Les voor kinderen asielzoekers u ondwater aanderen Werkgroep start actie tegen intensieve veehouderij in Philippine Grote belangstelling voor Saeftinghefeesten POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER DUIVEN SPORT or water zwembad econstructie as van Gent DANSLES Terneuzense wethouder praat met schoolbesturen over mogelijkheden onderwijs Gemeente Hulst treedt op tegen verwilderd perceel Zandberg krijgt fietspulling-primeur Inwoners Clinge genieten van taptoe en voetballen jjtlfcJTEM ZEELAND Poging tot beroving taxichauffeur P» Compiet wordt hondencontroleur to gemeente Axel FOTO VAN FOTO Inbraak in wijkgebouw 'Collectanten' beroven man Vier gewonden bij ongeval Snelheidscontrole Aanranding Inbraak bedrijf Recordaantal deelnemers wedvlucht vanuit Orleans MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 A6 AUGUSTUS 1994 AS Driewegen was zaterdag bbean stijl. Compleet met men en een opblaasbaar liter water. Nog voor het opeens uit het bad. De door een lager ment druk bezig met op- uwen voor het feest. Zijn actie was 'blijven lachai'. et vereende krachten werd e woning weer watervrij g&. aakt. De moeite bleek niet -vergeefs. Ruim driehonderd "zoekers, onder wie veel bs- voners uit Driewegen, be- :chten de beaehparty. Tw® eteluchtkaaonnen aorgden oor de gewenste tempera- ~ur, de Cocktails deden de ""t. Er werd tevens een span ende limbo-danswedstrijd ehouden met als inzet vijf ilo bananen. -ethouders van Sas van Gen! en beschikbaar stellen voer oleringen in de gemeente. el een rioolbeheersplan op. Op rden gegeven aan het te vosïea en moet de riolering achter m 'jk in Westdorpe worden aange- panden lozen nu nog op hei langer toegestaan. De eigenaar n de aanleg van dit deel van da orden gebouwd. Dit gesaaal b "elijk afvalwater uit het nie#w8 s moet het gemaal ervoor zoa-pa wordt voorkomen, t terrein van het waterschap De "derhandelingen tot grondaaa- gemaal worden geraamd op een an een aantal rioleringen kant tijdens de vergadering van ds ring komt ook het voorstel aaa lden beschikbaar te stellen voor behoeve van het ophalen van de nschaf van een beladingsingtalla- s installatie van de vrachtauto te ehaald. Maar als in de praktijk erkt hoeft dit afeetbok niet te eken een andere auto wordea van de huisvuilauto is de® begint donderdag om 19.30 uur eren bestaat momenteel no§ r de gebruikamogelijkheto euws-Vlaanderen is IfflfflefB aanwezig. Vlaanderen te behouden en 18 verstevigen. De uitvoeringskosten van bet waterhuishoudingsplan in 1895 worden geraamd op 940.900 gul den. Een deel van het geld wwdt vanuit het milieuprogramma 1995 ingebracht. Definitieve be sluitvorming over deze bijdraga vindt plaats aan de hand van bet milieubeleidsplan Kerend Tij 2. Van onze correspondent Oost-Souburg - Een 21-jarigo taxichauffeur uit Biervliet Is za terdagmorgen bijna het slachtof fer geworden van een beroving- Terwijl hij in zijn voertuig op dS Westerscheldestraat in Oost- Souburg door drie mannen werd belaagden en bij de keel wes'« gegrepen, slaagde hij er toch nog in via zijn mobilofoon 'help', roepen. Die ene noodkreet weru gehoord en de centrale van bet taxibedrijf in Vissingen en waar schuwde de politie. Toen die op de Westerscheldestraat ver scheen waren de drie mannen, overigens zonder buit, vertrok ken. Ook het inzetten van e®* speurhond leverde geen resultaat I op. De taxichauffeur had bet drietal, vermoedelijk Oosteuro peanen, opgehaald in de bias®" stad van Vlissingen. (ADVERTENTIE) zie onze advertentie elders in dit blad. danscentrum bilderbeek verberkmoes Van onze verslaggever Philippine - De werkgroep jnti Krulstaart Invasie heeft jen actie ontketend in