert in de klasse van het KNVB-zater- iagvoetbal. De 55-jarige Buitelaar, al !2 jaar gelukkig getrouwd met char- Ilse uit Groningen en vader van de respectievelijk in Rijswijk en Dsselstein wonende dochters Na- lascha en Bianca, probeert een ver- te vinden voor het falen van lijn equipe in de slotfase van de vori- jt competitie. Buitelaar: „Ik denk dat het seizoen uiteindelijk te zwaar is geweest voor De spelers waren kapot. Za len er volledig door. We speelden, in- lusief de oefenduels en vriendschap pelijke wedstrijden in totaal 58 wed strijden. Dat bleek iets teveel van het We zullen daar dit seizoen ze ierrekening mee houden." Buitelaar, die zich als trainer in vaste dienst gelukkig voelt bij zijn huidige itrkgever, wil echter niet te lang stil staan bij wat geweest is. Hij blikt vol vertrouwen naar de toekomst. Een toekomst die hij zonnig inziet voor Hoek. „We gaan dit seizoen van start als titelkandidaat nummer één. De mcurrentie kent Hoek nu. Toen ik Hoek kwam vocht de club tegen degradatie. Hoek werd toen nauwe lijks serieus genomen door de top- in het KNVB-zaterdagvoet- Dat is compleet veranderd. Vorig hebben we ons visitekaartje Men weet nu wat men aan heeft." weet ook Buitelaar, een echt Voetbaldier'. Een man die dagelijks is met het spelletje. Die blij is naar Amerika te zijn gegaan naar wereldkampioenschap voetbal. .Aanvankelijk lag dat wel in de bedoe- ing. Buitelaar: „Mijn vrouw en ik zijn fier op vakantie gegaan naar de Dominicaanse Republiek. Heb daar op de televisie alle wedstrijden gezien anhet Nederlands elftal. Heb er wei van kunnen genieten. Vooral tij- s de wedstrijd tussen Saoedie irabië en Nederland heb ik me zitten ïgeren. Nee, het spelpeil viel me daar HOEK EERSTE KLASSE B ZATERDAG De in Den Haag geboren Buitelaar heeft er al een geweldige staat van dienst opzitten. De Rijenaar was als beroepsmilitair assistent-bondscoach van Jan Zwart kruis en toen die bondscoach werd nam Buitelaar het roer van hem over bij het militair team en voorts van het luchtmachtteam. Was voorts actief bij amateurclubs in Sprang-Capelle, Good Luck (Raamsdonksveer), RAC (Rijen), NSVV (Numansdorp), waar hij tevens het A-diploma in de wacht sleepte en in het begin van de tachti ger jaren kwam hij aan het roer bij het Bredase NAC. Als assistent van Jo Jansen en later Henk de Jonge. Toen De Jonge in mocht pakken in Breda kwam Buitelaar als eerste man in beeld. Daarna volgden nog SSC'55, Helmond Sport, Baronie en Rood- ■Wit. Een indrukwekkende lijst. Hoek heeft voor hem echter toch een aparte bekoring. Buitelaar: „Moeilijk te zeggen waar je nu het meeste ple zier aan je werk beleeft. Natuurlijk heb ik in het verleden ook tal van hoogtepunten meegemaakt. Bij NAC en het militair team bijvoorbeeld, maar bij Hoek is het voortreffelijk werken. Men geeft me alle vrijheid van werken. Bestuurlijk staat de zaak er prima op de rails. Even is er aan het eind van vorig seizoen een bestuurlijk stormpje in een glas water geweest, maar inmiddels is alles uitgepraat en zijn we klaar voor het nieuwe seizoen. Ik werk hier graag. De groep is enthousiast bezig, ik heb de volle steun van het bestuur en in Hoek is er een fantastische groep sponsors en een enthousiaste suppor tersclub. Allemaal factoren die het werken er aangenaam maken." Hoek zag Peter Hamelink vertrekken naar Philippine, Wim Zoetewey naar Yerseke, Peter Boerjan naar Assenede en reserve-doelman