Abdoesjaparov telt de heuvels Haringa leeft met Ballanger mee Erin 1 HET x GBCL The Architects of Time DE STEM Verwarring over NK beachvolleybal Ronaldo de miljoenenjongen van PSV, belooft veel goals UITSLAGEN standen Halve centimeter verschil in bloedstollende sprint in Venlo WÊKÊÊBÊË sportnieuws KORT GOLF SKEELEREN VOETBAL WIELRENNEN TENNIS ZWEMMEN Bernd van Quekel JUWELIERS - DIAMANTAIRS - BEËDIGD TAXATEUR arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 Woerden (anp) - Er heerst verwarring over het door gaan van het NK beaehvol- leybal in Scheveningen, de finale met de beste zestien teams (mannen en vrouwen) van het seizoen, en de plaats van handeling. Duidelijk is wel dat het evenement is ingekort tot twee dagen, „wegens de weersverwach tingen met windkracht zeven of acht" voor vrijdag. De NeVoBo maakte via een woordvoerder bekend dat Bak ker Clients, de officiële con tractpartner van de volleybal- bond in deze, donderdag aan het eind van de middag geen uitsluitsel kon geven over de definitieve locatie en de exacte programmering. Het titeltoer- nooi was volgens de bond deze week al ter discussie komen te staan door de financiële situatie bij de organiserende Beach Company. De NeVoBo zei vast te houden aan een ordentelijke afsluiting van het seizoen. „Die komt er", beloofde Erik Bakker, nog geen half uur na de verklaring van de NeVoBo. „Zaterdag en zondag, 20 en 21 augustus in Schevenin gen, aanvang 10.00 uur. De Martini Masters. We gaan op drie velden spelen." Volgens de Amsterdamse orga nisator is de verwarring een gevolg van een financieel ge schil met „partner" Free Time Promotions. Het Haagse bureau van Frank van Overeem is even eens actief in het commerciële beachvolleybalcircuit. Het ex ploiteert ondermeer het semi- permanente stadionnetje op het strand bij de haven van Scheve ningen en verlangde daarvoor „plotseling" een behoorlijk be drag aan huur. Volgens Bakker komen de par tijen, zonodig met wat hulp van een advocaat, er wel uit, temeer omdat hij nog geld te goed zou hebben van Van Overeem. „We willen de uitstaande bedragen tegen elkaar wegstrepen." Van onze verslaggever Jean Nelissen Venlo - Djamolidine Abdoesj aparov bestudeerde gister avond het profiel van de laatste etappe in de profronde, die vandaag over de Zuidlimburgse heuvels voert. „Hoe veel bergjes zijn het? Zijn ze lastig?" Abdoe wilde er alles over weten. „Ik heb maar vier seconden voor sprong. We staan dicht bij elkaar. Als iemand tweehon derd meter pakt, kan ik al geklopt zijn. Maar ik moet nog zien wie mij eraf rijdt." Driemaal werd de Oezbeek gis- 'teren in Venlo op het erepodium geroepen. Als etappewinnaar, als drager van de groene en van de oranje leiderstrui. Abdoe heerst als een vorst in de ronde. Hij was gisteren in de vijfde etappe na drukkelijk in de kop van het peloton aanwezig. Zijn ploeg controleerde de wedstrijd. Maar ze had het niet moeilijk, want tussen de tijrit van woensdag en de 'Koninginnerit' van vrijdag, nam het peloton een rustdag. De rit van Doetinchem naar Venlo werd de meest bloedeloze van de ronde. Er gebeurde werkelijk niets. Al leen in de omgeving van Berg en Dal in Nijmegen viel het peloton in de regen in drie groepen uit een, toen de TVM-ploeg van Cees Priem hard tegen de hellin gen opreed. Servais Knaven, derde in het algemeen klasse ment op dertien seconden van Abdoesjaparov, wilde een poging wagen. De snelheid lag echter te hoog en Abdoe reed gemakkelijk naar de kop toe en ging zelf het tempo bepalen. Voor Knaven had het geen zin meer om op dat parcours, iets