de ge rente Sas van Gent tegen je mogelijke komst van grootschalige intensieve vee houderij in Philippine. Veer- tig mensen van deze werk groep en van de onlangs op gerichte werkgroep Philippi ne, dit aantal kan nog op lopen tot zestig mensen, be zoeken alle bewoners van Sas van Gent, Zandstraat, Philip pine en Westdorpe om ze een bezwaarschrift te bezorgen. Het is de bedoeling dat alle in woners dit bezwaarschrift on dertekenen. Beide werkgroepen halen de bezwaarschriften tot woensdagavond op. Vervolgens wordt de stapel bezwaarschrif ten overhandigd aan het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent. M. Vereecken van de werkgroep noemt dit initiatief het begin van een reeks acties tegen de drei gende komst van de intensieve veehouderijen. De strekking van het bezwaarschrift is duidelijk. De intensieve veehouderij moet uit de herziening van het be stemmingsplan buitengebied worden geschrapt. Het college geeft in de herzie ning van het bestemmingsplan zeven locaties bij Philippine aan waar niet grondgebonden agra rische bedrijvigheid mogelijk is. Volgens burgemeester J. van Rest gaat het slechts om vesti gingsmogelijkheden. De kaarten zijn nog lang niet geschud. Het college gaat niet per definitie uit van grote intensieve veehoude rijen maar meer van wat kleine re agrarische bedrijvigheid. Want het college en de gemeen teraad laten de komst van groot schalige intensieve veehouderij in Sas van Gent niet toe. Het college onderzoekt nog moge lijkheden om deze intensieve veehouderij, zoals grote varkens bedrijven, definitief uit Sas van Gent te weren. Maar de werkgroep denkt daar anders over. De werkgroep proeft uit de aangegeven locaties dat het college toch grootschali ge intensieve veehouderij toe staat. Volgens de werkgroep is het denkbaar dat op de zeven aangegeven plaatsen grootscha lige intensieve varkensmeste- rijen zullen komen. Tr Vandaar de oproep aan de totale bevolking van de gemeente Sas van Gent de bezorgde bezwaarschriften te ondertekenen. Van onze verslaggever Terneuzen - Wethouder A. Stahl-Hemelsoet praat deze week met het bestuur van de r.-k. basisscholen en met het bestuur van de Zonneschool in Terneuzen over de mogelijkheid de kinderen in het asielzoekerscentrum onderwijs te bieden. Als het gesprek positief uitpakt, worden de 41 kinderen van het asielzoekerscentrum op vier scholen ondergebracht. Want de directies van De Stelle en De Wiekslag staan positief tegenover het verzoek van de gemeente de kinderen op beide scholen onder te brengen. „Het gesprek met beide directies ver liep zeer positief. Er moeten al leen nog aan een paar randvoor waarden worden voldaan." Volgens directeur O. van der Maas van De Stelle gaat het Vooral om onderwijstechnische zaken. „We hebben in ieder ge val een redelijk goed gesprek gehad. Kijk, de kinderen zijn leerplichtig en dus moeten we met zijn allen zien de zaak op te lossen." Reden voor Stahl-Hemelsoet om ook met De Zonneschool en met liet r.-k. schoolbestuur te praten is het verzoek vanuit de raads commissie welzijn de kinderen over meerdere scholen in Ter neuzen te spreiden. „Begin deze week worden de gesprekken ge voerd. Ik weet üiteraard nog niet toe die gesprekken uitpakken." De fractie van D66 voert onder andere als argument voor die spreiding aan dat er ouders zijn die hun kinderen van De Wiek slag en De Stelle halen in ver band met de komst van de kin deren uit het asielzoekerscen trum. Volgens Van der Maas heeft het feit dat ouders hun kinderen van beide scholen ha len niets te maken met de moge lijke komst van de kinderen uit het centrum. „Ik heb nog geen enkele vraag van ouders over de mogelijke