Hoek is te sterk voor Goes Van de Wege houdt boot nog af KORT Jurgen de Bakker kwartfinalist C2-schema WIELER Tri-atleet als koploper Super Prestige Zeeland van start in Zoutelande Duo Cotman/Van Tienen wint na drie tie-breaks Toernooizege voor Martine Simonse I DE STEM SPORT ZEELAND B2 rofploeg ANDEN t in Zurich I efenpartij tussen Goes en iHoek behaalden de Zeeuws I Vlamingen een enigszins ge- I flatteerde 2-5 overwinning. I yet aanvallend spel aan I weerskanten, wat veel kansen I inleverde werd het aantrek- I kelijk voor de 500 toeschou wers. Reeds in de eerste mi- lnuut kreeg Jos Kaiser de bal ■wat ongelukkig tegen zijn lam, hetgeen een strafschop SPORTNIEUWS KORT Terése van Lare tweede in Brugge Hans van de Griendt zevende Vrijdag wielerronde van Zierikzee Baanwedstrijden in Terneuzen Toernooi bij korfbalclub Luctor Borgerhout te sterk voor ZH Pirates [In Ador-toernooi De Braakman I PmÏ J?"~^^asse kwalificeerden I kv 7ii^ n er en Chris Bur- I 1 Touwen-Cl zegevierde de In jeugd-tennistoernooi Goes/'s Gravenpolder Zeeuwen zwemmen goed in St. Niklaas SPATTEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 US 1994 DEELB Europolis wordt het Nederlandse prófploeg. kke in het profpeloton k een Japanse autofa- ;r van de Nederlandse irik Breukink, Steven boekte in de Tour de e formule I. De Britse eikt met de Williams- wereldkampioen van verdienen, ongeveer 85 Martini heeft na de e gisteren door Bruno mers aangewezen voor Sicilië. assani en Ghirotto aan ?rd. Dat waren Bugno, Fondriest en Podenza- kx heeft zijn zoon Axel :psrenners die volgende alië deelneemt, ronde van Burgos en in ssie. Tegelijkertijd met )eken en Verdonck een 'eeters, Van de Laer, ck waren al zeker van VOETBAL dstrijden. Desto (derde klasse) - FC 1-12 (1-5). Doelpunten FC Booy 4, Hofstede 4, Graan- De Kruijff, Hernandez. Toernooi (wedstrijden van ten). Deportivo La Coruna 1-1 ms (5-4). 29. Fran 0-1. 39. 1-1. ie. FC Twente - regioteam l). Doelpunten FC Twente: [amphuis 2, Platvoet, Brug- jzonderheid: 2 x 30 minuten, laronie (hoofdklasse) - NAC 0). Doelpunten: Van Hooij- Vessem (afdeling) - Willem (0-3). Doelpunten: Van Arum ens 2, Van Hintum 2-, Latu- Hofstede. Vlugheid en Kracht (vierde - Go Ahead Eagles 0-7 (0-2). nten: Heenng 2, Leferink 2, Hulshof en Valk. eld. SDVB (tweede klasse) - 1-8 (0-3). Doelpunten Vites- u 2, Pothuizen 2, Latuheru 2, l, Jochemsen. jk. WSC (le klasse) - RK£ ■1). Doelpunten: Boogers 2, é1- ichielsgestel (tweede klasse) - *1-12 (0-3), doelpunten PSV: j), Meijer (3), Hoekstra, Pope- ik, Van Ankeren WIELRENNEN van de Limousin. Saint- La-Perche (Fra) etappe: 1. Heppner (Dut) km in 3.51.28 (gem. 41,137 2. Lebreton (Fra), 3. Garel 4. Roux (Fra), 5. CorniUet 3. Teyssier (Fra) 0.17, 7. Thi- •Ya) 0.22, 8. Vanhaecke (Bel) Jemison (VSt) 0.49, 10. Vas- 'ra) 0.51. van Castilla en Leon, etappe, tijdrit: 1. Indurain 57 km in 33.30, 2. Mauri (Spa) Gonzalez (Spa) 0.51, 4. Gai- v (Rus) 0.55, 5. Emonds (Bel) iment: 1. Mauri 5.21.03, 2. lez 0.07, 3. Emonds 0.12, (Spa) 0.26, 5. Saitov (Kus) en (Bei). Profronde: 1. Frison 38 km in 3.54.00, 2. Roose» r .10, 3. Spaenhoven (Bel ens (Ned) 0.15, 5. Cornells» 6. Bogaert (Bel), 13 De Vos, n Steen. Sernocchi: 1. Cenghialta n. in 4.59.51, 2. Casagranae .08, 3. Tafi (Ita), 