College houdt vast aan uitvoeringsplan 3 Burgemeester opnieuw gewezen op vuile vijver Mosselfeesten staan weer voor de deur Dixielanddag in Breskens met groot aantal bands is ver weg dichtbij.... rENT- Koppelaars PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN ticlen.99 Oostburg: geen subsidie vervoer aangepast sporten Eis van acht maanden voor ernstige verwonding twee mannen bij steekpartij l/est-Zeeuivsch-l/hmnéem GELEID(ST)ER ER verteren zooruitzien, iavan/ Stalling Ia/ koel-vriesopslag l- en vriesveem uurbiers b.v. DE STEM ZEELAND C3 Aardenburg wil verder met aannemer die eerder aan Weststraat werkte Anderhalf jaar cel voor handel in harddrugs Kinderdienst in IJzendijke Bekers in plaats van geld voor vogelvereniging met een SIEMENS S3 GSM-telefoon gerrit oLe jonge axel 94 skantoor POPPELAARs I ncy, belastingadvies- het midden- en e en cliëntgerichte j ter uitbreiding van de functies van: I^menstellen van jaar- gebleken geschikt- n met de -grotendeels ed van bedrijfsvoering uir luime ervaring op een poeren van loonadmini- ontechnische zaken. In [fen worden uitgebreid |g in een dergelijke |e loon- en sociale wet- ning met de zwaarte ündaire In worden gericht aan: fcehandicapten Wesf-Zeeuwsch- laan" in Schoondijke, zo mogelijlr [g voor verstandelijk gehandicap- Iduele begeleiding. loembaarheidscriteria conform de Jn op de zorg gerichte opleiding Ivanaf 2.450.- tot max. 3.421- |te middelbare beroepsopleiding pand, beide bij full-time dienstver- ■wenst. Inform bovengenoemde CAO- pe secretaris van de Stichting, pla It mevr. A. van Rooijen, hoofd, of rider telnr. 01173-1567 tijdens kan- V «I-K |en op Zoom en Roosendaal nvliet College) I 20 aug. 10.00-14.00 uur op het gebied van kTISERING ISTRATIE jlTING ÏEMENT riNGEN CRINGEN ^HANDEL jlN CULTUUR \gids 1994/1995 aan! njt m Wetautètfptm op gmmd vm de W* e oodflrwijsiratdhagm De Stem, 076-236911 raak beveiligd roge ruimte nd verzekerd 4631 SV Hoogerheide 13642. Fax 01646-14753 ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1994 Van onze verslaggever Aardenburg - Burgemeester en wethouders van Aarden burg houden vast aan de uit voering van de herinrichting van een deel van de West straat door de aannemer die al eerder aan het plan werk te. Tijdens de vergadering van het Konsultatief Overleg van Raads leden pleitten de raadsleden J. Dees (WD) en A. Keymel-Cam- bier ervoor drie aannemers uit te nodigen om in te schrijven op het karwei. Het Aardenburgse college heeft dat voorstel nog eens overwogen, maar meent te moeten vasthou den aan het systeem van aanbe steden met open begroting. „Wij verwachten hiervan de meest gunstige prijsafspraak en boven dien een snelle start met het werk," schrijven B en W in het voorstel aan de gemeenteraad, „zodat dit nog gereed komt voor de winter invalt." Mocht het echter zo zijn dat de aanbesteding op de wijze die het college voor ogen heeft onver hoopt toch te duur uitvalt, dan is aanbesteden op uitnodiging van meerdere aannemers nog altijd mogelijk. In dat geval moet er wel rekening mee worden gehou den dat de klus pas komend voorjaar van start gaat. De verbetering van de West straat, het deel tussen kruispunt Marktstraat/Sassenstraat en de Busschietersstraat, kost de ge meente driehonderdduizend gul den. De gemeenteraad moet donder dag 25 augustus in de raadsver gadering besluiten dat geld be schikbaar te stellen. De vergade ring begint om 19.30 uur en is in de raadzaal van het gemeente huis. Ander agendapunt is het voor stel 37.000 gulden subsidie te geven voor de restauratie van het schip van de r.k.