Zorgen om smokkel plutonium Onze Top 5 van deze week. cn Start Wegens succes verlengd. Carlos, terrorist met veel gezichten Afschaffing Alleen poedel overleeft moordpartij in luxueus Duits bordeel 99 2.19 2.29 1.69 1.79 1.39 Nieuwe vluchtelingenstroom uit Ruanda Navo tegen opheffing wapenembargo moslims Minister VS waarschuwde vorig jaar al voor illegale handel in nucleair materiaal O Femis-cura Uitzendbureau DE STEM BUITENLAND 40 leiders van Hamas-beweging gearresteerd 01 Karnemelk, pak 1 liter Cd Achterham, verpakt, per 100 gram Cll Fries suikerbrood i2r79T of Cd Muesli-notenbrood 43t2ST, verpakt, 400 gram Cd Roomboter stroopwafels, pak 8 stuks 3-.09" Cd Keukenrollen, wit, pak 2 stuks 3&Ï Hak sperziebonen, spinazie en doperwten/wortelen, 0 combipak, 3 potten a 330 ml Mfó ó.cfó Cd Weekendbroodjes, div. soorten**, o.a. Franse baguette, verpakt, per stuk 's Landsgrootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. ■BH BUITENLAND kort pE STEM Krantenoorlog bedreigt The Independent In DINSDAG 16 AUGUSTUS 1994 Frankfurt am Main - In een luxueus bordeel in Frankfurt am Main, in de Duitse deelstaat Hes sen, heeft de politie gisteren de lijken ontdekt van vijf vrouwen en een man. Volgens de voorlopige onderzoeksre sultaten is het zestal vermoord. De achtergronden van de moorden zijn nog onduidelijk, maar volgens poli tiekringen is het 'handschrift van de Oosteuropese maffia' herkenbaar. Waarschijnlijk zijn de slachtoffers in de nacht van zondag op maandag door meerdere daders met touwtjes ge wurgd. Drie lichamen werden in de als sauna ingerichte kelder aangetroffen, twee op de eerste verdieping en een op de tweede. Er waren geen sporen van een gevecht. Alle lijken lagen met hun gezicht tegen de grond. De identiteit van de vrouwelijke slachtoffers, die waarschijnlijk allen werkzaam waren in het bordeel en van wie sommigen naakt waren, is niet bekendgemaakt. Vermoedelijk waren meerdere van de gedode vrouwen prostituees van Poolse afkomst. De man is geïdentificeerd als Gabor B., de eigenaar van het bordeel. Het bordeel in een chique wijk in het westen van Frankfurt, waar veel ban ken zijn gevestigd, is al vijftien jaar in bedrijf. Het ligt op maar enkele straten afstand van het hoofdbureau van poli tie, dat al zeker tien jaar op de hoogte is van de activiteiten binnen het pand. Hoewel aan de buitenkant van de 19e-eeuwse villa niets wijst op het soort bedrijf dat er is gevestigd, zijn de buren op de hoogte van het bordeel. De 29-jarige Nadia vertelde een jour nalist: „Vaak waren de meisjes naakt op het balkon aan het zonnebaden. Ik dacht eerst dat er pornofilms werden gemaakt. De mensen die je er naar binnen zag lopen, waren deftig. Man nen in pak en stropdas die niet meer jong waren. De-klanten kwamen vaak in Mercedes- sen naar de Kettenhofweg 124a. De klanten uit de zakenwereld kregen aanbevelingen van taxichauffeurs. Het uurtarief lag boven de 300 gulden De enige overlevende van de moord partij in het bordeel is een zwarte poedel. Het dier werd gistermiddag door poli tieagenten in een groene plastic kooi uit de villa gehaald. Van onze redactie buitenland Brussel - Het Westen maakt zich steeds meer zorgen over de smokkel van plutonium 239. Dit spul kan gebruikt worden om atoomwapens te maken. Afgelopen week werd op het vliegveld in München 300 gram plutonium 239 onderschept; het was het vierde geval van atoom smokkel dat binnen enkele we ken in Duitsland is ontdekt. Voor de produktie van een atoombom is trouwens zes kilo van dit spul nodig. Het pluto nium zou uit Rusland komen, maar dat wordt in Moskou ont kend. Duitsland moet eerst maar eens met bewijsmateriaal op de proppen komen, zegt de geheime dienst, die in dat geval bereid is 'mee te werken aan een onder zoek. De zorg om de nucleaire smokkel dateert niet van vandaag of gis teren. In oktober vorig jaar heeft de toenmalige Amerikaanse mi nister van Defensie Les Aspin zijn Navo-collega's al gealar meerd. Hij