4. Pagnin i Ltetti (Ita), 6. Podenzana ip.13, 7. Colage (Ita) l"f.,S Ducci (Ita), 9. Tebaldi (Ita), t ?ns (Fra) 1.08 ZWEMMEN ^apolis. Amerikaanse kain chappen, tweede dag. vlinder: 1. Henderson 53,60. erman 53,88, 3. Merrell 54/u- wissel: 1. Namesnik 4.14, an 4 17,43, 3. Carvin 4.20,io- yen. O vrij: 1. Teuscher 1.59,/L t 1.59,93, 3. Thompson school: 1. Wagner 2-28,86, 2- 2.29,91, 3. Gustin 2.30,by- d niet van de partij van een hamstringbles. npisch kampioene op de titelstrijd in Helsinki, ijden in Köln en Berlijn trainer Frans Thuys ire verloopt langzamer e in september nog wat op te doen." ia Vriesde starten van- 00 meter. Maria Mutola, aangekondigd over dié rd van de Tsjechische De Molenhoekse atleet de B-categorie. De kans de sprint, Jacqueline completeert. In Zurich er afgewerkt, larl Louis afwezig in de duidelijk op zijn retour, naag- en darmklachten. I ïa„ onze sportmedewerker I Xerneuzen - Hoek won in een I vriendschappelijk treffen I verdiend met 2-5 van Goes. Lerneuzen was te sterk voor Ifjzendijke en RIA won met |;.l van het Belgische Kerk- J brugge- Een technisch beter I Kruiningen klopte Hontenis- |se met 0-2 en Breskens won I „et duidelijke 1-6-cijfers van I Corn Boys. goes - HOEK 2-5 - In de opleverde, die door Carlos de Jonge werd verzilverd: 1-0. Met een kopbal bracht Roy Hendriksen de balans in evenwicht en uit een voorzet van Remco van Keeken bracht Mike But Hoek op voorsprong: 1-2. Reduan Di nar profiteerde gretig van een misverstand tussen Jaap Pij nenburg en Geert de Poorter en bracht de partijen nog voor de rust op gelijke hoog te. Na de hervatting troffen Mart van de Guchte en Rem co van Keeken de lat, terwijl de Goese doelman Ronald Kole enkele fraaie reddingen verrichte. De wedstrijd werd in het laatste kwartier be slist. Kort achter elkaar scoorden Jos Hoefnagels en Remco van Keeken: 2-4 en kort voor tijd was het Hoef nagels die de eindstand be paalde op 2-5. TERNEUZEN - IJZENDIJ- KE 4-1 - Terneuzen speelde niet best, maar was toch nog een stuk sterker dan de be zoekers. Bij de pauze wees het scorebord reeds 2-0 aan door doelpunten van Mare de Kunder en Gerard Maas. Kort na rust scoorde Steven Schilders tegen. Daarna nam Terneuzen afstand door doel punten van Jean Dooms en Marc de Kunder. CORN BOYS - BRESKENS 1-6 - Een bijzonder snelle en goede eerste helft van twee gelijkwaardige ploegen. Door Jeroen Navarro kwam de thuisploeg aan de leiding, maar nog voor de pauze scoorde Ferrence Zahn de ge lijkmaker. Die speler zou in de tweede helft, toen Bres kens heer en meester was, ook 1-2 en 1-3 voor zijn reke ning nemen. Arno de Graaf, Willy de Jaeger (strafschop) en Paul Walraven tilden de score naar 1-6. RIA - KERKBRUGGE 2-1 - Een verdiende zege, want RIA had het grootste gedeelte van de wedstrijd een over wicht. Halverwege de eerste helft stoomde Luc de Maayer vanaf het middenveld door een scoorde 1-0. Toen tien minuten na rust Ivo Wouters met een fraai doelpunt 2-0 liet noteren leek de strijd be slist. Een kwartier voor tijd werd het nog spannend toen de bezoekers uit een straf schop op 1-2 kwamen. SDO - TERNEUZEN Al 3-8 - In de eerste helft kon SDO goed partij geven en de 2-3-ruststand bood nog per spectief. Na rust zakte de thuisploeg ver weg en was de saamhorigheid