x 2 5,0°/o Chantal Abdellaoui blijkt verkocht te zijn aan NAC Achterban PvdA en D66 akkoord met kabinet-Kok FATEN Vluchtelingen Ruanda bestormen grenspost Vijf kinderen komen om bij brand in België Recordvangst cocaïne, Nederlanders opgepakt Rendez-Vous Huize Fantasy Rosa Service 076-421370 Escortservice 01623-23662 KOOP MET ZEKERHEID Gratis sexcontact voor vrouwen 06-4366 of 4622 Gratis telefoonsex voor vrouwen 06-4311 of 4611 Escort Tammy 01606-3679. Rendez-Vous 06-9891 LEENDERT V.D. BORN Subsidie voor stadswachten Marokkaans vliegtuig neergestort Aanslag Turkse bakkerij in Den Haag 'IRA kondigt bestand af' Man ontsnapt Moordplan op advocaat Carlos Slechte start van Anderlecht Duitse politie Zaïrese soldaten verjagen Ruandese vluchtelingen verhindert bijeenkomst van ne o-nazi's Super Cup weer voor Ajax Meer rendement op uw spaargeld. VSB'BANK Gmelich Meijling op Defensie 994 X 57 mannen bellen voor 1p/m telefoonsex 06-9713 super sex 06-9716 sex direct 06-9718 sexcontact 06-9635 sex plezier voor 2 06-9894 live sex 06-320.325.00 regiosex 06-320.325 92 Jen ln- Igio en Isex GRATIS-sex voor vrouws^ 06-4300, heren Tj 06-320.330.91 (75cpmï HUISVROUWTJES zoeken overdag sexkontakt Bel 06-9661 (100cpm) mannen bellen voor 1,- p/m telefoonsex 06-9596 sex direct O6-9519 top contact 06-9845 hete meiden O6-9785 echtp./gigolo Esc. Serv. Klasse en stijl zijn bij ons 'n begrip. Wij maken waar wat wij beloven. Topmodellen Marsha en Cynthia. Va. 17.00 u. 01620-34165. Klundert Za-Zo 01682-2167 Shirley slank blond 29 jaar Liset slank brunet 30 jaar Carla volslank donker 28. Maak van je hobby je werk. Esc.serv. zoekt nog leuke spontane dames v.a.18 j. 01620-34165. Jonger mag écht niet. Haagweg 456. 076-147510 100% Wild Live Sex Geen wachttijd 1gpm. SNEL 't bed in met zo'n lekkere meid? Bel dan nu sda 06-9695 slechts 75cpm VROUWEN van 35 jaar en ouder willen Direkt Sex, bel: 06-9750 (75cpm) DIREKT een lekkere meid aan de lijn, vraag haar tel. nr.! Bel 06-97.95 (75cpm) GEWILLIGE vrouwen zkn snel sexkontakt, bel de da- mes dir 06-98.77 (75cpm) Escort bem. aan huis/hotel Dame-SM-slavin-gigolo's 06-52747392 24 u. service UITSLUITEND VOOR PARTICULIEREN Bij 3 ongewijzigde ilaatsingen binnen 7 dagen 3° plaatsing GRATIS. incl. BTW voor plaatsing op zaterdag ie A Categorie B Categorie C 17 25.17 f 28 86 16 33.56 38.48 45 ƒ41.95 ƒ48.10 74 50.34 57.72 03 58 73 f 67.34 32 67.12 76.96 61 75.51 f 86.58 90 83 90 f 96.20 3 Brieven onder nurhmer ƒ12.95 Tel. nr.: af te schrijven. oor 16.30 uur in ons bezit zijn. Met v.d. Born valt te praten! HOMO-jongens Hoor 2p heet tekeer a,,„ 06-320*330*88(75cpm1 ZEHS3 BREDA SPINVELD 33 en 37, 4815 HR BREDA, Tel. 076-223166 VROUWEN 40 zoeken stoute jongens Bel 06-984,1 (75 cpm) 4 DE STEM SM-KONTAKT voorstrèTTT afspraken! 06-320.325.80 (IQOcpm) 134e JAARGANG het weer Onweerachtig Na een hele mooie zondag wordt het vandaag nog iets warmer. Geleidelijk aan komt er meer bewolking met aan het eind van de middag of in de avond kans op een onweersbui. Er is weinig wind. Middelburg - Gedeputeerde Sta len van Zeeland zijn bereid 150.0 0 0 gulden beschikbaar te stellen voor het project Werk in Bewaking, het voormalige stads- sachtenproject. Het geld wordt ïitgesmeerd over '94 en '95. Er doen twaalf gemeenten aan mee. In totaal worden er 36 toezicht houders aangesteld. Het project ruim 3,5 miljoen gulden. ZIE ZEELAND-A5 Babat - Een Marokkaans vlieg- tuig met 40 mensen aan boord is gisteravond zo'n 35 kilometer ten noorden van Agadir neergestort. Volgens de staatstelevisie RTM waren zestien van de inzittenden buitenlandse, meestal Italiaanse, toeristen. Den Haag - Onbekenden hebben inde nacht van zaterdag op zon- een aanslag gepleegd op een Turkse bakkerij in Den Haag, Hond vijf uur werden drie brand bommen in de bakkerij gegooid. Volgens de politie vlogen twee brandbommen in brand maar bleef de schade beperkt. Een voorbijganger alarmeerde de po litie. Die stelt een onderzoek in. Londen - Volgens de Britse krant The Observer zal het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA) mogelijk volgende week al een bestand afkondigen. Al weken gaan er geruchten dat zo'n be stand op handen is. De regerin gen van Groot-Brittannië en Ier land eisen een permanent staakt- bet-vuren. In ruil daarvoor mag Sinn Fein, de politieke vleugel 'an de IRA, deelnemen aan de onderhandelingen over vrede in Noord-Ierland. Hoermond - Een 28-ljarige gevan gene is gistermiddag ontsnapt uit bet Huis van Bewaring in Roer mond. De man wist tijdens het luchten met enkele aan elkaar geknoopte lakens en een haak over de gevangenismuur te ko men. Volgens de politie heeft hij ach in België schuldig gemaakt aan een ernstig misdrijf. Dit land beeft om zijn uitlevering ver- tocht. Parijs - Een oud-agent van de 'ranse anti-terreurdienst heeft bevestigd dat er plannen waren advocaat Jacques Vergès, de verdediger van de beruchte ter- 'orist Carlos, uit de weg te rui men. President Mitterrand zou van deze plannen op de hoogte Z1)n geweest, Vergès zei vorige ®eek dat zijn naam begin jaren op een dodenlijst van de auto riten stond. Door Wilber Hack Tilburg/Breda - Yassine Ab dellaoui blijkt twee weken ge leden door Willem II niet ver huurd, maar verkocht te zijn aan NAC. Dat heeft navraag op het bureau van de KNVB in Zeist geleerd. Een woordvoerder van de voet balbond bevestigt, dat pas over schrijving is verleend 'nadat een transferbedrag van bijna vier ton door NAC via een bankgarantie aan Willem II was overgemaakt.' „De transferrechten van de spe ler zijn dus in handen van NAC," aldus de zegsman, iets waarvan de speler zelf naar nu pas blijkt ook op de hoogte was. Beide clubs brachten bij de ver huizing van Abdellaoui naar Bre da naar buiten, dat de voetballer voor een seizoen zou zijn ver huurd, met een optie tot koop. Dat was op zich al opmerkelijk. Een dag voor de 'huurovereen komst' tot stand kwam, riep alge meen directeur Frans van Dom melen nog dat Abdellaoui alleen verkocht zou worden. Na de zogenaamde huurtransac- tie verklaarde NAC-voorzitter John Peek dat de club de optie op koop zeker wilde lichten. „We willen de zaak zo snel moge lijk afronden als de financiële middelen beschikbaar zijn," al dus Peek. Het bestuur van NAC had er alle belang bij dat'niet uit zou lekken dat het zich de transferrechten op Abdellaoui inmiddels al verwor ven had. Voor grote uitgaven moet de Bre dase club zich immers wenden tot haar beheerraad, die al dan niet haar fiat geeft. Bij de aankoop van de in Tilburg door zijn gedrag omstreden Ab dellaoui is de beheerraad niet ge kend. De kans bestaat dat er nu een vertrouwenscrisis tussen bestuur en beheerraad ontstaat, omdat de afspraken door het bestuur zijn geschonden. Vrijdag kwam al naar buiten dat er in de verbintenis tussen beide clubs