riep hen op actief zwarte markten waar nucleair materiaal als plutonium en ura nium wordt verhandeld, op te sporen. Bovendien waarschuwde Les Aspin ervoor dat in maart de zogenaamde Cocon-lijst met ver boden exportprodukten op ge bied van high tech naar de lan den van de voormalige Sovjet- Gaza/Jeruzalem - PLO-leider Arafat heeft de laatste twee da gen in de autonome Gaza-strook 40 leiders van de fundamentalis tische Hamas-beweging laten ar resteren. De Palestijnse voorman reageer de zo op de twee aanslagen die Harnas zondag op Israëlische doelen had gepleegd. Daarbij is een Israëliër gedood en zijn er zeven gewond geraakt. De Israëlische premier Rabin heeft de PLO opgeroepen serieus te proberen aanvallen op Israë liërs te voorkomen en gedreigd anders de toepassing van het autonomie-akkoord op te schor ten. Israël heeft naar aanleiding van de aanslagen besloten de ope ning van vier beschermde door gangen tussen de autonome Pa lestijnse gebiedsdelen Jericho en Gaza uit te stellen. staten -en dus via die weg naar ontwikkelingslanden- tot het verleden zou behoren. Elk land zou vanaf die maand kunnen beschikken over de hoogwaardi ge technische mechanismen die nodig zijn voor het afvuren van een atoomwapen. De Beierse minister van Binnen landse Zaken Beckstein heeft gisteren nieuwe details bekend gemaakt over de vangst. Het gaat om 300 a 350 gram pluto nium 239 dat voor 13 procent met andere stoffen is verontrei nigd. Volgens een deskundige van de milieudienst van Beieren komt het plutonium uit uit.de (Russische) wapenproduktie. In de republieken van de voor malige Sovjetunie worden mo menteel tienduizenden kernkop pen ontmanteld, dat is afgespro ken in de verschillende wapen verdragen met het Westen. In totaal komt hierbij zeker 150 ton hoogwaardig uranium en 100 ton plutonium vrij, op de ge schatte wereldvoorraad die 250 ton plutonium en 1500 ton ura nium bevat. Het vernietigen van nucleair ma teriaal kan gebeuren door het met ander afval te vermalen en in glas in te pakken of het te verbranden in speciale reacto ren. Voor de landen van de ex-Sov jetunie worden de kosten ervan geschat op 5 miljard dollar. Door geldgebrek en de weigering van het Westen die kosten op zich te nemen (alleen de VS gaven tot dusver een bedrag van 800 mil joen dollar) ontstaan extra ber gen uranium en plutonium. In het Westen wordt veronder steld dat de corrupte bureaucra tie en de inmiddels georgani seerde Russische maffia zich meester maken van (delen van) de voorraad. Daar komt nog bij dat in de Russische nucleaire industrie meer dan 20.000 slecht betaalde mensen werken, die met atoomsmokkel wellicht een extra zakcentje zouden willen verdienen. Mogelijke kopers zijn staten die aan een atoomprogramma wer ken, maar door het non-prolefe- ratieverdrag tussen 150 landen niet op legale wijze aan grond stoffen kunnen komen. De angst bestaat ook dat terreurorganisa ties belangstelling hebben voor plutonium. (ADVERTENTIE) 0 Onze kristalactie is verlengd t/m zaterdag 8 oktober a.s.. Volle spaarkaarten kunt u inleveren t/m 5 november a.s.. Deze week krijgt u een extra kristalzegel bij... Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 20 augustus a.s-M Verkrijgbaar vanaf donderdag. Langzaam maar zeker verlaten de Hutu's de Franse veiligheidszone in het zuidwesten van Ruanda voor de grens met Zaïre. Hulporganisaties zeiden gisteren dat ze 2000 nieuwe vluchtelingen hebben geregistreerd in het kamp in Bukavu. Zaterdag waren dat er nog 1000, vorige week enkele tientallen. Franse militairen zeggen dat er van paniek onder de vluchtelingen geen sprake is. Ze melden erbij dat ook veel mensen weer vanuit Zaïre richting Ruanda trekken. Toch zijn de hulpverleners bang dat na de terugtrekking van de Fransen, eind deze maand, een nieuwe exodus op gang komt. foto epa Van onze redactie buitenland Brussel - De Navo krijgt gro te problemen met de uitvoe ring van haar taak als de Veiligheidsraad zou