te ondernemen. Knaven heeft echter gezworen niet zomaar met Abdoe naar de streep in Valkenburg te rijden. „De ploeg gaat nog iets onderne men. Ook Voskamp staat kort in het klassement. We kunnen het altijd proberen." Desgevraagd haalde de nummer twee in het klassement, de Itali aan Dario Bottaro, de schouders op. Hoewel hem slechts vier se conden scheiden van Abdoe, maakte Bottaro geen oorlogs zuchtige indruk. „Abdoesjapa rov weet natuurlijk dat ik vlak bij sta, hij zal mij wel geen meter ruimte geven. Hij fietst boven dien zelf heel sterk, probeer dan maar eens zo'n man kwijt te raken. Het enige gevaar voor hem schuilt in een lekke band of andere tegenslag. Dan kunnen wij ons als ploeg organiseren en tempo maken, zodat hij niet meer kan terugkomen. Het toe val zal ons te hulp moeten ko men." De duizenden in Venlo zagen een compleet peloton voorbij schie ten. Scirea en Fidanza reden zich op de plaatselijke omlopen volkomen leeg, zodat de groep bij elkaar zou blijven. Niemand haalde het in zijn hoofd om bij dét tempo, de snelheidsmeters schoven door naar 55 a 60 kilo meter per uur, nog iets te onder nemen. Dat is het kenmerkende optreden van profs. Ze wandelen een paar uur, om vervolgens als het ware te ontploffen. Het werd aldus toch nog een harde finale. Sinds de Belgische sprinter Wilf- ried Nelissen op zondag twee juli in Armentières in de eerste Tou retappe met zeer hoge snelheid tegen een fotograferende agent reed,' is hij herstellend. Elke dag gaat het een beetje beter. Het herstellingsproces is nu al zover gevorderd, dat Nelissen de ideale partner voor Abdoesjaparov vormde in een van de spannend ste snelheidsmeetings van de laatste tijd. Zij aan zij kwamen Abdoe en Nelissen uit de laatste, flauwe bocht.. Op de streep brachten zij de jury bijna tot wanhoop. Met het blote oog was het verschil niet waarneembaar. Abdoe stak wel flauwtjes een arm even om hoog, maar verklaarde even la ter: „Ik weet echt niet wie ge wonnen heeft. Normaal weet ik dat wel. Maar nu niet. Het kan Nelissen zijn, ik kan het ook zijn." De jury boog zich over de film van de fotofinish-appara- tuur. Die bracht geen uitkomst. De- tweede film met een wat andere invalshoek, moest eraan te pas komen. Er was op de streep nauwelijks licht te zien tussen de twee bandjes van Ab doesjaparov en Nelissen. „We hebben vandaag twee win naars", zei een jurylid. Maar tenslotte durfde de jury het toch aan Abdoe als winnaar uit te roepen. Het werd zijn vijftiende seizoenzege en de 41ste in zijn profloopbaan, die in 1990 begon. De Oezbeek reageerde laconiek op zijn tweede etappezege. „Ik ben sterk, ik heb het gevoel dat ik Alles aan kan." De Slingerberg, de Moorveld- berg, de Bemelerberg, tweemaal de Cauberg, de Fromberg, de Gulpenerberg, de Camericher- berg, vandaag vindt de finale van de proftoer plaats in het vertrouwde Zuidlimburgse heu velland op het parcours van de Amstel Gold Race. Vijfde etappe, Doetinchem - Venlo: 1. Abdoesjaparov (Oez) 180 in 4.50.41, 2. Nelissen (Bel), 3. Martinello (Ita), 4. Koerts (Ned), 5. Veenstra (Ned), 6. Teutenberg (Dui), 7. Colombo (Ita), 8. Baldato (Ita), 9. Fidanza (Ita), 10. Za- natta (Ita), 11. Raab (Dui), 12. Rooks (Ned), 13. Planckaert (Bel), 14. Knaven (Ned), 15. Harmeling (Ned), 20. Mul ders, 22. Akkermans, 24. Van Poppel, 28. Meijs, 31. Schurer, 32. Breukink, 36. Eyk, 38. Voskamp, 42. Cordes, 44. Hopmans, 48. De Vries, 56. Nijboer, 58. Nelissen (Ned), 62. Vermey, 69. Dek ker, 72. Van den Akker, 79. Talen, 85. Van Veenendaal, 87. Den Bakker, 89. Van Aert, 97. Artnz, 99. Enthoven 