Ronald Gort naar Terneuzense Boys. Keeper Wim Ver- poorte, 34 jaar inmiddels, kondigde aan een stapje terug te willen doen. Daar staan echter voldoende verster kingen tegenover. Zo kan Dick Bui telaar voor het komende seizoen - tij dens de voorbereiding werd een at- Dick Buitelaar, de succesvolle trainer van Hoek met zijn charmante echtgenote Ilse. foto wim kooyman. tractief oefenprogramma afgewerkt tegen onder andere Vitesse, Eeklo, het Nederland politie-elftal, Goes en de bekerduels tegen NAC, Baronie en RBC - beschikken over enkele belang rijke aanwinsten. Zoals Franky Standaert van Assene de, Jason Pattiasina van Goes, de UEFA's Mark Minnaert en Bart de Neve van Eeklo, sterke keeper Jaap Pijnenburg van Serooskerke en niet te vergeten de van RBC overgekomen Mike But en Roy Hendrikse. Buitelaar had zijn spelersgroep al de nodige trainingsschema's meegegeven voor de vakantieperiode. „Ze staan op scherp. We beschikken over een brede selectiegroep. Zijn naar mijn mening nog versterkt. Rond Remco van Kee- ken kan een prima team worden neer gezet. We gaan weer aanvallend voet bal spelen, met achterin de zaak goed gesloten. We ontmoeten weer een aantal voor ons vreemde tegenstan ders, maar die worden gevolgd voor dat de competitie begint, zodat ik goed geïnformeerd ben voor de eerste wedstrijd tegen Excelsior Maassluis, een ploeg dit ik hoog inschat, evenals het versterkte Kozakken Boys. Ik ver wacht een boeiend seizoen met een hoofdrol voor HSV Hoek. De club verdient het. Dit seizoen hoop ik onze titelkandidatuur waar te ma ken. Het zou me extra voldoening schenken." HULST TWEEDE KLASSE B ZONDAG Het ziet er goed uit »oor HW'24 als het komen- 's seizoen aanbreekt in de tweede klasse B van het ïXVB-zondagvoetbal. 3e Hulster formatie van trainer Paul Telussa zag tehts één speler vertrek- «n en kan dus op vrijwel -ezelfde groep rekenen als Ng seizoen, toen nipt het Kampioenschap werd ge mist. >"a' is toch enigszins teke nend voor de sfeer die bin nen onze groep en de vere ring heerst," zegt trainer 'e'ussa over de minimale ftterlating die HW'24 moest ondergaan. „Al- n Jan Leendertse vertrekt door verhuizing Mar België. De andere jongens blijven. Knap jwr een vereniging als HW'24, die wel duide- flJk iets meer te bieden heeft dan sommige ande- dubs hier in de regio kunnen geven. En je Je!ne' zoals ik, dat er ieder jaar weer aan ver- ijlende jongens getrokken wordt. Dan blijkt dat ze de voorkeur geven aan HW'24 en I,i>jmoet eagenlijk weinig meer aan toegevoegd ••fris een fantastische vereniging waar 'alles Jmaar in feite niets moet. Automatisch heb lot aanvang van een seizoen, en dat zal ook geval bij een bestuur zijn, een doelstelling. ir wordt die niet gehaald, dan is er geen man er boord. De club heeft een goede organisatie J^bestuur heeft de touwtjes strak in han- antoestanden, zoals bij sommige andere J^mgingen waar door inbreng van sponsors mii eef °P ket gebeuren verloren gaat, hier niet voorkomen. |em°edelijke club dus, waar ik en duidelijk delers zich thuisvoelen. Dit betekent ui- "u niet, dat ik voor mijzelf geen doel stel. i'opth f uit'la'en wat er in zit. maar dan wel via mos n, Pro'3eren altijd zo aantrekkelijk '•'all en la'nnen onze mogelijkheden zo aan- ^end a's dat maar kan te spelen. En juist in concept hebben de spelers een zekere vrij- heil„Waardoor ze plezier in het voetbal heb- -'4 promoveerde vanauit de derde