v3 ICIS Kathedralen van Monet blijven uniek DE STEM Initiatief ctiviteiten viering m Ik Oostburg] Hollandse Hits Festival dagje uit voor artiesten KPN, Philips en Graff samen in 6betaal-tv' Choreograaf en danser Billy Wilson overleden UIT GIDS SCHIJF Raad voor de Kunst vreest bezuiniging van 43 miljoen prachtige expositie in Rouen Fancy-fair in Axel Sophie B. Hawkins Double Vision Tekton Motor Corporation G. Love and Special Sauce Dance \UGUSTUS 1994 C3 ftverwerking, bestandsbe en spreadsheet. Daar- jst wordt ook educatieve Iware onder Windows ge lid voor kinderen van 4 tot [jaar. Een primeurtje is de nonstratie van de iangver- thte dBase5. Verder is er erlei informatie over de ver tillende cursussen die Kne- G verzorgt. Iiening Watch Me rneuzen - Op vrijdag 19 gustus opent Watch Me in [Noordstraat 32 te Temeu- de deuren. Watch Me fengt voornamelijk vrije- jlskleding en voert de coi- Ities van Part Two, Jackpot I Donaldson. „Als ik destijds als formateur zoveel informatie had achtergehouden, dan was met mij de vloer aangeveegd" Piet Steenkamp, CDA-politicus fert, 3 en 7. A. Wauters, 5. p Teters, 6. Th. Dobbelaar, 8. A. fcolaas, 9. A. Schuren en zoon R. de Nijs. Postduif Heikant, 242 jonge Siven, 1058,79mpm: 1, 2, 8 en 9. IThijs, 3, 4 en 5. Em, de Beule^ ICam. de Beule, 7. Mevrouw De lijter, 10. Cl. Thui. pV Hoofdplaat, 321 jonge dui- Jn, lo35,69mpm. 1. B. Thomaes |4, 5, 6 en 8. H. Calon, 3 en 9. A. Poorter en zoon, 7. A. Gernae- l 10. C. Temmerman, jog Sneller Breskens, 256 jonge uiven, 1027,01mpm: 1, 2, 4, 7 en H. Mookhoek en zoon, 3. W aansen, 5. M. Versprille, 6. J. de borter, 9. Th. Smallegange, 10. de Smit. Snelvliegers Oostburg, 367 Inge duiven, 1009,36mpm: 1 en l R. van Hee, 2. C. Bron, 3, 5, 7, 9 i 10. J. de Smet, 6. M. Buijssé, 8. |de Krijger en zoon. |e Getrouwe Duif Cadzand, 296 Inge duiven, 1023,67mppi: 1, 4 10. D. van Kerkhoven, 2. lomb. Coppens-Baert, 3, 5 en 7. Riemens, 6. F. Baas en zoon, 8. van Damme, 9. J. de Groote. be Postduif Lewedorp, 102 jonge |uiven, 1048,18mpm: 1, 2, 3, 5 en Mevrouw De Jonge, 4, 7 en 8. I. Hermes, 6 en 10. Th. Hoondert. |»e Uiver, 's-Heer Arendskerke, 34 jonge duiven, 1035,10mpm: 1. van Maldegem, 2, 7 en 8. J. layens, 3, 4, 5, 9 en 10. D. Rijk, 6. I. Hoondert. Vriendenkring 's-Heerenhoek, |23 jonge duiven, 953,28mpm: 1, 5, 9 en 10. Sj. van Eijkeren, 3 In 7. P. de Vos, 4 en 6. Joh. de Jonge, 8. D. van de Dries. /IOESKROEN Ëendracht Maakt Macht Terneu- ften, 232 jonge duiven, |343,95mpm: 1 en 8 H. Zegers, 2, B, 5 en 9. Gebrs. Scheele, 4, 6, 7 pn 10. P. Zegers. De Voorwaarts Zaamslagveer, [Ï39 jonge duiven, 1328mpm: 1 en 5. H. de Feijter, 2 en 10. A. Schieman, 3, 5 en 7. A. van de Velde, 6. M. Scheele en zoon, 8. D. ^ice, 9. J. Braet. las de viering van 15 augustus |van de H.-Eligius een luister- waren 700 katholieken en beeltenis van Maria Sterre der meerstemmige liederen. Erwinl Neve bespeelde het orgel. Aanl het eind van de dienst werdl Evert Heijblok gehuldigd, diel juist op 15 augustus het feitl herdacht dat hij veertig jaar be-1 trokken was bij de Zeeuwsel Koorschool, die in binnen- ffll ouitenland bekend is. De jubila-| ris kreeg bloemen. Gezien de massale toeloop naarl de Oostburgse parochiekerk ligtl het in de bedoeling de feestdag| van 15 augustus ook volg jaar op eenzelfde manier te vie-1 ren, onder andere met een krui-l denwijding. 