0.43, 100. en laatste Poli (Ita) 0.54. Niet gestart: Van Doninck (Bel), Fina (Ita). Opgegeven: Minali (Ita). Algemeen klassement: 1. Abdoesjapa rov 16.22.45, 2. Bottaro (Ita) 0.14, 3. Knaven 0.27, 4. Ekimov (Rus) 0.31, 5. Riis (Den) 0.34, 6. Yates (GBr) 0.35, 7. Breukink 0.36, 8. Cordes 0.48, 9. Scinto (Ita) 0.56, 10. Voskamp 0.58, 11. Nij boer 1.01, 12. Hincapie (VSt) 1.06, 13. Heulot (Fra) 1.10, 14. Schurer 1.12, 15. Martinello 1.14, 18. Vermey 1.36, 19. De Vries 1.39, 21. Den Bakker, 1.40, 22. Nelissen 1.45, 24. Dekker 1.55, 30. Harmeling 2.07, 33. Van Poppel 2.09, 34. Koerts 2.11, 36. Eyk 2.20, 37. Van Aert 2.21, 39. Van den Akker 2.22, 43. Talen 2.27, 51. Rooks 3.24, 58. Mulders 3.47, 63. Van Veenendaal 4.00, 64. Veenstra, 75. Akkermans 4.34, 82. Arntz 5.01, 93. Hopmans 6.27, 96. Enthoven 7.30, 100. en laatste Ludwig (Dui) 11.12. Wie wint? Aboesjaparov (rechts) of Nelissem? Er moesten twee finishfoto's aan te pas komen voor de jury eruit was: 'Abdoe' foto anp Palermo (anp) - Het zou een troost zijn geweest, maar ook die was Ingrid Ha ringa niet gegund. Na haar uitschake ling tijdens het WK sprint woensdag had de politieagente haar duidelijke afkeer laten blijken voor Galina Enoek- hina. De Russin is bepaald haar vriendin niet. „Als ik eentje de titel niet gun, is zij het wel. Die mag geen wereldkampioen worden, dan heb ik tenminste nog een troost", zei ze. Haringa had Félicia Ballanger getipt als opvolgster van Tanya Dubnicoff, de Canade se die de Nederlandse vorig jaar in Noorwe gen in de finale had verslagen. Ze was er vast van overtuigd. „Ballanger steekt boven de rest, die aan elkaar gewaagd is, uit. Het moet al vreemd lopen als zij de wereldtitel niet pakt." Haringa kreeg ongelijk. Enoekhina was de sterk voor de Francaise, die de eerste man che nog op haar naam bracht, maar de tweede en de noodzakelijk derde aan haar opponente moest laten. „Jammer", zei Ha ringa. De Russin trok zich vorig jaar onder ver dachte omstandigheden terug voor de halve finales. Geruchten wilden dat ze uit het potje met verboden middelen had gesnoept. Bewijzen ontbraken, maar het was wel op vallend, want tot de halve finales was de Russin nog zo fris als een hoentje. Toonde geen enkel spoortje van ziekte of blessures. Als schrale troost eindigde Haringa donder dagavond als vijfde. Ze was de snelste in de troostfinale, waarin ze Tanya Dubnicoff, Erika Salumae en Yan Wang versloeg. De Duitse achtervolgersploeg werd in het Paolo Borsellino-stadion van Palermo don derdag voor de derde keer sinds de vereni ging van de Bondsrepubliek en de DDR wereldkampioen. In de finale versloegen ze de Verenigde Staten, die in de halve finales titelverdediger Australië met miniem ver schil hadden verslagen. UITSLAGEN MANNEN Achtervolging halve finales: Duitsland w.v. Frankrijk 4.17,136 en 4.19,434, Verenigde Staten w.v. Australië 4.18,390 en 4.18,417, finale: 1. Duitsland (Bach, Fujst, Hondo, Lehmann) w.v. 2. 2. Verenigde Staten (Sundquist, Friedick, Lau rent, Copeland) 4.15,668 en 4.17,372. Eindstand: 1. Duitsland, 2. Verenigde Staten, 3. Australië, 4. Frankrijk, 5. Denemarken, 6. Rusland, 7. Italië, 8. Nederland. VROUWEN Sprint, 5e plaats: Haringa (Ned) w.v. Dubnicoff (Can), Salumae (Est) en Wang (Chn) 12,469, halve finales: Ballanger (Fra) w.v. Grishina (Rus) 2-1 12,354 (Ballanger) en 12,781 en belles 12,241, Enoekhina (Rus) w.v. Tyler (Aus) 12,391 en 12,420, 3e plaats, Grishina w.v. Tyler 12,499 en 12,275, finale: Enoekhina w.v. Ballanger 2-1 12,176 (Ballanger) en 12,177 en belles 11,953. Eindhoven (anp) - Op 17 