Popbands voor veilig verkeer wif DE STEM Trio inbrekers heeft spijt Geen radarkasten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen Boorplatform onderzoekt plaats Scheldetunnel .J Negen nominaties Elektra voor Zeeuws-Ylaamse groepen Honderd jaar in Axel Total Loss festival in Terneuzen op 27 augustus markt Kleintje ecreatie ije /Maastricht 545,- p.p. Caravans/Kamp. Unieke aanbieding! Onroerend Goed In "Ginneken" strandpaviljoen Mercari koopt uw huis! ngeboden iddeling" ntoorruimte, lunits Caravanstalling Te huur gevraagd zaken v.d. Veen ■653770. s/Markten irkt Goirle Curiosa en Snuffelmarkt Burcht van de Karolingers officieel open Vrijspraak man na gevecht met ex-vrouw Boorgerd-Quaak -g bij RB A Dierenleed en dierenliefde Werkstraf van ÏOO uur voor aanval op broer DANSLES ACATURES Bent u de uitzendconsulent die uitzendbureau De Brug zoekt? Kijk morgen in DE STEM en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures 'Braakman nog niet overgenomen door taktiek van vertraging' Boetes en werkstraf duo voor bezit en handel in drugs ialen o.a. hout nieuw en ritair, c.v. installaties erk, staal, div. deurén n op maat geleverd en den. Tel. 01155-62349 hotels Kusadasi/Bodri» m v.a. 625,- p.p. er Reizen, 040-436600 ij uw ANVR reisburo. .K.A. vouwwagen Alpe reuzer Super GT, kl. gr et acc., bj. 1989, Vrr 4000,-. Tel. 01620-2643: 'OBBY Classic caravai 95/T 1 jr. oud z.g.a.n. wi teneur, met voort. 2 uitb rnten, w.w. voorz., luife hemisch toilet 23 000 el. 01620-57594. u verkoop van de nieuw te kortverhuurde, oom lete 1994 caravans ouwwagens bij Verva 'dam. Tot duizenden gui ens korting en pas 1 mr 95 voll. betalen. Deze wee 0-talle modellen terug e e zien, met keus uit: Hob y, Chateau, Eifelland Euroland, Safari, Jamet e ravel Sleeper. Overzichts ijst op aanvraag of kon mei kijken. Vervat, Stadion eg 31, R'dam. Tel. 01C 321455 fax 479316' Ma. t/m do. 9-17.30/vrijda "-21.00/zaterdag 9-17.00, COMPL. Knaus tourcar 1978, in perf.st., nwe. stoff 3.200,-. 076-711775. modern 2-kamer apparte ment op beg.grond. Vraag prijs: 139.000,- k.k. Tel: 076-220070. CADZAND-BAD 01179-2180 Alle dagen geopend. Duinovergang Vlamingpolderweg - Wijk de Brabander Zeeland Van onze verslaggever Harold de Puysseleijr Hulst - Er komen geen radar kasten op de rijkswegen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Rijkswaterstaat ziet er vanaf liet radarmeetnet dat langs de rijksweg 61 op het traject Hoek/Breskens staat uit te breiden. Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft Jen andere infrastructuur," zegt j, van Maarschalkerweerd, hoofd van de dienstkring Zeeuws-Vlaanderen van Rijks waterstaat. „De kans op sluiproutes is daar veel groter dan in West-Zeeuws-Vlaande- ren." Er worden op de trajecten Ka- pellebrug/Perkpolder (rijksweg 60) en Terneuzen/Terhole (rijks weg 61) wel andere maatregelen genomen. „Het is de bedoeling daar iets in de sfeer met matrix- borden te doen." Dat zijn de borden die automobilisten er met de oplichtende tekst 'U rijdt te hard' op attent maken dat ze de maximumsnelheid overtre den. Binnenkort valt een besluit over plaatsing van de matrixbor- den. De snelheidsradarketen op het gedeelte van de rijksweg 61 tus sen Hoek en Breskens heeft ove rigens wel het gewenste effect. Het aantal automobilisten dat honderd kilometer per uur en harder rijdt is met ruim de helft gedaald. De radarkasten zijn twee jaar geleden geplaatst. Enige tijd na dat de kasten er stonden, is on