Plan centrum zo goed als rond Jeugdcircus Reinardi houdt instuif voor jeugd in Houtenkwartier DE STEM Boorplatform in de lappenmand 'Programma Reynaertfeesten indrukwekkend' POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER lENSOKKEN T NMR tegenheid pESTEM nformatie-avond over project Saeftinghe op 1 september in Nieuw-Namen !S?£irr",Rw- Toernooi brengt duizend gulden op voor Truckroll Piet van Geyt krijgt vandaag cultuurprijs 1993 van Hulst VIJF MAANDBLADEN IN DE LEESAAAP Bel nu 013-357777 particulieren KORTING ZEELAND C2 Bergenaar overvallen Nieuwe leden voor reddingsbrigade Polderjongens vrolijken kermis in Hengstdijk op Zondag geen treinverkeer tussen Breda en Tilburg DANKLOF LEESMAP ris, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving, ig, prestatie, examen, braham, enz. sr kolom 1.09 incl. BTW,' egel verplicht. Foto of formaat 35 x 40 mm BTW. Overige tarieven op Foto's worden niet eretourneerd. 36882 of geef uw tekst r plaatsing af bij één van en. Schriftelijke opgaven itend geaccepteerd indien es bekend zijn, ook indien aling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten f van redenen te weigeren, tgever klachten bereiken egeven tekst behoudt de iet recht voor om de naam htgever bekend te maken. in één bundel. Dlyamide. 5 (markt Vchtstraat Irenmarkt D. Serlippens lordstraat iet uw 9- ter) DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 ifon onze correspondente Hulst - Het Jeugdcircus Reinardi Houdt gewoontegetrouw aan het be- van een nieuw speelseizoen een voor de jeugd van Hulst. Woensdag zet Reinardi de deuren van oefenruimte in het Houtenkwartier wijd open. Van half twee tot half vier is er een circusinstuif. Er hoeft niet alleen gekeken worden naar de aanwezige ar tiesten. De jeugd van zes tot zestien jaar en uiteraard de ouders kunnen zelf ook een circusnummertje ten beste geven. Er kan naar hartelust geoefend worden op de volgende circusnummers: lopen op een grote rollende kogel, fietsen op een eenwielige fiets, evenwichts- en balansnummers, koorddansen, jongle ren en acrobatiek. Het trainen en oefenen geschiedt onder deskundige leiding en samen met de artiesten van het jeugdcircus. De leiding van Reinardi hoopt op deze manier onder de jeugd van Hulst en omgeving meer belangstelling en be kendheid te krijgen en de aanwas van vooral jonge leden te bevorderen. In september beginnen weer de opleidin gen van nieuwe circusartiesten. Lid worden van Reinardi is aantrekke lijk. Er wordt wekelijks geoefend en de repetitie zijn een gezonde en sportieve vrijetijdsbesteding. Datgene wat de ar tiesten aanleren, kunnen ze tijdens de ongeveer vijftien optredens per jaar aan het publiek tonen. In het afgelopen seizoen trad Reinardi twintig maal op. Ook in het nieuwe seizoen zijn al enkele data vastgelegd. Het jeugdcircus treedt 18 augustus op tijdens de Reynaertfeesten. Een voor stelling bevat telkens een zestiental nummers en duurt ongeveer twee uur. (an onze verslaggever Emmadorp - De plannen voor een bezoekerscentrum Verdonken Land van Saeftinghe' in Emmadorp zijn zo :d als rond. Bijna alle benodigde grond is aangekocht er is een sluitende financiering voor het ruim 1,4 miljoen gulden kostende project. Binnenkort wordt een zoge naamde artikel 19-procedure op gestart om de bouw van het bezoekerscentrum mogelijk te In het kader daarvan krijgen alle inwoners uit de streek gelegenheid om over de plannen mee te praten. Dat kan djdens een informatie-avond op lseptember, om 20.00 uur in het