juli kuste Ronaldo Luiz Nazario de Lima de wereldbeker. Pre cies 32 dagen later poseerde de 17-jarige Braziliaan in zijn eerste PSV-shirt. Ronal do, voor de gelegenheid zon der beugeltje, is de grootste investering uit de geschiede nis van PSV, zoals dat in Philips-termen heet. Hij is duurder dan Gullit en Roma- rio bij elkaar. Achter de tafel zit een frisse jongen met donkere krullen en een brede glimlach. Zijn Bor deaux-rode jasje is gekreukt van de lange zit in het vliegtuig. Van Schiphol is hij meteen doorge vlogen naar Welschap en afgele verd aan de Fredriklaan. In het borstzakje is een vaantje van PSV gepropt. „Obrigado" betekent „bedankt". „Ja" en „nee", brabbelt hij. Drie woorden Nederlands is de oogst al. In de maand die sinds de wereldtitel is verstreken, las of hoorde hij helemaal niets over zijn nieuwe vaderland. Neder landse voetballers van PSV ken de hij niet. Het was dat Oranje op het WK in de kwartfinales tegen Brazilië moest spelen. „Nederland was onze moeilijkste tegenstander", zei hij donder dagavond diplomatiek. Romario, zijn illustere voorgan ger bij PSV die hem adviseerde in Eindhoven tot wasdom te ko men, had hem na het WK zijn telefoonnummer in Rio gegeven. Tips van de „carioca" zouden nooit weg zijn. „Ik heb hem geprobeerd te bellen, maar Rom ario was nooit thuis", zegt Ro naldo. Frank Arnesen, manager voet balzaken: „Een dezer dagen ver telt zijn begeleider hem een ver haal van drie uur over Neder land. Over Wereldoorlog I en II, over klompen en molens." Hij zal een tijdje in een hotel slapen. Over tien dagen komen zijn moeder en broer over, in decem ber het schoolgaande vriendin netje Luciana. Romario trouwde destijds snel, op het voetbalveld nog wel, alvorens hij in oktober 1988 naar'Brabant afreisde. Ro naldo is daarvoor wat jong. Hij zal binnenkort een apparte ment betrekken. Het liefst in de buurt van de andere PSV-jonge- lingen. Types als Hoekstra, Van Mol en Playfair, voetballers met interesses die jongeren koeste ren, die zich inmiddels hebben ontfermd over die andere Brazi liaan, Vampeta. De laatste loopt lachend rond tijdens de presentatie van zijn landgenoot. Hij telt even tot twintig, roept nog wat andere Nederlandse woorden, beaamt dat hij vijf CD's van Madonna heeft gekocht die middag en ant woordt vice-voorzitter Schuite- ma als die vraagt of het gezel schap samen zal eten die avond: „Alleen als Hoekstra meegaat. Hij is mijn broer." Straks moet Hoekstra Ronaldo thuis oppik ken voor de training. Want Ro naldo mag nog niet eens een rijbewijs halen. Integratie, daarom gaat het, Ronaldo is gearriveerd in Eindhoven; 'Obrigado is be dankt...'. foto anp weet Arnesen. Hijzelf, Deen, ar riveerde als talent met jeugd vriend Lerby in de keiharde we reld die Ajax heette. Maar een Deen en een Nederlander, dat lijkt meer op elkaar dan een Nederlander en een Braziliaan. Romario presteerde soms fantas tisch bij PSV, ondanks tal van problemen die hij veroorzaakte, maar hij wende nooit aan de geregeldheid van het bestaan en de kou. Over het weer heeft Ronaldo nog niet nagedacht. „Ik heb niets meegenomen. Als het koud is, koop ik wel een muts en een sjaal." Zelfs een droom is niet zo spec taculair als de nog korte levens loop van Ronaldo. „Ik heb altijd gedroomd een profvoetballer te zijn, maar nooit gedacht dat het zo snel zou gaan." Hij vertelt dat het gezin uit geboorteplaats Rio de Janeiro arm was, maar geen honger leed. Als zoveel Brazili aanse ventjes vond hij voetbal veel belangrijker dan leren. Zijn opleiding reikt niet verder dan de lagere school. Hij