bij die forma tie zoek. Dat nam overigens niet weg dat de jeugd van Terneuzen een goede partij speelde. Voor die formatie scoorden: Barry van der Hooft (3x), Dominique Verlinde (3x), Mark lag Grand en een eigen doelpunt van SDO. Voor SDO werd de volledige produktie verzorgd door Elmar van Troost. HONTENISSE - KRUININ GEN 0-2 - Een technisch be ter Kruiningen legde terecht beslag op de zege. Een sterk eerste half uur werd in de 20e minuut bekroond met 0-1 door Adriaan Nieuwenhuyse. In de tweede helft kon Hon- tenisse wel wat meer tegen gas geven en kreeg wat kans jes; maar ook in die fase was Kruiningen beter. Dat resul teerde in 0-2 door een treffer van Arthur van Noorden. I ,an onze sportmedewerker Izoutelande/Philippine - Met nog drie wedstrijden in het Super Prestige Zeeland voor de boeg verdedigt Bram I an de Wege zaterdag 20 augustus de koppositie in de [triathlon van Zoutelande. De 31-jarige tri-atleet uit [Philippine is dus aardig op weg om dit Zeeuwse circuit [opzijn naam te schrijven. |zdf houdt hij de boot nog even laf „De strijd is nog verre van [beslist. Volgende week werk ik [in Almere mijn eerste volledige [triathlon af en het zou wel eens [iwmen dat ik daarna een terug- [siag krijg, waardoor ik in de nog [resterende wedstrijden in Zie- lnkzee en Serooskerke de buit verspeel. Jan Louisse is Ivoor mij de grootste concurrent. ■Pakt hij nog een van de drie ■testerende wedstrijden mee, dan Komt hij ook aan de voorge- [schreven vijf en dan kan ik het lwel vergeten, terwijl ook Johan |«an den Branden, Arjen Hartog, in-Bart Jasperse en Sjaak de iKok zeker nog niet uitgescha keld zijn." l0ndanks.dat hij zaterdag in ■Zoutelande zijn koppositie ver- Icedigt, is hij met zijn hoofd al in lAlmere. Volgende week donder- Idag vertrekt hij naar bungalow park De Eemhof om in alle rust liassen zijn farhilië' haar zijn eer- |s:e volledige triathlon toe te le ien. „De laatste weken heb ik er 1 voor getraind. Het was ken, eten, trainen en slapen, lijk te zot om los te lopen. |Dat betekent dat mijn snelheid Ier wat uit is, wat weer nadelig is Ivoor de relatief korte triathlon Iran Zoutelande." lian de Wege is bezig aan zijn ■beste seizoen uit zijn zevenjarige |loopbaan. Dit terwijl hij er wei- l vertrouwen in had. „Afgelo- n winter heb ik vrijwel niets ■gedaan. Pas in het vroege voor heb ik de training weer ■opgevat. Daarom zag ik het dit I seizoen eigenlijk helemaal niet latten. Tegen alle verwachtingen laging het echter gelijk goed als I've de openingswedstrijd, de hal ve van Kruiningen, even verge ten, want daar ging het fietsen van geen kanten. In Hoek wist ik zelfs mijn eerste zegebloemen te pakken. Dat leverde aardig wat punten op voor het Zeeuwse Su per Prestige. Mocht ik dit win nen dan heb ik dat te danken aan mijn optreden in Hoek." In Zoutelande heeft de leider in het klassement over concurrentie niet te klagen. Niels Koole wordt er de te kloppen man. Miquel van Tongeren, Johan van den Branden, Erik Peeman, Sjaak de Kok, Jan-Bart Jasperse, Arjen Hartog en Johan den Boer zijn de outsiders die het Van de Wege knap lastig kunnen maken. Bij de veteranen is Mario Wil- lems al een aardig stuk op weg om het Super Prestige te winnen. De Terneuzenaar deed de balans in de strijd met Theo van