'Na afloop van del dienst was de ijscoman op heil kerkplein present om jong oud van een ijsje te voorzien, eenj gebaar dat op prijs werd gesteld. Door onze correspondent Wilko Voordouw Rouen - Het is jammer dat de kathedraal van Rouen nog altijd deels in de steigers staat. Een deel van het voorportaal is daardoor verborgen achter touwen en werkplatforms. De kathedraal lijkt te twijfelen tussen het wit van de gerestau reerde muren of het grijs-zwart van het deel, dat nog door de schoonmakers moet worden bewerkt. eel Initiatief (SKI) in Sluiskil snijden in de activiteiten voor >ofd boven water te houden. De activiteiten die het komende seizoen wel doorgaan zijn yoS gym voor vrouwen, callaneti pergamano, bloemschikken, kinderdisco's, de flash-avon en de rakbak-avonden. Ook I kinder- en jeugdcabaret Het lent is weer gestart met de o navonden. Axel - De St. Antoniusschool is Axel houdt zaterdag 27 auëUjan. van 11.00 tot 16.00 uur een cy-fair. De opbrengst is bestemd voor de aanschat vrije leesboeken en deels voo deelnamekosten aan de be dingsoptocht. ,ieSi In en om de school is er van te doen. Zoals een rad van tuin, een Vlaamse kermis en terras met wafels en dranken- heer Brouwer uit Axel rich tentoonstelling in over de be ding van Axel en hij ver*0" Ten ook een video van originele beelden van de bevrijding- slotte is er ook nog een markt. Het plein van de kathedraal van Rouen is een goed beginpunt voor een 'Monet-dag'. De mees- ter-impressionist wordt tot 14 november geëerd met een prach tige tentoonstelling in het Musée des Beaux Arts in de Normandi- sche stad. Het museum, dat ge heel is gerestaureerd, ligt op een steenworp afstand van de kathe draal, die werd gebouwd tussen de 12e en 16e eeuw en die daar door een unieke mengelmoes van bouwstijlen is. Claude Monet, van wie het standbeeld op de place Saint Nicolas vermeldt dat hij de ka thedraal van Rouen wereldbe roemd heeft gemaakt, is terug in de stad waar hij zijn beroemde serie kathedralen schilderde. Maarliefst 16 van de in totaal 30 impressies van het godshuis zijn te zien in de Rouaanse Schone Kunsten. De openingsexpositie van het hernieuwde museum, dat te boek staat als een van de aardigste provinciale musea in Frankrijk is meer dan de moeite waard. In een absoluut sobere omgeving spetteren de zestien schilderijen -met ieder identieke afmetingen van 80x100 centimeter - van de muren. Ze zijn bijeen gebracht int diverse collecties. Het is voor het eerst in deze eeuw dat zoveel kathedralen van Monet in een 1 enkel museum te zien zijn. A1-- leen al daardoor is de tentoon stelling voor liefhebbers van het impressionisme een must. Bo vendien zijn alle stemmingen (lees de dominante kleuren) van de reeks werken te zien. Series De in 1840 in Parijs geboren Claude Monet had iets met series en met de streek waar hij op groeide, Normandië. Nadat hij met zijn 'Impression, Soleil le vant' de naam had gegeven aan het impressionisme, verbleef hij regelmatig in de Westfranse streek voor het vinden van inspi ratie. De werken stuurde hij daarna richting Parijs. In 1891 presenteerde hij zijn vijftien ver sies van hooischelven, een jaar later toonde hij in dezelfde Pa- rijse galerie Durand-Ruel de Po- pulierenserie. In datzelfde jaar begon wat ei genlijk veel wegheeft van een pelgrimstocht bij de kathedraal van Rouen. Tussen februari en april schetste hij vooral de grote toegangsdeur en de Albane- poort, de linkerpoort. In zijn woonplaats Giverny, tussen Bouen en Parijs, werkte hij de schetsen uit. Een jaar later volg de hij precies dezelfde werkwij ze. In 1894 werkte hij verder aan de schilderijen. Monet maakte er dertig en uit zijn correspondentie bleek dat het niet altijd even eenvoudig was. Zo schreef hij in april 1892: «Wat een moeilijkheid. Ik ben gebroken. Ik kan niet meer. Ik heb een nacht vol nachtmerries achter de rug. De kathedraal viel °P mij, hij leek blauw, of roze of ^sn en'5e^e weken later: «Allemachtig, wat is de kathe- al deze ochtend toch moeilijk te schilderen." Toch kreeg hij ze op het doek. twintig ervan werden in 1895 ^toongesteld, nog steeds in ga- ene Durand-Ruel. Na het zien van de expositie schreef Georges j-'emenceau dat Monet er vijftig had moeten maken. „Of hon- 0erd. duizend, net zoveel als er ®conden zijn in zijn leven." De «a?'SInan was Helemaal onder steboven van de werkstukken, «riet oog van Monet, onze voor- ganger, leidt ons door de visuele volutie die onze perceptie van e wereld nog doordringender en subtieler maakt." Hij eindigde 411 beschrijving met een plei- Achting de Franse overheid alle schilderijen te kopen, "«tgeen niet gebeurde, an de kathedralen van Monet J™ er normaal gesproken vijf te jy-. ln het Parijse Musée lpptl^A ^at is grootste col- e vormen dan ook de ton?e?^at van de huidige ten- instelling. Maar er zijn ook werken te zien uit particuliere collecties, en uit musea in Boston, Bazel of Northampton. Ze geven een indrukwekkende blik in het kleurenpalet van de schilder, die steeds inspiratie wist te putten uit hetzelfde on derwerp. Van helder tot mistig, van bruin tot hel verlicht. Als inleiding op het hoofdmenu van de zestien kathedralen is er een aantal schetsen, maar ook twee andere schilderijen van Monet, waarop de kerk figureert. Het meest indrukwekkende is wel' het 'Gezicht op Rouen', dat di rect doet denken aan 'Impres sion, Soleil levant'. Museum Wie eenmaal in Rouen is en zich tegoed heeft gedaan aan 'Rouen, Les Cathédrales de Monet', be vindt zich op maar een kleine vijftig kilometer van het huis van Monet in Giverny. Het is daar dat Monet het grootste deel van zijn leven heeft gewoond en zijn beroemde serie schilderijen heeft gemaakt van de Waterle lies. Het huis is een waar Monet- museum geworden. 'Rouen, Les Cathédrales de Monet' is nog tot 14 november te zien in het Musee des Beaux Arts aan de Square Verdrel in Rouen. Toegang alle dagen, behalve op dinsdag, van 10 tot 19 uur. Chiel van Praag en de Deurdouwers. Van onze rtv-redactie „Het is een dure uitzending. Het loopt in de tonnen, maar het is ons veel waard zo'n evenement te organiseren", zegt Unico Glorie over het Hollandse Hits Festival dat hij voor Veronica op touw zet. Deze omroep zendt het muziekfeest vandaag rechtstreeks uit op Radio 2. Volgende week zondag is een samenvat ting van het evenement op de tv te zien. Vandaag klauteren veertig Nederlandse ar tiesten op het podium van het festivalter rein, het Rutbeek te Enschede. Iedereen is er, van Rowwen Hèze, De Deurzakkers, De Havenzangers, Ruth Jacott, Henk Wijn gaard, Anita Meijer, Marianne Weber, Gert Hermien, Henk Westbroek, Willeke Alber- ti tot Mannenkoor Karrespoor. De meeste solisten worden begeleid door De Theaterband onder leiding van Paul Natte. De presentatie is in handen van Gijs Staver- man en Chiel van Praag. Het is een van de laatste grote karweien voor Van Praag. Na zeventien jaar Veronica verhuist deze pre- SOPHIE B. Hawkins maakte naar Amerikaanse maatstaven gemeten een droomdebuut in 1992 met haar cd Tongues and tails, want de single Damn i wish i was your lover haalde een top-vijfnotering en haar langspeler oogstte alom lof. Op die eerste plaat profileerde Sophie zich als een singer/song- writer die voor dat genre rede lijk gedurfde melodieën en in strumentaties gebruikte. Op haar nieuwe cd Whaler gaat ze, misschien wel door het succes gedwongen, nog een stap ver der. De single Right beside you is welhaast een dansnummer en ook andere stukken op de plaat zijn tamelijk lichtvoetig vorm gegeven. Misschien is die 'swingende' aanpak het gevolg van de sa menwerking met