gemeenschapscentrum De Hau ler te Nieuw-Namen. Initiatief nemer Stichting Het Zeeuwse landschap en de gemeente die de plannen van harte mdersteunt, zullen dan de plan nen uit de doeken doen. Het idee voor een bezoekerscen trum Saeftinghe dateert al van een aantal jaren geleden. Jaar- worden tijdens excursies meer dan 10.000 mensen rondge leid door het natuurgebied. Maar jat is lang niet genoeg om aan je vraag te voldoen. Ieder jaar moeten zo'n 20.000 mensen, die Saeftinghe willen bezoeken, te leurgesteld worden. Ten eerste omdat de opvangmogelijkheden beperkt zijn, maar ook omdat bij rotere bezoekersstromen de narde van het gebied aangetast zou worden. Een bezoekerscen trum, m combinatie met de mo gelijkheid een korte wandeling het gebied te maken, kan daarom een goed alternatief zijn. Schip Eerst waren er plannen het cen trum onder te brengen in een buitendijks te leggen schip. Dat stuitte echter op te veel bezwa ren uit natuuroogpunt. Het in formatiecentrum wordt nu ge huisvest in een gebouw van twintig bij twintig meter. In het centrum zullen in ieder geval zeventien permanente exposities worden ingericht over alle as- Volkszanger Jaap Smoor uit toskens reikte daarna in de a Bar in Axel de prijzen uit, waarna dansorkest Midnight uit Hulst de voetballers tot in de vroege uurtjes vermaakten. ®H uit Hulst sleepte de eerste prijs in de wacht, de tweede was voor ZVC Breda Bar uit Axel en derde prijs ging naar de Ter- neuzense club Barcelona. De op- brengst van het toernooi, een ™ke duizend gulden, wordt ge schonken aan het bestuur van de Stichting Truckroll Zeeland. 10 september organiseert de EDITIE ZEELAND Redactie '«neuzen; Zuidland straat 32, £'■01150-18924, fax 01150- 56554. Redacteuren: Frank van woten, Frank Deij, Rein van Helm, Ton Koomen (sport), h! d °9gel (editiechef), Harold ;e Puysseleijr. Klokstraat 1, tel. 01100- ™30, fax 01100-21928. «acteur: Cees Maas (provin- gWenlaggever). niiÜ* Steenstraat 14, tel. sll fax 01140-19698. acteur: Eugène Verstraeten W- editiechef). Advertentieverkoop t;n®"«n: Zuidlandstraat 32, re' 01150-17920. «fegenwoordigers; Martin Hui'»6, Hans Dir"mers. pjj^enwoordigers: ^rstra^t C'8n "ranc'e' Marian !e'k°°p!eider: Harry Muur- ""K, tel. 076-236454. %k!?0nnummers en openings- pecten die met Saeftinghe te maken hebben. Veel informatie, die nu tijdens de urenlange trektochten door het gebied gegeven wordt, kan nu in het centrum worden gepre senteerd. Het voordeel daarvan is dat de gemiddelde excursie- duur bekort kan worden. In het gebied kunnen dan veel meer bezoekers worden opgevangen zonder dat dit leidt tot extra belasting van het terrein. Het bezoekerscentrum wordt ge bouw langs de dijk achter het café in Emmadorp en er komt een ruim perkeerterrein. Daar mee zullen gevaarlijke situaties, die nu en dan ontstaan door massaal parkeren onder langs de zeedijk, tot het verleden beho- Uitstraling „Een schitterende locatie," meent wethouder P. Weemaes (toerisme). „Ik denk dat dit cen trum zeker internationale uit straling zal krijgen. Het is bo vendien een extra toevoeging aan de slecht weer voorzieningen in de gemeente Hulst. Een wel kome aanvulling van ons toeris tisch aanbod." Weemaes ver wacht dat er op de lange duur tussen de 50 en 60.000 bezoekers hun neus binnen zullen steken. Het is de bedoeling dat de bouw eind dit jaar begint. Eind vol gend jaar kan het centrum dan worden opengesteld. Het project wordt gefinanierd met Europese gelden, subsidie uit het provin ciaal toerismefonds, een eigen