Hal nog iedere keer in zijn voordeel overhellen. Frans Daalman en Eddy Vink kunnen in Zoutelan de wellicht hun voordeel halen uit de tweestrijd Willems/van Hal. Bij de vrouwen vertrekt Terése van Lare in de favorietenrol, al zijn de afstanden voor de Sluise veterane wat aan de korte kant. Die afstanden zijn 750 meter zwemmen, 28 kilometer fietsen en 8 kilometer lopen. Daarnaast is er voor de jeugd nog een wedstrijd over 250 meter zwem men, 10 kilometer fietsen en 2,8 kilometer lopen. Beide afstanden gaan om 18.30 uur van start aan de Zoutelandse boulevard. Er kan worden ingeschreven in de kantine van de voetbalvereni- fing De Meeuwen, tand Super Prestige Zeeland (tus sen haakjes aantal wedstrijden): Senioren: 1. Bram van de Wege Bram van de Wege veroverde de zege in de triathlon van Hoek en gaat mede dankzij die prestatie in Zoutelande als leider in het SPZ-klassement van start. foto camile schelstraete (Philippine) 4217 punten (5), 2. Ar jen Hartog (Vlissingen) 4119 (5), 3. Pieter Bezemer (Middelburg) 3746 (6), 4. Wim Verburg (Tilburg) 3733 (5), 5. Jan Louisse (Kapelle) 3577 (4), 6. Sjaak de Kok (Lewedorp) 3348 (4). 7. Ronald Vanhijfte (Oostburg) 3304 (5), 8. Coen Linders (Bergen op Zoom) 3136 (4), 9. Peter Vaerewijck (Koewacht) 2972 (4), 10. Guust van de Velde (IJzendijke) 2575 (4). Veteranen: 1. Theo van Hal (Middel burg) 4064 (6), 2. Mario Willems (Terneuzen) 4013 (5), 3. Eddv Vink (Westdorpe) 3738 (5), 4. Jos Boter- mans (Halsteren) 3716 (5). 5. Pieter Verhage (Westkapelle) 3652 (5). Vrouwen: 1. Terése van Lare (Sluis) 3285 (5), 2. Linda Thoen (Etten- Leur) 2089 (3), 3. Leny van Kleven (Vlissingen) 1759 (4), 4. Marijke Eckhardt (Roosendaal) 1537 (3), 5. Wil de Nooyer (Serooskerke) 1361 (3). Brugge - Terése van Lare uit Sluis is maandag als tweede geëindigd in het open kampioenschap van Vlaanderen Run-Bi- ke-Run in St.-Andries-Brugge. Een kampioenschap dat als afstanden had 5 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 3 kilometer lopen. Haar tijd was 1 uur, 37 minuten en 4 seconden. Bij de koppels eindigden de gebroeders Theo en Rudi Rabout op een derde plaats. Hun afstanden waren 3, 30, 3 en hun tijd I.03.16. Frank Verschorre met koppelgenoot Johnny Neyts kwam als negende binnen in 1.06.30. Terése van Lare kende een druk weekendprogramma met twee wedstrijden op de zondag. In de morgenuren was ze de snelste vrouw op een 8,2 kilometer lange individuele tijdrit in Damme. Dit met een tijd van 13 minuten en 10 seconden. Later op de dag won ze een 11,2 kilometer lange stratenloop in Poperinge in 40 minuten en 57 seconden. Wenduine - Hans van de Griendt van AV Scheldesport eindigde in het Belgische Wenduine als zevende in een vijf kilometer lange, internationaal sterk bezette stratenloop. De winst was voor de Keniaan Joel Keter. Zijn winnende tijd was 14 minuten en 16 seconden. Leo de Leeuw en Rini Bruggeman, beiden van AV'56, eindigden respectievelijk op een zeventiende en achttiende plaats. In het Belgische Tielen, waar de 21 kilometer lange Bobbejaanroute werd gelopen, legde Jan de Wilde van AV'56 beslag op een negende plaats. De tijd van de Driewegenaar was 1 uur, 10 minuten en 45 seconden. De winst was voor de Belg Peter de Vocht in 1.05.41. Zierikzee - Het sterkst bezette