-kerk aan de Weststraat. Verder vraagt het college een bijdrage van 7500 gulden te leveren voor nadere uitwerking van het plan om de wegen in West-Zeeuws-Vlaande- ren duurzaam veiliger te maken. Middelburg - Voor de handel in harddrugs in de maanden april en mei van dit jaar is de 30-jarige Terneuzenaar M.A. gis teren in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden plus ver beurdverklaring van zijn auto. 5e twee weken geleden geëiste boete van 25.000 gulden liet de rechtbank in haar vonnis achter wege. Een 29-jarige neef (O.A.), in wiens woning de harddrugs wer den gevonden, kreeg twaalf maanden opgelegd waarvan vier voorwaardelijk. De 39-jarige Vlissinger F.B. die gedurende langere tijd betrokken was bij de handel in harddrugs is veroor deeld tot vijftien maanden cel. Ook hier werd de auto van de wrdachte verbeurd verklaard. Twee weken geleden eiste de officier van jusitie achttien maanden tegen B. De 32-jarige Goesenaar J. de V. is gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maan den. V. verkocht regelmatig harddrugs aan tien tot vijftien verslaafden, bijgestaan door A.B. (26) uit Yerseke, die 240 uur dienstverlening kreeg opgelegd. Omdat B. binnen de proeftijd van een vorige veroordeling op nieuw in de fout was gegaan, kreeg hij ook nog eens de toen opgelegde voorwaardelijke straf van twee maanden (met daar voor in de plaats 100 uur dienst verlening) gepresenteerd. Uzendijke - In de r.-k. kerk in IJzendijke wordt morgen weer een kinderdienst gehouden. Dit keer met als thema Samen weer naar School. De samenstelling en uitvoering van de dienst zal worden ver zorgd door de werkgroep Kin derdiensten met medewerking van de leerlingen van de r.-k. basisschool Molenbolwerk. De muzikale ondersteuning zal wor den verzorgd door het r.-k. kin derkoor van de St.Bavoschool uit Oostburg. De Kinderdienst om 10.30 uur. Van onze verslaggever Hulst - Het is niet pluis in en om de brandvijver in de Hulster woonwijk Tragel. Het water is smerig, de vij ver wordt gebruikt als vuil nisvat, speeltuigen worden vernield en ganzen mishan deld. Een delegatie kinderen uit de 'wijk kwam gisteren beklag doen bij burgemeester A. Kes sen. Voor de tweede keer al, want begin dit jaar waren de kinderen, onder aanvoering van Maaike Penneman, ook al bij de burgervader op bezoek geweest. Toen hadden ze monsters van het smerige water meegenomen. Nu waren ze gewapend met foto's en voorwerpen die zijn aangetroffen. Onder meer een oude riek. In mei schreef dë burgemeester een brief dat de gemeente de zaak in onderzoek had, maar het duurde de kinderen wel erg lang. Reden om opnieuw de weg naar de burgemeesterskamer af te leggen. Gisteren bleek dat het onderzoek nog in volle gang is. De vijver fungeert als over stort voor de riolering en treedt pas bij hevige regenval in wer king. Normaal is dat een keer of zes per jaar en krijgt het water weer volop gelegenheid te her stellen. Maar de vijver in de Tragel blijft bij voortduring smerig. Misschien, zo luidt de veron derstelling, zijn er verkeerde huisaansluitingen gemaakt (op het regenwateriool). Of het vuilwaterriool loost te vaak in de vijver. Er is nu meetappara tuur in het riool geplaatst. Blijkt de overstort te vaak te 1 De kinderen presenteren een oude riek aan Kessen, een van de vondsten in de vijver in de Tragel werken, dan is meteen