een clausule is opgenomen. NAC mag Abdellaoui niet opstel len in de wedstrijd komende zon dag tegen Willem II op straffe van een extra transfersom van 100.000 gulden. Wanneer uit zou lekken dat Ab dellaoui niet is verhuurd, maar verkocht aan NAC, zou dezelfde clausule van kracht zijn. Yassine Abdellaoui foto marco magielse Bonn (rtr/dpa) - De Duitse politie heeft in het weekeinde tientallen rechts-extremisten gearresteerd die wilden deel nemen aan manifestaties ter gelegenheid van de zevende verjaardag van de zelfmoord van Hitiers plaatsvervanger Rudolf Hess. De afgelopen week was een grote Duitse politiemacht op snelwe ger), stations en bij grensposten aanwezig om betogingen van neo-nazi's te voorkomen. Ook in het weekeinde kon de po litie verijdelen dat rechtse beto gers in diverse plaatsen de straat opgingen. De manifestaties wa ren door de autoriteiten verbo den. Grote rellen deden zich niet voor. Vorig jaar konden neo-nazi's in de deelstaat Hessen ongehinderd de straat opgaan om de sterfdag van Bess te herdenken. In Karlsruhe arresteerde de poli tie- zondagmorgen vroeg 21 rechts-extremisten in de leeftijd tussen 17 en 20 jaar. Volgens de politie wilden ze een betoging houden en waren ze in het bezit van neo-nazistische literatuur en muziek. De demonstranten zouden vorige week ook betrokken zijn geweest bij rellen bij de Duitse ambassa de in Luxemburg. In de oostelijke staat Sachsen hield de politie elf jongeren van de extreem-rechtse Viking Jeugd aan die neo-nazis tische liederen zongen. Verschei dene betogers waren slechts elf of twaalf jaar. De jongeren werden na korte tijd vrijgelaten en bij hun ouders gebracht. In Neurenberg demonstreerden zaterdagavond zo'n duizend mensen tegen racisme, waarbij vijftien personen werden aange houden die rellen op kleine schaal veroorzaakten. Onder hen waren drie extreem-rechtse jon geren die de linkse betogers pro beerden te provoceren. De politie verrichtte voorts arrestaties in de deelstaten Beieren en Thüringen. De leider van de joodse gemeen schap in Duitsland, Ignatz Bubis, verklaarde dat een groeiend aan tal Duitsers zich gaat verzetten tegen de activiteiten van ex- treem-rechtse groeperingen. Zijn uitspraak was een reactie op de golf van verontwaardiging die in Duitsland ontstond toen twee strafrechters van de rechtbank in Mannheim de rechtsradicale NPD-voorzitter Günter Deckert tot een jaar voorwaardelijk ver oordeelden, maar wel begrip voor hem toonden. ZIE OOK COMMENTAAR OP - A3 Met stokken verjagen Zaïrese soldaten Ruandezen, die met duizenden tegelijk naar Zaïre proberen te vluchten. foto Bukavu (afp/rtr) - Duizenden Ruandese vluchtelingen heb ben gisteren een grenspost bij de Zaïrese stad Bukavu be stormd. Zij werden door de bewakers met stokken en schoten in de lucht te ruggestuurd. De Hutu's zijn bang voor wraakacties van het door Tutsi's gedomineerde Nationaal Patriottisch Front (FPR). Het front won de burgeroorlog tussen Hutu's en Tutsi's en heeft een nieuwe regering geïnstalleerd in het land. Later stelde Zaïre na druk van de Verenigde Naties een andere grenspost bij Bukavu wel open voor vluchtelingen. vandaag in deze krant Voor de tweede achter eenvolgende maal heeft Ajax de Super Cup ge wonnen. In Amsterdam werd ouderwets ruim van Feyenoord gewon nen: 3-0. Finidi George toonde na afloop trots de beker. zie sport-b1 De Zaïrese autoriteiten sloten vrijdag