besluiten het wapenembargo tegen de Bosnische moslims op te hef fen. De Navo zal wellicht weigeren luchtaanvallen uit te voeren als het embargo inderdaad opgehe ven wordt, zegt een woordvoer der. „De strijd wordt hevig en onoverzichtelijk, de blauwhel men raken beklemd en de zoge naamde vrije zones vallen niet meer te beschermen." De Navo komt met haar reactie na dreigementen van onder meer Frankrijk en Groot-Brittannië hun vredestroepen terug te trek ken uit Bosnië als het wapenem bargo wordt opgeheven. Terugtrekking van de Neder landse blauwhelmen uit Bosnië is op dit moment niet aan de orde. „Wij blijven zolang wij dat zinvol achten en zolang het mo gelijk is ons werk te doen," zegt een woordvoerder van het minis terie van Defensie. De Fransen leveren met hun 5000 manschap pen verreweg de grootste bijdra ge aan de VN-vredesmacht in het voormalige Joegoslavië. De Amerikaanse president Clin ton zei vorige week dat hij de. Veiligheidsraad voor eind okto ber om een opheffing van het embargo wil vragen, als de Bosnische Serviërs niet voor 15 oktober instemmen met een in ternationaal vredesplan. De dreiging van opheffing van het embargo is een nieuw druk middel om de Bosnische Serviërs het internationale opdelingsplan voor Bosnië te laren aanvaarden. Inmiddels blijkt in de Bosnische hoofdstad Sarajevo dat daar de beschietingen, door sluipschut ters gewoon doorgaan, ondanks een akkoord tussen Serviërs en moslims om een einde 'te maken aan deze plaag. De sluipschut ters hebben in 28 maanden oor log honderden burgers gedood. Aan de bestandslijn in de stad worden dagelijks honderden schendingen van het staakt-het- vuren geregistreerd. Meestal gaat het om schoten met lichte wapens. De VN verklaren het oplopen van de spanningen in de stad met de gevechten in het noorden en het noordwesten waar het Bosnische leger terrein wint. Japanse premier betuigt spijt Tokyo - De Japanse premier Murayama heeft gisteren in Tokyo zijn medeleven en spijt betuigd over de 'onbeschrijflijk tragische offers' die de bevolking van Azië en andere delen van de wereld heeft moeten brengen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Gisteren werd de capitualtie van Japan herdacht. Met zijn toespraak wilde Murayama de onrust wegnemen die in Zuidoost-Azië.was ontstaan door uitlatingen van minister van Milieu Sakurai. Die moest zondag aftreden na gezegd te hebben dat landen in de regio tijdens de Tweede Wereldoorlog ook van de Japanse bezetting hebben geprofiteerd. Zuid-Korea biedt noorden nucleaire hulp Genève - De Zuidkoreaanse president Kim Young heeft gisteren Noord-Korea officieel hulp aangeboden bij het ontwikkelen van vreedzame nucleaire technologie. President Kim kondigde aan geld en moderne technologie beschikbaar te stellen zodat Noord-Korea kan overstappen van grafietreactoren naar licht- watereentrales.Zuid-Korea heeft daar groot belang bij omdat die centrales niet alleen veiliger zijn, maar ook omdat er geen plutonium vrij komt bij het opwekken van energie. Noord-Ko rea staat onder de verdenking het plutonium uit de grafietcen- trales te gebruiken voor de produktie van atoombommen. De regeringen van Noord-Korea en de Verenigde Staten kwamen zaterdag in Genève gezamenlijke stappen overeen om hun conflict over het Noordkoreaanse nucleaire programma op te lossen. Chinezen doodgeschoten in Algiers Algiers - Twee Chinezen zijn gisteren door vermeende moslim- fundamentalisten doodgeschoten in een voorstad van Algiers. Daarmee is het dodental onder buitenlanders in Algerije die het slachtoffer zijn geworden van een tegen buitenlanders gerichte geweldscampagne van de fundamentalisten tot 59 gestegen. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist. Bosbranden Spanje onder controle Yeste - Hevige bosbranden die het oosten en zuiden van Spanje al ruim acht dagen hebben geteisterd, zijn gisteren geblust. Spaanse regeringsfunctionarissen zeggen dat alle grote branden die in de autonome provincies Valencia, Catalonië en Andalüsië woedden, zijn gedoofd of onder controle zijn. De bosbranden in Griekenland en op het Franse eiland Corsica breidden zich echter nog steeds uit. Chemicaliën tegen demonstranten Seoul - De politie van Zuid-Korea heeft gisteren helikopters ingezet tegen een demonstratie voor de hereniging van Zuid- en Noord-Korea. De betogers, studenten die zich op de campus van de universiteit in Seoul hadden verzameld, werden vanuit de lucht met chemicaliën besproeid. Het was de tweede achtereen volgende dag dat politie en demonstranten slaags raakten. In tegenstelling tot zondag, toen de demonstranten hardhandig uit elkaar werden geslagen, liet de politie zich ditmaal niet op de campus zien. In het weekeinde vielen er ten minste 100 gewonden. Studenten vielen met ijzeren staven de politieagen ten aan, die zich met de wapenstok verweerden. Rechters omstreden vonnis overgeplaatst Bonn - Twee rechters van de rechtbank in Mannheim zijn een week na de motivering van hun vonnis tegen de extreem-rechtse partijleider Günter Deckert 'wegens langdurige ziekte' overge plaatst. Woordvoerders van Justitie in Duitsland hebben dat meegedeeld. In binnen- en buitenland was veel ophef over de uitspraak ontstaan, omdat in de motivering volgens de meeste interpretaties te veel begrip werd getoond voor de anti-semiti- sche denkbeelden van Deckert. De rechtbank in de zuidwestelij ke deelstaat Baden-Württemberg veroordeelde Deckert in juni tot een jaar voorwaardelijk wegens onder meer volksophitsing en het aanzetten tot rassenhaat. Deckert is de voorman van de rechtsextremistische Nationaal-Democratische Partij van Duits land (NPD).Rechter Müller had eerder op de dag erkend dat het vonnis 'ongelukkige formuleringen bevat die tot misverstanden kunnen leiden'. Actie vanuit Groningen gecoördineerd Groningen - Duitse neo-nazi's, die het afgelopen weekend van Duitsland naar Luxemburg trokken om daar de sterfdag te herdenken van Rudolf Hess, hebben hun activiteiten via Gronin gen gecoördineerd. Daarvoor is het antwoordapparaat van de in Groningen woonachtige neo-nazi Eite Homan gebruikt. Het apparaat werd ingeschakeld voor het doorgeven van mededelin gen aan neo- nazi's. Zij belden vanuit Duitsland en Luxemburg om te vernemen waar de verschillende bijeenkomsten waren. De Groninger politie wil het bericht niet bevestigen. Een telefoontje naar Homan leert echter dat gisteren nog steeds op militaris tische toon in het Duits boodschappen worden doorgegeven. Volgens een politie-woordvoerder is het moeilijk op te treden tegen een dergelijke vorm van informatie-verschaffing. „Wan neer er geen duidelijk te constateren overtredingen zijn, zoals racistische uitlatingen, kunnen we weinig doen." Van onze verslaggevers Parijs - In zijn piekperiode was Carlos 'de Jakhals' een roemruchte huurmoordenaar en revolutionair, die hield van het goede leven. Hij was een meester in het ver mommen en wist mede daar door twintig jaar lang uit han den van de politie te blijven. Twee jaar geleden werd hij in Parijs bij verstek tot levenslang veroordeeld voor de moord op twee agenten van de contra spionagedienst DST. Carlos schoot de twee dood toen ze hem, naar aanleiding van twee raket-aanvallen op El Al-vlieg tuigen in 1975, in zijn apparte ment in- de Franse hoofdstad wilden arresteren. Carlos had de reputatie van de ongrijpbare revolutionair met verschillende gezichten, die zich bij voorkeur in Arabische en Oost-Europese landen ophield. Er waren tot dusverre slechts twee oude foto's van hem in omloop, die een klein, dikkig mannetje te zien geven. Qp de ene draagt hij een vlasachtig, donker snorretje, op de ander is hij gladgeschoren, met zonne bril. Het gerucht wil dat Sanchez in de loop der jaren plastische chi rurgie heeft ondergaan. Dat zou kunnen verklaren waarom de in Wenen gegijzelde olieministers een geheel andere Carlos voor zich zagen: blond, met een smal gezicht en een