komst van deze kinde ren gehad. Als het doorgaat wor den uiteraard de commissies, de medezeggenschapsraden en de ouders uitvoerig geïnformeerd." De kinderen van het asielzoe kerscentrum in het Rooseveltho- tel zijn al maanden van onder wijs verstoken. Het was altijd moeilijk de kinderen op scholen onder te brengen omdat niet ze ker was hoe lang het centrum in Terneuzen zou blijven. Nu de gemeenteraad akkoord lijkt te gaan met een verlenging van nog eenmaal een jaar kunnen de kin deren op scholen worden onder gebracht. Stahl hoopt nog steeds dat de. kinderen vanaf maandag 5 sep tember onderwijs krijgen. Maar nu de gesprekken met de beide andere scholen nog moeten plaatsvinden, beseft ze ook dat de tijd kort is om alles voor elkaar te krijgen. Het was oor spronkelijk de bedoeling dat de 41 kinderen gelijk verdeeld over De Stelle en De Wiekslag wer den ondergebracht in een aparte klas. Maar omdat nu waar schijnlijk vier scholen lijken mee te doen moet voor een andere opzet worden gekozen. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst gaat binnenkort optreden tegen de Belgische eigenaar van het braakliggende perceel nabij de Dubbele Poort in Hulst. Wethouder G. van de Voorde zei dat in de commissievergadering stads- en dorpsontwikkeling, naar aanleiding van vragen door I Steijaert (CDA). Steijaert constateerde dat het perceel er nu al een paar jaar braak bij ligt en dat het er steeds smeriger gaat uitzien. De afras tering is ondeugdelijk, de stoep is ter plaatse vrijwel ontoegan kelijk en het onkruid tiert er welig. „Er moet snel een einde komen aan deze rotte plek," vond Steijaert. Wethouder G. van de Voorde beaamde dat volledig. De plek is al vele jaren een doorn in het oog van de gemeente. Eerst stond er jarenlang een verlaten bouwvallig winkelpand. Dat werd uiteindelijk afgebroken en or kwamen tekeningen op tafel 'oor een nieuwbouwproject. Daar is inmiddels nog steeds niets van terechtgekomen. De reden dat de gemeente nog niet heeft ingegrepen, aldus Van <ie Voorde, is dat de eigenaar Bezig zou zijn ook een naastgele- 8® pand te kopen en voor dat grotere gebied dan een plannetje te maken. De man had tot eind deze week de tijd spijkers met koppen te slaan. „Horen we vol gende week nog niets van hem, dan ondernemen we actie," be loofde Van de Voorde. Het per ceel moet dan zo worden afge sloten, dat het aan het zicht wordt onttrokken en de stoep moet dan weer in goede staat worden gebracht. Een platbodem vaart uit voor het admiraalzeilen bij Paal. foto camile schelstraete Van onze correspondente Paal - De watersportvereniging Saef- tinghe beleefde weer drie mooie feest dagen in Paal. De traditionele Saef tinghefeesten trokken vooral zondag enkele duizenden bezoekers. Vrijdagavond werd een Schippersbal ge houden in het clubhuis. „Het was niet overdreven druk, maar wel oergezellig," vertelde een van de kapiteins. Het publiek kwam zaterdag naar de jacht haven in Paal waar om 14.30 uur het aantrekkelijke admiraalzeilen begon. Maar liefst 18 schepen, platbodems, deden mee. De oudste deelneemer was de Zeeuwse Hengst uit 1880 die voor de gelegenheid onder zijn pas verworven nieuwe naam 'den Bruinen' voer. Het was mooi weer met voldoende wind en het winnend escader bestond uit de Belgische schepen: de Jonge Sinjoor, de Zeearend en de Ouderhoek. De schippers kregen als prijs een kratje Dob- bele Java. Het feest werd verdergezet in het clubhuis en in de loods die door vrijwilligers keurig was opgeruimd en aan gekleed traden om 21.30 uur The Rico Zoroh Band en Nicole op. Zondag 21 augustus droeg pastor Ruyloft de mis op en vanaf 13.00 uur waren de toegangswegen naar Paal al