derzocht of ze effect hadden op het snelheidsgedrag. Voordat de kasten er stonden reed nog ze ventig procent van de automobi listen te hard tussen Hoek en Breskens. Dat percentage bleek gedaald tot veertig procent na de installatie van de radarkasten. Het meetnet is betaald door Rijkswaterstaat. De kosten be droegen tweehonderdduizend gulden. Kort na de introductie van het radarmeetnet vielen de kasten ten prooi aan vandalen. Dat gebeurde nog een aantal malen waarna Rijkswaterstaat de kasten liet verstevigen om verdere vernieling te voorkomen. Ook is het aantal kasten vermin derd. Op die plaatsen waar de kasten regelmatig aan vandalis me onderhevig waren, zijn ze door Rijkswaterstaat wegge haald. Van de in totaal achttien kasten zijn er nog twaalf overge bleven. Van onze verslaggever Terneuzen - Zeeuwse pop voor minder verkeersdoden. Twintig Zeeuwse popbands werken belangeloos mee aan een grote Zeeuwse actie om het verkeer veiliger te maken. Die actie, Total Loss genaamd, is puur gericht op jongeren en krijgt zijn hoogtepunt tijdens een popfes tival in Terneuzen op 27 augustus. HOOGSTRATEN Ruim vrijst. huis, b.j. 89,1ni: 00-3233148041. Wij kopen zelf. Bel voor een vrijblijvend bod. Mercari 01684-3452 Lage Zwaluwe. VRIJST. ruime woning op 330 m2 grond, Paulusdonk 13, R'daal. ƒ346.000,- kk. Tel. 01650- 56261. PRINS Hendrikstr. 159 in het Ginneken. Royale tussenwoning met achter tuin op 1.45 are. Grote woonk. met tuindeuren, kelder 3.50 x 1.75, 3 slpk. vr, pr. 225.000,- kk. Inl. tel. 076-653838. er appartementen in centr. 1250,- p/mnd excl. Breda Bazar, 076-229767 rdag curiosa en snuffelmarM). Wouwse Plantage Tel. 01657-9349. M. spoed gevr. zelfst woonr. v. jong stel omg. v. langere per. 01 720- 30439 Frank Wating STUDENTE NHTV 20 J[- zkt. kamer in Breda. T» 08340-44048. ATELIER/WERKRUIMTE t.h.gevr. in Breda. >9, 076-211270. GEZOCHT v. 1-2-3 of pers. woonruimte in Bre® tel. 01640-41805. Indien perfectie uw woonobjekt kenmerkt, zijn wij de organisatie voor ver huur. Huurgaranties voor handen. Voor info. Europe Investments Tel. 076-209294- 3 alle hyp. en verzekeringen- Valkenierslaan 55, Bred markt van 9.00-16.00 uur. 013-346766/01620-557/6. ilstraat, Goirle. Elke zaterdag Gratis entree. Nog lP[aa voor enkele deelnemer Breda Bazar, Zonn« str. 2, Breda, 076-2ZU' De bands hebben tevens een cas settebandje gemaakt met onver valste, soms ludieke, Zeeuwse verkeersveiligheidsmuziek ('Rubber love'). Politieagenten in heel Zeeland, maar vooral in het verkeersgevaarlijke Zeeuws- Vlaanderen delen die cassette uit jongeren tijdens verkeers controles. De hele actie is een Van onze verslaggever -Souburg - De oude Karo lingers zouden raar opkijken. Ongeveer twaalf eeuwen na dato wordt hun gereconstrueerde burcht in het .hart van Oost-Sou burg met veel plechtig vertoon officieel geopend. Vijftien jaar van plannenmaken is er aan vooraf gegaan, maar zaterdag 10 september in het gelijknamige café Karolingen- burcht wordt op het succes van het karwei gedronken. Gedeputeerde De Kok (cultuur) houdt er een toespraak, voorzit ter J. Veen van de vereniging Vrienden van de Karolingische Burcht spreekt en de provinciaal archeoloog Rob van Heeringen onttvangt van de gemeente een bijdrage voor zijn boek 'Vroeg middeleeuwse Ringwalburchten it Zeeland.' De aanvang van de bijeenkomst is 10.30 uur. Van onze correspondente feraeuzen - Het feit dat de 32-jarige J.S. uit Terneuzen al een jaar lang zijn zoontje niet had mogen