bijdrage van de stichting Zeeuws Landschap, geld uit het regio naal ontwikkelingsplan Zeeuws- Vlaanderen en bijdragen van de Stichting Doen (sponsorloterij), het Anjerfonds en Neckermann. Van onze correspondente Axel - Het zaalvoetbaltoernooi dat zaterdag gehouden werd ten bate van Truckroll Zeeland, is een groot succes geworden. Om 10.00 uur begonnen de eerste wedstrijden die doorgingen tot 18.00 uur. stichting voor de zevende ach tereenvolgende keer de Truckroll-dag. Een paar hon derd geestelijk of lichamelijk ge handicapten uit heel Zeeuws- Vlaanderen mogen dan deelne men aan een rondrit per vracht auto. Omdat het elk jaar toch moeilij ker wordt het kostenplaatje rond te krijgen - de stichting heeft in totaal een kleine elfduizend gul den voor deze dag nodig - kwam de opbrengst van het zaalvoetbaltoernooi als een ge schenk uit de hemel. Mom Rin- goot, een van de deelnemende vrachtwagenchauffeurs en te vens bestuurslid van ZVC Breda Bar, kwam op het idee het toer nooi te organiseren. „Wij als stichting zijn heel blij met zulk soort initiatieven, het is ongelooflijk hoe erg de gehandi capten uitkijken naar de Truckroll-dag. Elk jaar opnieuw wordt alle moeite beloond met dolgelukkige deelnemers aan de ze dag," aldus Piet de Maat, voorzitter van het bestuur. Volgens een tevreden Hans Rie- teco, voorzitter van ZVC Breda Bar, zal volgend jaar het zaal voetbaltoernooi een vervolg krij gen. „Het was een succesvolle, sportieve en gezellige dag." Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Een 63-jarige Bergenaar is afgelopen weekend overvallen op Tholen. Hij reed in de nacht van zater dag op zondag rond 03.00 uur met zijn bromfiets over de Ring bij Oud-Vossemeer richting zijn woonplaats. Plotseling werd hij aangehouden door drie mannen die tegen hem zeiden dat hij hij zich kalm moest houden. Vervol gens pakten ze zijn portemonnee af. De politie is op zoek naar getuigen van de overval. Het grote platform Skate 4, dat grondboringen voor de aanleg van de vaste oeververbinding in de Westerschelde verricht, heeft gisteren een van zijn 'poten' verloren. Dat gebeurde in de Pas van Temeuzen. Het verlies van een van de poten, waarop het platform is verankerd, kwam doordat een andere poot door het scheuren van een verbindingsflens afbrak. De afgebroken poot kon aan boord worden genomen, maar de andere zonk. Rijkswaterstaat moest deze poot met sonar opsporen. Het platform zelf werd naar de Zevenaarha- ven in Terneuzen verscheept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De eigenaar van het platform, Seacore Continental uit Engeland, beraadt zich nog over de manier waarop het boorplatform opnieuw in bedrijf kan worden genomen. Skate 4 meet achttien bij dertig meter, de poten zijn elk veertig meter lang. Het andere platform, Skate 2 is inmiddels aan de voorlaatste boring begonnen in de Westerschelde. Na de grondboringen wordt verder gegaan met sonerings- werk. foto wim kooyman Van onze verslaggever Perkpolder - De open dag van de reddingsbrigade van Kloosterzande heeft drie nieuwe leden opgeleverd. Verder toonde nog een gezin veel belangstelling maar dat wilde zich nog even beraden op het lidmaatschap. De open dag van de reddingsbri gade was niet alleen bedoeld om te laten zien wat deze reddings werkers doen, maar vooral om de club te promoten en nieuwe leden te werven. Hierin is de vereniging dus geslaagd. Het bestuur van de reddingsbri gade gaat het terrein van leden werven nog uitbreiden. Binnen kort komt er een voorlichtings