is de nieuwe Pele, zeggen ze in Brazilië. Zelfs de echte Pele, de vijftig gepasseerd inmiddels, protesteerde nauwelijks tegen die vergelijking. De vergelijking met Pele is geba seerd op een aantal overeenkom sten in de loopbaan. Ronaldo verhuisde ruim een jaar geleden van Sao Cristovao, een club in Rio, naar Cruzeiro uit Belo Hori- zonte. In 59 wedstrijden scoorde hij 54 keer. Zijn moyenne van bijna een was hoger dan dat van Pele in diens eerste jaar bij San tos. Als 17-jarige debuteerde hij als „Goddelijke Kanarie" in de nationale ploeg. Pele was maar iets jonger. Ronaldo is tweebenig, snel, be weeglijk, kan goed koppen en passeren en is een persoonlijk heid voor zijn leeftijd. Ook alle maal eigenschappen van Pele. Verder is het aan Ronaldo zelf zijn loopbaan synchroon te laten lopen met die van de misschien wel beste voetballer aller tijden. „Ik maak me geen zorgen over die vergelijking. Ik zal proberen zijn speelwijze na te volgen. Ver der wil ik gewoon Ronaldo zijn. Ik zal alles doen om PSV kam pioen te maken. Als het kan, zal ik meer doelpunten maken dan Romario." PSV toonde vorig jaar september al interesse in het talent, door voormalig bondscoach Parreira de „toekomst van het Brazili aanse voetbal" genoemd. Scout Ernie Brandts bekeek hem eind vorig jaar uitvoerig en rappor teerde enthousiast. Gaandeweg noteerden steeds meer Europese talentenjagers hem in hun boek je, maar tijdens het tweede be zoek van het duo Maeyer/Arne- sen, tijdens het WK, wisten ze Ronaldo te strikken voor drie jaar. Sommige insiders toonden zich verbaasd over de keuze van Ro naldo voor PSV, ten gunste van bijvoorbeeld Juventus of Inter. Gedachte daarachter is dat Ro naldo in Nederland meer kans krijgt in enige rust te rijpen. Manager voetbalzaken Frank Arnesen: „Het is dodelijk als 17-jarige rechtstreeks naar Spanje of Italië te gaan. In Ne derland kan hij leuk voetballen. Hier telt niet alleen winnen, maar ook goed spelen. Hij krijgt de tijd het vak van voetbalprof te leren, te genieten van het spel." Ronaldo's manager Bran- chini, Italiaan en tevens zaak waarnemer van Romario: „Waarom zou je verder zoeken als je een club als PSV heb gevonden? Je zou wel gek zijn." En oh ja: Romario leerde voet ballen op het strand van Rio. Ronaldo, afkomstig uit een buurt van Rio zonder zee en zand, gewoon op straat. VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1994 DEEL B sMx9Ëmi TV? Dopingreglement UCI bekrachtigd Palermo - Tijdens het congres van de internationale wielrenunie UCI zijn donderdag in Palermo de voorstellen tot zwaardere sancties bij het overtreden van het dopingreglement bekrach tigd. Dat betekent dat de zondaars bij een eerste vergrijp een straf boven het hoofd hangt van zes maanden tot een jaar, bij een tweede overtreding een jaar tot twee jaar en de derde keer houdt een levenslange schorsing in. Fafié al na zes weken naar huis Larnaca - Ab Fafié heeft na zes weken al weer afscheid genomen van de Cypriotische club AEK Larnaca. De 53-jarige oefenmeester leverde zijn contract bij het bestuur van de fusieclub in omdat hij in de problemen kwam bij het samenstel len van de selectie. Recordboete voor Celtic Glasgow - Celtic heeft donderdag van de Schote voetbalbond (SFA) een recordboete gekregen van 275.000 gulden. De gere nommeerde club uit Glasgow werd schuldig geacht aan onge oorloofde ronselpraktijken. Celtic haalde vorige maand manager Tommy Burns weg bij Kilmarnock, hoewel die daar nog een tweejarig verbintenis had, Ook zijn assistent Billy Stark verhuisde mee. Tegen hem had de SFA