de reden voor de veruiling duidelijk. Maar dan zit de gemeente met een fors probleem. Er moet dan naar een ander water. Een dure grap. De kinderen boden gisteren spontaan aan een collecte te houden voor dat doel, maar dat niet nodig. „Als het met die vijver niet klopt, dan heeft de gemeente een fout gemaakt en dan moeten wij het ook betalen. een omleiding worden gemaakt is volgens burgemeester Kessen Jullie mogen van mij wel een FOTO CAMILE SCHELSTRAETE collecte houden, maar schenk het geld dan liever aan een goed doel." De burgemeester beloof de verder ook actie te onderne men tegen de vernieling en die renmishandeling. Nieuw-Namen - De 40-jarige vogelvereniging De Nachtegaal uit Nieuw-Namen zit voor de lastige klus een begrotingsgat van meer dan 3.000 gulden te lichten. Dat geld komt de vereniging namelijk tekort op de begroting voor de organisatie van een vo geltentoonstelling in het kader van het districtskampioenschap. De Nachtegaal heeft de gemeen te Hulst gevraagd de helft van net tekort bij te spijkeren. Voor de andere helft is bij de provin- eie aangeklopt. De gemeente Hulst heeft nu ech ter laten weten daar niet aan te oeginnen. Immers, volgens de al gemene beleidslijn van de ge meente is het niet gebruikelijk subsidie te verlenen in de organisatiekosten van een derge- hjse tentoonstelling. In plaats daarvan willen B en W, omdat de vereniging 40 jaar bestaat, "el voor een bedrag van 150 gulden bekers beschikbaar stel len. Van onze correspondent Philippine - De Mosselfeesten in Philippine vinden traditiege trouw plaats in het laatste weekeinde van augustus. Burge meester Van Rest van Sas van Gent verricht de opening van de achttiende editie van deze feesten rondom de Zeeuwse lekkernij zaterdag 27 augustus om 14.00 uur. Dan vindt ook de uitreiking van de gouden mossel plaats aan iemand die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor Philippine of voor de mossel. Mosselkoningin Cynthia Notschaele neemt de presentatie van de uitreiking voor haar rekening. Het koken van mosselen, de ker mis, demonstraties van oude am bachten en de paardentram star ten ook op hetzelfde tijdstip. Een andere vaste attractie van de eerste dag van de Mosselfeesten is de mossel-opensteek wedstrijd om de Philippine-trofee. Vele teams zijn al weken in training om een goede prestatie te leve ren. De rauwe mossels worden gratis uitgedeeld onder het pu bliek. Het mosselfeest wordt verder ge kenmerkt door de vele street- bands en fanfares die door het dorp trekken. Ter afsluiting van de festiviteiten zaterdag is er 's avonds een Mosselbal in De Kaaie met medewerking van de Dick Barryband. De toegang is gratis. Een beeld van het mosselste ken bij de vorige Mosselfees ten. FOTO WIM KOOYMAN De zondagse activiteiten begin nen zoals gewoonlijk met een reusachtige rommelmarkt, die zich uitstrekt tot het hele dorps centrum. De mosselloop start om 11.00 uur. De organisatie rekent op minstens tweehonderd deel nemers. Na de middag is er een spectacu laire show van het Coca Cola Jump High Dive Team. De leden van de groep geven springde- monstraties van twintig meter hoogte. Het publiek mag tussen de show door ook zelf een 'high dive' maken. De Classic Vehicle Club is present met antieke au tomobielen. Voor de kinderen treedt clown Joppie op. Om 13.15 uur start een demonstratie met politie honden aan de Waterpoort straat. En ook de muziekgezel schappen zijn zondag weer van de partij. 