Crosszege Peter Rottier in Axel Moot en Van Tiggelen smaakmakers Favoriet Geert Saman onderuit Tegeni WIELER SPATTEN Van Poecke heerst als een vorst in Clinge Justitie en p Thoen vindt ''wapen' tegen 'Sieverding-groep' DE STEM SPORT ZEELAND B l Tweede Mauritshof Open-tennistoernooi te IJzendijke Smash-tennistoernooi in Sint-Jansteen Toernooi van W Biervliet SPORTNIEUWS kort Groot Hontenisse-toernooi in Terhole Groot Axel-toernooi in Koewacht Molenkreek-toernooi W Schoondijke Jeugdtoernooien van Corn Boys Casba stopt sponsoring Swift Trimloop in Terneuzen Oefenprogramma voetbal Register-accountai Ongebruikelijk DINSDAG 16 AUGUSTUS 1994 Van onze motorsportmedewerker Axel - Tijdens de motorcross zaterdag op het Smitschorre- circuit in Axel waren enkele successen weggelegd voor Nederlandse rijders. De jeug dige Axelaar Peter Rottier pakte de eerste prijs bij de 125cc-beloften en Brabander Arjan Franken was de sterk ste bij de 125cc-internatio- nalen. De wedstrijd van zaterdag was een experiment. De BVM/VLMB had de cross georganiseerd,' maar ook rijders uit andere Bel- gische liefhebbersbonden waren uitgenodigd. Toch viel de deel name wat tegen, omdat veel sterke rijders niet aan de start verschenen om hun materiaal te sptiren voor de FAM-cross. Daardoor kon een aantal Zeeuw se deelnemers zich in de prijzen rijden. Zo was Axelaar Peter Rottier veruit de beste bij de beloften. Beide manches eiste hij voor zich op en daarmee liet hij de totale Belgische concurrentie zijn ach terwiel zien. Bij de 125cc-internationalen was Brabander Arjen Franken de topper, maar hij kreeg de winst niet cadeau. De Belg Walter Loos legde hem het vuur na aan de schenen, maar Franken toon de zich uiteindelijk steeds de betere. Loos pakte wel steeds de kop, maar moest toch berusten in de overmacht van Franken. In de klasse 250cc-nationalen speelden de Nederlanders ook een rol van betekenis. De eerste twee plaatsen moesten ze echter aan de zuiderburen laten. Aagte- kerkenaar Cees den Hollander legde beslag op de derde plaats, waarmee hij de laatste tijd zo succesvolle Dave van Hoepen' net achter zich liet. Rien van der Wekken uit Zierikzee werd vijf de. Pech was er voor Frank Traa uit Westdorpe Door een gebroken ketting haalde hij de finish niet in de eerste reeks van de 250cc- klasse nieuwelingen B. In de tweede reeks revancheerde hij zich sterk met een eerste plaats. Een goede eindklassering zat er toen natuurlijk niet meer in. De ze was er wel voor Bart Lijbaert uit Zandstraat. Een derde en een vierde plaats brachten hem uit eindelijk op de derde plaats. Derde plaatsen waren er ook voor Aswin van Damme bij de 125cc-internationalen B en Peter de Booy bij de 250cc-junioren. Het grote gevecht bij de 250/500cc-internationalen werd gewonnen door de Waal Chris- tophe Descamps. Hij liet op zijn Honda de Waaslander Peter Dhanis en de ook in Zeeuws- Vlaanderen populaire Jan Blan- quaert achter zich. UITSLAGEN Beloften 125cc: 1. Peter Rottier (Axel). Nieuwelingen B 250cc: 3. Bart Lij baert (Zandstraat). Nationalen 250cc: 3. Cees den Hol lander (Aagtekerke), 4. Davy van Hoepen (Kloosterzande), 5. Rien van der Wekken (Zierikzee). Junioren 250cc: 3. Peter de Booy (Kloosterzande) Vrijetijdsrijders: 10. Freddy Willem- sen (Hoofdplaat). Internationalen A 125cc: 1. Arjan Franken (Zegge); idem B: 1. Aswin van Damme (Zuiddorpe). Internationalen A 250/500cc: 1. Christophe Descamps, 2. Peter Dha nis, 3. Jan Blancquaert, 4. Gerry van den Brande, 5. Stan Feyaerts (allen België); idem B: 4. Ronald Doens (Biervliet), 7. Erik van der Wekken (Zierikzee). Door onze medewerker Henk van de Voorde IJzendijke - Het Mauritshof Open-toernooi, dat voor de tweede keer door tennisclub Tiola uit IJzendijke werd gehou den, betekende negen dagen 'ambiance' zoals wedstrijdleider Bonnie Koens het verwoordde. worden in IJzendijke de Dl- en D 2-finale-partij en van een scheidsrechter voorzien. De ar biters Piet Baas en Fons Poppe kweten zich uitstekend van hun taak. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Dl: halve finale: Bonie Moot-Tom Gelevert 6-4, 6-2; Boud Bakels- Tristan de Sutter 6-3, 6-3; finale: Moot-Bakels 6-1, 6-0. D2: halve finale: Eric Asselman- Paul Vermue 6-4, 6-1; Bonie Moot- Koen Naessens 6-1, 6-4; finale: Moot-Asselman 6-2, 6-4. E17+: halve finale: Paul Vermue- Rinky de Houck 6-0, 6-0; Koen Naessens-Jacq Paridaen 6-3, 7-6; finale: Vermue-Naessens 6-7, 7-5, 7-5. DUBBEL Dl: halve finale: Besuyen/Noë- Breriner/Van Leeuwe 7-5, 6-4; Pop- pe/Bakels-De Bruyn/Michielsen 5-7, 7-6, 6-4; finale: Besuyen/Noë-Pop- pe/Bakels 6-1, 6-4. D2: halve finale: Asselman/Assel- man-De Rijcke/Paridaen 6-4, 6-2; Boogaard/Koster-Alexander/Taalm- en 6-4, 7-6; finale: Asselman/Asse- lman-Boogaard/Koster 6-3, 6-1. E17+: finale: Hamers/De Hulster- Hirdes/Vermandel 7-6, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL Dl: halve finale: Juul Benjaminsen- Ellen Aerssens 6-3, 6-0; Carina van Tiggelen-Lieke Scherbeijn 6-0, 6-0; finale: Van Tiggelen-Benjaminsen 7-6, 6-1. D2: halve finale: Carina van Tigge- len-Marieke van de Vijver 6-1, 6-0; Wendy Rodrigo-Ann van de Vlies 6-4, 2-6, 6-2; finale: Van Tiggelen- Rodrigo 6-0, 6-1. E17+: finale: Margreet Pauw-Astrid Steyaert 6-4, 7-5. DUBBEL Dl: halve finale: Verplanke/Corijn- Musson/Veerman 5-7, 6-1, 6-2; Scherbeijn/Van Tiggelen-Van de Linden/Adam 6-3, 6-4; finale: Scherbeijn/Van Tiggelen-Verplan- ke/Corijn 6-2, 6-2. D2: halve finale: Blaeske/Sessele-De Paepe/De Bart 7-6, 6.-3; Van Overlo op/V ermeulen-Kla ver/Standaert 6-2, 3-6, 6-3; finale: Blaeske/Sesse- le-Van Overloop/Vermeulen 6-2, 3-6, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: halve finale: Walrave/Van Dam- me-Brenner/Adam 7-6, 6-0; Van Tiggelen/Van Tiggelen-Maas/Gus- senhoven 6-1, 6-2; finale: Van Tig gelen/Van Tiggelen-Walrave/Van Damme 7-5, 7-6. D2: halve finale: De Bruyckere/ Taalman-Van Noord/Van Noord 6-0, 6-1; Klooster/Vastenhout-Blae- ske/De Wilde 6-4, 1-6, 6-3; finale: De Bruyckere/Taalman-Klooste- r/Vastenhout 6-2, 6-0. Tiola zit duidelijk in de lift. De club heeft 250 leden waaronder 89 jeugdleden. Vandaag wordt op een ledenvergadering een be sluit genomen over een eventuele aanleg van twee nieuwe dyna top-banen. Het huidige ten nispark bestaat uit drie van ver lichting voorziene gravelbanen. Bonie Moot, woonachtig in het Belgische St.-Kruis-Brugge en lid van LTV Sluis, schreef zowel de Dl- als de D2-categorie op zijn naam. In de Dl-finale gunde hij Boud Bakels van de organise rende vereniging slechts het red den .van de eer. Hiervoor had Moot achtereenvolgens afgere kend met Hans Reynders, Arjan Michielsen, Bert van Schouwen en in de halve finale met Olden- zaler Tom Gelevert. De 'hinder- nisbaan' die Bakels moest afleg gen, bestond uit de namen Henry Zegers, Donovan Blackman, Tristan de Sutter en vervolgens in de finale dus Bonie Moot. In de D2-eindstrijd kreeg Moot van doen met de als eerste ge plaatste Eric Asselman uit Bier vliet. Alleen in de tweede set kon Asselman voor enige tegenstand van betekenis zorgen: 6-2, 6-4. Bij de vrouwen werd Carina van Tiggelen üit IJzendijke eindwin- nares in vier reeksen. Zo werd de pas 14-jarige Van Tiggelen ein- winnares in het enkelspel-Dl en -D2. Tegen de Hulsterse Juul Benjaminsen stuitte Van Tigge len in de