criterium in Zeeland wordt vrijdag 19 augustus verreden in Zierikzee, waar 82 A-amateurs aan de start komen. Zij moeten 90 kilometer afleggen en vertrekken om 18.30 uur. Alle Zeeuwse toppers zijn van de partij zoals Peter Mol, Francois Franse, Patrick van Passel, Davy Dubbeldam, Peter Hoondert, Toine Goense, Eric Vereecken en Franklin Klaasse. Daarnaast heel wat prominenten van buiten Zeeland. We noemen onder andere Rinus Ansems, Ludo van. Overveld, Edward Farenhout, Wilfried Bastiaanse, Niels van Elzakker, Rob Sienders, Bob Rasenberg en Wilco Zuijderwijk. Ook een vijftal Belgen, waaronder Patrick Suij en Dirk Ongenae, komt in het Schouwse stadje in actie. Terneuzen - Atletiekvereniging Scheldesport houdt zaterdag 20 augustus op de accommodatie van het Zuidersportpark baan wedstrijden vanaf pupillen tot en met senioren. De senioren hebben naast de loopnummers 100 en 5000 meter nog de technische nummers verspringen, speerwerpen, pols hoogspringen, hinkstapspringen en kogelstoten op het program ma staan. Daarnaast is er een 4 x 100 meter. De vrouwen hebben de keuze uit 100 en 3000 meter en verder verspringen, kogelstoten, speerwerpen en hinkstapspringen. Terneuzen - In het kader van het oefenprogramma voor de komende competitie houdt de Terneuzense korfbalclub Luctor zaterdag 20 augustus een toernooi voor senioren en junioren. Het is Luctor gelukt een flink aantal Nederlandse en Belgische ploegen te strikken, die in drie poules van elk drie ploegen de eerste ronde afwerken. In de tweede ronde worden de ploegen herverdeeld volgens de behaalde rangschikking. Alle winnaars bi) elkaar, enzovoort. Het toernooi op sporpark Oude Vaart te Terneuzen begint om II.30 uur. De laatste wedstrijd begint om 16.15 uur. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Terneuzen - Borgerhout heeft ZH Pirates de voet dwars gezet in de strijd om de softbaltitel. De Terneuzenaren, uitkomend in de eerste klasse, moesten het onderlinge treffen winnen om de kampioenskansen te behouden. Hierin slaagden ze niet. In Borgerhout werd zonder vaste kracht Hensleu Jandroep (vakan tie) met 20-9 verloren. Maandag kwamen de Terneuzense softballers uit in en tegen Brasschaat. Dit treffen werd met 12-14 gewonnen. ZH Pirates blijft door deze winst wel in de slag om de tweede plaats. Een gevecht waarin het Chicaboos als voornaamste concurrent heeft. Het honbalteam van ZH Pirates speelde in de hoogste klas van het Belgische honkbval uit en thuis tegen Antwerp Eagles. In beide gevallen werd verloren. In Antwerpen werd het 15-6 en in Terneuzen 3-8. De Terneuzense honkballers bleven daardoor in hoek waar de klappen vallen. |In 13e Smash-toernooi St.-Jansteen I Van onze tennismedewerker |St.-Jansteen - In het Smash-Bellamy- Itoernooi van TC Smash te St.-Jansteen ■ging het er ongemeen spannend aan toe |!nde dubbel-D2-klasse. Uiteindelijk ge laakte de als eerste geplaatste combina- Hick Cotman/Walther van Tienen l^et de hakken over de sloot tegen Mario Scheff ers/Rob Jutte. |Pe eerste set ging nochtans met 7-3 in de I e-break naar Scheffers/Jutte. Pas via 8-6 l^11 7-2 in de tie-breaks van de tweede l^spectievelijk derde set en na het wegwer- ten van vier match-points was de eindzege I jen feit voor Cotman/Van Tienen. 