volgestouwd met auto's. Het was uitgelezen weer en de honderden bezoekers deden zich te goed aan de vele hapjes, van een portie frites met mosselen tot en met,de hamburgers en garnalen. De schutters waren drie dagen lang te vinden in het café In 't zicht der Schelde waar ze menige vogel afschoten. De jeugd kon zich amuseren op een springkussen. Er was veel belangstelling om mee te varen met de jachten die in de haven liggen en rond vier uur kwam de kotter van de familie De Rooy binnen met een vracht garnalen die niet verser opgediend konden worden. In de loods trad Linda Lee op met de Daltons. Heel spectaculair was de drop ping van enkele parachutespringers. Van onze verslaggever - In Axel is deze maand P wnpiet aangesteld als honden- «mtroleur voor twintig uur per eek. De aanstelling van de °Mencontroleur is de laatste J'ai> een aantal maatregelen aartoe de raad heeft besloten k°n<Ienoverlast te beper- f'vee maatregelen zijn al eerder Swoffen, De aanwijzing van •'Muenuitlaatterreinen waar °Men los mogen lopen en hun ehoefte mogen doen en een rongere regelgeving. De Alge- 8ne Plaatselijke Verordening is P diverse punten aangepast om hondenoverlast te bestrijden I er °P te kunnen treden Jfen overtreders van de APV- |en. Van onze verslaggever Zandberg - De buurtschap Zandberg krijgt de primeur van een in ieder geval voor Zeeland nieuwe krachtsport, fietspulling. Deze trekkertrek voor fietsen wordt geïntrodu ceerd op zaterdag 3 septem ber tijdens de jaarlijkse ker mis. Het principe is in wezen simpel en afgekeken van de trekker- trek-wedstrijden. Een fietser probeert een aanhanger over een zo groot mogelijke afstand voort te trekken. De moeilijkheid is dat de aan de aanhanger beves tigde gewichten steeds meer naar voren schuiven, naarmate men verder komt. Op een gege ven moment drukken de gewich ten zo zwaar, dat de aanhanger als een soort rem gaat werken. Het ingenieuze apparaat, dat de toepasselijke naam 'No Mercy' heeft meegekregen, is ontworpen door Patrick van Vliembergen en geconstrueerd door George Wee maes. Beiden lid van het actieve buurtcomité Zandberg. Niet haalbaar Het idee ontsproot aan het brein van het buurtcomité na de eva luatie van de kermis vorig jaar. „We waren het er over eens dat we nu eens met iets spectaculairs moesten komen," zegt Weemaes. „Een wedstrijd trekkertrek was voor ons niet haalbaar, dus is dit uit de bus gekomen". De aanhanger met de gewichten wordt getrokken door een oude bromfiets. „We hebben nog ge dacht dat deelnemers met hun eigen fiets moesten trekken, maar dat wordt niks," weet Weemaes. „Er komen zoveel Clinge - De inwoners van Clinge konden gisteren genieten van een grootse taptoe op het voetbalveld van Clinge. Deze grandioze middag werd door bestuur en directie van de Sterre aangeboden omdat het 20 jaar geleden is dat de Sterre zich in Clinge vestigde. De geestelijke vaders van de fietspulling bij de 'remmer': van links naar rechts George Weemaes, 'testpiloot' Lucien de Maat en Patrick van Vliembergen. foto camile schelstraete krachten op te staan dat een gewone fiets krom en uit elkaar wordt getrokken. Daarom heb ben we van een oude bromfiets een goede trekfiets gemaakt." Kermis Inmiddels zijn er al enkele ge slaagde 'proef-pulls' gedaan, zo dat Zandberg ervoor gereed is. De eerste officiële 'pull' wordt zaterdag 3 september om 14.00 uur verricht door burgemeester A. Kessen van Hulst. Het is met een de opening van de kermis, die verder die dag nog een schie ting (15.00 uur), een rondgang door fanfare Nooit Gedacht en een dansavond (21.00 uur)in de feesttent op het programma heeft. De muzikale omlijsting van de dansavond wordt