Dl'-finale in de eerste set nog op fel verzet. Nadat zij echter de tie-break won was het in de tweede set snel bekeken: 7-6, 6-1. In de D2-groep moest Carina van Tiggelen in de finale even eens tegen een Hulsterse aantre den. Wendy Rodrigo moest ech ter lijdzaam toezien dat Carina van Tiggelen met de eer ging strijken: 6-0, 6-1. In hét dubbel- D1 was Van Tiggelen, met Lieke Scherbeijn, eveneens succesvol evenals in de mixed-Dl, in com binatie met haar broer Niek van Tiggelen. Als geste naar de deelnemers toe Boni Moot, winnaar in twee categorieën, in actie in IJzendijke. foto camile schelstraete Biervliet - Voetbalvereniging Biervliet houdt komend weekeinde een toernooi voor eerste elftallen. Vrijdag 19 augustus spelen op het sportpark in Biervliet om 19.00 uur de teams van Hoofdplaat en Biervliet tegen elkaar en een half uur later treden IJzendijke en Sluis in het strijdperk. De winnaars ontmoeten elkaar zondag 21 augustus om 14.00 uur' in de finale. WIM DE WAAL uit Axel pakte de winst bij de WAOD in het Belgische Temse in de A-categorie. Karei Warnier uit Hulst werd er derde. St.-Jansteen - In het Smash-Bellamy- toernooi van TC Smash in St.-Jansteen vond op het C2-schema de als eerste geplaatste Belg Geert Saman verrassend zijn Waterloo in de openingsronde tegen Fred van Cauteren. De eerste set ging nog met 6-4 naar Saman, maar vervolgens was het over en sluiten voor de speler van De Eikenhof, want Van Caute ren stelde via twee keer 6-3 orde op zaken. Dat Game'78-speler Van Cauteren niet on derschat mag worden, blijkt wel uit het feit dat hij vorig jaar nog eindwinnaar was in St.-Jansteen in de C2-klasse. Op het Dl-tableau laat plaatselijke favoriet Etiënne Nachtegael een prima indruk ach ter. In de eerste ronde versloeg hij in twee sets Carlo Cleyman, terwijl hij vervolgens in drie sets de baas bleef over de als 3/4 geplaatste Roland de la Ruelle. De Belg Roger de Block plaatste zich eveneens voor de kwartfinale door Berry Knibbeler, als 5/6 ingeschat, te bedwingen. Tevens bemachtig den Eddy van Remortel en Hubert Stuer een ticket voor de laatste acht. Stuer, aanvoer der van de onderste helft van het schema, won pas via 6-4 in de derde set van Rob Haak. Wilfried Dumez was in de D2-groep verant woordelijk vóór de uitschakeling van de geplaatste Sjef Neve. Bij de vrouwen bereikten favoriete Sylvia Neve en Ann Cools de halve finale ten koste van achtereenvolgens Loes Kool en Greet Haayer. In de D2-categorie werd Marian Broeckaert zelfs al finaliste. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Fred van Cauteren-Geert Saman 4-6, 6-3, 6-3; Reggie van de Berg-Theo Misseghers 6-1, 6-4; Etiënne Antheunis-Pieter de Klerk 6-0, 6-3. Dl: eerste ronde: Hans van de Klooster-Mark Triest 6-4, 6-4; Luc Thoen-Maarten van de Voorde 6-2, 6-1; Etiënne Nachtegael-Carlo Cleyman 7-5, 6-3; Roger de Block-Martien Sponselee 6-2, 6-2; Henk van de Berg-Frank van Drongelen 6-2, 6-3; Eddy van Re- mortel-Adrie van Dijk 6-2, 6-4; Antoine Rodrigo-Ru- di de Smet 6-4, 6-4; Rob Haak-Peter Bouman 6-1, 6-3; tweede ronde: Etiënne Nachtegael-Roland de la Ruelle 6-4, 1-6, 6-4; Roger de Block-Berry Knibbeler 6-1, 7-5; Eddy van Remortel-Antoine Rodrigo 6-1, 6-2; Hubert Stuer-Rob Haak 4-6, 6-2, 6-4. D2: eerste ronde: Jan de Kort-Jos Veraart 7-6, 6-3; tweede ronde: Jack Mariman-Rein Dreesmann 6-7, 6-1, 6-2; Wilfried Dumez-Sjef Neve 6-3, 6-1. E: eerste ronde: Ronald de Kind-Eric Hirdes 6-4, 4-6, 6-4; tweede ronde: Jan Franse-Ronald de Kind 6-2? 