1? "et dubbel-Dl had het favoriete duo rans Strooband/Henk van de Voorde het |eveneens verre van gemakkelijk tegen Adrie jan Dijk/Frans Piessens. Een 3-0-ach- I erstand in de derde set moest worden weggewerkt om zich te plaatsen voor de kwartfinale. Op het B-schema ging Cl-speler Niek de Koster via twee keer 6-3 strijdend ten onder tegen Bl-speler Jaap Moerland van De Klappers uit Krabbendijke. In de Dl-categorie plaatste Hans de Letter zich voor de laatste zestien na een overwin ning in drie sets op plaatselijke favoriet Toine Bun. Gemakkelijker verging het Kjeld van de Vijver. Hij boekte een regelmatige zege op Jan Moerland. In het gemengd dubbel-C kwamen Esther Geus en Gino Roctus tot een zwaarbevoch ten winst op Coenen/De Witte. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Hans de Letter-Toine Bun 3-6, 7-6, 6-1; Kjeld van de Vijver-Jan Moerland 6-2, 6-3; Leon Kool-Romain Viaene walk over Kool. D2: eerste ronde: Peter van Remoortere-Frans Billiet 6-3, 3-6, 6-2; Arnold de Burger-Rob Blom- maert 0-6, 7-5, 7-5; tweede ronde: Paul d'Hoog- he-Peter van Remoortere 6-0, 2-6, 6-0; Frank Otjes-Paul van Soye 6-2, 4-6, 6-1; Leen Wijland- Gerard Baecke 6-1, 6-1; Ad van Mossevelde- Evert Verwer 6-0, 6-2. E: eerste ronde: Tonnie Verwer-Edwin Ducheine 6-1, 6-2; tweede ronde: Jos de Schrijver-Jean Biesbroeck 1-6, 7-6, 6-4. DUBBEL Dl: tweede ronde: Strooband/Van de Voorde-Van Dijk/Piessens 6-3, 3-6, 6-3; Van Goethem/De Letter-Van de Klooster/De la Ruelle 6-4, 2-6, 6-3; Schauwaert/Vlassenrood-Hollestelle/Moerland 6-1, 6-2; Hermes/Van de Walle-Bouman/Verwer 6-2, 6-3. D2/E: tweede ronde: Cotman/Van Tienen-Schef- fers/Jutte 6-7, 7-6, 7-6. VROUWEN DUBBEL Dl: eerste ronde: De Moor/Silverance-Kerckhae- rt/De Moor 6-1, 6-2 GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: Geus/Roctus-Coenen/De Witte 7-5, 4-6, 6-3 Dl: eerste ronde: Picavet/Hol-Van Wijck/Everts 3-6, 6-1, 6-0; tweede ronde: Haverhals/Stuer-De Koster/Van de Vijver 7-6, 6-1; Everts/Van Goethem-Lauwereys/Kool 1-6, 6-3, 6-2; Hamer- linck/Heyman-Van Krinkelen/Hermes 7-6, 7-5. I *18 onze tennismedewerker "oek/De Braakman - In de |J?en Ador-tenniskampioen- gappen in recreatiegebied l« Braakman te Hoek plaats- lrloD>i^et C2-schema Jurgen Bakker uit Axel zich voor F6 kwartfinale. I ElanUBakker versl°eg Dylan fc" - |«:msunVt°0r de laatste acht na I tiepi twee sets op Mark Sar- |önesschePeCtleVelijk Ja" Van Israëlische Anat Katz in haar eerste poule-wedstrijd met een duidelijke score over de Oost- burgse Margriet Buijze. In poule A van de Dl-categorie was Tru dy Blokland in drie sets te sterk voor Sarien Witte. Op het dubbel-Cl-schema won nen Edward en Johny Bleyen- berg met ruim verschil van het jeugdige tweetal Donovan Blackman/Ralf Vervaet. Heel wat lastiger verging het Joris Dhont en Christiaan Vos tegen Duncan Blackman en Peter Ver- cruysse. Eerstgenoemden pakten uiteindelijk in drie sets de winst. In de mixed-Dl zetten de kop pels Marga Vercruysse/Dylan Blackman en Ineke en Adrie van Tricht hun eerste poule-wed strijd in winst om. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Jurgen de Bakker- Dylan Blackman 6-1, 6-2. D2: eerste ronde: Wim de Vlieger- Johan Wokke 7-5, 6-3; Johan Jansen van Rosendaal-Frans Michielse 6-1, 6-3; tweede ronde: Peter Steenbak ker-Mark Sarneel 6-1, 7-6; Chris Burky-Jan van Driessche 6-4, 7-5. E: eerste ronde: Adrie Maurer-Eddy Dieleman 6-2, 6-1. DUBBEL Cl: eerste ronde: Dhont/Vos-Black- man/Vercruysse 6-4, 6-7, 6-0; Bleye- nberg/Bleyenberg-Blackman/Verva- et 6-2, 6-1. D2: eerste ronde: Daneels/Van Loo- Van Driessche/Machielse 6-1,6-1. VROUWEN ENKELSPEL Cl: Anat Katz-Margriet Buijze 6-2, 6-1. Dl: poule A: Trudy Blokland-Sarien Witte 6-2, 1-6, 6-2. E: Heieen Ulijn-Paula Ulijn 6-2, 6-3. DUBBEL Dl: Blokland/Van Loo-Krijger/Van- tricht 6-3, 6-2. D2: Nijsse/Nijsse-Fenijn/De Millia- no 7-5, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL D1Vercruysse/Blackman-Pattijn/r- attijn 6-3, 6-2; Vantricht/Vantricht- De Bree/Van Tatenhove 3-6, 6-3, 7-5. D2: eerste ronde: Witte/Hendriks- e-Schoolmeester/Schoolmeester 6-3 6-1; Fenijn/De Putter-Geryl/Dirks 6-0, 6-1; Berkels/De Kraker-De Put ter/De Putter 6-4, 6-3; Beghijn/ Huisman-Tikhonova/Van Dixhoorn 6-2, 6-2; Vaterot/Bouterse-Van Vooren/Hendrikse 6-1, 6-2; Gijsen/ Dieleman-Goethals/d'Hauw 6-3, 6-1; Groot Zwaaftink/Groot Zwaaf- tink-Van Espen/Van Espen 6-1, 6-0. Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Goes/'s Gravenpolder - In Goes en 's Gravenpolder werd het derde jeugd-ten- nistoernooi afgewerkt voor het Rabo-circuit. Eerder waren de verenigingen DOS (Vlissingen) en Noord-Beve land (Colijnsplaat, Kortge- ne) gastheer. De beste acht van iedere leeftijdscategorie kwalificeren zich voor de Rabo-Masters die op 17 en 18 september in de TSI-hal te Goes worden afgewerkt. Martine Simonse uit Sluiskil was in het derde toernooi pri ma op dreef. Zij werd de ver rassende winnares bij de meis jes tot en met 14 jaar. In de achtste finale won zij eenvou dig van Madeion van Straaten van TV Noord Beveland. Ver volgens versloeg de Zeeuws- Vlaamse in de kwartfinale de als derde geplaatste Hannah Bruynzeel van MLTC uit Mid delburg. In de halve finale kreeg Simonse te maken met Ellen Schouw van 't Halve Maantje, met plaatsmgsnum- mer twee. De eerste set ging nog met 6-1 naar Schouw, maar de Sluiskilse herstelde zich met een positieve score van 6-2, 6-1 keurig. In de fina le tenslotte wachtte de als eer ste geplaatste Claire Barnhard van De Sprink (Oostkapelle). Ook zij was niet in staat om Martine Simonse een halt toe te roepen. Het werd uiteinde lijk een boeiende drie-setter. Bij de meisjes tot en met 12 jaar rolde de beoogde finale uit de bus tussen Kim Dijkstra van TC Souburg en Nathaly de Paepe van TV Schoondijke. Dijkstra maakte in deze eind strijd haar favorietenrol waar. In de categorie tot en met 16 jaar zegevierde favoriete Cynthia Westerweel van 't Hal ve Maantje in de verwachte eindstrijd met een regelmatige score over Eefje Vogelaar van TV Yerseke. Bij de oudste jon gens verraste Pieter Stroo van MLTC in de finale de als eerste geplaatste Micha Bernard van De Schelde in twee sets. Bij de jongens tot en met 14 jaar maakte Raymond Barten uit Oost-Souburg zijn plaat singsnummer één waar door in de finale Marc Felius van De Schelde met ruim verschil te kloppen. In de klasse tot en met 12 jaar stonden de outsi ders Ronnie Hillebrand van Goblin ('s Gravenpolder) en Bram de Nijs van TC Souburg tegenover elkaar in de eind strijd. Hillebrand won in drie sets. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale: Micha Bernard-Dennis van Tuyl 7-5, 7-6; Pieter Stroo-Richard de Witte 6-1, 6-2; finale: Stroo-Ber- nard 6-3, 6-2. Tot en met14 jaar: halve finale: Raymond Barten-Ivo Spinnewijn 6-2, 6-1; Mark Felius-M. Gideonse 4-6, 6-0, 7-6; finale: Barten-Felius 6-1, 6-3 Tot en met 12 jaar: halve finale: Bram de Nijs-Denms Verschuure 6-1, 6-3; Ronnie Hillebrand-John- ny Quaak 2-6, 6-4, 6-0; finale: Hillebrand-De Nijs 2-6. 6-4, 6-0 Tot en met 10 jaar: halve finale: Alexander Nonnekes-J. van Urk 6-0, 6-2; J-P Dekker-A Te Boek horst 6-2, 6-4; finale: Nonnekes- Dekker walk over Nonnekes. DUBBEL Tot en met 16 jaar: finale: West dorp/Van Tuyl-Jongepier/Stroo 7-5, 6-1. Tot en 14 jaar: finale: Vogelaar/ Felius-Lau/Gideonse 6-4, 7-6. Tot en met 12 jaar: finale: Quaak/ Alberda-Kole/Nonnekes 6-4, 7-6. Tot en met 10 jaar: finale: Van Urk/Dekker-Goud/Te Boekhorst 7-6, 6-0. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale: Cynthia Westerweel-Cathelijne Hoogerwerf 6-1, 6-0; Eefje Voge- laar-M. Ton 6-2, 6-4; finale: Wes terweel-Vogelaar 6-3, 6-2. Tot en met 14 jaar: halve finale: Claire Barnhard-Esther van de Merwe 6-2, 4-6, 6-4; Martine Si- monse-Ellen Schouw 1-6, 6-2, 6-1;' finale: Simonse-Barnhard 4-6, 6-4, 6-3. Tot en met 12 jaar: halve finale: Kim Dijkstra-Jantien Bruynzeel 6-1, 6-4; Nathaly de Paepe-C. Jan sen 6-1, 6-3; finale: Dijkstra-De Paepe 6-1, 6-2. DUBBEL Tot en met 16 jaar: finale: Westerweel/W esterweel-Sch- ouw/Hoogerwerf 6-4, 6-4. Tot en met 14 jaar: finale: Bruyn- zeel/Westerweel-Van de Merwe/ De Nooijer 6-3, 6-4. Tot en met 12 jaar: De Paepe/W- illemsen-Goud/Hoogendoorn 6-2, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL Tot en met 16 jaar: finale: S- chouw/W esterweel-Westerwee- 1/Coster 6-2, 6-3. Tot en met 14 jaar: finale: Van de Merwe/Spinnewijn-Bruynzeel/Vos 6-0, 6-2. St.-Niklaas - Een flink' aantal Zeeuws-Vlamingen is in het Bel gische Sint-Niklaas uitgekomen op internationale langebaan zwemwedstrijden. Pascal Ver- naeve, Martijn Verbist en Ruud Hamelink tikten in hun catego rie als eerste aan. RESULTATEN MANNEN 1000 meter vrije slag tot 14 jaar: 1. Pascal Vernaeve, 2. Tom Pieterse (beiden ZCK), 4. Tim Roeb (BRU). 1000 meter schoolslag tot 14 jaar: 3. Gertjan Ramondt (BRU). 2000 meter schoolslag tot 16 jaar: 1. Martijn Verbist, 5. Jonathan de Wit te (beiden ZCK). 2000 meter schoolslag tot 18 jaar: 1. Ruud Hamelink (ZCK). 2000 meter schoolslag boven 18 jaar: 7. Jeroen van de Sar (ZCK). 2000 meter vrije slag boven 18 jaar: 2. Arno van den Berghe (ZCK). VROUWEN 1000 meter vrije slag tot 14 jaar: 7. Truus CLaeijs (BRU), 9. Kim Verhe- ijden (SCH), 10. Linda van de Salm (ZCK). 1000 meter schoolslag tot 14 jaar: 2. Ankie Buijs, 5. Brechje Taelman (beiden ZCK). 2000 meter schoolslag tot 18 jaar: 2. Susan de Baar (ZCK). 2000 meter vrije slag tot 16 jaar: 8. Tessa Verheijden (SCH), 9. Jessica Klaassen (ZCK). 2000 meter vrije slag tot 18 jaar: 2. Ingeborg Hamelink (ZCK). DAVY DUBBELDAM uit Sluiskil reed in Evergem-Lan- gebrugge naar een vijfde plaats. Zijn plaatsgenoot Ka- rel van Goethem werd er zes de. ERIC VEREECKEN uit Hulst, eindigde als elfde in Kruis- houtem. HERMAN MULLER uit Ter neuzen werd twintigste in Le de.

de Stem | 1994 | | pagina 9