volle baard. De gedaanteverwisseling zou ook op iets anders kunnen wij zen, namelijk dat er niet een, maar meer Carlossen zijn. Of zelfs dat Carlos, zoals hij jaren lang door inlichtingendiensten als schuldige aan diverse ter reurdaden is beschreven, in het geheel niet bestaat. Feit en fictie in het leven van Ilich Ramirez Sanchez zijn moeilijk te scheiden. Zomin als er iets met zekerheid valt te zeggen over zijn betrokkenheid bij de aanslagen in München en Wenen, zo weinig staat vast over zijn antecedenten. Moge lijk dat zijn aanhouding nu nieuw licht kan werpen op de bijna mythische duisternis, waarin het fenomeen Carlos bijna twintig jaar gehuld is ge weest. Carlos zou eind jaren veertig in de Venozolaanse hoofdstad Car acas zijn geboren als oudste zoon van de schatrijke, marxis tisch geörienteerde advocaat José Altagracia Sanchez, die elk van zijn drie zoons een deel van de naam van Vladimir Iljitsj Lenin meegaf. In 1964 trad Carlos toe tot de communistische studentenbe weging en vertrok in het kader daarvan voor een guerrilla-op- leiding naar Cuba. Afgaande op verklaringen van zijn vader en broer studeerde Sanchez naderhand korte tijd in Londen en aan de Patrice Lu- mumba-universiteit in Moskou, een opleidingsinstituut voor mensen uit de Derde Wereld van wie velen door de Sovjet inlichtingendienst KGB werden gerecruteerd voor spionage of politiek activisme in hun land van herkomst. In 1970 voegde hij zich bij de Uitgebrande helikopters op het vliegveld in München in 1972. De aanslag tijdens de Olympische Spelen dat jaar wordt aan Carlos toegeschreven. PFLP, het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina van George Habash, waar hij con tacten legde met leden van an dere revolutionaire organisaties als de Baader-Meinhof-groep, de Italiaanse Brigato Rosso, het Japanse Rode Leger en de Ne derlandse Rode Hulp. Daarna stichtte hij zijn eigen groep: de Organisatie voor de gewapende Arabische strijd. Volgens het Volksfront heeft Carlos tussen medio 1974 en eind 1975 voor zeker zes grote operaties in Europa terroristen gerecruteerd. In 1973 zou hij zijn eerste op drachten hebben uitgevoerd. Met weinig succes. Een moord aanslag op de zionistische za kenman Edward Sieff mislukte: de kogel ketste af op diens ge bit. Een bomaanslag op een bank in Londen richtte slechts materiële schade aan. Een ra- ketaanval op vliegtuig van El Al liep zelfs uit op een debacle. Niet het Israëlisch toestel werd geraakt, maar een Joegosla- visch. De rode draad van deze en latere aanslagen, waarbij Carlos op de een of andere manier zou zijn betrokken, vormde het Ara- bisch-Israëlisch conflict in het Een oude foto van Carlos. FOTO'S EPA Midden-Oosten. Dat leidde dan ook tot het ster ke vermoeden dat er innige banden zouden bestaan tussen Carlos en de regimes van Libië en Syrië, die de terrorist voor zijn diensten ruim zouden heb ben beloond. Rond 1981 werd bericht dat Carlos voor de Syrische rege ring geheime operaties voorbe reidde met als doel de regering van Irak omver te werpen. Vol gens sommige berichten was hij de leider van een Libisch com mando dat in datzelfde jaar op pad werd gestuurd om de toen malige Amerikaanse president Reagan te vermoorden. In maart 1982 bedreigde Carlos de Franse regering met aansla gen om haar te bewegen twee van zijn compagnons - de Zwit ser Bruno Breguet en de West- duitse Magdalena Kopp - vrij te laten. De twee waren een maand daarvoor in Parijs aan gehouden. De brief waarin het dreigement stond droeg vinger afdrukken van Carlos - het eer ste bewijs in zes jaar dat de terrorist nog in leven was. Later die maand ontplofte een bom aan boord van de sneltrein van Parijs naar Toulouse, waar door zes doden en vijftien ge wonden vielen. In april ging tijdens het spitsuur-een bom af op de Champs Elysees. waarbij een zwangere vrouw de dood vond en 63 anderen ge wond raakten. Op Oudejaars avond 1983 ontploften bommen in het centraal station van