bijeenkomst in Hulst en ook zal men zich gaan richten op Axel, Koewacht en Graauw. En over drie weken houdt de brigade een actie in Vogelwaarde. Men gaat zich richten op het gebied aan 'deze kant van het kanaal'. De trainingen zijn tot eind sep tember op donderdagavonden van 19.00 tot 20,00 uur in het openluchtzwembad in Klooster zande. Vanaf oktober zullen de trainingen hoogstwaarschijnlijk plaatsvinden in het overdekt zwembad te Hulst. Nieuwe leden zijn welkom. Van onze verslaggevers Hengstdijk - Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis heb ben de Polderjongens uit Hengstdijk een aantrekkelijk activiteitenprogramma op touw gezet. Het begint vrijdagavond 26 au gustus met een dropping voor de jeugd. Aanvang 20.00 uur bij café het Jagershuis. In en rond deze locatie vinden overigens de meeste activiteiten plaats. Zo is 'er op zaterdag, zondag en maan dag tussen 14.00 en 19.00 uur spijkers slaan en een snelloterij. Zaterdag begint om 19.00 uur een kruiwagenrace, de succes volle opvolger van het toch te zwaar gebleken trucktrekken. Op zondag is er om 13.00 uur de traditionele voetbaldwedstrijd tussen 'den binnen' en 'den bui ten' van Hengstdijk. De teams bekleden verkleed de grasmat. Maandagmiddag worden er van 13.00 tot 15.00 uur kinderspelen gehouden. Dagelijks worden er om 15.00 uur schietingen en gaailbollin- gen gehouden, vrijdags is er nog een prijskaarting en ook op maandagochtend. De kermisac- tiviteiten worden op maandaga vond afgesloten met een disco avond. Van onze correspondente Hulst - Komend weekend staat Hulst weer bol van de activiteiten. De Rey naertfeesten vinden plaats op 26, 27 en 28 augustus. De succesformule van voorgaande jaren blijft gehandhaafd en daar komen een paar spectaculaire evenementen bij. De organisatie spreekt van een indrukwek kend programma en heeft kosten noch moeite gespaard om iets feestelijks te ser veren. „De Reynaertfeesten moeten Hulst als Reynaertstad nog meer bekendheid geven. We komen gezamenlijk met een gevarieerd programma voor jong en oud en hopen op goed weer," aldus een van de bestuursleden. De officiële opening is vrijdag 26 augustus om 19.00 uur. „Het wordt spectaculair, maar we verklappen niets. Zij die het willen meemaken moeten maar naar de Lange Nieuwstraat, bij het Corn, de Vosplein komen. Daar gaat overigens een half uur later de Steppenrace van start, dus op die plaats is er veel te beleven." Een nieuw element is de Rabo-Roadshow op de Grote Markt van 18.00 tot 22.00 uur. Vanaf een groot podium presenteert Bart Bosch dit muziekspektakel waarin de Top-40 gedraaid wordt. Dit programma wordt op 3 september uitgezonden op RTL-5. Tijdens de show kunnen jongeren meedoen aan allerlei spelen zoals de pop quiz en het dance-spel. Er kunnen mooie prijzen in de wacht gesleept worden. Zaterdag en zondag is er door de hele stad vanaf het Stationsplein handel op straat. De rommelmarkt is op het 's Gravenhof plein en hier en daar zijn er demonstraties van ambachten of kunst. Het publiek kan genieten van enkele spe ciale attracties. Helikoptervluchten boven Hulst van een kwartier voor 37,50 gulden per persoon. De helikopters stijgen op vanaf 11.00 uur op het parkeerterrein Havenfort. Bij het Reynaertmonument vindt op de binnenveste een modelboten- show plaats verzorgd door de vereniging Enterprise. In de buurt van de Vismarkt worden mensen gelanceerd in een kegelbal en de Black Nights uit Groot-Brittanië verzorgen op diverse locaties in de binnen stad muzikale shows. Een