's Avonds kiest bij goed weer aan het Spuikompark een lucht ballon het zwerk, met aan boord enkele prominente figuren uit het dorp. Wie dat zijn blijft nog een verrassing. Zeker is wel dat Albert van Leeuwen, secretaris van de stichting Mosselfeesten daar niet bij zal zijn. Hij heeft namelijk hoogtevrees. Philippine feest verder door met optredens van de Beat City Jazz Band en de Warme Bakkers. Aardenburg PAROCHIERAAD - Maandag komt de parochieraad bijeen in de r.k.-basisschool 'Op Dreef'. Aanvang van de bijeenkomst 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer het nieuwe pastorale beleidsplan voor de regio. Belangstellenden zijn van harte welkom. KAARTINGEN Hulst - Zaal De lieve, 44 perso nen. Bieden: 1. G. de Witte, 2. R. d'Hooghe, 3. H. Burm, allen Hulst. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. J. van Campen-H. Roman, 2. R. Smet-H. van den Eede, 3. L. Timmermans-J. Ver- meerssen. SCHIETINGEN Aardenburg - St.-Sebastiaan, 17 schutters, twaalde en laatste puntenschieting. Hoge vogel: R. de Wispelaere, eerste zij vogel: M. Minnaert, tweede zijvogel: J. de Clerck, grootste aantal (6): G. de Valcke. Eindstand: 1. M. Minnaert 71 punten, 2. N. van Daele 64, 3. G. de Valcke 63, 4. P. van Vooren 61, 5. Th. Lam- paert 59 punten. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 17 schutters, tiende en laatste blok- schieting: G. de Valcke 2 blok ken, F. Veldkamp, J. van de Wijnckel en N. van de Wijnckel ieder 1 blok. Eindstand: 1. P. van Vooren, 2. F. van Ecke, 3. F. Lampaert, 4. M. Minnaert,'5. G. de Vriend, ieder 5 blokken. Wemeldinge - Ravenstein. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Voet, Soranus; tweede hoge vogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; eerste zij vogel: R. van de Straate, Doel naar Hoger; twee de zij vogel: C. Stouthamer, der de zijvogel. A. Pikkaart, beiden Zorgvlied; grootste aantal (6): A. Dekker, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Platsehorre, Zorgvlied; tweede hoge vogel: M. Wisse, Concordia; zijvogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger; extra hoge vogel: P. Repkes, Vic toria; grootste aantal (6): J. Mol hoek, Juliana. Ovezande - Spes Nostra, 35 schutters. Wip 1: eerste hoge, eerste en tweede zij vogel: M. Wisse, Concordia; tweede hoge vogel: H. Franse, derde zijvogel: J Boelens, vierde zij vogel: C. Rentmeester, allen Willem Teil; grootste aantal (8): J. Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vo gel: M. Wisse, tweede hoge vo gel: J. Vermeule, Edele Hand boog; eerste zijvogel: M. Goeree, tweede zijvogel: H. Eist, beiden Zorgvlied; derde zijvogel: M. van Leeuwen, Ravenstein; vier de zij vogel: M. Verdonk, Con cordia. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs. Eerste hoge vogel: H. de Jonge, Soranus; tweede hoge vo gel: A. Pikkaart, Zorgvlied; eer ste zijvogel: M. Nijsten, Vrije schutters; tweede zijvogel: K. van de Dries, VIOS; derde zij vo gel: H. de Jonge, vierde zijvogel: C. de Jonge, beiden Soranus; vliegende vogel: L. de Jonge, Concordia; grootste aantal (10): P. Maat, Zorgvlied. De volgende schieting is 30 augustus. KOERSBAL Heikant - KBO, 34 personen: 1. P. de Bot/H. Dierickx en P. Ringoot/J. de Jong-Martens, 2. C. Baaijens/I. Lernout en E. Jonkers/E. de Betue-de Block. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. E. de Maat/ R. de Waal-Cambeen, 2. M. de Maat-de Waal/R. Reyns-de Kort, 3. A. Mannaert/J. Schen kels. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. R. Spuessens/C. de Kever, 2. A. Janssens/E. Goethals. Mat 2: 1. O. de Kever/M. Goethals, 2. G. Spuessens/C. de Smet. Sas van Gent - Clubgebouw Ro zenhof, 31 personen deel: 1. H. de Gucht/M. van Goethem, 2. H. Baart/L. Ivens, 3. A. de Waal/A. Cortvriendt.Koersbal Clinge - Zaal malpertuüs, veer tig personen. Mat 1: 1. mevrouw Kempe/L. Kegels, Axel/Heikant; 2. echtpaar Blommaert, Hulst Mat 2: 1. mevrouw Kegels/E. Jonkers, Heikant/Clinge; 2.' echtpaar De Groene, St.-Jan steen. Mat 3: 1. mevrouw Bae- yens/W. Blommaert, De Klinge/ Hulst; 2. mevrouw Govaert/C. Bertram, Clinge/Hulst. BOLLINGEN Hengstdijk - Camping De Vogel, 34 personen. Hoge vogel: L. Jan sen, rechter zijvogel: A. Voogt, linker zijvogel: E. Saldin, groot ste aantal (3): L. Freyser. Oostburg - Een meerderheid van de gemeenteraad van Oostburg is het, met uitzondering van de Pvda-fractie, met het college eens dat de subsidie voor het vervoer van gehandicapten die aangepast gaan sporten niet meer wordt voortgezet. Dat bleek donderdagavond tijdens de raadsverga dering. Hoewel de Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid (ZSG) in enkele brieven had geprobeerd het college te vermurwen, werd het subsidieverzoek wel afgewe zen. De Pvda-fractie wilde de subsidie wel voortzetten. „De subsidiëring moet blijven," zei J.Wielakker. „De mensen die aangepast sporten moeten verre reizen maken naar Terneuzen of Brugge en dat zijn toch bijzon dere omstandigheden." Wielakker kreeg geen steun van de andere fracties, want zij wa ren evenals het college van me ning dat de nieuwe Wet Voorzie ning Gehandicapten geen finan ciële ruimte geeft om de subsidie te continueren. „Een gewone sporter moet zich ook wel eens iets ontzeggen," zei wethouder A. Rosendaal(WD). „Ook een gehandicapte sporter moet we ten dat het allemaal moeilijker wordt. Driemaal per week spor ten is niet altijd mogelijk." Middelburg - Een woordenwisseling tussen de 62-jarige Axelaar E.G. en een familielid, was op 5 juli van het vorige jaar aanleiding tot een steekpartij, waarbij twee mannen ernstig gewond raakten. Van onze correspondent Breskens - Als het aanslaat kan Bres- ■ffls ieder jaar een topattractie tege moet zien. Een hele dag lekkere, wagende jazz oude stijl met in to- aai tien bands die vanaf 's middags persplaats in hun ban zullen P 10 september vindt vanaf 13.00 rari j- Prem'ere plaats met een streetpa- Str! Tu8 °P haven start. The Dixieland voor uat Oostende zal garant staan banrt Stuk amusement aangezien deze terri V0W merendeel uit doorgewin- iiu, ®Uzikanten bestaat. Vanaf 16.00 iarFn, n zii tévens de zeilers bij de nan ®n opwachten die dan binnenlo- ^vandeBreskenserace. ens za^ 0m U.00 uur een concert het Trden vanuit de muziektent op puiplein door de Circus Square Jazz Voor de Middelburgse rechtbank eiste officier van justitie mr. Groen gisteren tegen G. een ge vangenisstraf van acht maanden. G. had zich tijdens de gezamen lijke maaltijd in een eetcafé geërgerd aan het 'discriminerend gedrag' van zijn tafelgenoot en wilde de man hier 'op diploma tieke wijze' voor tot de orde roepen. Door andere aanwezigen werd dit echter opgevat als het begin van een vechtpartij, waarop een bezoeker tussenbeide sprong. Voor G. reden om zijn mes te trekken waarna hij de man in het lichaam stak. Een tweede vredestichter onderging herzelf de lot, maar voor G. was het allemaal een kwestie van 'pure zelfverdediging'. Hij zou zich door de 'meute' bedreigd