onvoldoende bewijs voor ontoelaatbare contractbreuk. Burns nam op 11 juli ontslag bij Kilmarnock om bij Celtic Lou Macari op te volgen. Yuelta naar september Palermo - De Vuelta heeft van de internationale wielerunie een plaats op de agenda van september gekregen. De Spaanse ronde, die in de zomermaanden ondersneeuwde, wordt volgend seizoen van 2 tot 24 september gehouden. De andere grote ronden kozen ook voor 1995 voor de bekende periodes. De Tour de France start op 1 juli, de Giro op 13 mei. Het WK voor profs in 1995, in Colombia, staat voor 8 oktober op het programma. Duitsland vormt voor het eerst in de wielerhistorie het toneel voor een wereldbekerwedstrijd. 'Rund um den Henninger Turm' valt op 1 mei die eer te beurt. Trident wil Nederlandse licentie Venlo - Bij de Belgische formatie Trident willen ze het bescheiden budget van dit seizoen volgend jaar vergroten om een serieuze plaats in het wielerpeloton te krijgen. Gesproken wordt over een begroting van vier miljoen gulden. Ploegleider Willy van den Eecken heeft echter nog andere plannen. De Belg wil zijn formatie in 1995 onder een Nederlandse licentie laten uitkomen. Momenteel heeft Van der Eecken in Raymond Meijs en Theo Akkerman slechts twee Nederlanders in dienst. Dat horen er, als de overstap naar Nederland doorgaat, in elk geval volgens de reglementen meer te zijn. Van der Eecken wil onder Nederland se vlag gaan rijden omdat hij in België, naar zijn idee, veel tegenwerking van de bond krijgt. PSV verkoopt 20.000e seizoenkaart Eindhoven - PSV heeft donderdag, anderhalve week voor aanvang van de competitie, zijn 20.000e seizoenkaart verkocht. Dat is een record voor de club uit Eindhoven, die elk jaar duizenden vaste bezoekers begroet. Een tienjarige jongen uit Helmond was de 20.000e seizoenkaar thouder. Om de mijlpaal luister bij te zetten, kreeg hij het abonnement voor niks. Bovendien ontving hij een shirt met handtekening van Ronaldo, de 17-jarige spits uit Brazilië die zijn opwachting maakte in Eindhoven. Horten. Krasten Ping Norwegian Challenge, na eerste ronde: 1. Care- bro (Zwe), Karlsson (Zwe), Edmond (Fra) 67, 13. Bos 70, 52. Muntz 73. Coventry. English Open, na eerste ronde: 1. Lane (GBr) 66 (-6), 2. Fasth (Zwe), Darcy (Ier), Golding (GBr), Rocca (Ita), Hedblom (Zwe) 67, 7. Parkin (GBr), Sherborne (GBr), Woosnam (GBr), Fulke (Zwe) 68. Turku (Fin). EK amateurs, na eerste ronde: 1. James (Eng) 65 (-6), 2. Hansen (Den) 67, 3. Dredge (Wal), Rantanen (Fin) 68. Tokyo. Maruman Open, na eerste ronde: 1. Gilligan (Aus), Matsunaga (Jap), Hano (Jap) 66, 4. Emoto (Jap) 67. Nunspeet. Marathon voor Tijl Cup. Mannen: 1. Bouma (Oldetrijne), 2. Huizebosch (Gramsbergen), 3. Ha gen (Haarlem), 4. René Ruitenberg (Oldebroek), 5. Oosten (Goiredijk), 6. Hoeve (Elburg), 7. Van der Grift (Oldebroek), 8. Beijeman (Olde broek), 9. Schra (Staphorst), 10. Schotanus (Zuidwolde). Stand: 1. Bouma 224,3, 2. Oosten 217, 3. René Ruitenberg 204, 4. Huizebosch 194,2, 5. Schra 182, 6. Zandstra 174. Vrouwen: 1. Gretha Smit (Rouveen), 2. Jenita Smit (Rouveen), 3. Karin Verhoef (Woerden), '4. Marjanne Smit (Rouveen), 5. Plender (Kam perveen), 6. Van Boven (Oldebroek). ■m den. Tweede ronde: Wiesner (Aus) - Boo- gert (Ned) 7-5 6-3, Date (Jap/5) - Meskhi (Geo) 7-6 7-5, Pierce (Fra/6) - McQuillan (Aus) 6-3 6-3, Majoli (Kro) - Lihovtseva (Kaz) 6-4 6-4, Baudone (Ita) - Tauziat (Fra) 6-4 6-3, Smashnova (Isr) - Rubin (VSt) 6-1 6-3, Katerian Maleeva (Bul) - Ritter (Oos) 6-3 6-2, McNeil (VSt) - Dechaume-Balleret (Fra) 2-6 6-3 opgave Dechaume-Balleret, Coetzer (ZAf/7) - Rittner (Dui) 5-7 6-4 6-2, derde ronde: Wiesner - Oremans (Ned) 2-6 7-5 6-1, Graf (Dui/1) Sawamatsu (Jap) 6-1 2-6 6-2, Sanchez Vicario (Spa/2) - Litsjovts- jeva (Kaz) 6-0 6-4. Graz. Mannen, 225.000 gulden. Tweede ronde: Nargiso (Ita) - Sta- noitsjev (Bul) 6.