zien, deed op 15 'augustus vorig jaar de stoppen bij hem doorslaan. Hij raakte bij een woordenwisse ling in gevecht met zijn ex- vrouw en diens nieuwe echtge noot en sloeg er op los. Op 18 maart van datzelfde jaar had J.S 4jn ex-vrouw al eerder toegeta keld. Officier van justitie, C. van Gin- M, eiste een boete van 500 gul- o®. Politierechter H. van Breda vond echter dat er niet overtui gend bewezen kon worden dat '-S als eerste met het vechten begonnen was. Zijn vonnis luid de dan ook vrijspraak. onze verslaggever Middelburg - J. Boogerd-Quaak met ingang van 1 oktober de •""rzittershamer van het Regio- ^)tZn^rSW0°TZierdng et bestuur heeft de wervings- e voor een opvolger van fferd-Quaak al in gang gezet. 1 verruilt haar stoel als voor in kVS" voor een zetel D66 °Pees Parlement voor ogerd-Quaak heeft sinds 1990 wolff1?-33' niveau een rol ge- ODprat' de verzelfstandigings- £ahe van Arbeidsvoorzie- samo r °ffici6le afscheid valt tieimf"1? de tatroductie van de - te benoemen voorzitter. initiatief van het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land, het ROVZ. „Dat dit nodig is," zo schrijft deze organisatie in een aankondiging van het popfestival, „blijkt uit de trieste ongevalscijfers in Zeeuws- Vlaanderen, waar vorig jaar 20 verkeersdoden vielen." Het zijn met name de jongeren in de leeftijd van 16 tot 25 jaar die vaak het slachtoffer - en de veroorzakers - zijn. Door over moed, onervarenheid, drank en te hard rijden. Voor het ROVZ is dit tevens de groep waarvan het 't moeilijkst is het verkeersge drag te veranderen. ■Vandaar de actie. Het Tot-al Loss festival in Terneuzen wordt op 27 augustus gehouden in sport hal 't Zwaantje. Het duurt van 13.00 uur tot middernacht. Tien Zeeuwse bands treden op, te we ten: Kam je Haar, Butcher for President, Gringo, September 80, Eye To Eye, Mindlink, The Ropers, Crash Boogie! en Para lysis. Er zijn slechts tweeduizend kaarten'(a 5,00) te koop. Op de enige tijd geleden al ge presenteerde muziekcassette (niet in de winkels te koop) staan nummers van twintig bands. Tussen de nummers door zijn korte, confronterende spots ge monteerd, zoals 'Suf gezopen,' ga dan lopen' en 'Hard, harder, hardstikke dood'. Tijdens het festival wordt wel bier geschonken. 'Om de gedach te te voorkomen dat dit het droogleggingsfestival van Zeeuws-Vlaanderen wordt, wees gerust...', schrijft het ROVZ. Maar om de totale visie te on dersteunen zal de politie wel een alcoholcontrole houden, om te voorkomen dat zatte chauffeurs op de dag van het festival voor ongevallen zorgen. informatie over kaartverkoop: 01100-15941 of 01184-67979. Het kleine boorplatform bij de dijk van Ellewoutsdijk. foto jaap wolterbeek Van onze verslaggever Ellewoutsdijk - Wanneer het donker wordt gaan felle lich ten aan, het zachte gedreun van de machines draagt mak kelijk tot Borssele en vanaf de dijk kun je het stroperige Engels van de arbeiders ho ren. Zo dicht ligt het kleine boorplatform momenteel bij de dijk van Ellewoutsdijk. Het doet er bodemonderzoek voor de Westerscheldetunnel, de WOV, die de provincie van daar uit naar Terneuzen wil laten bo ren. Het platform ligt juist ach ter het natuurgebied de Inlaat 1887, een kleine kilometer wes telijk van het dorpje. Hoe zit dat nu eigenlijk met die tunnel? De provincie onderhan delt nog steeds met de gemeente Borsele over de juiste plaats van de tunnel en de inpassing in het landschap. Partijen, zo bleek de ze week weer eens, komen maar