al de grens bij Bukavu om een 'Goma-achtige situatie' in de kampen rond de plaats te voor komen. Bij het noordelijke Goma bivakkeren 800.000 Ruandese vluchtelingen onder de meest armzalige omstandigheden. Zij worden geteisterd door cholera en dysenterie. Tot zaterdagmiddag lieten de grensbewakers de vluchtelingen richting Zaïre nog ongemoeid passeren, daama ging de grens werkelijk dicht. De laatste Franse soldaten ver lieten gistermiddag Ruanda. Na gewuifd door omstanders trok ken 150 legionairs de grens met Zaïre over. Daarmee kwam een einde aan de Operatie Turquoise waarmee Frankrijk twee maan den geleden in Ruanda ingreep. Tijdens een korte plechtigheid droeg de Franse commandant luitenant-kolonel Jacques Ho- gard op het vliegveld van Ka- membe het gezag over de door de Fransen ingestelde veiligheidzo ne in Zuidwest-Ruanda over aan 800 Ethiopische VN-soldaten, die deel uitmaken van een groter Afrikaans contingent van 2200 VN-soldaten. De Ethiopiërs zullen nu de veilig heid van Hutu-vluchtelingen binnen de zone moeten garande ren, maar de Hutu's hebben daar inhoud 2 KATERNEN Binnen-/Buitenland A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Zeeland A5/A6 Gids A7 RTV-programma's A8 Sport deel B =je - Anderlecht is het voet- l eizoen 'n België belabberd ,eS°nnen. In Brugge werd met 1- van Cercle verloren. Concur- Club Brugge deed het iets «er. Het speelde gelijk (1-1) te gen RWDM. ■se sport - B2 Abdellaoui: huurkoop duurkoop Van onze verslaggevers Arendonk - Vijf Belgische en Duitse kinderen van zeven tot tien jaar zijn afgelopen week einde om het leven gekomen bij een brand in een vakantie villa in het Belgische Aren- donk. Hun enige vluchtweg, een houten trap, was door de vlammen vrij wel meteen afgesloten. De kinde ren zijn vermoedelijk gestikt. De drie meisjes en twee jongens behoorden tot een groep van zes tien kinderen uit België, Neder land, Duitsland en Frankrijk, die deelnamen aan een ponykamp. Officier van justitie mevrouw Vanermen in Turnhout wil op uitdrukkelijk verzoek van de ou ders geen namen vrijgeven. De elf andere kinderen, die een verdieping lager sliepen, en hun vijf volwassen begeleiders kwa men bij de brand met de schrik vrij. Twee kinderen liepen daar- De brandweer is bezig met het nablussen foto epa bij lichte verwondingen op. Het echtpaar dat de villa be woont en de brand het eerst be merkte, raakte bij reddingspo gingen zwaar gewond. De man en vrouw zijn in kritieke toestand opgenomen in een brandwonden centrum bij Brussel. De ouders van de kinderen zijn vrienden of zakenrelaties van de adelijke familie, die het Aren- donkse landgoed met kasteel be woont. Vorig jaar liet baron Cartier de Marchiennes speciaal voor dit soort vakantiekampen de oude 'personeelsboerderij' tegenover zijn kasteel ombouwen tot een riant woongebouw met divërse slaap- en badkamers. Volgens de brandweer moet kort sluiting de oorzaak zijn geweest. In de schuur lagen balen vers stro en hooi opgeslagen, die voor een grote rookontwikkeling zorgden. Door de snel om zich heen grij pende vlammen begaf de houten trap naar de zolder het al snel. Daardoor konden de vijf kinde ren niet meer tijdig van de zolder afkomen. Pas in de loop van gisteren kon den ze door familieleden geïden tificeerd worden. Het kostte veel moeite de ver blijfplaats van sommige ouders, die op vakantie waren, te achter halen. In hoeverre het