naar de tweede klasse en kan terug blikken op een uitstekend seizoen in die laatstge noemde klasse. „We hebben lang aan de leiding gestaan, maar door verlies tegen WSC liep het in de slotfase fout. Het was de enige wedstrijd die we in de reguliere com petitie verloren. Wel hebben wel tien keer gelijk gespeeld. Enkele ke ren onnodig. Daar hebben we eigenlijk de punten en het kampioenschap laten liggen. In de nacompetitie konden we nog promoveren, maar het ontbrak ons aan scherpte in de afwerking. Het was natuurlijk jammer dat we de titel en promotie misliepen, maar terugblikkend kunnen we zeggen dat we een goed seizoen hebben gedraaid. We hebben het publiek hier, door onze speelwijze, iets ge boden en behoorden tot de beste clubs in de tweede klasse." Op de vraag of het tweede jaar in deze klasse niet moeilijker zal zijn, antwoordt hij: „Dat is een vaak voorkomend gegeven. In het eerste sei zoen profiteer je van het feit dat de ploegen je niet of nauwelijks kennen. Je hebt bij je 'vijan den' iets los gemaakt. In het tweede seizoen weet men op wat ze moeten letten en kunnen ze hun tactiek aanpassen. Daarnaast gaan we, nu we de titel op een haar na gemist hebben, als favoriet van start. Het zal best moeilijk worden om het resultaat van vorig seizoen te herhalen. Daar staat wel tegenover dat we over dezelfde selectiegroep kunnen be schikken. Er stromen enkele jongens naar de selectie door vanuit het tweede, maar echt forse aan- en in passingen moeten niet gebeuren. Ik denk dat we er opnieuw voor kunnen gaan. Maar dan zullen we tegen een hoger percentage moeten scoren en optimaal geconcentreerd aan ieder duel moeten beginnen. Kunnen we dat, dan komt automatisch het stuk je juiste mentaliteit naar voren en juist dat laat ste is zo belangrijk wil je mee blijven doen in de race voor de titel." HVV'24-trainer Paul Telussa wil dit seizoen met de Hulster formatie doorstoten naar de eer ste klasse. foto camile schelstraete. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 Hoek - Als rasechte supporter van voetbalclub HSV Hoek voelt Ben ny Langeraert zich bij zijn club als een vis in het water. Als be stuurder van de stichting promo tie HSV Hoek met technische za ken in zijn portefeuille, zit hij als het ware bovenop de hoofdmacht. Een keurkorps waarvan hij zegt, dat die hoog moet kunnen eindi gen. Hoek staat sinds het ais derde klasser de nek waarbij hij 12 jaar geleden tot de selectie behoorde. „Twee jaar hoorde ik erbij," herinnert hij zich nog uit die periode. Vier jaar gele den werd hij er met zijn specialis tisch bedrijf Hitepro tevens spon sor. Sindsdien zit hij dubbel aan Hoek gebakken. Dit geldt even eens voor het in de tweede divisie zaalvoetbal uitkomende Bonte Hert uit Hulst, waarvan hij voor zitter-speler is. Dat Benny Lange- tvictösei ue nerv uat jjcmiy A-jaiigc- uitstak behoorlijk JDCMiy L311^6r3Crt raert gezien zijn in de kijker. Lan geraert: „Ons be leid is er op ge richt de top van het amateurvoet bal te halen." De resultaten van de laatste tijd zijn niet alleen een verdienste van spe lers en bestuur, maar eveneens van een vaste kern steunpilaren. Een groep die Hoek bleef steunen en uitgroeide tot een niet meer weg te denken aanhang. In zijn to taliteit momenteel zo'n hondertal leden bestaande uit een hoofd sponsor, achttien sub-sponsors en de rest 'vrienden van de HSV Hoek'. Samen zijn zij ondergebracht in de stichting