moeizaam dichter bij elkaar. Zo als bekend kiest Borsele voor een tunnel bij de zogeheten Staart- sche Nol en nog wat andere aanpassingen, een optie die de hele tunnel 240 miljoen gulden duurder maakt en waar de pro vincie vooralsnog niets voor voelt. Die Staartsche Nol is niet de plaats waar het boorplatform werkt, dat is nog verder, onge veer driekwart kilomter, ooste lijk de kant van het dorp Borsele op. Deze week ook, heeft het ministerie van Verkeer op Wa terstaat de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland lik op stuk gegeven. Die stichting, te genstandster van de WOV, wilde inzage in de verslagen van ge sprekken tussen provincie en het ministerie over die WOV, maar dat blijft geheim, aldus het mi nisterie. De verslagen zouden persoonlijke beleidsopvattingen van provinciebestuurders bevat ten en openbaarmaking zou te gen het financiële belang van de provincie zijn, zo luidt het argu ment van de overheid. De stich ting gaat in beroep, is weer het laatste nieuws. Van onze verslaggever Hulst - Dierenleed en dierenliefde gingen deze week in Hulst hand in hand. Dinsdag zette een onbekende bestuurder van een witte Belgische auto zijn hond nabij het Groot Eiland uit de auto en maakte zich uit de voeten. Een wat ouder echtpaar uit Hulst, dat toevallig voorbij fietste, ontfermde zich over het huisdier. Het echtpaar nam het beest mee naar huis en'-legde daarbij de zowat vijf kilometer lange terugweg te voet af. De hond mocht dinsdagnacht in de keuken overnachten en werd woensdag opgehaald door mensen van de gemeente. Als de eigenaar niet opdaagt zal het dier uiteindelijk in het asiel belanden. Het echtpaar seinde de politie in en ook dierenbeschermer Eddy Taelman. „Schandalig dat dit nog steeds gebeurt," zegt Tael- man, die er op wijst dat het niet de eerste keer is. Van onze correspondente Terneuzen - Alle drie hadden ze er spijt van, de 22-jarige A. van H. uit Breskens, leef tijdgenoot R.P. uit Schoon- dijke en de 26-jarige P.L. uit Vlissingen. In de nacht van 8 op 9 november vorig jaar had het drietal inge broken in een cd-winkel in Sluis. Het plan voor de diefstal broeide al meer dan een half jaar. A. van H., die toen werkzaam was bij de cd-winkel, wilde zijn baas te grazen nemen nadat onderling onenigheid ontstaan was. Die bewuste nacht was het dan zo ver; de kluis zou gekraakt wor den. A'. van H. had zijn koffers thuis al klaar staan om met het gesto len geld van zijn reeds geboekte vankantie in Engeland te gaan genieten. Met valse sleutels kon het drietal makkelijk binnenko men, de juiste toetsencode zorg de ervoor dat het alarm niet afging en de brander deed zijn werk bij de kluis. Groot was de teleurstelling dat de inhoud maar 2000 gulden bleek te zijn. „Die teleurstelling is nu nog van jullie gezichten af te lezen," merkte politierechter H. van Breda op. Het drietal betuigde op de zitting spijt van het voor val te hebben, een houding die Van Breda wel kon waarderen. Hij vonniste dan ook mild; ieder kreeg 80 uur dienstverlening en een voorwaardelijke gevangenis straf van zes weken opgelegd. Van onze correspondente Hulst - De Camere van Rhetoriea 'de Transfiguratie' in Hulst, Toneelver eniging Sempre Avanti in Sluiskil en Axellent in Axel hebben samen negen nominaties voor de Elektra's 1944 van het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel (ZCA) in de wacht ge sleept. De Elektra is een onderscheiding voor een opmerkelijke prestatie binnen het amateurtoneel