Mar seille en in de sneltrein van Parijs naar Marseille, met vijl doden en vijftig gewonden ais gevolg. Kopp en Breguet werden in m® 1985 vrijgelaten. Kopp v'°?» naar haar minnaar Carlos Damascus en de twee trade later in het huwelijk. Carlos, in 1985 zijn toevlucht zocht i Syrië, heeft voorzover b™®1 sindsdien met vrouw en d°c^ Rosa een rustig leven geleid de Syrische hoofdstad. Van onze verslaggever Breda - De curatoren van de Femi bank, waar vooral zwart geld wei ingelegd, hebben de Staat der Ni derlanden op voorhand aanspraki lijk gesteld voor het geval zij c 215 miljoen Femis-geld mislope waarop Liechtenstein beslag hee gelegd. pat heeft de Bredase curator mr. ICamphuisen gisteren desgevraagd b vestigd. „Wij hebben de landsadvoca Londen (anp) - De Britse kwaliteitskrant The Indepen dent dreigt het slachtoffer te worden van een nieuwe kran tenoorlog die in Groot-Brit- tannië woedt. De oplagecij fers zakken, de nieuwe redac tionele leiding wacht een zware taak. The Independent is de zwakste van de drie kranten die de prij zen drastisch hebben verlaagd. De Australische mediamagnaat Rupert Murdoch, eigenaar van de Times, opende de oorlog vorig jaar door de prijs van een exem plaar in de losse verkoop terug te brengen van 45 tot 30 pence. Conrad Black van de Daily Tele graph bleef niet achter, verkocht zijn krant voor dezelfde prijs, waarna Murdoch de prijs van de Times vaststelde op 20 pence, nog geen zestig cent. Beide zo gen lezers weg van The Indepen dent, die de oorlog eerst nog negeerde. The Independent, hoe onafhan kelijk ook, kon zich niet onttrek ken aan de wetten van de markt. Sinds 1 augustus is' de krant voor 30 pence te koop. Intern wordt gemopperd dat er te laat is gereageerd. Volgens de dit weekend gepubli ceerde gegevens is de oplage van de Telegraph- 1.070.908, 10.000 meer dan twee maanden gele den. The Times verkocht 599.358 exemplaren, ruim 70.000 meer dan in mei. The Independent zakt langzaam maar zeker ver der weg: 257.812, bijna 20.000 minder dan bij de vorige telling. De krant doet mee aan de oor log, maar kan zich geen lange strijd permitteren. Het verwach te verlies bedraagt dit jaar tien miljoen pond. Murdoch kijkt helemaal niet naar The Independent. Hij mikt op The Telegraph, voorlopig nog marktleider. De inhaalrace heeft zijn eerste successen opgeleverd. De kleine kwaliteitskrant is niet meer dan een muis die onder de voet van de reus dreigt te wor den verpletterd. The Independent werd in 1986 opgericht. In maart van dit jaar werd de krant overgenomen door de uitgever van de Daily Mirror. Verder hebben het niet gelieerde Independent Newspa pers (Ierland), El Pais (Spanje) en La Repubblica (Italië) een belang in de krant. Var Gil me lan bel Als beg drif tiet ten In e stui bon geg tijd ver! De ond zuil twi: aldi nei de gei va afl Mc cei rei gu uit p!ni wnz? vers|aggever Paul Verlinden Mocht het kabinet inderdaad een einde maken aan de aftrekbaarheid van de rente op consumptief krediet, dan kan dat veel huishoudens honderden guldens gaan kosten. Eén op de drie Nederlanders heeft een dergelijke lening Ee uitstaan. In totaal werd 401 vorig jaar voor ruim 15 dei miljard gulden aan ga: consumptief krediet de opgenomen. als 10 ma Au r u de in het regeerakkoord wordt het oih onderwerp met een zinnetje ger aangestipt: 'Het kabinet zal de He a schaffing van de aftrekbaar- vai ,.ei, van de rente op consump- gei uet krediet ter hand nemen70 a ene zinnetje kan grote con- Ne quenties hebben voor mensen aai e geld geleend hebben voor de sta anschaf van een auto, caravan De OnU ere consumPtiegoederen. afs persoonlijke leningen ho- Ui Hiot -u bet consumptieve kre- ins met. Hypotheekrente en de ren- afsi n: studieschulden vallen hier zoi niet onder. 1(J is rente op con- ger vorm a 1- krediet aftrekbaar Ms om belastingen. Dat kan dat eens a bedragen gaan. Vol- grc Belast Vlijmen van de sti; belastingdienst in Breda kun- bre

de Stem | 1994 | | pagina 4