promotie HSV Hoek, waarvan John Bravenboer voor zitter is, Jo Vandeputte het secre tariaat beheert en Gerard van Kasteren de penningen. Cees de Feyter is bestuurder, evenals Benny Langeraert, die zo als gemeld de technische zaken onder zijn hoede heeft. In. die hoe danigheid werkt hij nauw samen met Gerrit Emans, die de scouting onder zijn beheer heeft. „We zijn daardoor nogal een samen onder weg," stelt Benny Langeraert over de samenwerking met Emans, waarmee hij ook samen de we reldkampioenschappen voetbal in Orlando bezocht. Een uitstapje dat aantoont dat het duo onder de groep 'voetbaldie- ren' gerangschikt kan worden. Met, hoe kan het in dit geval an ders, Hoek als middelpunt. Voor Benny Langeraert is dit be trokken zijn bij Hoek eigenlijk een voorzetting van zijn verbinte nis met deze club. Een vereniging waarin hij als jongeling speelde en fuftctie goede con tacten heeft met de aanwezige se lectie, behoeft weinig uitleg. Daarnaast onder houdt hij in samenwerking met Gerrit Emans ook veel connecties met clubs uit de provincie en Bel gisch Vlaanderen. Iets wat niet al tijd met evenveel gejuich wordt ontvangen. Want bezoeken zij een club, dan is het met spiedende ogen. Wie past bij Hoek. De zaak aftasten, past zo iemand bij Hoek en kunnen er mogelijkheden voor een eventuele overschrijving ge schapen worden. Een en ander in overleg met bijvoorbeeld trainer Dick Buitelaar. Terugblikkend op dat soort werk, slechts een deel van de inbreng, zegt Benny Langeraert: „In fe bruari zijn we al begonnen met spelers te bekijken. Dit heeft ge leid tot het aantrekken van spe lers als Franky Standaert van As senede, Jason Pattiasina van Goes, Mike But en Roy Hendrikse van RBC, Jaap Pijnenburg van Serooskerke en de UEFA's Mark Minnaert en Bart de Neve van Eeklo. Jan de Rijke van Middel burg zag het niet zitten. Ik had hem er graag bij gehad." Over de ontstnane nieuwe groep waarover Buitelaar kan beschik ken, is Benny Langeraert duide lijk. „Ik denk dat we het goed voor elkaar hebben. We moeten zonder meer hoog kunnen eindigen. Zee land heeft zo'n succes hard nodig. Buitelaar zal met de billen bloot moeten." Voor Benny Langeraert geldt aan de vooravond van de competitie eigenlijk maar een de vies: „Kampioen worden." Benny Langeraert, een Hoek-man in hart en nieren. foto wim kooyman. HOEK Trainer: Dick Buitelaar. Selectiegroep: Mike But, Tony Coppens, Michel van Craenenbroeck, Mart van de Guchte, Mario Harte, Roy Hendriksen, Jos Hoefnagels, Jos Kayser, Leo Kayser, Remco van Keeken, Peter Landa, Davy Maes, Danny Magito, Kurt Migom, Marc Minnaert, Bart de Neve, Jason Pattiasina, Jaap Pijnenburg, Geert de Poorter, Geertjan de Smet, Franky Standaert, Antoine Thoen en Wim Verpoorte. HVV'24 Trainer: Paul Telussa. Selectiegroep: Carlo Blommaert, Angelo Verbraeken, Dennis Rietjens, Carlo de Deckere, Harm Rietjens, Jean-Pierre de Keijzer, Norbert Baert, Werner Blanckaert, Pascal de Block, Angelo Delforge, Peter van Dorsse- laer, Jean-Claude Everaert, Marlon van der Goes, Patrick Taelman, Mar tin Martens, Maarten Thomas, Dennis Rodrigo, Martin de Schrijver en Jurjen Swiers. TEKST Ton Koomen Rinus Verberkmoes Fred Rabout Peter Snelders Eddy de Schrijver Sjaak Begijn Guus Heutinck Rien de Jonge Rinus de Doelder FOTO'S Camile Schelstraete Wim Kooyman Jaap Wolterbeek Tannie de Jonge VORMGEVING Ad van Gurp EINDREDACTIE Ton Koomen

de Stem | 1994 | | pagina 17