ver zorgd door de Mandica's. Op zondag 4 september is er een motorpuzzeltocht (11.00 uur), een rommelmarkt (11.00 uur), een ballonwedstrijd (13.45 uur), een puzzelfietstocht (14.00 uur), een barbecue (18.00 uur) en een bingo (21.00 uur). Op maandag 5 septembter moe ten de kaartliefhebbers al vroeg uit de veren voor de kaarting die om 9.00 uur begint. Verder is er nog een schieting (14.00 uur) en is er vanaf 19.00 uur een gezelli ge afsluiting van de kermis met diverse spelen. Het feest begon met twee voet balwedstrijden. In de eerste wedstrijd waren het de dames van de Sterre die het opnamen tegen het dameselftal van Clin ge. Met een zege van 7-0 ging de Sterre met de eer strijken. Daar na werden de krachten gemeten van de Clingse voetballers en personeelsleden van de Sterre. Na een spannende wedstrijd was het voetbalvereniging Clinge die met 4-0 overtuigd overwinnaar werd. Tijdens de rust maakte algemeen directeeur van de Sterre J. Bieg- straaten van de gelegenheid ge bruik de Clingse bevolking te bedanken voor de plezierige sa menwerking waardoor Clinge voor de bewoners van de Sterre zo'n goede woonomgeving is. Ook voor de vele vrijwilligers die vaak een handje toesteken in de Sterre had Biegstraaten alleen maar lovende woorden. „Daar bij," aldus Biegstraaten, „nodig ik iedereen van harte uit voor het grote, jaarlijks terugkerende festijn, het Sterrefeest. De Sterre zal dit samen met Clinge weer vieren op 2, 3 en 4 september." Nadat de Muziekvereniging Wel doen door Vermaak uit Clinge de bezoekers had getrakteerd op een mooi stuk muziek begon de taptoe met vier showbands. Jeugdbelang uit Ijzendijke, Tha lia uit Axel, Irene uit Terneuzen en Jong Axel uit Axel brachten een wervelende show op het voetbalveld waarvoor zeer veel belangstelling was. In totaal zo'n 200 muzikanten brachten een knappe show en een zeer afwis selend muziekprogramma. De fi nale waarbij de 4 showbands samen - You'll never walk alo ne - ten gehore brachten, werd door de aanwezigen zeer ge waardeerd. (ADVERTENTIE) FOTO VAN DIA Van 50% tot 200% (Ma* formaat 29,7 21 cm) FOTO DIRECT VAN VOORWERP(EN) j (N/ft hoger dan 1 cm) FOTO ^VERSCHOORE Hulst, s'firavenhof plein 8, 01140-16162 Terneuzen - In het afgelopen weekeinde werd ingebroken in een wijkgebouw aan de Eerste Verbindingstraat te Terneu zen. Daarbij werden verschil lende goederen ontvreemd. Tijdens afwezigheid van de bewoners sloegen inbrekers hun slag in een woning aan de Bellamystraat. Vermist wor den een video en een kleuren televisie. Minder succes had de dader van een inbraak in een school aan de Leeuwen laan. Hij werd zaterdagavond op heterdaad betrapt en kon worden aangehouden. Vlissingen - Een 22-jarige be woner van de Arbeidstraat in Vlissingen werd gistermorgen na een paar rake klappen van zijn portemonnee met daarin een bedrag van circa honderd vijftig gulden beroofd. De da ders wisten te ontkomen. De nog slapende Vlissinger werd omstreeks half elf gewekt door de bel aan zijn voordeur. Op de stoep stonden twee man nen, die hem aanpraken en zeiden te collecteren voor de Nederlandse Hartstichting en vroegen of hij daarvoor een bijdrage wilde leveren. Hoe wel de man het vreemd vond geen collectebus te ontwaren, trok hij zijn buidel om daaruit een gulden te nemen. Op dat moment sloegen de twee voor hem onbekende mannen toe. Valkenisse - Bij een eenzijdig op de Zwaanweg in de ge meente Valkenisse werden gis termorgen even na half vier vier inzittenden van een per sonenauto gewond. Een van hen kwam bekneld in het voertuig te zitten en moest door de brandweer worden bevrijd. Allen zijn per ambu lance overgebracht naar het streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen. Een kon na behan deling aldaar naar huis wor den vervoerd. De bestuurder van de auto, een 21-jarige man uit Vlissingen en twee inzit tenden zijn ter obsevatie opge nomen. Het ongeval gebeurde, volgens een verklaring van de bestuurder, dat hij op een ge geven moment werd verblind door een tegenligger. Daar door raakte hij op het bochti ge traject in de berm, verloor de macht over het stuur en botste tegen een boom. Daar bij werd de auto geheel ver nield. IJzendijke - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft zaterdagavond bij een uitgevoerde snelheidscontrole op de Isabellaweg te Ijzendij ke 43 automobilisten bekeurd wegens het overtreden van de maximum snelheid van 80 ki lometer per uur. Gecontro leerd werden 198 voertuigen en de hoogstgemeten snelheid bedroeg 140 kilometer per uur. Zuidzande - Op de Looddijk nabij Zuidzande is zaterdaga vond omstreeks half tien een 57-jarige vrouw uit Zuidzande lastig gevallen door een onbe kende man. Axel - Vrijdagnacht is inge broken in een bedrijf aan de Wilhelminastraat te Axel. Vermist worden een computer en een kopieermachine. PAAL -Veronica, 14.30 uur, kermis- schieting. ST.-JANSTEEN -Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. HULST - De Blaauwe Hoeve, 13 uur, kaarting. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur, koers- bal KBO. Terneuzen - De Zeeuwse der by-vlucht voor jonge duiven gehouden vanuit Orleans bracht dit keer 12.733 duiven in concours. Een absoluut re cord dat werd bereikt doordat ook de leden van de zaterdag vliegers in Zeeland aan deze wedvlucht konden deelnemen. Winnaar van het gezamelijke concours werd een jonge duif van J. Dhanis uit Hulst, snel heid 1082,78 meter per mi nuut. 2 en 3. H. van de Veeke, West dorpe, 4. J. de Cock, Hulst, 5. Lex. Thijs, Heikant, 6. A. de Meyer, St.-Jansteen, 7. W. Al- bers, Vlissingen, 8. Franky Thijs, Heikant, 9, Gebrs. Den Hamer, Zaamslag, 10. B. Dan- ckaert, St.-Jansteen. Kring West-Zeeuws-V- laanderen/Walcheren, 2776 jonge duiven, 1035,69mpm: 1. B. Thomaes, Hoofdplaat, 2. C. de Putter en zoon, IJzendijke, 3. H. Biemans en dochter, Sou burg, 4. H. Mookhoek en zoon, Breskens, 5. D. van Kerkhoven, Retranchement, 6. H. Calon, Hoofdplaat, 7, A. de Poorter en zoon, Hoofdplaat, 8. Comb. Co- ppens-Baert, Sluis, 9. C. Rie- mens, Cadzand, 10. M. Rodts, IJzendijke. MONTARGIS Inkorfcentrum Axel, 167 jonge duiven, 1369,88mpm: 1 J. van Spaandonck, St.-Jansteen, 2. R. Herman. Axel, 3. Gebrs. Van Houte, Heikant, 4. Th. de Block, Heikant, 5 en 10. Comb. Visser-Lensen, Axel, 6. H. de Feijter, Axel, 7 en 9. W. Volle man, Graauw, 8. Comb. Ver- schuren-Andriessen, Klooster- zande. ROYE Kring Midden-Zeeuws-Vlaan- deren, 312 oude en jonge dui ven, 1523,87mpm: 1 en 3. A. Wauters, Boschkapelle, 2. J. Verplanke, Terneuzen, 4. J. vn Doeselaar, Sluiskil, 5. J. Harms, Sluiskil, 6. B. van de Berghe, Sas van Gent, 7. Joh. Weese- poel, Axel, 8 en 9. P. de Poorter, Axel, 10. R. Herman, Axel. De Vrede Sas van Gent, 196 jonge duiven, 1492,84mpm: 1 en 7. B. van de Berghe, 2 en 8. E. en L. Breepoel, 3 P. Goossen, 4. G Snelders, 5 en 6. Comb. Elegeert, 9. R. de Caluwé, 10. F. de Mul, 112 oude duiven, 1491,41mpm: 1, 3, 9 en 10. A. de Caluwé, 2 en 7. R. de Caluwé, 4. E. en L. Breepoel, 5. Comb. Elegeert, 6. Th. van Zeele, 8. G. Dellaert. Verwachting Axel, 126 jonge duiven, 1491,46mpm. 1 en 10. J. Weesepoel, 2 en 3. P. de Poor ter, 4. R. Herman, 5, 6, 8 en 9. J. en J. P. Nolet, 7. K. Verbunt, 23 oude duiven. 1486,65mpm: 1. A. de Cronckel, 2. J. Weesepoel, 3. A. Verschuuren. (ADVERTENTIE! Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 7