op het gebied van spel, regie, vormgeving, repertoirekeuze, de cor, grime of ensemblespel. Tijdens het Elektrafestival, zaterdag 24 september, worden in de stadsschouw burg in Middelburg de Elektra's in de elf verschillende categorieën uitgereikt door gedeputeerde G. Kok, de Middelburgse wethouder J. van Dijk-Sturm en direc teur van de schouwburg G. Peijs. Toneelvereniging Axellent schreef voor de eerste maal in voor de beoordeling van de Elektracommissie. Voor de voorstel ling 'De onbetaalbare loodgieter' werden drie nominaties in de wacht gesleept: voor de vrouwelijke bijrol (Mia Moelker voor de rol van Marie de Best), grime (Ati van der Ham) en voor vormgeving (Hans Langhout). De comeback van Toine Pollet op het Hulster podium werd blijkbaar door de beoordelingscommissie gewaardeerd. Hij kreeg een nominatie voor de beste man nelijke hoofdrol voor zijn creatie van Kamiel Verdurmen in de klucht 'Een beeld van een man'. Piet Verwer werd genomineerd voor de categorie regie en de mannen van de decorbouw: Willy van de Walle, Piet Kas en Frans Everaard zijn er ook dit jaar weer bij. Decorbouw is dit jaar een Zeeuws- Vlaamse aangelegenheid. Er zijn in de provincie slechts twee nominaties en het beeldje moet dus terecht komen in Hulst of Sluiskil. Tonny Willemsen en zijn medewerkers van Sempre Avanti in het kanaaldorp steken de Hulstenaren naar de kroon. Zij maakten het decor voor de productie 'De familie van Paemel'. In Sluiskil dingt Kees Horst mee in de categorie mannelijke bijrol voor zijn rol len van pastoor en veldwachter en Mare Alliët in de categorie repertoirekeuze. De toneelonderscheidingen zijn bedoeld als erkenning en stimulans en niet als competitiemiddel. Het ZCA ziet kwali teitsverbetering als een van de belang rijkste doelstellingen en het Elektrafesti val is hier onderdeel van. De beoorde lingscommissie bestond uit vier ervaren toneelkenners en de beoordeling wordt steeds gedaan in vergelijking met hetgeen de betreffende groepen tot nu toe pres teerden. Er zijn 20 voorstellingen bezocht en dat leverde 33 nominaties op. De genomineerden wachten dus nu in spanning af wie het beeldje (ontworpen door Rachel Herz) krijgen. Alle genomi neerden krijgen op 9 september in Mid delburg een certificaat en het Elektrafes tival op 24 september wordt geleid door Willem Huybreghs, Ron Lubbersen en Lex Maas. VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1994 DEEL 1 Elisabeth Blakert-Van Wijck wordt gefeliciteerd door een van haar wat jongere familieleden. foto camile schelstraete Van onze correspondente Axel - Elisabeth (Betje) Blankert-Van Wijck vierde giste ren in familiekring haar honderste verjaardag. De meer dan 50 familieleden waren present op de receptie die in 't Trefpunt gehouden werd. Elisabeth Blankert is geboren in Terneuzen, haar vader had een schoenmakerij en zelf leerde ze het vak van naaister. In 1915 trouwde ze met Bas Blankert uit Axel. Het echt paar baatte een slagerij uit. Deze zaak werd in 1948 voort gezet door een zoon en nu zwaaien een kleinzoon en -dochter er de scepter. Het echtpaar kreeg zes kinde ren, de meesten bleven in Zeeuws-Vlaanderen wonen. Elisabeth Blankert heeft 13 kleinkinderen en 17 achter kleinkinderen. Na een werkzaam leven in de slagerij ging het echtpaar wo nen in de Ruiterstraat en 20 jaar geleden verhuisde Elisa beth Blankert naar een be jaardenflat aan de Singelweg, waar ze nog steeds zelfstandig woont. Nu de vingers haar in de steek