niet meer weg te denken gebeurtenis is de kelnerraee. Echte, onechte en ludiek uitgedoste kelners moeten zo snel mogelijk een parcours met hindernissen door de Overdamstraat en Bierkaaistraat afleggen en niet alleen de snelle tijd geldt, er moet ook nog voldoende bier overgehouden wor den om uit te serveren. Er zijn prijzen voor de snelle jongens en de meest originele outfit. Aanmelden kan nog bij P. Mahu (Petrus&Paulus). De echte sportievelingen kunnen deelne men aan de Reynaert-atletiek prestatie loop. De start van de businessloop voor bedrijven is om 19.00 uur tegenover sport zaak Zaman en een half uur later begint de eigenlijke Reynaertloop. Twaalf kilometer via de buitenzijde van de Wallen en een finish bij het postkantoor voor de fanatie kelingen en een minder zwaar parcours vanaf 4 kilometer voor de liefhebbers. Inschrijven kan een half uur voor de start. Meer inlichtingen: G. Arends (01140-11014). Zondag 28 augustus staat in het teken van de shows. Op verschillende locaties mode shows en oogstrelende optredens van showband Irene. Op de Grote Markt vindt de CDi-Roadshow plaats, een kijk- en doespektakel voor elke leeftijd met demo- units. In de demonstratieruimte die aan alle zijden toegankelijk is, vindt van alles plaats van karaoke tot en met spelletjes waarbij de lachspieren geoefend worden. De ambulante handel is zondag nadrukke-' lijk aanwezig en op een braakliggend ter rein aan de Vismarkt wordt een klimmuur opgesteld. De klimmers mogen het tien meter hoge obstakel overwinnen. Er wordt net als bij het menselijke kegelspel goed gezorgd voor de veiligheid. Liefhebbers van modelboten kunnen te recht bij de binnenveste en ook op zondag is een vlucht per helikopter boven Hulst mogelijk. Van onze correspondente Hulst - De cultuurprijs 1993 wordt vanmiddag om 16.00 uur op het stadhuis in Hulst uitgereikt aan Piet van Geyt. Hij krijgt deze waarderingsprijs voor zijn vele verdiensten op het vlak van de cultuurspreiding. Piet van Geyt was een van de mensen van het eerste uur. Hij baatte een boekzaak in de Steenstraat in Hulst uit. Hij had grote liefde voor de beeldende kunst. Zijn hobby groeide uit tot een passie die hij met anderen wilde delen. In zijn zaak exposeerde hij schilderijen en grafiek en later ook kleine sculpturen. Heel snel kreeg Galerie van Geyt een nationale erkenning en ook in België genoot de galerie bekendheid. De grote verdienste van Piet van Geyt is dat hij op een bijna ongedwongen wijze de kunst onder het publiek bracht in een tijd waarin het exposeren van beeldende kunst in Zeeuws-Vlaanderen nog in de kinder schoenen stond. Ook was hij een actief lid van de werkgroep die jaren na een de Matthaus Passion van Bach in Hulst liet uitvoeren. Toen de subsidiekraan werd dichtgedraaid schuwde Piet van Geyt als secretaris de uitdaging niet om naar den Haag te trekken om als nog geld los te krijgen voor het prestigieuze project. Hij was tevens secretaris van de Kunstkring Hulst en zat in de commis sie literatuur die de academische zitting van de Reyanertdagen voorbereidde. Vele Hulstenaren hebben een stevige discussie met hem gehad in zijn boekzaak waar hij uren kon praten over literatuur en kunst. Gesprekken met op de achtergrond vaak aria's gezongen door de alt Kathleen Ferrier, een stem die door Van Geyt beschreven werd als een echte warme altstem van eikehout. Enkele jaren geleden werd Van Geyt getroffen door de ziekte van Parkinson. Noodgedwongen moest hij de boekwinkel en de galerie overlaten aan