2-6, 6-4. DUBBELSPEL C: tweede ronde: Martens/Saman-Van den Berg/Van den Berg 6-3, 7-6; Deltour/Verstraeten-De Smet/ Misseghers 6-4, 6-4. Dl: eerste ronde: Van Dijk/Piessens-Huijgens/De Roeck 6-1, 6-1; Van de Klooster/De la Ruelle-De Schrijver/Van de Voorde 6-0, 6-1; Antheunis/Van Duyse-Van Goethem/Verschuren 6-2, 6-4; Hollestel- le/Moerland-Kindt/Smet 6-3, 6-4; Rodrigo/Vael- Cleyman/Schelfout 6-4, 6-3; tweede ronde: Antheu nis/Van Duyse-Everaert/Haak 7-5, 6-4; Huis/Nach- tegael-De Bock/Van Drongelen 3-6, 6-1, 7-5; De Blok/Van Goethem-Rodrigo/Vael 7-5, 4-6, 6-4. D2/E: eerste ronde: Scheffers/Jutte-Blommaert/De Kort 6-3, 6-3; De Beule/Saman-Bergman/Fassaert 6-4, 6-4; tweede ronde: Franse/Van der Goes-Billiet/ Lammerts 6-3, 6-3; Dumez/Smet-Eshuis/Quaak 6-1, 6-3; Van Goethem/Hirdes-Leeraert/Stolte walk-over Van Goethem/Hirdes; Dreesman/De Saegher-De Beule/Saman 6-2, 7-6. VROUWEN ENKELSPEL Dl: eerste ronde: Loes Kool-Francis de Koster 6-3, 6-1; tweede ronde: Sylvia Neve-Loes Kool 6-3, 6-1; Ann Cools-Greet Haayer 6-4, 6-1. D2: eerste ronde: Marian Broeckaert-Saskia Franse 3-0, walk-over Broeckaert; Marloes Lammens-Ina Cleyman 6-3, 6-1, halve finale: Marian Broeckaert- Marloes Lammens 6-2, 6-3. E: eerste ronde: Margot Blommaert-Jacqueline Kints 6-1, 6-1; Godelieve Vlaeminck-Claudia Bun 3-6, 6-4, 7-6; Maurena d'Hooghe-Marlou Baecke 7-5, 6-4; S. van Dorsselaer-Margot Strooband 6-3, 6-4. DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Leeraert/Roman-Boënne/David 6-3, 6-4. D2/E: eerste ronde: Moorthamer/Kint- s-Eggermont/Mattens 6-2, 6-1; Be- eënne/Nachtegael-Kerckhaert/Vlaeminck 6-2, 6-2; Roelands/Strooband-Blommaert/Lammens 6-4, 0-6, 6-3; tweede ronde: Bun/Fassaert-Broeckaert/Fieret 6-2, 2-1, walk-over Bun/Fassaert. GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: Groot/Schelfhout-Bonsel/Provoost 6-4, 3-6, 6-4; Moerland/Nanna-Haayer/Van Damme 6-0, 6-4. Dl: tweede ronde: Roman/De Bock-Van Gassen/De Blok 6-4, 5-7, 6-3; Neve/Neve-Baecke/Van Laere 6-0, 6-1. D2/E: eerste ronde: Franse/Van der Goes-De Schrij- ver/Verbraeken 6-1, 6-1; Mattens/De Saegher- Leeraert/Leeraert 2-6, 6-2, 7-5. Terhole - Voetbalvereniging Terhole houdt zaterdag 20 g, zondag 21 augustus het jaarlijkse Groot Hontenisse-toernooi. Zaterdag komen vanaf 12.00 uur de tweede elftallen van d( deelnemende verenigingen Terhole, SDO, Hontenisse en Vogel- waarde in actie en zondag beginnen op hetzelfde tijdstip (je eerste teams van die verenigingen aan hun toernooi. Ds wedstrijddduur is bepaald op twee keer vijftien minuten end( arbitrale leiding is in handen van George de Vijlder, Gerard Verbeke, Guido Cornelissen en George Leenknecht. Het programma voor beide dagen is als volgt: Terhole - Vogelwaarde, SDO Hontenisse, Terhole - Hontenisse, Vogelwaarde - SDO, Hontenisse Vogelwaarde, SDO - Vogelwaarde. Koewacht - De voetbalvereniging Koewacht heeft zich dit jaar met de organisatie belast van het groot Axel-toernooi. Bit toernooi start morgen om 19.30 uur op het Berlaere-sportparl; met de wedstrijden Koewacht-Axel en AZW-Spui. De winnaars spelen zaterdag 20 augustus om 16.00 uur de finale en de verliezers komen om 14.00 uur in actie, met als inzet dt derde plaats. Scheidsrechters zijn Asselman, Zaman, Pijpelini en Roetenberg. Schoondijke - Voetbalvereniging Schoondijke houdt vrijdag IJ, zaterdag 20 en zondag 21 augustus het jaarlijkse Molenkreek- toernooi. Vrijdag 19 augustus start het toernooi voor hogere elftallen. Om 19.00 uur speelt Schoondijke tegen Hoofdplaat 2 en om 19.31 uur Aardenburg tegen Terneuzen 2. De verliezers van die duels spelen zondag 21 augustus om 13.00 uur de strijd om de derde en vierde plaats en om 15.00 uur werken de winnaars de finale af. Zaterdag 21 augustus begint om 11.00 uur het toernooi voor lagere