producer Stephen Lipson die onder meer Diva van Annie Lennox op zijn naam heeft staan. In het geval van Lennox werkte die aanpak, omdat Annie met haar unieke stemgeluid onaantastbaar is. In het geval van Sophie B. Hawkins is het verkeerd uitge pakt. Kon je op Tongues and tails nog een tamelijk eigenzin nige zangeres aan het werk ho ren, op The whaler wordt je geconfronteerd met een ano niem klinkende vocaliste die vaak hoorbaar moeite heeft met deze manier van zingen. The whaler lijkt ontdaan van elke persoonlijke noot en juist die intimiteit is nodig om een plaat van een singer/songwriter de moeite waard te maken. (Co lumbia) W1M VAN LEEST HET BRITSE Acid Jazz-label grossiert momenteel in bandjes die op de een of andere manier soul, funk of jazz uit de jaren zeventig in hun muziek verwer ken. Een aardige staalkaart tref je aan op de verzamelaar Total ly Wired Eleven. Het duo Double Vision staat niet op die verzamelaar en dat zal wel komen, doordat de titel loze debuut-cd klaar kwam op het moment dat de verzamel plaat al was samengesteld. De kern van Double Vision be staat uit saxofonist Kemal Ku- sabbi en gitarist Colin Robin son. Om zich heen hebben ze diverse sessiemuzikanten en -zangeressen verzameld die ze gebruiken om hun jazzy, wat latin-achtige geluid gestalte te geven. Deze eerste Double Vision-cd doet in de verte aan een act als Matt Bianco denken, maar in vergelijking met die groep en met soortgelijke Britse bands ontbeert Double Vision vooral vocale diepgang. Daarnaast krijg je bij veel composities de indruk dat de geluidsbepalende muzikanten (Kusabbi en Robin son) met hun prestaties op deze plaat aan hun artistieke pla fond zitten. Nergens hoor je de voor dit type swingende muziek zo broodnodige souplesse. Double Vision is een typisch voorbeeld van een groep die mee mag profiteren van het succes van het platenlabel. De groep beantwoordt aan de mu zikale sfeer die Acid Jazz uit ademt, maar inhoudelijk vallen Kusabbi en Robinson door de mand. (Acid Jazz, Play It Again Sam; WVL „SCOORT HOOG bij de lezers van Autovisie," bromde dé voorlichter van de platenmaat schappij droogjes. En inder daad: het eerste volwaardige album van de Sloveense forma tie TektonMotor Corporation, Human Race Ignition, lijkt voor autoliefhebbers gemaakt. Zet deze plaat op en je buren den ken dat je Jos Verstappen op bezoek hebt. Formule-l-wagens scheuren door je kamer (het stereo-effect is magistraal) en gaan na een tijdje het gevecht aan met de synthesizer-klanken van Branko Mirt en Goran Maj- cen, samen TMC. Het gescheur gaat op in de muziek en wordt zelf een van de vele klanken in deze vrolijke, up-tempo techno- plaat. Voor mensen zoals ik, die met hun roestige oude vehikel am per de 100 km/u halen, zijn die geluiden opwindend. Mirt en Majcen hadden daar al langer last van en verwerkten eerder al zulke 'snelle' klanken in de nummers die verschenen op de verzamel-cd Head Your Mind. Nu is er eindelijk de eerste echte TMC-cd. De muziek houdt een beetje het midden tussen het vrolijke van Yello en het dreigende van Cabaret Vol taire. Alles is op enkele opera achtige stukken na instrumen- Double Vision: weinig inhoud. MUZIEKRECENSIES taal, maar de Fl-wagens lijken de zang over te nemen in de drie lange nummers op Human Race... Live moet TMC een hele erva ring zijn. Ooit traden ze op in een lege motorenfabriek in Slo venië, waar men werd begeleid door 30 draaiende motoren. De drummer bezweek bijna aan de uitlaatgassen en is daarom maar vervangen door een drumcomputer. Wat dat op Pukkelpop en in het Bredase Para (7 oktober) gaat worden, weet ik niet, maar op plaat is het in ieder geval