-1 6-3, Clavet (Spa)- Cane (Ita) 6-2 6-3, Skoff (Oos) - Larkham (Aus) 6-2 7-5, Poljakov (Oek) - Berasategui (Spa) 4-6 6-2 6-3. Lissabon. Portugese Super Cup. FC Porto - Benfica 2-2. Porto wint na strafschoppen: 4-3. Barneveld. SDVB (2e klasse) - Feye- noord 1-3 (1-3). Doelpunten Feye- noord: Witschge 2, Kiprich. Indianapolis. Mannen, 2 miljoen gulden. Tweede ronde: Krajicek (Ned/14) - Wheaton (VSt) 6-3 6-4, Edberg (Zwe/3) - Steven (NZe) 6-2 3-6 6-2, Enqvist (Zwe) - Hadad (Col) 6-2 6-0, Gaudenzi (Ita) - Krickstein (VSt) 6-4 6-4, Kinnear (VSt) - Stol- tenberg 6-3 1-0 opg., Woodforde (Aus) - Ivanisevic (Kro/1) 6-3 3-6 7-5, Carlos Costa (Spa) - Shelton (VSt) 7-6 6-2, Delaitre (Fra) - Bates (GBr) 6-3 6-2, Rusedski (Can) - Muster (Oos) 6-4 3-6 6-3, derde ronde: Delaitre (Fra) - Rusedski (Can) 6-3 6-3, Corretja (Spa) - Gau denzi (Ita) 6-3 6-1. New Haven (VSt). Mannen, 2 milr joen gulden. Tweede ronde: Rafter (Aus/8) - O'Brien (VSt) 6-4 6-3, Becker (Dui/2) - Smith (Bah) 6-3 6-4, Kor- da (Tsj/5) - Chuck Adams (VSt) 3-6 7-5 7-5, Rosset (Zwi/7) - Apell (Zwe) 6-4 6-2, Lendl (VSt/10) - Björkman (Zwe) 6-4 7-6, Washing ton (VSt/11) - Philippoussis (Aus) 7-5 6-2, Pescosolido (Ita/16) - Pa trick McEnroe (VSt) 0-6 7-6 7-6, Spadea (VSt) - David Adams (Aus) 6-3 6-3, Black (Zim) - Olhovski (Rus) 4-6 6-3 7-5, Goellner (Dui) - Roux (Fra) 6-4 3-6 6-3, Stich (Dui/1) - Rios (Chi) 6-3 7-5, Vacek (Tsj) - Gilbert (Fra) 6-4 7-6, Tsjes- nokov (Rus) - Burillo (Spa) 7-5 3-6 6-1. Derde ronde: Rafter (Aus) - Spadea 7-6 6-4, Washington - Korda 6-3 6-3. Montreal. Vrouwen, 1,5 miljoen gul- Ronde van Limousin. Vierde etappe, Brive-la-Gaillarde - Lac de Vassivière: 1. Bouwmans (Ned) 173 km 4.22.38, 2. Hervé (Fra) 0.02, 3. Van der Poel (Ned) 0.07, 4. Capelle (Fra), 5. Declerq (Bel), 6. Michaelsen (Den), 7. Vasseur (Fra), 8. Cornillet (Fra), 9. Simunek (Tsj), 10. Heppner (Dui). Algemeen klassement: 1. Heppner 12.21.47, 2. Cornillet, 3. Lebreton (Fra), 4. Roux (Fra), 5. Garel (Fra), 6. Teyssier (Fra), 7. Thibout (Fra) 0.25, 8. Van Haecke (Bel) 0.36, 9. Jemison (VSt) 0.39, 10. Vasseur 0.42. Ronde van Castilla en Léon. Vijfde en laatste etappe, Aranda de Duero - El Burgo de Osma: 1 Gon zalez Salvador (Spa) 174 km in 4.21.14, 2. Palacin (Spa), 3. Gutier rez (Spa), 4. Colonna (Ita), 5. .Ma nuel Fernandez (Spa). Eindstand: 1. Mauri (Spa) 19.04.31, 2. Gonzalez (Spa) 0.07, 3. Emonctó (Bel) 0.12, 4. Casero (Spa) 0.26, 5. Saitov (Rus) 0.27. Deutschlandberg (Oos). Internatio nale wegwedstrijd vrouwen: 1. Van Hest (Ned) 1.52.15, 2. Berger (Oos), 3. Van.Tol (Ned) 0.13, 4. Nelemans (Ned), 5. De Laat (Ned), 6. Eickgrai (Dui), 10. Corvers (Ned). Indianapolis. Amerikaanse kam pioenschappen, vierde dag. Mannen: 400 m vrij: 1. Carvw 3.49,83, 2. Dolan 3.52,50, 3. Sako- vich 3.52,66. 200 m school: 1. Van Neerden 2.13,27, 2. Wunderlich 2.13,93, 3. Namesnik 2.15,97. Vrouwen: 100 m vlinder: 1. Thomp son 1.00,34, 2. Van Dyken 1.00,57, J Coole 1.01,05. 