onderkomen aan de voorschriften van brandvei ligheid voldeed, kon noch de brandweer noch het gemeentebe stuur van Arendonk zeggen. geen enkel vertrouwen in. In Bukavu zitten de kampen in middels ook overvol. Zo'n 80.000 Hutu's zijn in het centrum van de stad op straat neergestreken. Een woordvoerder van de UNHCR verklaarde in Genève dat de vluchtelingen de stad verwoesten en op grote schaal bomen omhak ken, zoals dat ook in Goma ge beurde. Zware regens en lage temperaturen tijdens de nacht verslechteren de levensomstan digheden van de ontheemden. De massale toevloed van vluchte lingen in Bukavu heeft hier tot spanningen bij de lokale bevol king geleid. Stenengooiende Zaï- rezen verhinderden dat Artsen zonder Grenzen een noodhospi taal opzette voor de behandeling van cholera- en dysenteriepa- tiënten. De Hoge Commissaris voor de Rechten van de Mens, José Aya- la-Lasso, verklaarde gisteren in de Ruandese hoofdstad Kigali dat een commissie van zes ex perts en twintig waarnemers eind deze maand een begin maakt met het onderzoek naar de ernstige schendingen van de mensenrech ten in Ruanda. Sinds begin april vermoordde het voormalige Hutu-regime zo'n 500.000 personen, voornamelijk Tutsi's en gematigde Hutu's. De commissie zal dossiers over de wandaden aanleggen voor het in ternationaal tribunaal dat onder auspiciën van de VN tot vervol ging van oorlogsmisdaden zal overgaan. Zeker 30.000 functio narissen van het voormalige Hu tu-regime komen voor vervolging in aanmerking, leden van extre mistische Hutu-milities niet eens meegerekend. (ADVERTENTIE) Vanaf f25.000,- op de VS B HoogRendement- rekening. Volledige opnamevrijheid. "Effectief rendement bij ongewijzigde rente. Daar kom je verder mee. 8 "710311 000218 I I I I I MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1.75 - ZATERDAG: 2,00 Van onze Haagse redactie Amsterdam/Utrecht - PvdA en D66 hebben de zegen van hun achterban om te gaan regeren in het paarse kabinet. Het PvdA- congres is echter veel terughoudender dan de achterban van D66. De fractie moet van het congres vooral de sociale zeker heid en de ontwikkelingshulp goed in de gaten houden. De PvdA was zaterdag bijeen in Utrecht. Bij de sociaal-democra ten heeft het congres het laatste woord over regeringsdeelname. Bij D66 ging het om een 'infor matieve bijeenkomst' in Amster dam: leider Van Mierlo legde uit hoe' de formatie voor zijn partij was verlopen. PvdA en D66 konden hun achter ban melden dat het kabinet-Kok compleet is. Vrijdagavond ont brak nog een WD-staatssecreta- ris van Defensie, maar zaterdag ochtend kwamen de liberalen met de burgemeester van Den Helder, Gmelich Meijling op de proppen. Veel PvdA-afgevaardigden toon den zich argwanend en drongen er bij de fractie op aan om alert te blijven als Kok en de zijnen een maal aan het regeren zijn gesla gen. Fractieleider Wallage hield het congres voor dat de VVD niet haar zin heeft gekregen met de gewenste ingrepen in hoogte en duur van de sociale zekerheid en in de ontwikkelingshulp. Partijvoorzitter Rottenberg stel de vast: „Niemand heeft met een groot gebaar het regeerakkoord verdedigd, maar wij vinden dat het kabinet een kans verdient. Dat is meer dan de gunst van de twijfel." In reactie op de aandrang van het congres om ruimte te maken voor het inhoudelijke debat over de voornemens en daden van het ka binet-Kok, kritiseerde Rotten berg zichzelf en de