leuk. En in de auto volgens mij gevaarlijk. (Rough Trade) GERARD VAN DEN BROEK EN WEER ziet een nieuwe mu ziekstijl het leven: ragmop, een combinatie van blues en rap, bedacht en uitgevoerd door G. Love and Special Sauce. Nu kun je vannalles wel bijelkaar gooien maar of het ook klinkt is FOTO STEVE HALL vraag twee. En hoe luidt dit keer het antwoord op vraag twee? Heel simpel: Ragmop is geweldig! G. Love is een jonge, talentvolle muzikant uit Philadelphia met een grote voorliefde voor oude blues. Maar hij is ook een 'child of the eigthies' zoals hij in het openingsnummer The things that I tised to do zingt, en een kind van de jaren '80 groeit op met hiphop en rap. Die eigentijdse muziek en de oude blues heeft hij gecombi neerd tot een nieuw en modern geluid, waarmee hij enerzijds aantoont dat blues tijdloos is, en anderzijds dat rap helemaal niet zo ver van traditionele mu ziekvormen afstaat. G. Love schreef alle nummers voor de titelloze debuut-cd. Zelf zingt/rapt hij en speelt (slide)gitaar. Hij wordt bege leidt door Special Sauce: Jim my Prescot (akoestische bass) en Jeffrey Clemens (drums). Al leen traditionele instrumenten dus, geen samples of synthesi zers. Toch weet het trio daar een modern geluid mee te fabri ceren en dat komt vooral door de hiphop-beats die Clemens in zijn drumpartijen weeft en de met een nasale stem uitgespro ken raps van G. Love. De cd leeft, heeft soul en blijft pakkend. De ene keer is pure blues de basis zoals in Garbage Man en Cold Beverage, de an dere keer heeft de muziek een meer jazzy karakter zoals in het luchtige Baby's got Sauce. Daar komt nog eens bij dat alles live is opgenomen in de studio. Een heerlijk geluid. Koop de cd snel en laat de zomer nog even voortduren. (OKeh/Epic/Sony) PAUL VERLINDEN 2 Brothers On The 4th Floor: weer zo'n dance-succes van' Hollandse bodem. De broers Martin en Bobby de Boer pro duceren hit na hit met de for mule die door 2 Unlimited met zoveel succes is toegepast: een pakkend (euro)house-deuntje, een rapper en een zangeres. Twee grote hitsingles Dreams en Never Alone) hebben de broers er al mee gescoord. Die singles (plus remixes) zijn ook terug te vinden op de cd Dreams. Het zijn allemaal goed gemaakte produkten van een uitgekiend producers-duo, maar artistiek heeft het weinig te betekenen. Voor de kritische luisteraar is het een stomverve lende cd, maar hele hordes tie ners denken daar kennelijk an ders over. (Lowland/CNR). Een ander, zij het wat beschei dener, Nederlands dance-succes is Atlantic Ocean. Hun mellow-1 house doet het goed in de clubs en single Waterfall haalde hoge noteringen in de hitlijsten. Wa terfall is ook de titel van de nieuwe cd van Atlantic Ocean. Nu is 75 minuten een beetje veel van het goede, maar anders dan de cd van 2 Brothers., houdt hij beduidend langer de aandacht. De titelsong en de nieuwe single Body in Motion zijn lekkere dance-nummers. De toegevoegde waarde op de cd komt verder van de uitste kende zangeres Farida. Zij was eerder actief bij Quazar. Com mercieel is Farida er beter op geworden, op artistiek gebied doet ze een stapje terug want Atlantic Ocean mist de creativi teit die Quazar tot een van de beste Nederlandse house-acts maakt. (Clubstitute/CNR). Atlantic Ocean's hit Waterfall is ook terug te vinden op de ver zamelaar Clubstitute Volume 1, die nog 16 andere bekende en minder bekende (club)hits be vat. De cd bevat een goed over zicht van de dance-acts die op dit label verschenen zijn. Een dansbaar plaatje, waarop de nummers naadloos in elkaar overgemixed worden. Enkele namen die langskomen in ruim een uur mellow-house zijn Doop (met een aardige remix