hebben gevoeld, vooral toen hij van één van de mannen een klap in het gezicht kreeg. Van wat er verder gebeurde kon de Axelaar zich alleen nog maar 'flarden' herin neren en pas later zou hij ge hoord hebben dat er gewonden waren gevallen. G.'s verdediger mr. De Bliek voerde aan dat zijn cliënt nooit de bedoeling had gericht te ste ken, zoals door sommige getui gen was gezien. Hij zou slechts in paniek met het mes hebben gezwaaid en daarbij per ongeluk twee mannen geraakt. De offi cier van jusitie sprak van een 'buitensporige reactie' in een door de drank 'opgefokte toe stand' en achtte poging tot doodslag bewezen. De rechtbank doet over veertien dagen uit spraak. Band uit Limburg. Deze band heeft al vele lp's, mc's en cd's op haar naam staan, alsmede menig buitenlandse tour nee. Zo zijn de bandleden tot ereburgers be noemd in New Orleans (VS), het mekka van de oude stijl jazz. Hun optreden duurt tot 21.00 uur waarna in acht hore- ca-gelegenheden tot 1.00 uur 's nachts andere bands voor de nodige sfeer zullen zorgen. Te zien zullen zijn The South West Dutch Dixie Jazzparaders (Middel burg), All Magie Jazzband (Evergem), The Second Line Jazzband (Waarschot), The Swan River Band (Lichtervelde) The Flying Dixies (Terneuzen), Beatcity Jazz- band (Sas van Gent), New Orleans Train Jazzband (Temse) en de Swinging Dixie- cats (Knokke). Deze dag is een initiatief van Bressiaan- der Arie Vinke, een muziekliefhebber pur sang en zeker van de jazz oude stijl. Na 40 jaar in de muziekvereniging Breskens/ Groede zijn partij als trombonist gebla zen te hebben, hangt hij nu zonder spijt zijn trombone aan de wilgen. In de plaats komt nu een sousafoon. „Ik ben eigenlijk bezig met de oprichting van een eigen dixielandband. Afgelopen juni ontstond vanzelf de interesse om een festival te organiseren. Dat moest pas voor mijn gevoel in 1995 plaatsvinden. Maar ik liep tegen een gulle sponsor aan die spontaan 5000 gulden toezegde, zodat het idee in een stroomversnelling kwam," legt Vinke in Slijkplaat uit. Hij zocht toen contact met Lucien van de Broecke omdat die alle 'ins en outs' weet van vergunningen en de horeca van Bres kens. „Hij was dermate enthousiast over dit plan, dat we gelijk de andere dag op pad gingen om medewerking te vragen bij de horecagelegenheden. We wilden vijf orkesten vastleggen, maar omdat veel ondernemers ook mee wilden doen, wer den het er tenslotte tien." Dat was echter buiten de geplande begro ting. Er werden sponsors gezocht en ge vonden. „Doordat het tien orkesten ge worden zijn, zijn de kosten nog niet helemaal gedekt, maar ik verwacht dat we wel rond zullen komen." Om proble men te voorkomen is er een stichting opgericht, Stichting Jazz Breskens. „Als alles succesvol verloopt moet het een jaarlijks terugkerend evenement worden. Indien er genoeg animo is, willen we tot de oprichting komen van een jazzclub, zodat we tussendoor ook nog een paar keer kunnen optreden." De verwachtingen zijn hoog gespannen. „Iedereen die we er over aanspraken was dol enthousiast. Voor ons hoeft het niet per se enorm druk te zijn. Het belangrijk ste vinden wij, dat het gezellig moet zijn. Vandaar dat gekozen is voor jazz oude stijl, voor iedereen begrijpelijk, en niet van dat moderne, wat veel mensen niet mooi vinden.". (advertentie) een begrip in service en de elektronica van morgen.... bereikbaar in heel furopa Oranjestraat s - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1994 | | pagina 21