elftallen. Deelnemende ploegen zijn: Schoondijke 2, Hoek 3, Spui 2, Breskens 4, Terneuzense Boys 4, Schippers, Cadzand! en Sluis 2. Het toernooi is omstreeks 15.30 uur afgelopen. Scheidsrechters bij beide toernooien zijn: Kotvis, Luteijn, Vicde Ruysscher, Cocquit, Willy de Ruysscher en Floren. Sas van Gent - De jeugdcommissie van de voetbalvereniging Corn Boys houdt zaterdag 20 en zondag 21 augustus toernooien voor B- en C- junioren en D-, E- en F-pupillen. Zaterdag 20 augustus komen de D-, E- en F-pupillen op sportpark De Valcke in Sas van Gent in actie. De D- en E-pupillen beginnen om 10.00 uur en zijn omstreek 15.00 uur klaar en de F-pupillen starten om 9.00 uur en eindigen omstreeks 13.30 uur. De B- en C-junioren gaan zondag 21 augustus om 9.30 uur van start en voltooien de laatste wedstrijd omstreeks 13.30 uur. Deelnemende verenigingen aan deze toernooien zijn: Corn Boys, Axel, AZVV, Breskens, Groede, Hoofdplaat, RIA, Sluiskil, STEEN, Terneuzen en Zaamslag. Goes - Casba Meubelen stopt met de sponsoring van de amateurwielerploeg van Swift uit Leiden. Dat betekent dat de Zeeuwse renners Vital Timmermans, Franklin Klaasse, Marcel Remijn en Davy Dubbeldam naar een andere sponsor moeten uitzien. Peter Hoondert heeft al onderdak gevonden voor 1995. Samen met Michel Zanoli gaat Hoondert per 1 januari voor Lowik Meubelen in Vriezeveen rijden. Hoewel Swift/Casba niet inschrijft voor de Delta Tour, van en met 11_ september, is Vital Timmermans er toch in met de vijf Zeeuwen van Casba een ploeg te formeren, vuld met een gastrenner kunnen zij dan toch deelnemen aan Delta Tour. Pierre Vermeulen is de ploegleider en Jaap Klaasse is voor deze gelegenheid de mecanicien. Terneuzen - De Jogging Club Dow houdt morgen de derde en laatste zomeravondloop. Gestart wordt om 19.30 uur nabij het PV-ontmoetingscentrum van Dow net buiten sportpark Oude vaart in Terneuzen. De afstanden zijn 1200 meter (jeugd), 5,2,10,4 en 15,6 kilometer. Er kan worden ingeschreven vanaf 18.30 uur. Terneuzen - Deze week worden er heel wat oefenwedstrijden gespeeld, waarbij Zeeuws-Vlaamse clubs betrokken zijn. PROGRAMMA Dinsdag 16 augustus: 19.00 uur: SDO-Terneuzen Al; 19.30 uur: Corn Boys-Breskens, Goes-Hoek, Graauw-Clinge en RIA-Kerkbrugge; 19.45 uur: Hontenisse-Kruiningen. Woensdag 17 augustus: 19.15 uur: Terneuzen-Terneuzense'Boys; 19.30 uur: Philippine-Zomeregem, Sluiskil 2-Groede, IJzendijke-Hoek 2, Koewacht- Axel en AZW-Spui (laatste twee wedstrijden in kader Groot Axel-toer nooi). Donderdag 18 augustus: 19.00 uur: Vogelwaarde-Zaamslag en Rillandia- Hoek; 19.30 uur: Corn Boys-Wachtebeke en STEEN-RIA. Vrijdag 19 augustus: 19.00 uur: Hoofdplaat-Biervliet, IJzendijke-Sluis (beide wedstrijden in kader Bieiwliet-toernooi), Schoondijke-Hoofdplaat 2; 19.30 uur: Aardenburg-Terneuzen 2 (beide wedstrijden in kader Molen kreek-toernooi Schoondijke). Zaterdag 20 augsutus: 14.30 uur: Philippine-Breskens, Sluiskil-Arnemuiden, Terneuzense Boys-STEEN, Dauwendaele-Terneuzen, Graauw-Zaamslag en Groede-Vlissingen 2; 17.00 uur: Hulsterloo-Vogelwaarde. Om 14.00 en 16.00 uur finalewedstrijden Groot Axel-toernooi. Zondag 21 augustus: 14.30 uur: HW'24-Internos, Corn Boys-Oostburg, RIA-Clinge. Om 13.00 en 15.00 uur finalewedstrijden Biervliet-toernooi en Molenkreek-toernooi Schoondijke. Var> onze zwemmedewerker Eersel - Daags na de Haven- wedstrijd in Breskens, die door de Koewacht-ploeg in een gezapig tempo was afge legd, stond er in Eersel (E3- strand) een zware wedstrijd op het programma. Door af keuring vorig weekeinde van de landelijke' wedstrij den in Strijen en Voorburg was .de complete nationale langebaan-zwemtop