van de gelijknamige wereldhit), Subsurreal, After Midnight, Mathar en Daydream. (Clubsti tute/CNR). PAUL VERLINDEN 1 WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 DEEL Den Haag (anp) - Het tele- communicatieconcern KPN, Philips en het Amerikaanse bedrijf Graff Pay-Per-View werken samen in een onder neming die onder meer abon neetelevisie en betaalfilm zal verzorgen voor kabelexploi tanten. KPN-dochter en kabelbeheerder Casema maakt vanaf volgend jaar gebruik van deze vorm van 'betaal-tv'. Utrecht en Den Haag zijn de eerste plaatsen waar de Casema-dienst wordt aangebo den. De drie richten zich met het nieuwe bedrijf, waarvan de naam nog onbekend is, op de tv-kijker, die tegen betaling zijn tv-toestel wil 'verrijken' met extra diensten. Het samenwer kingsverband werkt daarbij sa men met kabelmaatschappijen. Het is een groeimarkt, zo ver klaart een woordvoerster van KPN. Casema, een van de groot ste kabelexploitanten in Neder land, maakt vanaf volgend jaar al gebruik van de joint venture. Anderen hebben belangstelling getoond. sentator naar Radio 10 Gold. Daar krijgt hij een dagelijks ochtendprogramma vanaf 12 september. „Het festival is gratis toegankelijk. We ver strekken ook geen kaarten. Dus weet je niet hoeveel mensen er komen. Vorig jaar waren dat er 45.000. Met zo'n aantal moeten we rekening houden", vertelt Unico Glorie, die bij Veronica werkzaam is als hoofd produk- tie en redactie Radio 2 en 3. Radio 2, 12.04 uur New York (ap) - De Ameri kaanse choreograaf en ballet danser Billy Wilson, die on der andere bekend werd door de produktie 'Bubbling Brown Sugar' is in New York overleden aan AIDS, heeft zijn dochter maandag meege deeld. Hij is 59 jaar gewor den. Wilson werkte aan veel musicals op Broadway, waaronder een 'zwarte' versie van 'Guys and Dolls' en 'Eubie!' uit 1978. On langs maakte hij een nieuwe ver sie van 'Bubbling Brown Sugar' voor Europa. Van 1961 tot 1965 was Wilson solodanser bij het Nationale Bal let in Amsterdam. Korte tijd had hij zijn eigen dansgezelschap, het Dance Theater of Boston dat in de vroege jaren tachtig drie jaar bestond. Wilson maakte op 19-jarige leef tijd zijn debuut in New York en verscheen later in de Broadway- produktie 'Bells Are Ringing', met Judy Holliday in de hoofd rol. Ook speelde hij in 'Jamaica' met Lena Home. Hij verhuisde naar Londen met de musical 'West Side Story' en zou 10 jaar in Europa blijven. In die periode trouwde hij met de ballerina Sonja van Beers. Zij kregen twee kinderen, maar zouden scheiden. De vriend met wie Wilson 18 jaar samen was, Chip Garnett, stierf in februari. Den Haag (anp) - De Raad voor de Kunst vreest dat het paarse regeerakkoord zal leiden tot een bezuiniging van de cultuurbegroting met 43 miljoen gulden. Dat terwijl vertegen woordigers van de drie paarse partijen meerdere malen te kennen hebben gegeven dat hun partij meer geld wil reserve ren voor cultuur. In een brief aan de kabinetsfor mateur en de fractievoorzitters van de drie paarse partijen schrijft de raad dat bij die ver hoging van het cultuurbudget bedragen werden genoemd van 40 tot 60 miljoen gulden. Maar uit het regeerakkoord blijkt nu dat de cultuursector niet wordt uitgesloten van een generieke subsidiekorting en ef- ficiëntiemaatregelen. Dat komt naar schatting neer op bezuini gingen van respectievelijk 25 miljoen en zes miljoen gulden. Daar komt nog een korting op de begroting van 1995 bij van 12 miljoen gulden als gevolg van eerdere bezuinigingsmaatregelen die nog niet werden geëffec tueerd. De raad betwijfelt of dit wel de intentie is van het paarse ak koord. Hij doet een dringend beroep op een zodanige invulling daarvan dat in 1995 sprake is van een feitelijke verhoging van het cultuurbudget met 15 mil joen. FILMS GOES - Grand Theater 14 u. Duimelijntje. 