zijn zoon Michiel. Hij mist naar eigen zeggen vooral de sociale contacten en de discussie over kunst. Vanmiddag wordt Piet van Geyt, op eigen verzoek op beschei den wijze, in de bloemetjes gezet. De cultuurprijs bestaat uit een oorkonde, een geldprijs van 500 gulden en een Reynaertbeeldje. Piet van Geyt is erg blij met de cultuurprijs. „Het is een blijk van waardering die ik erg op prijs stel. Ik zat niet op deze prijs te wachten maar het is een hart onder de riem voor al diegenen die zich inzetten voor de kunst zonder winstbejag." Hij vertelt met plezier over de begintijd in de vijftiger jaren. Hij moest alle kunstenaars in Nederland en Vlaanderen opzoeken en veel service verlenen voor hij werken kreeg om te exposeren. „De grote mannen, de echte bekende kunstenaars, waren te duur voor Hulst, maar ik hing hun werk op, want ik vond dat ze gezien moesten worden." De uitvoeringen van de Bach Passion roepen nog veel herinne ringen op bij het echtpaar Van Geyt. „Na de Tweede Wereldoor log kwamen de koorleden en solisten per tram van Walsoorden naar Hulst en werden daar ondergebracht bij gastgezinnen. De mensen vonden het een belevenis om naar Hulst te komen. Als werkgroep moesten we overal uit de kerkdorpen stoelen halen om het publiek een zitplaats te kunnen aanbieden." Tasjesroof Hulst - Twee Belgische vrou wen zijn zondagmiddag in Hulst het slachtoffer gewor den van een tasjesroof. Een 32-jarige vrouw uit Moerbeke Waas liep te winkelen in de Gentsestraat. In een onbe waakt ogenblik heeft iemand kans gezien haar portemonnee uit haar tas te nemen. Daarin zat een groot gelldbedrag. Ook een 64-jarige inwoonster uit Sint Antonius Zoersel over kwam in een winkel op het industrieterrein hetzelfde. Zij raakte ook enkele persoonlijke papieren kwijt. Aanrijding Aardenburg - Bij het keren van zijn personenauto in de Bogaardstraat bemerkte een 48-jarige man uit Sluis te laat dat hij werd genaderd door een personenauto bestuurd door een 29-jarige man uit Waterlandkerkje. Bij de aan rijding werden beide voertui gen licht beschadigd. Een on derzoek wees uit dat de Aar denburger onder invloed ver keerde. Geconstateerd werd een alcohol promillage van 1,7. Zijn rijbewijs werd door de politie ingevorderd. Brand Westdorpe - Zondagnacht raakte door nog onbekende oorzaak op een landbouwper- ceel aan de Kapittelstraat in Westdorpe een tractor van een 48-jarige man uit Kruiningen in brand. De brandweer van Westdorpe kwam in actie doch kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uitbrandde. HENGSTDIJK - Café Royal, 14 uur, vleeskaar- ting. KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. SAS VAN GENT -0 De Roselaety KBO, 14 uur, kaarten. HULST - Zaal De Lieve, 13.30 uur, jokeren. Breda - Op zondag 28 augustus is er tot 9.40 uur vanwege werkzaamheden aan het spoor geen treinverkeer mogelijk tussen Breda en Tilburg. In plaats daarvan zullen bussen worden ingezet. De treinen van Tilburg naar Breda kunnen tussen 9.40 uur en 10.40 uur niet stoppen in Tilburg-West. Reizigers worden vanaf Tilburg naar Tilburg-West vervoerd met bussen. Reizigers van Tilburg-West richting Breda worden per bus vervoerd naar Gilze-Rijen en vandaar verder per trein. Passagiers dienen rekening te houden met een verlenging van de reistijd van ongeveer een half uur. (ADVERTENTIE) Met de maandbladen Nouveau, AvantGarde, Playboy, Sport International en Cosmopolitan wordt de Danklof Leesmap wel héél voordelig. Burg. Krollaan 14H 5126 PTGiIze

de Stem | 1994 | | pagina 11