van Nederland neergestreken in het Brabantse dorp. De strijd in Eersel stond hele maal in het teken van de schoolslag mannen. De strijd wijze van de 'Sieverding-groep' in voorgaande wedstrijden was een doorn in de ogen van de overige zwemmers. Die bezon nen zich op wraak. Vooral in Koewacht had men zich bezig gehouden met het ontwikkelen van een tactisch plan. Om enige kans van slagen te hebben, moest de eerste 500 meter snel worden gezwom men. Het probleem was dat de Koewacht-ploeg geen snelle zwemmer heeft op nationaal NK-niveau. De Amsterdammer Frank Vijver was wel zo'n krachtpatser en hij wilde zich wel opofferen om als 'haas' te dienen. Met de eveneens sterke Amsterdammer Razoux- Schultz zette de 'Koewacht- trein', zoals dat in het zwem mersjargon heet, zich direct na de start in beweging. De 'Sieverding-groep' werd volledig verrast door deze ma noeuvre, met als gevolg dat na 500 meter zwemmen de groep Thoen als eerste de keerboei passeerde. Dat de Koewacht- ploeg door deze strijdwijze uit eenviel, was vantevoren inge schat. Alleen Ruud Hamelink, 'die door dit hoge tempo het contact met de groep had verlo ren, kon weer aanklampen. Het gevolg was een 'trein' van vijf tien man met Anton Thoen steeds in tweede of derde posi tie. Vanaf die positie contro leerde hij de gehele koers. Alle aanvallen van de 'Siever ding-groep' werden keurig met tempoversnellingen opgevan gen. Op de laatste 100 meter brandde de strijd om de winst helemaal los. Het meest opval lende was dat de haas Frank Vijver de wedstrijd won. Anton Thoen finishte vlak na hem op de vijfde plaats, nog voor de eerste man van de 'Sieverding- groep'. Even leek er nog een kink in de kabel te komen, toen een kam prechter de eerste vijf zwem mers diskwalificeerde wegens combine-zwemmen, hetgeen niet is toegestaan. Toen bleek dat die vijf zwemmers uit vijf verschillende clubs kwamen, moest hij zijn diskwalificatie- voorstel echter weer intrekken. Na afloop liep kopman Thoen van de Koewacht-ploeg als een vorst rond. Het plan was gelukt en hij mocht dan ook menig complimentje in ontvangst ne men. „Ik wist dat dit een zware wedstrijd zou worden. Daarom hebben wij ons in de Haven wedstrijd bewust gespaard. Hadden we dat niet gedaan, dan was het plan wellicht niet gelukt." Koewacht-trainer José van den Berghe genoot eveneens zicht baar van de ontknoping in de wedstrijd. „We zijn weer wat punten ingelopen op Onkyo-De Otters. Maar het is niet genoeg om de leiding in het klassement weer over te nemen." Bij de vrouwen moest Renate Louwerse genoegen nemen met de vierde plaats. „Ik zat alleen in de kopgroep van vijf meisjes. Ik heb verschillende keren ge probeerd om op te schuiven, maar zij hielden mij op de vierde plaats. In de eindsprint wilde ik hen nog verrassen, maar ik kon er niet meer voor bij komen," was de reactie van de toch wel wat teleurgestelde Koewachtse. Op de vrije slag kwamen Arno van den Berghe en Ingeborg Hamelink als elfde binnen. UITSLAGEN VROUWEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar (20 deelneemsters): 3. Linda Vink (ZCK). 800 meter vrije slag tot 12 jaar: 6 Saskia Herrebout (STV), 7. Carlien Schrijvershof (STV). 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (29): 12. Kim Verheijden (SCH), 15. Linda van de Salm (ZCK). 2000 meter schoolslag all-in (25): 5. Renate Louwerse, 7. Ankie Buijs, 9. Susan de Baar, 16. Brechje Taelman (allen ZCK). 2000 meter vrije slag all-in (52): 11. Ingeborg Hamelink, 16. Esther de Jonge, 21. Jessica Klaassen (allen ZCK), 28. Tessa Verheijden (SCH). MANNEN 400 meter vrije slag tot 10 jaar (10): 3. Jarbas in den Bosch (ZCK). 