20 u. Speed. HULST - De Koning van Engeland 14 u. De Aristokatten. 14 u. Duimelijntje. 14,19 en 21.30 u. The Flintstones. 14, 19 en 21.30 u. Beverly Hills Cop 3. 14, 19 en 21.30 u. Speed. 19 en 21.30 u. Mr. Jones. 19 en 21.30 u. Striking distance. MIDDELBURG - Cinema 20 u. The age of innocence. RENESSE - Dorpshuis 14 u. Duimelijntje. 19 en 21.30 u. The Beverly Hillbil lies. VLISSINGEN - Alhambra 1 14, 19 en 21.30 u. Flintstones. - Alhambra 2 14, 19 en 21.30 u. The Beverly Hills Cop 3. - Alhambra 3 14, 19 en 21.30 u. Speed. - Alhambra 4 14 u. De Aristokatten. 19 en 21.30 u. Four weddings and a funeral. ANTWERPEN - Metropolis Zaal 1 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Naked gun 3. Zaal 2 - 14.30, 17 u. Aristokatten. 20 u. Schindler's list. Zaal 3 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blank check. Zaal 4 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Four weddings and a funeral. Zaal 5 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Maverick. Zaal 6 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. Zaal 7 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The next karate kid. Zaal 8 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The crow. Zaal 9 - 14.30 en 17 u. Free Willy. 20 en 22.30 u. Blink. Zaal 10 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The cowboy way. Zaal 11 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Romeo is bleeding. Zaal 12 - 14.30, 17 u. Thumbeli- na. 20 u. Geronimo. 22.30 u. On deadly ground. Zaal 13 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Bad girls. Zaal 14 - 14.30, 17 u. We^er back. 20 en 22.30 u. Maverick. Zaal 15 - 14.30,17 u. Robocop 3. 20 u. Shadowlands. 22.30 u. Intersection. Zaal 16 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. 8 Seconds. Zaal 17 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Pelican brief. Zaal 18 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Escape from Absolom. Zaal 19 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Getaway. Zaal 20 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Ace ventura pet detective. Zaal 21 - 14.30 u. Gettysburg. 20 en 22.30 u. The Flintstones. Zaal 22 - 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Serial mom. GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Maverick. 14.30 en 17 u. We're back 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Blank check. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The cowboy way. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The crow. 14.30,17 en 20 u. Next karate kid. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Escape from Absolom. 20 en 22.30 u. 8 Seconds. 20 en 22.30 u. Serial mom. 14.30 en 17 u. Bad girls. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. The Flintstones. 20 en 22.30 u. The getaway. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. 4 Wed dings a funeral. 14.30 en 17 u. The Aristocats. 14.30,17 u. Naked gun 33 1/3. 22.30 u. Shadowlands. 20 u. Schindler's List. BRUGGE - Kennedy Komplex 14.30 en 20 u. Beverly Hills Cop 3. 14.30 en 20 u. The next karate kid. 20 u. The crow. 20 u. Four weddings and a funeral. 14.30 u. Blank check. 14.30 u. Duimelijntje. KNOKKE - Beverly Screens 15, 17.30, 20 en 22.30 u. Maverick. 15, 17.30, 20 en 22.30 u. The Flintstones. 17.30 en 22.30 u. La grosse fatique. 17.30 en 22.30 u. Police academy 7. 15 en 20 u. Four weddings and a funeral. 15 u. De Aristokatten. 20 u. The Getaway.

de Stem | 1994 | | pagina 15