partij vanwe ge het te grote gemak waarmee het verkiezingsprogramma tot stand werd gebracht. „Als je ziet dat er nu bijna het dubbele wordt bezuinigd van wat er in ons verkiezingsprogramma staat, dan hebben we er behoor lijk naast gezeten. Met al die eco- I OP PAGINA-A2: Kok met het troetelkind van Hans van Mierlo aan de haal I OP PAGINA - A3: Portret Gmelich Meijling PvdA-congres juicht niet Van Mierlo en het succes Kritiek op landbouw-minister nomen en andere deskundigen in onze partij hadden we duidelij ker, helderder en eerlijker kun nen zijn. Het debat in de partij is te eenzijdig en te beperkt." Kok sloot zich aan bij de oproep om meer te debatteren. „Wij, ook het kabinet, zijn meer gebaat bij stevige gedachtenwisselingen dan bij volgzaamheid en braaf heid." Alleen de Jonge Socialisten ful mineerden tegen deelname van de PvdA aan het kabinet. Ze vin den dat er te vee] en verkeerd wordt bezuinigd, met name op Onderwijs. Maar hun harstochte- lijk beroep op het congres om nee te zeggen tegen het kabinet-Kok vond geen weerklank. Bij D66 in Amsterdam was geen sprake van argwaan. Van Mierlo werd vele malen luid toegejuicht. De Democraten hebben geen pro blemen met het bereikte regeer akkoord, noch met de personele samenstelling van het kabinet. Alleen de Jonge Democraten vin den dat D66 beloften over de stu diefinanciering en de ww niet heeft waargemaakt, 'terwijl juist zoveel jongeren op D66 hebben gestemd.' Volgens Van Mierlo kan D66 dik tevreden zijn met het akkoord: „Alles waar we ons sterk voor hebben gemaakt in de verkiezingen, vinden we terug." Hij noemde het uitstel van aanleg van de Betuwelijn, het 'overeind blijven' van de energieheffing en het over twee jaar opnieuw bekij ken van de wao. Madrid (rtr/dpa) - De Spaanse douane heeft gistermorgen voor de kust van Galicië een schip met aan boord een ton cocaïne aangehouden. Twintig mensen zijn gearresteerd, onder wie drie Nederlanders. Het is de grootste drugvangst dit jaar in Spanje. Een patrouilleboot van de Spaanse douane onderschepte 'De Zwanet', die op de Neder landse Antillen geregistreerd staat, in de internationale wate ren voor de noordwestelijke pro vincie Galicië. De bemanning trachtte de agen ten met geweerschoten te verja gen en gooide snel 300 kilo cocaï ne overboord. Agenten visten die later echter op. De douane sleepte de boot naar de Spaanse havenstad Vigo. Onder de bemanningsleden zijn drie Nederlanders, zes Spanjaar den, een Colombiaan en drie Po len. In verband met deze vangst zijn nog eens vier verdachten in Galicië aangehouden en drie in Baskenland. Volgens de eerste berichten kwam 'De Zwanet' uit Suriname en zijn de drugs ten noorden van Brazilië in volle zee aan boord geladen. Het is de tweede grote slag die de Spaanse douane in korte tijd toe brengt aan een drugbende in Ga licië die banden heeft met Co lombiaanse smokkelaars. Eind juli werd op een schip dat lag afgemeerd in Lissabon ruim 1.400 kilo cocaïne ontdekt. Zes mensen werden destijds gearres teerd. (ADVERTENTIE) COCAINE Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats:_ Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: kwartaal acceptgiro 87.20 maand automatisch 29.05 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats:. kwartaal automatisch 84.70 bank/gironr In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. KT DIE JE WAT ZEGT

de Stem | 1994 | | pagina 1