800 meter vrije slag tot 12 jaar (35): 7. Rob Vermeulen (STV). 1000 meter vrije slag tot 14 jaar (41): 6. Pascal Vernaeve, 8. Tom Pieterse (beiden ZCK). 2000 meter schoolslag all-in (43): 5. Anton Thoen, 13. Ruud Hamelink, 14. Martijn Verbist, 15. Auk de Maat, 25. Jonathan de Witte, 28. Evert de Maat, 31. Jeroen van de Sar (allen ZCK). 2000 meter vrije slag all-in (93): 11. Arno van den Berghe (ZCK). Clinge - Het internationaal jeugdtoernooi van de Clingse tennisclub Game'78 is lang zamerhand aan het uit groeien tot een tennisevene- ment van allure. De 13-jarige Hulstenaar Pascal van Poecke onderstreepte zijn suprematie bij de regionale jeugd door zijn plaatsingsnum mer één waar te maken, zowel in de leeftijdsklasse tot en met 15 jaar als tot en met 13 jaar. Toch had hij het in de finale van de tot en met 15-jarigen bepaald niet eenvoudig tegen Tom Huis. De eerste set ging zelfs met 6-3 naar laatstgenoemde, terwijl Van Poecke de tweede set pas via 7-3 in de tie-break opeiste. De beslissende set schreef Van Poecke met 6-3 op zijn naam. Het was een boeiende finale met veel spannende rally's. Van Poecke speelde technisch sterk en voorzag zijn slagen meestal van de nodige top-spin. In de oudste leeftijdklasse, tot en met 17 jaar, hadden zoals ver wacht Tom Huis, Sander de Schepper en Michael de Block zich voor de finale-poule gekwa lificeerd. Tom Huis werd eind winnaar, al had hij het nodige te stellen gehad met Sander de Schepper. Tot en met 15 jaar: kwartlinale: Fases van Poecke-Willem Jan van Doorn H 6-0; Joris de Bakker-Dennis Vlapoi1 rood 7-6, 7-5, Kevin Bosman-Roei Ne- ve 6-1, 6-4; Tom Huis-Jaap BreepM i Poecke-» Pascal van Poecke in actie. Hij boekte een dubbele triomf in Clinge. foto camile schelstraete In de categorie tot en met 13 jaar versloeg Pascal van Poecke in een eenzijdige finale met duide lijk verschil Laurens de Kort. Bij de meisjes tot en met 15 jaar werd Bianca Vlaeminck eind- winnares na eenvoudige zeges op Renata Blommaert, Bianca Mor- cus en Linda de Bruyn. In de categorie tot en met 13 jaar maakte Fanny Kool haar favo- rietenrol waar, al gaf Mirella van Broeck zich in de finale poule niet zomaar gewonnen. Bij de tot en met 11-jarigen was Deborah Morcus superieur. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 17 jaar: Alexander Bau- wens-Willem-Jan van Doorn 6-1, 6-1; Michael de Block-Wouter Herrewegh 6-4, 7-6; finale-poule: Tom Huis-San- der de Schepper 6-1, 4-6, 6-2; Tom Huis-Michael de Block 6-2, 6-2; San- der de Schepper-Michael de Block 6-0, 6-1; eindstand: 1. Tom Huis, 2. Sander de Schepper. 6-0, 6-2; halve finale: Van 1 Bakker 6-1, 6-0; Huis-Bosman - 6-2; finale: Van Poecke-Huis 3-6, H 6-3. n Tot en met 13 jaar: halve finale: Pasc* van Poecke-Bram Cornelissen 6-3,K Laurens de Kort-Krijn de Vries M. 6-2; finale: Van Poecke-De Kort 6-0, 6-2. Tot en met 11 jaar: finale: Knjn oe Vries-Steven Koster 6-1, 6-2. Tot en met 9 jaar: finale: Davy Kesel-Björn Luycks 6-4, 6-4. DUBBELSPEL Tot en met 17 jaar: finale-poule: u HuW^eepod-DeSCBakker/Va" 7-5, 6-1; eindstand: 1. Huis/Breep» 2. De Bakker/Van Dam. MEISJES ENKELSPEL k. Tot en met 15 jaar: Bianca Vla™»» Linda de Bruyn 6-0, 6-2; eindstat» Bianca Vlaeminck, 2. Bianca Mor Tot en met 13 jaar: finale-poule:». Kool-Mirella van Broeck 7-6,6 -j. ny Kool-Veronique Verhaegen n- Mirella van Broeck-Veronique v gen 3-6, 6-3, 6-0; eindstand: l.Fan. Kool, 2. Mirella van Broeck. b0. Tot en met 11 jaar: finale-poule. ^j|); rah Morcus-Inez Mangnus o- Deborah Morcus-Evelien D 6-0, 6-0; Evelien Drumont-Inez M nus 6-3, 6-1. DUBBELSPEL M Tot en met 17 jaar: dno°g» Broeck-Verhaegen/Morcus J 7-5; d'Hooghe/Morcus-DeJ> Dhont 6-2, 6-7, 6-3; d'HoogM/»» fJ. s-Verhaegen/Morcus 7-5, z-°' Vlaeminck/Kool-d'Hooghe/Mo i 6-2, 6-3; eindstand: 1. Vlaeminck!