100 m school: 1. King-Bednar 1.10,46, 2. Gustin 1.10,53, 3. Nelson 1.10,54. pESTEM Van onze atletiekmedewerker Terneuzen Hans van de Griendt heeft met grote over macht de derde en laatste nowloop in Terneuzen ge wonnen. De Scheldesport-at- ,eet vorige week zaterdag nog' knap zevende achter de Kenianen in de vijf kilometer van Wenduine, had geen en kel probleem om de specialist van de Zeeuws-Vlaamse trimlopen, de Belg Ignace van jjevel, achter zich te houden de' 15,6 kilometer lange l00p in de omgeving van sportpark Oude Vaart. uet duo passeerde broederlijk bijeen de eerste van de drie Van onze tennismedewerker Henk van de Terneuzen - Regionale tennis-toppei is in het dagelijks leven werkzaam a Terneuzen. Deze week neemt dubbel-B-schema van de Open pen in recreatiegebied De Braakman De inmiddels 21-jarige inwoner uit Sas van Gent werden de eerste beginselen van de tennis sport al op 8-jarige leeftijd bij gebracht. „Mijn vader en moeder tennisten bij Drive. Roger van de Meirsch gaf daar les. Bij hem heb ik heel kort getennist, maar de basis werd toen wel al gelegd. Vrij snel ben ik in Terneuzen gaan trainen bij Jan-Willem Vis ser. Hij gaf regio- ën fase training. Tot mijn 12e kreeg ik van hem training. Hij bracht mij de techniek bij. Jan-Willem ver trok naar Sneek en Mike en Rob Simon kwamen naar onze streek". Van Quekelberghe bleef de ge broeders Simon altijd trouw. Eerst in de Vlaanderenhal in zijn woonplaats Sas van Gent, ver volgens bij het Terneuzense Ani mo en inmiddels, sinds enkele jaren, bij Ador-Sport in De Braakmafi. Medio juni vierde Van Quekelberghe met Ador Sport het kampioenschap in de derde klasse. Het team bevat verder de namen van Mike Si mon, Kim Langeraert en Guido Tolhoek. „Het is mij altijd goed bevallen bij Mike en Rob. Ik heb het altijd goed met hen kunnen vinden, ook naast het tennis. We gingen regelmatig samen op stap. (Rob woont tegenwoordig in Spanje). Zij leerden mij om op tempo te spelen en om wat meer aanvallend te tennissen. Mij werd geleerd om agressiever te spelen. Ook conditioneel werd ik door hen veel sterker".' De talentvolle Zeeuws-Vlaming is van plan om weer wat meer te gaan trainen. Afgelopen jaar kwam hier niet zo veel van te recht. Behalve zijn baan in de accountancy is hij op dit vakge bied tevens als student actief. Hij volgt hiertoe één dag in de week college in Rotterdam. „Het is een 8-jarige opleiding. Ik zit nu in mijn derde jaar. Het is een opleiding voor register-accoun tant". Afgelopen jaar gaf Van Quekel berghe op zaterdag en zondag zelf tennisles. „Dat is niet zo bevorderlijk voor je eigen spel. Je staat aHes aan te geven". Toch ging het in de competitie naar behoren. „We hebben afge sproken om met hetzelfde team in de tweede klasse uit te komen. Je bent afhankelijk van de poule waar je in terecht komt, maar ik oenk dat we er zonder meer in moeten kunnen blijven. Animo lukte, dat toch ook". Zijn vertrek ij datzelfde Animo verliep niet §eheel rimpelloos. Met het regle ment in de hand wist Animo °ng jaar zelfs de titel te ontfut- eien aan Ador Sport. „Het is emaal wat vervelend gelopen. Bij Mike ontstond het idee om ,ee? dub °P te richten. Zo pon g ^kt het je niet leuk om ®lgen team te beginnen'. We km T?n met een Sroep vertrok- m ik heb netjes naar Piet "laansens van Animo gebeld. Wn,era/ bleek dat ik me schrif- jh had moeten afmelden. Hierdoor kregen we heel wat P'fflten m mindering. Zodoende ons kampioenschap door f^mo gedwarsboomd. Ik denk tonn, TTg^mengde gevoelens aan zo a!i y°lgens de re8els hadden ter n maar er zat meer ach- e competitie-wedstrijd vo- vervoiar jtegen A"™0 werd een gelende dag. Ieder van ons zicht r met een kwaad ge- het .^gekeken. Ik betreur dat ik heh6Itiazo. gel°Pen is want gesnppiJkdle Jaren met plezier ïen «tl i Animo' We hadden beeld n groep met hijvoor- koven Q«0nuals Tim van Veld' en> Stéphame Rottier, San-

de Stem | 1994 | | pagina 8