laten, heeft ze haar hobby's handwerken en haken inge ruild voor het kijken naar leu ke televisieprogramma's. „Ik vind het fijn om deze mijl paal nog mee te maken. Oud worden is geen prestatie, het overkomt je gewoon," aldus de eeuwelinge. „Maar lekker eten is belangrijk en vooral een goed stuk vlees houdt de mens jong." Van onze correspondente Terneuzen - De 44-jarige J.H. uit Terneuzen moest gisteren voor het be klaagdenbankje van de politierechter in zijn 'woonplaats verschijnen omdat hij zijn broer met een mes bedreigd had. De man had zich al eerder geërgerd aan de opvoeding die zijn broer aan de kinde ren gaf. Het feit dat de kinderen opgroeiden in een bordeel zat hem erg hoog. „Dat is toch geen manier van kinderen grootbren gen," sprak J.B. zijn ergenis op de zitting uit. Op 30 januari dit jaar liep de ruzie met zijn broer hoog op, toen een neefje van zijn broer een biertje te drinken kreeg. J.H. greep een ge vaarlijk uitziend mes en stormde op zijn broer af, die' nog net kon verhinderen dap-- er daadwerkelijk gestoken werd. „Het is niet de eerste keer dat u voor zoiets dergelijks, terecht staat," sprak poli tierechter H. van Breda. „Het wordt tijd dat u nu eens volwassen wordt en laat de opvoeding van uw neefjes maar aan uw broer over." Hij legde de man 100 uur dienstverlening op. (ADVERTENTIES) Zie onze advertentie elders in dit blad. Danscentrum Bilderbeek Verberkmoes Terneuzen - De familie Van den Bosch, exploitant van het re creatieschap De Braakman, heeft de onderhandelingen over de overname van het recreactie- schap bewust vertraagd. Wet houder K. van der Hoofd be schuldigde de familie van ver- tragingstaktieken. De vertraging in de overname heeft voor Terneuzen financiële consequenties. In de begroting voor 1994 wordt rekening ge houden met een post van 48.000 gulden. „Het college is teleurge steld dat de overname niet eer der gerealiseerd is. Tijdens de onderhandelingen werden er echter steeds andere eisen en garantstellingen .gesteld.'Daarbij komt nog het touwtrekken over de prijs. Het feit dat ook de Domeinen als erfpachter bij de verkoop is betrokken maakt het niet makkelijker." Óok Sas van Gent garat niet vrijuit: Van der Hoofd: „Die ge- /fitééhtgHreeft verzuimd tijdig de vacature in het recreatieschap in te vullen. Wij als gemeente Ter neuzen tgekkén in ieder geval aan dez€zaak." Van onze correspondente Terneuzen - De 19-jarige T.J.J.C. uit Terneuzen en zijn 23-jarige vriend J. H. uit Bel gië stonden gisteren terecht wegens bezit van 1514 gram hasj en 1532 gr am hennep en het dealen vanuit een soft drugswinkeltje in de binnen stad van Terneuzen geduren de de periode 15 september tot 15 december vorig jaar. Op 2 december dat jaar nam de politie het zaakje in beslag. C. moest zich tevens verantwoor den voor het in bezit hebben van een pistool met zeven scherpe patronen. Zijn vriend had zich, behalve voor drugshandel, nog schuldig gemaakt aan mishande ling. Toen een klant probeerde de weegschaal uit het winkeltje te stelen, verkocht J. H. hem een paar rake klappen. Officier C. van Ginkel eiste tegen C. voor de drugshandel twee maanden en voor het wapenbezit zes weken gevangenisstraf onvoorwaarde lijk. Tegen zijn vriend werd 3000 gulden boete geeist. Politierechter H. van Breda zette voor C. de gevangenisstraf om in 2000 gulden boete en een dienst verlening van 60 uur en vonniste voor zijn vriend 2000, in plaats van 3000 gulden boete. 1

de Stem | 1994 | | pagina 11