* 2. d'Hooghe/Van Broeck. Van onze verslaggever w Si Middelburg - Bandenbedrijf Tire Again in Terneuzen moet r* provincie en justitie schrifte- d®ns lijk aantonen dat binnen drijf| twee maanden geheel con- anïe form de verleende vergunnin- ren d gen wordt gewerkt anders provi Van onze verslaggever Cees Maas Middelburg - De in de Zeeuwse rusthuizenaffaire in opspraak geraakte register accountant Roza zegt de pro vincie, het accountantskan toor Moret, Ernst Young en het nieuwe bestuur van de reformatorische rusthuizen voor de rechter te zullen sle pen. Roza eist 'volledige re habilitatie' en zal fikse scha declaims indienen. Dat meldt de accountant in een communiqué van tweëenhalf kantje, dat onlangs aan al zijn klanten is verstuurd. De accoun tant is woedend, en verwijt ge deputeerde Dijkwel 'onterecht publicitaire acties naar de pers' en schrijft vervolgens: 'de pro vincie Zeeland heeft er zelfs pu bliekelijk naar gestreefd om ons nog verder in diskrediet te bren gen door te suggereren dat ons handelen in de strafrechterlijke sfeer zou liggen.' Dijkwel liet gisteren weten na dere informatie te zullen inwin nen over de aantijgingen (hij heeft de klantenbrief van Roza niet gekregen) en dinsdagmiddag met een officiële reactie te zullen komen. Het is de eerste keer dat Roza, min of meer in het openbaar van zich doet spreken en voluit in de tegenaanval gaat. Eeder dit jaar onthulde deze krant een vertrou welijke briefwisseling tussen Ro za en het bureau Moret, Ernst en Young waarin Roza gerechtelijke stappen in de toekomst niet uit sloot. Verjaard Zoals bekend heeft het ex-be stuur van twee reformatorische rusthuizen in Goes en Middel burg in drie jaar tijd ruim acht ton aan geld verkeerd besteed en zichzelf verrijkt door dat statu tair mogelijk te maken. Maar dat gebeurde wel binnen het raam van de wet, oordeelde justitie vorige maand; enkele ge pleegde strafbare feiten zijn ver jaard en er is volgens officier van justitie slordig gedeclareerd. 'Geldsmijterij', zo oordeelt het nieuwe reformatorische bestuur dat haar geld terug wil en nu civiele procedures overweegt. De ex-voorzitter, dominee Schreu- der, is nog steeds geschortst door rijn eigen kerkeraad en gedepu teerde Dijkwel vordert namens de provincie 3,5 ton subsidie en 12 mille aan onterechte vergoe dingen van Schreuder terug. Roza wordt door de provincie beschuldigd van het ten onrechte goedkeuren van drie jaarreke ningen waarin de uitgaven ver bloemd worden. Dijkwel heeft aangekondigd minstens 1,5 ton van Roza wegens gemaakte kos ten te zullen terugvorderen en Roza aan te zullen klagen bij het uvra, het Nederlands Instituut voor Register-accountants. Het nieuwe bestuur wil ook een tuchtzaak beginnen bij het Ni- vra. J Moret tenslotte, is na VB-Ac- eountants uit Vlissingen, het veede accountantsbureau dat en vernietigend rapport over de ^-bestuursleden en Roza heeft ,PfsteM. Daar houdt de pro- Cle zi°h ook aan vast: 'er sgen twee overduikelijke ac- countantsraporten die elkaar - tegenspreken dat er gerot zooid is'. 5 Zo is de rusthuizenaffaire vanaf heori -f111 00k een strbd tussen 7oo e accountants geweest, 1 ongebruikelijk in Neder- in ri oza, <he veel werk heeft rjn e reformatorische wereld, is b«chadeigdÜaire Zak6lijk Z8ker Roza heeft nu echter zelf ook een £*nt ingeschakeld om een isXntl0pinion' te krijgen. Dat tanpv ^nstra RA van Accoun- hepft ^0risultants. Veenstra seur ,eercbrr gewerkt als advi- Rivra 3n en °°k van het VERDER ZEELAND C2

de Stem | 1994 | | pagina 8